Poradnik śmieciowy. Odpowiadamy na wasze pytania Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • a wystarczyłoby moim zdaniem stworzyć punkty skupu poszczególnych posegregowanych odpadów, a po odpadach nie było by ani śladu:) i to bezproblemowo...
    • Gość: ted IP: *.30.43.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.03.13, 19:13
      Mam pytanie. Ile będą kosztowały worki do segregowania odpadów, bo na pewno nikt nie da mi ich za darmo. Zeby nie było tak że za segregację i worki zapłace więcej niż za śmieci nieposegregowane.
      • Gość: fhjf IP: *.inetia.pl 22.03.13, 08:40
        Ile zarabiają na naszych śmieciach? A my jeszcze za darmo mamy je segregować i do całego biznesu dopłacać?
        Sprawdzić należy tę całą mafię śmieciową i wyliczyć im ile mają nam dopłacić za to, że im pozwalamy zabrać swoje śmieci!!!!
        Bo transport tych śmieci, czy utylizacja nie kosztuje tyle ile te złodzieje każą nam płacić od osoby. Nikt tego nie kontroluje i głupi naród daje się strzyc jak barany a złodziejom tylko grube dupy i podgardla rosną.
        Mafia śmieciowa zarabia na szkle, aluminium, papierze itd. - a za darmo dla nich będą pracować mieszkańcy - segregując i o zgrozo dopłacając tym bandytom jeszcze kasę do swoich śmieci. To jest kolejny złodziejski przekręt, później dojdzie jeszcze podatek katastralny i eutanazja ludzi chorych i starych.
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 19:24
      Ale po co płacić ludziom za surowiec jak mogą oni za to płacić a zakład ten sam surowiec sprzeda.
    • Bez wszczepienia czipa w doopę obywatelowi to jest nie do zweryfikowania, do sprawdzenia, do kontroli, a tylko będzie skłaniać uczciwych do kombinowania.
      Jest się czego bać, skoro tacy głupcy, pewnie wykształceni za nowej Polski uchwalają takie prawo. Pewnie w szybkim czasie się okaże że w Polsce przebywa 5mln obywateli.
      • Gość: Państwo to złodzie IP: *.inetia.pl 22.03.13, 08:45
        Tymczasem dzisiaj to właśnie państwa wypracowały niezwykle sprytne i perfidne formy kradzieży, o których zwykłym złodziejom się nie śniło. Na przykład zwykły złodziej nie potrafi okraść człowieka, którego nie ma. A państwo potrafi. Sposobem takiej kradzieży jest powiększanie długu publicznego. Na przykład w Polsce dług publiczny już na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku przekroczył bilion złotych i powiększa się z szybkością około siedmiu tysięcy złotych na sekundę. Ten rosnący dług publiczny obciąża przyszłe pokolenia Polaków, a więc ludzi, którzy jeszcze się nie urodzili, a więc ludzi, których nie ma. Zwykły złodziej takich ludzi nie potrafi okraść, a państwo - proszę bardzo!
        Innym sposobem okradania ludzi przez państwo jest inflacja. Państwa przeważnie są właścicielami banków centralnych, które emitują pieniądze. Tymi pieniędzmi ludzie muszą się posługiwać na podstawie przepisów o prawnym środku płatniczym. Te przepisy wydają władze państwowe, które w ten sposób wchodzą w przestępczą zmowę z bankiem na szkodę obywateli. Jeśli bowiem inflacja wynosi, dajmy na to, 10 procent rocznie, to znaczy, że banknot 100-złotowy, który 1 stycznia wart jest 100 - 31 grudnia wart jest już tylko 90. Znaczy to, że każdemu posiadaczowi każdego banknotu 100-złotowego - i odpowiednio innych nominałów - bank do spółki z rządem ukradł 10 złotych.
        No a teraz przestępcza spółka banku z rządem zaczyna odrzucać wszelkie pozory. Właśnie rząd Cypru postanowił obrabować posiadaczy depozytów w tamtejszych bankach, żeby ratować je przed bankructwem. Ciekawe, że rabunek odbywa się według zasady progresywnej, którą socjaliści przeforsowali w systemie podatkowym: im większy depozyt, tym więcej rząd ukradnie. Najwyraźniej rząd nie reprezentuje już obywateli, tylko stał się marionetką w rękach finansowych grandziarzy. W takiej sytuacji tylko patrzeć, jak inne rządy pójdą w ślady rządu cypryjskiego - również rząd naszego nieszczęśliwego kraju.
    • .......... przeczytałem artykuł i Panie Prezesie SITA Panie Izmałowicz, a obecnie i nadal jeszcze wiceprezydencie Miasta Płocka bo chodzą słuchy, że wróci Pan do firmy SITA grzać swój fotel prezesa po wygranych przetargach i odbieraniu premii za dobre wyniki. Mam nadzieję, iż przetargi, które Pan lada moment ogłosi i wygra to będą właśnie te na terenach gdzie ludzie maja dużo popiołów. I będzie Pan je odbierał po tej wyliczonej do przetargu przez Pana stawce, skoro mają mieszkańcy wrzucać je do odpadów niesegregowanych. Pomijam już fakt, że mogą to być odpady niebezpieczne, ale to zostawiam WIOŚ.....................
      A może wytłumaczy Pan i Pańscy experci czemu np. poj 1100 L w Związku Gmin jest taki DROGI bo przedsiębiorcy maja za niego zapłacić 380zł, a płacili około 99zł czyli mamy rozumieć, że 280 zł razy kilkaset pojemników na miesiąc to koszty utrzymania urzędników skoro ustawa mówi, ze nie można zarabiać. Nie wspominam o różnicach cen na jednym mieszkańcu bo stawki też są niewspółmierne do kosztów utylizacji, a licząc kilkaset tysięcy mieszkańców i powiedzmy, że w urzędzie zostanie 3zł z każdego to piękne pensje będą. Wychodzi na to, że znowu tworzymy miejsca pracy dla pociotków i rodzin osób u władzy, a podatnik niech płaci na zgraje niekompetentnych oraz nie ponoszących odpowiedzialności za swoje decyzje urzędników.
      Skąd wynika różnica stawek mieszkańców Związku Gmin Regionu Płockiego do Płocka skoro (gminy segregacja 7zł a Płock 11zł) czyżby koszty były mniejsze zbierania niż na terenie Miasta, gdzie jest skupisko zabudowań? Czemu w ulotkach wprowadzacie w błąd ludzi by segregowali a i tak w końcowym efekcie pana urzędnicy udzielają informacji, iż będzie jeden worek czyli i tak do tzw. jednego wora wszystko trafi, czyli postawmy sobie pytanie czy to jest segregacja o którą chodziło ustawodawcy??
      A co do robienia obywatelom wody z mózgu informując ich o koniecznym składaniu wypowiedzeń to gdyby Pan pomyślał i nie chciał na tym zarabiać czyli na klientach którzy nie wypowiedzą w terminie umów firmie świadczącej do tej pory usługi, wystarczyłoby cofnąć decyzje na zbieranie odpadów na danym terenie tej firmie z dniem 30 czerwca 2013r i po sprawie. Jedna męska decyzje i kilka drzew (papierowe wypowiedzenia) zaoszczędzonych w lasach. No tak ale trzeba umieć podejmować decyzje albo po prostu myśleć, ale nie o swojej sakiewce.
      Pozdrawiam serdecznie,
    • Gość: Michał IP: *.plock.mm.pl 21.03.13, 23:38
      Pewnie po przyniesionych ankietach okaże się że Płock to 50-cio tys. miasto.
      • Gość: * IP: *.class147.petrotel.pl 22.03.13, 08:16
        I wcale mnie to nie dziwi. Do tej pory płacę 33 pln za wywóz pojemnika na miesiąc. W świetle nowych przepisów mam płacić 64 pln. Teraz będą odbierać tyle samo śmieci a czemu ja mam płacić x2. Ja to traktuje jako karę administracyjną nakładana na obywatela. Trzeba pozbyć się połowy mieszkańców.
    • Gość: Chlopw gumofilcach IP: *.155.c85.petrotel.pl 22.03.13, 09:03
      Ciekawi mnie czy jak wejdzie nowa ustawa i Gmina bédzie rzádzic pojemnikami na surowce selektywne odchudzá Zwiázek Gmin z urzédników.
      • Gość: plosie IP: *.play-internet.pl 22.03.13, 12:58
        Co z tego,że ja segreguję od lat,skoro przyjeżdża śmieciara z dwiema przegrodami i wali wszystko jak popadnie,a zaznaczam,że mamy 3 pojemniki SZKŁO,PAPIER,PLASTIK.Rozumiem,że chodziło tylko o legalne podniesienie stawek za wywóz śmieci,bo i tak segregują je ludzie w Kobiernikach
    • Nowe przepisy nowa cena!!!!! Bede płacić 11 zł dostanę pojemnik i worki w tej cenie i odbiór minimum dwa razy w miesiącu! Rewelacja!!!! Ludzie czego więcej chcieć!! Teraz płace 38 zł za opróznie czasem a czasem 2 x 38zl w miesiącu.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.