Dodaj do ulubionych

Jest szansa na tor dla fanów czterech kółek. Bę...

02.02.11, 23:01
W końcu jakaś męska decyzja na miarę prawdziwego przywódcy
Te osoby które też są niech się wpisują pokażmy wszystkim swoją siłę

Ja jestem na TAK
Edytor zaawansowany
  • fr0gger 02.02.11, 23:27
    Też jestem za, ale tylko za czymś przemyślanym (żeby i dla przykładu KJS-y robić jak na Bemowie) a nie troche resztek asfaltu z ulic zebrać i trzy słupki zrobić.
    Nie zapominajmy też o tych dla których lotnisko jest utworzone - myślę że szybowce też zyskają na twardym podłożu ;)
  • Gość: Igal IP: *.135.c79.petrotel.pl 02.02.11, 23:47
    W sumie po zabraniu terenu szkółce w Modlinie, w związku z budową lotniska, mogłoby coś podobnego powstać w Płocku. Sam Orlen mógłby też w to wejść reklamując swój wkład w lokalną społeczność oraz dodając sobie kolejną linijkę w portfolio. Gdyby coś takiego powstało, z takim sponsorem mogłoby odnieść sukces. Ułożenie kilkuset betonowych płyt i postawienie kontenera nic nie da. Poza ty, przydałby się jeszcze tor terenowy, taki jaki jest na Bemowie. Byłem tam na pełnym kursie oraz w Modlinie ze trzy razy i coś podobnego widziałbym w Płocku. Nie czekajmy z decyzją do kolejnych wyborów, tylko zróbmy krok naprzód najszybciej jak się da.
  • Gość: michał IP: *.class144.petrotel.pl 03.02.11, 06:46
    również jestem za !! P.Prezydencie do dzieła !
  • Gość: Podolak_Man IP: *.147.123.92.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.02.11, 07:10
    Popieram jak najbardziej.
    I pytam dlaczego tak późno?
    Panie Prezydencie nie daj się prosić i zrób coś dla ludzi chcących żyć w zgodzie z przepisami i niechcącymi stwarzać zagrożenia na drogach publicznych.
    AZM również zyska na takim ruchu.
    Płocki Piknik Lotniczy także będzie miał większą szansę do rozwoju.

Położenie asfaltu to same plusy, może w końcu ktoś to zrozumie i stwierdzi, że już za długo czekamy na taki ruch.
  • Gość: dvx IP: *.242.c86.petrotel.pl 03.02.11, 08:34
    Dobrze ze powstanie cokolwiek. Takie miejsca sa niezbedne i trzeba sie cieszyc ze wkoncu cos w temacie drgnelo.
    Prawdziwy tor bylby super sprawa i napewno by sie sprawdzil, ale to takze duze koszty a co tu ukrywac Orlen choc wywala ciezka kasa w motoryzacje raczej nie bedzie zainteresowany dokladaniem sie do toru w Plocku.
    Tym bardziej ze zafundowal na podolszycach 3 bujaczki i 2 drabinki dla dzieci o czym szumialy chyba wszystkie europejskie media. -_-

Niech powstaje to cos na lotnisku a na przyszlosc trzeba zaplanowac budowe porzadnego toru. Mysle ze jest to duzo bardziej potrzebny niz forsowane w ostatnich latach przez MM kolejki przez wisle, czy mola...
    Przydalby sie tez jakis w miare dobry kryty tor kartingowy. To cos pod Wisla to byl jakis zart. Zdaje sie ze jakis tor byl/jest "pod" stadionem ale nic wiecej o nim nie slyszalem
  • Gość: dvx IP: *.242.c86.petrotel.pl 03.02.11, 08:45
    Swietnie ktos wyzej zauwazyl ze asfaltowy pas dla aeroklubu moglby rowniez pelnic role dodatkowego miejsca dla samochodow.
    Mysle ze takie zalatwienie sprawy byloby strzalem w 10. Lotnisko zyskaloby asfaltowy pas o czym bylo glosno np podczas kampani wyborczej a kierowcy kilkadziesiat/set metrow szerokiego pasa dajcego wieksze mozliwosci niz kwadratowy plac...
  • Gość: dekawka IP: *.plock.mm.pl 03.02.11, 09:09
    ORLEN nie ma wyobrażni. Widząc co się dzieje na "terminalu" już powinien zorganizować tor doświadczalny przydatny dla testów różnego rodzaju paliw i innych "lepkich"produktów, Sztandar ORLENU niestety nie powiewa nad ideą wyrosła ze środowisk płocczan. Cóż, pozostaje lotnisko. Położony tam asfalt czy beton automatycznie zmienia kategorię lotniska co komplikuje tez sprawy kadrowe. Teren lotniska jest za duży i na północnej części zupełnie nie wykorzystany. Tam może być miejsce na "ćwiczenia z autami", a lotnisko może nadal pozostać trawiaste dla szybowców i lekkich awionetek. Chyba, że...Chyba, że aeroklub wyrazi zapał do modernizacji terenu lądowiska i wtedy skorzystają wszyscy. Miasto zyska nowy środek lepszej komunikacji.
    Są także i inne tereny możliwe do zorganizowania autodromu ale to już poza Płockiem i na terenach bliżej Włocławka.
  • Gość: India IP: *.class144.petrotel.pl 04.02.11, 09:06
    Zapał Aeroklubu jest od lat..., zapału nie było dotad po stronie Miasta.
  • firstkaktus 03.02.11, 09:12
    Czysty populizm ! Pytania do śniadania : Ile pieniążków jest w budżecie miasta ? Ile pieniążków będzie taka fanaberia budżet miasta kosztować ? Czy miasto stać na takie inwestycje ? Czy drogi miejskie już są naprawione ? Czy mamy nadwyżkę szkół i przedszkoli ? Czy ........? Czy naprawdę do cholery nie ma na co wydawać miejskich pieniążków ?

Tracę szacunek do Pana Prezydenta ! Ta kadencja będzie krótka i bolesna . A tyle nadziei było na starcie !
    --
    W życiu jak w wojsku ! Trzeba mierzyć ponad cel aby w niego trafić !
  • Gość: rabbit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 11:27
    > Czysty populizm !

Też tak to widzę. Notowania wśród każdej możliwej grupy społecznej w płocku Pana Prezydenta pikują jak kamikadze.
    Najbardziej podatną na obietnice, najbardziej naiwną grupą są młodzi ludzie - dla nich będzie tor ;)
    Tor który będzie powstawał i powstawał a znajome firmy będą zarabiac na planach, koncecjach, pozyskiwaniu środków az przyjdzie koniec kadencji i wbiją łopatę mówiąc...

Dokonaliśmy cudu. demotywatory.pl/2643831/Juz-niedlugo
  • Gość: dopisowcow IP: *.242.c86.petrotel.pl 03.02.11, 12:13
    Dajcie sobie spokoj z tego typu glupotami drodzy fanatycy PiSu.
    Nowakowski jest prezydentem od 2miesiecy a oni juz wiedza ze jego notowania poszly mocno w dol i ze w nastepnych wyborach poniesie porazke.
    Miejsca gdzie mozna pojezdzic samochodem bardziej ryzykownie sa potrzebne w calym kraju. Niestety ludzie ktorzy potrafia co najwyzej jechac caly Plock lewym pasem 40km/h by ostatecznie skrecic do Masovii tego nie zrozumieja.
    Sa jednak na szczecie na drogach i tacy ktorzy chca doskonalic swoje umiejetnosci i niedobrze jest ze nie maja gdzie tego robic.
    Taka inwestycja jest potrzebna tak samo jak np remonty drog , a napewno bardziej niz mola czy tramwaje ktore zapewne wam sie podobaja.

Potrzeba takze jakiegos miejsca gdzie zwolennicy PiSu mogliby sie wykrzyczec do woli jaki to Tusk czy Nowakowski sa zli jak oszukuja i wspolpracuja z Rosjanami. Do niedawna takim miejscem byly okolice Palacy Prezydenckiego.
    Moze wtedy nie musielibysmy czytac takich bredni, bo wam sie nie dogodzi.
    Nowakowski zrobi drogi to ze parkignow nie ma, zrobi parkingi to bedziecie krzyczec gdzie sa przedszkola, zrobi przedszkola to obwodnica sie przypomni. I tak w kolko. Najlepiej jakby prezydent mial maszynke do pieniedzy i wszystkie inwestycje przeprowadzil jednoczesnie najlepiej w ciagu kilku miesiecy.
  • firstkaktus 03.02.11, 12:33
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: towwieslaw IP: *.181.c84.petrotel.pl 03.02.11, 12:51
    pierwsze pytanie : ile to kosztuje ? jak wyglada cash flow ? ile inwestor bedzie z tego mial i w jakim okresie ? jaki jest m a n d a t takiego projektu ?

popieram tych wszystkich powaznych ktorzy widza ze sa inne priorytety dla budzetu .
    krotko mowiac za taki projekt przynaję 0 punktów !
  • Gość: Podolak_Man IP: 80.48.4.* 03.02.11, 16:09
    Owszem są inne priorytety.
    Weźcie wszyscy sceptycy pomyślcie również o tym, że AZM bardzo dużo zyskuje na takiej inwestycji.
    To nie jest tylko tor dla kilku czy kilkunastu sympatyków 4 kółek, to będzie również lądowisko dla ewentualnych przyszłych inwestorów, którzy to będą w końcu działać na naszym terenie i może w końcu w PPPT.

• Gość: rabbit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.11, 16:32
    > Dajcie sobie spokoj z tego typu glupotami drodzy fanatycy PiSu.

Walę grubo na pis i po i na sld też. W nastepnych wyborach zagłosuje na mikkiego bo jeszcze jemu nie dałem szansy i traktowałem jako kabareciarza.
    Ale wole niech będzie śmiesznie niż tak jak jest.
  • Gość: India IP: *.class144.petrotel.pl 04.02.11, 09:10
    A kto mówi ośrodkach Miasta?
    Właśnie taka inwestycja (tor samochodowy- plac do jazdy po śliskiej nawierzchni), jest idealna dla kapitału prywatnego.
    Modernizacja samego lotniska jest możliwa w w śrokach rzuconych na "molo"....
  • firstkaktus 04.02.11, 10:02
    Jeśłi kapitał prywatny to ok. Za prywatne środki niech sobie powstanie nawet disneyland , ale pierdnięcie pt. "WYBUDUJEMY TOR" wyartykuował Najjaśniej nam od niedawna panujący Prezydent Miasta Płocka , niejaki Andrzej Nowakowski . Pierdnięcie tym bardziej śmierdzące , że populistycznie skierowane do promila zainteresowanych w partycypacji z budżetu miasta i olewające najważniejsze potrzeby większości płocczan (patrz: drogi , obwodnica , przedszkola i żłobki , i długo by jeszcze wymieniać te naglące potrzeby .....)
    --
  • Gość: menel IP: *.147.107.81.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.02.11, 12:24
    Widzę, że ziarno posiane padło na podatny grunt - już coraz liczniej daje się słyszeć głosy zdrowego rozsądku, to bardzo krzepiące.
    Tak dla przypomnienia o co w tym wszystkim "się rozchodzi".
    Inwestycja ma przynosić pożytek, korzyści i zysk inwestorowi!!!!!
    Inwestorowi muszą się zwrócić w rozsadnym czasie nakłady poniesione na budowę i wyposażenie oraz muszą się zwracać z nawiązką biężące koszty prowadzenia interesu.
    Bedą tłumy chętnych do odpłatnego korzystania z lotniska i toru to będą dochody i zyski.
    I tylko trzeba sprawdzić jaki jest popyt i jaka jest głębokośc tego rynku.
  • Gość: Kotek IP: *.024.c81.petrotel.pl 18.05.12, 14:00
    Jeśli mogę sie wypowiedzieć odnośnie chętnych.Lat temu X co sobotę były ustawiane pachołki na giełdzie małych fiatów.(NIEKTÓRZY WIEDZĄ CO TO ZA MIEJSCE)
    Za wjazd na cały dzień płacilismy około 100 złotych bo teren i tak leżał w tym dniu odłogiem.
    Zajmowaliśmy sie pomiarami czasu przejazdu samochodów, trenowaliśmy poslizgi.
    Wiecie ilu było chetnych na wpisowe po 10 złotych - nas 4 organizatorów.
    Tak więc macie sens tego typu inwestycji. Przeciętny użytkownik terminala woli palić gumę pod teatrem niz zapłacić parę groszy za zabawę na zamkniętym bezpiecznym terenie
  • Gość: India IP: *.class144.petrotel.pl 04.02.11, 15:00
    Niestety, pomysł toru padł z ust poprzednika w końcówce kampani.
    Tonący chwytał się dobrych pomysłów- zbudował pomost...
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.11, 14:54
    Gość portalu: India napisał(a):

> Niestety, pomysł toru padł z ust poprzednika w końcówce kampani.
    > Tonący chwytał się dobrych pomysłów- zbudował pomost...

Wynika z tego, że te tzw "dobre pomysły" w ustach prezydenta (dowolnej kadencji) , to doskonały patent na szybkie zatonięcie.

• robertgrodkowski 04.02.11, 12:16
    Firstkaktus Ty to jesteś albo jakiś były trep albo jakiś nie spełniony wojskowy z tym swoim śmiesznym powiedzonkiem? Mierz sobie gdzie chcesz , ale nie zabroni nikt nikomu podsuwać pomysłów prezydentowi, tym bardziej że pomysł moim zdaniem dobry, bo leprze jet to że nawet zdezelowane bmki będą tam głupieć niż maja kogoś przejechać na ulicy albo rozwalić czyjś samochód.Po za tym można tam zrobić płytę na której szkoły jazdy mogły by uczyć kursantów wychodzenia z poślizgu .Mam też pomysł na to by ograniczyć koszty,wśród tych zapaleńców na pewno znajdzie się jakiś architekt co wykona projekt za darmo i już jest oszczędność mogli by też pomóc przy jego budowie
  • Gość: o. IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 12:22
    do czasu referendum
  • firstkaktus 04.02.11, 12:34
    Ja ci misiu nie wytykam kim ty jesteś więc sobie nie pozwalaj ! Po sekundo : za prywatne pieniązki proszę bardzo , ja nie mam nic przeciwko , ale budżetu miasta na taki projekt nie stać i mówienie że miasto zrobi tor jest zwykłym gó...arstwem w obliczu spuścizny po Mirosławie Marianie .
    --
  • Gość: miodowa IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 12:54
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: towwieslaw IP: *.181.c84.petrotel.pl 04.02.11, 12:55
    proponuje te kase wydac na zoo, duze akwarium , jeszcze wieksze terraria - ludzie beda przyjezdzac tlumami , jest szansa na plocki hit! jak mozna tego nie widziec ?
  • firstkaktus 04.02.11, 12:56
    IP;inetia świadczy raczej o twoim stanie ;D - wystarczy poczytać wpisy

--
    Aliud est facere, aliud est dicere
  • Gość: ola IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.11, 15:07
    obwodnicy, kibla
    kiedy te referendum ?
  • Gość: barbapapa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.11, 16:48
    znowu zapomniales o lekach
  • Gość: wuwu IP: *.163.c65.petrotel.pl 04.02.11, 17:08
    Firstkaktus napisał:
    "Jesteś kretynem ? Prawda . Wydawać pieniążki z zadłużonego budżetu miasta , aby zaspokoić kilku " kierowców" rajdowców w ich wspaniałych przerdzewiałych maszynach w ich dążeniu do rozpieprzenia się o bandę , śłup , krawężnik , drugie auto *byle z dużą prędkością ! Są inne priorytety ."
    Do tego jeszcze:
    "Ja ci misiu nie wytykam kim ty jesteś więc sobie nie pozwalaj!"

Myślę per Misiu, że rzeczywiście nie wytykasz nikomu. Ty po prostu od razu obrażasz jednocześnie nie przyjmując na samym początku żadnych argumentów. Rozumiem, że jeżeli gdzieś tam w wiadomościach wleci Ci news o Kubicy to również twierdzisz, że to kierowca rajdowiec, którego jedynym celem jest rozpieprzenie się "o bandę , śłup , krawężnik , drugie auto". Gratuluje pomyślunku. Kubica na początku swojej kariery też napotykał takich jak TY. Jaki budżet, jakie pieniądze. No i rodzice poświęcili swoje pieniążki oraz kilka innych rzezy, żebyśmy teraz mogli się cieszyć że mamy Polaka w F1.

No ale jak to w wojsku wszystko musi być pod rozkaz. Kto się wychyli równo z trawą !!
  • firstkaktus 05.02.11, 07:16
    Czepiasz się sygnaturki , która daje do myślenia - zakładam więc , że myśleć nie lubisz lub nie potrafisz i radością przepełnia me serce fakt , że to nie mój problem . Nie porównuj Kubicy do wioskowych chopaków w ich zardzewiałych rumakach m-ki BMW rocznik 80 czy Opel Vectra B rocznik zbliżony . Jakbyś chciał naprawdę wiedzieć jakie warunki miał na starcie Kubica i dlaczego je miał , tobyś się dokształcił i głupot nie wypisywał . Porównanie jest wybitnie nie na miejscu . Kubica to kierowca rajdowiec . W dosłownym tego słowa znaczeniu . Na zimno kalkuluje ryzyko i wie na ile może sobie pozwolić . Te chopaki w swych ryczących maszynach nawet nie mają bladego pojęcia jaki jest stan techniczny ich schrottcarów . Byle głośno ryczał i dobrze gumę palił . To jest wg. ciebie kalkulowane ryzyko ? Bo wg. mnie to zwyczajna głupota .
    I najważniejsze ! Jeśli grupa entuzjastów takiego właśnie sposobu na życie wyłoży własny kapitał , ja osobiście nie mam nic do takiej inwestycji . Uważam że tor na którym można się doszkolić jest jak najbardziej ok . Mam jednak dziwne wrażenie , że jeśli taki powstanie , wygeneruje więcej piratów drogowych niż doświadczonych kierowców w pozytywnym tego słowa znaczeniu !
    Wziąłem sobie do serca twoją uwagę o mojej sygnaturce , więc obecną dedykuję właśnie Tobie Misiu . Myślę , że pomimo niechęci do myślenia pojmiesz to co rzymianie pojęli już kilkanaście wieków temu . Czym innym zrobić a czym innym powiedzieć ! Raczej już nie podniecałbym się pierdnięciem pedagoga Andrzeja . Jedni robią , inni mówią że zrobią a nasz nowo obrany prezydent mówi ! Tym optymistycznym akcentem kończę i pozdrawiam gorąco .

Czuwaj - Kaktus
    --
    Aliud est facere, aliud est dicere
  • Gość: wuwu IP: *.163.c65.petrotel.pl 06.02.11, 20:22
    Rozumiem, że Twoim stereotypem zapaleńca motoryzacyjnego jest chłopak wioskowy w zardzewiałym rumaku z lat 80'tych?

Kalkulowane ryzyko? Na takim ogólnodostępnym torze? Palenie gumy? Czy Ty w ogóle byłeś gdziekolwiek na torze ?? Ryzyko musi być bardzo niskie, żeby jakiekolwiek zawody zostały w ogóle rozegrane. Za palenie gumy to się z toru wyjeżdża w trybie dyscyplinarnym i nie ma odwołań.

W politykę się nie mieszam. Szkoda mi zdrowia.

PS. Co Ty masz z tymi misiem?
  • Gość: wuwu IP: *.163.c65.petrotel.pl 06.02.11, 20:24
    A te Twoje dywagacja n/t myślenia to masz w standardzie. W ogóle zawsze zaczynasz dyskusje od tzw. dowalenia adwersarzowi byle czym byle mocno?? Jakieś problemy z natury emocjonalnej ??
    Pozdrawiam
  • firstkaktus 07.02.11, 07:07
    Argument w świetle wczorajszych wydażeń w Ligurii chyba nie na miejscu . Mam nadzieję że z tego wyjdzie . A jeśli chodzi o chłopaków w ich wspaniałych ryczących maszynach , mam świeżutki przykład z wczorajszego wieczora , jak niespełniona namiastka Kubicy szalałą swoim ???? ( to wyglądało na nissana primerę rocznik ???? raczej początek lat 90 ) schrottcarem na Kolegialnej ino dym z opon szedł . Marki do końca nie stwierdziłem , ale widziałem literki rejestracji . Trzy były ! Znaczy sie kierowca był na gościnnych występach . Już był na Warszawskiej a jeszcze słyszałem dzwonienie tłumika . A dlaczego Misiu ? Bo strasznie się kojarzy . Z PRL-owskim absurdem .
    Problemów emocjonalnych nie mam , ale lepiej na początku dać więcej aby potem można było z czegoś ustąpić . Taka zasada . Na wzburzeniu łatwo się odkryć . Nie zapominaj o tym .
    --
    Aliud est facere, aliud est dicere ! Ergo bibamus!
  • Gość: wuwu IP: *.class144.petrotel.pl 08.02.11, 08:18
    Postępujesz w myśl zasady "każdy pijak to złodziej bo to pijak i złodziej".
    Dajesz skrajne przypadki, wręcz margines, który należy eliminować i przypisujesz taki wizerunek całej grupie motoryzacyjnych zapaleńców.
    Wybierz się kiedyś z poważnymi ludźmi na tor w Miedzianej Górze, nawet na tor kartingowy w Radomiu, lotnisku w Ułężu czy lotnisko w Nowym Mieście nas Pilicą. Wtedy zobaczysz docelową grupę tych zapaleńców a nie jakiś tam margines.
    Problem z tymi miejscówkami jest taki, że najbliższe chyba jest lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą. Było lotnisko w Modlinie na którym kilkakrotnie się ścigałem ale niestety dla zapaleńców (a bardzo dobrze dla regionu) zostało przekazane na cele portu lotniczego. O sochaczewskim cisza jak makiem zasiał.
    Wierz mi, że po takich ekscesach na kawałku asfaltu w miarę bezpiecznych warunkach nawet ten margines będzie spokojniejszy na ulicy.
    Aczkolwiek rozumiem, przeciwników. Nie każdy lubi jeździć. Dla niektórych jest to wręcz tortura jak musi z Płocka do Warszawy się wybrać. Tylem, że mam taką zasadę: "nie podoba mi się, nie oglądam i nie przeszkadzam". Każdemu polecam. Będzie zdrowszy a może coś ciekawego powstanie nie tylko w dziedzinie motoryzacji.
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.11, 13:58
    robertgrodkowski napisał:

> .Mam też pomysł na to by ograniczyć koszty,wśród tych zapaleńców na pewno znaj
    > dzie się jakiś architekt co wykona projekt za darmo i już jest oszczędność mogl
    > i by też pomóc przy jego budowie

tak w ogóle masz wyłącznie "doskonałe pomysły" - pomyśl trochę więcej i wpadnij na genialny wręcz pomysł, żeby jakaś firma budowlana zbudowała to wszystko za darmo w czynie społecznym a ludzie tej firmie też pracowali społecznie dla dobra ludzkości czyli za frico.
    Ty to musisz zdrowo porąbany" społecznik", entuzjasta palenia gumy i jazdy pp rzadkim goownie.

• Gość: raper IP: *.centertel.pl 04.02.11, 17:54
    Jeśli byłby to faktycznie tor a nie fragment prostokątnego placu Płock miałby duże sznse by stać się makką motocyklistów z całego Mazowsza, Warmi i Mazur, Pomorza i Podlasia. Na chwilę obecną żeby polatać na torze trzeba chybać do Poznania, drugi podobny obiekt jest w Lublinie - w Północno wschodnie Posce mógłby królować Płock.
    Sęk w tym że to nie jest takie proste - hałas na prawdę jest spory złaszcza że producenci akcesoryjnych wydachów jako priorytet mają ilość decybeli a nie koniczenie obowiązujące normy :) - konieczne byłyby ekrany akustyczne.
  • citymen 04.02.11, 19:08
    Obligatoryjnie jestem ZA!
  • Gość: megapolis-aglomer IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.11, 14:08
    citymen napisał:

> Obligatoryjnie jestem ZA!

obligatoryjnie ZA!!!!!, ponieważ megapolis aglomeracji centralnej i centrum energetycznego kraju leżących na osiach należy się to obligatoryjnie jak psu miska racji !
  • citymen 05.02.11, 15:24
    Obawiam że dziś nikomu nic się nie NALEŻY, lecz samemu trzeba o wszystko się STARAĆ (tak na prawdę tak powinno być zawsze). I tu jest ta różnica mentalna że jedną coś chcą a drudzy oczekują że im się coś należy tak jak kiedyś np: z racji tego że byli główną siedzibą KC PZPR. Taka retoryka choćby niświadomie zdradzą ową mentalność u niekórych niemal za każdym razem wychodządzą na światło dzienne niczym onuc z obuwia. :))
  • Gość: megapolis-aglomer IP: *.adsl.inetia.pl 05.02.11, 18:41
    citymen napisał:

> Obawiam że dziś nikomu nic się nie NALEŻY, lecz samemu trzeba o wszystko się
    > STARAĆ (tak na prawdę tak powinno być zawsze).

staraj się, zabiegaj, zabiegaj a ONI niech zbudują - jeno uważaj, co byś się nie spocił z tego zabiegania i starunku.

> I tu jest ta różnica mentalna.
    > Taka retoryka choćby niświadomie zdradzą ową mentalność u niekórych niemal za każdym
    > razem wychodządzą na światło dzienne niczym onuc z obuwia. :))

Swięte słowa i jakże trafna autorefleksja: retoryka niby nowa, ale mentalność nadal bez zmian bolszewicka (HOMOSOWIETICUS) - wyłązi jak owa słoma z butów w tym: starać się, zabiegać.
    Prowincja intelektualna, ale za to zadęcie megapolisowo-centralnie-aglomeracyjno-światowe !!

• citymen 06.02.11, 10:19
    Dla jednych rozwój i postęp cywilizacyjny jest normalnym, naturalnym procesem będącym pasją i zdrową ambicją polepszającą stamdard życia społeczeństwa dla innych abstrakcyjnym zadęciem wykraczającym poza ich wyobraźnię zapewne spowodowaną przywyknięciem już od dzieciństwa do prowincjonalnej rzeczywistości naszego kraju jako stanu naturalnego, uważanego za stan normalny, a zatem i bezpieczny. To nic nowego. :-))
  • Gość: baba klozetowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 11:00
    zdolnosc wladzy do oparcia sie niedojrzalym harcownikom typu citymen et consortes bedzie waznym testem
    chyba ze znowu obok prezydenta pojawi sie jakas magda bis ktora bedzie podpowiadac jakie to poparcie i slupki gwarantuja bzdety typu molo, tor wyscigowy etc

czas na dojrzale decyzje
  • citymen 06.02.11, 11:28
    Zapewne dojrzałe propozycje są potrzebne (jak zawsze) oby tylko nie realizowane za podpowiedzią naszych danych doświadczonych dzielnych harcownikó-junaków "dzięki" którym obecnie nasz kraj musi wychodzić z cywilizacyjnej wczesnej epoki kamiennej goniąc standardy uznane w krajach rozwiniętych za minima cywilizacyjne. :-))
  • Gość: baba klozetowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 13:56
    dla mnie to wlasnie dzialanosc wolbacha , pcf, audioriver to jest epoka kamienna
    jarmark i obciach
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.11, 15:06
    Jeśli ktoś już ten OBCIACH koniecznie chce mieć, to niech to robi na własne ryzyko i za włąsne pieniądze - miasto nie powinno nic do tego dokładać a jedynie uczciwie SKASOWAĆ za skorzystanie z obiektów, gruntów, energii, zapewnienia obsługi przez SM i Policję oraz sprzątanie po imprezie.
    Liczę, że Prezydent otoczy się ludźmi na poziomie i nie będzie słuchał podszeptów guw..arzy, nawiedzonych fanów i niedoważonych ignorantów ds rozrywki, promocji oraz PR nastawionego na populistyczną kaszankę a'la Milewski.
  • citymen 06.02.11, 16:12
    Zapewne Twoje twórcze i kreatywne sugestie zostaną wzięte pod uwagę. A tak przy okazji SM i Policja też dochodu nie przynoszą, przynajmniej ich oszczędź. :-))
  • Gość: plock1947 IP: *.147.c64.petrotel.pl 06.02.11, 17:10
    @menel
    Nie wiem czemu obrazasz osoby ktore chcialyby w bezpieczny sposob "pobawic sie" samochodem?
    Kazdy ma jakas pasje- uszanuj to.
    Rowniez uwazam ze chocby maly placyk jaki tam powstanie(?) powinien byc platny. Nawet nie ze wzgledu na zwrot kosztow(choc w pewnym stopniu takze), a na zaprowadzenie ladu i utrzymanie placu w jako-takiej kondycji.
    Wiadomo jak w naszym kraju podchodzi sie do rzeczy ktore sa za darmo...

Robienie biznesplanow moim zdaniem nie ma tu sensu. Przeciez budujac np wiadukt kolejowy czy kladke dla pieszych rowniez bezpowrotnie tracimy pieniadze. Niech te kilka m2 asfaltu czy jakichs plyt bedzie inwestycja nie dla zysku a dla plocczan.
    Takie miejsca sa w Polsce bardzo potrzebne, w Plocku rowniez i kropka.
    Zeby cokolwiek zarobic trzebaby wybudowac naprawde duzy i kosztowny tor. Ryzyko na ile pomysl sie przyjmie i jaki bedzie generowal dochod to, jesli chodzi o plock, byloby zawsze duze ryzyko. Mysle ze bezpieczniej wydac kilka razy mniejsze pieniadze i spac spokojnie.
    Takie ja to widze...

Ps Nie zwrocilem uwagi ze cala inwestycje nazywasz obciachem...
    Obciach to nie czuc tak podstawowych potrzeb polskiej motoryzacji.
    Proponowany przez Ciebie sposob finansowania takze ciekawy, proponuje pojsc dalej: niech za budowe uliczek osiedlowych np w domkach placa zainteresowani mieszkancy a nie miasto. Zawsze mnie to denerwowalo, czemu takze moje pieniadze maja isc na ulice po ktorej nigdy nie bede jezdzil?
    :)
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 06.02.11, 18:52
    Gość portalu: plock1947 napisał(a):

> @menel
    > Nie wiem czemu obrazasz osoby ktore chcialyby w bezpieczny sposob "pobawic sie"
    > samochodem?

Nie było moją intencją obrażanie nikogo - jeśli ktoś poczuł się obrażony, to przepraszam.
    Natomiast nazwałem w sposób adekwatny mentalnośc zawartą w postulacie i argumentacji:
    "chcemy mieć miejsce do palenia gum, niech miasto zbuduje, dopłaca do festiwali i podobnej kaszankowej rozrywki, zjedzie się kupa luda, Płock stan zyska rozgłos, będzie dobra promocja".
    Otóż nie będzie żadnej promocji a już na pewna nie taka, której miasto potrzebuje: napływ inwestycji, nowe miejsca pracy, wzrost zamożności mieszkańców, wpływy z podatków, rozwój miasta, przyjazdy zasobnych turystów i następne piniądze zosatwiane w mieście.

> Kazdy ma jakas pasje- uszanuj to.

nie mam nic przeciwko wszelkim pasjom, łącznie z discopolo, cyrkiem, wesołym miasteczkiem ALE ZA SWOJE - i nie oczekuję od miasta budowy i prowadzenia dyskotek, wesołych miasteczek ani toru do palenia gum czy wyścigów na 1/4 mili, pól golfowych i terenów do polo.
    Jeśli na coś jest odpowiednio duży popyt, ktoś to zauważy i dostrzeże możliwośc zarobienia na tym, oszacuje ryzyko i zainwestuje - popyt napotka podaż i zostanie zaspokojony, wszyscy uczestnicy rynku (bo to jest normalny rynek, gdzie obowiązujue prawo podaży i popytu ) dostaną to czego im potrzeba i będą HAPPY.

> Rowniez uwazam ze chocby maly placyk jaki tam powstanie(?) powinien byc platny.
    > Nawet nie ze wzgledu na zwrot kosztow(choc w pewnym stopniu takze), a na zapro
    > wadzenie ladu i utrzymanie placu w jako-takiej kondycji.
    > Wiadomo jak w naszym kraju podchodzi sie do rzeczy ktore sa za darmo...

i tu zaczynamy się powoli zgadzać - wysokość opłat i opłacalność interesu to problem INWESRORA, miastu nic do tego. Miasto ma mieć pewność, że wszystko jest zgodne z prawem i bezpieczne oraz dostać w terminie należne opłaty i podatek .

> Robienie biznesplanow moim zdaniem nie ma tu sensu.

Powiedz to dowlnemu INWESTOROWI a natychmiast się dowiesz od niego, jak ZASDANICZO
    JESTEŚ W BŁĘDZIE!

> Zeby cokolwiek zarobic trzebaby wybudowac naprawde duzy i kosztowny tor. Ryzyk
    > o na ile pomysl sie przyjmie i jaki bedzie generowal dochod to, jesli chodzi o
    > plock, byloby zawsze duze ryzyko.

Odpowiedz sobie, skąd miasto ma brać, żeby dokładać do rzeczy, o których nawet Ty z góry wiesz, że nie będą generowały dochodu, a bez których miasto moze spokojnie funkcjonować, tak jak funkcjonują dziesiątki innych bez takich przybytków i festiwali.

> Mysle ze bezpieczniej wydac kilka razy mniejsze pieniadze i spac spokojnie.

można też spać zupełnie spokojnie NIC nie wydając na TAKIE FANABERIE - taniej i zdrowiej

> Ps Nie zwrocilem uwagi ze cala inwestycje nazywasz obciachem...

W odróżnieniu od Ciebie wiem co oznacza słowo INWESTYCJA - Ty ( i nie tylko Ty jeden w Płocku) mylisz bezproduktywne wydwanie pieniędzy na bzdety i fanaberie z inwestowaniem.
    Obciachem nazwywam populistyczne schlebianie plebejskim rozrywkom i kiepskim gustom gawiedzi.

> Obciach to nie czuc tak podstawowych potrzeb polskiej motoryzacji.

niemal codziennie odczuwam te "podstwowe potrzeby polskiej motoryzacji" spotykając na dulicach, drogach osiłków, karków i przygłupów w audi, beemakach itp oraz newbusiness people (i nie tylko) za nic mających przepisy ruchu drogowego ale za to bardzo wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach, specjalnych prawach itp.

> niech za budowe uliczek osiedlowych np w domkach placa zainteresowani mieszkancy
    > a nie miasto

dowiedz się więc, że najczęściej płacą - zwłaszcza gdy kupują domek, mieszkanie od dewelopera muszą zapłącić za wszystko, deweloper nie dokłada do intersu bo i za jakiej racji.

I własnie tak ja to widzę!

• Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 06.02.11, 21:59
    Dzeki pisze tak;

Obciachem nazwywam populistyczne schlebianie plebejskim rozrywkom i kiepskim gu
    > stom gawiedzi.
    koniec cytatu.

A więc palenie gumy i ściganie sie nie jest plebejskie ... tylko jakie? Wyższy sort? Paniska...

Uliczki osiedlowe ...za własne pieniądze? a wyższy sort " bawi się " ......Nie wiem czemu obrazasz osoby ktore chcialyby w bezpieczny sposob "pobawi
    > c sie"
    > > samochodem?................................................................. koniec cytatu.

Za pieniądze Miasta? pasje? na cudzy rachunek? A może taniej będzie kółko i patyk? Niech się bawią ci pracowici posiadacze zabawek.
  • Gość: widziane z boku IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.11, 12:05
    Gość portalu: płocczanin napisał(a):

> A więc palenie gumy i ściganie sie nie jest plebejskie ... tylko jakie? Wyższy sort? Paniska...

spierasz się dla zasady "zawsze kontra piaskowym" , bo przecież nie z menelem - naucz się czytać ze zrozumieniem i policz do 100 zanim coś napiszesz

cała pozostała część wpisu powstała wyraźnie w myśl tej zasady a wynik taki, że nie wiadomo za czym się opowiadasz, co popierasz, co zwalczasz - oczywiste i jasne dla każdego jest tylko jedno: że zwalczasz tych spod góry piasku
  • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 07.02.11, 12:33
    jacki , ja nikogo nie zwalczam. jeżeli chłoptasie chcą śmigać na tatulowych autach, to niech zapłacą za budowę trasy na lotnisku i za użytkowanie.

My mamy plebejskie zabawy a piaskowi łapią za ogony wielbłądy, nie plebejskie.

Natomiast ludność Płocka ma sobie asfaltować osiedlowe , żeby starczyło na pas startowy dla naśladowców xxa, który nie zachował ostrożności w złych warunkach pogody, czyli u nas , dostałby mandat i punkty karne.

A na piaskowych , to masz fobię z szukaniem jelenia do kąsania.
  • citymen 06.02.11, 22:18
    Twoje uporczywe i męczące tezy o popycie i podaży są tak schematyczne, stereotypowe i pozbawione jakiejkolwiek wyobraźni że nie sposób przejść obojętnie. W bardzo uproszczeniowym i czysto matematycznym sensie nawet można przyznać Ci rację - jednak ekonomia to NIE MATEMATYKA!!! Ekonomia nie jest nauką osadzoną na dowodach empirycznych lecz na zaledwie pewnym prawdopodobieństwie, które implikuje tak częste słowo "ryzyko". Matematyka tego terminu nie zna bo ekonomia nie opiera się wyłącznie na matematyce, ale w większości na zachowaniach socjologicznych - promocja, reklama, media itd. Są miliony dowodów na to że bardzo często najlepiej sprzedają się produkty dobrze wypromowane przez koncerny a nie te które są na prawdę najlepsze, zwłaszcza w dzisiejszym świecie mediów i są to sumy w mld USD a nie w mln PLN! To tylko jedno z wielu Twoich uproszczeń i schematyzmu.
  • citymen 06.02.11, 22:43
    Co do plebejskości zainteresowań to już właściwie ręce opadają. Rozumiem że Twój gust hobbistyczny stanowi niepodważalną wykładnie co plebejskie i do d... py a co już jest wysublimowane. Wiedz o tym że ja też tym tematem się nie interesuję ale staram się patrzeć na wszystko z nieco szerszej perspektywy niż swoich zainteresowań i swojego widzimisię że to jest super a tomto już be, a kto myśli inaczej ten idiota. Termin obiektywizm w takiej dyskusji a właściwie monologu staje się wówczas zwyczajną abstrakcją.
  • Gość: kiblowy_dziadek IP: *.class97.petrotel.pl 06.02.11, 12:07
    Jakoś najdłuższe drewniane molo Europy potocznie zwane mostem spod Wyszogrodu nie przeszkadzało dojrzałym harcownikom przez dziesiątki lat, które corocznie trzeba było łapać bosakami co by do Zatoki Gadańskiej nie odpłynęło, a co pochłaniało tyle środków że jak to obliczono za te pieniądze można by zbudować 10 nowych mostów! A tych mostów-mol było wszędzie pełno, nawet przez rowy. A tu nagle nowoczesne zaledwie 400-metrowe molo jest be?? Propunuję stuknąć się w pacynkę i iść lepiej na spacer z wnuczkami co by nieco móżdżek dotlenić.
  • Gość: tor IP: *.181.c84.petrotel.pl 07.02.11, 13:25
    www.youtube.com/watch?v=cC0neNIEueM
  • Gość: oops! IP: *.122.c80.petrotel.pl 07.02.11, 14:26
    a moze najpierw wyprowadzmy ladunki niebezpieczne z miasta :

www.youtube.com/watch?v=UM0jtD_OWLU&feature=related
    to zaledwie zbiornik przydomowy , kilkanascie cystern kolejowych na miedzytorzu
    zrobic moze wiecej szkody

jak sie z tym uporamy bedzie czas na festiwale tory wyscigowe i inne jaselka
  • Gość: yhym IP: *.opera-mini.net 08.02.11, 12:47
    Co ma wół do karety?
  • Gość: as IP: *.102.c66.petrotel.pl 09.02.11, 20:38
    A może ktoś wie co robią na lotnisku, czy zaczeli robić pas startowy?
  • Gość: jopek IP: *.opera-mini.net 09.02.11, 20:53
    Podobno tworzą biznes plan i robią symulacje (łącznie z treaktoriami lotów) za ile się wróci ;>
  • Gość: Kotek IP: *.024.c81.petrotel.pl 18.05.12, 13:47
    Od kiedy pamietam próbowaliśmy się organizować - i to nie chodzi o 2009 czy 2010 rok tylko duzo wczesniej (LATA 1998-2005).Niestety miasto zupełnie zapominało o nas, albo dawało takie wymagania, że do organizacji byle konkursu jazdy samochodowej potrzebny byłby gigantyczny budzet i wogóle, albo nie można było zająć pasa jezdni i takie tam.Tylko Rynex i Lotnisko pozwalały, pomagały w jakiś sposób.
    Zawsze rozbija się wszystko o chętnych do pracy przy tego typu imprezach (za free oczywiście) no i o pozwolenia. Dla wtajemniczonych przypomnijcie sobie rajd radia boss nad wisłą, pod amfiteatrem, pod Teatrem Dramatycznym, na starej pętli na podolszycach, na przemysłowej kiedy były naprawdę tłumy widzów i wszystko było super.
    Niewiedzieć czemu pozwalano nam wyłączyć z ruchu ulice, czy policja eskortowała nas przez pół miasta.Tak więc Panie Prezydencie - ja i mi podobni z chęcią pojedziemy każdą imprezę zorganizowana pod Pana patronatem-Choćby Puchar Prezydenta Nowakowskiego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka