Dodaj do ulubionych

Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki

19.01.09, 15:27
Witam!

W połowie lipca mam zostać szczęśliwy tatą i poza uśmiechem na twarzy w głowie rysuje się także duży znak '?', co do ewentualnych potrzeba na start, jeżeli chodzi o maści, kremy, oliwki, żele, szampony. Wiem, że tego typu produkty mają termin ważności od min. 1 roku do max. 2-3 lat, a wiec już teraz mogę robić zapasy. No ale patrząc na przepastne półki w aptekach i drogeriach nie wiem, co warto kupić, co trzeba, a co ewentualnie unikać?! Linomag, Bepanthen, Sudocrem- i chyba na tym kończy się moja wiedza. Swoją Prośbę głównie kieruje do Pań, bo to one są chyba głównymi specjalistkami w tej dziedzinie. Prosiłbym o podanie konkretnych nazw, wtedy będę wiedział, co szukać...

Z góry Dziękuję za odpowiedz!
Obserwuj wątek
    • kasialipka Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 19.01.09, 18:44
      Nie wiem czy weźmiesz sobie moje rady do serca, bo sama nie jestem jeszcze w
      tych sprawach do końca znawczynią. Na początku marca zostanę mamą, ale z tego co
      dowiedziałam się od koleżanek które maja juz dzieci to: na różne odparzenia pupy
      i ogólnie do smarowania jej najlepszy jest sudocream, jeśli chodzi o kosmetyki
      do kąpieli to ja zakupiłam emulsje do kąpieli oilatum( ale dobra jest tez
      balneum trzeba się liczyć z tym że cena ich jest dość wysoka bo nawet 30-40 zł
      za buteleczkę, ale można stosować od pierwszych dni życia maleństwa), do
      wanienki wlewa się zakrętkę lub dwie i nie trzeba mydła używać i skóra jest
      odpowiednio natłuszczona ja na wszelki wypadek dokupiłam jeszcze mleczko
      nawilżające hipoalergiczne firmy nivea w razie czego jakby skóra była zbyt
      sucha, do buzi krem na każdą pogodę nivea, ale jeśli twoja pociecha ma się
      urodzić w lipcu radziłabym jakiś krem z faktorem przynajmniej 20 przeznaczonym
      dla dzieci od pierwszych dni życia. Myślę żę nivea na pewno coś takiego robi i
      ma w miarę przystępne ceny. Jeśli chodzi o maść bepanthen to jest ona dobra
      zarówno na odparzona pupę jak na poranione brodawki twojej małżonki, choć może
      sie okazać że syn lub córka nie zrobią jej zbytniej krzywdy przy pierwszych
      nieporadnych próbach karmienia piersią. Jeśli chodzi o oliwki to są one zalecane
      ale tylko przez jakieś pierwsze 3 miesiące gdyż później mogą powodować zatykanie
      porów dziecka i problemy ze skóra. Na pewno oliwka jest świetna w przypadku
      zarastania ciemieniuchy do natłuszczania skóry na główce. I tu nie trzeba
      patrzyć na cenę bo najlepsze oliwki są te najtańsze czyli nasze bambino na
      przykład. To chyba na tyle z rzeczy które ja na pewno będę używać. Zasada jest
      jedna im mniej kosmetyków tym lepiej!
    • agnieszka_z-d Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 04.02.09, 11:48
      Jeśli masz drogi Przyszły Tato trochę więcej funduszy do poświęcenia to polecam
      Mustelę.
      Krem do pupci, żel do mycia głowy i ciała - do stosowania na codzień. Jest też
      taki fajny płyn do kąpieli - relaksacyjny. Jeśli skórka by się wysuszyła -
      mleczko do ciała i krem do twarzy. Oilatum do kąpieli. Choć Mustela również ma
      rewelacyjny mleczny olejek do kąpieli, ale jego moim zdaniem warto zostawić na
      wypadek ewentualnej alergii.
      Również kosmetyki przeciwsłoneczne Mustela ma świetne.
      Dodatkową zaletą Musteli jest to, że jeśli pojawi się alergia to kosmetyki tej
      marki są na szarym końcu listy podejrzanych.
      Odradzam oliwki - wszystko wytłuszczą i zatkają pory. Polecam kosmetyki do
      smarowania ciała w formie mleczka. Odradzam również kremowanie codziennie w imię
      zasad - po kremować skórę, która nie jest zucha? Dopiero jak coś wyschnie to
      trzeba wkroczyć.
      Acha - na ewentualną ciemieniuchę polecam Olejuszkę ze Skarbu Matki - śmierdzi
      jak mocno zużyty olej z frytekwink ale działa.
      Odradzam Nivea i Johnson&Johnson - przynajmniej na początek - często uczulają.
      Sudocrem dopiero w razie otarć i podrażnień. Również Bephanten (ale koniecznie
      maść, nie krem!).
      Pozdrawiam i powodzeniasmile
      --
      Pierwszomajowa Małgosiasmile
      godz. 23.35, 3700g, 54 cm
      ==========================
      Gargamel też mieszkał z kotemwink
      • mamciulka-nikulka Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 06.02.09, 10:07
        Dopowiem może tylko, że im mniej mazideł tym lepiej. Nie rób
        zapasów, bo może się okazać, że dany kosmetyk będzie uczulał i się
        nie przyda. W pierwszych miesiącach życia wystarczy emulsja do
        kąpieli z parafiną np. oilatum, balneum, emolium. Nie polecam
        Johnsons Baby, bo bardzo często uczulają. Używając emulsji z
        parafiną do kąpieli nie trzeba już dodatkowo natłuszczać dziecka,
        ewentualnie w przypadku wystąpienia ciemieniuchy można zastosować
        oliwkę na główkę. Do pupki bez problemów wystarczy zwykły Alantan,
        czy krem Bepanten, a Sudokrem w razie odparzeń. Zaopatrzcie się też
        w sól fizjologicznądo przemywania oczek i 70% spirytus do
        przemywania pępka. Dzidzia urodzi się w lecie, ale nie polecam
        stosowania kremów z filtrem, bo przeważnie nie nadają się dla
        noworodków, poza tym maleństwo i tak nie powinno być wystawiane na
        bezpośrednie działanie promieni słonecznych - ewentualnie krem
        Bambino na buzię. W razie problemów skórnych warto poprosić pediatrę
        o receptę na maść cholesterolową z wit.A, lub cynkiem - są tanie (na
        receptę 5zł) i bez zbędnych dodatków chemicznych, które też często
        wzmagają problemy skórne. Powodzenia
        --
        Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże, aby
        otoczyć nimi dzieci i osłonić je przed krzywdą czy bólem. To
        figuruje w naszym kontrakcie z Bogiem, kiedy bierzemy na siebie
        odpowiedzialność za ich życie - Jonathan Carroll
    • mama-osama Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 06.02.09, 15:11
      Napiszę co mysmy stosowali/stosujemy na naszych pociechach (4 lata i
      14 mies) - dzieciaki o bardzo wrazliwej skórze ze skłonnością do
      odczynów zapalnych.
      Do pupy bepanthen maść (tylko po tym nie ma odparzeń)
      Do kąpieli - przez pierwszy miesiąc mydło (nivea albo skarb matki)
      potem nivea nutri sensitive żel do mycia ciała i włosów a jak włosy
      urosły to szampon nivea baby a do ciałka emolium kremowy żel do
      mycia (to ostatnie w aptece)
      Do smarowania - przez miesiąc oliwka (skarb matki jest najmniej
      chemiczna - z tych co składy czytałam) potem krem balneum baby (w
      pudełku 125g bo jest tez w 30g tubkach ale ten nie na długo
      starczy). Obydwa specyfiki w aptece
      Zaopatrz się tez w proszek do prania dla dzieci (polecam jelp) albo
      płatki mydlane. Wszystkie ciuszki (także te nowiutkie) przed
      założeniem dzidzi trzeba uprać i wyprasować.
      Pozdrawiam
    • grazynarosa Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 15.02.09, 12:31
      Witam
      na poczatek to chcialabym miec takiego meza zainteresowanego dzieckiem i wszystkim wokolo! SERIOOOO!!!!!
      a tak w temat to najrozsadniej pisze -mam Kokosia-2 posty wyzej.Nie kupuj nic teraz,a jak sie urodzi to kup cos w malych opakowaniach-na probe! Kazde dziecko jest inne,nawet kazdy dz. alergik jest inny wiec niekoniecznie to co dla innego ok-nada sie tez dla twojego.Male opakowania i bez zapasow! Nawet jak cie stac.No bo poco potem to do kosza wyrzucac?
      zycze powodzenia!
      • przyszlyvater Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 15.02.09, 15:40
        Witam!

Dziekuje wszystkim, ktorzy poswiecili swoj czas i podzielili sie wlasnymi radami!

Postaram sie o zreasumowanie wszystkich powyzszych informacji:

1) Nie ma co przesadzac z obladowywaniem sie kolejnymi butelkami, tubkami i
        kartonikami z wymyslnymi kremami/balsamami i oliwkami; bo kazde dziecko jest
        inne, moze miec inne uczulenia lub pospolite 'widzi-mi-sie'.

No ale nie bylbym sobie, gdybym juz nie zrobil pewnych zakupow- jednak mam tez i
        na to rade. Moja partnerka uwielbia kapiele, zele, balsamy itp. wiec ewentualnie
        to, co nie przyda sie dziecku, a mama bedzie mogla zagospodarowac- zrobi to z
        najwieksza przyjemnoscia smile

2) Jezeli chodzi o firmy to: Oilatum, Balneum, Mustela, Emolium, Alantan,
        Bepanthen, Sudocrem mozna wymienic jako te, ktore sprawdzaja sie najlepiej,
        rowniez dla alergikow(przynajmniej niektorych). Jak na poczatek nie poleca sie
        J&J- bo moze czesto uczulac.

3) Im mniej kremow, a tym samym chemii tym lepiej- nafaszerowac to mozna kaczke
        jakims farszem.

To chyba takie 3 glowne podpunkty. Jezeli maja Panie jakies u wagi lub dalsze
        sugestie, jestem otwarty i z gory wdzieczny za informacje!

Pozdrawiam Serdecznie!
    • przeciwcialo Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 13.04.09, 09:03
      Im mniej tym lepiej.
      Ja przyjełam taktyke inna- podpatrzylam czym w szpitalu myli i
      kapali dziecko i to samo mąż kupił zanim wyszlismy do domu.
      Wiedziałam że nie uczulało i o to chodziło. Pierwszy rzut to był
      płyn Jonsona Top-to-toe takie duze opakowanie z pompka. Płyn słuzy
      do mycia całego ciała i wlosów. Do pupy był Bepanthen lub linomag
      maśc. Potem dokupiłam Balneum baby. Pierwsze 3 mce kapałam w tym
      płynie Jonsona.
    • dorotamicha Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 16.04.09, 12:51
      Nikt nie polecił Ziajki - kosmetyki są świetne. Szczególnie płyn do kąpieli od
      pierwszego dnia życia, a cena przebija wszystkie inne, skóra dziecka jet fajnie
      natłuszczona, zapach jest bardzo przyjemny. Przy pierwszym dziecku wydawałam
      pieniądze na bardzo drogie Oilatum dopiero później odkryłam Ziajkę i spisywała
      się rewelacyjnie.
    • renak77 Re: Przysly Tata Pyta- Kremy, Masci, Oliwki 22.04.09, 16:53
      Witaj Troskliwy właściwie już Tato.
      Matka dwójki,pisze:WYSTARCZAJĄ MI CZTERY KOSMETYKI
      do pupci sudocrem,do kąpieli żel do mycia ciała i włosów hipp,do ciałka oliwka hipp po trzecim miesiącu balsam z olejkiem migdałowym hipp. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego I

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka