Dodaj do ulubionych

Centralna Aglomeracja Nadwiślańska - uaktualnienie

30.12.11, 15:03

Poniższy plan projektu Centralnej Aglomeracji Nadwiślańskiej (CAN) dodany dziś tj 30.12.2011 r. uwzględnia najnowsze propozycje rządu z wycofania się budowy KDP wprowadzając nieznaczne zmiany w poniższym projekcie dotyczące modernizacji kolei na odcinku Toruń--Sierpc--Płock--Kutno oraz lokalizuję centralny port lotniczy (HUB).

Takie założenia dostosowane do dobrego i spójnego funkcjonowania oraz wykorzystania atutów omawianego obszaru (centrum Polski), a także czynników ekonomicznych implikują szanse szeroko rozumianego rozwoju i zwiększają prawdopodobieństwo przyciągnięcia poważnego kapitału do tego regionu oraz ożywienie gospodarcze całego kraju.

CAN - Plan projektu z opisem

CAN - Planu projektu o powiększonych wymiarach obrazu
Edytor zaawansowany
  • Gość: canentuzjasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 15:27
    Świetnie! Teraz jest akurat. Tak sobie to wyobrażałem. Cieszy duża liczba lotnisk w tym krajowych.
    Budujmy CAN !
  • Gość: fan CAN IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.11, 16:28
    Wszystko mi się niesamowicie podoba, szczególnie zaś proponowana sieć szybkiej kolei miejskiej CAN w powiązaniu z jej siecią portów lotniczych - gdyby dało się pokazać samą CAN ( już bez pokazywania sąsiednich aglomeracji) na nieco bardziej szczegółowej mapie Płocka i województwa płockiego to możnaby lepiej ocenić i docenić możliwości, potenacjał i prespektywy rozwojowe regionu.
    Pozostaje tylko ostro zabierać się za intensywne propagowanie CAN, organizację lobbingu i poparcia oraz szukanie sponsorów i inestorów.
  • Gość: sem IP: *.ip.netia.com.pl 30.12.11, 16:36
    cityjan idź do .....weterynarza
  • Gość: determinator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 16:49
    Jest w porzo! mam tylko obawy czy przy tak dużym nasyceniu tego w sumie niewielkiego obszaru lotniskami różnej kategorii samoloty startując i ladując nie powpadają na siebie. A i Modlin niedaleko. Myślę, że to trzeba przemyśleć.
  • 30.12.11, 18:19
    Na planie jest 1 HUB, reszta to lotniska uzupełniające. Na znacznie mniejszych obszarach w Europie są dużo większe zagęszczenia ruchu lotniczego i jakoś jest to normalne. Polska w zasadzie jest obecnie pustynią w lotnictwie cywilinem, rozumiem że stąd też wynika i obawa owym "zagęszczeniem". :-))
    --
    Budujmy Centralną Aglomerację Nadwiślańską (CAN)
  • Gość: fan CAN IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.11, 18:52
    citymen napisał:

> Na planie jest 1 HUB, reszta to lotniska uzupełniające

wyjaśnij bliżej, co to znaczy HUB a co to jest lotnisko uzupełniające - jakie są ich funkcje i wzajemne relacje. Podaj przykłady z Europy układów HUB/lotniska uzupełniające.
  • 30.12.11, 19:24
    Zakładam że ludzie są inteligentni i potrafią korzystać z wyszukiwarek internetowych, jeśli zaś będą chcieli zgłebić swoją wiedzę na poziomie definicji każdego hasła skorzystają z różnych dostępnych źródeł np encyklopedii lub zwrócą się o taką pomoc bezpośrednio tu na forum do znanych na nim powrzechnie wolontariuszy służących swoją wiedzą i wyjaśniających wszelkie zagadnienia w sposób wyczerpujący i precyzyjny na poziomie co najmniej analizy pracy naukowej. :-)
    --
  • Gość: aviator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.13, 11:32
    citymen napisał:

> Na planie jest 1 HUB, reszta to lotniska uzupełniające. Na znacznie mniejszych
    > obszarach w Europie są dużo większe zagęszczenia ruchu lotniczego i jakoś jest
    > to normalne.
    Ale i zagęszczenie ludności oraz potencjał ekonomiczny tych obszarów jest nieporównywalnie większy do obszaru pogranicza Mazowsza i Kujaw.
  • 03.09.14, 16:53
    Bez różnych ale dlaczego Płock i Włocławek mają być tym centrum
  • 03.09.14, 16:51
    Ta różnej głupoty wizje ludzie rąbnijcie sie w ten ryj
  • 30.12.11, 18:10
    Należy dodać że odcinek Poznań--Bydgosz KDP jest moją propozycją, zamiast odcinka KDP Toruń--Grudziądz
    --
  • 30.12.11, 18:38
    HUB również jak wszystko inne znajduje się w nieprzypadkowym miejscu, lecz nad Wisłą jako jednego z kilku kanałów transportowych obsługujących centralny port lotniczy. Wszystko zaplanowane i zlokalizowane jest perspektywicznie bez czynników obarczonych prowizorycznością i doraźnością, a przystosowane do ewolucji ciągłego rozwoju.
    --
  • Gość: yuh IP: *.ip.netia.com.pl 30.12.11, 19:40
    drugi czub na tym forum
  • 30.12.11, 19:46
    Śmiem twierdzić że np Jpończyk patrząc na naszą polską "infrastrukturę" usłyszawszy to co Polacy mają w jej kwestii do powiedzenia (wypowiedż powyżej) dokładnie by tak o Polakach pomyślał.
    --
  • Gość: polakduży IP: *.opera-mini.net 30.12.11, 19:59
    polska nacja wyrosła na prowizorkach jak rolnik na gnoju i tak jej najlepiej, dwie autostrady na krzyż to już szczyt perwersji i megalomanii a LĄDOWISKO w środku miasta (okęcie) jak wesołe miasteczko z karuzelą jest jeszcze ok, w końcu tylko pół miasta chodzi przygłucha ale szyby z okien nie lecą, pociągi teź są ok, dobry sposób na przekimanie całej nocy albo dwóch a korki też są fajne bo jak ktoś jedzie z roboty do domu a ma upierdliwego męża/żonę to na kolację do chałupy zajedzie, do wyra, i znów do roboty że w chałupie tylko prześpi. generalnie jest git, choć wszyscy wiedzą że to shit....
  • 03.09.14, 16:57
    Cóż czub jak nic ale to prawda
  • 31.12.11, 09:49
    Do całego zagadnienia należy podchodzić kompleksowo tzn nie tak że zaplanujemy teraz kolej, potem lotniska czy odwrotnie bo wówczas faktycznie powstają pytania o opłacalność. Dlatego musi to być spójny plan traktujący wszystkie elementy w sposób integralny. Czasy w których wolny rynek sam wszystko kształtował powoli odchodzą w pewnych kwestiach do lamusa np w kwestiach planistycznych. Gdy przekonamy UE że taki projekt jest korzystny nabierze on całkowicie innego wymiaru i wpisany zostanie do priorytów unijnych projektów jako inwestycja w ten zacofany region REALNIE rozwijająca go, gdyż infrastruktura to naczynia połączone, a nie jakaś zachcianka komsumpcyjna. Nie można też zasłaniać się kryzysem bo inne regiony Europy są już rozwinięte cywilizacyjnie i po zakończeniu kryzysu nadal będziemy w tyle z własnym zacofaniem. Nie stać nas na taką bierność.
  • Gość: planista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 10:13
    citymen napisał:

> HUB również jak wszystko inne znajduje się w nieprzypadkowym miejscu, lecz nad
    > Wisłą jako jednego z kilku kanałów transportowych obsługujących centralny port
    > lotniczy. Wszystko zaplanowane i zlokalizowane jest perspektywicznie bez czynni
    > ków obarczonych prowizorycznością i doraźnością, a przystosowane do ewolucji ci
    > ągłego rozwoju.

Bardzo dobrze, że zlokalizowałeś to w pobliżu Wisły ten HUB. Wielu ludzi będzie miało możliwość dopłynięcia systemem europejskich szlaków wodnych do lotniska. Znacznie usprawni to ich podróż i uczyni nasze CAN-owe lotnisko konkurencyjnym dla wielu lotnisk w Europie nie majacych dostępu do dużej rzeki. Podobnie będzie przy funkcji cargo naszego HUB-a

• 31.12.11, 10:26
    Czyżbyś spostrzegł że btdowa lotniska nad rzeką niej jest już idiotoczna, zwłaszcza po projekcie brytyjskim lokalizującym port lotniczy dosłownie na Tamizie? Ciekaw jestem tylko Twojej reakcji na taki projekt przed powstaniem tej brytyjskiej koncepcji. :-))
    --
  • 31.12.11, 10:29
    Grunt to kreatywność i innowacyjność, co nie? ;-))
    --
  • Gość: kreatywnowski IP: *.opera-mini.net 31.12.11, 10:46
    łoj polak to nad wyraz skomplikowana, kreatywna i innowacyjna bestia, ma największe zasługi w uzyskaniu czystego spirytusu z tzw zacieru zbożowego i choć bodaj to jedyna jego innowacyjność dana światu to zapewne jeszcze nie ostatnia w tej dziedzinie
  • Gość: planista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 10:40
    Bardzo nieidiotyczna, szczególnie uwzględniając pewne subtelne różnice pomiędzy Płock City & London. Taka lokalizacja nad rzeką obniża też koszty dostarczania wody do chłodnic samolotów. Już widzę jak Wisłą płyną do Płocka ładunki z całej Europy żeby je rozwieźć z naszego Huba do miejsca przeznaczenia w całej Europie a nawet świecie. I tłumy pasażerów statkami rzecznymi.
    Podejrzewam zresztą, że londyński biznesmeni inwestujący w nowe lotnisko w Londynie po prostu ściągnęli twój pomysł, żeby obniżyć konkurencyjność naszego HUB-a i ściagnąć poprzez lokalizację na Tamizie cały potok ludzi i towarów który mógłby obsługiwać nasz Port Lotniczy przy pomocy licznych zlokalizowanych w pobliżu lotnisk zapasowych. To się nazywa kradzież własności intelektualnej. Jedyna nadzieja, że to my prędzej uporamy się z CAN-em niz oni z lotniskiem inaczej...doooopa blada. Panowie do roboty!
  • 31.12.11, 11:01
    Rozumiem że nie dostrzegasz sensu w jakiejkolwiek niwelacji między Polską, a krajami rozwiniętymi. W sumie masz rację, niech głupie Niemcy, Anglicy, Francuzi dokładają do nas i nas utrzymują do końca świata skoro nas przyjęli do UE, a co, należy nam się! Albo jeszcze lepszy pomysł obniżający koszty maksymalnie, a właściwie do zera. Utworzyć na terytorium RP rezerwat dzikiej przyrody i na wjeździe kasować od Niemców, Francuzów, Anglików itp kasę za bilety np 100 € od łebka, czysta kasa za free! :-))
    --
  • Gość: planista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 11:13
    Nie tylko, że rozumiem, ale jeżeli czytałbyś ze zrozumieniem łatwo skonstatowałbyś, że jestem gorącym zwolennikiem. Stąd mój apel o przyspieszenie prac nad CAN-em, żeby rekiny światowej finansjery z londyńskiego City nas nie uprzedziły z portem lotniczym którego ważnym atutem jak sam piszesz jest lokalizacja nad dużą(znacznie wiekszą od Tamizy rzeką). Nie dajmy sobie wykraść tego pomysłu. Z CAN-em trzeba zapieprzać a nie tylko gadać. Inaczej pokolenia nam tego nie wybaczą.
    BTW Z okazji Nowego Roku sugeruję ci podjecie takiego zobowiazania - STOP DRAGOM I INNYM UŻYWKOM!
  • 31.12.11, 11:37
    Można pójść dalej, stop dragom, niech żyje wyborowa, unia nas wykarmi, nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba! Wiesz mi że nie wszystkim i nie na długo to wystarczy.
    --
  • 31.12.11, 11:56
    Menel i wielu mu podoboych Polaków do złudzenia przypominają takiego bezzębnego rolnika spod sklepiku z PGR-u, który to "uświadamia" swoich kolegów: A ja sołtysowi ani grosza ni dam na te droge bo to ni ch..ja sie nie to kalkuluje, mietek pługiem przejadzie szlaczek pier...lnie i bedzie gites, za te kase to możem pójść do władka i tak sie arizonom naje...ać w 3 doopy że tydziem spod stoła nie wyjdziem! A jak przyjdom niemce to i tak to wszystko w pi...du wykupiom i urządzom po swojemu. :d
  • Gość: for.obs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 13:48
    Sukcesy w klonowaniu siebie na forum masz excellent!Dobrze jednak , że klonowanie ludzi jest prawnie zakazane bo inaczej faktycznie stworzyłbyś populację dla której nawet CAN byłby za mały. Na nic by to sie jednak i tak nie zdało bo jak widać tylko "gadać" potrafisz, a wódka która jak widać w "ostrych" ripostach jest twoim podstawowym narzędziem obrony twoich bzdur tez by w budowaniu nie pomogła.
    BUDUJ CAN! NIE PATRZ NA CHŁOPÓW Z PGR ANI INNYCH MENELI I KOGO TAM SOBIE JESZCZE ŻYCZYSZ! DASZ RADĘ!
  • 31.12.11, 14:42
    Tak, paranoi ciąg dalszy.... każdy pretekst jest dobry by nic nie robić no bo, i tak się nic nie opłaci..... takie Polysz clasyk kreatywe alterntywe............. :-))

--
  • Gość: fan CAN IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.11, 14:39
    jeszcze przed siegnieciem po flaszkę i tradycyjny toast noworoczny calkiem na trzeźwo sprawdziłem parę spraw

tu podstawowa definacja HUB lotniczego
    pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99ze%C5%82_lotniczy
    a tu parę informacji odnośnie perspektyw HUB w Polsce
    www.polityka.pl/rynek/komentarze/1514378,1,wielkie-lotnisko-dla-polski.read
    a to najbardziej wyczerpujący tekst na jaki trafiłem szukając wyjaśnienia znaczenia pojęcia LOTNISKO UZUPEŁNIAJĄCE; mimo że nie zawiera on DEFINICJI( nie natrafiłem na takową) to jednak opisowo i intuicyjnie pośrednio wyjaśnia o co chodzi i określa pewne warunki i kryteria do spełnienia przez takie lotnisko
    www.lotnisko-radom.eu/indexm.php?r=5
  • 31.12.11, 14:51
    no i w związku z tym...... będzie jakaś puenta??

To już całkiem na trzeźwo sprawdź jeszcze definicję autostrad, szybkich kolei, rzeki etc. tylko obyś nie doszedł do wniosku że skoro do budowy elementu "A" wymagany jest element "B" a tego "B" w Polsce nie ma tzn że nie można nic wybudować bo idąc dalszym tokiem takiego "myślenia' nieuchronnie dojdziesz do wniosku że Wisła jako duża rzeka nie spełnia podstawowych kryteróiw na to że płynie.... Polysz clasyk alternatywe kreatywe :-))

--
  • 03.09.14, 17:03
    Sukcesy faktycznie to wy będziecie mieli ale w psychiatryku do ch...a
  • 03.09.14, 17:04
    Głupie głupie ludzie wymysły są nienormalne
  • 03.09.14, 17:02
    Ludzie różnice miedzy Płockiem a Londyne są spore po co ta idiotoczna wariacja nieidiotyczne nieidiotyczna głupota .Głupie głupie ludzie co wy macie w tej głowie szalej chyba
  • 03.09.14, 16:58
    Tak faktycznie niesamowity pomysł
  • Gość: szamałek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 15:56
    Przekonujmy Unię żeby zwiększyła dotacje dla Polski na rozwój sieci otwartego i zamknietego lecznictwa osób chorych umysłowo ze szczególnym uwzględnieniem obszaru metropolitarnego płockiego z epicentrum konurbacji policentrycznej w rejonie ul. Tysiąclecia vis ' a vis Biedronki po tej samej stronie ulicy
  • Gość: kolejorz IP: *.plock.mm.pl 31.12.11, 13:55
    Aglomeracja to również dworce kolejowe. No to zobaczcie jak by mógł wyglądać dworzec w Płocku:
    wiadomosci.wp.pl/gid,14125441,gpage,10,img,14125506,title,Odnowiony-dworzec-PKP,galeria.html
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.11, 14:48
    ale z tego dworca na zdjęciu jednak od czasu do czasu jeżdżą jakieś pociągi blizej i dalej oraz całkiem daleko (będzie ich kilka albo i kilkanaście ..............na godzinę) i trochę ludzi z niego korzysta - sam nawet stosunkowo niedawno korzystałem z tego dworca.
  • 31.12.11, 14:53
    To nie dobrze... po co tak jeżdżą bez sensu?? Przecież to nieopłacalne.... ;-))

--
  • Gość: dr pegieerowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 15:03
    city powiem ci krótko i na temat :
    Pie..ol, pie..ol ! Ja posłucham!
    Na Polaków narzekał też tow. Wiesław i tow. Gierek. Zawsze twierdzili że jakby naród ich rozumiał to ruszyliby z posad bryłę świata. Niestety ni ch...a ich nikt nie chciał zrozumieć. Ty tez widzę biedaku nie pod tą szerokościa i długoscia geograficzna sie urodziłes. Na szczęście mamy kraj wolny i wbrew temu co twierdzisz otwarty na świat.
    Wyjedź do Krzemowej Doliny (Cal., USA) tam jest ogromne zapotrzebowanie na takie mózgi jak twój a i lepsze warunki do rozwoju nawet najbardziej fantastycznych pomysłów, fantazji i mrzonek.
    Dobrze by było, żebyś przedtem tego HUB-a wybudował. Łatwiej by ci było wyjechać.
  • 31.12.11, 15:14
    Ale stary o co Ci kaman, przecież napisałem Ci że z tym rezerwatem przyrody do dobry pomysł, taki bardziej adektwatny do twoich "działań' :-))

--
  • 31.12.11, 15:02
    Polska to beztroski kraj nic nam nie grozi, wystarczy troszkę zaoszczędzić spłacić długi i będzie ok. No chyba że nie da się spłacać długu i jednocześnie łudzić się że wyjdzie się z kryzysu za pomocą samego oszczędzania tylko również i inwestycji, tym bardziej że dług płynie i płynie sobie tak jak beztroskie polskie myśli, o mniej więcej tak jak w tym linku tik tak tik tak tik tak....

--
  • Gość: dr pegieerowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 15:13
    Czy możesz wymienić jakąś inwestycję którą do tej pory zrealizowałeś jako inwestor albo chociaż wykonawca? Oczywiscie wyłącz z tego swoje zakupy od dilera bo nie o to jak sie mozasz domyślic chodzi. Raczej wygladasz mi na gawędziarza-pasożyt co to najwiecej z tego faktycznie rosnacego długu korzysta.
  • 31.12.11, 15:17
    O i tu mylisz się nie jestem urządnikiem na państwowej posadce. I wiem też to że od nic nie robienia dług sam nie spada a manna nie leci, ale rzecz jasna Ty możesz w to wierzyć, wszak mamy demokrację.... :-))

--
  • 31.12.11, 15:19
    acha no i bezrobocie też nie spadnie a inwestorzy również nie przyjadą nie mając do czego do dobrej infrastruktury i takich tam "fanaberii"....

--
  • Gość: dr pegieerowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.11, 15:51
    To że nie jesteś urzędnikiem na państwowej posadzie domyślam się bez twojej deklaracji. Żeby być takim urzędnikiem mimo wszystko trzeba miec jakieś kwalifikacje i przejść badania lekarskie.
    Interesowało mnie jakie to inwestycje odbyły się z twoim udziałem w charakterze inwestora lub wykonawcy lub jakie twoje projekty były wdrażane. O wykształcenie nie pytam bo Leonardo też uniwersytetów nie kończył
    Raczej jesteś pasozytem-obibokiem co to recenzuje innych i wymyśla w chwilach wolnych koło.
  • 31.12.11, 16:43
    Recenuje innych, precyzyjniej jednego, jeszcze precyzyjniej menela-noblistę wszechdziedzin i krytakanta wszystkich istot (być może nawet też pozazidmskich) niestrudzonego dyżurnego frustrata spamera tegoż forum... :-))
    --
  • 31.12.11, 16:51
    A poza tym masz zapóźnienia, już dawno nieutytułowałeś żadnego z redaktorów i forumowiczów per idiotą kretynem itp a przecież to główne Twoje zajęcie, a skoro tak to zwyczajnie jesteś ostatnio obibokiem....
    --
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.11, 18:00
    ależ natychmiast nadrabiam to zaniedbanie - to zwykłe niedopatrzenie z mojej strony - chociaż lekko przymuszony sytuacją (a nie jak zwykle swobodnie i na luzie) spełniam tu swoj obowiązek homo sapiens, tym razem bez większej satysfakcji i nadziei na jakieś pozytwne tego efekty.
    Moja opinia o tobie oparta na pobieżnym tylko przeglądzie twojej tfurczości forumowej, tffu!! -broń mnie panie boże przed natrafieniem na inne jej formy: infantylny naprawiacz świata, niespełniony i niedoceniany uszczęśliwiacz ludzkości, nawiedzony fantasta prowincjonalny, zaściankowy wizjoner, niedouczony ćwierćgłówek, pretensjonalny półanaflabeta i tłumok, małomiasteczkowy megaloman ze swiatowymi ambicjami, niespełniony grafoman, chory człowiek z kompleksami - słowem rzadki przypał i psychol .
  • 31.12.11, 18:41
    Wielkie dzięki o boski, nieomylna wyrocznio niczym ś. p. nieodżałowany ojciec narodu koreańskiego Kim Dzon Il że zechciałeś stać się człowiekiem specjalnie z tej okazji by wydać swoją nieomylną i absolutnie obiektywną opinię o mnie zostawiając jak zwykle merytoryczne i konstruktywne uwagi z których niewątpliwie niezwłocznie powinienem wyciągnąć wnioski (a na pewno Twój specjalista od spraw emocjonalnych). Twoja światłość onieśmiela mnie o prośbę głebszej oceny, tak więc, tymi muszę się zadowolić mimo że wyraźnie zabrakło mi tu akcentów tak chętnie przytaczanych przez Ciebie odwołujących się do jakże bezcennych doświadczeń nabytych z kraju rad. Bywaj w pokoju, świętuj ostrożnie, śpij spokojnie, leki przyjmuj regularnie. :-))
    --
  • 31.12.11, 18:53
    Ja natomiast napiszą krótko, ale za to z dobrą radą. Menel, mordo ty moja, sam po sobie widzisz że gorzała z mety to nic dobrego, nie dość że rozwalisz sobie wątrobę to przy okazji i centralny układ nerwowy. Ty chłopie nie szalej też dziszejszej nocy za bardzo bo podobno od 1-szego leki mają skoczyć ostro w górę, te od sraki emocjonalnej też :d
  • Gość: kazik IP: *.069.c78.petrotel.pl 31.12.11, 21:10
    fajnie jest poczytać tego wkurzonego głupa ubliżającego wszystkim dookoła, który wyrażnie intelektualnie nie dorasta do pięt citiemu i może wyżyć się tylko na płocczaninie0 :))
  • Gość: docitymena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.12, 10:04
    Zgodnie z twoją wolą tak szczerze w Nowym Roku spier...aj idioto!
  • 01.01.12, 12:09
    Chyb nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci pogody ducha! :)
    --
  • Gość: docitymena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.12, 12:15
    ... a ja tobie żebyś z Nowym Rokiem odidiociał:(
  • 01.01.12, 13:34
    a kolega dalej swoje.... ech

--
  • Gość: q IP: *.opera-mini.net 01.01.12, 18:41
    patrzyłeś ile od wczaraj na zegarze nabiło długu z odsetkami? jak zamierzałbyś to spłacić? acha no tak menel mówił coś o dochodowej fabryce na terenie areoklubu, tylko jeszcze nie wiadomo fabryki czego, może dziur i dziurek jak u słynnego prof. Ambrożego z Akademii Pana Kleksa :-D
  • 03.09.14, 17:17
    No faktycznie nie różni sie pomysł jak od dilera
  • Gość: do doxona IP: *.199.c81.petrotel.pl 03.09.14, 18:16
    dixon ktoś ci kopsnął lewą marychę :))
  • 03.09.14, 17:12
    Pierdol pie...jak cholera ludzie o czym wy piszecie na ch... pisac o czymś czego nie będzie to jakaś wariacja ratunku na pomoc
  • 03.01.12, 20:40
    Poniższy plan projektu Centralnej Aglomeracji Nadwiślańskiej (CAN) dodany dziś tj. 03.01.2012 r.

CAN - Plan projektu

CAN - Powiększenie planu projektu
  • Gość: planer planów proj IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.12, 21:45
    nie zaznaczono gdzie i jakie zmiany na lepsze, bez wątpienia!!!, w stosunku do wczesniejszych wydań planu projektu, wprowadza w planie dzisiejsza rewizja.
    co jest to jest "plan projektu" - czy różni się czymś od projketu planu albo planu planu lub projektu projektu?
    inne mozliwe kombinacje słow o podobnych znaczeniach to: koncepcja ...., idea ...., projket zamierzenia, mapa ..., koncept infrastruktury komunikacyjnej, itp, itd, etc ...., ....., ..........
  • 03.01.12, 21:52
    Średniointeligentny człowiek w 1 sekundą powinien zorientować się że plan CAN (tak często przytaczany na forum) jest zwyczajną mapą.
  • 03.01.12, 22:14
    Mam niezmienne przekonanie, że nam wystarczy uporządkowanie ładu przestrzennego Płocka oraz aglomeracji płockiej i na tym działaniu oprzeć rozwój aglomeracji,
    Powinniśmy to zrobić póki nie ma jeszcze wytworzonych barier przez chaotyczną urbanizację.
    Możemy to nazwać CAN jak ktoś tą nazwę bardzo lubi.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2903806,2,2,PLOCK--Docelowe-uksztaltowanie-Miasta.html

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2637722,2,9,Koncepcja-docelowego-uksztaltowania-Plocka-i-zewnetrznych-polaczen.html
    --
    Jan Wyrębkowski

PŁOCK - Miasto Wielkich Perspektyw !
  • Gość: jedno_ale IP: *.opera-mini.net 03.01.12, 22:25
    I właśnie dlatepo że TYLKO NAM coś tam ma wystarczyć brzmi mało interesująco dla strony rządowej, bo takich "nas" jest cała masa.
  • 04.01.12, 06:47
    Wielka aglomeracja przysparza wiele kłopotów,
    Nie twierdzę, że małe jest piękne, ale to co może powstać pomiędzy Warszawą, Łodzią i Toruniem na bazie pokazywanych rozwiązń może być piękne.
    CAN w twoim wymiarze /wciśnięty między Warszawę, Łódż i Toruń/ to wielki koszmar w centrum kraju. Przed takim CAN-em to trzeba się bronić, a nie propagować.

Tak zbudujmy Płock:
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2903806,2,2,PLOCK--Docelowe-uksztaltowanie-Miasta.html
    --
    Jan Wyrębkowski

PŁOCK - Miasto Wielkich Perspektyw !
  • 04.01.12, 11:24
    Żadna z obecnych aglomeracji w Polsce nie jest w stanie przyciągnąć poważnych inwesterów mimo iż leżymy w sercu Europy. W rozdrobnieniu urbanizacyjnym jesteśmy skazani na peryferyzację naszego kraju dodakkowo z nieefektywną, niespójną i nieekonomiczną komunikacją nieprzystosowaną we wielu rejonach kraju do obecnych czasów, będącą jeszcz obecnie pozostałością z czasów zaborów. Jednym z przykładów złej komunikacji w Polsce jest brak ciągów komunikacyjnych wzdłuż Wisły i miast nad nią leżących, co jest oczywiście tylko wierzchołkiem góry lodowej.

--
  • 04.01.12, 11:42
    Słabo zurbanizowany kraj -- pomimo 40-milionowej populacji! -- powoduje brak opłacalności poszczególnych inwestycji komunikacyjnych, zarówno ciągów jak i węzłów, to z kolei pociąga za sobą słabo rozwiniętą sieć infrastruktury, która z kolei implikuje brak zainteresowania ze strony inwestorów i kółko się zamyka.

--
  • 04.01.12, 11:17
    Poniższy plan projektu Centralnej Aglomeracji Nadwiślańskiej (CAN) dodany dziś tj. 04.01.2012 r.

CAN

CAN - Powiększenie
  • Gość: planer planów proj IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 14:24
    jutro koniecznie musisz dodać następną ulepszoną wersję - ciągle jest wiele do poprawienia, zwróć uwagę na zdanie informujące.
  • 04.01.12, 15:29
    Kwestie kosmetyczno-pedantyczne zostawiam Tobie jako znanemu, cenionemu i niezastąpionemu puryście językowemu. :-))
    --
  • Gość: kononowicz IP: *.232.c74.petrotel.pl 04.01.12, 16:29
    Gdzie on jest dodany?
    Nie rozumiem niczego.
  • Gość: resume IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 18:08
    Świetny watek i cieszacy sie dużym zainteresowaniem, przy tym merytoryczny:):):) W sumie 60 wpisów w tym 31 samego, bardzo z siebie zadowolonego inicjatora i 29 wpisów forumowych wesołków robiących sobie jaja z durnowatego przygłupa.
  • 04.01.12, 20:49
    Rozumiem że miarą wartości inicjatywy jest dla Ciebie ilość nie jakość, a dzień bez wesołkowatego wpisu będący Twoim jedynym zajęciem w ciągu dnia i treścią życia, dniem straconym. Ale nie martw się, matka natura jest sprytniejsza niż myślisz i nawet istnienie wesołkowatości (pojęcie medyczne) niektórych osobników potrafi wykorzystać dla pożytecznych celów. :-))
    --
  • Gość: kononowicz IP: *.062.c74.petrotel.pl 04.01.12, 21:07
    powiedz nam gdzie dziś CAN została dodana, albo gdzie będzie dodana, bo dalej nie wiemy niczego.
    Pewnie z tego też nie będzie niczego.
  • 04.01.12, 21:21
    Tylko do bazy grafik serwisu gazeta.pl, niestety dla Ciebie i Twojego otoczenia CAN to nie lek który został dodany do listy leków refundowanych przez NFZ przeciw wesołkowatości.
    --
  • Gość: kononowicz IP: *.062.c74.petrotel.pl 04.01.12, 21:35
    Jeżeli nawet będziesz robił to codziennie, to nie będzie z tego niczego.

Musisz zmienić miejsce dodawania.
  • 04.01.12, 22:18
    Myślę że i na to przyjdzie pora, na razie jest to faza wstępna przeznaczona dla "wypstrykania się" wkalkulowanej na samym początku wszelkiej maści kpiarzy, pesymistów i malkontentów oraz alternativie creative o takiej a nie innej mentalności wyprodukowanych przez PRL.
    --
  • Gość: ubaw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.12, 07:35
    Jako konspirator i funkcjonujący na forum GW nic nie zrobisz.
    Piszą ci dla jaj, że z tego nie będzie niczego. Taka prawda.
  • 05.01.12, 08:51
    Zauważ że za darmo podbijany jest wątek, a wraz z nim to co najważniejsze w pierszym poście.
    --
  • Gość: wiktoryn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.12, 13:25
    Zakład, że tych podbijających jest dwóch, góra trzech i robią to nie z troski o przyszłość tej idei:):):) i jej propagowanie tylko setnie bawiąc sie przygłupem, którego o "wesołkowatość "bynajmniej nie mozna podejrzewać?
    BTW Zanim przystapisz do budowy CAN przestudiuj Słownik Ortograficzny. Nie godzi się, że ktoś biorący się za promocje tak wielkiego przedsięwzięcia :):):) popełnia proste błędy typu pierszy zamiast pierwszy].
    Może to zniechęcić poważnych inwestorów którzy pewno ku twojemu zdumieniu przywiazują ważną rolę do spraw fundamentalnych typu jakość prezentacji, umiejętność przekazu, a nawet ubranie prelegenta, chociaż z pozoru( dla laika) nic nie mającym wspólnego z treścią zasadniczą.
  • Gość: wesołkowaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 09:36
    Co nowego w temacie? czy sa jakieś nowe rozwiazania uaktualniające dotychczasowe? Co z brakującą populacją, czy rozpoczął się już exodus narodów? Czy sa jacyś nowi inwestorzy? Szczególnie interesuje mnie stan zaawansowania lotniska bo w maju mam przysięgę kumpla pod Szczecinem i miło by było polecieć areoplanem
  • Gość: fan CAN IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.12, 10:32
    Koncept CAN jest troszkę niedopracowany - wielka AGLOMERACJA dużej METROPOLII bez metra to jakieś nieporozumienie, koniecznie trzeba skorygować ten drobnybłąd.
    Bez metra nie pojawi się tu nikt z inewstycjami - zaden poważny inwestor nie bedzie ryzykował, żeby mu sie ludzi do roboty spóźniali, produkytwnośc i wydjanosc spadała z banalnego powodu drobnych korków komunikacyjnych w obrębie Aglomeracji i samej Metropolii.
  • 06.01.12, 15:47
    > Zakład, że tych podbijających jest dwóch, góra trzech i robią to nie z troski o przyszłość tej idei

Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to wiedziałbyś że już to napisałem nieco wyżej.

> Koncept CAN jest troszkę niedopracowany - wielka AGLOMERACJA dużej METROPOLII bez metra to jakieś nieporozumienie, koniecznie trzeba skorygować ten drobnybłąd.

Nie mart się o to, wzorce komunikacyjne leżą poza granicami naszego kraju, w przeciewnym razie wzorując się na polskich, "rozwiązaniach" komunikacyjnych miast w takiej metropolii faktycznie musiałbyś już wieczorem wychodzić z domu żeby na 6.00 lub 7.00 zdążyć do roboty.

> Zanim przystapisz do budowy CAN przestudiuj Słownik Ortograficzny. Nie godzi się, że ktoś biorący się za promocje tak wielkiego przedsięwzięcia :):):) popełnia proste błędy typu pierszy zamiast pierwszy].

Czyż nie zaoferowałem Ci unikatowej propozycji jako głównego językoznawcy i recenzenta w niniejszym przedsięwzięciu? Niemniej jednak poćwicz nad swoją perfekcją i dbałością słowa pisanego bo przecież jako nieomylna skarbnica wiedzy nie uchodzi by być tak niedbałym i nieperfekcyjnym popełniając tak karygodne błędy przypisane zwykłym śmiertelnikom jak np ten: "drobnybłąd" zamiast "drobny błąd"

> Może to zniechęcić poważnych inwestorów którzy pewno ku twojemu zdumieniu przywiazują ważną rolę do spraw fundamentalnych typu jakość prezentacji, umiejętność przekazu, a nawet ubranie prelegenta, chociaż z pozoru( dla laika) nic nie mającym wspólnego z treścią zasadniczą.

No i obawiam się że jest to zasadnicza różnica nas dzieląca, która polega na tym że jesteś piewcą przede wszystkim formy nic nie mającą wspólnego z treścią zasadniczą i gorącym jej wyznawcą jako wartości samej w sobie znacznie wyższą od treści jakiegokolwiek działania/przedsięwzięcia gdy ja właśnie skupiam się nad ową treścią będąc wolnym od stereotypowych postępowań, zachowań, form, rytuałów itp kwestii bardziej podświadomie niż świadomie nabytych i ukształtowanych zapewne w okresie dzieciństwa lub wczesnoszkolnym oraz przyswojonych na zasadzie dogmatów etc.... Choć z drugiej strony, gdyby wszyscy bylibyśmy do siebie podobni to świat byłby znaczniej bardziej szary i nudny. :-))

--
  • 06.01.12, 15:03
    Poniżej zaprezentowany jest plan z aktualnieniem projektu Centralnej Aglomeracji Nadwiślańskiej (CAN) dodany dziś tj. 06.01.2012 r.

CAN -- Mapa z opisem

CAN -- Powiększenie mapy
  • Gość: wesołkowaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 19:04
    Dobra, nie pie....l tylko odpowiedz jak z tym lotniskiem. Czy na maja zdążysz? O inwestorów nie pytam ponownie bo rozumiem, że na razie obowiazuję ciebie tajemnica byznesowa i dlatego unikasz odpowiedzi
  • Gość: szary_obywatel IP: *.178.c75.petrotel.pl 06.01.12, 19:16
    ty ćfoku wesołkowaty popaprany masz tu swoich pupili którzy mają polskę w d.... jak ty...
  • 06.01.12, 19:30
    W maju powinieneś mieć lotnisko w Modlinie, a w byznesie też widzę Ciebie jako starego wyjadacza i szczwanego lisa co to prawie zbudował fabrykę na terenie lotniska przy ul. Bielskiej. :>
    --
  • Gość: wesołkowaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.12, 10:05
    Do Modlina za daleko. Pomysł na twoje lotnisko jest zarąbisty. Dlaczego go jeszcze nie budujesz? Jakieś ćwoki z Modlinowa ciebie wyprzedziły. Przez to przynajmniej jedno lotnisko krajowo-lokalne może się nie obronić lokalizacyjnie na obszarze CAN-u. I co wtedy? Chińczyki nie będą miały gdzie ladować i populacja kaput. Wyladują w Modlinowie i siup do Warszawy. Będą miały bliżej i kumpli na bazarku co im pomogą. Zupełnie tego nie przemyslałeś gadając i gadajac. Sprawa sie rypnie i wszystkie założenia aglomeracji pójdą się je...ć. Tak będzie z całym CAN-em. Przez takich jak ty opieszałych gawędziarzy za 50 lat będziemy niewolnikami i pariasami Europy. Bierz się za robotę, a nie tyl;ko gadasz. Co z populacją? Kiedy rozpocznie sie wielki wxodus? Widzę, że przez takich jak ty nygusów helikopterem na przysiegę będę musiał lecieć, a samolotem byłoby taniej
  • 07.01.12, 10:31
    Na Twoim miejscu jako przeciwnika wszelkiego rozwoju cywilizacyjnego i tradycjonalisty zamiast latać samolotami to wsiadłbym na rower albo już dziś wyruszyłbym pieszo do Szczecina ew ekologicznie na koniu zamiast siedzieć 24/24 przed kompem. Ten ostatni środek lokomocji pasowałby do Ciebie idealnie jako nawiązanie do ułańskiej fantazji Polaka w 21 wieku - bez dróg, kolei, lotnisk, oleum w głowie z gołą d...pą, ale za to z szabelką, gorzałką, koniem i godnością jak na potomka sarmackiego przystało. :-))
    --
  • Gość: rotmistrz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.12, 11:14
    Człowieku dlaczego mierzysz każdego swoją miarą? Są naprawdę na ogół troszeczkę "powazniejsi" ludzie niż niż ty. Polska nie jest krajem wyłącznie debilnych oszołomów. Zaś co do ułańskiej fantazji to los tobie jej naprawdę nie poskapił. Ilość lotnisk w tym HUB w okolicach Płocka...tego by nawet po wyjściu z Adrii, po solidnej bibce płk. Bolesław Wieniawa-Długoszewski nie wymyślił z całym szwadronem fantazyjnych ułanów.
  • 07.01.12, 11:24
    Pozwól że posłużę się Twoją upraszczającą rzeczywistość do granic absurdu retoryką. "Co za idiota wymyślił by budować megalopolis za oceanem tysiące km od Europy wśród dzikich plemion indiańskich."
    --
  • 07.01.12, 11:30
    Projekt CAN to koncepcja od początku zaplanowana tak by optymalnie i w sposób przemyślany a nie chaotyczny służyła przyszłym pokoleniom rozłożona na realizację wieloetapową, a czasowo na dekady.
    --
  • Gość: do rotmistrza IP: *.pl 07.01.12, 15:10
    po co z tym citymenem dyskutujesz? nie karm trolla!
  • 07.01.12, 15:45
    Gość portalu: do rotmistrza napisał(a):

> po co z tym citymenem dyskutujesz? nie karm trolla!

To jest silniejsze od niego. :-))

--
  • Gość: wiktoryn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.12, 09:55
    citymen napisał:

> Pozwól że posłużę się Twoją upraszczającą rzeczywistość do granic absurdu retor
    > yką. "Co za idiota wymyślił by budować megalopolis za oceanem tysiące km od Eur
    > opy wśród dzikich plemion indiańskich."

Świetnie jak zwykle żeś się city odciął. Jest nawet pewna paralela MEGALOPOLIS i MYŚLIBORZYCE. Obydwa na M. Musisz tylko jeszcze zaimplementować Indian na CAN . Może to być kolejna paralela znacznie zwiększająca prawdopodobieństwo Megalopolis Bis w śród mazowieckich pól. Słuszna, wielodekadowa estymacja. Nie będzie z tym kłopotu. Wczoraj na kablowce oglądałem film o Amazonii. Żyje ich tam od ch...ja i ciut, ciut. Warunki do życia mają nie za dobre.Napewno z radością powiększą populację potencjalnych beneficjentów twojego pomysłu. W Sobowie ze względów oczywistych można by zrobić stolice Europy.

BTW Trolla citego trzeba karmić, bo jak nie futrowanie tego żarłoka to temat CAN upadnie.
  • Gość: ads leitung IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.12, 10:33
    Citymen sprytnie to wymyślił. Planowany przez niego duży port w okolicach Mysliborzyc może odegrać rolę Plymouth , Massachusetts gdzie po dopłynięciu osadników z Anglii na Mayflower rozpoczął się exodus narodów tworzących dzisiaj potężne Megalopolis i zasobność USA.. Bez tego pomysłu w Ameryce nadal by grasowały bizony na które dzicy czerwonoskórzy polowaliby z łuków. Projekcja portu w Mysliborzycach otworzy okno na świat tego zacofanego zakątka zapomnianego przez ludzi i świat. Skończy się epoka wozów na drewnianych kołach ciągnietych przez woły, a miejscowe chłopstwo zacofane i rozpijane wódką dostarczaną z mety na Dobrzyńskiej przez dziedzica z kurnych chat przeniesie się do wieżowców zwanych drapaczami chmur. Wszystko dzieki portowi w Mysliborzycach. Wkrótce do tego portu przybijać będą niezliczone transatlantyki pełne ludności przemierzającej świat za chlebem w poszukiwaniu swojego Edenu. Na HUB-ie lądować będą jumbo jety pełne krwiopijczej finansjery z kontenerami(to na cargo) pełnymi gotówki. Dotychczas nie dostrzegali oni szansy jaką niesie ten jedyny w swoim rodzaju, wręcz unikatowy w skali świata proinwestycyjny obszar.
    Dzieki citymenie za pomysł.
  • Gość: kononowicz IP: *.211.c91.petrotel.pl 08.01.12, 12:00
    A ja ci mówię, ze z tego nie będzie niczego.
  • 08.01.12, 12:11
    Twoje jak zwykle przydługie, nudne i coraz mniej śmieszne wpisy oraz mentalność ciągnąca się od Tobie podobnych aż do czasów minoinej epoki niczym pępowina właściwie można streścić jednym zdaniem: bla bla bla bla chłopaki nie będziem nic robić bo to i tak się nie opłaca, choćta na piwo - walcome to mental PRL :-))
    --
  • 08.01.12, 12:19
    Tam gdzie jest bla bla bla... należało by wstawić nieprzerwany ciąg bluzgów z jakiejś budowy w PRL dotyczących czekania do upragnionej godz. 13.00 :-))
    --
  • Gość: kononowicz IP: *.021.c87.petrotel.pl 08.01.12, 13:42
    nie będzie niczego.
  • Gość: ziomek IP: *.084.c69.petrotel.pl 08.01.12, 18:04
    nie będzie na wszystko narzekających jełpów, wyginą niedługo jak mamuty :)
  • Gość: ziomek IP: *.084.c69.petrotel.pl 08.01.12, 18:05
    jełopów* :)
  • Gość: mirella 1990' IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.12, 18:33
    Nie kumam. Gościu rozwija jeszcze bardziej perspektywę CAN bo sygnalizuje już statki co będą wpływać do wyznaczonego przez citymena portu, a wy go od jełopów i pogrobowców PRL-u. To o co w końcu chodzi chwalić i propagować CAN czy pokazywać go jako absurd i wymysł wesołkowatego żartownisia co z braku jakiegoś sensownego towarzystwa, na forum realizuje swoje potrzeby bycia z innymi ludźmi wymyslając cos w co sam nie wierzy. Gdyby wierzył yo on także widziałby CAN nie tylko jako skrawek porysowanego papieru ale jako miejsce(obszar) tętniący życiem tj. statki, samoloty, fabryki, drogi samochody, tłumy ludzi itp. Kuma ktoś o co tutaj kaman?
  • Gość: fanCAN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.12, 15:00
    Są już pierwsze efekty w CAN. Dobrze, że w ostatniej poprawce rozszerzono opracownie do Radomia. Może teraz przestaniecie sobie z Jarka jaja sobie robic.
    biznes.onet.pl/nowa-fabryka-dla-lucznika,18564,4992101,1,prasa-detal
    OBY TAK DALEJ! BUDUJMY CAN WBREW MAKONTENTOM, MENELOM I INNYM PRZEŻYTKOM Z CZASÓW TOW. WIESŁAWA
  • Gość: stefan IP: *.240.c67.petrotel.pl 09.01.12, 15:09
    Ja myślę menel że musisz melinę zmienić, bo w tej mają trefny towar, a repertuar też ci się kończy
  • Gość: reszczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.12, 20:41
    Czy ktoś z poważnych forumowiczów wie co z CAN? Ciekaw jestem jakie działania zostały podjete żeby ten ważny temat wyszedł ze sfery żartów forumowiczów ale chyba i autora pomysłu.
  • Gość: płocczanin IP: *.110.c79.petrotel.pl 09.01.12, 20:51
    Słyszałem, że citymen zapomniał o budowie ścieżek rowerowych w CAN.
    MZD już tym się zajmuje i planują na początek podciagnąć ścieżkę pod HUB w Myśliborzycach, cycuś takiego.
  • Gość: halo IP: *.123.c87.petrotel.pl 09.01.12, 20:54
    menel ty tak cały czas ze sobą ględzisz/? zawsze po 2 wpisy
  • Gość: reszczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 08:55
    Widzę, że są to jednak jaja a nie poważne propozycje. Szkoda.
  • 10.01.12, 10:23
    Ze strony menela zawsze są jaja. On nigdy nie pisze na poważnie. W żadnym wątku.
    --
  • 10.01.12, 10:25
    Ale nawet jego da się wykorzystać w sensownym celu.
    --
  • Gość: reczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 11:03
    Ja pytam o CAN a ty znowu o menelu. Masz jakąś obsesję? Menel to główna przeszkoda w realizacji ? Nie zrozumiałeś mnie kompletnie.
    Nie pytam ani o twoich wrogów ani nie chcę ponownie tej mapki. Pytam co nowego się dzieje. Co się NOWEGO wydarzyło? Jakieś rozmowy biznesowe, polityczny lobbing, opinie innych fachowców, propozycje finansowania? Może jakieś feasibility study, jakieś porozumienia w tej sprawie?
    Dla jasności nie jestem menelem, pijakiem,ani sierotą po pgr. Nie mam mentalności z PRL bo jeszcze wtedy nie miałem możliwości poznawczych na tyle żeby tym przesiąknąć. Interesuje mnie to to bo nowatorski pomysł na miarę CUP lub Portu w Gdyni. Fakt były wtedy inne uwarunkowania, ale temat mnie interesuje.
  • 10.01.12, 11:20
    To "feasibility study" jako obcojęzyczne wtrącenia całkowicie zbyteczne na poziomie promocji społecznej wydają się być pasujące jak ulał do menela, fakt - inna sprawa że zabrakło jeszcze tradycyjnego "BTW" zaczerpniętego z angielszczyzny umieszczanego niemal w każdym jego wpisie. :-))
  • Gość: reczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 11:59
    Feasibility study to określenie mocno już zakorzenione w polskiej praktyce biznesowej i myślę juz dla wszystkich na całym świecie znane. Nie wiem czy dobrze ciebie zrozumiałem ale odniosłem wrażenie, że CAN ma być przedsięwzięciem biznesowym, ponieważ nie sadzę żeby mozna było to zorganizować społecznie. Tu nawet Owsiak by nie wystarczył, chyba że sadzisz inaczej.
    Nie chcesz analizować dotychczasowych działań z perspektywy biznesowej, ja sądzę że jednak od tego trzeba zacząć, to proszę powiedz coś na temat uzyskanych efektów z punktu widzenia"'poziomu promocji społecznej". Jakie efekty, jakie pozyskałeś środowiska, organizacje społeczne i polityczne, gdzie robiłeś i do jakiego kręgu odbiorców były adresowane spotkania i prezentacje? Jaki był ich oddźwięk? Co z mediami? Czy masz już jakiś media plan? Jak z dotarciem do świadomości poza społeczeństwem żyjacym na terenie projektowanego przedsiewżiecia? Pytam bo mi sie to podobuje:), a odnoszę wrażenie, że zupełnie również na "poziomie promocji społecznej" za bardzo sobie na radzisz".
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.12, 11:13
    chętnie przyłożę się do zrealizowania każdego SENSOWNEGO pomysłu i celu - ale o wykorzystaniu mnie do twoich celów możesz sobie tylko pomażyć, zapomnij o tym .
  • 10.01.12, 11:23
    Trudno, zapóźno już. Cały czas to robisz. :-))
    --
  • Gość: menelka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 10:38
    Już wkrótyce CAN stanie się faktem wbrew ludziom sierotom po PGR
  • 11.01.12, 11:03
    Problem nie w PGR-ach tylko w tym co pozostało po nich ludziom w głowach...
    --
  • Gość: reczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 13:23
    Ponawiam z nadzieją, że zaspokoisz moją ciekawość odnosząc się do w/g mnie bardzo istotnych dla sprawy problemów:

Feasibility study to określenie mocno już zakorzenione w polskiej praktyce biznesowej i myślę już dla wszystkich na całym świecie znane. Nie wiem czy dobrze ciebie zrozumiałem ale odniosłem wrażenie, że CAN ma być przedsięwzięciem biznesowym, ponieważ nie sadzę żeby można było to zorganizować społecznie. Tu nawet Owsiak by nie wystarczył, chyba że sadzisz inaczej.
    Nie chcesz analizować dotychczasowych działań z perspektywy biznesowej, ja sądzę że jednak od tego trzeba zacząć, to proszę powiedz coś na temat uzyskanych efektów z punktu widzenia"'poziomu promocji społecznej". Jakie efekty, jakie pozyskałeś środowiska, organizacje społeczne i polityczne, gdzie robiłeś i do jakiego kręgu odbiorców były adresowane spotkania i prezentacje? Jaki był ich oddźwięk? Co z mediami? Czy masz już jakiś media plan? Jak z dotarciem do świadomości poza społeczeństwem żyjącym na terenie projektowanego przedsięwzięcia? Pytam bo mi się to podobuje:), a odnoszę wrażenie, że zupełnie również na "poziomie promocji społecznej" za bardzo sobie na radzisz
  • 11.01.12, 13:48
    rozumiem że Twoje "BTW" już się odkorzeniło... :-))

--
  • 11.01.12, 14:09
    o głowie menela i nie tylko....
  • Gość: reczyn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 14:21
    Dziękuję za merytoryczną i uprzejmą odpowiedź. Pozwoliło mi to na wyrobienie sobie poglądu na temat twoich kwalifikacji oraz sensu twoich pomysłów.
    BTW Pozdrawiam i życzę wielu dalszych odkryć na miarę CAN.
    Dla jasności B(y) T(he)W(ay) w przyblizeniu oznacza mimochodem To taki anglosaski skrót wypierający z użycia łaciński skrót P(ost)S(criptum) . Stosuje sie go po zakończeniu właściwej wypowiedzi dodajac coś nie do końca związanego z wcześniejszą wypowiedzią pisemną np. w listach.
    Ja stosuję formułę PS jako bardziej zakorzenioną przynajmniej w mojej świadomości i doświadczeniach epistolarnych, a także chyba bardziej zrozumiałą dla niezbyt ogarniętych ziomali.
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 11.01.12, 14:32
    citymen napisał:

>>>>To "feasibility study" jako obcojęzyczne wtrącenia całkowicie zbyteczne na poziomie promocji społecznej wydają się być pasujące jak ulał do menela, fakt - inna sprawa że zabrakło jeszcze tradycyjnego "BTW" zaczerpniętego z angielszczyzny umieszczanego niemal w każdym jego wpisie. :-))

wobec tego pozostańmy "na poziomie promocji społecznej" cokolwiek miałoby to oznaczać -.
    jakie formy i zasięg ma ta promocja?
    Notabene: czy promocją objęte zostały społeczności, bez udziału których ten projket NIE SZANS SIĘ UDAĆ ?
    Przy okazji, czy promocja została zaadresowana i czy dotarła do jedynej społeczności zdolnej sfinansować i zrealizować ten śmiały i ambitny projket - tylko Chińczyków jest tak dużo i są tak ekspansywni, przedsiebioprczy i zasobni, aby mogli w dającej przewidzieć się przyszłosci skolonizować i gęsto zaludnić, zurbanizować i nasycycić tak rozwniętą infrastrukurą komunikacyjną tereny relatywnie zacofane rolnicze na Mazowszu.
    Tak na marginesie: czy ty na pewnoi nie masz jakiejś domieszki chińskiej krwi i w gruncie rzeczy działasz w interesie chińskim?
    PS. jak widzisz starałem się bardzo uniknąć BTW - stąd te różne: notabene, przy okazji, na marginesie, PS - ale nie całkiem udało się obejśc bez słów zagranicznych, ale ile trzeba się napisać, ile to czasu zjmuje a do tego na ryzyko popełnienia ilu błędów ortograficznych lub lietrówek człowiek się naraża. Nie warto, bedę trzymał się sprawdzonego BTW.
  • 11.01.12, 15:30
    zatem życzę Ci samych udanych naśladownictw będących wyłącznie "trendy" nie tylko epistolarnych, ale jakichkolwiek, kolekcjonuj je bo w nich jesteś niezrównany! :-))
  • Gość: lupus IP: *.213.c70.petrotel.pl 11.01.12, 15:39
    ee tam, fabryki menela na Blielskiej i tak nic nie przebuje :)))))))))))))
  • 11.01.12, 16:49
    BTW to tak naprawdę oznacza Bełkot Towarzysza Wiesława czyt. menela :d
  • Gość: alik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 19:42
    Co oznacza BTW raczej mnie nie obchodzi, ani jak sadzę nikogo powaznego. Mnie interesuje CAN. Co z tym pomysłem sie ostatnio wydarzyło? Czy podjeto jakieś konkretne kroki bo myślę, że ciagłe rysowanie linii i kresek na mapie dalekiej od potrzeb przy takich pracach to troche dziecinnada, a polemnika autora z jakimś ponoć wszedzie się kryjacym menelem to coś z pogranicza dewiacji.
  • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 11.01.12, 19:46
    czyżby ta "moja fabryka na Bielskiej" wywracała lub wręcz burzyła projekt CAN????

BWT: jaka to ma byc fabryka i gdzie/kiedy ja ją zaproponowałem - nic takiego nie mogę sobie przypomnieć, może dlatego, że juz dawno nie nadużyłem trunku ani nie używałem żadnych środków odurzających.
    Będę zobowiązany za wklejenie mojego wpisu z taką propozycją.
  • Gość: a. mickiewiczias IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 18:32
    Co tam panie,
    nowego w CAN-ie
  • 12.01.12, 18:39
    A w porządku, wyhodowałem sobie trolla co mi wątek podbija. I trochę mam mniej pracy dzięki temu. :-))
  • Gość: menelik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 19:13
    Po co go podbjać jak poza rzeczonym trollem i twoim ulubieńcem menelem nikogo to kompletnie nie interesuje a i ty sam na najprostsze pytanie merytoryczne w tej sprawie nic nie potrafisz odpowiedzieć poza wysyłaniem menela po wódkę na metę na Dobrzyńską
  • 12.01.12, 19:31
    Wszystko już dawno napisałem, poza tym masz prawo twierdzić że nikogo nie interesuje ta kwestia, każdy kto chciał zaznajomił się z nią ale dobrze że podbijasz wątek dla utrwalenia, to znaczy że żyjesz tym cały czas. O Dobrzyńskich i nielegalnych punktach dystrybucji alkoholu daruj już sobie, bo nie dość że miesza Ci się w głowie wszystko (nie wnikam z jakiego powodu) to wprowadzasz wszystkich w błąd. Tak czy inaczej cieszę się że wątek jest wciąż "żywy" choć nawet sam na to nie liczyłem. :-))
  • Gość: bye!bye donkey! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 21:04
    Nooooo taaaaaaak! Baaaaaardzo duuuuuuuużo i szczegółłłłłłłłowo o czym świadczą pozostające bez odpowiedzi pytania internauty >reczyn<
  • 12.01.12, 21:40
    W linku jest w wielkim skrócie a reszty trzeba szukać na forum a jest tego duuuużo. Powiem tak, gotówka to nie problem, bardziej mentalność. Panie neoplus liczę na odpowiedź wszak ten wpis na pewno wpis musi być dla Ciebie prowokujący.
  • Gość: bye, bye donkey! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 21:52
    "Gotówka to nie problem" - powiedział Nikodem Dyzma przedstawiając na posiedzeniu rządu "swoją koncepcję" polityki zbożowej nie wiedząc nawet ile to ma kosztować
    I tyle komentarza.
    BTW Bye, bye donkey! Z całym szacunkiem dla osła oczywiście, nie wiedziec zresztą dlaczego przysłowiowego głuptasa.
  • 13.01.12, 14:23
    Ty nawet nie rozumiesz tego co Ci się jawnie powie wykładając kawę na ławę :-))

--
  • Gość: pkp IP: *.c152.petrotel.pl 13.01.12, 20:56
    pewnie ze przez powiat plocki i plonsk! chyba poyebalo was z tymi torami przez pola!
  • Gość: euroman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.13, 15:55
    Co słychać w tym temacie? Były jakieś petycje, szumne zapowiedzi komisji w polskim Sejmie i Europarlamencie? Jakieś centralne manifestacje były zapowiadane. A tu bryndza. Nawet pomysłodawca jakby o tym zapomniał?
  • Gość: wasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.13, 19:25
    CAN niestety wydaje się nierealny, ale jest sukces. Jak widać pomysłodawca normalnieje, albo mama w trosce o jego główkę odcięła go od kompa.
  • Gość: fachowiec IP: *.179.c74.petrotel.pl 29.08.13, 07:30
    To jakby nie było jest jakiś pomysł. A co w zamian proponujesz?
  • Gość: Влa IP: *.148.c92.petrotel.pl 29.08.13, 09:26
    Увaжaемые Яцек
    Мы зaметили, чтo вы oчень тaлaнтливы и еcть мoлoдaя хyлигaнa, кoтoрый oт cкyки пиcьменнoй дерьмo в Интернете.
    Нo вы не бoйтеcь, пoтoмy чтo y меня предлoжение для вac, чтoбы не oтвергaйте!
    Мы здеcь, в Рoccии, мы oриентирyемcя нa тaкие тaлaнтливые и незaмеченных людей, кaк вы Яцек. С перевязкoй, мы решили cделaть вaшy рaбoтy в кaчеcтве директoрa Нaциoнaльнoй избирaтельнoй кoмиccии Рoccии в Мocкве.
    Не cтеcняйтеcь и не ждaть, и не жaлею oб этoм, пoтoмy чтo мoи деньги в рyблях без coжaления для вac.
    Дa здрaвcтвyет Яцек! Дa здрaвcтвyет великaя Рoccия!
    Пoдпиcь: Президент Рoccии Fderacji
    Влaдимир Пyтин
    Мocкa 28 aвгycтa 2013 гoдa
  • Gość: Влa IP: *.148.c92.petrotel.pl 29.08.13, 09:43
    Увaжaемые Яцек, мы зaметили, чтo ты oчень тaлaнтливый и мoлoдых пoдкaменщик, кoтoрый oт cкyки oн пишет дерьмo в Интернете.Нo вы не бoйтеcь пoтoмy, чтo y нac еcть предлoжение y не oткaзaть! Мы здеcь, в Рoccии, мы cocредoтoчены нa тaких тaлaнтливых и недooценивaли людей кaк вы. Ment этo мы решили cделaть вaм рaбoтy dyrektoa гocyдaрcтвеннoй избирaтельнoй кoмиccии Рoccийcкoй Федерaции в Мocкве, не cтеcняйтеcь и не ждите и не жaлею oб этoм, пoтoмy чтo мoи деньги в рyблях pożałujemy не для вac.Дa здрaвcтвyет Джoн! Дa здрaвcтвyет Единaя Рoccия!Пoдпиcaли: Президент Президент Федерaции Рoccии Влaдимир Пyтин,
    Мocквa, 28 aвгycтa 2013 г.
  • Gość: кoмa&# IP: *.148.c92.petrotel.pl 29.08.13, 09:56
    В чеcть яцкa Гип Гип Гyрaaaaaaaaaaaaa

www.youtube.com/watch?v=ZoD_UM6WTsU
  • Gość: euroman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.13, 10:03
    Próżne nadzieje, próżny trud, daremne złorzeczenia ....Rozumiem! Autor CAN zidiociał do reszty. Współczucia dla jego tak troskliwej o synusia mamy.
  • Gość: placek IP: *.148.c92.petrotel.pl 29.08.13, 11:17
    nie bój nic tam docenią twoje doświadczenia... :>

• Gość: tysiacleciak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.13, 18:38
    Twoje już docenili i nawet uwiecznili w znanym serialu o dokonaniach Doodie/city/mana. podobno masz dostać Oscar/d/a. Tylko żebyś idąc po czerwonym dywanie chociaz tam kupy nie zwalił.www.youtube.com/watch?v=eNPcao_cQmc
  • Gość: kamandir IP: *.109.c65.petrotel.pl 29.08.13, 21:51
    hip hip

huuuurrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hip hip

huuuurrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hip hip

• Gość: obserwator IP: *.109.c65.petrotel.pl 29.08.13, 21:58
    Jacek tyle chwalił się że okresowo chodził do specjalisty i nic nie skumał.... mało tego zamiast nauczyć się czegoś z socjotechniki to chłopak został...... socjopatą :>
  • Gość: kamandir IP: *.109.c65.petrotel.pl 29.08.13, 22:02
    za to u tych z krasiwoj płoszczadzi masz szacun, wiesz za co... :>

• Gość: do sy(l)fka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 08:56
    Rozumiem, że masz dogadanych tych ruskich żołnierzyków do ochrony lotniska w Myśliborzycach i portu morsko-rzecznego w Radziwiu na obszarze intermodalnym?
  • Gość: lodżystyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 09:14
    I do ochrony szlaku wodnego Wrocław - Płock via Bydgoszcz którym będą transportowane towary żeby potem na kołach rozwieść je np na Śląsk. Niezłe te ruskie sołdaty i chętnie będą służyć pod taką komendą:www.youtube.com/watch?v=P9kOP5EDc3Q tylko yyyy....że ....yyyy ....tak powiem komend po rusku się nauczył od jakiegoś native speakera i żeby nie dawał plamy swoim rosyjskim z internetowego translatora
  • Gość: fanCAN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 10:13
    Tak www.youtube.com/watch?v=euuGm_t_lOU powstał w pracowni DOODIE/CITY/Men Ltd. projekt CAN. Chwila studiów nad dokumentami. Odrobina zastanowienia i poszukiwanie najlepszego rozwiązania. Wielka eksplozja myśli. Efekt niezwykły
  • Gość: wieszco IP: *.class96.petrotel.pl 30.08.13, 12:14
    hip hip... jacek wiesz co dalej... :>
  • Gość: neoplus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 13:32
    Nie tylko jack. Wszyscy wiedzą:
    www.youtube.com/watch?v=eNPcao_cQmc
    czyli... nowe projekty naładowanego oryginalnymi pomysłami Doodie/city/mana
  • Gość: kamandir IP: *.211.c72.petrotel.pl 30.08.13, 16:13
    na cześć neoplusa

hip hip...

• Gość: neoplus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 16:18
    Dzięki Sylwku! Za mądry nie jesteś ale starasz się być grzeczny. Podleczysz się to może jeszcze na ludzi wyjdziesz!
  • Gość: ypa IP: *.class103.petrotel.pl 31.08.13, 12:54
    jacek... ty wiesz co... :>

uuuuurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • Gość: do sy(l)fka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.13, 07:40
    Nie wiem czy Jacek wie, ale ja wiem na pewno. Jesteś poje..ny na maxa i nieuleczalne. Współczuję!
  • Gość: dual person IP: *.class99.petrotel.pl 01.09.13, 14:06
    z tym że jeden to dr Jakyll, a drugi to Mr Hyde, mniejsza oto który jest który, pewnie on sam do końca tego nie wie......... :>
  • Gość: jek...yll IP: *.class99.petrotel.pl 01.09.13, 14:08
    И вoт рaбoтa Джекa :>

08.od.ua/cache/c/6/d/3/cd5a48e57685e7400843becfa5a5.jpg
  • Gość: fachowiec IP: *.099.c77.petrotel.pl 01.09.13, 14:42
    Kopiowanie pomysłów innych, nie popłaca wiadomosci.wp.pl/kat,15811,title,Rozmnazanie-wyborczych-glosow,wid,5125798,wiadomosc.html?ticaid=1113ae
  • Gość: pkw IP: *.c152.petrotel.pl 01.09.13, 20:41
    wlozyl jacek dwie pieluchy
    no a do nich karteluchy
    zazul sobie pantalony
    na nie jeszcze kalesony
    i wyruszyl nasz matolek
    chcac zalatwic komus stolek
    lecz gosc jeden zauwazyl
    ze z pieluchy cos wylazi
    przed lokalem go zlapali
    i do doopy nakopali
    sad przywalil mu zawiasy
    a za wsype nie wzial kasy
    glupkowata bestia chciwa
    tak to zwykle malpom bywa

:>
  • Gość: jankowicz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.09.13, 09:15
    Brawo panie Fiet. Znalazł pan sobie zajęcie godne pana talentu i osobowości. W tym niech pan się wyżywa bo pisze pan zgrabnie, a mosty, drogi, strategie niech pan zostawi mądrzejszym i z ze wszystkimi klepkami
  • Gość: smutek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.17, 17:06
    H... strzelił plany citymena. Napracował sie chłop. Oblił rzad Tuska. Wszystko przesłal do rzadu PiS a tam totalna olewka. Szkoda chłopa i wielu lat jego pracy i starań nawet w Brukseli.biznes.interia.pl/wiadomosci/news/szydlo-rzad-przyjal-koncepcje-budowy-centralnego-portu,2537488,4199
  • 07.01.18, 00:02
    Zaciąłeś się na wrześniu‚ a tymczasem w związku budową CPK jesienią rząd przyjął plan rozbudowy infrastruktury kolejowej i przez Płock przebiegnie szybka kolej... Załatwiłem ci to w gratisie dzięki gorącej linii z Nowogrodzką...

--
    BEZPIECZEŃSTWO POLSKI

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.