Dodaj do ulubionych

Obchody rocznicy bohaterskiej Obrony Płocka

08.08.12, 15:15
www.youtube.com/watch?v=GjqdZ6ZAQqs - Tak uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych. Jak będzie 18.08 na nieoficjalnych, oddolnych obchodach rocznicy bohaterskiej Obrony Płocka ? To zależy również od Ciebie !

Wiecej informacji
www.facebook.com/Plock1920
Obchody 1920r. - 18 sierpnia 2012r.

10:30 - Zbiórka pod teatrem osób, które chcą pójść na groby Obrońców Płocka.
10:30-11:30 - Czyszczenie wybranych grobów, zapalanie zniczy.
12:00-22:45 - Wyjazd kibiców Wisły do Radomia na mecz z Radomiakiem (na meczu upamiętnienie bohaterów).
23:00 - Zbiórka pod teatrem i przejście Płocczan na tumy. Na tumach zaprezentowanie stosownego transparentu, iluminacja świetlna i wspólne śpiewy.
ok. godziny 0:00 - zakończenie marszu.
Obserwuj wątek
                • michal_wisla Trochę sprostowania :) 14.08.12, 00:28
                  Wiele bzdur można pominąć i wybaczyć, bo to jednak forum oparte o "GóWno prawda", więc różne indywidua się tu wpisują, ale nad takimi kłamstwami ciężko przejść obojętnie:

>>i co z tego, że nie ma emblematów? sb swojego czasu w marszach też z legitymacją na piersi nie chodziło. sam dobrze wiesz, że jesteście przydupasami kruszewskiego w całym tym stowarzyszeniu, a poprzez niego platforma was kanalizuje jak kiedyś pzpr różne środowiska. jeszcze jakieś pytania?

Nie mamy zamiaru tłumaczyć się z tego, że nie jesteśmy wielbłądami.
                  Jakbyś imbecylu (inaczej nazwać Cię nie mogę, bo tylko imbecyl może porównać płockich kibiców do SB) nie wiedział, to Kruszewski jest obecnie prezesem Wisły, a nie Stowarzyszenia Kibiców i mimo całego szacunku i sympatii dla Jacka to nie ma on obecnie nic do powiedzenia jeśli chodzi o kibicowanie w Płocku. Ewentualnie zawsze może się wypowiedzieć i zostanie wysłuchany bo sobie na to zasłużył (jak mniemam - w przeciwieństwie do Ciebie) - podobnie jak kibice mogą wypowiadać się na tematy klubowe. To jest naturalne i pod tym względem wreszcie jest w Płocku normalnie. Jak widać kogoś to mocno uwiera.

Jeżeli PO kanalizuje kibiców, to ciekawe która grupa nie jest skanalizowana? Bo z tego co wiem to akurat Ci wstrętni "kibole" najgłośniej i najczęściej protestują przeciwko obecnej władzy. W Płocku dla przykładu nie mieliśmy problemu z tym, żeby stosownym transparentem wytknąć obecnemu prezydentowi prolegijne zapędy. Zdanie o Donaldzie T. również większość kibiców ma wyrobione i głośno dawaliśmy temu wyraz przed wyborami. Mamy natomiast zdrowy pogląd na pewne tematy i dobrze wiemy, że nie ważne kto będzie przy korycie to i tak będzie z tego koryta czerpał, dlatego nie trzeba wymieniać świń tylko zlikwidować koryto :)

Póki jednak koryto nie jest zlikwidowane, to z tą "demokratycznie wybraną" władzą trzeba jakoś żyć... Samorząd to nie sejm i senat. Tu bardziej oceniamy ludzi, ich postępowanie, a nie ich przynależność partyjną. W porównaniu do poprzedniej władzy w mieście ta przynajmniej słucha kibiców i nie okłamuje nas w żywe oczy, dlatego póki co cieszy się sympatią. Twoim zdaniem świadczy to o jakimś włażeniu w dupę, a moim zdaniem to po prostu normalne podejście - bez zaślepienia i "oddawania ręki" za którąkolwiek partię (której Ty jesteś sympatykiem nie trudno zgadnąć).

Mam wrażenie, że jedną z opcji politycznych mocno zabolało to, że zabroniliśmy przynosić emblematów partyjnych na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych i teraz wypisujecie tu swoje dyrdymały.

Jeszcze co do finansowania akcji z budżetu: Po pierwsze zwróciliśmy się o pomoc finansową do miasta w wysokości 50% kosztów całej akcji. Po drugie - skoro wiele stowarzyszeń i firm bierze dotacje z urzędu miasta, często niebagatelne kwoty np. za strefę kibica, to chyba organizacja, która działa Z WŁASNYCH ŚRODKÓW na terenie Płocka, od blisko 7 lat SPOŁECZNIE ma prawo wystąpić o środki, które pozwolą na godne upamiętnienie bohaterów z 1920? Prawda jest taka, że obchody i tak by się odbyły... Dlatego właśnie, mędrcy jest to niezależna inicjatywa. Dotacja z miasta pozwoli na zrobienie tego wszystkiego z większym rozmachem. Tylko tyle i aż tyle.
                  Mam nadzieję, że efekty - czyli zwiększenie świadomości społecznej o bohaterskiej Obronie Płocka oraz promocja miasta sprawią, że wielu z Was zmieni zdanie co do naszej organizacji i tych obchodów (choć patrząc na Wasze zacietrzewienie nadzieja może okazać się płonna).

Serdecznie zapraszam wszystkich Płocczan do wzięcia udziału w akcji!
                  Rano sprzątamy groby, później od 23 maszerujemy i oddajemy hołd Obrońcom Płocka.

www.sskwp.pl
    • michal_wisla I jeszcze parę słów z nafciarze.net 14.08.12, 00:43
      Kibice Wisły będą kolejny raz aktywnie uczestniczyć w świętowaniu zwycięskiej Obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. Tym razem Nafciarze organizują własne obchody rocznicowe. 18 sierpnia odwiedzimy groby na cmentarzu garnizonowym, na wyjazdowym meczu w Radomiu uczcimy obrońców miasta oprawą, dopingiem i specjalnymi t-shirtami, a po powrocie przejdziemy razem na Tumy, gdzie zaprezentujemy iluminację świetlną ku czci bohaterów sprzed 92 lat. Dlaczego warto być tego dnia z nami?

Naród bez historii, naród bez oddanych Ojczyźnie ludzi nie może istnieć. Bez względu na to, co serwuje salon i służalcze media, patriotyzm to nie głupkowata moda w stylu tandetnych chorągiewek na Euro. Patriotyzm to wielka sprawa, to umiejętność łączenia chwalebnej historii z teraźniejszością i wyciągania wniosków na przyszłość. To nie duma z kilku kilometrów dróg – to sen o wielkiej i szczęśliwej Polsce. Nadchodzą trudne czasy, o ile już nie nadeszły. Prezydencki samolot spoczywa gdzieś w smoleńskich magazynach, rosyjsko-niemiecka rura oplata nasza wybrzeże, rośnie dług publiczny, ceny podstawowych produktów i kolejki do lekarzy, w państwowych spółkach przewalają się partyjni kolesie, szybkie pociągi i autostrady widnieją tylko w planach i tak wyliczać można w nieskończoność… W tak ciężkiej sytuacji nie można zapominać o naszej tożsamości, historii i idei niepodległej Polski. W wielkim zwycięstwie z roku 1920, od początku do końca zaplanowanym przez Polaków, należy upatrywać sił i inspiracji do zmian, natchnienia do odsunięcia od władzy szkodników i nieudaczników. Przychylny czas dla Polski nie nadejdzie, jeżeli nie nawiążemy ideowej korespondencji z tymi, którzy 92 lata temu z wiarą w zwycięstwo stawili czoła bolszewickiej zarazie. To tylko jeden powód, by kultywować ten triumf.

Na całym świecie odradza się komunizm. Relatywizuje się zbrodnie czerwonych morderców, z kubańskiego kata robi się niewinny symbol popkultury, we Francji powstaje pomnik Mao. Sierpniowa rocznica to idealna okazja do antykomunistycznej edukacji, którą może prowadzić nasz naród, przed którym ten antyludzki system wystarczająco się skompromitował. To także czas na świętowanie – 92 lata temu udało się obronić przed sowiecką dziczą takie wartości jak polskość, niepodległość, wolność, własność i wolność religijną. W XXI wieku również się uda.

Nasze uroczystości mają głównie lokalny wymiar. Świętujemy szczególnie ważny dla nas, płocki epizod wojny polsko-bolszewickiej. Każda dawka lokalnego patriotyzmu jest zbawienna dla niegdyś napływowego miasta. Troszkę dumy w mieście kominów i wyjeżdżających studentów nie zaszkodzi! Chodzi także o ludzi. Celem nie jest opiewanie zasług tylko dowódców i VIP-ów II RP. Pamiętamy głównie o anonimowych żołnierzach, młodziutkich harcerzach i cywilnych mieszkańcach miasta, którzy nie bali się wyjść na barykady, a nawet oddać życie. Jesteśmy im winni naszą sobotnią obecność, choćby w podzięce za Płock i Polskę.

Jeżeli my nie będziemy pamiętać, nikt nie będzie pamiętać. Wolna i silna Polska „sama się nie zrobi”, a sobota to tylko mały kroczek w kierunku do tego celu. W wojnie z bolszewikami Polacy uzyskali wsparcie właściwie jedynie od braterskich Węgier. Propaganda Międzynarodówki huczała po Europie hasłem „Ani jednego naboju dla pańskiej Polski”, czescy kolejarze zatrzymali dostawy francuskiej broni, niemieccy dokerzy odmówili rozładunku statków z pomocą dla Polski w Gdańsku, a na zachodzie dochodziło do antypolskich wystąpień wśród robotników. Warto wyciągnąć wnioski z roku 1920 i liczyć przede wszystkim na siebie…
    • Gość: Grzegorz Re: Obchody rocznicy bohaterskiej Obrony Płocka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.12, 11:31
      Brawo wspierać należy takie inicjatywy przede wszystkim ze względu na to, że przy maksymalnym ograniczaniu lekcji historii w szkołach jest to jedna z głównych dróg zainteresowania nią młodzieży. Uważam jednak, że czyszczenie grobów powinno się odbywać raczej w zamkniętym gronie i nie powinien być to oficjalny punkt uroczystości - poza tym przez godzinę to za dużo się nie wyczyści.

Mam też pewne obawy czy nie jest to podążanie za ogólnokibicowską modą za patriotyzm. Jak ktos tu wcześniej napisał pokazanie się poprzez "darcie ryja". Skoro się przez wiele lat miało w d... wszelkie uroczystości rocznicowe (lkibice bywają na nich może od 4-5 lat) to teraz trzeba koniecznie w pierwszym rzędzie z mocnym zaakcentowaniem swojej obecności. A jak skończy się moda większość przestanie pamiętać i czcić. Oby jednak moje obawy pozostały bezpodstawne i uroczystości każdego wyglądały godnie i dumnie, czego sobie, kibicom oraz wszystkim płocczanom życzę.

A bloszwickie psy no cóż: "Dla najemnych Judaszów/Bolszewickiej bestii/ Nie będzie przebaczenia/ Nie będzie amnestii" (Marian Hemar "Orędzie o amnestii")
    • Gość: nafciarz zapytajcie tych "niezaleznych" kibiców z sskwp IP: *.static.hostnoc.net 19.08.12, 20:08
      komu robią kampanię przez przynajmniej ostatnich 5 lat w środowisku kibicowskim płocka podczas wyborów samorządowych i parlamentarnych i zapytajcie dlaczego byli to ludzie startujący wyłącznie z list peło

do "niezależnego" michala_wisla: nie wysilaj się imbecylu na wmawianie mi że jestem pisiorem, bo ja mam wszelkie partyjniactwo w dupie, po, pis, sld, psl i cała reszta to największy rak trawiący Polskę od lat. i jeszcze jedno koleś, jak bierzesz pieniądze od kogoś to już nie jesteś niezależny, myślisz że np. legioniści biorą od bufetowej?
      • michal_wisla Re: zapytajcie tych "niezaleznych" kibiców z sskw 19.08.12, 20:37
        Nie wiem o co Ty walczysz typie i co Cię tak uwiera, ale jak masz zamiar się tak siepać przed monitorem i wyzywać od imbecyli to przynajmniej rób to z jakąś logiką.
        Jaką kampanię? Jaka Platforma? Czy Ty się z choinki urwałeś typie?
        Jeszcze niedawno anonimy tu wypisywały, że jesteśmy z SLD, parę lat wstecz pieprzyliście, że "liżemy" się z Milewskim i Kuberą, teraz nagle jesteśmy PO. Zdecydujcie się :))
        Jesteśmy i będziemy niezależni, a polega to na tym, że tak czy siak takie obchody by się odbyły - podobnie jak KILKADZIESIĄT akcji które do tej pory zrobiliśmy pod szyldem SSKWP. Różnica polega na tym, że dzięki kasie z miasta tym razem mogliśmy zrobić akcje z większą pompą.
        Nie wiem jak możesz porównywać sytuację Legia-bufetowa a u nas Wisła-Nowakowski. Tam HGW zrobiła Legionistom dużo złego, u nas obecny prezydent jeszcze nie podpadł znacząco kibicom Wisły, więc możemy współpracować dla dobra wszystkich - mimo, że Ty myślisz inaczej. Gwarantuję Ci, że od poprzedniego prezydenta pod koniec jego kadencji nie wzielibyśmy zlamanego grosza.
        Jeśli chodzi o partie polityczne to członkowie SSKWP mają różne sympatie i nikt nikomu tu nic nie narzuca, ale znacząca większość ma ten temat w dupie. Jeśli chodzi o mnie, to najbliżej mi do KNP, więc pogląd na temat bandy czworga mamy podobny.
        My robimy swoje i nie robimy tego w zależności od jakiejkolwiek koniunktury partyjnej.
        Jak czegoś jeszcze nie rozumiesz to trzeba było wczoraj podejść i porozmawiać (bo na meczu chyba byłeś skoro podpisujesz się "nafciarz"??), a nie teraz obrażać mnie anonimowo w internecie. Bywaj!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka