Dodaj do ulubionych

Protest działkowców. Nie chcą likwidacji Polski...

22.05.13, 21:02
W całym kraju ten sam scenariusz-pikieta pod biurem PO, hasła identyczne, a potem spotkanie z posłem, mające na celu przekabacenie posła na stronę PZD. Jakiż ten związek jest apodyktyczny-nawet nie da ludziom zrobić tego po swojemu. Gazeta dobrze napisała-szefowie ogrodów pikietowali, bo żaden zwykły działkowiec nie dałby się wkręcić w taką propagandę PZD. Co innego prezesi ROD- oni muszą robić to, co każe związek, choć nieraz myślą inaczej. I jak takiego związku można nie "kochać" i jak takiego związku nie bronić przed rozgromieniem na cztery wiatry, co chce uczynić PO "perfidnie" i "bez skrupułów". Przecież PZD daje nam działki w zamian za członkostwo, zbiera składki, a poza tym-róbta, co chceta, a nie przepraszam: parę kontroli, konsultacja każdych decyzji, nagabywanie o pieniądze-przecież ogrodowi nie są aż tak potrzebne, jak Wa-wie-wszystko dla dobra działkowców(???).
Więc, walczmy o ten związek, brońmy go własną piersią, niech nadal będzie naszym guru. Wszak nic bez niego nie jesteśmy warci, no po prostu zero- nie potrafimy się zintegrować, zmobilizować i sami zarządzać na swoich włościach-bo jesteśmy "ślimakami" i zaprowadzimy "wolną amerykankę" na ogrodach"(słowa PZD "Zielona Rzeczpospolita).
Tak, tak, to my działkowcy jesteśmy intruzami na własnych działkach nie PZD, który myśli tylko o nas-pal diabli mięciutkie posadki.
Edytor zaawansowany
 • Gość: szkoda waszego IP: *.138.c65.petrotel.pl 23.05.13, 14:50
  czasu.Lepiej było popielić grządki.POsłanka nic wam nie pomoże.Dyscyplina partyjna.Zobaczcie wyniki głosowań i wszystko będzie jasne.
 • icdn 23.05.13, 19:53
  PO wie co jest słuszne. Projekt PZDowski to niewola w PZD bis dla działkowców.
 • Gość: patison IP: *.plock.mm.pl 24.05.13, 10:20
  Przecież nic i nikt wam nie broni powołać nowe stowarzyszenie. Więc w czym problem?
 • icdn 25.05.13, 19:52
  Chyba nie za bardzo orientujesz się w realiach ogrodowych, a poza tym nie śledzisz polityki PZD w mediach i na forach, bo byś wiedział, jaki to diabelny problem dla PZD , a jeszcze większy dla ogrodu, który chce się wyodrębnić z PZD. Prześledź więc historię ogrodów, które są już stowarzyszeniami, jaką gehennę przeżyły z PZD.
 • Gość: pigwa IP: *.30.210.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.05.13, 20:05
  ja mam działkę i mi to zwisa czy będzie dalej Polski Związek Działkowców czy też go nie będzie.
  Ma racje autor 1-szego wpisu.
 • icdn 26.05.13, 10:57
  No, jak to- wszystko ci jedno, czy ty rządzisz, czy PZD. W domu też ci ktoś inny dyryguje- nie ty???? A przecież działka to nasz drugi dom-zgodzisz się chyba?
  Poza tym, doskonale się orientujesz, że PZD nie zrobi tego bezinteresownie, więc będą składeczki na ich kontach. A my dalej będziemy niewolnikami we własnym ogrodzie-jak za zaborów(widzę analogię-język PZD, myślenie PZD-spróbuj mieć inne, nic w ogrodzie bez PZD- choć wiele razy widać potrzebę zmian-PZD się nie godzi, bo to ich majątek-nie nasz, chociaż mógł twój ojciec pracować przy budowie alejki. linii wodociągowej- to wciąż majątek PZD).
  Na koniec, nie wyobrażam sobie, żebyśmy w styczniu pertraktowali z władzami naszych miast na temat naszych ogrodów działkowych -przez Wa-wę, czyli PZD-jakby się wtedy nie zwał. Przecież to jakaś paranoja.
  To my jesteśmy mieszkańcami danego miasta, my płacimy tu podatki, my tworzymy tu społeczność-wreszcie my zarządzamy tym miastem- nie Wa-wa. Oczywiście, kto chce, niech należy do takiego związku-jak w zakładzie pracy. Tylko ciekawe, co PZD takiemu członkowi zaproponuje, bo nie ma on tradycji paczek świątecznych(nie było potrzeby, działkowcy i tak walili do PZD-żeby mieć działkę).
 • Gość: `polka IP: 95.178.0.* 29.05.13, 16:38
  We wtorek, 21 maja, odbyło się w Płocku spotkanie prezesów ogrodów działkowych z terenu działania delegatury PZD. Wziął w nim udział między innymi wiceprezes zarządu mazowieckiego PZD Stanisław Zawadka. – Obecnie ogrody funkcjonują w oparciu o ustawę, która przestanie obowiązywać w styczniu przyszłego roku. Nową ustawę ma przyjąć Sejm. Pracuje nad tym nadzwyczajna podkomisja złożona z 15 posłów – mówił działkowcom.
  icdn napisała:
  Jakiż ten związek jest apodyktyczny-nawet nie da ludziom zrobić tego po swojemu. Gaze
  > ta dobrze napisała-szefowie ogrodów pikietowali, bo żaden zwykły działkowiec n
  > ie dałby się wkręcić w taką propagandę PZD. Tak, tak, to my działkowcy jesteśmy intruzami na własnych działkach nie PZD, który myśli tylko o nas-pal diabli mięciutkie posadki.
  Brawo popieram wypowiedź powyzszą to właśnie notable PZD walczą o swoje stołki a NIE DZIAŁKOWICZE bo wiedzą iż działek władze miasta IM NIE ZABIORĄ a STOŁKI PRZESIKÓW SĄ zagrożone i to od tych najmniejszych nawet prezesów lokalnych i ogrodowych Władza ucieknie z rąk a działkowicze będą na swoim ogródku bez rządów PZD.
 • icdn 29.05.13, 20:14
  To Zawadka jeszcze trzęsie delegaturą-przecież mieli go zdjąć.
  Wypowiedź jego przygotowuje już wszelkie szczeble PZD na zmiany, a raczej na ich koniec.
  Być może sejm zostawi PZD(może pod zmienioną nazwą) statut związku, do którego będą mogli należeć działkowcy, bez przymusu(jak w zakładach pracy).
  Tylko, czy taki związek, nie mający wizji przyszłości, potrafi coś działkowcom zaproponować.W pracy przecież, z innych pobudek należymy do związku.A na działki przychodzimy rekreacyjnie, więc nie bardzo widzę sens należenia do takiego związku.

  Zdania o PZD są podzielone na ogrodach w Polsce, dlatego, że aktyw PZD jest jeszcze mocna apodyktyczną siłą. A poza tym część starszych ludzi boi się zmian. Woli zapłacić więcej i mieć spokój, nie w głowie im samorządność. Nie ma się co dziwić po 31 latach władztwa PZD na ogrodach.
  Młodsi chcą zmian i swoich rządów Ja jestem za samorządnością -jesli tylko nadaża się okazja wyrwania spod PZD. A działek nie zabiorą- nie przy takiej burzy w mediach.A przecież, nie wszystkie tereny nadają się na jakiekolwiek inwestycje.
 • Gość: działkowiczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.13, 10:50
  icdn zgadzam się z Tobą . Rozwalić do końca PZD to skarbonka bez dna , kula u nogi dla emerytów i rencistów. Powinny powstać Stowarzyszenia . Każdy ogród w swoim mieście powinien działać sam a nie być na pasku nierobów z Warszawy, różnych prezesów ROD. W każdym ogrodzie jest kilkadziesiąt działek. Działkowcy powinni zebrać się i wybrać władze dla własnego Stowarzyszenia. Oderwać się od Warszawy, od PZD . Kiedy wreszcie działkowcy zrozumieją ,że im nie zależy na emerytach i rencistach ale na pieniądzach, aby jak stado baranów biedni emeryci i renciści płacili składki. Starzy ludzie boją się zmian , są straszeni przez PZD, przez prezesów ogrodów . Nie rozumieją że w końcu uwolnią się od PZD, ze to co wysyłają do Warszawy zostanie w ich ogrodzie na koncie , sami zadecydują na co wydać własne pieniądze składkowe ,a nie będą paśli pseudo władze PZD.
 • citymen 06.07.13, 12:03
  a gdzie miejsce dla dialogu u partii podobno OBYWATELSKIEJ... ???????
  --
  --
  U W A G A_!__--__W Y S Y Ł A M Y__K O L E J N Ą__T R A N S Z Ę__P E T Y C J I__D O__R Z Ą D U_!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.