Dodaj do ulubionych

Co to za cholerstwo????

10.04.08, 22:39
Moja córka ma 21 m-cy.Od około 9 pije mleko krowie, je jogurty ,
serki i wszelki nabiał.Nigdy w życiu nic jej nie wyszło ani na
twarzy , ani na tułowiu.Nic się też nie zmieniło specjalnie w jej
diecie. W poprzednim tygodniu brała antybiotyk Duracef.Po trzech
dniach zauważyłam ,że bardzo ma wysuszone i czerwone
policzki.Kupiłam krem Oilatum i szczerze mówiąc poprawy nie widze
jakiejkolwiek.Uważam nawet,że jest gorzej, bo dość ,że czerwone,
wysuszone to teraz wygladaja tak jakby ja ktoś pokłuł igłami.Nie ma
gorączki, kupki normalne, apetyt dopisuje, zachowanie w normie.Czy
może to być od tego antybiotyku?A moze to skaza białkowa?Tylko czy
skaza może pojawić się dopiero po - w sumie 21 m-cach-od spozywania
mleka? (jak karmiłam piłam mleko, później mleko modyfikowane
bebilon, a później zwykłe krowie).Prosze o jakąś podpowiedź bo już
mi ręce opadły z bezsilności.Zaznacze również,że zmiany nie pojawiły
sie w zadnym innym miejscu, kupki normalne, apetyt normalny i nic ja
nie swedzi.

Obserwuj wątek
    • bernadetta24mama Re: Co to za cholerstwo???? 22.04.08, 17:58
      Hej!Mam ten sam problem z moją 19miesięczną córcią.Identyczne objawy tak jakbym
      miała ją przed oczami.mojej pojawiło się to po roczku wcześniej nie miała
      żadnych znamionek a teraz jej policzki pokrywają minimalne dziurki,krostki i
      zaczerwienienia.Poza tym czuje się dobrze.Nie pomogę Ci za wiele ale może
      uspokoję-byłam u lekarza i nic. nie kazał się bardzo martwić tylko natłuszczać
      buzię tak często sie da,a do tego używać antyalergicznych kremów i płynów do
      kąpania np.ja używam emolium do kąpania a do smarowania ciała łącznie z buzia
      xerialine-10.Dodał jeszcze,że z wiekiem to przejdzie dziecko wyrośnie.Jest to po
      prostu defekt skórny dość częsty u małych dzieci.Może mieć to związek z skaza
      białkową ale ja osobiście nie eliminuję mojej malusiej nabiału z diety,a i
      lekarz nie miał nic przeciwko temu.pozdrawiam
      • mik-lo Re: Co to za cholerstwo???? 22.04.08, 19:05
        Co ja czytam??? Może być związek ze skazą białkową, a nie eliminujesz mleka i
        przetworów? To jak się dowiesz co jest przyczyną, u dziecka alergia zazwyczaj
        objawia się wysypką i myślę, że trzeba choć spróbować się dowiedzieć co uczula.
        Myślisz, że samymi kremami to się "wyleczy", wątpię, raczej zaleczy a to i tak
        wcześniej czy później wyjdzie z tym że w większej ilości. Po co męczyć dzieciaka
        czymś co źle wpływa na jego organizm, przynajmniej bym spróbowała coś zmienić w
        diecie i zobaczyć jak to wpływa na skórę dziecka.
        • bernadetta24mama Re: Co to za cholerstwo???? 22.04.08, 19:27
          Ależ ja próbowałam zmieniać dietę ale to i tak nie pomagało.Dodam,że mała jadła
          dużo wcześniej niż przed roczkiem jogurty i serki i nic nie wyskakiwało.Moja
          mała się nie męczy bo nic ją nie boli nie,nie swędzi.Jest śliczną radosną
          dziewczynką.Jak pisałam wcześniej byłam u lekarza i to nie u jednego najpierw u
          ogólnego potem u pediatry a na koniec u pediatry alergologa niemowląt i małych
          dzieci.Poza tym mała nadal je to co wcześniej i nic sie nie zmienił o w jej
          wyglądzie nie pogarsza sie od 7miesięcy.Osobiście przejmowałam się tym wszystkim
          strasznie ale chyba lekarze wiedza co mówią,choć są różne szkoły na ten temat.I
          jeszcze jedno ja nie mam zamiaru jej z,,tego,,wyleczyć bo sie nie da!jeśli
          dziecko jest alergikiem nie ważne na jakim tle to trzeba nauczyć się żyć z tym i
          ułatwić dziecku oswojenie się z chorobą,nauczyć się prawidłowej pielęgnacji
          takiej skóry.Mam tylko nadzieje,że malusia wyrośnie z tego.
        • gabrysia5 Re: Hmmmmm 22.04.08, 22:44
          Xerialine-10 -pewna jesteś ,że tak sie to pisze.My miałyśmy Xerial
          10.Fakt doskonały. Wyeliminowałam tylko mleko krowie , jego
          przetwory nie i kupiłam krem KERMUREN 3 .Równie dobry jak Xerial a 3
          razy tańszy.Zmiany poznikały. Skórka miękka , gładka.Zaczerwieniona
          jedynie podczas wiatru.Zamiast mleka krowiego-mleko kozie.
          • bernadetta24mama Re: Hmmmmm 23.04.08, 13:24
            Witam!to jest ten sam tak myślę na mojej butelce tak piszę dokładnie.Ja nadal
            karmię mała piersią więc nie pije krowiego mleka a przetwory mleczne jada.Buźkę
            też ma gładką a czerwieni się na dworze lub jak śpi w cieple albo jak sobie
            zatrze pieluszką lub podusią.ale nadal minimalne dziurki na policzkach zostały
            szczególnie widać je jak płacze i jest czerwona.nie ma ich dużo ale jednak.Czy
            pani niunia też ma takie?Dziękuje za komentarz.pozdrawiam
            • gabrysia5 Re: bernadetta 24.04.08, 14:08
              Cześć!Mała nie ma dziurek na twarzy .Buzia jest gładka, czerwona
              tylko od w wiatru.Ja zauważyłam wyraźną poprawę po KERMURENIE
              3.Kosztuje około 17 zł.Tubka duża, zawartość mocznika dokładnie taka
              sama jak w Xerialu 10 - 10%.Xerial jest swietny tylko drogi i
              jesli miałabym uzywac go dłgo to bym do pracy iść musiała z
              wychowawczego bo by mi kasy nie starczyło.Kozie mleko tez drogie jak
              diabli.1/2 l 4.65, biorąc pod uwagę,że wypija około 700 ml
              dziennie...
              • bernadetta24mama Re: Gabrysia 24.04.08, 19:38
                Hej!Racja drogi ten Xerial.Będę musiała spróbować tego kremu co
                proponujesz(zapomniałam nazwy)smilea co powiesz na mleko sojowe może też by mogło
                być?nie mam pojęcia czy jest tańsze od koziego czy nie.Z tymi dziurkami jest
                tak:najpierw mała ma takie białe grudki coś jak zaskórniki po czasie one się
                wysuszają i odpadają podejrzewam,że po nich zostają te bruzdy.Może znasz jakąś
                mamę,która ma podobny problem z ,,dziurkami,,?mogłabym się poradzić,a może moja
                malusia jest wyjątkiem?a może to nie alergia a jakieś cholerstwo skórne które
                trzeba leczyć!pozdrawiam
                • gabrysia5 bernadetta24mama 24.04.08, 23:22
                  Krem nazywa się kermuren 3 koszt około 17 zł.Widziałam coś podobnego
                  u dziecka koleżanki ale nie stosuje niczego i nic też z diety nie
                  wyeliminowała.Czy byłaś u dermatologa??Czy ktoś ci powiedział,że to
                  alergia.Bo jesli tak to wejdź na forum Alergie tam są doświadczone
                  mamy.
                  • bernadetta24mama Gabrysia 25.04.08, 12:52
                    Hej!byłam u 3 lekarzy i żaden w 100%nie potwierdził,że to alergia.Jedna z mam na
                    forum także zaproponowała wizytę u dermatologa i skorzystam z rady.Niestety w
                    kraju będę dopiero w czerwcu.Mieszkam aktualnie w Irl,a tu lekarze koszmar!nie
                    przejmują się wogóle chorobami skórnymi u dzieci a na sugestię,że mała ma może
                    alergie na białko mówią-nie nic nie mówią i każą nadal karmić mlecznymi
                    przetworami.oni tu nie mają pojęcia o alergiach!!!!Znam inne mamy z problemami u
                    dzieci tu gdzie mieszkam i powiem Ci,że wszystkim powiedziano egzema!a nie każdy
                    maluch ma takie same objawy,ale lekarze mają tylko jedną teorię.mojej też to
                    stwierdzili.Dlatego już nie wiem sama mam mętlik jak cholera!jeszcze tylko
                    dermatolog i kończę rebelię z lekarzami jak stwierdzi nie alergia będę stosować
                    nadal to co zwykle,chyba jak przepisze coś nowego.Cierpliwie poczekam jak samo z
                    wiekiem przejdzie niuni.nawet nie chcę myśleć jak długo!Ale przecież to nie
                    koniec świata dam radę a i moja myszka też.Życzę powodzenia również Tobiesmilepa
                    • ledzeppelin3 Re: Gabrysia 13.05.08, 20:22
                      tu lekarze koszmar!nie
                      > przejmują się wogóle chorobami skórnymi u dzieci a na sugestię,że
                      mała ma może
                      > alergie na białko mówią-nie nic nie mówią i każą nadal karmić
                      mlecznymi
                      > przetworami

No i bardzo dobrze. Masz do wyboru: mieć dziecko normalnie
                      odżywione, z zaczeriwnionymi policzkami, albo zrobić z niego na siłę
                      kalekę bez mleka i na ścisłej diecie. Co innego, gdy dziecko cierpi,
                      drapie się, ma brzydkie kupy i obrzęk błon śluzowych. Ale takie
                      izolowane zmiany skórne nieswędzące nie kwalifikują się do wywalania
                      z diety podstawowych produktów, uwierz.
                      --
                      Jesteś pan zbiorem molekuł
    • kiwi.22 Re: Co to za cholerstwo???? 25.04.08, 22:52
      Chciałabym pomóc, ale nie za bardzo wiem co to może być. Ja dla dziecka używam
      mleczka Dardia. Powinno ono pomóc na sucha skórę, dobrze nawilża i pielęgnuje,
      bo zawiera mocznik i lipidy. I jest przetestowany pod kątem alergenów, więc nie
      uczula. Może pomoże.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka