• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Solid Security w Płocku

• 10.07.13, 17:04
    Witam szanowni mieszkańcy Płocka i okolic.
    Uważajcie na firmę Solid Security, która niedawno otworzyła biuro w Płocku.
    Jakakolwiek współpraca z nimi, czy jako pracownik czy jako osoba przez nich chroniona może skończyć się tylko i wyłącznie źle.
    Niech nie skuszą was niskie abonamenty, ludzie pracujący w biurze w płocku są nakręcani na oszukiwanie klientów, a sami w końcu zostaną przez swojego pracodawce oszukani.
    Odradzam wam jakikolwiek kontakt z tą firmą.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bodyguard IP: *.plock.mm.pl 10.07.13, 18:07
      słyszałem wiele złego o tej firmie , np. że ochroniarze pracuja na uwowie za śmieszne kilkadziesiąt zlotych , umów tych mają kilka ( jedna o pracę reszta śmieciowe) i tak "przechodzą" z firmy do firmy - pracując ciągiem w jednym miejscu np. 12/14 godzin. w ten sposób unikają płacenia nadgodzin
      slyszalem też , że bodajże w Karkowie jeden z pracowników zaskarzył takie praktyki do sądu i wygrał , wypłacili mu za te nadgodziny z odsetkami .

dziwię się , że tak funkcjonuja bez mała kilka juz lat i nikt nic nie widzi na przykład taki PIP.

słyną też z tego , że "biorą jak leci" inwalidów z grupą 2 - wiadomo zysk z funduszu PEFRON.
      • Gość: stokrotek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 12:00
        Ja wole korzystać z usług lokalnej firmy, bo zapłacę kilkadziesiąt złotych więcej, ale za to wiem, że ta firma ma kilka grup interwencyjnych, kiedyś był u mnie handlowiec solidu i podał wymijającą odpowiedź, że mają wystarczającą ilość, z tego co się później dowiedziałem to mają jedną grupę na cały Płock, przecież to jakaś kpina. Wystarczy, że będą 2-3 alarmy w tym samym czasie i nie dojadą na czas. Firma nastawiona tylko i wyłącznie na zysk.
        U mojego znajomego też byli, tylko że sam jakiś tam kierownik z Płocka czy coś, co najśmieszniejsze to przyjechał samochodem z handlowcem, bo nie miał swojego.
        Jak można być na takim stanowisku i nie posiadać samochodu? To chyba mówi wszystko za siebie.
        • Gość: miejscowy IP: *.plock.mm.pl 12.07.13, 13:16
          Ciekawym faktem jest to, że właściciel firmy Solid i reszta ( bo to kilka firm) od kilku lat "łapie" sie na liste 100 najbogatszych Polaków, a ludzie w tej firmie zarabiają ( i to w sposób opisany pzrez "budygrada") śmieszne pieniądze, są stawki np. 4 złote , a 6 to juz wyjatek - na godzinę oczywiście. Firma Solid znana jest też tego , że "kupuje" mniejsze firmy i np. jak nie chca solidu ( chociazby ze względu na doświadczenia - kontakty niezbyt dobre ) to do przetargu przystępują jako firma "X".

Popieram też apel poprzednika aby popierać miejscowe firmy , choćby z tego względu , że oni płacą u nas podatki a nie np. w Warszawie czy Łodzi.
          • Gość: jimmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 19:41
            Racja, nie tylko wspieramy lokalne firmy, ale zobaczcie, że one mają normalne podejście do klienta. Wiem gdzie mam się udać w razie problemów, wiem jakim zapleczem dysponuje firma z której usług korzystam, bo oni nie mają nic do ukrycia.
            Większe firmy o zasięgu krajowym są nastawione tylko na zysk i zainteresowani są klientem tylko do momentu podpisania umowy. Dalej człowiek jest zdany tylko na siebie.
          • Gość: jason IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.07.13, 23:31
            Do miejscowego. 6zł. to wyjątek? Widzę,że słabo orientujesz się w stawkach godzinowych tej firmy. Ja mam 8,50 zł./h i na pewno nie jestem wyjątkiem.
            • Gość: gość IP: *.204.10.71.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.07.13, 18:00
              powiedz komu liżesz!
              • Gość: jason1978 IP: *.opera-mini.net 03.09.13, 14:22
                a ty komu liżesz?!
            • Gość: adam IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.02.14, 21:14
              Pop*****ło cie chyba w konwojach mają stawkę wyjściową 8.50 albo po 12 na linij kas a nie na cieciówie .

• Gość: jason IP: *.opera-mini.net 11.02.14, 18:53
                Ha,ha,ha! Ciebie popier....ło,znawco od siedmiu boleści! To zależy od tego,na jakim obiekcie jesteś niedowiarku. Czy jest to obiekt z listy wojewody,czy też nie. Zależy to też od tego,jaką stawkę uda się wynegocjować agencji,w której pracujesz,no i przede wszystkim od tego,jakimi finansami dysponuje firma podpisująca umowę z agencją ochrony. Kumasz? ;-)
      • Gość: jason IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.07.13, 13:14
        Pracuję w Solidzie od 2007r. To prawda,jeśli chodzi o umowy w tej firmie. Nie chcą już podpisywać umów o pracę, a jedynie śmieciówki. Natomiast,jeśli chodzi o kasę,to wszystko zależy od obiektu,na którym pełnisz służbę. Jeśli jest to obiekt z listy wojewody,to tym samym masz większą stawkę godzinową. W Solidzie mam większą stawkę,niż miałem w płockich firmach. A pracowałem m.in. w agencjach: DES,Top Sekret i Skorpion. Ponadto,jeśli biorę dodatkowe służby na innych obiektach,to stawka godzinowa z reguły jest większa. Tak więc,jeśli chodzi o zarobki,to nie ma jeszcze co narzekać. Są firmy,które płacą zdecydowanie gorzej swoim pracownikom. Dużym minusem jest to,że odprowadzają liche składki na emeryturę. Pod tym względem wypadają dużo gorzej od innych agencji ochrony.
        • Gość: miejscowy IP: *.plock.mm.pl 12.07.13, 15:10
          Powiem szczerze, że szkoda mi Ciebie kolego, a dlaczego ? już wyjaśniam (tak w skrócie) :

pracujesz na umowę o pracę i drugą ( jak się domyślam) umowę o dzieło . Pracujesz np. 12 godzin dziennie . Stawkę godzinową masz 7 zł. Czyli dostajesz do ręki 84 zł za dzień pracy . Pytanie : dlaczego masz dwie umowy ? a to dlatego , żeby pracodawca nie płacił Ci nadgodzin , bo 8 godzin pracujesz niby w jednej firmie , a kolejne 4 ( czy więcej) w drugiej. Cały czas masz stawkę 7 zł.

A teraz ile byś zarobił gdyby pracodawca nie stosował tego myku z 2 umowami.
          A więc 8 godzin x 7 zł = 56 + nadgodziny , tj. 2 godz. po 10,5 zł ( 150 %) + 2 godz. po 14 zł (200 %) = 105 zł. , to jest dniówka.
          Wychodzi więc , że dziennie tracisz ( 105 84 zł) 21 zł. , gdy pomnożysz sobie to przez np. 24 dni w miesiącu ,w których pracowałeś masz w plecy 504 złote .

Inną sprawą jest kwestia różnicy stawek ( jak pisałeś) między firmami płockimi (mniejszymi) a innymi większymi . Wytłumaczę to na przykładzie. Mam firmę , która ma uprawnienia tzw. zakładu pracy chronionej. Czyli mogę zatrudniać niepełnosprawnych , na których otrzymuje dotację z funduszu PEFRON . Jest to najniższa pensja ( dziś ok. 1300 zł) .Wygrywam przetarg na ochronę np. po 5 zł. , do tego zlecenia zatrudniam 10 osób , z czego 5 to niepełnosprawni ( 5x 1300 zł = 6500) , czyli otrzymuje dotację 6500 zł. Niepełnosprawnym pracownikom płacę : 1300 + 3 zł za godzinę . Z tych 5 zostaje mi więc 2 zł. , które mogę dołożyć tym pracownikom pełnosprawnym , którzy dzięki temu maja 7 zł./h , albo po 1 zl na dwa obiekty i wtedy będzie stawka 6 zł./h.
          Natomiast taki zwykły pracodawca , właściciel agencji ochrony zmuszony jest zapłacić pracownikom dużo niżej niż po 5 zł. , które dostaje od zleceniodawcy.
          Proste? proste.

Inną kwestią jest to , że jeśli na umowie jest np. 50 zł. to ile będziesz miał emerytury , bo od tej kwoty tow. Pracodawca odprowadza składki emerytalne , ile też będziesz miał jak np. pójdziesz na zwolnienie lekarskie.

Dlatego , jest mi jak pisałem Ciebie szkoda , bo Twój ( jak widać wyżej) pracodawca po prostu delikatnie mówiąc oszczędza na Tobie przez co sam zarabia dużo więcej.
          • Gość: jason IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.07.13, 00:37
            Jest dużo prawdy w tym co napisałeś. Zauważ jednak,że płockie agencje ochrony,także nie płacą wyższych stawek za nadgodziny swoim pracownikom. Wyjątkiem jest tu Orlen Ochrona. Co do emerytury,to i tak będzie ona śmiesznie niskia,jeśli dalej będę pracował w ochronie i to niekoniecznie w firmie Solid. Pozostałe firmy też oszczędzają na swoich pracownikach,w większym lub mniejszym stopniu. Osobiście,bardziej szkoda mi osób,które mają stawki w przedziale 4-6zł./h i muszą w skwarze lub rzęsistym deszczu wystawać na dworze (ZOO) lub jeździć w tym czasie w patrolu (załogi interwencyjne). Zdecydowanie wolę zarobić więcej,nawet z tą perespektywą niskiej emerytury (o ile do niej dożyję ;) ) i przebywać na obiekcie,na którym jest zainstalowany monitoring (banki;obiekty zamknięte,znajdujące się na liście wojewody). Zresztą,większość moich kolegów "po fachu",z którymi kiedyś pracowałem,gdy dowiaduje się o tym jaką mam stawkę,często zadaje mi pytania,typu: czy są przyjęcia do Solidu,lub żebym ich jakoś "wkręcił". Oczywiście,informuję ich jak się sprawa przedstawia z umowami i jak małe składki odprowadzane są do ZUS-u,jednak większości z nich to nie przeszkadza. Chcą po prostu zarobić trochę więcej grosza. Twierdzą,że w firmach,w których pracują,robi się chu.nia. Więc,jak widzisz-wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma ;)
    • Gość: freeq IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.13, 13:23
      Ja pracowałem swego czasu jako handlowiec w Warszawie i mogę powiedzieć tylko jedno.
      Nie wypłacają ludziom pieniędzy, o prowizji to można spokojnie zapomnieć, warunki pracy skandaliczne.
      Wmawia się nam, że to największa firma tego typu w Polsce, ale patrząc na to jak jest prowadzona to dziwie się tym słowom.
      Natomiast jeżeli chodzi o klientów korzystających z ich usług, to oszukują na czasach dojazdu, systemy przez nich oferowane są mówmy szczerze kiepskiej jakości.
      Uważajcie na nich w swoich miastach.
      • Gość: bond007 IP: *.play-internet.pl 20.07.13, 09:05
        Czy tylko mi się wydaje,ze od założyciela tematu kipi zawiść i gorycz? wygląda to na oczernianie przez konkurencje...większość właścicieli płockich firm "nie śpi po nocach" bo solid jest dużo tańszy od nich... skończył się monopol płockich firm... to jest właśnie paradoks... Solid wygrywa przetarg bo jest tańszy... a pracownikom płaci stawkę większą niż wcześniejsza "droższa" firma.
        Co do umów to macie racje... ale proszę mi napiszcie która płocka firma tak nie robi? niestety większość... wiec Wasze wywody nic nie dają bo cała branża tak wygląda...!
        • Gość: gremlin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.13, 14:13
          Widać powyżej, że solid też nie śpi i wysłał swoje psy gończe do pisania na tym forum.
          Gratuluje !
        • Gość: jason IP: *.opera-mini.net 21.07.13, 14:40
          Jest dokładnie tak jak mówi bond007. Gdy pracowałem w DES-ie, to połowa pensji wpływała mi na konto, a drugą połowę odbierałem w biurze. Jak myślicie, dlaczego? Ano dlatego, by firma płaciła za mnie mniejsze składki.
          • Gość: gość IP: *.204.10.71.dsl.dynamic.t-mobile.pl 31.07.13, 17:56
            Nieważne czy to DES czy inny bałagan, wszędzie dymają Was i to we wszystkie dziury, warujecie u nich za psie pieniądze a czasami poniżej 5 zł za godzinę. Cieszycie się jak głupawe dzieci gdy dadzą wam lizaka w postaci 300 godzin miesięcznie, gdzie Wasza godność gdzie Wasz honor "bar ..."! Jesteście wyzyskiwani, pracujecie w nieludzkich warunkach za psie pieniądze. Weźcie się bar... do kupy, załóżcie związki zawodowe, zażądajcie wyższych stawek a mniej godzin pracy - przepisy określają 168 godzin w miesiącu, żądajcie umów o pracę i pakietu socjalnego. Macie też prawo żądać dopłaty za wszystkie przepracowane godziny powyżej 168. Są chyba wśród Was tacy co potrafią czytać i pisać. Zacznijcie od powiadomień do Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS o nieprawidłowościach we finansach i formie zatrudnienia.
            • Gość: jason1978 IP: *.opera-mini.net 03.09.13, 14:31
              No to dojebałeś konkretnie,gościu. Załóż w tych czasach związek zawodowy w prywatnej firmie i zacznij fikać,to cię wypie... na zbity pysk szybciej,niż ci się wydaje. Mądrzyć,to się każdy potrafi. Jestem pewien,że ty też jesteś dymany przez swojego pracodawcę (jeśli jesteś zatrudniony przez prywaciarza),tylko jeszcze o tym nie wiesz. Idż,popracuj na budowie,w firmie,w której robi mój szwagier. Pensję będziesz dostawał w ratach. I to jaką? Za tą haruwę co mają,to dostają naprawdę gó...ane pieniądze.
              Nie wszyscy cieszą się z tych 300 godzin,jak to napisałeś. Może tylko ci,co mają po 5 zł.,choć i w to wątpię. Na pewno woleliby mieć więcej wolnego czasu dla swoich rodzin. To przez śmiesznie niską stawkę,są zmuszeni do tego,by pracować częściej. Ja jak dojdę do dwustu,to mówię sobie basta! Po cholerę mam doginać po tyle godzin? Żeby dzieci wołały do mnie wujku?
              Masz rację-będę żądał umowy o pracę. Nie chcę już pracować na zlecenie. Tyle,że prywaciarz ma to głęboko gdzieś-chcesz,to pracuj a jak nie,to na twoje miejsce są dziesiątki chętnych.
              Żądać możesz sobie wiele,ale pracodawca niekoniecznie musi przystawać na twoje warunki. Najpierw,to ten POpieprzony rząd musi zlikwidować umowy śmieciowe,bo jeśli tego nie zrobi,to pracodawca cały czas będzie miał duże pole do popisu.
    • Gość: krzemień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.13, 19:52
      No właśnie, dlatego najlepiej mieć albo system alarmowy z powiadomieniami sms czy policji itp. albo po prostu ubezpieczyć się w dobrej firmie ubezpieczeniowej od kradzieży, dewastacji.
    • Gość: Kris IP: *.play-internet.pl 31.07.13, 23:14
      Kolego ale wiekszosc tych wpisow ma ponad 3 lata wiec za wiele do tematu nie wnosza...
      • Gość: janko IP: *.plock.mm.pl 01.08.13, 09:13
        nie za bardzo , zajrzyj na ostatnie wpisy , kolejne strony
        • Gość: Mag IP: *.004.c73.petrotel.pl 16.08.13, 10:36
          Czy pracuje ktoś w solid jako przedstawiciel handlowy w Płocku? Napiszcie jak ta praca wygląda i jakie są zarobki.
          • Gość: benny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.13, 19:09
            Ja pracowałem i powiem Ci żebyś omijał to miejsce z daleka.
            Praca polega na tym, że musisz wozić miejscowego "koordynatora" na jego spotkania bo on nie posiada samochodu przez co nie możesz realizować swoich zadań w pracy. Później obrywasz za to od regionalnego.
            Ogólnie praca byłaby spoko gdyby nie ten "koordynator", który nie zna się nawet na sprawach technicznych przez co również obrywasz.
            Poza tym musisz chodzić od domu do domu, co wygląda jak akwizycja.
            Dostajesz 500zł na paliwo co i tak wystarcza Ci w zasadzie na tydzień reszte dokładasz z pensji - czyli w zasadzie wychodzisz na zero.
            Podsumowując nie polecam.
    • 22.08.13, 18:11
      Całkowicie się zgadzam z tym ostrzeżeniem. My zrezygnowaliśmy z Solida i chwalimy sobie tę decyzję. nie można było na nich liczyć
      • Gość: Rerekumkum IP: *.ip.netia.com.pl 31.08.13, 13:21
        Witam ja pracuje od neidawna w SOLID SECURITY mam dwie umowy jedna o prae a druga umowa zlecenei dlaczego tak jest ? jestem osoba niepelnosprawna :)
        • Gość: miejscowy IP: *.dynamic.mm.pl 31.08.13, 21:28
          Już raz pisłem ale powtórzę:

Powiem szczerze, że szkoda mi Ciebie kolego, a dlaczego ? już wyjaśniam (tak w skrócie) :

pracujesz na umowę o pracę i drugą ( jak się domyślam) umowę o dzieło . Pracujesz np. 12 godzin dziennie . Stawkę godzinową masz 7 zł. Czyli dostajesz do ręki 84 zł za dzień pracy . Pytanie : dlaczego masz dwie umowy ? a to dlatego , żeby pracodawca nie płacił Ci nadgodzin , bo 8 godzin pracujesz niby w jednej firmie , a kolejne 4 ( czy więcej) w drugiej. Cały czas masz stawkę 7 zł.

A teraz ile byś zarobił gdyby pracodawca nie stosował tego myku z 2 umowami.
          A więc 8 godzin x 7 zł = 56 + nadgodziny , tj. 2 godz. po 10,5 zł ( 150 %) + 2 godz. po 14 zł (200 %) = 105 zł. , to jest dniówka.
          Wychodzi więc , że dziennie tracisz ( 105 84 zł) 21 zł. , gdy pomnożysz sobie to przez np. 24 dni w miesiącu ,w których pracowałeś masz w plecy 504 złote .

Inną sprawą jest kwestia różnicy stawek ( jak pisałeś) między firmami płockimi (mniejszymi) a innymi większymi . Wytłumaczę to na przykładzie. Mam firmę , która ma uprawnienia tzw. zakładu pracy chronionej. Czyli mogę zatrudniać niepełnosprawnych , na których otrzymuje dotację z funduszu PEFRON . Jest to najniższa pensja ( dziś ok. 1300 zł) .Wygrywam przetarg na ochronę np. po 5 zł. , do tego zlecenia zatrudniam 10 osób , z czego 5 to niepełnosprawni ( 5x 1300 zł = 6500) , czyli otrzymuje dotację 6500 zł. Niepełnosprawnym pracownikom płacę : 1300 + 3 zł za godzinę . Z tych 5 zostaje mi więc 2 zł. , które mogę dołożyć tym pracownikom pełnosprawnym , którzy dzięki temu maja 7 zł./h , albo po 1 zl na dwa obiekty i wtedy będzie stawka 6 zł./h.
          Natomiast taki zwykły pracodawca , właściciel agencji ochrony zmuszony jest zapłacić pracownikom dużo niżej niż po 5 zł. , które dostaje od zleceniodawcy.
          Proste? proste.

Inną kwestią jest to , że jeśli na umowie jest np. 50 zł. to ile będziesz miał emerytury , bo od tej kwoty tow. Pracodawca odprowadza składki emerytalne , ile też będziesz miał jak np. pójdziesz na zwolnienie lekarskie.

Dlatego , jest mi jak pisałem Ciebie szkoda , bo Twój ( jak widać wyżej) pracodawca po prostu delikatnie mówiąc oszczędza na Tobie przez co sam zarabia dużo więcej.
          • Gość: Rerekumkum IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.13, 20:15
            Kolego : Miejscowy , a jeszcze mam takie pytanko jesli mam te dwie umowy w tym jedna o prace , czyli chcąc niechcąc muszą za mnei odprowadzać pełne składki tak ?:)
            • Gość: miejscowy IP: *.plock.mm.pl 02.09.13, 21:30
              odprowadzają , ale zarabiaja na tobie dwukrotnie , dotacja z pefron jest większa niz ty dostajesz , a drugi raz że ci nie placa za nadgodziny .
              dzięki wykorzystywaniu pefron-u moga zchodzic ze stawki za usługe co z kolei odbija sie na pensji innych , sprawnych pracownikach , dla przykładu :
              zatrudniam do ochrony 10 pracowników , w tym 5 orzeczeniem czy grupa , za tych 5 dostaję dotacje z pefron , za każdego z nich dostaję wg stawki :
              Dla pracodawcy prowadzącego zakład pracy chronionej:

180% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności,

100% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do  umiarkowanego stopnia niepełnosprawności,

z tym , że pracodawca dostaje także na twoje składki , a więc nic nie "kosztuje".

wygrywam przetrag na ochrone bo daje najniższą stawkę ( 5 "darmowych") np.5zł logicznym by było gdyby dzięki temu tych 5 pozostałych dostalo na 7,50 zeta /h a 2,5 to zysk firmy ,
              a jak jest ? sam wiesz najlepiej
              • Gość: miejscowy IP: *.plock.mm.pl 02.09.13, 21:32
                ty zamiast dostawać : 5o% więcej za pierwsze 2 godziny i 100 % za kolejne dostajesz normalna stawke - z drugiej umowy , np. 3,5
                • Gość: Rerekumkum IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.13, 21:47
                  Miejscowy rzeczywiście masz racje kolego :) ale co zrobic wyzysk u Nas w PL jak sie nei ma co sie lubi to sie lubi co sie ma niestety trzeba robic chociaż tak czyli jak mam te 1280zł brutto to ile mi to na czysto wyjdzie jesli mam 168h w miesiacu , i czy jesli bym chcial przejsc na chorobowe rente to nic nie stoi na przeszkodzie jesli chodzi o ZUS ze strony pracodawcy bo odprowadza wszystkie otrzebne w tym zakresie skladki tak ?:)
                  • Gość: miejscowy IP: *.plock.mm.pl 03.09.13, 15:15
                    Kolego , nie czytaj takich bzdur , ktore tu wyplodził "figaro" , on albo nie wie o co chodzi albo ( co gorsze0 godzi się na to , w jaki sposób są wykorzystywani pracownicy w Polsce, albo tez sam pracuje na jakimś wyższym stanowisku ( kierownik, przedstawiciel,handlowiec?) .
                    Ale przechodzac do sedna sprawy .
                    Nie musisz się martwic , towje skladki sa napewno odprowadzone , oczywiście te na ktore dostają od pefronu , w wysokości zgodnie z przepisami. Czy inne, z innej umowy? nie wiem , ale to ty możesz b.łatwo sprawdzic w ZUS .
                    Co do wysokości twojej pensji, te 1280 zeta to twoja pensja za "normę" czyli te 168 h ( to zalezy od miesiąca : ilość dni roboczych x 8) , natomiast inną sprawą są nadgodziny , ty ich mieć nie będziesz , bo to co wypracujesz ponad te 168 h bedzie płacone z drugiej umowy , na tym polega ten "myk" ,
                    Ciekawi mnie czy dostałeś wogóle umowe do ręki , ta pierwsza z dotacja pefron i druga z jakąś tam spólka , nie musi byc to solid bo ona ma kilka "corek" ( Polpatron, "Gustaw" itd.), samych solidów jest też kilka .
                    Choć nie wiem to jestem pewien , że umów nie dostałeś , a jak się upomnisz to czekał będziesz dość długo , a wtedy doznasz szoku bo na tej drugiej umowie tzw. "śmieciowej" bedziesz miał wykazane jako podstawę np. 50 zł.
                    Ty i tak masz szczęście , bo masz tą powiązana z pefron, a co mają mówić ci którzy mają 2, 3 umowy "śmieciowe" z różnymi spółkami zależnymi od solid?
                    Przypomne , że składa emerytalna placona jest właśnie od "podstawy" więc pytam jesli na umowie masz 50 zeta, to ile uzbierasz na emeryturę ?

I żeby była pełna jasność , takie metody "robienia w trąbę" pracowników stosuja też i inne firmy , nie tylko solid , ale solid jest ( z tego co wiem) jedyną firmą , która przegrała w sądzie za stosowanie takich praktyk , ale jak widac ma to " w nosie".

Oto fragment artykułu z 2010:

Solid Security pokonany!!!

Maciej Guz przed sądem rejonowym, a następnie sądem okręgowym udowodnił, że tak naprawdę wykonywał pracę na rzecz tylko jednej spółki, a ponadto charakter wykonywanej przez niego pracy formalnie wykonywanej z tytułu umowy zlecenia wypełniał całkowicie znamiona art. 22 §1 kodeksu pracy, a więc był to stosunek pracy na czas nieokreślony. Faktycznie Guz pracował tylko w Grupie SOLID SECURITY Sp. z o. o., natomiast w pozostałych spółkach Guz zatrudniony był fikcyjnie, zmieniając co kilka godzin plakietkę z nazwą firmy. Dzięki fikcyjnemu zatrudnieniu w trzech spółkach pracodawca mógł nie płacić za godziny nadliczbowe, składki ZUS oraz inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy na czas nieokreślony, takie jak chociażby urlop wypoczynkowy.

cały tekst artykułu : Solid Security pokonany!!! | Politycznie niepoprawnie
                    krzysztof-miskiewicz.blog.onet.pl/2010/05/23/solid-security-pokonany/
                    najgorsze w tym wszystkim jest to , że wiedzą o tym praktycznie wszyscy i nikt nic nie robi , sam osobiście informowałem "pewną" posłanke , ktora obiecała coś zrobić , ale na razie cisza straszna.

I wyjaśniam ; nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być pracownikiem solid ani żdanej innej tego typu firmy.
                    • Gość: jason1978 IP: *.opera-mini.net 04.09.13, 20:04
                      Niestety,muszę się tu z tobą zgodzić. Sam pracuję w dwóch różnych spółkach Solidu na umowach zlecenia. Służby pełnię na jednym obiekcie,wyznaczonym przez swojego pracodawcę,w systemie zmianowym. Tak więc,wg.przepisów powinienem mieć umowę o pracę. Chyba rzucę tą robotę w cholerę!
                • Gość: figaro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.13, 21:49
                  Ale wy macie problem,jak komus nie pasuje to niech nic nie robi.

solid jest jaki jest i daje prace...

co do jakosci uslug sa okey,byl u mnie handlowiec,podpisalem umowe,sprawdzalem kilka razy i jest dobrze.

w firmie des przedstawiciel kontaktuje sie z klientem bo musi natomiast w solidzie chlopaki robia to z usmiechem i zawsze sluza pomoca.

• Gość: jason1978 IP: *.opera-mini.net 04.09.13, 19:46
                    Co zrobiłeś? Mam nadzieję,że nie podpisałeś umowy na podjazdy grupy interwencyjnej Solidu? Oni już nie wyrabiają się z robotą. Mają do dyspozycji tylko jedno auto,a obiektów przybywa i przybywa. Będziesz czekał na przyjazd godzinę :-)
                  • Gość: kaliforniaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.13, 16:31
                    W takim razie można Ci tylko współczuć tego co zrobiłeś.
                    Podpisałeś lojalkę na 2 lata, wczytaj się lepiej w umowę, tak ludzi w konia robią, że głowa mała.
                    A na przyjazd grupy sobie poczekasz bo jest tylko jedna na cały Płock.

GRATULUJE!
                    • Gość: Rerekumkum IP: *.ip.netia.com.pl 09.09.13, 21:46
                      Jaką lojalkę o co chodzi na razie mam umowe na okres probny 1 miesiąc a pozniej dopiero umowa o prace juz taka na dluzej , i o co chodzi ze lojalka na 2 lata jesli mozesz prosze wytlumacz mi to :)
                      • Gość: kaliforniaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.13, 14:53
                        Lojalke to podpisują klienci, przyczytaj umowe dla klienta i zadaj sobie pytanie, czy sam bys to podpisal?
                        Ja nie.

Ponadto uciekaj stamtąd jak najszybciej bo Cie wycyckają z prowizją, przemielą i wyrzucą. To jest korporacja, która jest na glinianych nogach. A najśmieszniejsze jest u nich te raportowanie i zeszyty kontaktów - przypominają XIX wiek.

Mimo wszystko życzę Ci powodzenia, mam nadzieje że w pewnym momencie dasz sobie z nimi spokój i znajdziesz lepszą pracę.

• Gość: Rerekumkum IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.13, 15:50
                          Wiesz al;e przynajmniej na poczatek cos bedzie jakas kasa jak neio ma tu zadnej pracy z czasem bede szuakal . a jak mnei wycackaja na pieniadzach mowisz? na umowie mam 1280zł brutto a placa mi na reke 1080zł czemu tak jest ??
        • Gość: Rerekumkum IP: *.adsl.inetia.pl 04.09.13, 16:32
          Miejscowy, na umowie pisze 48zł do 21dnia kazdego miesiaca na tej umowie zlecenie i mam dwie umowy u siebie ta zlecenie s Solidem i ta druga o prace z Asistnet , i ile mogęTwoim zdaniem zarobic? tak to jest 8dni i wychodzi 168 h , czy jestem w stanie wydusic te 1000zł mieisecznie ? lepiej pracowac tam czy probowac sie wyniesc od niech ? wlasnei nie wiem jakie skladki powinni oni odprowadzac zebym mogl w przyszlosci starac sie o rente chorobowa to mi wystarcza te skladki ktore oni odprowadzaja ?:)
          • Gość: oszukany IP: *.205.52.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.11.13, 19:52
            jestem oszukany przez Solid w Zielonej Górze ,spisali umowę i nikt nie chciał zamontować alarmu ,po wielkim proszeniu przyjechał monter i zamontował tylko część alarmu tak aby działał GPRS, przy tym poniszczył mi okna,drzwi no i zostawił prowizorę, a teraz chcą zapłaty jak by wykonali wszystko plus odsetki , może ktoś został w podobny sposób oszukany - proszę o kontakt
        • Gość: Rerekumkumbenc IP: *.ip.netia.com.pl 05.09.13, 20:09
          A prosze powiedzcie mi jesli mam na umowie zlecenie kwote 1280zł brutto to ile dostanę juz na czysto do kieszeni ? mam miesiecznie 168h na umowe o prace :)
      • Gość: kaliforniaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.13, 13:28
        Sami widzicie, że ludzie od nich uciekają, bo widzą co się dzieje. Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek firm ochroniarskich, dlatego preferuje ubezpieczenia majątkowe.
        SS to kolos na glinianych nogach, chwieje się i chwieje i w końcu pierdzielnie z wielkim hukiem.
        Wszystko to zły sposób zarządzania firmą, prymitywny sposób pracy handlowca i przede wszystkim brak kompetencji niektórych pracowników - przykład Płocka - oddziałem rządzi człowiek, który nie ma pojęcia o ochronie, handlu, czymkolwiek.
        To tyle na ten temat, można rozgadać się bardziej, ale szkoda klawiatury..
    • Gość: Instalator IP: *.plock.mm.pl 25.09.13, 09:42
      Witam jestem instalatorem systemów zabezpieczeń i dobrze wiem jak ta cała" Ochrona "działa ,ludzie kuszeni są niskimi stawkami 25-30 pln za monitorowanie obiektu ,gdzie płockie firmy biorą 70-100 pln .Sami zapewne wiecie ze jakość kosztuje i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach a pózniej wychodzą takie rzeczy .Wspierajmy płockie firmy TOP-SEKRET ,DES, ORLEN-OCHRONA ,SKORPION -one przynajmniej mają więcej aut na Płocku i w okolicach

Pozdrawiam Adam
      alarmplock.pl

• Gość: jason1978 IP: *.opera-mini.net 25.09.13, 21:10
        Mają więcej aut,czy nie mają,to i tak wszystkie te agencje ochrony na ch.. się nadają. Nie są ani lepsi,ani gorsi od Solidu. Wszędzie tacy sami leserzy.
      • Gość: krystek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.13, 16:59
        Bardzo dobrze kolega mówi. Po co jakiś warszawska firma ma na nas zarabiać, skoro mamy nasze lokalne firmy.
        Dokładnie solid kusi fajną ceną, ale jakość ich usług jest godna politowania. Jedno auto na cały PŁOCK!!
        Śmiech na sali.
        • Gość: Antoni xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.13, 20:21
          Witam.

A skąd wiecie ile aut ma solid?? no kurde obserwuje płock (sam nadzoruje swoich pracownikow w spozywce) i aut solidu jest kilka.Wystarczy popatrzec na tablice rejestracyjne. z tego co wiem i co sam widzialem maja co najmniej kilka fabi na warszawskich blachach do tego jakies furgonetki ktore patroluja teren oraz widzialem kilka innych aut oklejonych w logo solid z dwoma panami w srodku.

Czyby udzielali sie ty byli pracownicy biura solid w plocku ktorzy sie nie sprawdzili ?? troszke duzo niektorzy wiedza o funkcjonowaniu tego biura(panowie nie ladnie tak obgadywac bylego pracodawce) . ale z doswiadczenia wiem ze nie kazdy nadaje sie na przedstawiciela handlowego.

Tak po za tym podpisalem niedawno umowe z solid na firme,teraz bede ich bral na dom.

po za tym chodza mi po glowie gps do aut :)

A tak po za tym co do lokalnych firm:solid wspolracuje z dwoma czy trzema agencjami na terenie plocka (bynajmniej tak mi mowil ph, i rzeczywiscie raz do mnie przyjechal samochod firmy wspolpracujacej)

a plockie firmy powinny zatrudniac takich przedstawicieli jak sa w solidzie, mili i zawsze do uslug. widac ze ich pomoc jest zawsze szczera a nie wymuszona :)

pozdrawiam maruderow :)
          • Gość: Wjakwiesław IP: *.plock.mm.pl 01.10.13, 11:02
            szanowny pracowniku solidu ( kerowniku?) , czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ?
            jaka jest to frma wystarczy spojrzeć na b. częste "wymiany' kadry , teraz też szukają przedstawiciela handlowego , który latac bedzie po mieście ze śmiesznym zeszycikiem , gdzie ma potwierdzać , że był i proponowal,
            a co do samochodów , proszę nie kpij , te furgonetki to Solid Konwoje , ktore tylko kase wożą a nie patroluja , to nie Solid Security , tam jest taki podział , natomiast samochodów do ( jak to piszesz) patrolowania terenu mają DWA, faktycznie skody fabie , jedną z nich często widać na np. Banacha z dwoma drzemiącymi w niej "ochroniarzami" z II grupą inwalidzką - oczywiście .
            A to , że współpracują z innymi fiormami jedynie potwierdza ich "profesjonalizm" i określa zaplecze techniczne i możliwości .
            Jeżli faktycznie chcesz podpisac z nimi umowę na ochrone domu to mam nadzieję , że wszystkie cenne rzeczy wywieziesz do "teściowej" , tam będa pewniejsze , albo , że masz dom w stanie surowym otwartym , skąd nie ma czego skubnąć - to i ryzyka nie ma .
            Tak czy tak zycze "powodzenia" i szczęścia , które bedzie ci naprawde potrzebne.
            • Gość: krystek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.13, 21:24
              Dobrze powiedziałeś, ktoś zaczyna słodzić solidowi bo sam w nim pracuje.
              Nie, nie pracowałem i nie chciałbym pracować w solidzie, a wszystko o nim dowiedziałem się od znajomych, którzy korzystają (już nie długo) z ich "usług".
              Chyba dobrze, że pojawiają się opinie na ich temat, bo większa ilość osób dowie się jak to wszystko działa z ich strony.
              "a plockie firmy powinny zatrudniac takich przedstawicieli jak sa w solidzie, mili i zawsze do uslug. widac ze ich pomoc jest zawsze szczera a nie wymuszona :) " - wszystko ładnie pięknie do podpisania umowy, później się z Ciebie po prostu śmieją - oto ich profesjonalizm.
              Nie mogę do końca zrozumieć dlaczego jest to taka wielka firma, skoro mają tak prymitywne metody.
              • Gość: Wjakwieslaw IP: *.plock.mm.pl 15.11.13, 09:23
                odpowiedź jest prosta, to jest Zaklad Pracy Chronionej - i wszystko jasne , jak ktoś wie o co chodzi
                • Gość: Jegomość IP: *.182.123.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.02.14, 16:39
                  Drodzy Płocczanie - definitywnie odradzam wam współprace z tą firmą, nie wyrabiają się z czasami, a pracownicy, którzy przyjechali mieli do mnie pretensje, że za daleko mieszkam - przecież to śmieszne. Skoro to dla nich taki problem to chyba czas najwyższy wypowiedzieć temu bałaganowi umowę.
                  • Gość: jacek IP: *.ip.netia.com.pl 13.02.14, 20:09
                    Słusznie prawisz.
        • Gość: solidowadziewczyna IP: *.class100.petrotel.pl 11.05.14, 11:16
          czego czepiacie sie solidu jest jak jest inaczej nie bedzie praca jest to najwazniejsze a jebia nas w tyłki jak w wiekszoci firm, zawsze kasa na czas, a nawet przed czasem a co do 2 kierowników moge powiedziec starają sie jak mogą zeby sprostac swoim zadaniom a zapanowac nad tyloma ludzmi nie jest łatwo nie czepiajcie sie do jasnej ciasnej Solidu
    • Gość: ok IP: *.skomur.pl 15.02.14, 09:57
      nowe forum www.solidowcy.fora.pl
    • Gość: gibki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.14, 15:57
      Dajcie spokój ta firma to jakiś śmiech na sali.
      Pracowałem tam, nie otrzymałem wypracowanej prowizji (około 2,5 tyś) dodatkowo do paliwa dokładałem ze swojego.
      Najlepszy jest kierownik-idiota, który nie ma wiedzy na temat systemów alarmowych, nie ma auta i karze siebie wozić, a wisienką na torcie jest jego gadka - gada często od rzeczy, ciągle grozi, nie dotrzymuje słowa i kłamię - jak najdalej od takich ludzi. Nabija się z klientów za ich plecami, strasznie nietolerancyjny.
      Co do pracy tam, to szczerze nie polecam, co do korzystania z usług to stanowczo odradzam, no chyba, że nie zależy wam na dobytku.
      • Gość: solidziarz IP: *.dynamic.mm.pl 03.05.14, 17:34
        Był tu spoko kierownik - rok temu - ale popracował 2 czy 3 miechy i "podziękował" , chyba zobaczył co się w tej "firmie" dzieje i nie chciał paprać
        • 11.05.14, 11:22
          :):):)
          • 11.05.14, 11:29
            Pracuje w tej firmie od ponad roku i jest ok :-D
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.