Domy pomocy społecznej - zm...

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • Zmiany, zmiany, zmiany ....

  Oby na lepsze
  --
  www.plock24.pl
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: amigo 03.02.11, 22:43 Odpowiedz
   na lepsze na pewno, dla mafii
   • IP: *.152.c70.petrotel.pl

    Gość: Fikumiku 04.02.11, 00:06 Odpowiedz
    Dla rodziny i znajomych nowego królika. Konkurs? hahahahahaha
    • IP: *.152.c70.petrotel.pl

     Gość: Fikumiku 04.02.11, 00:33 Odpowiedz
     Aha, to miejsce w dpsie ma wygrać znajomy starego wyższego królika z Gąbina. Bo Człowiek Jest Najważniejszy. Byle co, aby nasz
     • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

      Gość: Gość 04.02.11, 13:42 Odpowiedz
      Skoro PSL przy wyborach operał sie na haśle czlowiek jest najwazniejszy oznacza ,że zwalniani dyrektorzy lub przesuwani nainne stanowiska to nie człowieki ha,haha,a głowny decydent to Homo sapiens erectus
   • IP: 80.48.4.*

    Gość: ja 08.02.11, 19:36 Odpowiedz
    W Goślicach nadal rządzi mafia rodzinna, niestety, grzyb rozprzestrzenia się nadal... Rodzina zatrudnia rodzinę, są wszędzie, czasem nawet nie wiedzą z jakimi mieszkańcami prowadzą zajęcia. Jedna przyjeżdża raz - dwa razy w tygodniu, wypije kawę, wstąpi do dziecka, wszystko trwa dwie godziny bo potem zryw na wykłady na uczelnie, bo trzeba ciągnąć z kilku etatów. Zastanawiające jest jedno, że nikt nie sprawdzi, że pani jest zatrudniona w Goślicach na etacie i w tych samych godzinach prowadzi wykłady na uczelni. Jak można znajdować się jednocześnie w dwóch miejscach? To teleport??? Ale że spływają pensje na jedno konto to już oczywiste... Najgorsze jest, że pionki goni się do roboty jak robale, a elita z góry od dyrekcji może robić co che. I o pani, która nie pojawia się u dziecka od parunastu tygodni, a pensja wpływa razem z nadgodzinami mówi się, że przecież ona jest zajęta dokumentami... żałosne. Wstyd! Ale takie nie mają wstydu bo myslą, ze inni są tak głupi, że łykają to co im powiedzą i jak je usprawiedliwią! Otóż moje drogie panie, nie jesteśmy głupimi ludźmi i wiemy, że nic nie robicie, Wasza praca nie jest efektywna, a kasa wpływa na konta z premiami, nadgodzinami i innymi wyróżnieniami pieniężnymi.
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: Ela 04.02.11, 09:50 Odpowiedz
   DPS powinny być zlikwidowane. To studnie bez dna gdzie topi sie pieniądze nasze w sposób nijak
   nie kontrolowany, olbrzymie pieniadze.
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

   Gość: zdzich 04.02.11, 10:23 Odpowiedz
   Była kontrola. To tylko pretekst do zmiany dyrektorów. Pan Dyrektor ze starostwa już wie kto wygra konkurs. Sami poprosili o to aby ich zwolnić z ciepłych posadek dyrektorskich buhahahahahahaha, ale się uśmiałem. Pan Kubasik był dyrektorem MOPSu w Płocku potem przyszedł spadochroniarz PISU P. Krzyżaniak specjalista od siedmiu boleści. Atmosfera w MOPS w Płocku tragedia oprócz włazidupków obecnego Pana dyrektora. A soja drogą DPS w Goślicach był źle zarządzany. Wieczne braki kadry do opieki nad pensjonariuszami. Na zmianie nocnej na grupie powinno być 2 - 3 opiekunów a był jeden. Tak samo było na zmianach dziennych. A jeszcze plotki o tym że na listach płac były osoby nie zatrudnione w DPSie
   • IP: *.adsl.inetia.pl

    Gość: b.t. 04.02.11, 10:35 Odpowiedz
    kontrola ze starostwa, dokładnie ta sama sitwa
   • IP: 80.48.4.*

    Gość: ja 08.02.11, 19:18 Odpowiedz
    To nie plotki, tak jest naprawdę!!! Na listach terapeutów podpisują się ludzie, którzy nawet nie wiedzą gdzie pracują, ale kasa wpływa na konto. Terapeutki od ceramiki to terapeutki od siedmiu boleści, to siostry, jedna na stanowisku, mają do roboty pionków, którzy wyrabiają gline, malują porcelanę, a same nawet pieca włączyć nie potrafią. Śmiech na sali. Jest jeszcze terapeutka od niewiadomoczego, była V-ce DPS Goślice, teraz ma ciepłą posadkę w szkole, gdzie zjada śniadanka i tony ciasteczek, a ciągnie jeszcze z DPSu. Lista pseudoterapeutów jest długoa, wystarczy wejść do biura i zerknąć w listę, którą podpisują ludzie nie mający nawet pojęcia za co niby wpływa im kasa na konto. Najgorsze, że nikt tego nie sprawdza. Pytanie jeszcze, kiedy te panie terapię prowadzą bo mieszkańcy nawet na oczy ich nie widzą, nie wspominając o prowadzeniu zajęć. Tu jest tak: RĘKA RĘKĘ MYJE - JESTEŚ RODZINĄ DYREKCJI TO MASZ I PIĘĆ ETATÓW!!!
   • IP: *.plock.mm.pl

    Gość: zenek 09.02.11, 19:54 Odpowiedz
    Mam nadzieję że nowy dyrektor DPSu w Goślicach zrobi tam porządek. Choć wiem że ma przyjść jakiś gość od Zgorzeleskiego co nie ma pojęcia o funkcjonowaniu tego typu placówek
  • 04.02.11, 16:59 Odpowiedz
   "Sami zrezygnowali z pełnionych funkcji"? hahaha doskonale wiemy jak sami zrezygnowali Panie starosto!!! prawda? kto dał panu takie prawo traktować ludzi jak śmieci? a przypomnijmy sobie hasło PSL-u " Człowiek jest najważniejszy"? za kilkunastoletnia prace dyrektora DPS w Koszelewie, za to że nigdy nie wykorzystał swojej pozycji do prywatnych celów usuwa się go za pomocą "białych rękawiczek" ? Żyć w takim kraju to hańba. jest gorzej niż w komunie. 20 lat demokracji niczego nie nauczyła tych darmozjadów. A gdzie w tym wszystkim mieszkańcy? co z nimi ? i jak starostwo mogło samo rozpętać ten dym w prasie? Ale wiadomo winny się tłumaczy:) Wstydźcie się ludzie.
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: pok 05.02.11, 20:33 Odpowiedz
   i juz cisza, po staremu
  • 08.02.11, 14:19 Odpowiedz
   Niestety, to prawda a nie plotka ,że na liście obecności i płac terapeutów DPS w Goślicach jest kilkanaście osób a tylko cztery pracują. Te martwe dusze to spadek po pani Mackiewicz -wielki wstyd i bezczelność. Po pół etatu mają okropna pani dyrektor szkoły Beata co nie lubi ludzi a w szczególności upośledzonych. Od pięciu lat nikt nie widział , by pochyliła się nad naszym mieszkańcem, cała dyrekcja szkoły i ich krewni, zajmują etaty terapeutów w DPSie, chociaż sami zarabiają u siebie o wiele więcej .Nikt ich nigdy nie widział po ich pracy w DPSie. Ludzie mogą to ptwierdzić. Jak wy możecie bezkarnie brać te pieniądze i patrzeć ludziom w oczy. Przecież to jest przestępstwo. Gdyby tych 5 etatów rozdzielić na grupy, to opiekunowie by się tak nie szarpali, nie pełnili sami dyzurów w kilkunastoosobowych grupach i mogliby się zająć terapią, bo niektórzy mają lepsze od Was kwalifikacje i nie są fikcją, tylko znają potrzeby swoich podopiecznych, a tak to stołówka- gary, karmienie, przewijanie, nocniki, kąpiele,pralnia, rozkładanie ubrań pościeli a kiedy czas, by usiąść i serdecznie, spokojnie porozmawiać z ludżmi w grupie. Wszystko to robią z godnością, poświęceniem i bez oszustwa. Jak ktoś zachoruje z personelu to jest koszmar. Zrywanie z domu. Wiadomo, trzeba pomóc , by drugi nie padł, ale ile tak można . Zwolnijcie się biegiem i powiedzcie też księdzu chytremu staruszkowi, by zniknął z listy cwaniaków. Pan Bóg to widzi. A jakim prawem jeszcze bierzecie urlopy, skoro w wakacje śladu po Was nie było. Za trzy lata do tyłu oddajcie pieniądze, to wszyscy mieszkańcy pojadą na wczasy. Patrzymy na Was z obrzydzeniem.
   • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gość: gosc 08.02.11, 18:29 Odpowiedz
    Najwięcej destruktywnych działań wprowadza w życie mieszkańców Przewodniczaca Rady Rodziców w DPS. My rodzice nie daliśmy Jej delegacji do wypowiadania się. Przez tyle lat jako rodzice pracujący z tym Domem poza niewielkimi pojedynczymi zdarzeniami, nie majacymi wpływu na życie mieszkańców nic się nie wydarzyło. Odwołujęmy się do Pani H. L. bo to są jej słowa. Pani H.L. honoruje tylko tych, ktorzy zostawiając innych mieszkańców zajmują się tylko Jej córką ( np. p. T.I odwożący ją do domu słuźbowym samochodem). Skąd u absolwenta Politechniki aż tak wielkie zaangażowanie w w solidną i uczciwa pracę terapeutów. Czyżby wzajemna ich adoracja miała zdominować solidną i uczciwą prace opiekunów, pielęgniarek, terapeutów, a takze nas rodziców.
   • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gość: błyskawica 99 08.02.11, 18:56 Odpowiedz
    wieżo 77 ten startuszek zrobił przez te wszystkie swoje lata więcej dla mieszkańców niż ty wieżo i Twoja kolezanka H.L.
    • 08.02.11, 20:48 Odpowiedz
     Człowieku Błyskawico zastanów się, co piszesz - czy ktoś powiedział, że ksiądz przez lata nie miał wielu zasług.Bóg mu zapłać !. I na pewno mieszkańcy też w swoim czasie docenili. Ale co teraz w swoim wieku robi na liście terapeutów na pół etatu, czyli 20 godzin tygodniowo - za tyle co miesiąc pobiera wynagrodzenie jako terapeuta.
     Smutne i tyle. Z Bogiem.
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

     Gość: nikt, albo.... 16.02.11, 12:34 Odpowiedz
     Witam. Znam Staruszka, może i zrobił, ale głównie dla siebie!!!!!!!!!!!
   • IP: 80.48.4.*

    Gość: gość 55 08.02.11, 19:48 Odpowiedz
    Prawda!!! Prawda!!! Bezwstydni, bezkarni, wstrętni!!! Klika rodzinna, nic więcej! Wystarczy spojrzeć na to z boku, klika pani H&M wiedzie prym! Tam jest córka, kuzynka, kuzynki siostra, kuzynka męża, kuzynki córka i etc... ale mają roboli do roboty do popychania! To one psują wizerunek nauczycieli, którzy pracują z poświęceniem codziennie przychodząc na zajęcia z uśmiechem, serdecznym słowem, przytuleniem. Mieszkańcy ich kochają, czekają z utęsknieniem na zajęcia! szkoda, że Ci nauczyciele mają słaby przykład z góry!!!
  • 08.02.11, 14:49 Odpowiedz
   Co w tym Czarnkowie wygadują o zmuszaniu do pracy. W Goślicach praca jest otoczona szacunkiem i chociaż mieszkańcy wracają z pola czy z sadu lub ogrodu zmęczeni, są na prawdę zadowoleni, czasem szczęśliwi.Gdy czasem ktoś nie chce, nie idzie a za dwa dni juz znów przychodzi. Mają świetnego opiekuna, mądrego terapeutę, ogrodnika, który wie, czego może wymagać. Czasem ta praca jest mało wymierna fizycznie,bo mamy ludzi mocno poszkodowanych przez los, ale ludzie dzięki niej się trzymają. Jacy są dumni i opowiadają ,co robili. Gdy odpoczywają po pracy, inni ściszają muzykę. Tak.
   Szkoda, że nie widzicie, jak ludzie chcą być potrzebni i sami zgłaszają się do pomocy przy odnoszeniu pudełek po lekach, do pomocy w innych grupach, gdy widzą, że jest ciężko. Mają swoich podopiecznych i pilnują, by wszystko mieli. To jest piękne. Zajmują się też opieką nad małym ZOO, czasem bardzo utrudzą obsługę swoimi pomysłami, ale wiedzą, że to jest ich miejsce .
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: dd 09.02.11, 08:39 Odpowiedz
   same pewniaki
  • IP: 178.36.163.*

   Gość: jolka 09.02.11, 10:42 Odpowiedz
   a komu podlega ten dom pomocy w Goślicach, skoro jest tyle skarg to powinna być przeprowadzona kontrola NIK i wszystkie wątpliwości wyjaśnić.
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: fran 09.02.11, 12:23 Odpowiedz
   oj, oj, oj - niedobrze się dzieje, aż trudno w to wszystko uwierzyć .
   • IP: *.class101.petrotel.pl

    Gość: baba klozetowa 09.02.11, 14:37 Odpowiedz
    czy to jest rewolucja w domach pomocy spolecznej ?
  • 09.02.11, 15:31 Odpowiedz
   Praca w dps Goślice jest bardzo nisko wynagradzana, opiekun z wyższym wykształceniem mgr w pełnym wymiarze godzin pracy zarabia 1000zł (w tym są dyżury nocne )żenujące!!! Ludzie wkładają wiele serca w tą prace a dostają za to jałmużne w postaci wynagrodzenia. Jak to możliwe,że ktoś jest w tym samym dps-sie isnieje na 3 listach płac duchem a inny człowiek ciężko pracuje za grosze?!! Ci, którzy nie przykładają się do pracy z osobami niepełnosprawnymi tylko mają z nich grube pieniądze powinni już dawno byc na zielonej trawce!!! opamiętajcie się ludzie!! Oby nowa dyrekcja zrobiła porządek z tym fantem i w końcu doceniła FINANSOWO ludzi którzy NAPRAWDE wkładają serce w swoją prace.
   • IP: *.adsl.inetia.pl

    Gość: m 09.02.11, 16:01 Odpowiedz
    to wszystko jest bardzo przykre, ubolewam
   • 09.02.11, 20:28 Odpowiedz
    Masz racje she41. Pieniedzy nie starcza bo trzeba dać przecież zarobic paniom, które na połówkach etatu figurują, ale nie pracują. Ale czy nowa dyrekcja coś z tym zrobi? Oby. Trzeba patrzeć na ręce i publicznie ogłaszać o wszystkich przekretach i nieudolności, bo tego też jest wiele.
   • IP: *.210.c91.petrotel.pl

    Gość: wiem 12.05.12, 07:26 Odpowiedz
    W DPS w Goślicach byłego czasu rządziła DYREKTORKA jędza , która powsadzała na odpowiednie stanowiska swoich ludzi rządzi do tej pory STAROSTWO PŁOCKIE nic nie widzi i nic nie słyszy zgadzam się , że pracują tam ludzie , którzy wkładają w tę pracę SERCE ale są i tacy jak np. Zakonnica wysłanniczka diabła ta to dopiero tam wyczynia o ile jeszcze tam przebywa mam małe zaległości muszę znowu o nich popytać . Tam nie prędko się coś zmnieni szantarze , bicie itp. mają miejsce również i to nagminnie. WSPÓŁCZUJĘ ale to taka mała mafia
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: ciekawy 10.02.11, 08:22 Odpowiedz
   to jedenostka podległa powiatowi
  • 10.02.11, 16:11 Odpowiedz
   Kogo obstawiacie na nowego dyrektora DPS w Goslicach ? Było już, że wójt z Bulkowa. Rolnik, zootechnik czy inny tego typu specjalista? Choć może niekoniecznie, przecież w starostwie i otoczeniu jest wielu odpowiedzialnych i wykwalifikowanych ludzi, jak choćby mianowany na dniach następca p. Marka w DPS w Koszelewie - specjalista od ochrony środowiska. Drżyjcie niepełnosprawni - do tej pory wybitni fachowcy na pół etatu tylko was edukowali. Teraz będą się wami opiekować pod jakimś światłym przywództwem. Czekamy na prasę i telewizję - to sie nadaje do programu "UWAGA"!
   • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gość: niki 11.02.11, 16:00 Odpowiedz
    Tak,wszystko to prawda,ale...Jolanto-the-best-jeżeli chodzi o wykształcenie to bym polemizował...są ludzie w dps po studiach technicznych czy po innych,średnich niekierunkowych ale zatrudniając się w dps musieli się przekwalifikować kończąc jeszcze np opiekuna w domu pomocy czy asystenta osoby niepełnosprawnej i są swojej pracy naprawdę oddani. To co- takich ludzi nie powinno się zatrudniać?Jakby nie było-nie wszyscy wskakują na dyrektorskie stanowiska...po tylu fakultetach szorują jedynie "sanitariaty" a na znak awansu wręcza im się nowego mopa...kpina!
    • IP: *.plock.mm.pl

     Gość: jolanta-the-best 11.02.11, 18:22 Odpowiedz
     Miałam na myśli własnie tych na dyrektorskich lub w ogóle na kierowniczych stołkach. Zarządzanie ośrodkiem na ponad sto kilkadziesiat niepełnosprawnych osób i z setka personelu nie jest łatwe i wymaga umiejetności i wiedzy wykraczającej ponad tę zdobytą na rocznej podyplomówce. Opiekun czy terapeuta chce się poradzić, jak postepować z konkretną uposledzona umysłowo osoba, bo pomimo magisterskiej wiedzy kazdy podopieczny jest inny, wymaga /co za banał!/ indywidualnego podejścia i wymaga przede wszystkim, aby w ogóle ktoś przy nim był! Z kim opiekun ma rzeczowo i fachowo pogadać? Z psychologiem, który pracuje w niepełnym wymiarze /to nie zarzut/ i jest dwa, trzy razy w tygodniu? Czy powinien mieć od tego przełożonych dostępnych co najmniej 8 godzin dziennie? Przełożonemu - specjaliście nie trzeba tłumaczyć, dlaczego X potrzebuje wiecej czasu na opanowanie pewnych czynności, potrzebuje staranniejszej i indywidualnej opieki co wiaże się być moze z jakimś kosztem finansowym. Specjalista to wie. Wie także, że proces rewalidacji ma być ciagły - dziecko powinno być podobnie uczone i wdrażane zarówno w DPS-ie jak i podczas zajęc szkolnych. No właśnie...zajęcia szkolne. Szczególnie te indywidualne. Zgodzisz sie ze mną, niki?
     • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

      Gość: niki 11.02.11, 20:44 Odpowiedz
      Zgadzam się.Solidny wykład-dzięki...wydaje mi się,że Ci wszyscy specjaliści powinni i tak skonsultować i konsultować się z opiekunami bo oni są z podoopiecznymi dzień i noc...i znają ich potrzeby,że tak powiem "od podszewki". Wiem,że rok podyplomówki czy dwa lata opiekuna to kropla w morzu ale przecież człowiek i tak całe życie się uczy,( zwłaszcza jeżeli chodzi o dzieci specjalnej troski)...wystarczy,że komuś bardzo zależy na pracy z takimi osobami to myślę,że wykształcenie nie stanowi przeszkody aczkolwiek jest bardzo wskazane-a co do wysokich stołków ... takie stanowisko do czegoś zobowiązuje,osoba taka powinna wzbudzać szacunek i respekt nie zaś jakieś skrajne emocje.Podsumowując...i tak najwięcej wymaga się od ludzi pracujacych na grupach-bezpośrednio z podopiecznymi i tak jak ktoś wspomniał- płaci się im grosze.
   • IP: *.adsl.inetia.pl

    Gość: TP 28.03.13, 08:16 Odpowiedz
  • 12.02.11, 11:51 Odpowiedz
   Marku, to bardzo dobry artykuł i Ty w nim wiesz, czego chcesz, tak trzymaj ! i nie wymiękaj. Facet Cię próbuje, ale ważne przecież, ze trochę przywiózł nam Krakowa do powiatowego Płocka. Szkoda, że widownia była drętwa. W Krakowie śpiewałaby razem z aktorami i wzruszyła się po piosence - Piotr, gdy Ciebie już nie ma.... "Piotr Srzynecki" przekonał mnie do siebie dopiero w ostatnich 10 minutach, więc trochę bolało, ale przeszło. "Anka Szałapak", była cudna i jak śpiewa. Piotr Bała pięknie się rozwija-bardzo za Ciebie trzymałam, Jan już nie musi. Wielkie gratulacje dla scenografa...... ten aniołek schodzący na scenę w świetlnej aureoli. Znakomite światła. Prawie do końca bańki były iskrami z papierosa i ...ten zwykły zimny ogieniek przy Betlejem. Wymiękłam. Świetne przedstawienie. Brawa dla naszego teatru .
   • IP: *.adsl.inetia.pl

    Gość: olko 12.02.11, 14:16 Odpowiedz
    DPS rozwiazać
    • IP: *.play-internet.pl

     Gość: stenia 12.02.11, 19:34 Odpowiedz
     Sam się rozwiąż! Dps to nie tylko banda złodziei, to przede wszystkim dom dla tych, którzy nie mieli w życiu tyle szczęścia, co Ty bohaterze. To miejsce pracy dla ludzi, którzy za ciężką pracę i serce wkładane w każde swoje działanie otrzymują głodową pensję i kompletny brak szacunku. Rozwiązać DPS? Zastanów się, co piszesz! Owszem, rozwiązać, ale bandę dorobkiewiczów, którzy rządzą w DPSach i pod maską troskliwości dorabiają się fortuny.
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: maria 12.02.11, 22:06 Odpowiedz
   wcale nie chodziło o niepewność polityczna, sprawa jest szersza a najwazniejsze czołowe koryta są w dps
   • IP: *.play-internet.pl

    Gość: stenia 12.02.11, 23:44 Odpowiedz
    oczywiście, że tak!!! pojęcia nie macie ile nachapać się można kosztem niepełnosprawnych i niezrzeszonych w związki zawodowe pracowników. wszystko można bezkarnie, dlatego dyrektor w takim dps to nie zła fucha, tylko czy to tak powinno być?
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

     Gość: 123 13.02.11, 14:22 Odpowiedz
     Ciekawi mnie podział nagrody z okazji dnia pracownika socjalnego w tym roku. Pewnie będzie standard,co wy na to? A może dostaniemy po równo.../żartuję/.Pozdrawiam
    • IP: *.plock.mm.pl

     Gość: zenek 13.02.11, 21:03 Odpowiedz
     Niestety nie tylko dyrektorzy tego DPSu mają w głębokim poważaniu podopiecznych ale i tak zwane grupowe które funkcje (volksdeutche)otrzymują po rodzinie albo innych układach, które często ze swoich dyżurów wychodzą znacznie wcześniej niż inni pracownicy tacy jak zwykli opiekunowie czy pokojowe
  • 12.02.11, 23:51 Odpowiedz
   A swoją drogą, to możnaby pomyśleć, że na coś więcej stać dyrektora szkoły, co bierze pieniądze za pół etatu w DPS i w ogóle tą pracą się nigdy nie brudzi. Wszyscy już wiedzą, więc zwołuje radę- przeprasza nauczycieli, że psuje opinię tym nauczycielom, co uczciwie pracują i zwalnia się. Nie, proszę Państwa - ona zbiera radę i drze się, co na tym forum wypisują nauczyciele. Bo takie szczegóły o faktach tylko oni mogą znać. Nie tylko. Starostwo też wiedziało i cała okolica też.Wielki obciach i hańba.
  • 13.02.11, 20:37 Odpowiedz
   (....)proszę Państwa - ona zbiera radę i drze się, co na tym forum wypisują nauczyciele (...), prawda, jeśli by się wypełniało swoje obowiązki rzetelnie to by ludzie nic nie pisali,nie padały by zarzuty które już padły,ale o co tyle krzyku, szfowo!przecież to prawda?!ale cóż prawda w oczy kole.
  • IP: 213.195.158.*

   Gość: mn 13.02.11, 20:41 Odpowiedz
   i umeczenia tam mieszkajacych
   • IP: *.cdma.centertel.pl

    Gość: Uparta pl. 13.02.11, 20:57 Odpowiedz
    Nie wszyscy pracownicy są źli, niektórzy wykonują rzetelnie swoją pracę i kochają swoich podopiecznych, wspierają ich, pomagają w trudnych sytuacjach życiowych....itd...
    • IP: *.cdma.centertel.pl

     Gość: Uparta pl. 13.02.11, 21:09 Odpowiedz
     Gościu mn...Jak możesz tak pisać....Zastanów się....
   • IP: *.cdma.centertel.pl

    Gość: atrapu.0 13.02.11, 22:05 Odpowiedz
    Gościu mn zachowuj się z kulturą bo taką prace wykonujesz....Chyba,że cię męczy to odpocznij...
  • 13.02.11, 21:14 Odpowiedz
   No, wielka przesada i nieprawda. Mieszkancy Goślic mają wielu oddanych opiekunów i nauczycieli, dlaczego chcesz robić bagno ze wszystkiego. Gdyby ludziom nie zależało, to by się nie narażali i nie mówili tego, co tu mówią na forum. Nie rozumiesz, że komuś chce się jeszcze porządkować świat i sprawić, by pięciu dobrych ludzi i fachowców mogło rozwijać naszych podopiecznych, by czuli się jeszcze lepiej zaopiekowani, by częściej mogli się cieszyć z miłych niespodzianek, uśmiechać. Przecież ci co pracują z oddaniem, mniej pracy nie będą mieli, ale większą satysfakcję, że wszyscy się starają. By etaty terapeutów nie były blokowane przez obiboków, co tylko są figurantami na listach a w realu mają jeszcze za to wynagrodzenie. Do tego jeszcze są to przełożeni nauczycieli i ich krewni.
  • 13.02.11, 21:15 Odpowiedz
   oczywiście,że nie wszyscy pracownicy są źli,są i dobrzy, bardzo dobrzy, wspaniali ale jest kilka którzy niedosyc,że nie świecą przykładem choc powinni ,to jeszcze niszczą dobre imie ludzi tam pracujących!!!!!.
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: ech 14.02.11, 19:37 Odpowiedz
   • IP: *.dynamic.gprs.plus.pl

    Gość: bur, bur 14.02.11, 20:02 Odpowiedz
    Nie chcę innego. Moja droga do niebios to 8 lat.
    • IP: *.dynamic.gprs.plus.pl

     Gość: ding, ding 14.02.11, 20:15 Odpowiedz
     Chciały mnie niebiosa, ale miałem balonik koło bioder i nie mogłem...:) Dawno temu po plecaku.... u króla we wcześniejszej jego pracy też miełem balonik tylko ukrywałem....dlatego nasze stworki są w jednym wieku....
     • IP: *.adsl.inetia.pl

      Gość: arek 14.02.11, 20:17 Odpowiedz
      tu jest mowa o DPS a nie Gostyninie Skokach
      • IP: *.dynamic.chello.pl

       Gość: . 14.02.11, 21:56 Odpowiedz
       Piszecie o przemocy stosowanej wobec mieszkańców DPS przez kadrę, może czasami zdarzają się takie przypadki, wszędzie sa tylko ludzie, ale czemu nikt nie pisze o tym , że często to pracownicy zostają obrzucani przez mieszkańcow wyzwiskami, różnymi sprzętami a czasami policzkowani. A temu który pisze o tych pięknych domach jakie mają pracownicy DPS to życzyłabym tych zarobków jakie są w DPS, chyba jedne z najniższych w kraju a praca raczej do łatwych nie należy.
       • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

        Gość: skrzat 15.02.11, 11:01 Odpowiedz
        A może by tak związki zawodowe zawiązać choćby w DPSie w Goślicach przed zmianą dyrektora. Skrzyknąć się i tyle poczytać to nic trudnego. Tylko komu będzie się chciało i jeszcze problemy bo po co się wychylać.
        PS. Nie jestem pracownikiem DPSu
        • IP: *.adsl.inetia.pl

         Gość: gg 15.02.11, 11:17 Odpowiedz
         dobra myśl, Jachowicza 30, tel.2628833
         • IP: *.adsl.inetia.pl

          Gość: gaga 15.02.11, 11:38 Odpowiedz
          i koniecznie zaprosić osoby odpowiedzialne żeby wiedziały co w podległych placówkach się dzieje skandal.
         • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

          Gość: skrzat 15.02.11, 13:19 Odpowiedz
          Tylko o ile znam specyfikę takich DPSów jak Goślice założenie związku będzie ciężką sprawą. Za dużo tam rodzin, znajomych, klanów. Każdy będzie chciał ugrać coś dla siebie. Pewnie nikt nie będzie się chciał wychylić bo jak rozejdzie się wieść, że chce związek zawodowy zakładać to "przyjaciele" dadzą cynk komu trzeba wśród rodzin i klanów i może być po sprawie. Tu potrzebna jest osobą z charyzmą obojętna na wpływy wyżej wymienionych. Jak ktoś zauważył teraz jest najlepszy moment na założenie takiego związku, ponieważ szykuję się zmiana dyrekcji i nie będzie tekstów, że to przeciwko takiemu czy innemu dyrektorowi; a w słuszniej sprawie ochrony pracowników.

          POWODZENIA
       • 15.02.11, 11:41 Odpowiedz
        No, wreszcie ktoś się odważył, że niektórzy podopieczni, gdy są w gorszej formie wyzywają, biją, rzucają sprzętami. Często opiekun jest wtedy pozostawiony sam sobie,na ogół inni mieszkańcy pomagają, bo nas rozumieją i martwią się, czy wytrzymamy to wszystko za marne pieniądze. Oni przecież się przyzwyczajają i nie lubią zmian, jak ktoś jest dobrym opiekunem. Wiesz, że chory, tłumaczysz sobie a jednak boli i myślisz wtedy, ze nie zasługujesz na takie traktowanie. W grupie nie powinno być więcej jak 10 osób i dwoje ludzi do opieki a nie jak czasem jeden na 20 mieszkańców, bo drugi na zwolnieniu lub pojechał z innym mieszkańcem do lekarza.
        Jeśli chodzi o te posiadłości, to przecież mowa nie o tych, co uczciwie pracują. Tylko o tych, co podpisują kilka list a w DPS faktycznie nie pracują.
        Postulat do Starostwa- zmieńcie wreszcie ten żałosny przepis, ze w DPS Goślice i innych nie ma dodatku za uciążliwą pracę. Możesz tu być wyzwany, uderzony, zarażony żółtaczką, hifem, opryszczką, grzybicą, chociaż bardzo się starasz zachować higienę, masz pod opieką 20 podopiecznych na zmianie. A szkoła przy ośrodku ma taki dodatek, chociaż nie wykonuje przy mieszkańcu czynności pielęgnacyjnych i najczęściej jeden nauczyciel ma jednocześnie jednego do trzech podopiecznych i to tych zdrowszych, co są w stanie się uczyć i młodszych. Paranoja.
        • IP: *.adsl.inetia.pl

         Gość: pomoc społeczna 15.02.11, 11:48 Odpowiedz
         Częste są przypadki ze podopieczni odważą sie napisać skarge na nadzór o traktowanie, ze porcje cos za małe itd.Wtedy robi sie z nich "głupich" i mści sie na nich. Ci ludzie nie maja zadnych praw a do Rady Mieszkańców moze dostac sie tylko zwolennik dyrekcji.
        • 15.02.11, 11:56 Odpowiedz
         Teraz jest najlepszy czas i jedyny na założenie związków, bo nie będzie to przeciw komuś , tylko w sprawie ochrony interesów pracowników w DPSie i zmiany niektórych funkcjonujących absurdów w przepisach oraz kontaktu z instytucjami, którym podlegamy. Związki zawodowe mają ochronę prawną i prawników.Tego pojedyńcze osoby nie zrobią, tu potrzebny jest dobry związek. Tyle tu świetnych, pracowitych, dobrych ludzi.
         • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

          Gość: skrzat 15.02.11, 13:05 Odpowiedz
          No ludzie zbierzcie się i zakładajcie związek zawodowy. Myślę, że będzie sporo chętnych. Jakbym był pracownikiem takiego DPSu już dawno bym to zrobił. A swoją drogą przewodniczący takiego związku zawodowego ma ochronę prawną tzn. pracodawca nie może go zwolnić z pracy.
          POZDRAWIAM i POWODZENIA ŻYCZĘ
          • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

           Gość: kot 15.02.11, 15:07 Odpowiedz
           ludzie zamiast narzekac, że zarabiacie grosze za ciężką prace to się odważcie i załóżcie pracowniczy związek zawodowy,a napewno nie przegracie!
          • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

           Gość: prawnik 15.02.11, 15:10 Odpowiedz
           Podstawowym zadaniem związków zawodowych jest obrona interesów pracowników i działanie na rzecz poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej. Związki próbują więc przeciwdziałać zwolnieniom, kontrolują przestrzeganie kodeksu pracy przez pracodawców, zabiegają o wyższe pensje i lepsze warunki pracy dla pracowników. Często prowadzą również działalność samopomocową (np. fundusze strajkowe), edukacyjną (np. kursy przekwalifikowujące) i oświatową (np. kampanie informacyjne o prawach przysługujących pracownikom).
           • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

            Gość: prawnik 15.02.11, 15:14 Odpowiedz
            Uprawnienia związków zawodowych
            Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do związku zawodowego lub pozostawania poza nim albo wykonywania funkcji związkowej. W szczególności nie może to być warunkiem nawiązania stosunku pracy i pozostawania w zatrudnieniu oraz awansowania pracownika.
            Ponadto:
            -prawo reprezentowania interesów pracowniczych na forum międzynarodowym,
            -współuczestnictwo w tworzeniu korzystnych warunków pracy, płacy i wypoczynku,
            -prawo tworzenia ogólnokrajowych zrzeszeń (federacji) związków zawodowych,
            -opiniowanie założeń i projektów aktów w zakresie objętym zadaniami tego związku,
            -opiniowanie dokumentów konsultacyjnych Unii Europejskiej w zakresie zadań objętych zadaniami związków zawodowych,
            -występowanie z wnioskami o wydanie lub zmianę ustawy albo innego aktu prawnego w zakresie spraw objętych zadaniami związku zawodowego,
            prowadzenie rokowań zbiorowych,
            zawieranie układów zbiorowych pracy i innych porozumień przewidzianych przepisami prawa pracy
            kontrola nad przestrzeganiem prawa pracy,
            uczestnictwo w nadzorze nad przestrzeganiem przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
           • IP: *.adsl.inetia.pl

            Gość: hola 15.02.11, 15:14 Odpowiedz
            Obawiam sie że związki juz dawno sie zaprzedały dyrekcjom, oczywiscie Przewodniczący związków
  • IP: *.adsl.inetia.pl

   Gość: luba 15.02.11, 15:36 Odpowiedz
   oj lepiej nie zakładać tych zwiazków bo możecie utracić prace
przejdź do: 1-100 101-157
(101-157)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.