Dodaj do ulubionych

Dlaczego rodzinny Płock nie chce pamiątek po Th...

13.01.11, 21:39

Kto nie chce pamiątek?

Przekazanie Pamiątek to jedno. Wystawa to drugie, a muzeum Themersona czy sala pamięci to trzecie

Sam słyszałem iż dyr. Muzeum Mazowieckiego nie wykluczył iż powstanie coś w rodzaju izby pamięci po Themersonie. Tytuł artykułu co najmniej niezasadny
--
www.plock24.pl
Edytor zaawansowany
  • kwisniewski 13.01.11, 21:50
    Albo pójdźmy jeszcze dalej i kupmy od prywatnych właścicieli całą tę dwupiętrową kamienicę. A potem stwórzmy w niej coś na kształt Domu Literatury, który stoi przy stołecznym Krakowskim Przedmieściu - podsumowuje Grala.

I to jest najlepszy pomysł

Kamieniczki wokół ratusza i Grodzka, powinne być zamienione na muzeum .... / sale pamięci/ płocczan - Galerie sztuki etc.

Co dalej z Tumską? zostaną tylko banki?
    --
    www.plock24.pl
  • Gość: plocczanin IP: 46.186.26.* 13.01.11, 22:57
    Proponuje złożyć te kopie o których pisała rodzina w budynku mykwy albo w muzeum Żydów Płockich po remoncie bożnicy.

Coś tu jest nie tak . krewna zatrzyma w Londynie co wartościowsze, nam prześle ksero ....

do tego pisze, że część niby tych darów ..będzie nieodpłatnie........ Część.
    po 3 , chęć posiadania jeszcze kamienicy..... i tak te kopie stają się BEZCENNE.

Jeszcze piszą, ze inna placówka ..przejęła część tych kopi...... zostanie w końcu CO?

Jednocześnie cale miasto nie ma Pracowni Dokumentacji Współczesnej., jakbyśmy nie żyli.

Themerson być może był wielki. Ale mamy już światowego artystę z gołym fajfusem z Wieży Ciśnień.

Ja chciałem dać Miastu za darmo Nieznane Listy Z.Padlewskiego ale szybko oceniono, że to kopie z lat 50 tych pisane przez oszustów z herbowymi nazwiskami....

dla tych Listów , kamienica nie była konieczna.
    To , co polskie ..do wyrzucenia.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.11, 23:08
    Może będziesz tak miły i uprzejmy i w końcu przestaniesz zabierać głos. Czy nie wystarcza ci już błazenady w twoim wykonaniu. Czy chcesz aby nadal, tylko i wyłącznie kojarzono ciebie z forumowym pajacem? Facet w wieku prawie 65 lat powinien mieć trochę honoru i wiedzieć kiedy przestać.
  • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 13.01.11, 23:59
    NA DRZEWO. ANDRZEJU WIELONICKU
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 20:09
    Widzisz z ciebie nie tylko historia zakpiła ale i inne nauki, że rozwój pozwolił ci zejść z drzewa. Tak siedziałbyś sobie w dniu dzisiejszym na drzewie, gdzieś tam w gaju bananowym i próbował banany prostować.
  • Gość: rudi h. IP: *.rev.ne.com.sg 14.01.11, 01:28
    "Zacznijmy od tego, że część pamiątek, które mogłyby pojechać do Płocka, chcę przekazać nieodpłatnie"

A reszta to co? Za euro czy dolary? A może naczelny Żyd tej gazety, TW Albin, by coś dołożył?

A swoją drogą moja miła, może lepiej zawieź te pamiątki i weź ze sobą swoich ziomków do swojego kraju. Tak będzie lepiej dla wszystkich.

post scriptum
    Weź tez ze sobą redaktorka Rafała(piękne polskie imię) K.
  • Gość: józefat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 09:07
    To oburzające, że w Płocku nie wybudowano jeszcze mauzoleum poświeconego zbiorom płocczanina i jego filmom o Płocku chetnie oglądanym nawet w Peru przez rybaków na jez. Titicaca. Cudze chwalicie swego nie znacie jak powiedział Seneka młodszy...:)
  • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 14.01.11, 09:47
    To, co piszesz stały etatowy opluwaczu , mam w niepoważaniu.
    Po to ciebie tam wpuścili. Chcecie pogorszenia stosunków miedzy nacjami , to pasuje do wizerunku polaka zbrodniarza. To już wszyscy wiedza. Jak również kim jesteś i po co tu piszesz.

Jest to naganne , ponieważ Obywatele Polski maja te same prawa i obowiązki wg Konstytucji.

Dla wiedzy mieszkańców.. w czasie pisania tekst zniknął … wkurzyli się ci, którzy przejęli komputer…. nie pierwszy taz.
  • Gość: józefat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 10:49
    człowieku czytaj ze zrozumieniem. Jedni chcą muzeum dla Themersona. mają do tego prawo. ja na zasadzie przeciwwagi chce miejsca gdzie mozna by było ogladać nasze rdzennie polskie pamiatki skrzetnie zgromadzone przez kogos kto kocha naszą małą Ojczyznę. To żle? Jak bym napisał tak jak twoi przesladowcy, że twoje zbiory to chłam i humbug byłbyś zadowolony?
    napisałbyś wtedy, że osmieszam OMPN i jestem wydmuszka intelektualna. Chce wypromowac dorobek twojego życia jestem etatowym opluwaczem.
    Naprawde wydaje mi się czasami, że twoi okrutni prześmiwcy maja rację sugerując konieczność wizyty u specjalisty wiadomej specjalności..
    Nie chciałbyś miejsca dostepnego dla wszystkich dla swoich zbiorów. Wolisz zeby były u ciebie w piwnicy albo płonęły w kominkach pracowników instytucji do których z mozołem je znosisz w dobrej wierze?
  • Gość: hindi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 10:53
    Płocczanin napisał :> Dla wiedzy mieszkańców.. w czasie pisania tekst zniknął … wkurzy
    > li się ci, którzy przejęli komputer…. nie pierwszy taz.

Weszli do domu i siłom ci odebrali? Dzwoniłeś na policję?
    Ważne, że szybko oddali bo widać, że znowu piszesz.
    Dzięki Sziwo!

• Gość: plocczanin IP: 46.186.26.* 14.01.11, 11:07
    stacja 4 , znowu pisze sama do siebie. sympatyczna , po prostu Brat XX ma w oglądzie mój komputer.Jest to proste w sytuacji nadzoru xxxa. Nic nowego. A twój wpis , znowu odpędza od Zdarzenia , relatywizując Podsłuchy.

Co do Twórcy światowego..niech ten świat zrobi to , co chce krewna. Niech kupi te ksera i zagospodaruje za własne środki a nie wyłudzać dom.itd. To są kasowi ludzie , ich kultura i dbanie o nią jest pozytywne.
    A jak są zagospodarowane Archiwa Kazimierza Papińskiego? OMPN?
  • Gość: bader IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 11:45
    Gość portalu: plocczanin napisał(a):

> stacja 4 , znowu pisze sama do siebie. sympatyczna , po prostu Brat X
    > X ma w oglądzie mój komputer.Jest to proste w sytuacji nadzoru xxx
    > a. Nic nowego. A twój wpis , znowu odpędza od Zdarzenia , relatywizując
    > Podsłuchy.

Masz Brata XXa? Czy to cos wspólnego z Archiwum X? Czy będzie o tym jakis kolejny odcinek? Czy miasto będzie uczestniczyło w kosztach produkcji ? Co to znaczy relatywizowanie podsłuchów?
  • Gość: 1234 IP: *.195.c78.petrotel.pl 14.01.11, 12:01
    Po lekturze wpisów pewnego aktywnego tu ( ztresztą nietylko tu ) internauty zauważyłem niestety kilka niepokojących objawów , które moga wskazywac , że mamy do czynienia z problemem , którego niestety tenże internauta nie zauważa , co tez jest pewnym symptomem. O to one:
    1. wzrost samooceny ( przykłady prawie w każdym wpisie)
    2. zmniejszenie potzreby snu ( 20 godzin pracy na dobę)
    3. urojenia przesladowcze ( X ma ogląd w komputer, stacja 4 itp.)
    4. urojenia o mniemanej niezwykłości i genialności chorego ( przykłady znaleźć można bez problemu, praktycznie w każdym wpisie)
    5. słowotok , w tym przypadku chaotyczny, nieproduktywny nadmiar wypowiedzi ( przykładów bez liku)
    Dodam , że nie jestem lekarzem specjalistą i skorzystałem tu z ogólnie dopstępnego formu na stronie psychiatria.pl , z którym kontakt polecał bym w dobrej wierze i bez złosliwości. Choroba nie wybiera .
  • Gość: dr pasiokonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 12:38
    Jawi mi się to jako typowe dosyć objawy choroby afektywnej dwubiegunowej. Nie jest to niestety ani choroba laryngologiczna ani zwykłe przeziebienie.
    Typowe objawy opisane w podrecznikach sa zbieżne z tym co jest przez ciebie napisane. szczegółowo definiowane sa przez specjslistów jako:

"W epizodzie maniakalnym ( to najbardziej zbliżone do opisywanego przez ciebie wypadku- przypisek mój)typowy jest euforyczny nastrój, wzmożona samoocena, ekspansywność oraz ogólnie wzmożona aktywność.

Objawy manii:

podwyższenie nastroju, ekspansywność, nadaktywność
    podwyższona samoocena, nastawienie wielkościowe
    przyspieszenie mowy, przymus mówienia, słowotok
    gonitwa myśli, skojarzenia dziwaczne, dygresje
    rozproszenie uwagi, drażliwość
    pobudzenie, czasem przechodzące w agresję
    wzrost aktywności hedonistycznych
    spadek zapotrzebowania na sen, bezsenność, utrata łaknienia
    urojenia lub omamy zgodne z fazą zaburzeń nastroju
    zachowania ekspansywne i ryzykowne (finansowe, hazardowe, hiperseksualizm)
    przesadne zaangażowanie, niski poziom tolerancji frustracji.
    Nastrój w manii może zmieniać się od euforii do nastroju drażliwego i gniewu, zwłaszcza gdy gonitwa myśli i próba realizacji coraz to nowych planów napotyka opór otoczenia. Koncentracja takiej osoby jest zaburzona, a uwaga łatwo ulega rozproszeniu na nieistotnych szczegółach.

Gdy objawy nasilają się, wyczerpujące się zasoby energetyczne pacjenta, brak snu i wypoczynku mogą doprowadzać do zaburzeń orientacji, pojawienia się urojeń lub stanu katatonicznego. Stan taki może przypominać zespół paranoidalny występujący w schizofrenii.

Stan manii wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej ze względu na dobro pacjenta i jego otoczenia. Wygórowana wiara we własne możliwości, gonitwa myśli może wieść do zaburzonego osądu rzeczywistości oraz zachowań ryzykownych. Konsekwencje takiego zachowania mogą być szkodliwe dla pacjenta i innych osób.

Objawy psychotyczne mogą pojawiać się w formie halucynacji lub częściej w postaci idei nadwartościowych oraz urojeń wielkościowych, poczucia misji i innych.

Konkludując biedny człowiek. Nie ma się nim kto zająć? Może to zadanie dla lokalnego Centrum Pomocy Rodzinie.
  • Gość: dr pasikonik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 12:53
    Dla zainteresowanego , a właściwie dla jego prawnych opiekunów trochę wiecej na ten temat:

leczdepresje.pl/d_chdwb.php
    Prosze tego nie lekceważyc
  • Gość: kaziulek IP: *.plock.mm.pl 14.01.11, 16:47
    do 1234 i dr pasikonika.
    Szanowni internauci , jak znam zycie i szanownego przemiłego inaczej internautę o którym mysie, że wy myślicie, to będzie tak:
    Wy wydmuszki intelektualne , niepolacy , synowie piasku, karmiący się pomarańczami, wy prześladowcy od 5 lat , ze stacji 4 , wy wysłannicy izraela , wy itd. itd.
    Tak więc życzę wam wytrwałości i wyrozumiałości.
  • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 14.01.11, 17:16
    Szanowni miłośnicy sztukmistrza. Nie odwracajcie kota ogonem.

Od 5 lat na każdy tekst o kulturze polskiej tradycji polskiej, bohaterach polskich, przystępujecie do zmasowanego ataku na każdego piszącego jw.

Jesteście ajentami nie naszej kultury, tradycji... a jeżeli chcecie lansować swoją , to za własne pieniądze.

Cały czas opluwacie naszych władców nie pamiętając o swoich mordercach, którzy każą wam np .......... brr aż się roi.

a jaki to ja mam wpływ, czy Miasto kupi wam kolejną kamienice,? da kasę itd?

Niech krewniacy z całej kuli światowej , zrobią zrzutkę na te ksera i będzie ok.

Polska jest krajem tolerancyjnym.
  • Gość: kaziulek IP: *.plock.mm.pl 14.01.11, 17:37
    A nie mówiłem ?
  • Gość: barbapapa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.11, 20:34
    myle sie ? zna ktos wieksza ?
  • Gość: do zenona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.11, 23:44
    Nie wiem,żona, dzieci, dobrzy sasiedzi, kolegów chyba nie masz...niech ktoś kto może ciebie pomóc przeczyta to i da ci szansę
    leczdepresje.pl/d_chdwb.php
  • engloutis 15.01.11, 17:33
    Ręce opadają gdy się czyta ten faszystowski bełkot... Kolejny fan czystości rasowej, który z chęcią wprowadziłby w czyn goebbelsowskie rządy lub jakąś kolejną Aktion4...
    Już raz pisałem na tym forum do niejakiego pana płocczanina piszę i do pana:
    Odnoszę wrażenie, że wolałby Pan się urodzić się jakieś 8 - 9 dekad wcześniej, jakieś 500 km na zachód od Płocka i - mimo pana pseudopatriotycznych tonów - z lubością w 1933 r. wykrzykiwać "Sieg - Heil!", aby cztery lata później w Monachium z jeszcze większą radością oklaskiwać triumf białego człowieka - dr Josepha Paula Goebbelsa nad "sztuką zdegenrowaną"* (niem. Entartete Kunst)
    Zapewne podpisałby się Pan obiema rączkami pod - jak to wówczas głosiła nazistowska ideologia - klasycznymi, aryjskimi, wzorcami piękna, w pogardzie mając obrazy "zniekształcone i zdeformowane" i żądając by była to sztuka "czysta rasowo" i tworzona przez "czystych rasowo" twórców.

-----------------------
    *) ZDEGENEROWANI, czyli: ekspresjoniści czy dadaiści (Max Ernst, Paul Klee), twórcach art brut oraz tych żydowskiego pochodzenia (Marc Chagall)
  • Gość: jaro IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.11, 17:44
    stray glutek, troche kultury, kumasz ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka