Dodaj do ulubionych

Zostawmy jeden procent podatku w swoim mieście

20.01.11, 06:59
Ups! Przeglądarka Internet Explorer nie znalazła strony www.funduszgrantowy.plock.eu
Spróbuj ponownie wczytać: www.­funduszgrantowy.­plock.­eu

Dodatkowe sugestie:
•Uzyskaj dostęp do kopii strony www.­funduszgrantowy.­plock.­eu w pamięci podręcznej
•Przejdź do www.­plock.­eu
•Szukaj w Google:

Gdzie wiec ta strona
Obserwuj wątek
      • Gość: towwieslaw Re: Zostawmy jeden procent podatku w swoim mieści IP: *.066.c79.petrotel.pl 20.01.11, 11:32
        haslo zostaienia 1% podatku w swoim miescie jest czysto populistyczny , wyglada ladnie jednak kiedy sie zastanowic glebiej jest to pomysl idiotyczny i szkodliwy .
        Oto bowiem spektrum dzialanosci i aktywnosci organizacji ktorym mozna to przekazac w Plocku nie pokrywa sie wcale z preferencjami potencjalnych darczyncow. Przeciez kazdy ma swoje bliskie sercu cele , czesc ldzi przekazuje fundacjom ktore zajmuja sie leczeniem np. chorob na ktore cierpia , jest to zrozumiale i ze wszech miar chwalebne ze to czynia , jest to na dodatek w ich wlasnym interesie , dlaczego mieliby kierujac sie powyzszym haslem przekazac kase na "cokolwiek byle w Plocku" . Wiele tych aktywnosci ma charakter merytoryczny a nie regionalny tak wiec regionalizacja ulokowania tego 1% zapoznaje prosty fakt ze sie to raczej rozklada wedle typu aktywnosci organizacji wszelakich .
        Haslo to byloby sensowne gdyby spektrum dzialanosci tych organizacji w plocku bylo wyczerpujace ale nie jest .
        w ogole wszelkie namawianie ludzi na co maja wydac swoje pieniadze uwazam za szkodliwe .

Wydajcie swoj 1% sensownie ! Wydajcie je na tych ktorzy na prawde tego potrzebuja! Przemyslcie swoja decyzje !

Nie kierujcie sie tym czy to jest w plocku ani warszawie, ani czy nazwa organizacji jest na litere A czy B, ani czy ma parzysta ilosc liter etc
        • rezyser.hoffander Re: Zostawmy jeden procent podatku w swoim mieści 20.01.11, 13:26
          >> w ogole wszelkie namawianie ludzi na co maja wydac swoje pieniadze uwazam za szkodliwe

no chyba się mylisz ? Na co swoje tak - ale te zapłacone jako podatek na pewno nie są już Twoje. Masz jedynie szansę żeby z tych pieniędzy mały procent nie poszedł na przejedzenie przez aparat , tylko wspomógł jakąś ważną inicjatywę (np.hospicjum). I bardzo dobrze ,że ktoś przedstawia aby wspomagać lokalnie. Oczywiście nie ma przymusu i możesz wspomóc np: "klub wiewiórka" z Trzebiatowa (jeśli takowy działa).
          Ja osobiście jednak zostawię swój procent w Płocku i mam nadzieję ,że komuś się przyda.

> haslo zostaienia 1% podatku w swoim miescie jest czysto populistyczny , wyglada ladnie >jednak kiedy sie zastanowic glebiej jest to pomysl idiotyczny i szkodliwy .

gratuluję bystrości umysłu. podpisz się jeszcze jestem z pisu, nic mi nie pasuje, a antek.m to mój guru ;)
          bardziej szkodliwe jest takie myślenie , zapamiętaj złotą myśl - ja Ci się coś nie podoba, a masz możliwość nie korzystać i to olać - to olej i nie krytykuj. Komuś to pomaga więc krytyka powyżej imo to chyba poroniony pomysł aby tylko trzepać pianę. Każdy i tak sam zadecyduje komu i czy w ogóle przekaże cokolwiek
          • Gość: menel Re: Zostawmy jeden procent podatku w swoim mieści IP: *.adsl.inetia.pl 20.01.11, 14:03
            Ja akurat sporo robię, żeby co najmniej ok 1mln rocznie złotych płockich pieniędzy zostało w Płocku , ale służby miejskie praktycznie nic nie robią, żeby tak się stało - powiem nawet więcej, one robią wszystko, żeby te pieniądze nie pozostały w Płocku i te pieniądze z Płocka wypływają, niestety.
            Zupełnie inną sprawą jest, na co te piniądze mogą być użyte, gdyby zostały do dyspozycji radnych - ale ja po konsultacji z docentem towwiesłwem i jescze paroma rozgarnietymi obywatelamiu Płocka ze wskazaniem sensownych i godnych celów nie miałbym najmniejszych trudności.
          • Gość: towwieslaw Re: do rezysera IP: *.066.c79.petrotel.pl 20.01.11, 14:32
            w pewnym sensie faktycznie co idzie do budzetu to na roztrwonienie ale ukierunkowanie tego jednego procenta zalezy od upodaban i woli kierujacego , jak napisalem terytorialna kwalifikacja jest bez sensu , ja uwazam ze jak ma jakas wazna dla niego inicjatywe poza to niech nie daje na "klub wiewiorka w plocku " jedynie dlatego ze w plocku !

"komus to pomaga" - pewnie tak , wazne jednak komu i do czego
            "bardziej szkodliwe jest takie myslenie " nie nie jest szkodliwe , pozytek publiczny to nie to samo co jakis patriotyzm lokalny we wspomaganiu cennych inicjatyw bo te moga byc poza plockiem

"olej i nie krytykuj" - nie olewam , haslo pozostawienia 1% akurat w plocku jest wlasnie skierowane do olewajacych , zeby nie olali i dali tu akurat
            nie widze zwiazku przemyslanej decyzji o przeznaczeniu 1% podatku i patriotyzmem lokalnym

"kazdy zdecyduje sam" - na szczescie tak wlasnie bedzie ale takie hasla jak omawiane sa proba wplywania na te decyzje m chcialem wskazac iz nie ma to zadnego prawie uzasadnienia

"aby tylko trzepac piane" - nie aby trzepac ale by uczynic te decyzje bardziej przemyslana i swiadoma , 1% warszawiakow w warszawie , 1% plocczan w plocku - a co ma powiedziec inicjatywa powiedzmy bardzo cenna w Pcimu ?- ma byc ofiara ?

nie podpisze sie "jestem z pisu " etc poniewaz jak to ustalono juz ponad wszelka watpliwosc na tym forum jestem czlonkiem miedzynarodowki komunistycznej oraz innych tajnych i jawnych organizacji bedacych ponad wszelka watpliwosc po drugiej stronie
            reprezentuje natomiast partie umiarkowanego postepu w granicach prawa !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka