Dodaj do ulubionych

Na co skarżą się płocczanie. Kiepscy kierowcy

29.08.12, 10:58
Temat rzeka ale z moich ulubionych to:
- skrzyżowania np Chopina Otolińska, Tysiąclecia - Łukasiewicza, kierowcy blokują prawoskręt mimo, że jadą prosto (tak dla wyprzedzenia 1 auta),
chociaż tutaj wychodzi druga rzecz która mnie denerwuje - staje za autem z lewej strony, zwalaniam prawą stronę żeby ludzie mogli sobie skorzystać ze strzałki do prawoskrętu, zapala się zielone a wtedy kierowca przedemną włącza kierunkowskaz do skrętu w lewo
- skrajny lewy pas na 2 i 3 pasmówkach służy do szybszej jazdy a nie toczenia się bo ktoś skręca w lewo za 3 kilometry
- na rondzie WP w stornę centrum mogliby korzystać z dorobionego 4 pasu do wjazdu na rondo a nie blokować 3 ! MZD dawno powinno zamalować tą strzałkę pozwalającą skręcać w lewo z tego pasa
- ogólnie pojęte cwaniactwo niektórych drajwerów np wyprzedzenie na pasie zjazdowym do stacji BP, na skrzyżowaniu Piłsudskiego - Otolińska jazda prawym pasem żeby zablokować go później co by wjechać na środkowy itp

Edytor zaawansowany
  • Gość: kierowca IP: *.029.c70.petrotel.pl 29.08.12, 11:17
    A mnie wkurzają:
    wolnomyśliciele - 3...2...1... już dawno jest zielone, a ten/ta stoi i mija kilka cennych sekund
    cwaniaki, którzy myślą: "jak mu drogę zajadę, to i tak mnie wpuści"
    niezdecydowani/e "ale czy zdążę przejechać" - szczególnie po godzinie 15.30, gdy muszą w okolicach zoo przeciąć al. Kilińskiego
    i oczywiście ślimaki, rozpędzające się do 40 km/ha, które czasem poruszają się stadami, blokując wszystkie pasy
  • Gość: andrew IP: 81.15.146.* 29.08.12, 12:09
    należy jeszcze dodać, że jak już się zapali zielone światło to opieszałość dotyczy nie tylko tych którzy stoją jako pierwsi. Przepustowość na skrzyżowaniach jest bardzo mała, a w przerwy między samochodami to często bez problemu tir by się zmieścił...
    Największą jednak zmorą jest ogólny brak wiedzy i znajomości przepisów... W płocku nieliczni tylko potrafią jeździć na rondzie. Nagminnie rondo na końcu nowego mostu kierowcy jadący w stronę dobrzykowa pokonują prawym pasem. Uważam ze bez takich "udogodnień" jak na dobrzyńskiej niestety dalej będą tak jeździć. Tam po prostu inaczej niż przepisowo się nie da.
  • 29.08.12, 12:23
    Spójrz jeszcze raz w kodeks, znajdź tam jaki ruch obowiązuje w tym kraju a potem jedź na Dobrzyńską i przejedź rondo dookoła prawym pasem, bo można nie można skręcić z lewego na rondzie na prawy za rondem po to są te przeszkody
  • Gość: pytający IP: *.c153.petrotel.pl 29.08.12, 15:01
    "Nagminnie rondo na końcu noweg
    > o mostu kierowcy jadący w stronę dobrzykowa pokonują prawym pasem.

A jakie to przepisy tego zabraniają, albo nakazują do trzeciego wyjazdu dojeżdżać koniecznie lewym pasem ??
  • 29.08.12, 11:33
    fifrak85 napisał:

> Temat rzeka ale z moich ulubionych to:
    > - skrzyżowania np Chopina Otolińska, Tysiąclecia - Łukasiewicza, kierowcy bloku
    > ją prawoskręt mimo, że jadą prosto (tak dla wyprzedzenia 1 auta),
    > chociaż tutaj wychodzi druga rzecz która mnie denerwuje - staje za autem z lewe
    > j strony, zwalaniam prawą stronę żeby ludzie mogli sobie skorzystać ze strzałki
    > do prawoskrętu, zapala się zielone a wtedy kierowca przedemną włącza kierunkow
    > skaz do skrętu w lewo

no i widzisz - sam sobie odpowiedziales na pytanie czemu kierowcy blokuja prawoskret, sam tak robie bo juz nie raz sie nacialem na takiego co oszczedza na zarowkach kierunkowskazu i musialem czekac na nastepne zielone
  • 29.08.12, 11:47
    forumo.wicz napisał:

> fifrak85 napisał:
    >
    > > Temat rzeka ale z moich ulubionych to:
    > > - skrzyżowania np Chopina Otolińska, Tysiąclecia - Łukasiewicza, kierowcy
    > bloku
    > > ją prawoskręt mimo, że jadą prosto (tak dla wyprzedzenia 1 auta),
    > > chociaż tutaj wychodzi druga rzecz która mnie denerwuje - staje za autem
    > z lewe
    > > j strony, zwalaniam prawą stronę żeby ludzie mogli sobie skorzystać ze st
    > rzałki
    > > do prawoskrętu, zapala się zielone a wtedy kierowca przedemną włącza kie
    > runkow
    > > skaz do skrętu w lewo
    >
    > no i widzisz - sam sobie odpowiedziales na pytanie czemu kierowcy blokuja prawo
    > skret, sam tak robie bo juz nie raz sie nacialem na takiego co oszczedza na zar
    > owkach kierunkowskazu i musialem czekac na nastepne zielone

dokładnie, po paru takich razach bez skrupułów na skrzyżowania Chopina-Otolińska jak jadę prosto pakuje się na prawy pas
  • Gość: ktoś IP: *.plock.mm.pl 29.08.12, 11:40
    Wieczorowa pora, skrzyżowanie, czerwone światło i noga na hamulcu. Od czego jest hamulec ręczny? Ktoś kto stoi z tyłu jest oślepiany światłem stopu.
  • Gość: pytanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.12, 11:49
    A czy słyszałeś/aś kiedyś o samochodach z automatyczną skrzynią biegów? A czy wiesz, dlaczego w takich właśnie autach trzyma się nogę na hamulcu?

Jesli nie, to zainteresuj się, a poznasz wytłumaczenie, dlaczego ci przed tobą "oślepiają" ci.e
  • 29.08.12, 12:18
    Należy tylko pamiętać, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, zielona strzałka to warunkowy skręt można z niej skorzystać jak pas jest wolny a jak stoi tam auto jadące prosto to jest zajęty ale ma takie prawo tylko ktoś kto nie zna Płocka na krzyżówce Otolińska - Chopina jadąc w stronę Spółdzielczej zajmuje lewy pas i sam stoi. Mnie najbardziej irytują kierowcy jadący na późnym żółtym - czytaj wczesne czerwone na Bielska - Chopina
  • Gość: ktoś IP: *.plock.mm.pl 29.08.12, 12:25
    Nie no faktycznie 80% samochodów w Płocku to automaty.
  • Gość: aaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.12, 13:37
    >>A czy słyszałeś/aś kiedyś o samochodach z automatyczną skrzynią biegów? A czy wiesz, dlaczego w takich właśnie autach trzyma się nogę na hamulcu?

Chłopie !!
    Jeździsz tylko raz w tygodniu w godzinach południowych do Auchan ???
    Chcesz powiedzieć, że 95% samochodów w Polsce są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów ? G...o prawda. Codziennie setki kierowców stają na czerwonym i "hebel" - bo inaczej nie potrafią ! A co tam z tyłu, to nie mój problem.

Jeszcze z radia CB - jedzie samochód (akurat WPL) z anteną na dachu. Życzliwy kierowca nadaje "kolego włącz światełka" odpowiedź - "a co nie widzisz drogi". Śmieszne tylko trochę. Ja już b. rzadko informuję o tym.
  • Gość: xyz IP: 91.212.223.* 30.08.12, 11:42
    nie przesadzajcie z tym oślepianiem światłami stop!!!
    Skoro tak jest tzn coś z oczami jest nie tak i koniecznie do okulisty - nie piszę złościwie. Bardziej oślepiają przeładowane samochody przednimi swiatłami podniesionymi wtedy na maxa w górę i to niezależnie od pory dnia.
  • Gość: gość IP: *.centertel.pl 29.08.12, 15:17
    hm..uważaj żebyś oczopląsu nie dostał od tego mega oślepiającego światła, naprawdę straszny problem. Natomiast abstrahując od Twojego wpisu, ładnie proszę wara od WPL-ów małomiasteczkowi płocczanie.
  • Gość: baba za kierownicą IP: *.class147.petrotel.pl 29.08.12, 12:59
    To pewnie dzwonił jeden z tych dupków co siedzi ci na ogonie jak jedziesz lewym pasem (bo akurat masz zamiar w to lewo skręcić) dozwoloną prędkością ale on niezadowolony że ty jedziesz tak wolno tym lewym pasem "obtruka" cie jeszcze i popuka w czoło bo on przecież ma leasing na jazde tym lewym pasem. A dodatkowo pewnie ma beeme. Brawo dla takich.
  • Gość: Elektryk IP: *.zep.com.pl 29.08.12, 13:15
    No jak ktoś jedzie lewym pasem od galerii mazowia żeby skręcić w lewo w Bielską to jak najbardziej należy mu się otrąbienie.
    Co do blokowania "zielonych strzałek" do skrętu w prawo to takie zjawisko nie ma racji bytu bo jest to skręt warunkowy, jak juz ktoś napisał. Dlaczego jadąc prosto mamy korkować skrzyżowanie czekając az ktoś skręci w lewo? Na opisywanym tu skrzyżowaniu nie ma prawoskrętu!
    Co do mnie osobiście irytujących w jeździe po płocku to dorzucił bym jeszcze:
    1. Dzieciaki na skuterach jeżdżące watahami całą szerokością pasa
    2. Ludzi ruszających spod świateł na późnym czerwonym - kiedy na sekundniku zostaja 3 sekundy do zmiany światła - ruszy taki, na 1 biegu, wrzuci 2 i musi przyhamować żeby nie wjechać na czerwonym, a potem rozpędza się jak by chciał a nie mógł na tej dwójce praktycznie od zera
    3. Włączanie kierunkowskazów w sotatniech chwili albo w trakcie manewru
    4. Skręcanie w prawo "na TIRa" czyli żeby skręcić w prawo najpierw odbijam w lewo „bo przecież moje Tico jest tak wielkie że się nie zmieści” ;)
    5. Jazda po parkingach w galeriach – mało kto zwraca uwagę na znaki tam zainstalowane stąd częsta jazda pod prąd w mazowi i wyjeżdżanie wjazdem w mostach – ostatnio nawet taki mózg wyjeżdzający z mostów miał do mojej prawidłowo jadącej małżonki pretensje że się mało co czołowo nie stuknęliśmy, bo jedzie książę dwudziestoletnia BMW:/
    Jak bym się głębiej zastanowił to jeszcze coś bym wykopał.
  • 29.08.12, 13:49
    zgadzam się z zarzutem jazdy lewym pasem. w płocku najszybszy jest pas skrajnie prawy, zazwyczaj pusty. Tylko L-ki jeżdzą tam.

Kierunkowskazy i brak wyonraźni przy skręcaniu na skrzyżowaniach....na codzien jeżdze w warszawie wiec jazda po plocku dla mnie to udreka.
  • 29.08.12, 16:23
    Problemem naszego miasta jest to że ono opiera się w większości na ulicach dwukierunkowych. I większość mieszkańców mieszka w ich obrębie. Więc Ci mieszkańcy zazwyczaj tylko z nich korzystają jadąc przepisowo 50km/h (oczywiście jeśli ruch nie jest wzmożony). Więc naturalne jest to że gdy wjedzie na taką trasę o trzech pasach ruchu i ograniczeniu do 70km/h nie będzie potrafiła sie zachować i jechać tak szybko. A wiadomo że nie każdy jeździ przepisowo. Dlatego niestety większość mieszkańców nie jest poprostu obyta z takimi ulicami.
    Płock opiera się praktycznie tylko na drodze wylotowej (w dodatku nie w pełni wylotowej) na Warszawę. A reszta miasta jest drogowo cały czas w tyle. Zapomina się o pozostałych drogach wylotowych (Bielska, Dobrzyńska, Otolińska) gdzie niekiedy jest tragedia przejechać.
    I niestety nic się na lepsze nie zapowiada.
    *Przebudowa Otolińskiej jest conajmniej śmieszna. Troche ponad 2 km trasy wylotowej na której ruch jest conajmniej duży a droga praktycznie się nic nie zmieni. Dalej dwukierunkowa szosa, brak wiaduktu nad/tunelu pod torami, troszkę bardziej rozbudowane skrzyżowanie z Targową i poza nowym asfaltem nic się tu nie zmieni... (Podobnie jak na Mickiewicza)
    *Ciąg Kobylińskiego-Dobrzyńska (4km) to przeplatanka. Kobylińskiego w połowie to najpierw fajna dwupasmówka a potem koszmarne gardło pomiędzy cmentarzami i dwukierunkowa szosa. Dobrzyńska ma też kawałek dwupasmówki w dobrym stanie a reszta to dwukierunkowa droga w fatalnym stanie.
    *Bielska (niecałe 5km) to w całości dwukierunkowa droga a jest miejsce na poszerzenie do dwupasmówki nawet obok Statoila.
    Dodać trzeba że te ulice sąsiadują z największymi zakładami przemysłowymi miasta.

Płock jest na tyle duży że powinień mieć minimum wszystkie te ulice dwupasmowe do granic miasta. Taki sąsiedni Włocławek który jest o 10tys mieszkańców mniejszy i ma mniej głównych ulic posiada więcej ulic dwupasmowych i są to główne ulice miasta.

Wniosek jest jeden - budować i poszerzać ulice!
  • Gość: MISIEK IP: *.plock.mm.pl 29.08.12, 16:48
    Zamknąć wjazd do Płocka na moście, na skarpie, na rogatkach i przy giełdzie dla wszystkich WPL, WSE, WGS i będzie spokój.
  • Gość: monster IP: 95.178.0.* 29.08.12, 16:56
    To nie WPL. WGS, WSE blokują osobiście znam sporo osób, które dojeżdżają na takich blachach do Płocka biorą służbowy samochód i robią pewnie więcej kilometrów przez 8 godzin pracy niż kolega w tydzień.Gdzie tu logika kolegi wypowiedzi?
  • Gość: des IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.12, 18:08
    Kolega myślał logicznie, zamknie wjazd dla WPL WGS WSE, a wtedy nie przesiądą się na WP bo normalnie nie wjadą do Płocka ;-)
    Prawda jest taka, Płock to dziura komunikacyjna ( i nie tylko), większość kierowców należałoby by wysłać do stolicy na naukę jazdy i to wcale nie o szybka jazdę chodzi. Tam manewry robi sie płynnie, nie widać paniki w ruchach, kierowcy przyzwyczajenie do korków są bardziej uprzejmi. A u nas, 2 ulice na krzyż a walka o każdy metr drogi z prędkością prawie kosmiczną w porywach do 50km/h. ;-)
    P.S.
    Płock nocą można przejechać w kilka minut i nawet nie zauważyć że mijaliśmy jakieś miasto.
  • Gość: max IP: *.centertel.pl 29.08.12, 20:17
    1) patrzeć na znaki pod galeryjami wszelkiej maści! mam wrażenie, że co drugi to idiota za kierownicą.
    2) skrzyżowanie pod mazovią, wjazd od osiedla od strony zielonego jaru - tam stoi nakaz jazdy na wprost !!!!!!! nie widziałem jeszcze żadnego kierowcy, który nakaz ten by zachował. a potem czuje się jak dziwak, że aby zachować przepisy (w trosce o bezpieczeństwo, bo ruch tam spory), jadę kawałek dalej, gdzie jest przerywana linia i można skręcić w lewo i przez parking nawinąć do galerii
    3) skoro można wyprzedzać w obszarze zabudowanym z prawej - co Wam przeszkadza ślimak a lewym pasie ?! przez 10 lat życia w Warszawie nauczyłem się, że prawy pas ZAWSZE był najszybszy na trasach 2-3 pasmowych w jednym kierunku.
  • Gość: gosciu IP: *.aster.pl 29.08.12, 20:23
    > 3) skoro można wyprzedzać w obszarze zabudowanym z prawej - co Wam przeszkadza ślimak
    > a lewym pasie ?! przez 10 lat życia w Warszawie nauczyłem się, że prawy pas ZAWSZE był
    > najszybszy na trasach 2-3 pasmowych w jednym kierunku.

no i wygadałeś - teraz wszyscy beda sie pchac na prawy pas i zrobi sie tloczno
  • Gość: max IP: *.centertel.pl 29.08.12, 20:37
    ja sobie poradzę :P bez obaw :)
    btw - jeździłeś kiedyś poza terytorium RP ? tam nie ma problemu z jazdą skrajnie prawym pasem, ludzie to po prostu wiedzą i tyle. nie mam oczywiście na myśli jazdy prawym, dziurawym jak ser pasem - sam wtedy jadę lewym (w trosce o stan auta)
  • Gość: hehu IP: *.046.c80.petrotel.pl 30.08.12, 10:17
    do jakiej stolicy? Berlina, Paryża czy Londynu, bo jeśli masz na myśli stolycę to nie wiem czy mam płakać czy śmiać się
  • Gość: xyz IP: 91.212.223.* 30.08.12, 12:25
    Kurcze faktycznie potwierdzam, niedawno byli u nas znajomi i jechali prosto przez miasto z Lipna na Wyszogród i opowiadają że fajną macie obwodnicę! A dodam, że jechali w sobotę popołudniem. Jacy byli zdziwieni, gdy ich z błędu wyprowadzaliśmy że próli przez sam srodek miasta!!!!
  • Gość: kierowca IP: *.143.c76.petrotel.pl 29.08.12, 20:10
    Akurat włocławek to zły przykład, to w jakim stanie jest tam asfalt to nawet najstarszym WPL-om się nie śniło, teraz remontują jedynkę, ale wjazd od strony tamy to dramat, lepiej jechać starą drogą jedno-jezdniową do centrum, albo od strony Dobrzynia jechać prosto na stary most. Ale fakt, we Włocławku jeździ się jakby płynniej i bez nerwów.
  • 29.08.12, 21:27
    W każdym innym mieście wielkości Płocka jeździ się dużo lepiej ponieważ większość głównych ulic to dwupasmówki. Byłem w większości miast polski i widziałem jakie tam są ulice. Przykład Koszalin, Zielona Góra, Gorzów Wlkp, Opole.. Wystarczy wejść w Google Maps czy Zumi i zobaczyć dzięki mapie satelitarnej jak wyglądają drogowo takie miasta.
  • 29.08.12, 21:11
    fifrak85 napisał:

> Temat rzeka ale z moich ulubionych to:
    > - skrzyżowania np Chopina Otolińska, Tysiąclecia - Łukasiewicza, kierowcy bloku
    > ją prawoskręt mimo, że jadą prosto (tak dla wyprzedzenia 1 auta),
    > chociaż tutaj wychodzi druga rzecz która mnie denerwuje - staje za autem z lewe
    > j strony, zwalaniam prawą stronę żeby ludzie mogli sobie skorzystać ze strzałki
    > do prawoskrętu, zapala się zielone a wtedy kierowca przedemną włącza kierunkow
    > skaz do skrętu w lewo

Prawdopodobnie nie jeździsz w godzinach szczytu skoro piszesz (mówisz): (tak dla wyprzedzenia 1 auta) a uwierz mi, że czasami rano to i trzeci pas tam powstaje :)
  • Gość: JP IP: *.231.c87.petrotel.pl 29.08.12, 22:10
    Zatrzyma się taki bystry znający przepisy na lewym pasie i pozapaleniu się zielonego światła jedzie prosto zjeżdżając na prawy bo mysli ,że ten na prawym pasie będzie skręcał w prawo. Prowadzi takie zachowanie do zajechania drogi ido kolizji.
  • 29.08.12, 21:28
    Jak napisała GW
    Na co skarżą się płocczanie. Kiepscy kierowcy??

Nie bądźcie kiepscy, tylko jak się świeci na sygnalizatorze 4,3,2,1 to ślepo się nie gapimy odliczając tylko jaaaaaaaaazda!! do przodu :)
  • 29.08.12, 23:04
    Tylko z tymi popiep... sekundnikami to czasami nie można nadążyć. Kilka razy miałem sytuację gdzie było czerwone światło, 4,3,2 sekundnik gasł a zielone światło zapalało się dopiero po około 5 sekundach. To samo jest z zielonym.

Kolejna sytuacja: czerwone światło, odliczanie 24,23,22 nagle sekundnik gaśnie i uj go wie kiedy i czy w ogóle zapali się zielone światło

Kolejna sytuacja odwrotna.... zielone światło, odliczanie powiedzmy dla przykładu też 24,23,22 sekundnik gaśnie i bądź mądry i pisz wiersze czy zaraz zapali się żółte i czerwone czy dopiero za te 20 sekund których na sekundniku nie widać

Miałem jeszcze jedną anomalię z tymi licznikami lecz sobie nie przypomnę. Akurat 90% świateł które przejeżdżam z wielkiej płyty do roboty na podole są nadziane tymi sekundnikami. Ogólnie pomysł dobry ale trochę niedopracowany
  • Gość: mk IP: *.play-internet.pl 30.08.12, 00:42
    ziomek do lekarza idz jak ci sie te sekundniki wylaczaja. ja niezauwazylem
    apropo WPL-i to wypier... bo bez kitu jak juz piz... to zazwyczaj WPL. no i generalnie wiecej odwagi. ja bym zdazyl, ten za mna i jeszcze pewnie ze trzech, ale ona kur... stoi no bo przeciez jada
  • Gość: * IP: *.class147.petrotel.pl 30.08.12, 08:28
    nie widzę żadnego składu ani sensu w twoim zdaniu co to za bełkot.
    Co ma WPL do WP. Chciałem zaznaczyć, że dużo WP po "dorobieniu" się w tak zacnej instytucji jak ORLEN zamieniło teraz się na WPL.
    I gdzie tu logika.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.