Dodaj do ulubionych

Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend świętow...

24.02.13, 22:33
30 lat wcześniej, od 1983 roku dane mi było organizować w Radziwiu i prowadzić przez pięć lat, 130 Drużynę Harcerzy ZHP.
Czym różni się dzisiejszy ZHP od ZHR?
Obserwuj wątek
  • slawe-k1967 ZHR ? 25.02.13, 10:06
   Mało dzielenia wśród dorosłych, to jescze dzielono dzieci i młodzież 20 lat temu. Nie wiem czy jest różnica pomiędzy ZHP a ZHR. Polska czy Rzeczpospolita. Pewnie jakaś pijana głowa stwierdziła, że tak musi być. Dla mnie jest cały czas ZHP !
   • Gość: Labor Re: ZHR ? IP: 80.50.232.* 25.02.13, 14:57
    Tak samo jakś pijana głowa stwierdziła 24 lat emu, że musi być więcej partii politycznych niż jedna przewodnicza PZPR. Po co komu pluralizm wystarczy po jednej partii na cały kraj, jedna stacja telewizyjna, jedna radio, jedna gazeta...
    Szkoda Sławku1967, że nie masz jakiej kolwiek wiedzy historycznej na temat harcerstwa, ani wiedzy na temat współczesnego skautingu i harerstwa, ale zdaje mi się że nie warto cię nawet tego uczyć, bo i tak nic z tego nie wyniknie.
   • Gość: Labor Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: 80.50.232.* 25.02.13, 15:04
    W ZHR nikt nie bierze złamanego centa za pełnione funkcje wychowawcze i organizowanie wyjazdów, biwaków, obozów niekiedy trzytygodniowych, a w ZHP są pracownicy etatowi(choć nie tylko).
    Jeśli w harcerstwie, bądź skautingu nie ma mowy o Bogu, to to nie jest ani harcerstwo, ani skauting, tylko jakaś poczwarna karykatura, a założyciel skautingu Sir Robert Baden-Powell Lord of Gilweel przewraca się w grobie.
    • Gość: skaut m. Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.204.28.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.02.13, 15:53
     Gość portalu: Labor napisał(a):

     > Jeśli w harcerstwie, bądź skautingu nie ma mowy o Bogu, to to nie jest ani harc
     > erstwo, ani skauting, tylko jakaś poczwarna karykatura, a założyciel skautingu
     > Sir Robert Baden-Powell Lord of Gilweel przewraca się w grobie.

     leżę obok sir Roberta i dopiero na wiadomość o tym zdaniu zareagował gwałtownymi ruchami w grobie - to nadawanie skautingowi jakiegoikolwiek wymiaru religijnego w (jakiej religii????)to najczystszej wody wierutne brednie, wskaż choć jedno wiarygodne źródło na potwierdzenie tych swoich wymysłów i bredni niesamowitych.
     BTW: moi rodzice byli skautami już w latach 1920. i żadnych takich rewelacji od nich NIGDY NIE SŁYSZAŁEM
     • Gość: Labor Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: 80.50.232.* 25.02.13, 16:22
      "Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, lepiej żeby go nie było." Sir Robert Baden- Powell

      Obietnica Skauta z oficjalnej strony WOSM(Światowej Organizacjii Skautów):
      The Scout Promise

      On my honour I promise that I will do my best
      To do my duty to GOD and the King (or to GOD and my Country);
      To help other people at all times;
      To obey the Scout Law.

      (GOD - po angielsku BÓG)

      Na pewno jeszcze coś o tym było w "Wilku, który nigdy nie śpi" - biografii Baden Powella oraz "Wskazówkach dla skautmistrzów" Baden-Powella, ale chwilowo nie mam do tych książek dostępu
      • Gość: skaut m. Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.204.28.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.02.13, 16:59
       a nas obejmując manadat posła lub misnstra albo anwet I ministra lub I obywatela moża zakończyć ślubowanie słowami: tak mi dopomóż Bóg i wielu tak uczyniło, ale IT MEANS NOTHING.
       BTW: w biografi Baden Powella z watków religijnych znajdziesz tylko to, że urodził się w 1857 r w rodzinie pastora anglikańskiego i zarazem profesora geometrii w Oxford University, który osierocił go w wieku 3 lat oraz że od dziesiątego roku życia wychowywał się u krewnych, w siedzibie rodowej ojca w hrabstwie Kent, gdzie naukę czytania, pisania i liczenia pobierał w probostwie w sąsiedztwie. Ponadto ukończył dobry college Charterhouse College w hrabstwie Surrey oraz prestiżową akademię wojskową Royal Military Academy w Sandhurst (hrabstwo Surrey), 34 lata służył w brytyjskiej armii kolonialnej, w UK, Indiach, Afganistanie, w Afryce Południowej podczas Wojny Burskiej, w Afryce Zachodniej (British West Africa), był zwiadowcą, szpiegiem w wielu krajach świata, dziennikarzem, lieratem, życie zakończył w Kenii w 1941 roku.
       Taka droga wojskowa i życiowa nie zostawia miejsca na mistycyzm i religię, raczej uwalnia i leczy z tego typu mrzonek. Przejdź choć z połowę tej drogi to pogadamy.
       • Gość: Labor Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: 80.50.232.* 25.02.13, 17:20
        1)widze skaucie m. że ciągle masz problemy z rozumieniem tekstu czytanego i nie widzisz różnicy między słowami roty przyrzeczenia, a słowami, które można dodać na jej końcu.

        2)Nie napisałem nic że Baden-Powell był dotknięty w jakiś szczególny sposób przez Boga, albo miałby zostać nagle świętym, a twój wpis do tego zmierza i na tej podstawie dociera do tego, że skaut nie musi wierzyć w Boga i podążać jego ścieżką.
        W biografii B-P, która przywołałem było napisane (nie jestem pewny robię to z pamięci ale coś w tym kontekście), że Baden- Powell uważał, że każdy powinien wierzyć w Boga, aby nim kierowało jakaś wyższa potrzeba dobra...
        Ja pisałem o ksiażce, której jak widzę nie przeczytałeś, a nie o wiedzy z wikipedii, z której pewnie korzystałeś.
        Przeczytaj choć jedną ksiażkę, którą napisał Baden-Powell o skautingu to pogadamy.
         • Gość: skaut m. Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.182.239.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.02.13, 21:59
          Polski ruch skautowy przybrał od samego początku nazwę harcerstwo, ergo harcerstwo było polskim skautingiem, w pełni korzystającym z jego wzorców i standardów.
          Powojenne harcerstwo jeszcze do 1948 roku było skautowskie, w latach 48-56 zostało przerobione na pionierstwo i w zasadzie zamarło.
          Po roku 1957 prawie odrodziło się - wiem że prawie czyni spora różnicę - a potem nie było najgorzej, choć na pewno można by się do paru rzeczy przyczepić się, ale nie było to nigdy hacerstowo - ani przed wojną, ani po wojnie - harcerstwo o zabarwieniu religijnym lub przykościółkowe, tak jak nie był takim skauting. I wielu młodych ludzi wychowało się w duchu wolnym od zaczadzenia religijnego, np moi rodzice i sporo ludzi jakich poznałem wśród harcerzy, również w Płocku.
          BTW: if you have a wish to learn or improve you command of English I can offer you a consultation at any level.
          • Gość: Labor Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.103.211.91.static.bait.pl 25.02.13, 22:51
           Jeśli uważasz, że harcerstwo to tylko polska nazwa skautingu to właśnie przewraca się w grobie Małkowski.

           Nikt nie pisze, że harcerstwo jest czysto religijne i ma dotyczyć tylko pielgrzymek, ale Bóg jest w harcerstwie od zawsze i nie ma (z liczących organizacji tylko w SH można być ateistą) harcerstwa bez Boga.
           I w przedwojennym harcerstwie również ateista nie mógł być harcerzem, wiem że to może być szok dla takiego antykatola jak ty skaut m. , ale cóż.
          • Gość: emigrant Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.8-79-r.retail.telecomitalia.it 25.02.13, 23:08
           do "skauta m."

           Byly rozne nurty w harcerstwie, tym przedwojennym. Dominowal nurt patriotyczny, Bog, Honor, Ojczyzna. Tolerancja byla olbrzymia. Byle za Polska.
           Twoi rodzice trafili, byc moze, na nurt lewicowy. Szkoda, ze nie przekazali Ci przedwojennego ducha tolerancji, chocby do postaw chrzescijanskich.
           Przed 1939 rokiem, lekcje w szkolach zaczynaly sie od modlitwy. Nikomu to nie przeszkadzalo, nawet innowiercom.
           Skad u ciebie taka nienawisc do Kosciola Katolickiego? Do innych religii tez?
           Harcerstwo przedwojenne etyke czerpalo z religii. To sie sprawdzilo.
           Z czego ma teraz czerpac? Z Praw Czlowieka, od naszych rzadzacych, z Brukseli, ONZ?
           BTW. Grazie. In questo momento studio la lingua italiana, ma...
            • Gość: płocczanin0 Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.095.c91.petrotel.pl 26.02.13, 15:34
             26 lutego 1927 r. Mazurek Dąbrowskiego został oficjalnym hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Pieśń (melodia na motywach marszu mazurka) napisał Józef Wybicki w dniach 16-19 lipca 1797 r. Od razu stała się hymnem Legionów Polskich we Włoszech.

             Harcerze dali przykład polskości podczas wojny Obrony Lwowa, wojny 20r, II Wojny Światowej. Harcerze to polskość, nie związki Bundu.

             • krzysiek_33 Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt 28.02.13, 12:27
              Gość portalu: płocczanin0 napisał(a):

              > 26 lutego 1927 r. Mazurek Dąbrowskiego został oficjalnym hymnem państwowym Rzec
              > zypospolitej Polskiej. Pieśń (melodia na motywach marszu mazurka) napisał Józef
              > Wybicki w dniach 16-19 lipca 1797 r. Od razu stała się hymnem Legionów Polskic
              > h we Włoszech.
              >
              > Harcerze dali przykład polskości podczas wojny Obrony Lwowa, wojny 2
              > 0r, II Wojny Światowej. Harcerze to polskość, nie związki Bundu.
              >
              Ciekawe, czy wie Pan, że obaj, tj. Pan Wybicki, i Pan Dąbrowski, byli wolnomularzami?
              Pozdrawiam K.
              • Gość: płocczanin0 Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.095.c91.petrotel.pl 28.02.13, 13:43
               Rozumiem opluwaczu Narodu polskiego , że pilnie wypełniasz dyrektywy zbrodniarzy cytowane niżej? ... czemu to czynisz? A jesz polski chleb?


               ............Musimy podzielić Polskę na tak wiele różnych grup etnicznych, na wiele części i podzielonych grup, jak to jest tylko możliwe […]Musimy starać się uznawać i podtrzymywać jak najwięcej odrębnych narodowości, a więc obok Polaków i Żydów także Ukraińców, Białorusinów, Górali, Łemków i Kaszubów. Jeśli gdziekolwiek jeszcze się da znaleźć jakieś odłamy narodowościowe – to także.(…) Chcę przez to powiedzieć, że najbardziej zainteresowani jesteśmy nie tym, ażeby ludność wschodu jednoczyć, lecz przeciwnie, ażeby ją rozbić na możliwie wiele części i odłamów. Nie leży w naszym interesie doprowadzenie wymienionych ludów do jedności i wielkości, ani do stopniowego budzenia wśród nich świadomości narodowej i rozwijania kultury narodowej, lecz przeciwnie, rozbić ich na niezliczone małe odłamy i cząstki. (…) W ciągu 4 do 5 lat np. pojęcie Kaszubów musi stać się nieznane, ponieważ wówczas kaszubskiego narodu już nie będzie. (…) W okresie nieco dłuższym musi być także możliwe spowodowanie zniknięcia na naszym obszarze narodowych pojęć Ukraińców, Górali i Łemków. To co zostało powiedziane o tych odłamach narodowych, odnosi się w odpowiednio większych rozmiarach także do Polaków.......koniec cytatu
                • Gość: płocczanin0 Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: *.095.c91.petrotel.pl 01.03.13, 16:59
                 Nie odpowiadajcie na te syjonistyczne obelgi. Robia to celowo. Zwłaszcza w nasze DNI ROCZNICOWE. Po tu tu piszą.
                 To nie przypadek. W dodatku są CHRONIENI........
                 Jak to Działa? Film na YouTube "Zniesławienie" i to;


                 .........

                 gazetawarszawska.com/2012/12/18/aborcja-koszerna-rzeznia/
                 Jeżeli takie "autorytety" z dziedziny etyki wychowują katolicką mlodzież, w tym kleryków kościoła katolickiego, to trudno się dziwić, że mamy dzisiaj w Kościele sytuację, ktorą nastepująco scharakteryzował red. Stanisław Michałkiewicz:

                 "Abdykacja Benedykta XVI następuje w momencie apogeum ataku na Kościół katolicki ze strony jego dwóch odwiecznych wrogów, którzy w XX wieku zmienili taktykę walki ze znienawidzonym chrześcijaństwem. W odróżnieniu od poprzedniej, polegającej na totalnej, niszczącej konfrontacji, współczesna taktyka zmierza do doprowadzenia Kościoła do stanu bezbronności poprzez wciąganie go w fałszywe sojusze i tak zwany "dialog". Nieprzyjaciele Kościoła, kierując się tak zwaną "mądrością etapu", najpierw próbują się do niego łasić, rozbudzając w różnych ambitnych naiwniakach przeświadczenie o niebywałej sile perswazyjnej, co zachęca ich do angażowania się w "dialog". Ale "dialog" ma swoją cenę - bo warunkiem sine qua non jego podjęcia jest uznanie punktu widzenia przeciwnika za równoprawny. Jest to zatem inna, elegancka nazwa kapitulacji."

                 wirtualnapolonia.com/2013/02/20/stanislaw-michalkiewicz-wielki-post-wielka-smuta/
                 Na tym miejscu należy przypomnieć czym jest wspomniana żydowska, masońska organizacja B'nai B'rith, której oddział zakładał w Polsce prof. Hartman:

                 "Organizacja B'nai B'rith jest żydowską, nacjonalistyczną, syjonistyczną i masońską, a ze swej natury i celów całkowicie antychrześcijańską organizacją, której źródło stanowi mieszanina masońskiego rytu York i Odd Fellows. Założona została w 1848 roku w Nowym Jorku i przyjęła wzór wolnomularski, symbole masońskie, rytuały, stopnie oraz sposób prowadzenia działalności. Jak wskazuje na to wielu autorów, w tym ks. prof. Michał Poradowski, celem organizacji jest jednoczenie środowiska żydowskiego i tworzenie warunków do politycznej, gospodarczej i religijnej dominacji nad światem w ramach budowania tzw. Nowego Światowego Porządku. Tak jak wiele oficjalnie działających organizacji masońskich, tak i B'nai B'rith uczestniczy w spektakularnych akcjach charytatywnych mających stanowić rodzaj medialnej zasłony dymnej."
                 www.bibula.com/?p=22163
                 Więcej artykułów na temat masonerii można znaleźć na stronach internetowych:

                 www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/592
                 www.bibula.com/?s=b%27nai+b%27rith
                 video.wieszjak.pl/moto/A7ayWJa-SaI,Stanislaw-Michalkiewicz-o-lozy-Bnai-Brith
   • Gość: skaut m. do emigry Re: Płocki ZHR ma już 20 lat! W ten weekend święt IP: 185.15.0.* 19.03.13, 12:58
    dlasza pouczjąca lektura, po polsku i niezbyt trudna
    www.racjonalista.pl/kk.php/s,5498
    trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13472495,Abp_Glodz_o_konsultacjach_ws__budowy_kosciola__Glupota_.html#TRrelSST
    trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13584092,Milczenie_po_publikacji__Wprost___Sekretarz_arcybiskupa.html#TRrelSST
    trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13588060,Ksieza_bronia_arcybiskupa_Glodzia___Otaczamy_pasterza.html#BoxSlotII3img
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka