Dodaj do ulubionych

Płonie rafineria ropy naftowej w Richmond

07.08.12, 22:13
Jak poinformowała telewizja NBC, setki osób musiały skorzystać z pomocy lekarskiej z powodu kłopotów z oddychaniem. Nad regionem na zachód od San Francisco unoszą się kłęby dymu sięgające wysokości jednego kilometra.

Czy miasto Płock jest przygotowane na możliwy pożar Orlen Płock, dawniej MZRiP?
jakie są trasy ewakuacji ?

--
www.plock24.pl
kwisland.pl
Edytor zaawansowany
 • Gość: kryzysowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.12, 07:42
  Jak ktoś nie wie jakie są trasy ewakuacyjne, to podaję.
  W przypadku na Orlenie awarii, pożaru, ...itp. obowiązuje dla mieszkańców miasta trasa ewakuacyjna klatką schodową w dół do piwnicy.
 • Gość: petrochemik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 07:50
  ...z której korzystać będzie kryzysowiec i jeszcze kilku podobnych jemu idiotów.
  BTW Czy w materiale na który sie powołuje kwisniewski jest jakakolwiek wzmianka o ewakuacji mieszkańców Richmond? Po co panie krzysztofie ta popelina?
 • kwisniewski 08.08.12, 08:08
  Tajfun Saola, który zabił ponad 40 osób na Filipinach i Tajwanie, dotarł do wschodnich wybrzeży Chin i zmienił się w sztorm tropikalny - podała państwowa agencja Xinhua. Z czterech prowincji ewakuowano w obawie przed tajfunami ponad 700 tys. ludzi.

  Saola z prędkością wiatru wynoszącą 90 km/h uderzył w miasto Fuding w prowincji Fujian (Fucien) w południowo-wschodnich Chinach. Istniało poważne niebezpieczeństwo, że tama w Fujian nie wytrzyma ogromnej ilości wezbranej wody, co groziło zalaniem 5000 budynków mieszkalnych. Z Fujian ewakuowano ponad 300 tysięcy ludzi.

  Damrey, uderzył we wschodnią prowincję Jiangsu, sprowadzając tam oraz na wybrzeża prowincji Shandong ulewne deszcze. W obawie przed dwoma tajfunami z Jiangsu, Shandong i Zheijang ewakuowano łącznie ponad 460 tys. ludzi.

  -------
  Pytanie to samo - jakie są trasy ewakuacji?
  --
  www.plock24.pl
  kwisland.pl
 • Gość: kryzysowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.12, 08:26
  Innych dróg /jak wskazałem wyżej/ i dalej prowadzących, nie ma.
  Tu możemy liczyć na cuda, lub opatrzność boską.
 • Gość: do kwisniewskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 10:54
  Proszę się skontaktować z odpowiednimi służbami w Ratuszu i te udziela Panu wszechstronnej informacji na temat systemu ewakuacji mieszkańców Płocka - wypadku zagrożeń definiowalnych w warunkach naszego miasta niezwłocznie, a w wypadku przerwania tama w Fuijan wtedy gdy stosowne służb zdiagnozują zagrożenia z tego wynikające dla mieszkańców Płocka. Podobnie przeanalizowane bedą jak sądzę kierunki i wskazane drogi ewakuacji płocczan gdy dotknie nas Saola lub inny tropikalny tajfun.
  Kryzsowcowi już teraz proponuję udanie się do najbliższej piwnicy obowiązkowo z dużą poduszką żeby dla pełnego bezpieczeństwa miał czy nakryć głowę, a obu panom nervosol lub inny środek na uspokojenie.
 • Gość: refinery IP: *.214.c75.petrotel.pl 08.08.12, 11:23
  Czy miasto Płock jest przygotowane na możliwy pożar Orlen Płock, dawniej MZRiP?
  jakie są trasy ewakuacji ?


  miasto z pewnością nie, ale Frydrysiak&Company na 100% !
 • Gość: strach się bać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 11:38
  Przerażajace. Zrozpaczeni ludzie skacza z balkonów. Drogi wyjazdowe z Richmond zawalone uciekającymi. Mayor of Richmond ogłosił stan kleski i osobiscie usiłuje zapanować nad oszalałym z przerażenia tłumem. Totalny chaos i rozpierducha. Ludzie klna, że nie zbudowano tam via Europei via Baltica bis oraz ze czterech-pieciu lotnisk w najblizszym sasiedztwie miasta.
  A co my bidaki w Plocku mozemy poradzic?
 • citymen 08.08.12, 11:41
  Ty lepiej nic nie doradzaj.
 • citymen 08.08.12, 11:37
  działań poprawiających bezpieczeństwo Płocka i jego rejonu. Poniżej dostępne jest opracowanie z koncepcjami budowy niezbędnej infrastruktury dla miasta Płocka i jego regionu, a link poniżej mapa zagrożeń przemysłowych w Płocku i jego rejonie:


  KAMPANIA NA RZECZ BUDOWY ODPOWIEDNIEJ I KONIECZNEJ INFRASTRUKTURY TRANSPORTOWEJ DLA MIASTA PŁOCKA I REGIONU WRAZ Z PROPONOWANYMI KONCEPCJAMI DLA JEJ REALIZACJI


  Mapa zagrożeń przemysłowych w Płocku i jego rejonie
 • Gość: petrochemik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 11:48
  Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

  Dobrze, że nie ma w tym mieście debili pokroju ES-EFA bo by kazali ludziom schodzić do piwnic albo zarządzili by ewakuację.
 • citymen 08.08.12, 11:56
  Nie mów że znalazłeś jakąś sensowną drogę ewakuacyjną dla ponad 100 tys mieszkańców w Płocku... jeśli tak to podziel się z innymi tym bezcennym info !
 • citymen 08.08.12, 12:07
  A oto jedna z arterii Richmond:


  Arteria w Richmond
 • Gość: a u nas koncerty IP: *.095.c74.petrotel.pl 08.08.12, 12:27
  na które wywala się ogromne pieniądze.Zamiasta balować trzeba budować infrastrukturę drogową.Kiedy płocczanie przejżą na oczy?.Kiedy zrozumią co jest najważniejsze?.Kiedy pojmą,że są sprawy ważne i ważniejsze.Kiedy?.Jak bida i nieszczęście zajży w oczy?.Leniwe obywatelstwo i tyle.Leniwe i nie interesujące się sprawami miasta stąd rządziciele robią co uważają za słuszne wg własnych kryteriów.Bawcie się.Bawcie się i bądzcie leniwi społecznie.Tylko potem nie lejcie krokodylich łeż,że jest wam żle.Leniuchy patentowane.
 • Gość: saintcicki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 12:29
  Świetny pomysł:


  KAMPANIA NA RZECZ BUDOWY ODPOWIEDNIEJ I KONIECZNEJ INFRASTRUKTURY TRANSPORTOWEJ DLA MIASTA PŁOCKA I REGIONU WRAZ Z PROPONOWANYMI KONCEPCJAMI DLA JEJ REALIZACJI

  Po zrealizowaniu na pewno nie wybuchnie pozar w Orlenie. Będzie to dobre zabezpieczenie przed awariami. A ci amerykanie to jakies głupki. Mając taka arterie nie ewakuują ludzi tylko karzą im siedziec w chałupach. U nas by sie ich wywiezło sto kilometrów do Puszczy Kampinowskiej i przeczekali by pozar.
 • citymen 08.08.12, 12:21
  ty chciałbyś żeby awaria była na tyle duża aby trzeba było ewakuować miasto ??? Wystarczył ten dymek który nie zrobił na tobie wrażenia żeby luydzie mieli kłopoty z oddychaniem. Wpierw pomyśl nim coś napiszesz.
 • Gość: do citymena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 12:33
  A możesz określic w miarę precyzyjnie jaka to musiałaby być awaria żeby ewakuowac cały Płock lub chociaz jego część prawobrzezną?
 • Gość: do citymena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 12:47
  Rozumiem. Musisz nad tym trochę pomyśleć. Poczekam.
 • kwisniewski 08.08.12, 13:13
  www02.abb.com/global/plabb/plabb045.nsf/0/2c4247013ee42aa7c12576c500824c3c/$file/13.pdf
  W nocy z 22 na 23 grudnia 1976 r. w Nadodrzańskich Zakładach Przemysłu Organicznego "Rokita" w Brzegu Dolnym wybuchła cysterna z tlenkiem etylenu. Pół miasta zostało bez szyb w oknach, a wiele domów pozbawionych zostało dachów.
  Była zima! 23-go grudnia rano przystąpiono do akcji likwidacji skutków tej katastrofy. Cała Polska przyszła Brzegowi Dolnemu na pomoc. Do 24 grudnia wszystkie mieszkania miały chociaż jedną szybę !!!

  Tlenek etylenu jest produkowany w PKN ORLEN dawniej MZRiP
  Tlenek etylenu jest niestabilny i wysoce reaktywny. Jest skrajnie łatwopalnym gazem (R12). Zapłon może nastąpić od otwartego płomienia, iskry lub gorącej powierzchni. Zbiorniki z gazem narażone na działanie ognia lub wysokiej temperatury mogą wybuchać. Tworzy mieszaniny wybuchowe z powietrzem. W mieszaninie z powietrzem (od 3% tlenku etylenu) wybucha.

  --
  www.plock24.pl
  kwisland.pl
 • Gość: do citymena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 14:10
  Czy w związku z tym wybuchem w tyk Kędzierzynie ewakuowano mieszkańców miasta z wykorzystaniem dróg ewakuacyjnych? Czy gdybyśmy mieli układ komunikacyjny proponowany przez citymena z pewnością potrzebny w mniejszym lub nawet większym zakresie ale ze zgoła innych powodów to szyby by nie powypadały, albo do wybuchu by wręcz nie doszło?Odnoszę wrażenie, że ten wpis znacznie odbiega od tego którym zainaugurowałeś ten watek.
 • Gość: drogowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.12, 15:20
  Drogi potrzebne są nie tylko do ewakuacji, ale dla szybkiego podjmowania akcji ratowniczych przez jednostki zewnętrzne. Tu ułamek sekundy może mieć olbrzymie znaczenie.
 • Gość: nafciarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.12, 16:55
  No i ot sie rozchodzi. Liczy się ułamek sekundy. W Ameryce tochę zaspali i pożar się rozprzestrzenił.
  Tylko głupek nie mógł pojąć dlaczego lotnisko w Mysliborzycach a nie np w Słupnie. Jada sobie strażacy z całego swiata ratować Orlen a po wylądowaniu na lotnisku w Słupnie ZONK!!!!. Czas ecyduje. Śpieszyli sie a tu na Piłsudskiego przejazd zamkniety. Z Mysliborzyc rzut beretem. Zdążą na czas. I śmiej teraz tumanie neoplusie walniety. Ktos inny, dajmy na to menel zapyta co z PERNEm na Plebance jak lotnisko w Mysliborzycach. Nic bardziej głupiego niz to pytanie. A od czego czteropasmówka u podnóża Tumskiego Wzgórza. Po zdjęciu z Richmond trzeba ja tylko chociaz na trzy pasy w jedna strone przeprojektować. i smialo omijając całe miasto i kolej pomkna strazacy i tam do pozaru wułamku sekundy.
  Widac wyraźń, że ta droga w Richmond dała spokój mieszkanco bo widza jakby cos jeszcze sie stało bedą mieli jak uciekac z miasta
 • kwisniewski 08.08.12, 17:40
  www.orlen.pl/PL/OdpowiedzialnyBiznes/Documents/Informcje_na_temat_srodkow_bezpieczenstwa.pdf
  --
  www.plock24.pl
  kwisland.pl
 • kwisniewski 08.08.12, 17:48
  Bezpieczeństwo osób i mienia w przypadku awarii jest opisane na ośmiu kartkach papieru.

  Podane są dwie linki do stron internetowych - klikam i czytam:
  Opuścić rejon zagrożony kierując się w kierunku miejsca zbiórki tj. na plac przed kościołem pod wezwaniem Serca Jezusowego (Małkinia, ul. Kościelna 40) stary kościół.

  --
  www.plock24.pl
  kwisland.pl
 • citymen 08.08.12, 18:23
  neoplus będzie niepocieszony... jednak jest mowa i o ewakuacji.....  --
  Trwa obywatelska akcja wysyłania petycji w sprawie dróg dla Płocka
 • citymen 08.08.12, 17:45
  neoplus napisał:

  A możesz określic w miarę precyzyjnie jaka to musiałaby być awaria żeby ewakuowac cały Płock lub chociaz jego część prawobrzezną?  przykład z Puerto Rico


  Po 1.
  Powyżej masz przykład z rafinerią, do naszej sytuacji trzeba dołożyć możliwość wybuchu cystern/y w centrum miasta na torach kolejowych przebiegających centralnie przez miasto (absurdum w mieście z wielką rafinerią! )

  Po 2.
  Ponadto istnieje możliwość wybuchu paniki i opuszczania miasta przez ludność na własną rękę

  Po 3. Totalne zakorkowanie miasta i brak na czas dojazdu służb gaśniczych strategicznego zakładu o który oparty jest gospodarka naszego kraju (60% paliw konsumowanych w Polsce produkowanych jest w Płocku !)

  Po 4. 5. i... 10.
  Plebanka rurociągi od południa odgrodzenia miasta wisłą z dwoma mostami w tym most bliższy największego skupiska centrum jednojezdniowy !)


  Po "n" jeśli ktoś twierdzi że jest ok i nie ma powodu do obaw to znaczy że już teraz potrzebuje pomocy specjalisty.....
 • citymen 08.08.12, 18:05
  Cytat ze strony w linku:

  ... W efekcie pożaru i powstałych zniszczeń rafineria przez dłuższy okres nie będzie pracować, co może mieć wpływ na ceny paliwa.


  Pożar w kalifornijskiej rafinerii ropy  Przypomną że w USA funkcjonuje ok. 150 rafinerii a pożar tej jednej może mieć wpływ na ceny paliw (być może na rynek lokalny tego nie wiem) przy czym:


  USA:

  Ludność -- 311 280 492 mieszkańców

  Ilość rafinerii -- 149

  Ilość osób/1 rafinerię -- 2 081 131
  Polska:

  Ludność -- 38 501 000 mieszkańców

  Ilość rafinerii -- 2 (de facto)*

  Ilość osób/1 rafinerię -- 19 250 500  * -- Rafinerie w Polsce
  Komentarz do porównania ?

  Opd. zbędny
 • citymen 08.08.12, 18:19
  Potęga gospodarcza "zielonej wyspy" made in Poland wisi na jednym włosku, a ściślej na tym jednym torze zaznaczonym na poniższejna mapie.....


  Tor kolejowy oznaczony jest na mapie kolorem jasnoniebieskim
 • Gość: neopluz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 00:03
  No to wiemy jak było w Portorico. A wiesz jak było w Bambuko?
  BTW Nadal nie zdefiniowałeś sytuacji w której należy ewakuować cały Płock. Wybuch paniki i ewakuacja na własna rękę to raczej u osobników z nazbyt wybujałą wyobraźnią typu ty. Na szczęście są to pojedyncze egzemplarze, które spokojnie i z godnością wyjadą sobie na rowerkach typu damka.
  A propos toru gdyby Orlen dostrzegał w jego istnieniu jakiekolwiek zagrożenia dla swojego zysku ze sprzedaży dawno by zbudował sobie taki jaki byłby potrzebny. Na szczęście każdy z decydentów w dzieciństwie pewnie bawił się kolejką elektryczną typu PIKO i dawno wyrósł z dziecinnych igraszek. Gdybyś miał odrobinę wiedzy na temat produkcji i logistyki w tej firmie po prostu nie pisałbyś głupot.
  Kup sobie wiaderko, foremki, grabki i taczkę i biorąc pod uwagę jutrzejszą prognozę pogody idź na Sobótkę i buduj zamki z piasku. Spełnisz się jako projektant i budowniczy, a przy okazji ryja sobie trochę opalisz bo gdyby nie otyłość można by pomyśleć że jesteś niezdrów tak ch...ą masz cerę.
 • Gość: ubaw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.12, 07:14
  Ten idiota nawet o północy nadaje. A miał być w zakładzie specjalnym na leczeniu z dolegiwości.
 • Gość: psych IP: *.228.c68.petrotel.pl 09.08.12, 08:43
  za małą dawkę mu dali i się przebudził
 • Gość: paliwowiec rzadowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 15:02
  Ciekawe ile by było rafinerii w USA na jedną osobę z uwzględnieniem nielegalnych imigrantów oraz lie samochodów przypada na jedną rafinerię. Może pan to policzyc? Może tutaj Polska wypadnie korzystniej na tle przodujacego kraju świata.
 • 6mango 09.08.12, 08:10
  Dzisiaj noc od 12 do 5 nad ranem (przy zamkniętych oknach )nieprzespana -cały czas z Orlenu coś wyło -para ? Naprawdę jak tak można niepokoić ludzi ?
 • Gość: neopluz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 10:29
  citymen napisał:

  Przypomną że w USA funkcjonuje ok. 150 rafinerii a pożar tej jednej może mieć w
  > pływ na ceny paliw (być może na rynek lokalny tego nie wiem) przy czym:

  - USA:
  Ludność -- 311 280 492 mieszkańców

  -Ilość rafinerii -- 149

  - Ilość osób/1 rafinerię -- 2 081 131[/b]
  >
  >
  >
  > [b]Polska:
  >
  > Ludność -- 38 501 000 mieszkańców
  >
  > Ilość rafinerii -- 2 (de facto)*
  >
  > Ilość osób/1 rafinerię -- 19 250 500

  Porażające dane ale i dobra wskazówka dla twoich planistycznych rozważań. Jasno wynika, że potrzeba nam zatem około 8 nowych rafinerii. Rozumiem, że znajdą się one w twoich poprawionych koncepcjach powiązania CAN z obszarami Warmii i Mazur, Kujawsko-Pomorskiego, Górnego i Dolnego Śląska, okolic Szczecina co na tamtejszych forach prezentowałeś. Z tym oczywiście wiąże się też stosowna przebudowa lotnisk, dróg, kolei oraz szlaków wodnych na całym tym obszarze. Huk roboty przed tobą i Komisją Europejską. Nowe petycje czas wysyłać.
  BTW Malkontentom, którym Orlen zawadza postuluję wyjazd do Małkini, Siemiatycz albo w rejon Łap dopóki industrialne, prorozwojowe zamysły citymena nie dotkną tych terenów.
 • Gość: lekarz IP: *.228.c68.petrotel.pl 09.08.12, 11:07
  a debil trolluje, admin powiniem powicinać to gó... chorego neopluza
 • Gość: neopluz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 11:21
  Bardzo mi się podoba przeliczenie ilości rafinerii na jednego mieszkańca i wyciąganie z tego wniosków przez citymena. Widać, że to zdolny analityk i nietuzinkowy ekonomista.
  Czytając różne opracowania ekonomiczne w tym roczniki statystyczne z czasów średniego PRL, epoki tow. Gomułki natknąłem się na ważne i charakterystyczne wskaźniki ekonomiczne wokół których budowano pozycję Polski w świecie na użytek partyjnej propagandy. Z lubością przeliczano tam pewne, starannie dobrane dane na jednego obywatela. Wychodziło z nich, że np jesteśmy potęgą w transporcie kolejowym ze względu na imponującą liczbę lokomotyw lub ilości trzody chlewnej w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Starano się przez to udowodnić nasz dynamiczny rozwój i mądrość rządzących.
 • citymen 09.08.12, 11:23
  neupluz nie zmyślaj że jesteś w Bambuko, Tworki nie zmieniły swojej nazwy!


  --
  P R O G R A M__D L A__P Ł O C K A !
 • citymen 09.08.12, 11:27
  Problem w tym że z tych już b. prostych wyliczeń bynajmniej nie wynika że jesteśmy potęgą lecz wprost przeciwnie. Możesz przeliczać i używać dowolnych metod (łącznie ze wszystkimi możliwymi symulacjami, a na tych podobno się znasz jak mało kto...) a wynik i tak wyjdzie b. kiepski na niekorzyść naszegoi kraju


  --
  P R O G R A M__D L A__P Ł O C K A !
 • Gość: neopluz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.12, 11:51
  Tow. Gomułka na podstawie pogłowia krów mlecznych i nierogacizny oraz ilosci stali przeznaczanej na widły w przeliczeniu na jednego mieszkańca realizował swoje sny o potędze. Ja nawet nie ośmieliłbym sie na porównywanie Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Są dziedziny życia i gospodarki, że porównania takie, których jak widzę jesteś wielkim fanem są po prostu absurdalne i świadczące o niedorozwoju merytorycznym nimi się posługującego.Najważniejsze, że ty jesteś omnipotentnym fachowcem na miarę co najmniej Leonarda da Vinci naszych czasów. Gdybyś jeszcze w chwili wolnej pomiędzy kolejnymi pomysłami na cywilizowanie naszego zapuszczonego kraju zrobił maturę, nawet taka przyspieszoną np. w Centrum Kształcenia Ustawicznego to uwierz, że horyzonty rozszerzyły by się tobie jeszcze bardziej i zamiast 5 lotnisk w okolicach Płocka w tym jednego rangi HUB-a dorysowałbyś jeszcze centrum sterowania ruchem planet oraz Instytut Koordynowania Plam Na Słońcu.
  BTW Na symulacjach różnych zdarzeń makro i mikroekonomicznych znam się w mojej ocenie na tyle na ile wyniosłem to z dwóch dobrych uczelni i pogłębiłem niezłymi doświadczeniami z mojej pracy. Są tacy którzy twierdzą, że z niezłymi efektami. Potwierdza to zresztą mój coroczny PIT. Czego i tobie życzę radząc prywatnie żebyś pomyślał trochę i o sobie. Kieszonkowe od mamusi nie jest chyba wieczne, a popisy Janka Muzykanta na forum predzej czy później przestana ciebie bawić.
 • Gość: podolszak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.12, 14:56
  neopluz też skończ maturę i wszystko.
  Gdzie to się taki dureń ulungł?
 • citymen 09.08.12, 15:36
  nepluz, mnie i innych twój PIT, CIT, PIN, PUK itd itp nie interesują. Przedstaw swoje propozycje dla Płocka po czym odpisz się pod nimi imieniem i nazwiskiem i... wszystko, a wówczas możemy porozmawiać. Na razie twoja bujna fantazja może stanowić jedynie "lekturę" dla specjalistów. Prawda że to b. proste? :O)
  --
  P R O G R A M__D L A__P Ł O C K A !
 • 6mango 09.08.12, 23:51
  6mango napisał(a):

  > Dzisiaj noc od 12 do 5 nad ranem (przy zamkniętych oknach )nieprzespana -cały c
  > zas z Orlenu coś wyło -para ? Naprawdę jak tak można niepokoić ludzi ?
  Dzisiaj też nie lepiej -popatrzcie jak wyglądają chmury nad dawną Petrochemią -no moze trochę ciszej wyje ....
 • kwisniewski 10.08.12, 07:53
  mango napisał(a):

  > Dzisiaj nocy od 12 do 5 nad ranem (przy zamkniętych oknach )nieprzespana -cały c
  > zas z Orlenu coś wyło -para ? Naprawdę jak tak można niepokoić ludzi ?
  Dzisiaj też nie lepiej -popatrzcie jak wyglądają chmury nad dawną Petrochemią -no moze trochę ciszej wyje ....

  Wydają się dziwne takie wpisy - bedzie remont elektrocieplowni , oproznianie kotlow z para
  --
  www.plock24.pl
  kwisland.pl
 • Gość: wizjoner IP: *.147.35.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.08.12, 08:24
  A przecież można sobie wyobrazić taką sytaucję:
  Orlen nie pracuje, wszystkie instalacje i obiekty wuburzone, wyciete i wywiezione na złom, grunt zrekultywowany, zielono, cicho, czyste powietrze - Płock nareszcie rozwija się wspaniale.
  Nie potrzeba wcale dużej wyobraźni, można to nawet obejrzeć na własne oczy - znam takie adresy całkiem niedaleko od Płocka, najdalsze nawyżej o jakieś 1000 km od Płocka
 • Gość: neopluz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.12, 17:11

  > nepluz, mnie i innych twój PIT, CIT, PIN, PUK itd itp nie interesują. Przedstaw
  > swoje propozycje dla Płocka po czym odpisz się pod nimi imieniem i nazwiskiem
  > i... wszystko, a wówczas możemy porozmawiać. Na razie twoja bujna fantazja może
  > stanowić jedynie "lekturę" dla specjalistów. Prawda że to b. proste? :O)

  Rozczaruję ciebie. Z dziećmi albo z osobami o mentalności dziecka nie dyskutuję na poważne bo i po co ? Dzieciństwo ma swoje prawa także do beztroski i po co im to dzieciństwo psuć. Co najwyżej jak jest miłe i zabawne lub ma miłą mamusię albo sympatyczną ciocię mogę się pobawić w klocki lego, zagrać w chowanego, berka, piłkę lub w jakąś odpowiednią dla wieku dziecka grę planszową. Jeśli dyskusja to tylko zabawna, zartobliwa, śmieszna. Ty niestety poza tym, że jesteś infantylny jak dziecko nie spełniasz zadnego preferowanego przeze mnie kryterium. Mogę sobie jedynie robić z ciebie jaja, co widząc twoje w twojej ocenie poważne i merytoryczne wpisy robię w miarę sukcesywnie
  BTW Mam świadomość, że moje PIT-y ciebie nie interesują co wydaje mi się po pierwsze słuszne, a po drugie zrozumiałe bo nic byś z tego i tak nie zrozumiał. Pin-ów i Puk-ów nawet bym ci nie pokazał bo podejrzewam, że należysz do ludzi co mogli zrobić z nich niewłasciwy użytek. Miłego weekendu nad mapą zagrożeń dla Płocka i innych obszarów które zamierzasz też uzdrowić bo chyba Warmii i Mazur oraz Górnego Sląska nie zamierzasz odpuścic. Z takim entuzjazmem spotkały się tam twoje propozycje -:)
 • Gość: płocczanin IP: *.class97.petrotel.pl 10.08.12, 17:19
  Widać, że pobyt dobrze jeszcze neoplusowi nie służy.
 • citymen 10.08.12, 17:44
  ...nie wspominając o personelu :O)
  --
  P R O G R A M__D L A__P Ł O C K A !
 • Gość: też z neo+ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.12, 13:49
  Napisz mu city-plocczaninie, że zrobisz mu lewatywę z buraka pastewnego. Dawno tej terapii na forum nie ordynowałes, albo napisz, że poza tym, że w szpitalu psychiatrycznym to jeszcze sie jabolami nawalił przy "grze w tenisa'.
  A w ogóle to spoko. Pracuj nad lotniskami wokół Płocka im portem morsko-rzecznym i będzie ol rajt.
 • Gość: Zagrożenia: IP: *.class99.petrotel.pl 12.08.12, 19:43
  Zdarza się, że wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12298186,Potezny_pozar_w_Londynie__Straz_uspokaja__nie_zagraza.html?lokale=plock

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.