Dodaj do ulubionych

Najwyższa pora przeprosić się z artystami, mura...

15.07.11, 23:12
Proszę nie, są inne szczytne cele w Płocku, pomoc dla domu dziecka, przedszkoli, ulice - a wszystko związane z remontami, zdecydowanie na to przeznaczyć pieniążki.
Edytor zaawansowany
  • Gość: jam IP: *.plock.mm.pl 15.07.11, 23:34
    tak zwane murale były ciekawe? Weźta i przestańta, że tak powiem.
  • kwisniewski 15.07.11, 23:42
    Murale już były tak jak były Zakłady Mięsne, Petropol, mleczarnia, cotex itp.

Może ktoś przeprosi tych ludzi którzy z nieswojej winy stracili pracę?
    --
    www.plock24.pl
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 08:33
    kwisniewski napisał:

> Może ktoś przeprosi tych ludzi którzy z nieswojej winy stracili pracę?

niech przeprasza ten/ci, z którego (- ych) winy stracili pracę - a kto jest winnien?
  • Gość: azali IP: *.class100.petrotel.pl 16.07.11, 00:38
    Kto chce więcej murali - recę w górę??? No to chyba trza se te ręcę odrąbać, by przypadkiem przez sen się nie podniosły. A może: "kto jest za muralami niech opuści ręce i odejdzie od ściany". Dość tego terroryzmu. Ciekawe czemu ci pseudoartyści nie są doceniani w swoich miastach??????
  • Gość: odpowiedz IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 16.07.11, 04:48
    > Ciekawe czemu ci pseudo artyści nie są doceniani w swoich miastach??????

Proponuję Ci terapię w formie Święta Kaszanki. Tam znajdziesz ukojenie i wszystko co lubisz.
  • Gość: gizmo IP: *.plock.mm.pl 16.07.11, 09:18
    jeden lubi kaszankę a drugi murale. Podobne zresztą doznania natury estetycznej.
  • areyoushpongled 16.07.11, 10:56
    Podnoszę obie ręce w górę. Murale powinny ozdabiać płockie szare blokowiska z wielkiej płyty. Miło byłoby zobaczyć w Płocku dzieło włoskiego artysty Blu:
    en.wikipedia.org/wiki/Blu_(artist)
    to z Warszawy:
    www.blublu.org/sito/walls/2010/big/007.jpg
    Jeśli komuś się ta forma sztuki nie podoba, proponuje wypić setę gorzały, zagryźć kaszanką i iść spać, a nie pisać na forum kompromitujące siebie teksty.
  • Gość: gizmo IP: *.plock.mm.pl 16.07.11, 12:49
    en.wikipedia.org/wiki/Blu_(artist)
    żeby te dzieła znieść trzeba walnąć więcej niż setę, może po 0,7 da się znieść. Wtedy może nie odróżni się od pijackiego widu.
  • Gość: bonobo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.11, 13:43
    kultura.gazeta.pl/kultura/1,114531,9616618,Blu_bije_w_dzwon__Kolejny_mural_slynnego_artysty_tym.html
  • Gość: bonobo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.11, 12:50
    @areyoushopongled
    Zdaje się że Blu ostatanio malował w Krakowie ?
    zdecydowanie popieram akcję z tym aby się z artystami przeprosić a z muralami szczególnie.
    O ile jestem dumny z naszych muzeów i zabytków to poza ich murami jakoś tak niewiele się dzieje w tej kwestii... muzyki jest trochę (chociaż tej raczej nigdy nie będzie dosyć) ale z innymi dziedzinami jakoś tak marniej.
  • Gość: r32 IP: *.022.c83.petrotel.pl 16.07.11, 14:09
    daj spokoj blu moz ei robi dziela ale reszta ta co wplocku jest byla to zalosne malunki , sorry to juz chlopaki z osiedli ladniejsze robia graffiti na murach w porównaniu z tymi muralami ktore cos przedstawiaja " nie mowie tu o dzieciach jp i chwdp" bo to pajace ale graficiarze Płoccy im urzyczcie sciany i farby spreje to wam odwala takie dzielo ze wam szczena spadnie a nie jakies muralne z koziej dupy
  • Gość: do r32 IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 14:22
    a od nich "urzycz" słownik ortograficzny, bo na razie takie dzieła odwalasz, że szczena rzeczywiście opada
  • Gość: r32 IP: *.022.c83.petrotel.pl 16.07.11, 15:11
    nie masz czego sie czepic to lapiesz za ortografie taki sam jestes baran jak ci co robia te pseudomalunki murale albo jestes jednym z tcy co tworza te pseudodziela
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.11, 15:54
    Przyjdź i namaluj coś dobrego w miejsce "pseudodzieła".
    Pokażesz klase czy będziesz tylko ujadał na forum? Tylko tyle potrafisz?
  • kwisniewski 16.07.11, 20:19
    Murale to rysunki na murze, więc miasto w parku powinno zbudować mur dla tych artystów niech sobie malują. Po pewnym czasie te rysunki zamalowano by innym muralem.
    Osiągnięto by przez to dwie korzyści. Artyści by się uwidocznili społeczeństwu, a potencjalni odbiorcy tej sztuki czekaliby na nowe "tworzywo" artystów z Twożywa.

Najlepiej taki mur pasuje w parku na Podolszycach
    --
    www.plock24.pl
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 16.07.11, 20:54
    Jestem za. Można by wydawać kolejne edycje takich murali w postaci albumów.
    Ale należy zapobiegać malunkom na murach budynków, blokach.

Drugim takim miejscem z murem na murale , może być ZOO. Znana od lat siedziba zacnych spadkobierców.
  • Gość: sandru IP: 88.220.106.* 17.07.11, 14:41
    Wolałby Pan/Pani oglądać dzieła wielkich malarzy w albumie czy mieć z nimi bezpośredni kontakt ??? Owszem albumy są potrzebne ale one w pewien sposób mają wieńczyć pracę twórców, zgromadzić ich twórczość w jednym miejscu a nie być jedynym źródłem dla odbiorcy... Podobnie jest z muzyką nie wyobrażam sobie słuchania jej tylko i wyłącznie z płyt - trzeba to przeżyć , dotknąć , zobaczyć !
  • Gość: r32 IP: *.179.c85.petrotel.pl 16.07.11, 20:51
    r32 daj mi zezwolenie na sciane i sprzet a zaloze sie ze chlopacy odwala takie graffity ze ci japa opadnie
  • Gość: crew IP: 81.15.147.* 17.07.11, 10:13
    Umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież to prawie nic nie kosztuje.
  • engloutis 17.07.11, 12:30
    zdecydowanie potrzebne są te rzeczy, tak jak jest potrzebna kultura i sztuka. Warto jednak nie mieszać tych zjawisk.
  • engloutis 17.07.11, 12:32
    Wszystko o płockich muralach na profilu fb: MURAL PŁOCKI.
    pl-pl.facebook.com/people/Mural-P%C5%82ocki/100000822863916
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 13:02
    Uważam , że trzeba zlokalizować te murale. Niech malują ile chcą ale miasto musi istnieć całe . Jakieś chimery , przeprosiny jak dzieci a to książeczka a to to be.

Brakuje umiaru w zachwycie nad swoim artyzmem. Popieram Ścianę murali , jak skałki. kto lubi będzie mazał.
  • Gość: aZorro IP: *.centertel.pl 17.07.11, 13:27
    Artyści street artu nie "mażą" jak dzieci, tylko Malują i to gdzie chcą. Nie pytają nikogo o zdanie, wychodząc z założenia,że miasta należą nie tylko do władz ale także do ich mieszkańców, w tym również do nich. Wyjątkiem są takie sytuacje, kiedy artyści tworzący murale biorą udział w projektach artystycznych czy społecznych albo w festiwalach - jak akcja Podwórko w Płocku, festiwal murali we Wrocławiu albo na Gdańskiej Zaspie ( tam chwalą się muralami, szumnie mówiąc o "gdańskiej szkole murali" ). Galeria Zachęta także zleca artystom tworzenie prac w centrum Warszawy, poszerzając w ten sposób pole gry dla galerii. Z braku wiedzy i orientacji we współczesnym świecie i aktualnych trendach w sztuce wynika traktowanie sztuki ulicy jako wandalizmu i wszelkiego zła, które trzeba spacyfikować.
  • kwisniewski 17.07.11, 14:28
    Gość portalu: aZorro napisał(a):

A Galeria Zachęta także zleca artystom tworzenie prac w centrum Warszawy, poszerzając w ten sposób pole gry dla galerii. Z braku wiedzy i orientacji we współczesnym świecie i aktualnych trendach w sztuce wynika traktowanie sztuki ulicy jako wandalizmu i wszelkiego zła, które trzeba spacyfikować.

A więc jedno osiedle dla murali!! - Proponuję całe Podolszyce Południowe i Północne wymalować na wszystkich blokach. Jestem przekonany że Galeria Wisła i Auchan a może nawet budynek PZU nie będzie miał nic przeciwko temu by ściany zewnątrz i wewnątrz były wymalowane muralami.

Najpierw trzeba wystosować pismo do zaprzyjaźnionych radnych i niech głosują na sesji PODOLSZYCE W MURALACH, Prezydent nie odmówi .. głosowania

Pozytywna Promocja Płocka.

--
    www.plock24.pl
  • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 14:36
    Czemu nie osiedle Jachowicza i Międzytorze, a w szczególności blok na Fitnera, wszak tam mieszkają ludzie, którzy kochają sztukę i na wszystkim się znają? Będą również latać z aparatami i kamerkami dokumentować ją i "puszczać" na Yt.
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 14:49
    Pieprzysz sabi , bym zwymiotował. Paskudy na domach? jeszcze pokrzykują.

Że tez ci szaryja , tacy namolni.

Choćby stara trasa do przystani wypędzonych.
    Schody, zieleń Zygzaki na Bbarze. Jakby ci parweniusze nie znali jedności piękna Przyrody z ludźmi.

Obrzydliwość mentalna .
  • kwisniewski 17.07.11, 15:01
    Gość portalu: Marek napisał(a):

> Czemu nie osiedle Jachowicza i Międzytorze, a w szczególności blok na Fitnera,
    > wszak tam mieszkają ludzie, którzy kochają sztukę i na wszystkim się znają? Będ
    > ą również latać z aparatami i kamerkami dokumentować ją i "puszczać" na Yt.

Bo na tych osiedlach jest mniej bloków. Na Podolszycach jest dużo więcej bloków przez to i więcej miejsca na sztukę mural art. Jest szansa by prześcignąć światowy program Murale Arts Program

PODOLSZYCE W MURALACH - niech sztuka wchodzi do domów.

Promujmy Płock Pozytywnie
    --
    www.plock24.pl
  • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 15:26
    Nikt z przyjezdnych nie będzie jeździł specjalnie na Podole, tego typu sztuka powinna być bliżej centrum miasta, dlatego:
    JACHOWICZA I FITNERA W MURALACH.

PAMIĘTAJ ABY ŻYC!!!!!
  • roman_j 17.07.11, 15:32
    Jestem za przeproszeniem się z muralami i ich autorami. A skoro Gazeta podjęła się pilotowania tematu, to mam prośbę. Może uda się ustalić okoliczności, w jakich doszło do zamalowania legalnie namalowanego muralu "Absurdolony Absolut". Ja próbowałem to zrobić i chociaż mamy w Polsce ustawę o dostępie do informacji publicznej, to nie dowiedziałem się: kto wydał polecenie zamalowania tego muralu? na jakiej podstawie, skoro namalowany był legalnie? na czyją prośbę lub z czyjej inspiracji (podpuszczenia)? Udzielona na moje zapytanie przez poprzednią ekipę odpowiedź była mętna i pokrętna. Właściwie wynikało z niej jedynie tylko tyle, że komuś zależy na tym, żeby nic na ten temat bliższego nie zdradzić. A ja chciałbym potwierdzić lub obalić swoją własną teorię, że stał za tym jeden z dwóch złych duchów naszego miasta: bliski obłędu emerytowany historyk-amator lub radny do niedawno bardzo wpływowy, a obecnie odstawiony na boczny tor. :-))

--
    [ Zaloguj się, żeby zobaczyć treść sygnaturki]
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 16:06
    Dziwię się, że ten "bliski obłędu emerytowany historyk-amator" jest nadal tolerowany na forum mimo, że notorycznie łamał stary, jak i już kilkakrotnie złamał nowy regulamin forum. Powstaje pytanie - jak długo jeszcze administracja forum będzie przymykała oko na działalność tego pana?
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 16:38
    oOOO PRAWIE WSZYSCY Z PLUTONU?

Oczywiście ..... Niemcy w Unii Europejskiej , robią z ludzi mydło............ brak złamania Regulaminu i Prawa?

Smalcownik XXI wieku ......brak złamania regulaminu? Zobaczymy co odpowie Prokurator Generalny.
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 16:17
    Wiem , znam Antyewangelię Romanowaą , patrz Gazeta itd.? Zupełnie bez obłędu.. prawie. A jaka zgodność oceny stanu obłędu z fedką. Zaiste , co uczelnia , to uczelnia.

Znam i dziwoty na temat ONI myślą, że ABSOLUT to Bóg. Piszę z pamięci +/_
    Patrz arch.Forum.

Szaryjat stosowany u pewnych , jest opisany w wypowiedzi xa Tomasza., patrz link podany przez Kwisniewskiego.
    Wasz fanatyzm do ścigania skazanych na śmierć wg Wyjaśnień owego Nauczyciela, wskazuje, że musi być tak, jak wy zechcecie. Patrz temat Monachium , plan wykonany z nadmiarem. Oczywiście , jak na forum zespołowo.

My nie pie...my Absolutu. Pozdrowienia od cytat

Jak zabijać gojów i wywierać wpływ na ludzi
    palestyna.wordpress.com/2010/09/1.....-na-ludzi/
  • Gość: witek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 17:49
    Czy administarcja forum zamknie kiedyś mordę temu ogłupiałemu idiocie i kretynowi? Czy jest szansa na stały ban z późniejszym skierowaniem pacjenta na leczenie gdzieś w jakimś zakładzie zamknietym? Czy nie widzicie, że ten absoluitnie chory człowiek doprawadza to forum do upadku?
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 17:58
    To teraz pomysłodawco robienia w UNII mydła z ludzi , nazywasz się

witek? kelner? To nie jest łamanie Regulaminu?
    Murale na MUR do takich malunków.

• Gość: witek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 18:09
    Nawet nie wiem o jaki regulamin chodzi i absolutnie mnie to nie interesuje.
    Zapytałem tylko czy jest szansa na postawienie tamy dla idioty i kretyna demolującego forum swoim debilizmem. A o co tobie chodzi?
    Jesteś tym idiotą czy z dobrego serca bronisz idioty?
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 19:08
    Dobrze trafiłeś witek , tym razem...

.Moderator jest specjalistą , uczonym Od łamania Regulaminu Forum.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 19:28
    "wzorowego chrześcijanina i katolika" ukrywającego się pod nickiem płocczanin na mszy w kościele na Międzytorzu lub na Stanisławówce?
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 19:41
    Panie ober . Czyli prześladujesz mnie za mają religie. poszukując . Przyda się. Do śledztwa prowadzonego przez KG.
    a tematem wiodącym jest sprawa murali w Płocku. Proponujemy Mur dla murali i tak wysłałem propozycje do Ratusza.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 19:49
    Szanowny Zenku
    Jako wzorowy katolik i chrześcijanin obowiązkowo powinieneś być w dniu dzisiejszym na mszy w kościele, powiem więcej powinieneś byś u spowiedzi i przystąpić do Komunii - tak, jak ja to uczyniłem. Nie trzeba wielkiego zachodu, aby stwierdzić ze 100% pewnością, że nie byłeś. Wystarczy prześledzić dwa wątki forumowe, na których "siedzisz" od rana i ubliżasz oraz plujesz jadem na ludzi. A twoje wpisy faktycznie przydadzą się do śledztwa i to nie za prześladowania na tle religijnym twojej osoby, a przeciw tobie za łamanie prawa wynikającego z Kodeksu Karnego i Cywilnego.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 19:53
    Pewnie też wyślę propozycję - będzie to jeden blok położony przy ulicy Gintera oraz osiedle Jachowicza (bardzo podoba mi się propozycja jednego internauty)
  • Gość: anzelm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 19:54
    Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):> Panie ober . Czyli prześladujesz mnie za mają religie. poszukując . Przy
    > da się. Do śledztwa prowadzonego przez KG.
    > a tematem wiodącym jest sprawa murali w Płocku. Proponujemy Mur dla mur
    > ali

Jeśli już niedouku masz takie ciśnienie żeby wszedzie wtykać ryja to najpierw dowiedz się o czym chcesz napisać. Propozycja postawienia specjalnego muru dla murali to zaprzeczenie idei tego rodzaju sztuki.
    Mural bowiem to :"rodzaj malatury, nazwa pochodzenia hiszpańskiego oznaczająca w skrócie dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego, najczęściej monumentalne.

Malowidła takie, w zależności od intencji twórcy, mogą mieć na celu impresję odbiorcy lub reklamę jakiegoś produktu.

Murale można zdefiniować jako wielkoformatową grafikę na ścianach budynków."

Bez sensu jest zatem stawiać specjalny mur. Absolutnie masz sianko ze żłóbka w główce zamiast odrobiny rozumu, ale ambicje za to na miarę Koryfeusza Wszechnauk. Podobne ciągotki miał tow. Josif Wissarionowicz Stalin, który też jak ty znał się absolutnie na wszystkim z tą jednak różnicą, że z niego przez długie lata nie można było kpić i traktować szyderą i trzeba było zgadzać się z jego chorymi teoriami syna szeca spod Gori.
    P.S. Rzeczywiście w sprawie pytania czy byłeś dzisiaj w kościele zdąrzyłeś juz kapusiu donieść do KG?

• plocczanin0 17.07.11, 20:11
    Gość portalu: anzelm napisał(a): cytat;

> Jeśli już niedouku masz takie ciśnienie żeby wszedzie wtykać ryja .............koniec cytatu.

Łamanie regulaminu Forum.
    Łamanie KK RP.

Anzelmy a co to mnie obchodzi, że Hiszpania czy co tam. Artysta Dyplom ma? Od kogo? Na ściany?

Niech jedzie do Hiszpanii i tam maże. Unia wolna.
  • Gość: ads.interia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:35
    Autor: plocczanin0 17.07.11, 20:11 Dodaj do ulubionych Skasujcie
    Odpowiedz Gość portalu: anzelm napisał(a): cytat;

> Jeśli już niedouku masz takie ciśnienie żeby wszedzie wtykać ryja .............koniec cytatu.

Łamanie regulaminu Forum.
    Łamanie KK RP.

A jakiego paragrafu? Naprawde uwazasz, że Znasz KK? Naprawde jak Stalin usiłujesz pokazać że znasz się na wszystkim i wtykasz w kazdy temat przysłowiowego ryja jak prosiak w chlewie za pomyjami. Przeczytaj coś. Pomyśl i dopiero startuj. Pamietaj żeby wysłac to do KG
  • Gość: witek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 19:33
    Dobrze trafiłem? SUPER! Tylko nie wiem czy jesteś idiotą czy bronisz idioty, ale to już mnie absolutnie nie obchodzi.
  • Gość: saszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 20:09
    Ja proponuję pierwszą klatkę/wewnątrz na klatce/ w bloku na ul Dobrowolskiego 13. Mieszka tam zacny człowiek. Tylko musi być treść patriotyczna uzgodniona z PRO
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 17.07.11, 21:26
    Rozumiem ,że moderator specjalista od psychicznie chorych z Forum Gazeta, wie, co robi nie kasując danych osobowych swego protegowanego. Złamano Prawo KK i Regulamin Forum.
    Odesłane.
  • Gość: jedrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 21:32
    A gdzie te dane osobowe? Nie zauważyłem. Zreszta jak podopieczny chce opublikowac swoje dane to przecież jemu wolno. Ty też przedstawiłeś się z imienia i nazwiska oraz podałeś adres mailowy. Czy na ten adrres pzrysylaja tobie jakies paszkwile których nie chcesz?
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.11, 21:38
    > Złamano Prawo KK i Regulamin Forum.
    > Odesłane.

Mam nadzieję, że komisja powołana przez KG wystąpi z dwoma wnioskami:
    1. przyznanie nagrody policjantowi, który prowadził śledztwo
    2. podjęcie śledztwa z urzędu przeciw płocczaninowi, związanego z jego "twórczością" na forum uwzględniającego również wpisy, które zostały skasowane przez opiekunów forum, jako łamiące prawo i regulamin.

Czas najwyższy, aby zapanowała zdrowa atmosfera na forum.
  • engloutis 17.07.11, 22:02
    Aby zapanowała zdrowa atmosfera warto odnosić się merytorycznie do tematu zamiast reagować na posty, które nic do tematu nie wnoszą.
  • engloutis 17.07.11, 22:15
    Nie mam odwagi narzucać czegokolwiek komukolwiek, ale wydaje mi się znaczącym fakt, że w 2008, gdy w necie krążyła petycja w obronie płockich murali, podpisały się pod nią takie osoby jak: Grzegorz Klaman, Peter Fuss, Bogna Burska, Tomasz Kopcewicz, Jan Klata, Mariusz Waras, Aneta Szyłak (dyrektorka Instytutu Sztuki WYSPA), Mariusz Knorowski - wicedyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Wojciech Kozłowski - dyrektor zielonogórskiej galerii BWA, historyk literatury prof. Leonard Neuger, socjolog z UAM w Poznaniu dr Marek Krajewski, prof. Witold Chmielewski z Wydziału Sztuk Pięknych UM. Osoby, którym trudno odebrać zasługi na polu kultury, sztuki i nauki. Może warto się nad tym zastanowić, podobnie jak nad słowami p. Jaszczak, zamiast wylewać tutaj żółć.
    To, że jesteśmy prowincją nie ulega wątpliwości - co ma zarówno swe dobre i złe strony. Ale do cholery nie róbmy wiochy, bo po prostu nie wypada. Można się z jakimś tematem niezgadzać, ale swą niezgodę można wyartykuować w sposób godny.
  • Gość: aZorro IP: *.centertel.pl 18.07.11, 01:08
    Znaczącym też jest fakt,że w publikacji "Polski street art" z 2010 r. stron z płockimi muralami jest kilka (!), a mogłoby ich być jeszcze więcej gdyby nie fakt, że boleśnie przerwano płocki festiwal po 2008 r.
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.11, 07:53
    engloutis napisał a ja odpowiadam;

Szanowny ww.

Możesz zebrać podpisy kogo chcesz, nawet z całej populacji krewnych po krwi itd.
    Czy uważasz, że ludzie z obcych miast i naszej kultury , mają zezwalać na obsmarowanie cudzego miasta?

Panisko w Fuirze każe a my musimy to wykonać?

A może odwrotnie?

Niech znajomi i krewni królika, zapraszają malarzy do siebie , swoich wiosek i dzielnic i niech malują , pacykują ale Płocka niech nie ruszają.

Jakie dojścia jeszcze wymyślicie? Nie róbmy z Płocka wiochy, jak pisałeś.
  • Gość: z fiury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 08:26
    Gość portalu: płocczanin 0 napisał(a):

> engloutis napisał a ja odpowiadam;
    >
    > Szanowny ww.
    >
    > Możesz zebrać podpisy kogo chcesz, nawet z całej populacji krewnych
    > po krwi itd.
    > Czy uważasz, że ludzie z obcych miast i naszej kultury , mają ze
    > zwalać na obsmarowanie cudzego miasta?

NA SZCZĘŚCIE TY MOŻESZ SOBIE TYLKO POGADAĆ I NIC WIECEJ. TY OSOBIŚCIE I TWOJE POGLADY SĄ SAMOTNE JAK ZBITY PIES. TYLKO UPRZEJMOŚĆ ADMINÓW POZWALA TOBIE NA MINIMALNĄ AKTYWNOŚĆ KTÓRE ZRESZTA SPOTYKĄ SIĘ Z DRWINĄ, BRECHTEM I SZYDERĄ ZE STRONY NORMALNYCH LUDZI
  • Gość: lilka IP: *.zep.com.pl 18.07.11, 10:00
    Całkowicie się z Tobą zgadzam.W innym wątku poświęconym tej samej problematyce napisałm,m.in.- nie nakładajmy własnych,płockich kagańców i zakazów,pamiętając z nieodległej przeszłośći, iz ten rodzaj opieki nad kulturą małą i dużą przynosi jedynie wstyd. Dajmy szansę muralom,kto wie jak je oceniać kiedyś będą historycy sztuki.Dzisiaj niektórzy z nich wyraźnie są po stronie tej formy wypowiedzi artystycznej.Jeszcze jedno;sztuka nie zna granic ani narodowości.Nie ma zatem sensu stygmatyzować wspomnianych murali jako produktów nie naszych,obcych cywilizacyjnie,czy narodowo.
    O ewidentnej głupocie purystów płockich pisze romanj.Trudno nad tą sprawą przejść obojętnie.Chciałoby się poznać tych ormowców i cenzorów street artu.Zgryźliwie dodam tylko ,że odwaga tych osób jakoś strasznie staniała skoro tak trudno ustalić ich tożsamość.Jeżeli nie mają wyrzutów sumienia to czemu uciekają w anonimowość?Wszak decyzja jaką podjęli dot.części społeczności płockiej,zatem miała charakter publiczny.
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.11, 10:18
    lilka napisał(a):

czyli wszystko nadal u swojaków. Mam wszystkie twoje wypowiedzi.

Niestety Sztuka, zależy od x cywilizacji, Narodu, Religii.

Po wypowiedzi Xa z Warszawy, wiem już więcej.
    Nic was nie przekona do konieczności
    NIE KŁAMANIA. No ale jak to mówią ten typ , tak to ma.
    Do tego podałaś jeszcze pewnego pisarza Nadzorcę nas ale nie was.

Może u was to HO HO.

Nadludzie a my do mietły. To już znamy.

Odwaga ci NIE STANIAŁA . Ukrywasz się i nie widzisz swojej belki.

• Gość: doplocczanina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 12:47
    >
    > czyli wszystko nadal u swojaków. Mam wszystkie twoje wypowiedzi

Dziwne, że nie przeszkadzało paru osobom-nieswojakom przyjąć mieszkanie po "swojakach "od niemców. Mówi to tobie coś ?jak powiedział majster Jasinski w serialu DOM?
  • Gość: do płocczanina IP: *.zep.com.pl 18.07.11, 12:56
    Napisałeś tak:
    < czyli wszystko nadal u swojaków. Mam wszystkie twoje wypowiedzi.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?Konkretnie sformułowanie swojacy.

< Niestety Sztuka, zależy od x cywilizacji, Narodu, Religii.

Oczywista oczywistość.Co nie zmienia faktu,że w sztuce nie ma barier narodowych i religijnych.
    Wielu twórców ucieka od nich programowo.

< Po wypowiedzi Xa z Warszawy, wiem już więcej.
    > Nic was nie przekona do konieczności
    > NIE KŁAMANIA. No ale jak to mówią ten typ , tak to
    > ma.
    > Do tego podałaś jeszcze pewnego pisarza Nadzorcę nas ale nie was

Nie wiem kogo masz na myśli pisząc o X z W-wy.A co do nadzorcy to ma on prawo wyrażać swoją opinię jak każdy z dyskutantów na tym forum.Tym b.,że poruszył kwesię zasadniczą.

> Może u was to HO HO.
    >
    > Nadludzie a my do mietły. To już znamy.
    >
    > Odwaga ci NIE STANIAŁA . Ukrywasz się i nie widzisz swojej

Nie mam siebie za nadludzia.Wyrażam swoją opinię,z którą nie musisz się zgadzać.Staram się polemizować racjonalnie,bez personalnych prztyków i złośliwości.Nie roszczę prawa do orzekania w imieniu narodu,religii wychodząc z założenia ,że są to sprawy osobiste.Nie widzę też w każdym z którym polemizuję wrogów cywilizacji tylko dlatego,że się z nim nie zgadzam.Podobno posiadasz wszystkie moje wpisy.Nie znajdziesz w nich żadnego zacietrzewienia i prostactwa.Nawet jeżeli mam inne zdanie to nie znaczy ,że nie uznaję argumentów przeciwnych jeżeli są uzasadnione.Tobie też radzę abyś odpowiadał b.merytorycznie a nie emocjonalnie.Bo z jednej strony nawet nieprzychylni tobie internauci potrafią docenić twoje starania w niektórych sprawach
    /vide drzewa/,z drugiej zaś nie cierpią ani twojego języka,ani skłonności do mentorstwa.
    Korzystam z nicku bo mam do tego prawo.A co do belki......cóż,rozumiem,że u siebie nie widzisz źdżbła.Np.w sformułowanich wasi,nasi etc.etc.

• Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.11, 13:33
    bEZOSOBOWA TYM RAZEM;

podaje link od Kwiśniewskiego, w którym Gość TV Religia, opowiada , że trzeba zabijać tych , którzy donoszą, (na Żydów, czyli łagodniej... piszą na tematy żydowskie) bo to jest zgodne z czymś tam............

www.onet.tv/bracia-sprzedaja-jozefa-biblijna-lekcja-religii-odc-20,7719385,3,klip.html#m=7719385,c=3
    Niby NN forumowicz z fankowicza uważa sie za felotę i przez 7 lat katuje mnie z innymi za pisanie o Polsce i pisaniu o tym, że uratowałem mezuzę, macewy, bożnicę , foto stare z płockiego klubu żydowskiego.
    Za to jestem skazany na śmierć zgodnie z rytuałem szarijatu.

a ponieważ to inna strefa geograficzna, zemstę czyni co dzień . mam 80 wpisów, gdzie oczekują mojej śmierci . Moderacja siedzi w tym samym i dowala do pieca.

Agora tzw.Góra udaje charytatywność itp , a na dole utrzymuje grozę terrorystów. Agora utworzyła w Polsce system Forum , jako system pogardy dla nas. To w wielkim skrócie.

Prześladowania idą na bieżąco.

www.onet.tv/bracia-sprzedaja-jozefa-biblijna-lekcja-religii-odc-20,7719385,3,klip.html#m=7719385,c=3
  • Gość: plocczaninowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 14:16
    Człowieku albo jesteś niespełna rozumu albo zupełnie niedouczony. Szariat to podstawowy kanon ideologii muzułmańskiej nijak nie przystajacej do wiary właściwej dla wyznawców judaizmu.
    "Od zawsze" te dwie religie są w sporze, krwawym i bezwzglednym, wykluczajac siebie na wzajem nie tylko na kanwie ideologii.
    Ty coś bez przerwy bredzisz próbując dostrzec jakieś paralele w tych dwóch róznych sobie znakomicie wyznaniach. Bredzisz cos jak potłuczony.
    Niestety nic z tego nie zrozumiesz bo sprawiasz wrażenie ćwoka w dodatku chyba z bardzo niskim ilorazem IQ.
    Małpujesz madrzejszych od siebie pozując na intelektualistę, znawcę wszechrzeczy.
    A propos donoszenia w tym jesteś niedościgły. Donosisz juz do wszystkich mozliwych instytucji polskich, a sk...ś sie nie tak dawno pisząc donos na forumowicza do ambasady niemieckiej. Ostatnio miałeś dylemat czy zgodne z prawem jest ujawnienie danych teleadresowych jakichś ludzi do Instytutu Żydowskiego i Gminy Żydowskiej. Piszesz o tym sam bez jakiejkolwiek żenady czy nawet zastanowienia. Nie bez kozery ktoś porównał ciebie do niedchlubnych czasów tzw. szmalcowników co to nie wahali sie żeby wydać w rece gestopa lub granatowej policji człowieka tylko dlatego, że był Żydem. Znany jest w Płocku, pojawil sie też na forum wątek jakiś mieszkań podstawianych przez niemców Polakom(polakom?) zagrabionych pomordowanym płockim Żydom. Ci chetnie z takich "okazji" korzystali.
    Zajmij sie możę czymś adekwatnym do twojego poziomu intelektualnego i nie ośmieszaj się.
  • Gość: plocczaninowi cd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 14:35
    Plocczanin0 napisał:
    >że uratowałem mezuzę, macewy, bożnicę , foto stare z płockiego klubu żydowskiego.

Człowieku przestań. Ty uratowałeś mezuzę? Tylko ja oddałeś na prosbę znajomego do Muzeum. Co ta za ratunek? Oczywiście mogłeś ją sobie przywłaszczyć jak książke z biblioteki uniwersyteckiej, ale czy jeśli ktos nie jest złodziejem albo paserem musi się tym chwalić?
    Uratowałes boznicę? Mozliwe, ale proszę jak dojdziesz do wniosku, ze uratowałes też Jezusa Chrystusa bo bez twojej pomocy nie poradziłby sobie z kamieniem zakrywajacym pieczare w Owym Trzecim Dniu lub ukryłes przed Herodem Dzieciątko Jezus to juz raczej o tym nie pisz tylko naprawde udaj sie do lekarza.
    I nie strasz, że na mnie doniesiesz do Św. Inkwizycji bo ona juz dawno nie istnieje. Pozostałych instytucji, którym ślesz obfitą korespondencję ubarwiając szarośc donosów z jakimi na codzień mają do czynienia dziwnie się nie boję.
    Miłego dnia.
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.11, 14:53
    Piszesz sam o sobie. kumple czy ziomki z agory cie znają. Piszesz mściwie .Obrażasz mego Ojca , matkę, sąsiadów. To ty jesteś Przyczyna tego Zła na Forum a właściciele Forum wykorzystują to do siania nienawiści miedzy Polakami i Żydami, żeby pokazać ichniemu kręgowi, ze Polacy to szubrawcy.

O 1 lipca zwiększyliście pomówienia i nie ma Moderacji, która by chciała to tamować a wiec jest taka sama. wasz człowiek z filmu otworzył mi oczy czemu tak pisaliście i czemu to robisz pisząc to co niżej przytoczę.

Jest to świadome podżeganie do nienawiści. Opluwacz wszystko Dobro , jakie dla was uczyniłem.

Moi Rodzice nie żyją . Ojciec od 50 roku, Matka od 1977roku.

Tu na Forum Agora , opluwani są bez przerwy.

cytat zemsty szarijatu waszego

......................FORUM GAZETA PŁOCK

GROŹBY WOBEC ZENONA DYLEWSKIEGO

• Re: ponawiam apel Pana Zenona Dylewskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
    Gość: duduś 13.09.06, 18:55 + odpowiedz

Zenek, czekamy abyś był poza nami, najlepiej na tamtym świecie

• Re: partia levisy i zenon d IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dylewski, jestes kanalia do utylizacji
    ainipoajom 12.02.09, 09:08 Odpowiedz
    > a tu... anipojąć urodził sie w roku 1905, na ulicy anipojąc w
    mieście
    > anipojąc....pisze z pamieci.....

kiedy w koncu zdechniesz i dasz nam spokoj ?

--
    postrafiam was pachołki watykanu
    pedofilskie czarne ścierwo
    jp2 - nie tylko wzrostem nikczemny

ainipoajom 12.02.09, 11:01 Odpowiedz
    ale wtedy konieczny by byl kontakt z tym gownem, a ja nie jestem az
    tak zdeterminowany, pozatym on i tak jest juz w wieku cmentarnym
    wiec natura niedlugo sprawe rozwiaze

--

Re: Ks. Andrzej Rojewski: Uzdrowienie chorych IP: *.tktelekom.pl
    Gość: pantera 12.02.09, 19:47 Odpowiedz
    płocczaninie,człowieku wielkiej wiary...w siebie. Takie teksty,zachowaj sobie na pogrzeb...Juz Cie diabeł po Płocku szuka,bo w piekle bez Ciebie nudno.
    Re: Czym się zajmują prześaldowcy.
    ainipoajom 13.03.09, 10:12 Odpowiedz
    przez jakis czas nie pisales, myslalem ze twoje scierwo gdzies gnije
    i bedzie spokoj, mylilem sie, znowu kasasz i oskarzasz, dobrze ze w
    sposob z ktorego wszyscy tylko sie smieja

--

......koniec chwilowo waszej miłości do ludzi.

..............................bezkarnie piszesz tak 7 lat.

..................Re: do engloutisa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
    Gość: plocczaninowi 18.07.11, 14:16 Odpowiedz
    Człowieku albo jesteś niespełna rozumu albo zupełnie niedouczony. Szariat to podstawowy kanon ideologii muzułmańskiej nijak nie przystajacej do wiary właściwej dla wyznawców judaizmu.
    "Od zawsze" te dwie religie są w sporze, krwawym i bezwzglednym, wykluczajac siebie na wzajem nie tylko na kanwie ideologii.
    Ty coś bez przerwy bredzisz próbując dostrzec jakieś paralele w tych dwóch róznych sobie znakomicie wyznaniach. Bredzisz cos jak potłuczony.
    Niestety nic z tego nie zrozumiesz bo sprawiasz wrażenie ćwoka w dodatku chyba z bardzo niskim ilorazem IQ.
    Małpujesz madrzejszych od siebie pozując na intelektualistę, znawcę wszechrzeczy.
    A propos donoszenia w tym jesteś niedościgły. Donosisz juz do wszystkich mozliwych instytucji polskich, a sk...ś sie nie tak dawno pisząc donos na forumowicza do ambasady niemieckiej. Ostatnio miałeś dylemat czy zgodne z prawem jest ujawnienie danych teleadresowych jakichś ludzi do Instytutu Żydowskiego i Gminy Żydowskiej. Piszesz o tym sam bez jakiejkolwiek żenady czy nawet zastanowienia. Nie bez kozery ktoś porównał ciebie do niedchlubnych czasów tzw. szmalcowników co to nie wahali sie żeby wydać w rece gestopa lub granatowej policji człowieka tylko dlatego, że był Żydem. Znany jest w Płocku, pojawil sie też na forum wątek jakiś mieszkań podstawianych przez niemców Polakom(polakom?) zagrabionych pomordowanym płockim Żydom. Ci chetnie z takich "okazji" korzystali.
    Zajmij sie możę czymś adekwatnym do twojego poziomu intelektualnego i nie ośmieszaj się.

.................................. Właściciele Forum patrzą i nie reagują.

• Gość: do plocczanina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 15:09

> Jest to świadome podżeganie do nienawiści. Opluwacz wszystko Dobro ,
    > jakie dla was uczyniłem

Naprawdę króliki się tobie w miejscu na mózg zagnieździły. Jakie to "DOBRO" mi uczyniłeś?
    Przypomnij bo jakoś nic mi do głowy nie przychodzi. Zbawcą świata chyba jeszcze nie jesteś, chociaż kto wie czy na ten pomysł nie wpadniesz jutro z rana.
    Napisz też jakie osobiscie tobie groźby sformułowałem i w czym obrażam twoich rodziców, bo przecież to, że na starość lekko ci sie miesza to naprawdę nie ich wina.
  • Gość: lilka IP: *.zep.com.pl 18.07.11, 15:05
    Być może na tym forum jestem jedną z nielicznych osób,która obejrzała film do jakiego się odwołujesz w przywoływanym przez ciebie linku.
    > podaje link od Kwiśniewskiego, w którym Gość TV Religia, opowiada
    > , że trzeba zabijać tych , którzy donoszą, (na Żydów, czyli łagodn
    > iej... piszą na tematy żydowskie) bo to jest zgodne z czymś tam..
    Żaden z gości biorących udział w tej prezentacji nie mówi o czym Ty piszesz.Przedstawiciel Gminy wyraźnie stwierdza,że jedna z interpretacji /podkreślam słowo jedna/ mówi ,że Józef został wrzucony do studni bo donosił ojcu na braci.Nie ma tam słów - trzeba zabijać.
    Jeżeli cytujesz to rób to dokładnie.Ważne jest też i to,że film ten był zaakceptowany przez przedstawicieli Koścoła.Nie polemizują oni ze stwierdzeniam o konieczności zabijania bo takowych tam nie ma.
    Nie wiem skąd przyszło tobie do głowy,iż jesteś skazanyna śmierć zgodnie z rytuałem szariatu.
    A co do Agory,iż ,,utrzymuje grozę i terrorystów,tworząc jednocześnie system forum jako system pogardy dla nas ,, jak piszesz,to pozostawię to bez komentarza.
    Odróżnij forumowe bluzgi i złośliwości od których sam też nie stronisz od spraw poważnych np.wyrokowanie o czyjej śmierci,sianie terroru itp.
  • Gość: lalek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 15:34
    Lilko jeżeli uwazasz, że ten delikwent ten film obejrzał to jesteś w błędzie. Jeżeli uważasz, że on coś rozumie z tego co pisze jesteś w błędzie podwójnym. Siedzi sam w chałupie czymś odurzony gostek i wali w kompa świetnie się przy tym bawiąc. Jakie inne zajęcie mógłby mieć?
  • Gość: płocczanin 0 IP: *.dynamic.mm.pl 18.07.11, 15:36
    Wpuść lisa do kurnika. adwokat diaboli itd.

lilka;

W 39 roku w Grodnie, Sowieci aresztowali wszystkich polskich urzędników z Magistratu. Wykopano wielki dól ..i zasypano więźniów żywcem, udeptując ruszająca się ziemię, nogami.................... nie strzelano.............. jak powiedział jeden z oprawców............

słowiańskiej krwi, nie przelewać. ........ widzisz podobieństwo? Czy NIE?

Nauczyciel X powiedział.............. "jest to rodzaj kary za Przewinienie, które popełnił."

Nie mąć. Za zabójstwo w judaizmie jest tylko śmierć.

Co było mówione, przepisuję właśnie z filmu. Jak również mam to w postaci zapisu audio.
  • Gość: do plocczanina0 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 16:43
    Proszę daj się chociaż raz ubłagać. Nie ćpaj, nie pij odpocznij. Jak trochę sie tobie zwoje zregenerują to obejrzyj uwaznie to raz jeszcze.
  • Gość: lilka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.07.11, 21:29
    Napisałeś cyt. podaje link od Kwiśniewskiego, w którym Gość TV Religia, opowiada , że trzeba zabijać tych , którzy donoszą, (na Żydów, czyli łagodniej... piszą na tematy żydowskie) bo to jest zgodne z czymś tam............

Odpisałam,że nikt nie mówił w ten sposób.Ty zamiast przeprosić lub przynajmniej przyznać się do pomyłki wrzucasz kolejny temat Grodna 1939.Z zaleceniem abym nie mącił.Nie umiesz przyznać się do błędu?Jak uporasz się z filmem przejdziemy do Grodna.
    Przypominam ,że wątek poświęcony jest muralom.Co z muralami mają wspólnego program religijny,agora,Grodno 1939 nie wiem.
  • Gość: plocczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 21:52
    Gość portalu: lilka napisał(a):

> Napisałeś cyt. podaje link od Kwiśniewskiego, w którym Gość TV Religia,
    > opowiada , że trzeba zabijać tych , którzy donoszą, (na Żydów, czyli łagodniej.
    > .. piszą na tematy żydowskie) bo to jest zgodne z czymś tam............
    >
    > Odpisałam,że nikt nie mówił w ten sposób.Ty zamiast przeprosić lub przyn
    > ajmniej przyznać się do pomyłki wrzucasz kolejny temat Grodna 1939.Z zaleceniem
    > abym nie mącił.Nie umiesz przyznać się do błędu?Jak uporasz się z filmem przej
    > dziemy do Grodna.
    > Przypominam ,że wątek poświęcony jest muralom.Co z muralami mają wspólne
    > go program religijny,agora,Grodno 1939 nie wiem.

Powiem krótko mają to ,że mi sie lekko pomieszało pod stropem a do lekarza boje sie pójść
  • Gość: wojek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 00:31
    ja chce więcej murali! one są potrzebne mi żeby chodząc po ulicach czuć i myśleć nie tylko o tym co w pracy i co w domu na obiad
    popieram inicjatywę i będę bacznie szukał nowych murali
  • Gość: do plocczanina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 15:35
    Przypomiałes juz sobie co dla mnie dobrego uczyniłes?
  • Gość: prawic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 20:29
    Zenek nie płacz. Tego mieszkania z patronatu w żaden sposób nie mogą tobie zabrać. Po wyborach będzie już wolna Polska i wtedy wywalimy my ich z Polski do Syjamu albo na Madagaskar. Zaciśnij zęby i przeczekaj. Polscy patrioci też cierpieli za swoje przekonania.
  • Gość: do ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 22:19
    Ludzie! Jeżeli jestescie mądrzejsi od Płocczanina, jak to wielokrotnie deklarujecie, zignorujcie to, co on na forum pisze i bedzie spokój. Jednak jak widzę, wam zalezy na pyskówce, poniewaz jestescie nie lepsi od człowieka przed którym tak rzekomo się bronicie. Jedna banda która uwielbia nawzajem dokopywać sobie do tyłków, z tym, ze jeden ma sie za mądzrzejszego od drugiego, ale w rzeczywistości tak nie jest! Żenada!. szkoda tego forum na wasze core ego.
  • Gość: aZorro IP: *.centertel.pl 18.07.11, 22:40
    kultura.gazeta.pl/kultura/1,114531,9967990,Nie_wiedzial__ze_to_Banksy_i_zamalowal_jego_dzielo_.html
  • Gość: SzaZa IP: *.centertel.pl 18.07.11, 23:01
    w Anglii tak się przeprasza za zamalowanie czyjegoś muralu...no ale to Banksy i no ale to Bristol....tam mają cywilizowane obyczaje.
  • Gość: for.obs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.11, 08:38
    Ja siebie ani nikogo przed nim nie bronie tylko wpisuje się w proponowany przez niego satyl jajacarski na forum. Nie sadzisz chyba, ze on tak na powaznie...?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka