Dodaj do ulubionych

Będą ścieżki rowerowe na Grabówce. I chodniki

03.10.12, 22:09
Gra płockiej gazetki na prezydenta AN, że aż łzy wyciska. Ze śmiechu. Takiej naiwnej manipulacji (nieco ograniczonym) czytelnikiem, to w przedszkolu by zauważyli. Ciąg z kilku ostatnich dni;
Najpierw, że miało coś być. Obiecał i pewnie zapomniał. Tacy są politycy.
Zaraz potem, iż nawet mieszkańcy okolicy dają znać, że tak było. A chodzi o sprawę podstawową: bezpieczeństwo! List do redakcji wydrukowali nawet.
I dzisiaj: już jest! O niczym nie zapomniano, tylko w tym natłoku równie ważnych spraw ktoś zapomniał uświadomić społeczeństwo o realizacji natychmiast wykonanych planów. Teraz nie zdążymy, ale w przyszłym roku na pewno.
Żałosne w przekazie (nie umiejszam konieczności i wagi wykonania tych prac).
I tyle
Edytor zaawansowany
 • Gość: zażenowany IP: *.144.c70.petrotel.pl 03.10.12, 23:14
  też to zauważyłem, aż mdli od tego. Przecież to co tam robią musialo być już przez lata wdrażane ( plany, przetargi, budżet).
  GW stwarza zaś pozory, że listy od obywateli plus czujność dziennikarzy i służebność władzy przynoszą efekty. Żenujące.
  GW siedzi głęboko prezydentowi ..... i dokłada wazeliny, kiedy trzeba.
  Za Miloszenki były same problemy, a teraz sielanka, czytelnicy kupują te brednie?
 • Gość: Hola Hola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 00:22
  Jakie wytaczanie szlaku rowerowego z Tokar do Ciechomic? Co to ma znaczyć bezpiecznie? Jazda po bezdrożach i zakrzaczeniach ma być bezpieczna, dla kogo? Ciekawe kto tam się zapuści, gdy się z ciemni?

  Miała być ścieżka rowerowa?

  Taka sąsiedzka gmina Łąck ma piękne ścieżki, a Płock to żenada w tym temacie. Szlak człowieka chyba zaraz trafi. Nie stać miasto Płock na porządne ścieżki?

  A Radziwie czy Góry to gdzie ma ścieżki? Miasto ma Nas gdzieś. Po drugiej stronie Wisły budują drogi obwodnice, a Nas TIR-y rozjeżdżają po drodze krajowej nr 62. Nawet ścieżki rowerowej nie budują tylko szlak wyznaczają.

  Czemu nie ma ścieki rowerowej z Gór do Radziwia, jest miejsce. Lepiej jak ludzie rowerami obok TIR-ów jeżdżą,a piesi chodzą pieszo po jezdni. Czy władza czeka na tragedie?

  Jeśli jest to trasa, w biegu drogi krajowej 62, to nie można sięgnąć po wsparcie z budżetu państwa?

  W studium rozwoju Płocka nic na ten temat nie ma. Potrzebna jest ścieżka rowerowa przez Stary Most i niech nie będzie zastępca prezydenta śmieszny mówiąc, że byłoby to zbyt duże obciążenie dla mostu. Bo jeśli olbrzymiej wagi pociągi towarowe mogą się przemieszczać po nim, to ścieżka wobec tego byłaby nieznacznym obciążeniem wraz z rowerzystami.

  W ostatnim czasie jeździłem na rowerze do miasta, w czasie tygodnia promocji jazdy min.: na rowerze, to tragedia! Jak nie TIRy, to koleiny i most. Zjeżdżając TIR-om można wpaść w dziurę. O mały włos, a przewróciłbym się przed jadący za mną samochód, bo zjeżdżałem do prawej i koło ściągnęło mi z asfaltu w jakieś obniżenie do spływu wody deszczowej mające chyba kilkadziesiąt cm, następnie o ten rant bym się przewrócił ale podpałem się nogą.

  Do tragedii nie wiele a Władza nic nie widzi albo nie chce widzieć.

  Ja chce ścieżki rowerowe, bo wspomniane szlaki rowerowe to mydlenie oczu.

  Pozdrawiam Wszystkiego Dobrego. Wspierajmy się, pomagajmy sobie, bądźmy RAZEM.

 • Gość: biker IP: *.143.c76.petrotel.pl 04.10.12, 07:52
  Tiry tirami, ale widzę że sobie nie bardzo radzisz na rowerze, przede wszystkim brak Ci pewności. Piszesz że zjeżdżałeś do prawej, błąd! Tego się nie robi, jedziesz metr od krawędzi i jest to bezpieczniejsze niż takie zjeżdżanie do prawej. Powodujesz sytuację, w których pojazd za Tobą wciska się między pojazd z naprzeciwka a Ciebie, a wtedy dochodzi do wyprzedzania na milimetry. Po drugie właśnie dziury, studzienki itp. Trzymaj kierę pewnie, nie patrz się za Siebie za często, bo jak widzisz że zbliża się tir to panikujesz.
 • Gość: buk w niebiesiech IP: *.154.c69.petrotel.pl 14.11.12, 11:40
  potwierdzam i dodam ze istnieje dziwna zaleznosc, mianowicie, odstep jaki zachowuja pojazdy podczas wyprzedzania rowerzysty jest wprost proporcjonalny do odleglosci jaka dzieli rower od prawej krawedzi :)
 • Gość: torpedo IP: *.plock.mm.pl 14.11.12, 11:06
  Olać te niuanse polityczno-wyborcze jak ktoś tu pisze. Ważne, że jakieś tam ścieżki robią chociaż , jak widać , jest to bardzo trudna sprawa.
  Zauważyłem, że ludzie na wsi są bardziej zorganizowani,( cywilizowani?). Weżmy taki Łąck. Zakasał wszytskich swoimi ścieżkami. Albo Gabin, który też ma osiągnięcia. U nasz (sic.) w mieście ścieżki są niechcianym dzieckiem i wielkim problemem. Nie docenia się, nie dba się możliwości wyjazdów weekendowych z zasyfiałego miasta (ORLEN!).
  Tu, w Płocku, od lat rządzi się efektownie, a nie efektywnie, pod pobliczkę.
  Cóż taka małomiasteczkow0-prowincjonalna maniera.
  A z resztą, co tu gadać...szkoda słów!
 • Gość: Kochot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.12, 07:47
  Taa... artykuł o Rachwale i jego popisach na FB to też z pewnością gra na AN.
  Chyba nie o to chodzi, po prostu nasze miasto poraża mnogością tematów i wydarzeń, i tak to się kończy.
 • roza-ewa 04.10.12, 09:53
  Uwierzę, jak zobaczę na własne oczy. Skąd pewność, że tym razem Urząd Miasta wygospodaruje pieniądze na chodniki? Nie ma żadnej. Nie raz już słyszeliśmy te piękne obietnice, a chodnika nadal nie ma. Może znowu pojawi się pomysł zmiany mebli przez prezydenta w urzędzie i na istotne sprawy nie będzie pieniędzy.
 • pelargonia88 04.10.12, 12:09
  Mam nadzieję, że w końcu te plany zostaną zrealizowane, bo słyszyę o nich od wielu, wielu lat... niestety bez żadnych skutków. W związku z tym bardzo proszę o zwiększenie kontroli prędkości w okolicach ulicy Grabówka, ponieważ brawura kierowców w tym rejonie nie zna granic (piesi w ogóle się dla nich nie liczą). Poza tym proszę o regularne odśnieżanie pobocza podczas zimy i koszenie trawy w pozostałej części roku.
  P.S. Jestem zadowolona z obecnnych zmian Komunikacji Miejskiej (linia 4, 15). Powroty są mniej korzystne, ale można się dostosować. W końcu wykorzystano infrastrukturę ulicy Gościniec.
 • trotuar51 04.10.12, 19:49
  Kiedy w końcu dokończą budowę ulic: Grabowa, Cedrowa, Lipowa .... Co z budową ulicy Parcele???? Panie Prezydencie - zapraszam ze swoim autem na te ulice. A ja na Pana głosowałam.... Może ktoś wie kiedy zbudują te ulice????????????????????//
 • Gość: Hola Hola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 21:34
  Pisałem dziś o niebezpieczeństwie i zagrożeniach przez brak ścieżek rowerowych i chodników, min.: przy drodze krajowej nr 62, np.: z Gór do Radziwia. Niestety moje uwagi i obawy okazały się słuszne, dziś wieczorem na drodze krajowej nr 62 w Soczewce, zginął pieszy potrącony przez samochód. Władza zagrożenia nie widzi....
 • Gość: miejsce 23 z 41 IP: *.plock.mm.pl 13.11.12, 22:52
  polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,12816464,Rowertour_ocenil_polskie_miasta__Ktore_sa_przyjazne.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka