Dodaj do ulubionych

Zadzwoniłem dziś na 112.

26.12.10, 18:25
Wracałem dziś z Ciechanowa. Na 60'tce pomiędzy Drobinem a Bielskiem dojechałem do wleczącego się Poloneza. Samochód jechał wolno zygzakiem od pobocza do osi jezdni. Zadzwoniłem na 112, Straż przekierowała mnie na Policję. Podałem markę, kolor, nr rejestracyjny i kilometr na trasie.
Czy zrobiłem dobrze czy źle, to ja mam swoją opinię na ten temat, zresztą jak zadzwoniłem, to wiadomo co o tym myślę. A co Wy myślicie i co byście zrobili w takiej sytuacji?
Obserwuj wątek
    • citymen Jedyna słuszna decyzja 26.12.10, 20:42
      Myślę że mogłeś uratować komuś życie. A jeśli tak to sam pomyśl czy w takiej sytuacji warto i jest sens zastanawiać się nad ową sensownością Twojej decyzji. Mógłbym podać link do zdjęć w wypadkami i ludźmi a raczej z tym co po nich pozostało... tylko po co?
      • gringoss Re: Jedyna słuszna decyzja 26.12.10, 20:57
        cityman
        Dziękuję za Twoją opinię. O słuszności swojej decyzji jestem przekonany w 100% i właśnie wtedy pomyślałem podobnie jak Ty, że mogłem uratować komuś życie.
        Zakładając ten wątek doskonale wiedziałem, że pojawią się wpisy takie jak umieścił "Gośc:to", pisząc "kapucha".
        Jestem jednak ciekaw, czy ktoś będzie w stanie napisać coś więcej niz "kapucha" i będzie mógł to uzasadnić.
        Pozdrawiam
        • Gość: kierowca Re: Jedyna słuszna decyzja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 21:20
          > O słuszności swojej decyzji jestem przekonany w 100%
          > i właśnie wtedy pomyślałem podobnie jak Ty, że mogłem uratować komuś życie.
          Zakładając ten wątek doskonale wiedziałem, że pojawią się wpisy takie jak umieś
          > cił "Gośc:to", pisząc "kapucha".
          > Jestem jednak ciekaw, czy ktoś będzie w stanie napisać coś więcej niz "kapucha"
          > i będzie mógł to uzasadnić.
          > Pozdrawiam

szukasz pochwały na forum? z opisu wynika, ze zachowales sie beznadziejnie. jesli chcesz w przyszlosci cokolwiek zrobic pozytecznego, to jak zadzwonisz na policje zobacz co dalej sie dzieje z takim kierowca, wskaz policji, gdzie gosciu odjezdza, gdzie skreca. jak zdecydowałes sie powiedziec "a", to powiedz także kolejne litery. bo tak uwazasz sie za bohatera, a tak naprawde to gó...wno zrobiles, a nie uratowałes komus zycie. pojechales dalej, zostawiajac pijaka na drodze. zanim policja dojedzie do wskazanego miejsca juz dawno gosciu dojedzie do domu. pomysl jeszcze raz nad tym - jelsi potrafisz, a dojdziesz do podobnych wnioskow. i tak na drugi raz nie chwal sie swoimi takimi "wielkimi dokonaniami"
          • gringoss Re: Jedyna słuszna decyzja 27.12.10, 09:57
            > szukasz pochwały na forum? z opisu wynika, ze zachowales sie beznadziejnie. jes
            > li chcesz w przyszlosci cokolwiek zrobic pozytecznego, to jak zadzwonisz na pol
            > icje zobacz co dalej sie dzieje z takim kierowca, wskaz policji, gdzie gosciu o
            > djezdza, gdzie skreca. jak zdecydowałes sie powiedziec "a", to powiedz także ko
            > lejne litery. bo tak uwazasz sie za bohatera, a tak naprawde to gó...wno zrobil
            > es, a nie uratowałes komus zycie. pojechales dalej, zostawiajac pijaka na drodz
            > e. zanim policja dojedzie do wskazanego miejsca juz dawno gosciu dojedzie do do
            > mu. pomysl jeszcze raz nad tym - jelsi potrafisz, a dojdziesz do podobnych wnio
            > skow. i tak na drugi raz nie chwal sie swoimi takimi "wielkimi dokonaniami"

Nie uważam się za bohatera i nie chwale się swoimi "dokonaniami". Chciałem się dowiedzieć, co inni zrobili by na moim miejscu.
            Tak czy inaczej Twoja opinia jest jak najbardziej konstruktywna.
            Pozdrawiam
    • roman_j Re: Zadzwoniłem dziś na 112. 27.12.10, 16:00
      gringoss napisał:

> A co Wy myślicie i co byście zrobili w takiej sytuacji?

Jeśli uważasz, że zrobiłeś dobrze, to niech tak zostanie. Po co robić sondaż w tej sprawie? Wiadomo z góry, że jedni Cię pochwalą, a inni nazwą donosicielem. Czy będziesz pracowicie liczył, których było więcej i na podstawie wyników tego rachunku następnym razem zareagujesz lub nie?
      Pytania są retoryczne.

--
      I Prawo Niemożności Moderacji:
      Nie zrobisz z rynsztoku, górskiego potoku,
      Jeśli większość woli, w g...ch wciąż swawolić.
      • nordmanson Re: Zadzwoniłem dziś na 112. 29.12.10, 12:01
        Ruski mówią rachuj - nie rachuj i tak wsio na ....
        Gość bardzo dobrze zrobił. Nie miał obowiązku żadnego ani powiadamiać policjantów ani śledzić co dalej z tym pijaczyną. Mogło używać CB (jak nim dysponował) żeby ostrzec innych. Mógł też wiele więcej.
        Jeżdżę autem po szlakach i spotykam różne zachowania, a to zachowanie szczególnie pochwalam. Pijak na jezdni jest niebezpiecznym przestępcą, a więc jest sprawca także tragedii ludzi niewinnych, zupełnie mu obcych. Jego ofiarą może być każdy wiec należy bezwzględnie tępić takich w każdy możliwy sposób. Inne postawy wobec takich zjawisk są co najmniej dziwne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka