• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Deweloper Inbud - bloki na Żyznej

• 30.07.11, 15:38
    Czy ktoś ma doświadczenia z tym Deweloperem? Jakie? Jaki jest standard wykonania mieszkań i bloków? Widziałem, że na tym nowym bloku Żyzna 41, na wejściu do klatki już schodzi farba... A przecież ten blok dopiero co stanął... Czy było... jest dużo usterek? Czy deweloper dobrze wykonuje pracę zarządcy, jak jest z wysokością opłat? Wiem, że w razie czego zawsze można iść do sądu...ale po co tracić czas i nerwy...? Tak, czy inaczej zawsze dobrze jest jeśli powstaje jakaś strona na której można wymienic się poglądami i uwagami do wykonawcy. Pamiętajmy grupa zawsze może więcej!!!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: kacha IP: *.class97.petrotel.pl 30.07.11, 19:12
      Ja bym nie kupiła mieszkania od tego dewelopera. Moi znajomi kupili mieszkanie od tej firmy i żałują. Usterka za usterką, wada za wadą.
      • Gość: kamagan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.11, 19:15
        Dziękuję za odpowiedź. A czy jest szansa, żeby znajomi napisali coś więcej o tym bloku i deweloperze? Co dokładnie się działo, dzieje? Ewentualnie może jest możliwość, abym z nimi porozmawiała?
        • Gość: Monika IP: *.c149.petrotel.pl 24.08.11, 11:24
          Witam
          ja kupiłam mieszkanie od tego dewelopera.czy jestem zadowolona? to zalezy - oglądałam wiele ofert przed kupieniem mieszkania i jeżeli chodzi o rozkład, funkcjonalność i lokalizację to zdecydowanie jestem zadowolona. Jeżeli chodzi o jakość.. no cóż nie będę ukrywała, że pozostawia wiele do życzenia. tynki odpadają, ściany poprawiali mi 2 razy bo były tak krzywe, że nie dało się nie zauważyć, wiele razy musiałam dzwonić o poprawki (chociaż trzeba przyznać, że nigdy nie zostałam zignorowana i kierownicy są naprawdę bardzo pomocni), jakoś materiałów nie najlepsza i powiem szczerze, że myślałam że za takie pieniądze to odbiorę mieszkanie w dużo lepszym stanie. w biurze też jakieś dziwne podejście - ściemniają i kręcą jak tylko mogą więc to na plus firmy nie przemawia. to dopiero moje początki więc ciekawa jestem jak będzie później i czy warto było się w to pakować bo jak narazie mam więcej wątpliwości niż radości - ale spowodowane jest to pewnie wiecznymi usterkami w mieszkaniu, które mam nadzieję się w końcu skończą.
    • Gość: gosc IP: 91.212.223.* 24.08.11, 15:12
      Odradzam. Jakosc fatalana, wieczne poprawki, po 3 miesiacach odpada farba i tynki na klatkach, po pol roku to samo tylko na balkonach, facet nie potrafi nawet porzadnie polozyc drogi z polbruku - efekt ogromne kaluze po kazdym deszczu. Kazda sprawa przesuwana na nastepny tydzien itd. I do tego podejscie do klienta z..... poprzedniej epoki deweloper sprawia wrazenie jakby zrobil laske ze sprzedal tobie mieszkanie porazka. Pomijam juz fakt ze pomimo oddania bloku 6 m-cy temu nadal trwaja prace budowlale na tzw poddaszu czyli 4 pietrze co w efekcie przeklada sie jakby mieszkalo sie na placu budowy: codzienny poranny huk dzwigow, przenoszenie materialow budowlanych nad glowami mieszkancow na 4 pietro, odglos pracujacych mlotow pneumatycznych od 6 m-cy umila nam prawie kazdy dzien. Jesli to malo to zapraszam na Alternatywy4 sorry Żyzna 41.
      • Gość: aaaa IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.11, 16:11
        A ja nie polecam Dewelopera Invest Bud z Królewieckiej 14. To jest dopiero porażka totalna. I nie usprawiedliwia ich nawet nizsza cena za m2 mieszkania. DNO!
      • Gość: A..0 IP: *.c149.petrotel.pl 25.08.11, 07:30
        akurat jeżeli chodzi o 4 piętro to proszę wziąć pod uwagę, że ludzie nie kupili mieszkań jednego dnia, a adaptacja poddasza jest opcją dodatkową i jeżeli klient zażyczył sobie poddasze to prace muszą jakoś trwać- trzeba wtedy przystosować mieszkanie, wybić otwory, obsadzić okna a tego się nie da robić w ciszy. co do placu budowy to tak jak w powyższym - ludzie w różnym odstępie czasu kupują mieszkania i musi być Pan świadomy,że będzie Pan mieszkał a sąsiad dopiero za rok zacznie sobie mieszkanie urządzać, kuć, kłaść płytki - założę się że jak Pan się urządzał to hałas nie był problemem... czasem wystarczy być człowiekiem i zrozumieć "sąsiada".
        • Gość: marek IP: *.025.c82.petrotel.pl 26.10.11, 17:23
          Prosiłbym o nowe informacje na temat tego dewelopera i Osiedla nad Rosicą. Jaka jest wysokość czynszu i czy jesteście zadowoleni.
          • Gość: dsd IP: *.zep.com.pl 08.03.12, 13:26
            Jak powyżej proszę o informację w sprawie czynszu itp.
            • Gość: Iza IP: *.c149.petrotel.pl 08.03.12, 14:14
              czynsz w granicach 4,60 z m2 (w tym wywóz smieci, opłata dla zarządcy, pani sprzątająca) ogólnie ja jestem zadowolona.
              • Gość: zyzna41 IP: *.029.c90.petrotel.pl 13.03.12, 14:57
                i jeszcze w tej cenie zaliczkowo ogrzewanie i fundusz remontowy
                Ja też jestem bardzo zadowolony :)
              • Gość: m IP: *.30.79.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.08.12, 15:14
                a ja nie, ponieważ do tych 4 zł dochodzą bliżej nieokreślone opłaty za części wspólne i za mieszkania nie zasiedlone, np. ja za ogrzewanie za 2011 rok miałam ponad 3 000 dopłaty, a dla tej firmy są to drobne kwoty, których nie rozkładają na raty
                • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 20.08.12, 11:07
                  ...ale jak to opłaty za mieszkania niezasiedlone?? i jak to bliżej nieokreślone koszty?? Przecież "zarządca" pobierając opłaty ma obowiązek rozliczać się przed wspólnotą z każdej pobranej złotówki...taka jest rola zarządcy, bo to nie jego własne pieniądze tylko wspólnoty... (to Wy jesteście współwłaścicielami i Wy wspólnie ustalacie jak będą wyglądały opłaty i na co będą szły) coś w takim razie nie gra we wspólnocie... zróbcie sobie zebranie... Jak to mozliwe, że miałaś 3000zł dopłaty??? To ludzie w domku jednorodzonnym ogrzewając 150m2 i wodę, płaca za sezon zimowy 2500-3000!!! Albo masz 300m2, albo w ogóle nie płaciłas za poprzedni sezon, albo opłaty za ogrzanie są za wysokie, albo ocieplenie budynku pozostawia do życzenia... tak czy inaczej raczej coś jest nie tak... Jaki masz koszt ogrzewania za kaloryfery i wodę? Liczony za m2 mieszkanie, czy za GJ? Jak to jest naliczane?
                • Gość: gość IP: *.180.247.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.09.12, 23:43
                  osiedle przy żyznej to eldorado - oczywiście dla wszystkich Karczewskich - ciągną od NAS ile się da (przy dziwnych rozliczeniach, np. śmieci) a ludzie płacą i większości im pasuje -obudźcie się !!!
                  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 14.11.12, 09:42
                    Ale wcale nie jest powiedziane, że pasuje. Tylko nie ma chyba żadnego forum, żeby ludzie mogli się zebrać i razem coś ustalić, aby wymagać od dewelopera tego co oczywiste, czyli np odpowiedniego wykonania, komfortu. Dziwne dośc nastawienie to fakt. Kiedy kupują wiertarkę za 300zł i posiada wadę to idą i reklamuję żądają wymiany itp. ale kiedy wydaja setki tysięcy złotych na mieszkanie, to trudno im sie upomnieć o właściwe wykonanie, odpowiedni standard, albo o to, aby coś działało jak powinno. A może po prostu wszyscy sa zadowoleni z wykonania i tego co dostali za grube tysiące?? Może faktycznie tylko kilka mieszkań ma "wady" w sumie trudno to ocenić, póki nie wypowiedza sie wszyscy lub większość. Co do oferty zarządzania to można wybrac przeciez inną a jesli chodzi o smieci i sposób ich rozliczania to tu akurat chyba wspólnota decyduje, czy przyjmuje taką ofertę i taki sposób rozliczania?? Wiem, ze różni zarządcy rozliczaja to róznie... na jeden lokal, lub na liczbę mieszkańców lub metry (co wydaje się byc dośc dziwnym rozwiązaniem, bo to człowiek a nie metry produkuje śmieci ;-)
                • Gość: zzj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.13, 20:42
                  a ja płace w mtbs-sie ponad 10 za to samo co Wy. O czym tu mówić.
                  • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 16.03.13, 12:58
                    No to gratuluję. A ile zapłaciłeś za możliwość mieszkania w MTBS? 15, 30 tys? Czy może tak jak my minimum ponad 210tys? Więc zastanów się o czym piszesz i nie porównuj czynszu w MTBS do mieszkań wspólnotowych...
          • Gość: mieszkaniec IP: 91.212.223.* 13.03.12, 15:38
            W cenie mamy rowniez kosmiczna droge dojazdowa na teren wspolnoty: dziurawe, niechlujnie polozone plyty z wystajacymi drutami i tonami blota nawiezionymi przez samochody INbudu z prowadzonej budowy, odpadajaca terakote z podjazdow przed klatkami, pekajace tynki na klatkach. Dodatkowo teren monitorowany tylko przez p.Karczewskich poniewaz obiecany dostep do monitoringu dla wszystkich mieszkancow okazal sie niemozliwy do realizacji, do tego teren ogrodzony z niezamontowa jedna bramo wiazdowa, druga owszem dzialala ......ale przez jeden dzien w ciagu 12 m-cy, aha zapomnial bym o placu zabaw dla dzieci na ktorym przez okres zimy zardzewialy lancuchy od bujaczek.
            • Gość: Nikki IP: *.c149.petrotel.pl 15.03.12, 14:08
              droga dojazdowa jest przygotowywana do zrobienia - jak narzekacie popatrzcie na drogi np. przy blokach na osiedlach Saperska czy Strzelecka - i tam nie zapowiada się zeby mieli ją w najbliższej przyszłości robić- cieszcie się że p.Karczewski na wlasny koszt nam tą drogę robi, narazie trzeba się przemęczyć ale efekty będa pozniej.
              terakota no cóż - to pozostawiam bez komentarza (chociaż po ostatnim wpisie na forum ktoś się tym zainteresował) największa parodia to brama - jest mi obojętne czy będzie zamykana czy nie ale jak już jest to niech działa - miała być uruchomiona w styczniu, była w marcu i przetrwała jeden dzień - ciekawe za co my płacimy.
              ale ogólnie kupiłabym tu mieszkanie jeszcze raz (porównując opowieści znajomych o innych deweloperach to nie jest jakoś tragicznie, chociaz liczę że będzie lepiej).
              • Gość: mieszkaniec bloku IP: *.191.c67.petrotel.pl 31.01.13, 20:36
                "droga jest przygotowana do zrobienia"...lol zajebisty dowcip
        • Gość: m IP: *.30.79.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.08.12, 15:12
          jakie zrozumieć sąsiada, kiedy z pięter trzech robi się cztery ,,zgodnie z prawem budowlanym'' bez windy?, po zasiedleniu bloku i odbiorze przez nadzór budowlany przerabia się klatki schodowe? a potem zdziwienie, że ściany pękają
          • Gość: mieszkaniec 4p IP: *.100.c76.petrotel.pl 12.08.12, 11:04
            jaka wypowiedź taki sposób myślenia gratuluje inteligencji forumowej i życiowej :))))

ja mieszkam na 4-tym piętrze i mi to nie przeszkadza nie wiedziałem że są jeszcze tacy dobrzy ludzie którzy się martwią za mnie

szkoda że w następnych blokach będą już windy to nie będziesz mógł się przyczepić, ale z takimi mądrościami to przyczepisz się do czegoś innego bo masz dużo wolnego czasu na rozmyślania

ściany pękają, a co bloki nie osiadają na gruncie pewnie nie bo 3 kilo ważą następna złota myśl

obok żyznej na Armii Krajowej są bloki 4-ro piętrowe bez wind całkiem dużo i dalej takie powstają chyba jak jedziesz to patrzysz się tylko przez przednią szybę że taki nie życiowy jesteś :))))

moi znajomi mieszkają też w takich blokach i nie wiem co to zmienia że zapłacili korzystniejszą cenę za m2 za brak windy, że mają lepszą kondycje bo więcej przechodzą po schodach ?

szkoda pisać bo tu sami eksperci ja nie muszę być osobą z uprawnieniami budowlanymi żeby te rzeczy wiedzieć po prostu życie

jak się nie mieszkało w bloku to się nie rozumie tego wszystkiego i później powstają takie bajki
            • Gość: zainteresowana IP: *.ip.netia.com.pl 16.10.12, 19:24
              Podbijam temat, prosze o informację czy poprawiła się jakość budowania osiedla? Czy nadal mieszkańcy zgłaszają usterki?
              • Gość: Klara IP: *.c149.petrotel.pl 17.10.12, 08:00
                ja kupiłam mieszkanie w tym mniejszym bloku - żyzna 43 i musze powiedzieć, że nie narzekam, nie miałam jakiś problemów z mieszkaniem, czynsz jest ok, z kierownikami można dogadać się pod każdym względem. teraz tylko czekamy na drogę dojazdową i parking który ma powstać za 3cim blokiem.
                • Gość: zainteresowana IP: *.ip.netia.com.pl 17.10.12, 15:23
                  Dziękuje za odpowiedź, a kiedy ta droga ma powstać? Straszne tam błoto, niewyobrażam sobie w taką pogodę pójścia do sklepu itp.
                  • Gość: Klara IP: *.c149.petrotel.pl 18.10.12, 06:58
                    do sklepu chodzi się inną drogą - jest bramka tworząca połączenie pomiędzy osiedlem a np. biedronką, przystankiem itp. (na pieszo 5 minut). teoretycznie droga ma powstać jak skończą budowę 3go bloku i przestanie tam wjeżdżać ciężki sprzęt (żeby jej nie niszczyć).
                    • Gość: zainteresowana IP: *.ip.netia.com.pl 18.10.12, 16:03
                      dziekuję bardzo Klaro za pomoc.
                      • Gość: hihiha IP: *.186.c64.petrotel.pl 18.10.12, 23:05
                        Uwaga uwaga
                        Prawdopodobnie ten deweloper jest jednoczesnie zarządem Wspolnoty mieszkaniowej- ustanowionym uchwałą notarialną przez włascicieli.
                        I robi co chce a własciciele płaczą i płacą
                        • Gość: Gość IP: *.c149.petrotel.pl 19.10.12, 07:45
                          jest zarządcą ale za zgodą mieszkańców - płacić trzeba wszędzie a jeżeli chodzi o płakanie to bez przesady - jakoś nie zauważyłem żeby sąsiedzi płakali. i raczej ciężko żeby zarządca sam na własną rękę robił co chce- ktoś tu chyba nie wie na czym polega wspólnota mieszkaniowa.
                • Gość: lokator IP: *.205.1.200.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:51
                  to raczej się prędko nie doczekacie - hahaha
            • Gość: m IP: *.205.1.200.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:57
              czyżby to była odpowiedź od synusia dewelopera, który się tutaj osiedlił, no nie wątpię, że ty masz suuper zrobione mieszkanie, już tatuś się o to postarał prawda? szkoda że okłamujesz innych ludzi, że mieszkałeś w bloku, a nie w domku w Borowiczkach, ps. podobno macie w obejściu taki sam syf jak na osiedlu?
              • Gość: Twoja sąsiadka IP: *.c156.petrotel.pl 21.02.13, 00:04
                ... Kogo płomień zazdrości otoczy, ten na koniec, jak skorpion - zatrute żądło skieruje przeciwko sobie ...
            • Gość: mieszkaniec bloku IP: *.191.c67.petrotel.pl 31.01.13, 20:44
              "inteligencja forumowa" hmmmm.... mam niezły ubaw przy czytaniu.
              Co Wy macie z tym "jak się nie mieszkało w bloku" ????
    • Gość: lokator IP: *.ip.netia.com.pl 06.11.12, 13:28
      Standard....jeśli można w ten sposób powiedzieć, to......... PORAŻKA. Łazienki oddali w siwym pustaku, bo.... płytki na tynku by się nie trzymały, taką odpowiedź słyszeliśmy. Nie dali wyboru spółdzielni, od razu narzucili nam drogie MTBS-u, a jest wiele innych firm w płocku. Klatki są brudnr, nie sprzątane, a płacimy za "czystość" NIE POLECAM TEGO DEVELOPERA.
      • Gość: Mieszkaniec IP: *.227.c66.petrotel.pl 07.11.12, 09:12
        Lokatorze z INVEST BUDu zanim coś napiszesz to sprawdź w umowie nazwę firmy w której zakupiłeś mieszkanie.
        Ja mieszkam w bloku INBUDu przy ul.Żyznej i w łazience nie miałem siwych pustaków tylko białe. U nas zarządza Inbud a nie MTBS, a klatki są czyste, regularnie sprzątane.
        • Gość: gość IP: *.31.15.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.11.12, 14:46
          Klatki może i są sprzątane ale co z tego ? Pani sprzątająca już też ma dosyć pracowników inbudu, którzy non stop brudzą posprzątane przez Nią klatki w zabłoconych gumofilcach z budowy, oczywiście po sobie nie sprzątając !!! Zarządca to po prostu żart, totalna ignorancja lokatorów, a "kierownik" na budowie "w czerwonym" to ... brak mi słów
          • Gość: mieszkaniec IP: *.c149.petrotel.pl 28.11.12, 07:27
            i tu się nie zgodzę- z kierownikiem jak to pan napisał "w czerwonym" można naprawdę sie dogadać, wystarczy trochę chęci - jakoś nie miałem z tym nigdy żadnych problemów, a wiele razy od niego coś potrzebowałem, potrzebna tylko cierpliwość :)
            co do sprzątania to mieszkam niecały rok ale nie zauważyłem,żeby pracownicy inbudu wchodzili do klatek bloków które są skończone.. więc tu się nie zgodzę.
          • Gość: MIESZKANIEC IP: *.205.1.200.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:44
            ZGADZAM SIĘ, klatki brudne, pracownicy i oczywiście całe kierownictwo traktuje lokatorów jak zło konieczne panosząc się po klatkach, są aroganccy, chamscy i wulgarni w stosunku do mieszkańców, ale za to mili do potencjalnych klientów. Nie kończący się plac budowy, teraz sobie jeszcze budują prywatne przedszkole na wprost bloku nr 2, czyli drogi jak nie było tak długo nie będzie.
        • Gość: mieszkaniec IP: *.205.1.200.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.01.13, 18:48
          to bardzo ciekawe co piszesz, chyba mieszkasz w innym bloku, nie Inbudu - patrz właściciel firmy Karczewski, żeby nie było wątpliwości. W moim jest brud, smród i wokół bloku bajoro do kolan, a drogi długo jeszcze nie będzie.
    • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 07.01.13, 10:28
      No własnie, czy ktos może sie podzielic doswiadczeniami? Słyszalem, tam jest jakis problem z tym, że slychac sąsiadów i to wyraźnie, tylko nie wiem, czy przez stropy - mury, czy przez wentylacje, czy jeszcze jakoś inaczej??? I czy chodzi tylko o jakies imprezy, czy tez normalne rozmowy, tudziez ogladanie telewizji. Ktos tez mówił z pracowników, którego zaczepiłem, ze ten problem został rozwiazany, ale wiadomo, że pracownicy nie zawsze prawde powiedza. Może mogłby sie wypowiedziec ktoś kto tam mieszka, albo zna kogos kto tam mieszka?
      • Gość: mieszkaniec IP: *.c149.petrotel.pl 08.01.13, 13:25
        powiem tak - mieszkam pół roku i jakoś nie zauważyłam większych hałasów, wiadomo jak płacze jakies dziecko albo ktoś krzyczy pod okapem w kuchni to niesie ale powiem szczerze,że wcześniej mieszkałam na wielkiej płycie i dużo dokładniej słyszałam moich sąsiadów, telewizor i wszystko wkoło. wiadomo mieszkanie w bloku to nie domek, ale uwazam że jak na taką ilośc mieszkanców w klatce to naprawdę nie jest źle.
        • Gość: mieszkaniec bloku IP: *.075.c64.petrotel.pl 10.01.13, 15:05
          owszem słychać, i to nie tylko krzyczącego pod okapem sąsiada,ale również sąsiada całkiem normalnie korzystającego z toalety, biorącego prysznic czy puszczającego bąka
          • Gość: autor IP: *.c149.petrotel.pl 11.01.13, 07:48
            to chyba mieszkamy w innych blokach - bez przesady. w kazdym bloku w łazienkach jest wszystko słychac przez kominy wentylacyjne - jak komuś przeszkadza to niech się wyprowadzi do domku nie bedzie nic słyszał.
            Ludzie Wy chyba nie wiecie na czym polega mieszkanie w bloku - nie da sie tak pobudowac zeby nic słychac nie było sądziadów. bylem w blokach piku, wixa i tak samo słychać.
            ma tylko wrażenie,że jeżeli chodzi o JAKOSĆ wykonania to Karczewski jakoś do tego wielkiej wagi nie przywiązuje i wiele rzeczy trzeba samemu w mieszkaniu poprawiać.
            • Gość: mieszkaniec bloku IP: *.075.c64.petrotel.pl 11.01.13, 09:21
              Tak się składa, że całe życie mieszkam w blokach i wiem "na czym polega życie w blokach" i na czym polega życie we wspólnocie mieszkaniowej. Polega na współpracy mieszkańców i dbałość o to co przecież do nas należy,żeby wszystkim nam żyło się na współnym osiedlu przyjemniej. Śledzę to forum i widzę wpisy jednej i tej samej osoby. Nie wiem o co chodzi, niby nie zadowolona z jakości a czepia się słów krytyki innych. Myślę, że owszem mieszkamy w tym samym bloku i myślę, że każdy kto tam mieszka przyzna mi rację - w łazienkach słychać dosłownie wszystko, i to jest bardzo krępujące, nie tylko dla mnie, dla moich sąsiadów również. W żadnym innym mieszakaniu w blokach nie mięlismy tego problemu do tego stopnia co tutaj.Nie jest jednak moim celem wykłócanie się o to na forum. Pozdrawiam sąsiada naprawdę bez złośliwości. Jak będziemy się kłócić to z pewnością lepiej NIE BĘDZIE.
              • Gość: Kasia IP: *.c149.petrotel.pl 11.01.13, 11:21
                niestety zgadzam się z powyższym - łazienki są słabo wygłuszone - słychać wszystko - od śpiewów pod prysznicem po inne rzeczy. trochę to przykre bo mieszkania do najtańszych nie należały i kupując coś "na całe życie" miałoby się nadzieję na lepsze wykonanie.
                • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 20.01.13, 23:15
                  ...ale chyba kupując coś, co nie spełnia określonych parametrów, można to reklamować??
                  Wydaje mi się, że podobnie powinno być z mieszkaniem, tym bardziej jak piszesz Kasiu, to towar luksusowy i tani nie był i nie jest, bo z cen deweloperzy nie schodzą. To, że deweloperowi uda się sprzedać mieszkanie nie oznacza, że to koniec jego odpowiedzialności. Jeśli mieszkanie(a) ma wady, to musi je usunąć, a takie odgłosy w łazienkach to z pewnością jest wada, szczególnie jeśli w łazience słychać wszystko, jak ktoś napisał. Takie sprawy trzeba poruszać na zebraniach wspólnoty i mówić jednym głosem. W ostateczności są przecież miejsca w których można egzekwować swoje prawa, a grupa, to nie jedna osoba, więc i siła większa.
                  • Gość: gosc 71 IP: *.centertel.pl 22.01.13, 16:34
                    W tych mieszkaniach jest jedna metalowa rura służąca jako ciag wentylacyjny. I do tej rury połączone są wszystkie mieszkania od parteru aż po czwarte piętro. Dlatego wszystko słychać i nic juz tego teraz nie zmieni. Takiego rozwiązania nie stosują juz od lat. Kiedyś laczyli po dwa mieszkania do jednego pionu co drugie piętro. Ale to było 30-40 lat temu np na miedzytorzu. W i budzie to się nazywa noweczesna wentylacja hybrydowa bo zamontowali automatyczny wiatraczek na dachu.
                    • Gość: bat IP: 151.88.22.* 19.02.13, 09:29
                      Tak czytam te Państwa wypowiedzi i współczuję. Szczerze współczuję...

Brakowało dosłownie sekund na ostateczną decyzję, abym kupił tam mieszkanie.

Na szczęście kupiłem używany dom, w tej samej cenie, co mieszkanie na Żyznej i mam spokój. Nie jest nowy, nie jest duży, ale na taki było mnie stać. Nic mi się nie sypie, woda nigdzie nie stoi, nie słyszę pierdzącego pod prysznicem sąsiada. Z nikim się nie użeram, nikt mi nie zakłóca ciszy i spokoju.

Mam dom w cenie mieszkania, nie płacę żadnych czynszów i dodatkowych opłat. Jestem jedynym właścicielem i mogę robić sobie w domu co zechcę, a wracam tu po pracy żeby odpocząć w ciszy i spokoju, bez stresu, co dzisiaj mi mój sąsiad wymyśli, czy mi tynk odpadnie na głowę, wdepnę w kałużę wody wysiadając z samochodu... itd, itd...
                      Nie chwalę się, absolutnie. Nie chcę wzbudzać żadnej zadrości - nie zazdroszczę nikomu nowych mieszkań i nie oczekuję, aby ktoś zazdrościł mi starego domu.

Mam tylko pewną myśl przy okazji Państwa (mieszkańców bloków przy Żyznej) problemów.
                      Do niezdecydowanych: zastanówcie się dobrze, czy mieszkanie w bloku, to na pewno dobre rozwiązanie i to jest to, czego chcecie na całe życie...?
                      W cenie nowych mieszkań można bez problemu kupić używany dom i zapomnieć o tym wszystkim, o czym piszą mieszkańcy bloków. Może wymaga trochę pracy (koszenia trawnika, odśnieżanie, grabienie liści) - ale to sama przyjemność po pracy zawodowej...
              • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 20.01.13, 23:23
                A może ta osoba pracuje po prostu w biurze...dewelopera ? ;-)
      • Gość: mieszkaniec IP: *.30.4.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.02.13, 00:57
        słychać każdą rozmowę przez kanały wentylacyjne, przed blokiem nr 41 wadliwie ułożona kostka brukowa o Karczewscy nie wywiązują się, mimo wielu zgłoszeń z naprawy gwarancyjnej. Będzie o czym mówić na najbliższym zebraniu!
    • Gość: mieszkaniec IP: *.30.50.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.02.13, 01:25
      P. Karczewscy mają duże doświadczenie w biznesie, jeżeli nie postawimy im twardych warunków jako wspólnota, to dalej będą sobie z nas kpić. Należy nakazać im, bo jesteśmy wspólnotą jak najszybciej " zamknąć " te trzy bloki i nie pozwolić dołączyć do nas kolejnych, które to mają w planie w stronę Rosicy budować. Musimy zażądać kwartalnych, szczegółowych rozliczeń naszego funduszu. Do tej pory otrzymujemy tylko informację o wpłatach na podane konto a w zamian żadnych informacji o stanie konta i wydatkach. Sąsiedzi wpisujmy swoje uwagi, oczekiwania i żądania. Nie prośmy a żądajmy i nakazujmy P. Karczewskim - to my jesteśmy wspólnotą i my mamy decydować o tym co jest nasze.
      • Gość: mieszkaniec IP: *.30.17.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.02.13, 01:44
        Żądajmy od P. Karczewskich zdjęcia i ponownego, właściwego ułożenia kostki brukowej przed blokiem nr 41. Po opadach deszczu są takie kałuże, że do samochodu nie można dojść - a my przecież za tą usługę wadliwie wykonaną już zapłaciliśmy. Zbierajmy wszystkie usterki, zgłaszajmy i nakazujmy ich naprawę - po okresie gwarancyjnym ciężko będzie to wyegzekwować.
        • Gość: zzj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 10:38
          Brawo, to jest właśnie demokracja. Popatrzcie na spółki miejskie jaka tam komuna kwitnie.
          • Gość: mieszkaniec IP: *.204.14.171.dsl.dynamic.t-mobile.pl 17.02.13, 18:08
            żądajmy od P. Karczewskich szczegółowych informacji o wydatkowanych naszych pieniądzach tj. dla kogo i ile, żądajmy przedstawiania faktur i rachunków. Takie jest nasze święte prawo a ich obowiązek. Musimy wiedzieć co zostało zakupione i w jakich ilościach oraz znać saldo naszego konta bankowego. Zarządzający nie może nam tego odmówić. Szanujący się Zarządca sam z własnej inicjatywy, nie czekając na wezwanie wspólnoty, powinien sam o tym informować. Takie są standardy współpracy. Przekazujcie sąsiadom informacje o istniejącej takiej komunikacji między sobą, jest to jedyna forma wymiany poglądów i planowania. Na zebraniu P. Karczewscy usadzą nas i narzucą to co im będzie wygodne. Bez wcześniejszego przygotowania się nie będziemy w stanie z Nimi dyskutować. Pamiętajcie o tym, że to my wspólnota decydujemy o wszystkim. Nie proście a żądajcie i nakazujcie, nie wstydźcie się i nie bójcie się takich zachowań. Jesteśmy u siebie i wszystko jest nasze. Zapytajmy też P. Karczewskich czy tak jak my Oni też dokonywali niezbędnych opłat na rzecz wspólnoty za "wolne" mieszkania. Więcej następnym razem.

• Gość: mieszkanka bloku IP: *.252.c85.petrotel.pl 18.02.13, 10:26
              Nareszcie ktoś zaczął mówić do rzeczy
            • Gość: właściciciel IP: *.204.c71.petrotel.pl 18.02.13, 11:10
              Powinniśmy zmienic zarząd
              Do Zarządu powinni wejść członkowie wybrani z pośród własciccieli lokali
              Tylko wtedy bedziemy mieli pełną kontrolę ibedziemy mogli żądać od dewelopera naprawy wszelkich usterek
              Tylko Zarząd Wspólnoty posiada moc prawną
              Inaczej możemy szczekac jak kundelki a Pan Karczewski bedzie robil co mu sie podoba i bedzie z nas smiał się
              • Gość: mieszkaniec IP: *.31.39.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.02.13, 19:23
                "właścicielu" popieram twoja inicjatywę, wybierzmy zarząd z pośród nas, pozwoli to nam sprawować kontrolę nad naszą własnością zakupioną za ogromne pieniądze oraz da nam możliwość sprawowania nadzoru nad poczynaniami P. Karczewskich jako Zarządcy. Wiedzmy o tym, że przysługuje nam prawo nakazania usunięcia usterek. Mamy też prawo określić termin w jakim każda usterka ma zostać usunięta a tym bardziej wynikająca z gwarancji i rękojmi. Dopilnujmy aby nakazane przez nas formy chociażby napraw, na najbliższym zebraniu zostały zaprotokołowane. Wiedzmy o tym, że każdemu z nas przysługuje prawo do wglądu do dokumentacji dot. wspólnoty a znajdującej się w zasobach zarządcy tj. P. Karczewskich.
                • Gość: mieszkanka IP: *.126.c85.petrotel.pl 19.02.13, 20:56
                  Szanowny mieszkancu, oczywiscie popieram i zgadzam sie z tym co piszesz. Jednak nie dokonca masz wiedze jak funkcjonuje taka wspolnota jak nasza. Po pierwsze nie mozemy zmienic ani wybrac nowego zarzadu bo go po prostu nie mamy. Mamy zarzadce, ktory sam sie powolal wpisujac siebie w nasze akty notarialne jako podmiot zarzadzajacy nasza wspolnota. Jedyna droga na zmiane tej sytuacji to odwolanie INBUDU z funkcji zarzadcy. Aby sie to udalo potrzebujemy wiekszosc aby przeglosowac stosowna uchwale i notariusza ktory nam to zaparafuje. Nastepnie trzeba by dokonac nowego wpisu w naszych aktach notarialnych, gdzie trzeba by wykrteslic INBUD z funkcji zarzadcy, Dopiero wtedy mozemy wybrac zarzad sposrod nas lub firmy ktora zajmuje sie tym profesjonalnie. Jak widzisz to nie takie proste, wymaga od nas przygotowania uchwal, wynajecia notariusza, a przede wszystkim wieszkosci na glosowaniu i checi wiekszosci naszych sasiadow do pokrycia kosztow notariusza i nowych wpisow w naszych aktach.
              • Gość: mieszkaniec IP: *.204.109.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.02.13, 21:32
                Sz. P. Karczewscy, nasi ZARZĄDCY, zabierzcie głos w tej sprawie!!! Wiemy, że śledzicie nasze opinie i gdy jest Wam to wygodne dokonujecie stosownych wpisów, najczęściej biorąc w obronę Wasze poczynania.
                Sz. sąsiedzi nie bądźcie tacy obojętni, walczcie o swoje, tu są nasze pieniądze. Zgłaszajcie o wszystkim co według Was nie funkcjonuje należycie. Teraz w ramach gwarancji i rękojmi, później będziemy za to samo płacić i to prawdopodobnie na rzecz firmy INBUD P. Karczewskich.
                • Gość: mieszkaniec IP: *.150.c94.petrotel.pl 19.02.13, 16:01
                  To co tu czytam w głowie się nie mieści. Jak wszędzie są wady ale i zalety. Odnosząc się pokrótce do wszystkich poruszonych spraw, może na początek minusy. Na pewno droga dojazdowa, oraz kostka do poprawki jest kością niezgody, wentylacja też mogłaby być lepiej wyciszona, ale bez przesady nikt całego dnia w łazience nie spędza, a myślę że P.Karczewski to rozsądny facet i jak powiedział tak zrobi, nie od razu Kraków zbudowano. Co do opłat to są bardzo przystępne a rozliczenia roczne nie są żadną tajemnicą, bo zarząd przedstawia je na zebraniu, z tego co pamiętam każdy mieszkaniec dostał egzemplarz do domu i pewnie na najbliższym zebraniu również takie dostaniemy. Jak tu mieszkam 2 lata od ponad roku nie widziałam żeby pracownicy Inbudu wchodzili do bloku nr 41, bo niby po co? Mają zajęcia w 2 a obecnie w 3 bloku. Przed oknami faktycznie mamy plac budowy, ale szczerze to Karczewski kupił sobie działkę nie po to żeby tu robić rajskie ogrody tylko żeby na tej ziemi zarabiać i jeżeli dostaje pozwolenia na budowę to co my możemy na to poradzić?- nic, bo to firma budowlana więc taka jej specyfika i nic nam do tego a już na pewno nie jest to dziwne. Wiadomo że zawsze się można przyczepić i jak ktoś szuka to znajdzie ale patrząc po nr IP to widzę że mamy w bloku Pana który ma jakieś dyktatorskie zapędy i co najlepsze sam pisze sobie odpowiedzi na pytania które wcześniej zadał. Robienie z ludzi idiotów to nie jest sposób na pozyskanie ELEKTORATU!!! Z kierownikiem zawsze można się dogadać a i P.Karczewscy służą pomocą jeżeli się do nich o nią mieszkaniec zwróci i mam tu na myśli kulturalną rozmowę i przedstawienie argumentów a nie awanturowanie się i ubliżanie ludziom. Reasumując gdyby było tu tak źle jak to niektórzy przedstawiają to ciekawe dlaczego tylko u Karczewskich mieszkania się sprzedają a u innych nie, dlaczego przychodzą do nich rodziny które po pewnym czasie zachwalają swoim krewnym i ci również przychodzą do Karczewskich. Dziwi mnie to bardzo. Nie mówię że mamy tu jak w raju bo zawsze mogłoby być lepiej, ale tych bzdur czytać to się odechciewa. Pozdrawiam wszystkich na forum z naszym osiedlowym FIDELEM CASTRO na czele:) miłej lektury życzę:)
                  • Gość: twoja sąsiadka IP: *.126.c85.petrotel.pl 19.02.13, 20:36
                    A ty co? adwokat zarządcy??? wszyscy doceniamy twoje starania o zachowanie dobrego imienia Karczewskich,ale myślę,że niepotrzebnie się tak produkujesz. Nikt z nas ślepy ani glupi nie jest. Masz jakis interes w tym zeby pisac takie bzdury?
                    • Gość: mieszkaniec IP: *.150.c94.petrotel.pl 20.02.13, 17:08
                      Heh... adwokatem nie jestem i nie będę a dobre imię samo się obroni, papugi nie potrzebuje. Problemy jakie są każdy wie, a ja im nie zaprzeczam, w pewnych aspektach nawet się z Tobą zgadzam, ale niestety Twoja niechęć i jakieś osobiste uprzedzenia przysłaniają Ci to. Będzie zebranie wszystko się okaże. A i jeszcze jedno, forum jest miejscem służącym do dyskusji, wymiany informacji, gdzie każdy może mieć swoje zdanie ale równocześnie powinien szanować zdanie innych. Chcesz rozmawiać, to rozmawiaj jak człowiek na poziomie.
                      • Gość: ZZ IP: *.plock.mm.pl 20.02.13, 18:20
                        Jeśli chodzi o fakty, to są następujące:
                        1. brak drogi, która była obiecana w zeszłym roku przez państwa Karczewskich. Powinni wprost powiedzieć, iż będzie za rok lub dwa lub wogóle, a nie sciemniać będzie, będzie..... Poza tym dzięki wspaniałej drodze piach, błoto się roznosi przez samochody na całym osiedlu i nie wygląda to nie dobrze.
                        2. Jeżeli nie zauważyliście w klatkach które były poprawiane na wiosnę, gdyż odchodziła farba ponownie odchodzi zwłaszcza na pierwszym piętrze z powodu podejrzewam zimna. Małe bo małe jednak należy wymagać jakiś standardów gdyż PRL się skończył już dawno i obecnie klient płaci to wymaga. Jednak u nas u panów budowlanców wygląda to w ten sposób, iż robią na odwal.
                        3. wentylacja jest do bani, gdyż to ze słychać sąsiadów to jedno, jednakże z powodu iż wszyscy w danej klatce mają jedną rurę, a nie jak być powinno przynajmniej dwa mieszkania do jednego ciągu, nie było by problemu np z zapachami które są wpadają do mieszkania lub zapach papierosów, gdyż ktoś postanowił sobie palić pod wentylatorem. Powyższe rozwiązanie jest nie praktykowane, ale można tak jak na naszym osiedlu.
                        4. Wybór zarządcy moim zdaniem jest doskonałym pomysłem, gdyż mamy święte prawo decydować o wielu kwestiach np przeznaczeniu funduszu remontowego. Kwestia drogi powinna być omawiana na szerszym forum, abyśmy znali fakty a nie prowadzili domysły itd. Może być to z mieszkańców lub np firma która by zarządzała w naszym imieniu.
                        5. kwestia parkingu za nowym blokiem gdyż niedługo nowi mieszkańcy się wprowadzą do kolejnego bloku, a tu już brak czasem miejsc gdyż fachowcy zaczynają szykować mieszkania.
                        6. o kostce już powiedziano.
                        7. o drodze też już powiedziano, ale już nawet samochody ciężarowe zrobiły sobie na niej parking.
                        8. Nikt nie dba o kwestie związane z zielenią na tzw dziedzincu. Powsadzono badyle, np zamiast ładnej trawy , która moim zdaniem lepiej by wyglądała niż te niby kwiaty i tak dalej. Panowie nawet na wiosnę próbowali wsadzić wierzbę już dużą , ale im uschła. Moim zdaniem nie w ten sposób opieka nad całym terenem powinna wyglądać. Nikt o to nie dba, gdyż państwo Karczewscy zajęci są budową kolejnych bloków, a więc pomysł z nowym zarządcą pod kątem tych kwestii jest idealny.

Kwestie drobniejszych usterek w mieszkaniu drobnych bo drobnych już nie poruszam, ale są denerwujące i pewnie każdy znajdzie coś innego.

Dla mnie to oni mogą budować kolejne bloki do upadłego, jednakże niech dokończą budowę nowego bloku ogrodzą oraz stworzą kolejne miejsca parkingowe. Wybrałem te osiedle i drugi raz pewnie też bym wybrał i nie ma tu znaczenia czy mieszkania schodzą czy nie, jednakże o pewne rzeczy należy dbać. Żadnym wytłumaczeniem nie jest to, iż państwo karczewscy kupili działki ażeby zarabiać. No to my kupiliśmy aby mieszkać itp. Patrząc np na inne budowy deweloperów w Płocku, to na osiedlu żyzna za naszym blokami jest największy rozpierdul, co świadczy jak dba się o komfort mieszkanców, który już mieszkają. Na saperskiej, osiedle skiba nie widziałem takiego bajzlu i tam jest ogarnięte.

Moim zdaniem wystarczy dobra wola zarządzajacych naszym osiedlem i wszyscy byli by zadowoleni.

Pozdrawiam.
                        • Gość: mieszkaniec IP: *.150.c94.petrotel.pl 20.02.13, 19:45
                          o to właśnie mi chodziło żeby móc poruszać problemy i rozmawiać w sposób cywilizowany. wszystko da się rozwiązać jeżeli tylko obie strony wykażą dobre chęci. kiedy spotkamy się na spotkaniu powinniśmy zadbać żeby atmosfera choć napięta nie przerodziła się w burdę bo tym na pewno nic nie ugramy. pozdrawiam
                  • Gość: mieszkaniec IP: *.204.31.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.02.13, 19:59
                    Szanowna Pani lub Panie! Nazywanie bądź porównywanie kogokolwiek z Fidelem Castro jest nie na miejscu bądź świadczy o nieznajomości historii. Ale to dobrze, że ten ktoś tak się odsłonił. Po ilości konkretnych danych, zawartych w wypowiedzi nawiązującej do Fidela Castro, w 100% procentach pewnym można być iż ten "ktoś" pracuje w firmie Inbud na ul. Kilińskiego u P. Karczewskiego a mieszka na ul. Żyznej 41 w I klatce schodowej - gratuluję takiej konspiracji. Pytanie tylko po co? My mieszkańcy mamy powody by tak postępować i nawoływać się w taki sposób do różnych form protestów lub żądań. Może mamy ku temu powody, proszę nas zrozumieć.
                    • Gość: Twoja sąsiadka IP: *.c156.petrotel.pl 20.02.13, 23:43
                      ... Naj­bar­dziej gorzkie łzy nie oczyszczą su­mienia, kiedy ko­lej­ne kłamstwa
                      i słowa na us­tach niena­wiścią płoną, a ludzka za­wiść i podłość niewin­ne­go uk­rzyżowały Człowieka ...
                    • Gość: Twoja sąsiadka IP: *.c156.petrotel.pl 21.02.13, 00:25
                      ... W dzi­siej­szych cza­sach ok­reśle­nie 'pry­wat­ność'
                      nie og­ra­nicza się już nawet do pry­wat­nej ziemi ...
                      • Gość: gość IP: *.252.c85.petrotel.pl 21.02.13, 10:58
                        widzę,że mamy nawiedzonych sąsiadów, to już sie robi niesmaczne.

• Gość: mieszkaniec IP: *.150.c94.petrotel.pl 21.02.13, 01:17
                      Fidel Alejandro Castro Ruz (ur. 13 sierpnia 1926 w Biránie) – kubański polityk i prawnik, od 1 stycznia 1959 do 24 lutego 2008 przewodniczący Rady Państwa i premier Republiki Kuby, pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Kuby i przywódca rewolucji kubańskiej (El Máximo Lider). Z racji przewodzenia Armii Powstańczej w latach 1956-1959 popularnie nazywany El Comandante. Jego władza praktycznie nie podlegała ograniczeniom, stąd często określany był mianem dyktatora.-To tak pokrótce z historii.

Chyba masz złe źródła informacji, bo ja w pierwszej klatce nie mieszkam i na Kilińskiego nie pracuje. Twój błąd. Masz jakiś problem z tą pierwszą klatką i tymi problemami żyjesz, nie wypowiadasz się dla dobra wspólnoty tylko dla własnych celów. Ja mówię o naszych wspólnych sprawach do załatwienia z zarządcą a nie prywacie odstawianej na konto nas wszystkich.
                      • Gość: Kasia IP: *.252.c85.petrotel.pl 21.02.13, 15:02
                        lekcja historii - kopiuj wklej z wikipedii...dyskusja na najwyższym poziomie.
                        Proponuję ostudzić emocje i zastanowić się nad tym co chcemy załatwić na następnym zebraniu. Ty również nie wypowiadasz się dla dobra wspólnoty. Właściwie to sam nie wiesz o co Ci chodzi, prawda?
                        • Gość: gość mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 24.02.13, 15:26
                          Jestem za dochodzeniem swoich praw i podejmowaniem rozmów reklamacyjnych, o ile one cokolwiek zmienią. Jeśli to nie będzie skuteczne ( a póki co nie jest) zawsze zostaje sąd i choćby pozew zbiorowy. Takie wykonanie mieszkań, za takie pieniądze, jest co najmniej nie poważne. Pozew zbiorowy w razie czego jest tańszy a może i skuteczniejszy. Zmianie Zarządcy jak najbardziej tak! I bardzo dobra uwaga, czy Firma Inbud opłaca na wspólne konto, czynsze i dzieli zamówione ciepło na nie sprzedane mieszkania. Trzeba to sprawdzić, rachunki oraz daty wpływów i podział kosztów za zamówione ciepło. I nie bardzo przyjmuję do wiadomości tego, co ktoś napisał wcześniej, że z wentylacją nic już nie da się zrobić. Niech kują w mieszkaniach i poprawiają kanały wentylacyjne, a że duże koszty i odszkodowania za zniszczenia w mieszkaniach...no cóż, trzeba było budować od początku tak, żeby nie trzeba było poprawiać. Kostka, wiem, że była poprawiana, nie wiem na ile dobrze. A droga no cóż, pewnie jeszcze długo będziemy słyszeć, że będzie...
                          Zresztą zamiast tak pisać może jakieś zebranie zrobić? Wyznaczyć datę, godzinę i miejsce i porozmawiać, co dalej...
                          A co do niskich opłat jak ktoś pisał, to cóż, faktycznie nie są bardzo wysokie, ale mając mieszkanie w spółdzielni płaciliśmy 40zł więcej i to z zaliczka na wodę :-) za metraż 4 m2 mniejszy, a tu miało być znaaacznie taniej...
                          • Gość: sasiad IP: *.class97.petrotel.pl 24.02.13, 21:49
                            Mieszkaniec, widze ze ty takie typowy Polak jestes z szabelka na czolgi; musimy, trzeba, reklamujmy, zmienmy. Od takiego pisania nic sie zmieni. Chcesz cos zdzialac czy tylko sie wyzalic i wylac swoje flustracje? Jesli naprawde zalezy ci na jakis zmianach w naszej wspolnocie napisz pismo reklamujace ulozenie polbruku przed naszym blokiem, zapytaj Karczewskich na pismie czy oplacaja wszystkie obowiazujace wlascicieli mieszkan w naszej wspolnocie oplaty w tym te za smieci. Zapytaj skad powstala niedoplata za smieci skoro skladka zostala ustalona przez Karczewskich i w takim razie powinna pokryc wszystkie koszty wywozu nieczystosci. Zapatytaj czemu znowu dzisiaj nie dziala jedyna brama wjazdowa do naszej wspolnoty? I dlaczego druga brama nie jest nadal zamykana skoro na stronie INBUDU nadal widnieje wpis ze osiedle jest monitorowane a wjazd odbywa sie przez brame (rozumien ze zamykana bo po co placic za cos co nie dziala?) Piszesz musimy sprawdzic rachunki Karczewski? To ja zapytam czemu do tej pory tego nie zrobiles? Jak czlonek wspolnoty masz do tego prawo, w kazdej chwili zarzadca ma obowiazek udostepnic ci zestawienie wszystkich wplat i zaleglosci czlonkow wspolnoty. Skorzystales z tego prawa? Moze jak bysmy zaczeli czesciej korzystac ze swoich praw to cos by sie zmienilo. Przy okazji mozesz tez zapytac dlaczego INBUD zanieczyszcza nasza droge blotem z budowy ktora wlasnie rozpoczyna przed wjazdem do naszej wspolnoty i kiedy to bloto posprzata? Napisz pismo, zbierz podpisy naszych sasiadow. Razem na pewno zdzialamy wiec niz w pojedynczo. A przynajmniej zobaczymy czy jestesmy w wiekszosci. Odnosnie zmiany zarzadcy to napisalem w ubieglym tygodniu co trzeba zrobic, Jakos nikt nie odpowiedzial na ten wpis tylko znowy czytam musimy, trzeba zrobmy.
                            • Gość: mieszkaniec IP: *.31.73.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.02.13, 21:22
                              Czy ktoś może powiedzieć co nowego Karczewscy budują przed naszymi bramami? W takim razie z nowej drogi będą nici, nie zrobią nic dopóki nie zakończą swoich wieloletnich inwestycji budowlanych - taką mam informację ( cichą ) od kogoś z ich biura. A my dalej będziemy rozwalać swoje auta po tych dziurach.
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 26.02.13, 11:48
                                ...przedszkole... hmmmm....a miało nic nie być.... miejsca na drogę zostało po pierwsze za mało, po drugie długo pewnie jej jeszcze nie będzie... no ale trudniej byłoby sprzedac mieszkania z informacją "droga powstanie za 5-7 lat"...
                            • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 26.02.13, 11:44
                              Nie wiem, jak reszta, ale jeśli ktoś napisze takie pismo, to ja się chętnie pod nim podpiszę.
                              Tu nie chodzi o szabelkę, tylko właśnie o działanie, bo czytając te posty mam wrażenie, że wiele osób jest niezadowolonych ale na tym się kończy.
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.158.217.25.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.02.13, 19:36
                                Opłaty wcale nie są u nas ( Żyzna ) takie niskie. Nigdy nie zgódźmy się na wyższe. W spółdzielniach pod swoim zarządem mają ogromne tereny też zielone, place zabaw, boiska, kluby osiedlowe, parkingi - ich ilość nie jest porównywalna z tym co jest u nas tj. mały placyk zabaw i parking. Koszty utrzymania w spół. tego wszystkiego w porównaniu z tym co jest u nas są u nich ogromne. No i oczywiście szokująco wysokie uposażenia prezesów i zarządu, chyba, że naszym śni się to samo.
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.180.123.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.02.13, 08:59
                                BARDZO WAŻNE! NIE BĘDZIEMY MIEĆ NOWEJ DROGI DOJAZDOWEJ W 2013 ROKU!
                                Faktycznie P. Karczewski czynił starania o "zrobienie" nam drogi, w jakiś tam sposób dogadywał się w Wydziale Inwestycji Drogowych. Z umów, aby były wiążące wynikało, że P. Karczewski miał obowiązek dostarczyć do końca lipca 2012 roku "niezbędną w tym zakresie dokumentację". Dokumentacji takiej mimo wielu wezwań nie dostarczył do chwili obecnej. Środki finansowe na inwestycje drogowe na rok następny planowane są max do września. Zatem nasza droga nie została ujęta w budżecie miasta na rok 2013.
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.31.21.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.13, 20:45
                                Sąsiedzi, czas się obudzić ! Do końca marca nasz zarządca musi zwołać zebranie naszej wspólnoty. Zrobi to na ostatnią chwilę aby nie dać nam zbyt wiele czasu na działania albo nie wszystkich o tym powiadomi. Ktoś na forum poruszył temat związany z procedurą i trudnościami przy odwołaniu zarządcy. O ile ja dobrze pamiętam to zarządcę, rodzinę Karczewskich wybraliśmy na rok !!! Czy teraz coś w tej sprawie się zmieniło ? Czy ktoś może mi odpowiedzieć ? Jeżeli wybraliśmy tylko na rok to wcale nie oznacza to, że musimy przedłużyć na kolejny i dalej.
                                • Gość: sasiad IP: *.class103.petrotel.pl 04.03.13, 21:51
                                  Mieszkaniec, my ich wcale nie wybralismy tylko oni sie sami wybrali wpisujac nam punkt o zarzadzaniu w nasze akty notarialne, my pozniej tylko dopelnilismy formalnosci i podpisalismy z nimi umowe bo i tak na pierwszym zebraniu nie bylo szans przeglosowac karczewskich z ich udzialami . I nie na rok tylko na zawsze chyba ze bedziemy mieli wiekszosc zeby ich odwolac. Przeczytaj jeszcze raz to co kiedys napisalem o odwolywaniu zarzadcy albo lepiej zajrzyj do ustawy o wlasnosci lokali, to tylko kilka stron, w czasach googli nic trudnego znalesc ja w necie. A poza tym to jak chcesz sie ich pozbyc, hmmm? Masz nowego zarzadce? Co powiesz pozastalym sasiadom ze sam bedziesz zarzadzal? Wiesz ile kto inny wzial by za zarzadzanie nasza wspolnota. Dzwoniles moze do budowlanych czy MTBSU czy i za ile podjeli by sie tego? Najlatwiej to pokrzyczec anonimowo na forum bo to nic nie kosztuje. Pisales ze Karczewski nie zbuduje nam drogi, a niby dlaczego mialby to zrobic skoro droga lezy na dzialce miasta, bo obiecal? Nie takie rzeczy juz obiecywal i co?! To miasto ma obowiazek to zrobic.

Sasiedzi moze zamiast bezowocnie tracic czas na tym forum spotkajmy sie np w czwartek 7 marca o 19:00 w lokalu Abracadabra. Zobaczymy ilu nas jest, kazdy bedzie mogl sie wypowiedziec. Kto jest zainteresowany i moze tego dnia przyjsc prosze o wpisy.

• Gość: mieszkaniec IP: *.31.92.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.03.13, 20:29
                                    Witam "sąsiad", nie zauważyłem zainteresowania zrywem społecznym, przewidywałem taką ewentualność ku uciesze zarządzającego. Wydaje mi się, że w chwili obecnej jesteśmy na pozycji straconej. Jest nas zbyt mało i zabraknie większości na zmianę. Jedyna rzecz o którą możemy zatroszczyć się w najbliższym czasie, to na zebraniu wybrać z pośród nas naszych przedstawicieli w skład zarządu wspólnoty. Pozwoli to na większą kontrolę. Ponadto wszystkie nasze żądania kierować do licencjonowanego zarządcy reprezentującego wspólnotę a nie do Karczewskich, którzy nas lekceważą.
                                    • Gość: sąsiadka IP: *.106.c81.petrotel.pl 07.03.13, 12:37
                                      my i nasi sąsiedzi się wybieramy więc zapraszam, przynajmniej porozmawiamy i się poznamy.
                                      pozdrawiam
                                      • Gość: sasiadzbloku nr 3 IP: *.centertel.pl 07.03.13, 16:07
                                        witajcie - po dlugich namyslach kupilismy mieszkanie w trzecim bloku. Jeszcze nie odebralismy ale pare uwag do Karczewskich by sie znalazlo - droga, krzywe plytki przed 1 i ogolnie kosmiczny burdel na budowie - w sumie to podziwiam ze to przezyliscie :) moge prosic o info gdzie i kiedy jest zebranie mieszkancow ? chyba mnie nie wyrzuca jesli nie mieszkam jeszcze :) ale ogolnie macie racje, obiektem powinna zarzadzac s-ka wybrana przez nas samych a nie silowo i samozwanczo przez K.
                                        • Gość: gość IP: *.centertel.pl 07.03.13, 16:31
                                          Witam. Lokal abracadabra koło biedronki, dzisiaj 19:00
                                          • Gość: sasiadzbloku nr 3 IP: *.centertel.pl 07.03.13, 16:44
                                            kurcze piorko dzis akurat wyjezdzam ;/ chetnie by wpadl - moze jeszcze padnie kiedys jakis inny termin ? pozdrawiam !
                                            • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 12.03.13, 11:18
                                              No własnie może jakiś inny termin, bo tutaj trochę mało czasu było. Poza tym ja np. dopiero teraz się dowiedziałem. A może zaplanować takie spotkanie z minimum tygodniowym wyprzedzeniem? W tygodniu, lub w sobotę? Może po ustaleniu terminu wywiesilibyśmy kartki w klatkach z informacją? Myślę, że mogłoby być więcej chętnych na spotkanie, ale nie wszyscy tu zaglądają przecież. Mam nadzieję, że w każdej klatce i bloku znajdą się zainteresowani tą sytuacją, jeśli zechcemy powiesić kartkę.
                                        • Gość: sąsiad z 1 IP: *.31.246.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.03.13, 07:59
                                          W bloku 3 siłowo i samozwańczo przymuszą Was do poddaństwa Aktem Notarialnym, tak jak nas, nawet nie piśniecie - chyba, że powiecie NIE i takich Akt. Not. nie podpiszecie. Nami nikt nie pokierował, nie znaliśmy się na tym, nie wiedzieliśmy jak funkcjonują Wspólnoty a teraz są tego skutki. Powodzenia trzymamy za Was kciuki.
                                          • Gość: mieszkaniec IP: *.class100.petrotel.pl 11.03.13, 10:56
                                            trochę przesadzacie - normalnie z wpisów można wywnioskować,że mieszkańcy mają tu tylko tragedię i wszystko jest na nie - ludzie to po co kupowaliście tu mieszkanie?? poza tym zawsze możecie je sprzedać i kupić u innego dewelopera i wtedy będziecie mieli porównanie. prawda jest taka,że nigdzie nie jest różowo, wszystko ma swoje plusy i minusy ale jesteśmy dorosłymi ludzmi i chyba nikt nikogo nie zmuszał ani do kupna, ani do podpisania aktu - na forum się rzucacie a na spotkaniu z zarządcą jak zawsze będzie cisza i opuszczone głowy bo nikt się nie odezwie.
                                          • Gość: zzj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 19:49
                                            To może trzeba było się kogoś zapytać jak się wydaje forsę, a nie teraz robicie zadymy. Nikt nikogo nie zmuszał. To co robicie dla mnie z boku wygląda na warcholstwo.
                                            • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 18.03.13, 13:28
                                              Hmm... warcholstwo.... no i odezwał się pewnie w końcu ktoś z biura... :-)

Co do reszty grupy, czy jest możliwość, abyśmy ustalili jakiś termin spotkania raz jeszcze z większym wyprzedzeniem i może w jakąś sobotę ,aby więcej osób mogło dotrzeć?
                                              • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.205.90.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.03.13, 21:13
                                                szanowny mieszkańcu, ja również zauważyłam iż ciągle ktoś od nich, z ich klanu obraża nas, mieszkańców wspólnoty za odważne wypowiedzi na forum. Gdy wyrażamy nasze odczucia i oczekiwania, jest nagle ktoś od karczewskich i torpeduje wszystko używając mało cenzuralnych epitetów. Problem jest w tym też, że nas na forum jest mało. Większość mieszkańców nie korzysta z tej strony int. i nawet o tym nie wiedzą co chcemy zmienić. Rozmawiałam przypadkowo z sąsiadami, dowiaduję się, że nie czytają naszej korespondencji. Wydaje mi się, że trzeba dotrzeć w jakiś sposób do pozostałych lokatorów, poinformować o planach i zamierzeniach, skupić się w grupę i wziąć stery w nasze ręce. Najlepszy i sprawdzony sposób to korespondencja listowa, pod każdy adres do każdego lokatora, dokładne opisanie naszych spraw i oczekiwanych zmian. Ja tego nie zrobię, dużo pracuję i często wyjeżdżam - brak mi czasu na wszystko. Co ty na to ? Proszę rodzinę karczewskich i ich zasłużonych o powstrzymanie się od komentarzy. My i tak swoje osiągniemy, to tylko kwestia czasu.
                                              • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.31.95.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 08:36
                                                ja z mężem dołączymy do grupy, zachęcamy kolejne osoby. Odwagi ludu!
                                                • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 19.03.13, 10:16
                                                  A może by tak powiesić na tablicach w klatkach informacje o tym forum? Można je bez problemu znaleźć wpisując w google "inbud płock opinie" albo "inbud bloki na żyznej". Może w ten sposób moglibyśmy poinformować wszystkich o tej stronie? Gdyby każdy z nas w tym tygodniu zechciał powiesić taką informację, może zrobiłoby się nas więcej?? Treść wspólna dla wszystkich np. "Drodzy sąsiedzi! Od pewnego czasu funkcjonuje forum, na którym mieszkańcy osiedla "Nad Rosicą" wymieniają się poglądami oraz uwagami dotyczącymi wykonania mieszkań, bloków, części wspólnych oraz zarządzania nimi. Zapraszamy do naszego grona wszystkich tych, którzy się jeszcze nie przyłączyli, a którzy chcieliby zabrać głos. Chcemy rozmawiać o naszych sprawach wspólnie. Forum można znaleźć w pisując w google hasło "inbud płock opinie" lub "inbud bloki na żyznej". Forum jest na stronach gazety.pl" To oczywiście przykładowy tekst. Zachęcam do napisania własnego lub wydrukowania i powieszenia na tablicy ogłoszeń w swojej klatce.
                                                  • Gość: s 41 IP: *.205.12.179.dsl.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 13:41
                                                    ok, uczynię to i zachęcam innych, mam nadzieję iż nikt tego nie usunie.
                                                  • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.204.98.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 14:49
                                                    Przed chwilą w zarządzie naszej wspólnoty poinformowana zostałam, że zebranie wspólnoty " jest 27 marca ". Dlaczego o tym jeszcze nie wiemy? Dlaczego nikt nas o tym nie powiadomił ani też nie umieścił takiej informacji na tablicach ogłoszeń. Wydaje mi się, że o tak ważnym terminie zarządca - licencjonowany zarządca powinien powiadomić wspólnotę o wiele wcześniej. Jeżeli licencjonowany zarządca nie dopełnił obowiązku w zakresie przestrzegania terminów powiadomień to złożę na niego skargę do Komisji Odpowiedzialności Zawodowej. Zapytać można też czy nie jest to działanie celowe?
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 19.03.13, 19:41
                                                    Sąsiedzi a może spotkanie zorganizujemy w tą sobotę 23.03.2013? Musimy w końcu coś zrobić bo tak dłużej się nie da. Dajcie jakaś propozycję co do godziny a miejsce ustalimy jakieś bliskie.
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.30.90.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 19:47
                                                    ok. sobota pasuje, o której godzinie? może informacje powiesić na klatce.
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.30.90.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 20:18
                                                    Witam, czy informacja o zebraniu wspólnoty jest potwierdzona ?
                                                    Sąsiedzi musimy się spotkać przed zebraniem.
                                                    Niech w każdej klatce będzie informacja
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 19.03.13, 20:38
                                                    W takim razie w każdej klatce wieszamy informację "Spotkanie mieszkańców Wspólnoty odbędzie się w sobotę 23.03.2013 r o godz. 17:00 w ...." to musimy teraz ustalić. Tylko sprawnie to ustalmy żeby kilka dni powisiało bo niektórzy mogą to zrywać...
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:03
                                                    Drodzy Sasiedzi,miejscem spotkania "Wspólnoty Nad Rosica" bedzie "Bar Zielony Jar" ul. Armii Krajowej 14 (była Pizzeria Napoli) dnia 23.03.2013 godz 17:00
                                                    "Wspólnota Nad Rosica" zaprasza wszystkich obecnych lokatorów, inwestorów i potencialnych nabywców aby naprawde porozmawiali i zadbali o przyszlosc naszego osiadla.!.
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec...
                                                  • Gość: Arek IP: 5.174.187.* 20.03.13, 15:39
                                                    Oczywiście zaproszenie dotyczy mieszkańców obydwu blokow.
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:45
                                                    oczywiscie całej TRÓJCY ;)
                                                  • Gość: kasia IP: *.106.c81.petrotel.pl 22.03.13, 10:35
                                                    Sasiedzi, kilka najciekawszych zapisow z propozycji uchwal jakie przeslal zarzadca na zebranie wspolnoty w dniu 28 marca:
                                                    Wlasciel lokalu jest zobowiazany powiadomic zarzadce o wynajeciu lub wydzierzawieniu swojego lokalu, o zmianie liczby osob zamieszalych w lokalu.
                                                    Bez pisemnej zgody zarzadcy nie wolno umieszczac zadnych reklam, szyldow i ogloszen.
                                                    Wysokosc oplat z tytulu szyldow i reklam ustala zarzadca i oplaty te nie podlegaja rozliczeniu czyli nigdy nie dowiemy sie na co zostaly przeznaczone oraz co wisialo na naszym bloku.
                                                    I chyba najciekawsze: instalowanie na elewacji budynku anten wymaga zgody zarzadcy i moze wiazac sie z ponoszeniem oplat. Kto z nas nie ma zamontowanej anteny satelitanej???
                                                    Nastepny: parkowanie na ciagach dla pieszych moze powodowac odholowanie pojazdu na parking policyjny. Znajac znikoma liczbe miejsc parkingowych przed naszym blokiem to chyba niedlugo co drugie nasze auto bedzie stalo na tym parkingu policji.
                                                    Wlasciciele lokali zobowiazani sa do zamiatania posadzki pod swoimi wycieraczkami oraz ich trzepania. jest tez cos o myciu okien i drzwi wejsciowych. Brakuje mi tylko zapisu regulujacego czestotliwosc i godzine w jakich mozemy brac prysznic.
                                                    Na koniec nowa umowa o zarzadzaniu paragraf 5 wynagrodzenie dla inbudu ma sie automatycznie bez naszej zgody zwiekszac co roku przynajmniej o wskaznik inflacji. Czyli czy sie stoi czy sie lezy itd.

Apeluję do wszystkich,żeby dobrze zapoznali się z tym zanim postanowią podpisać
                                                    Liczę na Wasz rozsądek i obecnośc na zebraniu współnoty

pozdrawiam wszystkich
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 22.03.13, 20:22
                                                    Widziałem te ich propozycje. Nie ma opcji, abyśmy zgodzili się na te zapisy i ich uchwały.
                                                  • Gość: gosc IP: *.class101.petrotel.pl 20.03.13, 16:36
                                                    W wspólnotach mieszkaniowych wszystkie sprawy zalatwia sie za pomocą podjętych uchwal a nie dziamaniem
                                                    Na swoim zebraniu musicie przygotowac treśc uchwał ktore chcecie przegłosować na walnym zgromadzeniu wspólnoty
                                                    Najważniejsza uchwala numer 1 to uchwalenie sposobu głosowania- jeden właściciel jeden głos.
                                                    Karczewscy moga miec większość bo zarzadzaja nie zasiedlonymi mieszkaniami i wtedy glosując udzialami oni wszystko mogą przegłosowac
                                                    Zmieniając sposób głosowania na jeden właściciel jeden głos wy jako większościowi możecie wszystko przeglosować
                                                    Życzę sukcesu w przejęciu zarządu we wspólnocie mieszkaniowej
                                                    Zapoznajcie się z Rozporządzeniem o wspólnotach mieszkaniowych tam wszystko jest jasne
                                                  • Gość: gość IP: *.class101.petrotel.pl 20.03.13, 16:42
                                                    Jeżeli zarząd był ustalony uchwałą protokołowaną przez notariusza to musi być też odwołany uchwałą protokołowaną przez notariusza
                                                    Głosowanie jeden właściciel jeden głos
                                                    Wybierając mądry zarząd możecie rozliczyc poprzedni zarząd składający się z rodziny państwa Karczewskich
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 23.03.13, 07:45
                                                    Drodzy sąsiedzi ja kupiłam tam mieszkanie i nie narzekam każde usługi kosztują więc podniosą się i koszty nic za darmo nie ma jest wiele do zrobienia ale bez przesady dajmy im czas na poprawki, cierpliwości dziwie sie tylko że każdy z nas kupuje mieszkanie i nie wie co kupuje że tak dzisiaj narzeka. A co do państwa Karczewskich uważam że wszystko robią żeby było dobrze
                                                    Dziękuje
                                                  • Gość: oset IP: *.dynamic.mm.pl 13.11.13, 18:12
                                                    to jest jedno wielkie dziadostwo i oszustwo lokatorów.Powinni iść z tym do sądu
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:40
                                                    Drodzy Sasiedzi,miejscem spotkania "Wspólnoty Nad Rosica" bedzie "Bar Zielony Jar" ul. Armii Krajowej 14 (była Pizzeria Napoli) dnia 23.03.2013 godz 17:00
                                                    "Wspólnota Nad Rosica" zaprasza wszystkich obecnych lokatorów, inwestorów i potencialnych nabywców aby naprawde porozmawiali i zadbali o przyszlosc naszego osiadla.!.
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec..!..
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:42
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec.!.!.
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.30.90.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.03.13, 19:45
                                                    Witam szanowni sąsiedzi!
                                                    Jesteśmy pierwszymi mieszkańcami naszego bloku. Niejednokrotnie podejmowaliśmy próby dochodzenia swoich racji w pisemnych powiadomieniach do firmy państwa Karczewskich ( ok. 10 pism). Otrzymaliśmy odpowiedź na 3 pisma w formie ironicznej. Opłata za ogrzewanie za pierwszy sezon wyniosła mnie 3700 zł, przy czym w mieszkaniu było w porywach 16 stopni.
                                                    Ponadto we własnym garażu nie możemy przechowywać niczego oprócz samochodu, ponieważ zgłosili nas do sanepidu.
                                                    Chętnie przyłączymy się do inicjatywy sąsiadki, czekamy na nowy termin spotkania, pozdrawiamy.
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 19.03.13, 20:18
                                                    Ok więc może sobota 23.03 o godz. 17:00. Miejsce to może być ta Jadłodajnia na Armii Krajowej lub pizzeria Gand Leona, miejsca są blisko nas. Chyba, że macie inne propozycje :)
                                                  • Gość: gość IP: *.c157.petrotel.pl 19.03.13, 21:36
                                                    Trzy Klimaty
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 10:34
                                                    Tak, czemu nie... Skąd były odbierane piloty do niedziałającej "wiecznie" bramy?... Właściwie, to może zaprośmy wszystkich z biura... ;-)
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:38
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec.!.
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:08
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec...
                                                  • Gość: gość IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:58
                                                    p.Karczewski sponsoruje w Trzech Klimatach
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 08:57
                                                    Jestem za. Miejsca mi odpowiadają, może tylko godzina wcześniejsza, np. 11? Powieśmy tylko tą informację w klatkach w dwóch zamieszkałych blokach, bo mimo, że wspólnoty różne, to problemy mamy te same, a im nas więcej tym lepiej. Dobry pomysł z tym zebraniem.
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:37
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec.
                                                  • Gość: Arek IP: 5.174.187.* 20.03.13, 11:55
                                                    Witam to gdzie i kiedy to zebranie?
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 12:19
                                                    Propozycja jedna z podanych to sobota 23.03 godz. 11:00 (chyba że wolimy po południu) Gang Leona Armii Krajowej 8 (tylko czy to jest duży lokal w razie jakby nas przyszło trochę...) lub Bar Zielony Jar (spory wolno stojący budynek po pizzerii) Armii Krajowej 14. Głosujmy i ustalmy coś, bo trzeba powiesić informacje w klatkach. Niech się wypowie kilka osób, potem wieszamy informacje w klatkach.
                                                  • Gość: mieszkanka IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 12:22
                                                    W barze Zielony JAR na Armii Krajowej 14 łatwiej usiąść przy jednym stole ;-) mimo, że wystrój...hmmm...
                                                  • Gość: Arek IP: 5.174.187.* 20.03.13, 12:26
                                                    Proponuje jadłodajnie jest tam więcej miejsca. Jeżeli bjoewg o godzinę to mi wszystko jedno. Może być godz 11. Też mam dosc ciągle nie działającej bramy i sprzątaczki która jedną szmata sprząta oba bloki.
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 12:57
                                                    Ok, czyli póki co, ustalamy spotkanie godz. 11:00 , sobota 23.03 jadłodajnia Zielony Jar AK 14
                                                    Zbieramy głosy do wieczora a potem ustalimy treść i wywiesimy informacje w klatkach o nieformalnym zebraniu mieszkańców bloków Osiedla nad Rosicą.
                                                  • Gość: gość IP: *.class101.petrotel.pl 20.03.13, 14:59
                                                    W wspólnotach mieszkaniowych wszystkie sprawy zalatwua sie za pomocą podjętych uchwal anie dziamaniem
                                                    Na swoim zebraniu musicie przygotowac treśc uchwał ktore chcecie przegłosować na walnym zgromadzeniu wspólnoty
                                                    Najważniejsza uchwala numer 1 to uchwalenie sposobu głosowania- jeden właściciel jeden głos.
                                                    Karczewscy moga miec większość bozarzadzaja nie zasiedlonymi mieszkaniami i wtedy glosując udzialami oni wszystko mogą przegłosowac
                                                    Zmieniając sposób głosowania na jeden właściciel jeden głos wy jako większościowi możecie wszystko przeglosować
                                                    Życzę sukcesu w przejęciu zarządu we wspólnocie mieszkaniowej
                                                    Zapoznajcie się z Rozporządzeniem o wspólnotach mieszkaniowych tam wszystko jest jasne
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:56
                                                    blok nr 41 jest osobna wspólnota...mieszkań zostało kilka...wiec jesli naprawde sie postaramy i dobrze zgramy p.Karczewski zacznie inwestowac w pieluchy,a nie mieszkania...on jest naszym pracownikiem..jak tego nie zrozumie to aloha.!.!.
                                                  • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.204.78.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 18:57
                                                    i słusznie, zróbmy najpierw porządek z blokami 41, utwórzmy oddzielną wspólnotę, zaprośmy do nas mieszkańców z bloku 43 - tu mamy zdecydowaną większość i karczewski nie będzie miał nić do powiedzenia, nie zrobi sobie z nas folwarku z poddanymi
                                                  • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 20.03.13, 15:36
                                                    Pozdrawiam Mieszkaniec
                                                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 21.03.13, 12:46
                                                    Widzę ze info juz porozwieszane
                                                  • Gość: lokator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.03.13, 18:08
                                                    Tylko wszyscy musimy grać w jedną trąbkę bo jednak jest w naszym bloku kilka nie sprzedanych mieszkań i łatwo będzie inbudowi zdobyć u nas większość. Dzisiaj dostałem też zaproszenie na zebranie wspólnoty 28.03 jest tam uchwała dotyczącą podpisania z nimi umowy na czas nie określony.
                                                  • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.204.78.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 19:10
                                                    nie dostałam żadnej informacji od karczewskich o zebraniu na 28.03. , może nie chcą dać wszystkim ! Nie możemy zgodzić się na taką formę umowy z nimi, ciekawe czy karczewski swoim robotnikom budowlanym daje umowy na czas nieokreślony, z tego co wiem to większość pracuje na czarno i nie mają nic do powiedzenia. Jeżeli nie uda się nam ich zmienić to umowa najwyżej na rok i ani dnia dłużej. Najpierw zażądajmy aby karczewski okazał dokumenty opłat za wolne mieszkania.
                                                  • Gość: sąsiad IP: *.31.1.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 20:01
                                                    Szanowna Sąsiadko temat opłat za nie sprzedane mieszkania był już przerabiany, byli już w tej sprawie koledzy w siedzibie "szanownych państwa" ale "szanowna pani" nie znalazła dla kolegów czasu, był ich pełnomocnik i niewiele się dowiedzieli, póki my sąsiedzi nie zbierzemy się wreszcie razem i nie policzymy głosów, to możemy sobie dalej tak pisać ..., ja już do nich o nic nie piszę bo mam dość ich chamstwa i drwiny z NAS...
                                                    Teraz do Wszystkich Sąsiadów, nie wiem jakie mają Państwo umowy kupna ale myślę,że podobne. Ja w swojej mam, cytuję paragraf 9, pkt.5 -
                                                    a."pierwszy przegląd techniczny - po upływie 12 miesięcy od dnia odbioru budynku do użytkowania przez nadzór budowlany"
                                                    b. "drugi przegląd techniczny - po upływie 36 miesięcy od dnia odbioru budynku do użytkowania przez nadzór budowlany"
                                                    Czy ktoś z Sąsiadów miał taki przegląd, bo ja nie, a ścianę w sypialni przy wejściu do klatki mam spleśniałą przez całą zimę ? pozdrawiam Wszystkich Sąsiadów
                                                  • Gość: sąsiad IP: *.31.1.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 20:20
                                                    Proponuję Wszystkim sprawdzić zwłaszcza na najniższych piętrach za meblami, szafami, w narożnikach ścian, czy nie macie jakiś niespodzianek ? Moje pierwsze zgłoszenie o pleśni na ścianach 2 lata temu, temperaturze 16 stopni, przez właściciela i fachowca kierownika została zbyta komentarzem "trzeba ostro wietrzyć" ? !
                                                  • Gość: sąsiad IP: *.31.1.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 20:33
                                                    A na koniec Szanowni Sąsiedzi wolę zapłacić nawet więcej za nowego zarządcę, mieć wszystko czarno na białym, niż wiecznie "próbować" walczyć z "PAŃSTWEM K." na ich folwarku ...
                                                  • Gość: lokator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.03.13, 21:28
                                                    Nie ma chyba gorzej utrzymanego osiedla niż nasze. Blok ma dwa lata a gdzie nie spojrzeć to jak nie tynk odpada to płytki. Osiedle zamknięte z ciągle otwarta bramą. Ewenemet na skalę ...
                                                  • Gość: Jest w Centrum IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.15, 21:12
                                                    I tu się Pan mylisz ..Zapraszam na Osiedle Tysiaclecia w Centrum Miasta ..Okolice Biedronki ..Co tam sie dzieje co bądz jeszcze nie tak ostatnim osiedle ...myslał by kto ??
                                                    PO 21 ..Starzy ludzie maja cieżkie życie ..
                                                    1.Bojsko za Biedronko robia za jeden wielki BAR ...Brak oswietlenia w nocy ...SKlep nocy po nosem .
                                                    2.Najwiekszy i najstarszy Ogódek Jordanowski na ulicy Hermana , zaniedbany ,nie oswietlony .Teraz dopiero po wielki prosba i grozbach lokatorów ..zamykane na noc , wczesnie słuzyło za miejsce nocnych schadzek i i meline ./Brak oswietlenia /
                                                    3..40-sci drzew które zostały na sadzone rok temu ..oczywiscie za pieniądze lokatorów ..uschły .
                                                    4 .No i dokarmianie wszelkiego ptactwa ..od Gąłebi po mewy - bloki opływają w ptasich odchodach
                                                    5..Brak monitoring .
                                                    I wiele wiele innych braków ..Oczywiscie władze społdzielni wiecznie sie tłumacza ze nie mają na nic kasy . A co krok billboard .."DOMy do sprzedania ''
                                                    Wiec wiem ze macie państwo powody do narzekania ale tam tez jest cieżko lokatorom życ /Przewaznie starszym którzy budowali te miasto / albo jeszcze gorzej i to wszystko w Centrum miasta i i to pod nosem Pan radnego K...
                                                  • Gość: Justyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 16:50
                                                    Witam! dopiero co znalazłam ten portal a już mi się włos na głowie jeży, ponieważ kupiłam mieszkanie w blok nr 3 i widzę ,że tak kolorowo nie jest jak myślałam. Z firmą już mamy problemy ,ponieważ blok będzie oddany z opóźnieniem. Pierwsze słyszę,że za blokiem 3 miały być parkingi!!! Z tego co mnie w tym roku poinformowano to będzie tam droga dojazdowa z osiedla do ronda. Ten wielki wykop obok bloków to początek parkingu podziemnego a obok niego ma powstać przedszkole i inne bloki oczywiście:( Pozdrawiam Nowych Sąsiadów:)
                                                  • 05.04.13, 18:43
                                                    Witam. Przysłuchuje się rozmowie i nie pierwszy raz spotykam się z nieuczciwością decelopera, który obiecuje jedno a robi drugie. Jednkakże wysoki standard wykonania i niskie ceny możecie zobaczyć tu: nowe mieszkania łódź. Polecam tego developera.
                                                  • Gość: mieszkanka IP: *.204.10.185.dsl.dynamic.t-mobile.pl 08.04.13, 13:05
                                                    witam wszystkich mieszkańców wspólnot przy Żyznej, a w szczególności nowych sąsiadów z bloku nr 3, " parking podziemny " - czy może mi ktoś powiedzieć komu ten parking będzie służyć, mieszkańcom czy dla potrzeb przedszkola. jak już widać miejsc parkingowych przed naszymi blokami zabraknie dla mieszkających, gdzie będziemy parkować ? Proszę wpisywać wszystkie informację związane z naszymi wspólnotami i problemy z jakimi możemy się tu zetknąć.
                                                  • Gość: ireneusz IP: *.13-2.cable.virginmedia.com 28.05.13, 22:03
                                                    witam! jestem wlascicielem mieszkania w 3 bloku,niedawno dowiedzialem sie ,ze tymze bloku 3 mieszkania wykupil Urzad Miasta przeznaczone na lokale socjalne !!!?Moze ktos z Panstwa zna jakies szczegoly na ten temat? dziekuje,pozdrawiam!
                                                  • Gość: mieszkanka IP: *.30.93.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.05.13, 10:05
                                                    A może dla bezdomnych? Proszę zapytać na Kilińskiego w ich biurze, chociaż wątpię aby o tym powiedzieli. Oni i tak ciągle nas okłamują. Przed ponad dwoma miesiącami Laskowski informował, że brama wjazdowa otwarta będzie przez ok. dwa tygodnie ze względu na wykopy - kłamał. Otwarta do dziś i nie wiadomo jeszcze jak długo. Zimą i wcześniej informowali, miedzy innymi syn Karczewskiego z I klatki, że wiosną naprawiać będą źle ułożoną kostkę przed blokiem 41 - kłamali. Po deszczu są takie kałuże, że do samochodów nie można dojść. A gdzie są parkingi dla 3-go bloku? Przecież nie będzie gdzie parkować. Można tak dalej wyliczać i pytać, tylko po co?
                                                  • Gość: igaaaaa IP: *.obr.pl 13.11.13, 15:53
                                                    Witam,
                                                    chcę kupić mieszkanie w bloku nr 3 proszę o opinie, rady, czy to dobra inwestycja?
                                                    Trochę przeraza mnie wygląd nieskończonych klatek i teren dookoła bloku, który jest zaniedbany, ale mieszkania wydaja się fajne.

• Gość: mieszkaniec 43 IP: 91.212.223.* 27.08.13, 12:05
                                    Mieszkańcy, a co z usterkami, czy deweloper wogóle na nie reaguje? Jak z Państwa doświadczeniami?
                                    1. U mnie sufit w dużym pokoju jest cały spękany. I to nie jest pojedyńcza rysa, wygląda to jak pajęczyna. Wiem, pojawią się głosy, że blok ma dopiero rok, że budynek osiada, itd., ale chyba nie powinno to przybierać takich rozmiarów. Boję się, żeby mi coś nie spadło na głowę.
                                    2. Otwarta brama wjazdowa, podobno z powodu budowy obok, sam nie wiem, co tam ma być, przedszkole, czy garaż? Nie widzę związku pomiędzy tą budową, a otwartą bramą wjazdową, przecież ta budowa jest poza naszym osiedlem i żadne pojazdy z budowy nie korzystają z przejazdu.
                                    3. Spadające klosze lamp oświetleniowych w piwnicy. Brakuje ich już kilka, sam byłem świadkiem, jak pewnej pani taki klosz spadł samoczynnie pod nogi, mało brakowało,, aby dostała w głowę. Bubel czy niestarannie umocowane? To zostało zgłoszone do kierownika budowy, ale czy to coś da? Wątpię.
                                    Pozdrawiam.
                                    • Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.180.200.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.09.13, 22:10
                                      Sąsiedzie, zbyt wiele nie zdziałasz, możesz mówić i pisać co tylko chcesz a Karczewscy i tak robią swoje, nie liczą się z nikim. Faktycznie, brama powinna zostać zamknięta, za to przecież zapłaciliśmy, przełazi przez nią kto tylko chce, no i uszkodzona jest. O drodze dojazdowej to już nie wspomnę, dziura na dziurze. Rozpoczynają kolejne inwestycje a nie zakończą wcześniejszych. My wszyscy tracimy na tym.
                                      • Gość: mieszkanka IP: *.205.190.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.01.14, 17:06
                                        ktoś złośliwie zmienił kolejność naszych wpisów, ostatnie zamieścił gdzieś w środku, zwracajcie na to uwagę i patrzcie na daty wpisów
    • Gość: Mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 10:01
      Jestem za. Miejsca mi odpowiadają, może tylko godzina wcześniejsza, np. 11? Powieśmy tylko tą informację w klatkach w dwóch zamieszkałych blokach, bo mimo, że wspólnoty różne, to problemy mamy te same, a im nas więcej tym lepiej. Dobry pomysł z tym zebraniem
      • Gość: A IP: *.dynamic.lte.plus.pl 22.03.13, 10:40
        Witam, dopiero odkryłem to forum... Mieszkam w bloku 41 prawie od samego początku jego powstania. Ja tam w sumie nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia żeby zmieniać Zarządcę, bo są to jakieś dodatkowe i pewnie niemałe koszty, a tak naprawdę i tak nie wiemy, czy będzie lepiej... Znajomi powykupowali mieszkania na innych, nowych osiedlach i też mają walkę z Zarządcami, okna wypadają itp. też organizują zebrania.. Wkurza mnie to w Inbudzie, że zlewają mnie jak im zgłaszam pleśń, że jak żarówki są poprzepalane i dopóki się samemu tego nie zgłosi to nikt tego od nich z własnej inicjatywy nie zrobi, że ściemniają z drogą zamiast konkretnie powiedzieć, że drogi nie będzie dopóki nie postawią tego wszystkiego co chcą postawić, że pani sprzątaczka jest sfochowana na cały świat, że zieleń wokół osiedla nie jest zielenią, że brama nie działa itd. Może lepiej zamiast odwoływać Zarząd zacząć bardziej stanowczo i wspólnie od nich wymagać i faktycznie "wrzucić" w ich struktury jakichś kompetentnych i stonowanych lokatorów. Na zebraniu w sobotę nie będę mógł być, a chętnie bym przyszedł. Pozdr.
        • Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.205.109.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.03.13, 19:57
          Tak właściwie to ja też mam podobne zdanie do " A ", wymienić ich można bo w bloku 41 i 43 mamy już na szczęście zdecydowaną większość. Tylko co dalej? Jak do tego podejdą mieszkańcy z bloku 43 no i kolejnego, gdzie to znowu Karczewscy z racji pustych mieszkań mają znowu większość. Jaka ma być wspólnota? Czy mają ją tworzyć niezależnie od siebie trzy bloki każdy z osobna, czy też wszyscy razem ze wspólnym "podwórkiem" i resztą. Trzeba stanowczo żądać, ale nie od Karczewskich tylko od licencjonowanego zarządcy reprezentującego naszą wspólnotę, tego wszystkiego za co płacimy. Karczewscy tak długo jak będą tu budować będą nas olewać i śmiać się w nam w twarz. Nie zrobią niczego bo zasłaniają się budową. Problem większy zacznie się gdy zaczną zasiedlać " 3 " blok, nie ma w naszym podwórku wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Decyzją Prezydenta miasta Płocka każdy deweloper ma obowiązek zapewnić taką ilość miejsc parkingowych ile jest mieszkań. Jak to rozwiązał Karczewski? Ściemnił w nadzorze budowlanym, że miejsca parkingowe zrobi za trzecim blokiem, po drugiej stronie ulicy. Po drugiej stronie ulicy ma budować kolejne bloki. Ale ani my nie będziemy chcieli łączyć się z nimi ani oni z nami. Gdzie więc będziemy parkować? Najwyraźniej Karczewski założył, że wspólny folwark będzie mieć po obu stronach ulicy. Co proponujecie sąsiedzi? Mam rozwiązanie ale zgłoszę wniosek na zebraniu.
          • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 22.03.13, 20:27
            W 43 też są niezadowoleni, więc jest szansa, że nie będą popierać p.K. Czyli zebranie jutro? Wszyscy sąsiedzi wiedzą? Informacje są na tablicach lub w skrzynkach??
            Mam nadzieję, że lokal będzie otwarty?
        • Gość: sąsiad IP: *.205.76.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.03.13, 20:14
          podają jakiegoś nowego zarządcę - Laskowski, kim on jest? Zarządcę licencjonowanego, kobietę to mieszkańcy wspólnoty już wybrali na pierwszym zebraniu. Co z nią się dzieje?
          • Gość: sasiad IP: *.054.c72.petrotel.pl 22.03.13, 22:15
            Ta kobieta juz od roku nie jest licencjonowanym zarządca naszego zarzadcy. A kto jest? Jak myślicie? Dla ułatwienia dodam ze ta pani mieszka w bloku zyzna 41 w pierwszej klatce.
            • Gość: mieszkaniec IP: *.147.186.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.03.13, 23:16
              Jeżeli tak ma to wyglądać to należy powiedzieć dość. Pełna dominacja szlachty Karczewskich nad poddanymi. To wspólnota wybiera i odwołuje zarządcę licencjonowanego. Pierwszego, kobietę wybrano na zebraniu. Co było później, kto i kogo wybrał ?
    • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 23.03.13, 07:38
      Drodzy sąsiedzi ja kupiłam tam mieszkanie i nie narzekam każde usługi kosztują więc podniosą się i koszty nic za darmo nie ma jest wiele do zrobienia ale bez przesady dajmy im czas na poprawki, cierpliwości dziwie sie tylko że każdy z nas kupuje mieszkanie i nie wie co kupuje że tak dzisiaj narzeka. A co do państwa Karczewskich uważam że wszystko robią żeby było dobrze
      Dziękuje
      • Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.204.58.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.03.13, 09:04
        oczywiście P. Karczewscy starają się, my jesteśmy cierpliwi no i dajmy im jeszcze czas ! Ile ? Kolejna dwa lata a może trzy. Trochę długo się starają. To co jest źle wykonane bądź ciągle się psuje tj. drzwi wejściowe do korytarzy, wadliwie ułożona kostka brukowa z kałużami wody, droga dojazdowa z dziurami i wiele innych zgłoszeń. Jacyś nieznani, anonimowi, ukrywani przed nami zarządcy licencjonowani - na których spoczywa cała odpowiedzialność prowadzenia wspólnoty. Wydaje mi się, że bardziej reprezentują interes P. Karczewskich niż nasz do którego to zarządca licenc. został powołany. Nikt nie egzekwuje od P. Karczewskich, a powinien to robić zarz. licencjonowany, napraw wynikających z gwarancji i rękojmi. Później my będziemy za to płacić a napraw dokonywać będzie firm INBUD P. Karczewskiego. Mimo powiadomień o zebraniu nie otrzymaliśmy szczegółowego rozliczenia, wydatkowania naszych pieniędzy. Organizują zebrania dwóch bloków w dwóch różnych terminach. Jak mamy dążyć do jednej wspólnoty jeżeli nie możemy razem uczestniczyć w jednym zebraniu. W tej sytuacji aż dążyć chce się do rozdzielenia, wymówienia P. Karczewski zarządzania nami, powołania niezależnej wspólnoty mieszkaniowej składającej się oddzielnie z mieszkańców bloku 41 oraz kolejnych osobno i podpisania nowych umów na zarządzanie z licencjonowanymi zarządcami. Takich przykładów można mnożyć. My to widzimy a P. Karczewscy nie. O co tu więc chodzi?
      • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 23.03.13, 10:29
        A Pani z rodziny, biura, czy najbliższego grona?? Czas był. Ile szanowna Pani chce czekać? Do czasu aż upłynie okres gwarancji?? A co do świadomości kupowania, to trudno odkryć wady mieszkania, czy budynku, gdy budynek jest jeszcze dziurą w ziemi. Trudno odkryć pleśń, jeśli nie było jeszcze żadnej zimy. Proszę się zastanowić o czym Pani pisze... Ponadto deweloper jest zobowiązany do sprzedaży mieszkania w jakości odpowiedniej do ceny, a ta niska nie była, a jeśli pojawiają się wady, jest zobowiązany natychmiast je usunąć. Zresztą wszyscy o tym wiemy...oprócz Pani chyba jedynie. Co do kosztów utrzymania i obsługi, proponuję poznać stawki w Polsce oraz jakość obsługi, i dopiero wypowiadać się o tym, że podnoszenie tego co roku jest normalne. Życzę Pani, aby co roku podnoszono tak Pani pensję...bo przecież wszystko drożeje. Gratuluje Pani tak dobrego samopoczucia i zadowolenia z tego, co Pani otrzymała za swoje pieniądze.
        • Gość: sąsiad IP: *.204.17.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.03.13, 12:53
          Podejmijcie sensowne decyzje na dzisiejszym spotkaniu, moim zdaniem najlepszym wyjściem jest nowy zarządca - licencjonowany, którego wybierzemy sami i nie będzie polecony przez Karczewskich, który będzie reprezentować nas a nie rodzinę Karczewskich, który będzie egzekwować nasze prawa od dewelopera. Nie mogę przyjść, przepraszam.
          • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 25.03.13, 12:55
            Sąsiedzi zapraszamy wszystkich na zebranie w środę 43 i czwartek 41, Wasza obecność jest bardzo ważna!
            • Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.146.7.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.03.13, 13:51
              Jak to właściwie jest z blokiem Nr "43", oni utworzyli oddzielną wspólnotę czy dołączyli do "41" ? Czy ktoś może mi to powiedzieć. Bo ja nie przypominam sobie aby na zebraniu "41" podjęto decyzję o połączeniu obu bloków. Jeżeli jesteśmy razem ( kto wyraził na to zgodę ) to czemu są oddzielnie zebrania. Wspólne finanse, wspólne problemy a dyskusje oddzielnie? Czemu? Proszę o odpowiedź.
              • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 25.03.13, 14:57
                Wspólnoty są dwie. Inbud tak postanowił od początku, nie wiem, czy kogoś o to pytali. Problemy wspólne, rozliczanie (?) no właśnie, ciekawe, niby oddzielne, ale jak np. jest rozliczana energia na częściach wspólnych czyli lampy, jak jest rozliczana energia dla budowy w bloku nr 3, czy t nie idzie z "naszego worka"? Jak jest rozliczane wiele innych wspólnych rzeczy np. śmietnik. W każdym razie wspólnoty są dwie, i dlatego dwa zebrania. A może ktoś z wspólnoty 43 przyjdzie na zebranie 41 i odwrotnie? Będziemy wiedzieć, co się dzieje u nas nawzajem.
                • Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.204.18.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.03.13, 18:36
                  Dziękuję za informację, nie wydaje mi się aby energia do budowy " 3 " szła z naszego konta, to byłoby niezgodne z prawem i sąd. Przy śmietniku stały jakieś skrzynki i były podłączone do stacji elektrycznej, to chyba tam brali prąd do " 3 " - zapytamy na zebraniu, o resztę też.
                  • Gość: mieszkaniec IP: *.play-internet.pl 29.03.13, 16:29
                    Oczywiście, że na budowę jako taką nie szła, bo to od razu byłoby widać w rachunkach. Chodziło mi o części wspólne ("1" i "2") np. lampy, śmietnik, czystość na osiedlu, brama itp. , oraz jak rozliczana jest tutaj jest "3", nie chodziło o energie na budowę, tylko energię z części wspólnej (lampy) dla budowanej "3", śmietnik - tym bardziej,że za chwile zaczną się wprowadzać do "3", czystość uliczek - faktycznie może niezbyt precyzyjne sformułowanie się pojawiło i do tego wkradła się literówka "w", powinno być "dla budowanego bloku nr 3".
              • Gość: mieszkaniec z 41 IP: *.145.c95.petrotel.pl 27.03.13, 20:56
                zebranie bloku 41 jest 28 marca? gdzie się odbędzie?
                • Gość: blok 41 IP: *.c155.petrotel.pl 27.03.13, 21:14
                  Nie dostał Pan zawiadomienia od zarządcy? 28.03. godzina 17.00 w Szkole Podstawowej nr 23.
                  Zarządca zgodnie z ustawą powinien Pana zawiadomić min. 7 dni przed planowanym terminem wspólnoty. Czym więcej obecnych na zebraniu tym lepiej dla naszej wspólnoty i naszych interesów.
                  • Gość: mieszkanka 41 IP: *.204.53.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.03.13, 07:20
                    Czy wiecie "coś" o zebraniu w dniu wczorajszym wspólnoty "43"? Może jakieś ważne informacje, uwagi bądź sugestie co do rozmów z Karczewskimi. My idziemy dzisiaj, więc jeżeli możecie nam pomóc to prosimy o wpisy.
                    • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 28.03.13, 08:47
                      Podobno INBUD rezygnuje z zarzadzania blokiem 43 z 6 miesiecznym wypowiedzeniem...
                      moze teraz bedziemy prawdziwa wspolnata...wszystkie trzy bloki...
                      • Gość: 41 IP: *.class147.petrotel.pl 28.03.13, 10:01
                        Zrezygnował przez takich ludzi jak Wy!!! Nie wiem z czego się cieszycie, chyba z tego, że dopiero teraz będziecie płacić więcej. Bo jeżeli liczycie, że zmiana zarządcy coś zmieni to jedynie rachunki na dużo wyższe!
                        • Gość: sąsiadka IP: *.106.c81.petrotel.pl 28.03.13, 10:23
                          nie zrezygnował, nie zrezygnował, nie siejcie bezsensownych plot. została podpisana z nim dopiero umowa na zarządzanie blokiem 43. A my bardzo chętnie zapłacimy 100 zł wiecej komus z kim bedzie mozna rozmawiac na poziomie a nie w taki sposób jak to teraz wygląda.
                          • Gość: Mieszkaniec IP: *.plock.mm.pl 28.03.13, 11:08
                            ja sie dowiadywałem u innych i różnica jest niewielka (100-150zł)
                            chce naprawde jakis normalnych relacji z INBUD-em ale na zebraniach sa grzeczni itp
                            Gdy chodzi o nasze sprawy ,lokator musi czekac.
                            Kto miał interwencje w mieszkaniu z powodu usterki.?.ja zgłaszałem kilkakrotnie i narazie nic.wentylacja,wilgoc,brama,kostka,nawet zew. elewacja juz pęka.myslisz ze zrobia to w tak krótki czasie.?.hmm...powodzenia
                            przed zebraniami wzieli sie za robote i beda teraz błyszczec.
                            Ludzie zostało nam 9 miesiecy gwarancji a potem i tak to bedzie brane z naszych pieniedzy.!.
                            POWODZENIA TAKIEGO MYSLENIA
                      • Gość: mieszkanka IP: *.tktelekom.pl 28.03.13, 10:04
                        to teraz będziecie mieli co chcieliście - zyczę powodzenia jak nowy zarządca dowali nam nowe czynsze i zobaczymy jacy będziecie zadowoleni placąc 100-200 zł więcej czynszu - ciekawe czy Ci wielce przemądrzali na tym forum rozmawiali z ludzmi, którzy mieszkają we wspólnotach gdzie zarządzają firmy zewnętrzne - czy wiecie jakie kwoty życza sobie firmy za prowadzenie wspólnot?? no ale przecież szanowni sądziedzi tego chcieli. zobaczymy też jaki będzie czas oczekiwania na naprawę usterek gdy wspólnota będzie musiala sama znaleźć firmę naprawczą, płacić z pieniedzy wspólnoty i ciekawe czy wtedy będzie wszystko tak pięknie że nie będziecie narzekać.
                        • Gość: 41 IP: *.class147.petrotel.pl 28.03.13, 10:31
                          Chciałam zaapelować do wszystkich osób, które nie zgadzają się z tym co wypisuje tutaj kilka osób! Proszę przyjdzie na dzisiejsze zebranie i nie pozwólmy żeby chore ambicje zniszczyły to co mamy. Nie pozwólmy na zmianę zarządcy! Nie znajdziemy nigdzie zarządcy, który będzie pobierał niższe opłaty!
                          Zmiana zarządcy nic nie zmieni jeżeli chodzi o drogę, bramę, wentylacje czy pękające ściany!
                          Jedyne co zmieni to nasze rachunki!
                          • Gość: gość IP: *.class97.petrotel.pl 28.03.13, 10:56
                            Wynagrodzenie zarządcy ustalają właściciele mieszkań
                          • Gość: również 41 IP: *.106.c81.petrotel.pl 28.03.13, 10:57
                            I tu się mylisz szanowny sąsiedzie! to co mamy??? czyli niby co? bardzo proszę o wyjaśnienie, ponieważ zainteresował mnie ten wątek. Proszę mnie przekonać co ja takiego wspaniałego tutaj mam za te ciężkie pieniądze, które zapłaciłam za mieszkanie??? Bardzo proszę, może mnie szanowny sąsiad przekona.
                            • Gość: 41 IP: *.class147.petrotel.pl 28.03.13, 11:24
                              Nie będę nikogo przekonywać, chyba byłaś serdeczna sąsiadko świadoma co kupujesz i za ile.
                              Jak się nie podoba! To można się wyprowadzić!
                              Albo mam lepszy pomysł, dla wszystkich nie zadowolonych z zarzadzania przez p. Karczewskich, a śmiem wierzyć, że jest to zaledwie garstka osób, stwórzcie swoją oddzielną wspólnotę! I dajcie innych spokojnie mieszkać! Nie twórzcie niepotrzebnych problemów! Zajmijcie sie swoim życiem!
                              • Gość: również 41 IP: *.106.c81.petrotel.pl 28.03.13, 12:23
                                własnie szanowny sąsiedzie biorę swoje sprawy i swoje życie we własne ręce i nie sąsiad będzie decydował czy mam się wyprowadzać z własnego mieszkania czy nie!!!! trzeba mieć tupet,żeby coś takiego napisać albo brak konkretnych argumentów za pozostaniem przy obecnym zarządcy poza tym,że się jest jego bliskim znajomym, hehe. poza tym oczywiście zarówno zadowoleni jak i niezadowoleni mają prawo do swojego zdania i do głosowania za lub przeciw:)
                                kupując mieszkanie oczywiście nie mogłam mieć pojęcia w jaki sposób zarządca będzie wypełniał swoje obowiązki ponieważ nie jestem jasnowidzem.
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.class101.petrotel.pl 28.03.13, 12:52
                                nie ma co się denerwować, ja to już się nawet przyzwyczaiłem, że każdy kto napisze tu choć jedno dobre słowo o zarządcy, to od razu zostaje podejrzany, albo o bliskie znajomości, albo wpiera mu się że jest kimś z rodziny, lub pracownikiem Inbudu. Standard. Niektórzy piszą że 100zl, czy 200zł, nie duża różnica. Może i nie duża, tylko co się za te parę złotych zmieni????? No właśnie nic...Jeżeli ja mam dopłacać to jasne że dopłacę, jeżeli ten nowy zarząd usunie wszystkie niedoskonałość z naszego bloku jaki i z jego otoczenia. A to nie jest realne i nic się nie zmieni w tym temacie, oprócz opłat oczywiście. Od początku istnienia naszej wspólnoty, od pierwszego zebrania ujawniła się ta garstka zadymiarzy, którym nic się nie podoba i próbują nami manipulować do osiągnięcia własnych celów.
                          • Gość: mieszkaniec IP: *.class101.petrotel.pl 28.03.13, 12:07
                            drogi sąsiedzie w 100% się z Tobą zgadzamy. zmiana zarządcy nic nie zmieni oprócz rachunków, ponieważ będzie on zarządzał tylko budynkiem, a nie terenem wokół niego. z tego co mi się wydaje może 5-6 osób rozpisuje się na tym forum o tym jak to mamy źle z karczewskimi. a mniejszość nie będzie nam dyktowała warunków i zmiany zarządcy. nasi znajomi mieszkają w innych wspólnotach czy spółdzielniach dziwią się na jak korzystnych warunkach mieszkamy, a problemy maja takie same jak nie większe. blok 43 tak się rzucał o zmianę zarządcy, i co jednak umowę podpisali, przecież nikt ich nie zmusił, sami tego chcieli.
                            • Gość: sąsiadka z 41 IP: *.30.99.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.03.13, 15:19
                              Drodzy sąsiedzi, uważam iż powiedzieliśmy dużo, o tym co nas boli i co należy zmienić. Mówiliśmy o tym co jest dobre i z czego byliśmy zadowoleni. Różne osoby i różne opinie. Nasze wypowiedzi dotarły do wszystkich zainteresowanych i wpłyną na lepszą współpracę. Moim zdaniem powinniśmy zakopać topory i pomyśleć o dalszej współpracy dla dobra wspólnoty. Dogadajmy się na dzisiejszym zebraniu, pozwólmy P. Karczewskim w spokoju nami zarządzać dalej. Taki mandat zaufania wpłynie na lepsze z ich strony rozwiązywanie naszych problemów i większe ich zaangażowanie się na rzecz wspólnoty. Wydaje mi się, że P. Karczewscy zrobią dla nas więcej niż dotychczas. Do zobaczenia o 17.00
                              • Gość: lokator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.03.13, 20:56
                                Dzisiaj pani Karczewska na zebraniu na forum obiecała że inbud zrezygnuje z zarządzania. Mam nadzieję że dotrzyma słowa.
                                • Gość: mieszkanka IP: *.tktelekom.pl 29.03.13, 10:27
                                  a ja mam nadzieje,ze przemysli swoją decyzję jeszcze raz i nie zrezygnuje. myślę że skoro czytają to forum to podejmą stosowane kroki żeby polepszyć współpracę z mieszkancami a zarzadca i bedzie lepiej - kazdemu nalezy sie dac czas na rehabilitacje. nie wszyscy mieszkancy byli za zmianą co widac bylo na zebraniu i z czego jestem zadowolona i mam nadzieje ze zmieni sie jakosc uslug a nie firma.
        • Gość: mar IP: *.dynamic.mm.pl 21.10.13, 21:51
          chcialem sie zapytac jak tam oplaty na tym osiedlu bo mam zamiar kupic,czy cieplo jest w mieszkaniach
    • Gość: Zwykły lokator IP: *.dynamic.lte.plus.pl 29.03.13, 13:37
      Wydaje mi się, że Administrator powinien zamknąć to forum, bo stało się ono miejscem do wylewania swoich zakompleksionych frustracji i niespełninonych ambicji, trochę pachnie to wyżywaniem się na wszystkim i wszystkich za to, że w szkole koledzy zabierali kanapki, albo koleżanki były ładniejsze. Jak ktoś jest skomplikowany to ma skomplikowane życie i komplikuje życie innym. Współczuje życia pod jedym dachem z kimś takim... Mam nadzieję, że P.Karczewscy też ochłoną, podejdą trzeźwo do sprawy i żadnych rezygnacji składać nie będą bynajmniej po ty, by nie dać satysfakcji takim wynalazkom.

• Gość: mieszkaniec wspól. IP: *.31.22.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.03.13, 14:34
        Sz. Państwo, obrażanie sąsiadów za inne poglądy i inne spojrzenie na współpracę nie jest najlepszym sposobem na rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich. Oczywiście, że P. Karczewscy też wyciągną wnioski z tego "zamieszania" , nie obrażą się na nikogo i dalej z nami pozostaną, na troszeczkę innych zasadach, bardziej przyjaznych dla obu stron. Tam gdzie są ludzie, różne poglądy to wszędzie tam są konflikty. Nie bez powodu nazywamy się cywilizowanymi, umiemy rozwiązywać sporne sprawy, potrafimy zapominać o tym co złe - dla dobra sprawy, dla ogółu. Zapraszamy P. Karczewskich do dalszej współpracy, do lepszej współpracy. Przy pozytywnym podejściu wszystkich, może zdecydowanej większości uda nam się mimo wielu przeciwności stworzyć miłą atmosferę i azyl z wyspą szczęścia nad Rosicą. Sz. P. Karczewscy, głowa do góry idzie wiosna z latem, czas się brać do roboty na naszym osiedlu. Powodzenia, trzymamy kciuki za lepszą współpracą.
        • Gość: mieszkaniec IP: *.class101.petrotel.pl 29.03.13, 17:19
          Ja mam tylko taką nadzieję że osoby które tak dążą do zmiany i ciągle kopią dołki pod Inbudem, zastanowią się w końcu nad sobą i przestaną robić innym wodę z mózgu. Jestem zadowolony ze współpracy z P. Karczewskimi, ale nie dziwię się im, że mają tej wspólnoty już dość. Dobrze że P. Helena zaprezentowała wczoraj kilka przekładów tego jak ludzie są wredni, nieokrzesani, kłamliwi, bo zdaje sobie sprawę że nie każdy czyta forum, szkoda tylko że nie dano jej się wypowiedzieć do końca- co jest dla mnie przejawem kompletnego braku kultury, ponieważ gdy my się wypowiadamy ona siedzi i słucha i nie przerywa, bo moglibyśmy poznać wiele interesujących faktów o których nie mamy pojęcia i w końcu zrozumieć dlaczego dwóm czy trzem osobom tak bardzo zależy na zniszczeniu wizerunku firmy i zmiany zarządu. no cóż może kiedyś będziemy mieli jeszcze okazję:). Mam nadzieję że w temacie zarządu nic się nie zmieni, relacje między nami ulegną poprawie a wtedy wszystkim będzie się mieszkać i żyć lepiej, P. Karczewscy Nas nie zostawią i wspólnie zdołamy naprawić to co dotychczas było nie tak:). Apeluje też do rozsądku Naszych kłopotliwych sąsiadów, skończcie wreszcie te awantury, niszczycie zarówno relację z zarządcą jak i sąsiedzkie, nic tym nie zyskacie a możecie tylko stracić, a my razem z wami. Pozdrawiam.
          • Gość: mieszkaniec 41 IP: 95.178.0.* 29.03.13, 21:13
            też wielokrotnie zabierałem głos w dyskusji bo tak podpowiadało mi sumienie, bo chciałem coś zmienić oczywiście na lepsze, jak i inni, w ten sposób zabrnęliśmy za daleko, taka forma do niczego nie doprowadzi a tylko poróżni nas, wydaje mi się iż trzeba powiedzieć dość, kończymy spory i waśnie, robimy grubą kreskę, zapominamy o wszystkim i bierzemy się do roboty na rzecz osiedla. zaprzestańmy obrażać się nawzajem za różnicę w poglądach i ocenie rzeczywistości, zaprzestańmy używać niecenzuralnych określeń o innych za to, że mają odmienne zdanie. sprawmy aby to forum służyło tylko dobrej sprawie. zgłaszajmy własne wnioski i propozycje co do dalszego naszego funkcjonowania, oczywiście lepszego. wierzę iż P. Karczewscy zapomną o tym co mogło być przykrym dla nich i również odetną to grubą kreską. po świętach rozpocznijmy walkę ale wspólną we wspólnej sprawie dot. dobra naszego osiedla. pozdrawiam wszystkich.
            • Gość: lokator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.03.13, 21:39
              Pragnę zauważyć że inbud jest wykonawcą i zarządzca a to nigdy nie będzie szło w parze. Chociażby nasza droga pod blokiem która nadaje się do generalnego remontu ponieważ po każdym deszczu pełno kałuż. Nie oszukujmy się inbud będzie robił wszystko jak minie gwarancja i podejrzewam że wtedy będzie najlepszym zarządzca w płocku. Wszystko będzie na czas zrobione i od ręki.
              • Gość: mieszkanka IP: *.205.190.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.01.14, 17:02
                niedługo będzie zebranie wspólnot, nie mamy problemów? nie mamy o czym pisać ? przygotujmy się aby nas nie zaskoczyli jak na ostatnim zebraniu, wypadałoby zrobić porządek z otwartą bramą, włazi nią kto tylko chce, nie za to płaciliśmy, zorganizujmy się i mówmy o tym i żądajmy zamknięcia bramy i furtki, prosimy o wpisy.
                • Gość: mieszkanka IP: *.205.190.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.01.14, 17:09
                  w mieszkaniach ciepło, w korytarzach czysto, piszmy co chcemy zmienić i poprawić
                  • Gość: mieszkanka IP: *.205.190.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.01.14, 17:15
                    należy też pochwalić - trochę poprawili drogę czyli płyty, zamknąć bramę i furtkę, reszta w miarę ok
                • Gość: mieszkaniec IP: *.204.96.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.01.14, 23:40
                  Szanowna sąsiadko, co do bramy to można zapomnieć, że będzie zamknięta zanim "nasi państwo" nie zbudują do końca tego co zaczęli, czyli może za rok. Może to i lepiej bo brama działała normalnie średnio 1 lub 2 dni - następnie awaria, a nie ma możliwości innego wyjazdu z naszego "zamykanego i monitorowanego" osiedla ... ???
                  • Gość: sąsiadka IP: *.31.40.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.01.14, 20:55
                    za bramę zapłaciliśmy a brama i otwarta i uszkodzona, ostatnio nie miałam gdzie zaparkować, co będzie jak wprowadzą się wszyscy?
                    • Gość: mieszkanka IP: *.057.c88.petrotel.pl 20.02.14, 22:07
                      ...co do parkowania to może zacznijmy od tego, żeby na terenie osiedla nie parkowali robotnicy, samochody dostawcze (?), a mieszkańcy (czyli my) parkowali w liniach a nie na dwóch miejscach postojowych...
                  • Gość: mieszkanka IP: *.057.c88.petrotel.pl 20.02.14, 22:03
                    Jeśli brama się psuje żądajmy wymiany na nową razem z systemem, w ramach niezgodności towaru z umową, brama nie działa tak jak powinna i nie spełnia swojego zadania. To osiedle nie jest własnością inbudu tylko wspólnot i to do nas należy decyzja o zamknięciu bramy.
                • Gość: k IP: *.101.c74.petrotel.pl 28.01.14, 14:13
                  Proponuję zacząć od podstaw i poczytać co to jest wspólnota mieszkaniowa i jak się zgłasza uchwały do przegłosowania na zebraniach wspólnoty ( na które i tak większość Was sąsiedzi nie chodzi). Forum to jest ostatnie miejsce, żeby takie sprawy załatwiać. Każdą sprawę do przegłosowania należy wcześniej zgłosić a potem przyjść na zebranie i zabrać głos, czego bym sobie osobiście bardzo życzyła, bo dotychczasowa beztroska większości moich sąsiadów niestety zwala z nóg.
                  • Gość: mieszk. IP: *.146.159.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.02.14, 21:01
                    1. Jeżeli już ktoś chce pouczać kogoś jak postępować, to zapytajmy czy mieliście Państwo prawo bez zgody mieszkańców wspólnoty i naszej akceptacji otworzyć bramę i na wiele miesięcy pozostawić uszkodzoną i otwartą? Wasza budowa - Wasz problem. Brama powinna być zamknięta.
                    2. Czy mieliście Państwo prawo, bez naszej zgody, na ścianach bloków umieścić tablice informacyjne ( Nr bloków ) z napisem z logo Waszej firmy Inbud - przecież powinien widnieć napis "Wspólnota mieszkaniowa". Czy płacicie nam za reklamę Waszej firmy Inbud?
                    - Kiedy dokonacie zmian? Oczekujemy odpowiedzi i reakcji z Waszej strony.
                    • Gość: mieszkanka IP: *.057.c88.petrotel.pl 20.02.14, 22:12
                      Trafne spostrzeżenie, niestety nie na forum, a na zebranie... ew.może ktoś zbierze głosy niezadowolenia, rzeczy do poprawek lub zmiany, żeby przedstawić na zebraniu, głosować...?
                      Fakt, że musimy pamiętać, aby na zebrania jednak chodzić...mimo tego, że czasem wymaga to zmiany naszych planów...
                      • Gość: mieszkanka bl 41 IP: *.class100.petrotel.pl 28.02.14, 14:39
                        przyjdźcie poprostu na zebranie łaskawie i zabierzcie głos, bo ci co najgłosśniej krzyczą na forum potem mają na zebraniu najmniej do powiedzenia niestety
                        • Gość: mieszkaniec 43 IP: 91.212.223.* 07.03.14, 14:40
                          Pytanie tylko, czy i kiedy te spotkania się odbywają, bo nikt o tym nie informuje. Nasza wspólnota miała do tej pory tylko jedno zebranie, w marcu 2013.
                          • Gość: mieszkaniec IP: *.centertel.pl 07.03.14, 15:00
                            Zgodnie z ustawa takie spotkania musi zwołać zarządca przynajmniej raz w roku do końca 1kwartalu następnego roku czyli np. do końca marca 2014. Na wniosek członka wspólnoty spotkanie można zwołać w dowolnym momencie.
                            • Gość: bl45 IP: *.tor-node.net 14.08.14, 17:08
                              Witam czy jeszcze komus z bl45 lub innego Karczewscy blokuja podpisanie aktu ?
                              • Gość: mieszkaniec IP: *.205.64.19.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.08.14, 00:59
                                sąsiadko / sąsiedzie mieszkamy tu jako jedni z pierwszych mieszkańców, a państwo Karczewscy już nie 1,2,3,4 czy 5 razy nie dotrzymywali wypowiadanych słów na Zebraniach Wspólnoty, próbowaliśmy coś zrobić na początku powstania wspólnoty ale większa część sąsiadów nie była tym zainteresowana ... , trzeba poczekać... , aż może kiedyś ... , sąsiedzi otworzą oczy ... i cała Nasza Wspólnota zechce odwołać państwa Karczewskich od ich administrowania naszymi blokami. Przykład - brama wjazdowa miała być zamknięta w ciągu miesiąca od ostatniego zebrania wspólnoty ???, i nic ???, nawet nie wiadomo, czy ta brama działa ??? a koszt pilotów do bramy za które zapłaciliśmy był dużo zawyżony ..., nie wspominając o drodze dojazdowej, która cały czas służy jako dojazd do budowy, a nie dla mieszkańców, tak więc albo mieszkamy SAMI W SWOICH 4 KĄTACH ALBO MOŻE JUŻ CZAS ŻEBY NARESZCIE ZACZĄĆ WALCZYĆ O TO CO CO NAM SIĘ JUŻ OD DAWNA NALEŻY - O SWOJĄ WŁASNOŚĆ !!!
                              • Gość: mieszkanka IP: *.centertel.pl 18.08.14, 10:37
                                A, którego piętra dotyczy ten akt?
                                • Gość: bl45 IP: *.163.c75.petrotel.pl 28.08.14, 15:39
                                  I-go
                                  • Gość: mieszkanka IP: *.112.c82.petrotel.pl 28.08.14, 19:06
                                    Niestety wiele zrobic nie mozesz. Prawo jest takie, ze mozesz tylko czekac az develooer podpisze z toba akt notarialny. Jak do tej pory to akty byly z inbudem podpisywane po okolo 6-9 miesiacach od momentu otrzymania kluczy. Pzdr
                                    • Gość: mieszkanka IP: *.182.238.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.09.14, 23:01
                                      " zawsze trzeba czekać", na wszystko,brama działa ale przejście od strony Wańkowicza wciąż otwarte, włazi nim kto tylko chce, pozdrawiam
                                      • Gość: mieszkanka 41 IP: *.centertel.pl 08.09.14, 12:07
                                        Brama jeszcze dziala ale druga jest nadal otwarta. Wejscie od Wankowicza powstalo na zyczenie mieszkancow i nikt poza nami nic z nim nie zrobi. Jesli zdecydujemy zeby je zamknac i za to zaplacimy to nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobic.
                                        • Gość: bl IP: *.207.c68.petrotel.pl 08.09.14, 13:27
                                          A ciekawe co na to inne bloki, których jednak też dotyczy "zamknięte, strzeżone osiedle" wg prospektu, a których nikt o zdanie nie pytał. To chyba leży jednak w gestii dewelopera i po jego stronie. A brama...no cóż być może ktoś nie przewidział takiego ruchu na osiedlu i dlatego brama ciągle się psuje? A gdzie miejsca parkingowe, przynajmniej jedno na mieszkanie?
                                          • Gość: mieszkaniec 41 IP: *.c154.petrotel.pl 21.11.14, 17:25
                                            może cos się wreszcie ruszy, cala nadzieje w nowej pani radnej...

- Nie wiem, czy jest sens mówić o priorytetach jeszcze przed zaprzysiężeniem i zapoznaniem się z sytuacją budżetową miasta. Oczywiście, jednym z moich głównych zainteresowań w radzie będzie inwestowanie w Zielony Jar i inne osiedla, będę lobbować w granicach możliwości budżetu Płocka. W związku z pracą, którą na co dzień wykonuję w starostwie, i moimi zainteresowaniami będę chciała pracować w komisji edukacji i kultury. Na początku chciałabym się zająć pomocą mieszkańcom bloków w okolicy Żyznej, którzy borykają się z brakiem drogi dojazdowej.
                                            Cały tekst: plock.gazeta.pl/plock/1,35710,17004361,Nowi_ploccy_radni__Czym_sie_zajma__co_proponuja_.html#ixzz3Jh0W3hc0

• Gość: sn IP: *.010.c66.petrotel.pl 11.12.14, 19:15
                                              A przepraszam, bo się nie orientuję. Chodzi o drogę, po płytach, czy od ronda między tarasowcami, a blokami przy Żyznej ? Mam nadzieję, że ta druga nigdy nie powstanie, bo cały sens osiedla na uboczu zniknie.
                                              • Gość: b41 IP: *.centertel.pl 12.12.14, 09:01
                                                Po płytach. Miedzy tarasowcami do Gulczewa raczej nie ma szans w najbliższej pszyszlosci i b.dobrze.
                                              • Gość: mieszk. wspóln. IP: *.204.168.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.01.15, 18:15
                                                Droga od rondka między tzw. tarasowcami i pod balkonami bloku Nr 45 powstanie, taki jest plan zagospodarowania przestrzennego. Przy bloku Nr 45 a tak właściwie między nim a obecnie budowanym 1 - klatkowym przez firmę Inbud, będzie kolejne rondko i wyjazd przy nowym przedszkolu do ulicy Żyznej. Jeżeli chodzi o płyty betonowe to one będą sobie leżeć aż firma Inbud zakończy inwestycje budowlane, a mają stawiać jeszcze dwa bloki w stronę strumyka tzw. Rosicy. Na wprost naszej bramy inny deweloper zagrodził teren i też rozpoczyna kolejne inwestycje. Nie bądźmy naiwni, nie wierzmy w obietnice, dalej będziemy jeździć po dziurach w płytach i niszczyć auta. A tak nawiasem furtka przy bloku Nr 45 miała być zamykana już od wiosny, do dziś tego nie zrobiono. Może coś zmienią, poprawią przed najbliższymi zebraniami wspólnot. Pozdrawiam.
                                                • Gość: sn IP: *.005.c80.petrotel.pl 08.02.15, 15:35
                                                  no to zamknęli furtkę na amen :)
                                                  Zastanawiam się czy nikt tego nie sprawdza, ze kody dostępu nie działają, a do mieszkania z furtkowego domofonu dodzwonić się nie da?
                                                  Człowiek wychodzi do pracy i po południu na osiedle dostać się furtką nie może, myśli sobie dlaczego nikt nie wydał kluczy? jak już udało się dostać, to na klatce wisi kartka, której rano nie było, żeby sobie odebrać klucze :) mistrzostwo.

Co do drogi z ronda, wiem, że jest w planie zagospodarowania, ale nie chciałbym, żeby powstała. Wolałbym pasaż spacerowo rekreacyjny z odpowiednim rozstawem urządzeń, aby np straż mogła w razie potrzeby wjechać. Takie drogi nie powinny przechodzić pod balkonami. Tyle się mówi ostatnimi czasy, że stare osiedla nie były przewidziane na takie natężenie ruchu i ilość samochodów jaka jest teraz i dale brniemy w takie rozwiązania. Podobnie jest z odległością bloków w okolicach Kutrzeby. Dziwi mnie to mocno.
    • 16.08.14, 15:23
      Gość portalu: dsv napisał(a):

> tnijurl.com/f19c7b66c05f/

Ty kretynie , city-pl - przestań wwalać gó...ane linki!!!!!!!!
    • Gość: nn IP: 91.212.223.* 23.11.14, 17:33
      www.portalplock.pl/pl/334_informacje/706_nowy_wiezowiec_stanie_przy_kilinskiego.html
      • Gość: sąsiadka IP: *.204.168.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.01.15, 18:22
        A w altanie śmietnikowej, w tych syfach i przepełnionych pojemnikach, nie ma gdzie wykładać śmieci, to już widziałam nawet szczury, uważajcie lepiej gdy wypuszczacie dzieci z domów.
        • Gość: sąsiadka IP: *.204.168.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.01.15, 18:35
          Zgłaszajmy uwagi, może w ten sposób sprawimy, że Zarządca zacznie robić co do niego należy a nam będzie się lepiej tu mieszkać.
          • 09.01.15, 22:57
            Szanowni Sąsiedzi pisać można i narzekać na to co Nas otacza ... KAŻDY WIDZI ... ale co i komu z Nas to da ??? Ja już to przerabiałem z innymi sąsiadami 3 - 4 lata temu na początku tego niby "zamkniętego osiedla", próbowaliśmy ale było Nas wtedy za mało ..., dopóki są zarządcą tych 3 bloków i nikt z Nas - jako 3 wspólnoty RAZEM tego nie zmienimy to się nic nie zmieni ... tylko czy komuś z Nas się chce, komuś na tym zależy ... bo mi już nie ..., pozdrawiam wszystkich Nowych Sąsiadów i czekam na Wasze propozycje
            • Gość: sąsiad IP: *.158.217.247.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.01.15, 21:45
              Sąsiedzi nauczcie się wreszcie parkować nie zastawiając innych i garaży, a żale że nie ma gdzie - do zarządcy ...
            • Gość: Gosc IP: *.plock.mm.pl 26.02.15, 08:18
              Szanowni Państwo nie możecie wymagac od wszystkich mieszkancow 100procent zaangażowani ponieważ duża grupa nie jest właścicielami lokali mieszkalnych a wszystko przez to ze sprzedający ma problemy z podpisaniem aktu notarialnego na wyodrębnienie własności............
      • 12.01.15, 05:58
        Jak można zauważyć w nie dużym mieście Płocku mamy dużo hoteli w samy centrum i nad Wisło już nie wspomnę o prywatnych kwaterach w centrum i na obrzeżach. Pomysł z wybudowanie dużego budynku w płocku jest dobry ale dlaczego zaraz Hotel a w tym miejscu będzie on miał dużo konkurencje np.zaraz znajdującego się hotelu Petropol czy Petrochemia ..ale cóż jest konkurencja i przetrwają tylko najlepsi ..No będzie że Płock Hotelem i Galerią stoi...??
        • Gość: mieszkanka bl. 45 IP: 213.158.222.* 12.01.15, 23:52
          prawie pod naszym balkonem jest furtka w stronę Biedronki, z tego co się dowiedziałam miała być zamknięta już ponad pół roku temu, jak jest to widać, trzaska nią wiatr,przechodzą przez nią różne osoby chociażby rozgrzebujący śmietniki i wiele osób spod ciemnej gwiazdy obserwujących nasze auta, może by tak zapytać zarządcę czemu okłamał ludzi na zebraniu odnośnie zamknięcia furtki, co na to państwo Karcz........ nasi zarządcy, czemu nas okłamaliście? robicie sobie z nas zabawę i kpiny, tak ma wyglądać zamknięte osiedle?
          • Gość: mieszkanka 41 IP: *.centertel.pl 13.01.15, 08:52

To ja mam propozycję. Może tak szanowna mieszkanka sama zadzwoni do zarządcy z tym pytaniem i napisze nam na forum jaką otrzymała odpowiedź, hmm? Czekam z niecierpliwoscia.
          • Gość: gość IP: *.205.161.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.01.15, 18:54
            Mieszkanko bl.45 - ta furtka miała być zamknięta nie pół roku temu a 3 lata temu, odpowiedź sąsiadki jest bardzo trafna, proszę samemu działać ...
          • Gość: mieszkanka wspóln. IP: *.181.247.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.01.15, 19:45
            czytając wypowiedzi sąsiadów, analizując je, można dojść do wniosku, że zarządca nie robi za wiele dla mieszkańców wspólnoty. daje się zauważyć arogancki ton kogoś reprezentującego zarządcę i brak reakcji na głosy mieszkańców. brak realizacji, nie ma wykonania ustaleń jakie zapadały na zebraniach wspólnot. zarządca nie wykazuje żadnej inicjatywy, postawa wygodna czyli bardzo bierna, w myśl zasady to nasza budowa - bzdura , już nie. a może by tak pokazać, że to my jesteśmy górą, chociażby temu, że płacimy za zarządzanie. w niedługim czasie będą kolejne zebrania wspólnot, warto przemyśleć jakąś strategię, a może zmianę zarządcy. może nowy zarządca będzie bardziej dla nas, może zainteresuję się tym wszystkim czego nie robi obecny.
      • Gość: nn IP: *.plock.mm.pl 27.02.15, 08:14
        p. S.K. Wszystko tak szybko robi jak te hotel!
        • Gość: mieszk. współ. IP: *.31.10.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.15, 22:29
          Pochwalmy troszeczkę Zarządcę: działa brama ( jedna ), działają furtki ( przydałyby się tabliczki ,, proszę zamykać ,, ), korytarze czyste i ciągle widać Panią sprzątającą, zgłoszenia o usterkach realizowane w miarę szybko, obsługa tel. b. miła, największy minus - droga dojazdowa, tereny zielone - można mieć nadzieję iż będzie coraz lepiej, pozdrawiam.
          • Gość: mieszk. wspóln. IP: *.31.10.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.03.15, 22:39
            Jeżeli chodzi o drogę od rondka, pod balkonami Nr 45, to ona jest w planach zagosp. przestrz. i powstanie, chyba, że zrobi się jakiś mały proteścik, za wiele to nie pomoże ale spróbować można, potrzebni tylko odważni do realizacji.
            • Gość: gość IP: *.centertel.pl 09.03.15, 23:11
              fakt jak szybko "powstała" nasz droga dojazdowa tak szybko powstanie i tamta, nie martwił bym się ... to będzie długo ...
            • Gość: sn IP: *.046.c80.petrotel.pl 12.03.15, 18:18
              Ja popieram. Droga od ronda za blokiem 45 nie może powstać. Cały sens osiedla zarówno naszego jak i tarasowców zostałby wywrócony do góry nogami. Puszczenie drogi pod balkonami, całą funkcję wypoczynkową lokali tak usytuowanych zniszczy.
              Myślę, że nie trzeba protestów, lecz wniosek o zmianę planu, z jakąś listą osób popierających. Co prawda wszystko leży w rękach prezydenta bo ma on w zasadzie nieograniczoną swobodę w otwieraniu planu na zmiany, ale jak poparcie w miszkańcach osiedla będzie to może i poradzimy. W końcu kto ma kształtować przestrzeń w której mieszkamy?
              Moim zdaniem powinien tam powstać jakiś ładnie zagospodarowany przechodniak -park, z tak rozplanowaną małą architekturą, żeby wozy np. Straży mogły przejechać, ale ogólnie byłby do ruchu pieszo rowerowego. Może trzeba jakiś projekt na budżet obywatelski zrobić. Choćby dla reklamy pomysłu.
              Dziś roznosił listonosz zawiadomienia o zebraniu mieszkańców. Można pomysł wrzucić pod rozwagę.
          • Gość: Nowy IP: *.plock.mm.pl 11.03.15, 07:59
            To fakt na klatkach czysto a teren wewnątrz osiedla zadbany ale nieoszukujmy sie droga powstanie za min. 5-10 lat bo najpierw trzeba ukończyć budowę na zewnątrz ( tam to dopiero jest bałagan) bo ciężarówki i ciężki sprzęt bedzie niszczy nawierzchnie a w planach jest jeszcze kilka bloków. Tak wiec od widoków koparek długo sie nie uwolnimi a na narty mozemy wyskoczyć obok bo mamy "piękne" gory
            • Gość: mieszkanka bl. 45 IP: *.30.89.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.03.15, 22:11
              niestety, taki jest urok budowy bloków, jeżeli chcemy mieć wpływ na decyzję o naszym osiedlu i drogi pod balkonami nr. 45 to czas zacząć działać, będą zebrania wspólnot, wywrzeć trzeba presję na zarządcy aby wykazał się większą inicjatywą i zaczął działać też w naszym interesie, jego interes ma się dobrze - mieszkania schodzą płynnie,
              • Gość: mieszk. wspóln. IP: *.31.23.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.04.15, 22:47
                Czy ktoś może podzielić się wiadomościami z zebrań wspólnot mieszk.? Nie mogłam być!
                • Gość: Gdhff IP: *.223.c87.petrotel.pl 07.06.15, 20:01
                  Witam. Chce kupić mieszkanie w bl45. Słyszałem ze sa problemy z aktami notarialnami, jak wyglada sytuacja w tej sprawie??
                  • Gość: mm IP: *.251.c85.petrotel.pl 15.07.15, 22:10
                    do dupy... też czekam i ciągle słyszę "jeszcze nic nie wiadomo"
                • Gość: Mieszkaniec IP: *.146.95.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.06.15, 13:23
                  Zapraszamy dzis mieszkańców bl.1,2 ,3 na zebranie o 20 na placu zabaw. A po nim lub rownolegle, mieszkańców bloków 2 i 3 na rozmowy o postępowaniu w zwiazku z zawiadomienuami ktore otrzymaliśmy od Wojewody.
                  • Gość: sn IP: *.243.c90.petrotel.pl 08.06.15, 22:08
                    a znacie Państwo taki dokument ? dane.plock.eu/bip//dane/interpelacje/vii/int_72_2015.pdf
                    • Gość: sn IP: *.243.c90.petrotel.pl 08.06.15, 22:10
                      i druga sprawa, w trakcie opracowania jest plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący nasze tereny, łącznie z drogami dane.plock.eu/bip//dane/uchwaly/vi/870_z.pdf
                      • Gość: mieszkanka wsp. 43 IP: *.31.29.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.06.15, 09:53
                        żenujące! żenujące! żenujące!
                        wczoraj na spotkanie na placu zabaw przyszli licznie mieszkańcy wspólnot, nawet z dziećmi, cieszy, że jesteśmy zainteresowani naszymi problemami.
                        a gdzie był prawnie reprezentujący nas i przez nas opłacany zarządca ? czyje w takim razie reprezentuje zarządca interesy ? widać, że nie nasze a do tego jest prawnie zobowiązany.
                        wczoraj jeden z sąsiadów powiedział, że zarządca nie przyjął zaproszenia na spotkanie. zarządcy nie powinno się zapraszać do udziału w spotkaniach wspólnot, im powinno się nakazać udział w takim spotkaniu, to my ich opłacamy po to aby nas reprezentowali i za nas takie właśnie sprawy załatwiali!
                        szanowni organizatorzy, jesteśmy Wam wdzięczni za inicjatywę, ale czas aby zmusić zarządcę do ruszenia tyłków z foteli, zabierzcie ich ze sobą do prezydenta i niech tam określą się po czyjej są stronie i w końcu pokażą kogo reprezentują i w czyjej sprawie działają. zaangażowanie zarządcy to również "walka" o dobro mieszkańców, o ich zadowolenie z powiedzmy osiedla, wykazywanie szeroko rozumianych inicjatyw i ich realizacja, do chwili obecnej to praca na naszą rzecz jakby z przymusu i konieczności.
                        państwo zarządcy obudźcie się, zacznijcie działać i nie traktujcie nas jak zło konieczne!
                        • Gość: sn IP: *.214.c84.petrotel.pl 27.07.15, 11:01
                          Po zebraniu z pracownikami urzędu miasta widać że w tej sprawie zarządca wspólnoty działając jako zarządca ma konflikt interesów z samym sobą działającym jako developer.
    • Gość: Nowa inwestycja IP: *.dynamic.mm.pl 29.02.16, 08:14
      www.tp.com.pl/wokol-nas/park-w-borowiczkach-sprzedany.html
      • Gość: BlaBla IP: *.146.140.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.09.16, 19:17
        Deweloper robi wałki, a ludziska w dobrej wierze łykają te jego głodne teksty. Bloki Pana K. przy ulicy Żyznej powstały tylko dlatego, że zobowiązał się do budowy wszystkich dróg publicznych z MPZP (od Żyznej pomiędzy blokami istniejącymi i projektowanymi do ronda). Pomijam kwestie samowoli budowlanych, których się permanentnie dopuszcza i nasyła mieszkańców na ratusz, że to wina urzędników.

dane.plock.eu/bip//dane/interpelacje/vii/int_817_2016.pdf

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.