Dodaj do ulubionych

Bodzanów - atrakcyjne miasto!

29.07.16, 08:02
Samorząd Gminy Bodzanów otrzymał 21.06.2016 roku "Studium tworzenia miasta Bodzanów"
.
Bodzanów - to może być bardzo atrakcyjne miasteczko.
Aktualnie wg Studium scalane administracyjnie 3 wsie liczą ponad 2,1 tys. mieszkańców.
....
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html....
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983812,2,3,Bodzanow--Studium-funkcjonowania-miasta.html...
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983813,2,4,Bodzanow--pismo-do-Studium.html
--
Jan Wyrębkowski

Edytor zaawansowany
 • jw.jw 29.07.16, 08:15
  Zaproponowane w "Studium" jezioro zaporowe na rzece Mołtawie może mieć ok. 20 ha powierzchni.
  Na całej Wysoczyźnie Płońskiej brak jest jezior, więc ta możliwa propozycja jest tu bardzo potrzebna i będzie istotnym czynnikiem atrakcyjności Bodzanowa.
  Jezioro będzie widoczne z wielu ulic gdyż będzie w niecce położonej około 15 metrów niżej niż ich górny poziom i poziom rynku z którego nad jezioro prowadziłby pasaż rozchodzący się na nadjeziorny bulwar.
  WOW !!! Jakie to może być piękne i atrakcyjne!
  ...............
  pl.wikipedia.org/wiki/Wysoczyzna_P%C5%82o%C5%84ska..........
  PŁOCK - Miasto Wielkich Perspektyw !
 • pytlasiniak 29.07.16, 10:20
  Pierdyknąłbym jeszcze wokół jeziorka Promenadę Anglików oraz jakis port w ramach płockiego, centralnego dla Europy obszaru intermodalnego. Jeszcze bardziej podniesie to potencjał gospodarczy tego obszaru. Po uruchomieniu młynów w Gąsewie i Stanowie byłoby co wywozić choćby na sasiedni brzeg drogą wodną. Wtedy będzie komplet. Z jedną małą usterką. Konieczna korekta Drogi Via Europe. Takie miasto jak Bodzanów jest wielką szansą całego kontynentu. Poprawiło by jego spójność. Ciekawe czy gdyby autor wreszcie dostał jakąś robote nadal robiłby za Dyla Sowizdrzała forumowego wesołka?
 • jw.jw 29.07.16, 11:54
  Czy mógłbyś coś mądrzejszego napisać ???
  --
  Jan Wyrębkowski
 • Gość: mostalnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.16, 14:55
  Facet przytoczył tylko kilka przykładów z twoich Jasiek pomysłów. Uważasz je za niemądre? Ja też! Dobrze żeś to skumał. Robisz postępy.
 • ja_kubik6 29.07.16, 17:01
  panie co tam takiego atrakcyjnego będzie w tym Bodzanowie? Fakt, że będzie miastem? Jaka to korzyść poza poczuciem bycia mieszczuchem dla jakiegoś pustaka z tej osady? Jaki magnes dla kogoś z zewnątrz? dzisiaj mieszczuch osiedla się na wsi bo tam są lepsze warunki do życia. Czas, że ktoś urodził się w Ch...miętkich Górnych już minęły. Zarąbiście dla wójta bo będzie się zwał burmistrzem i puszył się w paradnym łańcuchu. Jezioro to jakas pana obsesja. czy az musi być miasto żeby takie jezioro tam powstało/ czy jak będą pieniadze z Unii albo z jakiegos programu rzadowego to jak nie będzie miasta to to jezioro nie powstanie? po wacka te obwodnice i ronda? porąbało pana zupełlnie?
 • Gość: sklepszyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.16, 18:27
  Inżynierze czy myślisz, że w Bodzanowie skorzystają z projektu opracowanego przez maniaka bez wykształcenia i doświadczeń zawodowych zamiast skorzystać z usług fachowców?
 • jw.jw 29.07.16, 21:34
  Myślę, że wszystko co się tworzy powinno mieć dobrze zaplanowane funkcjonowanie.
  Tu tego nie zaplanowano chociaż pracowali fachowcy nad SU i KZP Gminy Bodzanów.
  Po 5 latach Gmina uznała że trzeba zrobić nowe SU i KZP Gminy
  --
  Jan Wyrębkowski

 • Gość: sąsiadkamira IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.16, 09:41
  A co taki fachowiec nad fachowcami jak ty Jasiek teraz porabia? Zatrudnił ciebie ktoś czy masz jakiś własny biznes? Oby nie sklep z ciuchami bo to za trudne-:))))))
 • kapitanio15 30.07.16, 12:39
  poprosili ciebie gminni żebyś im to wioskowym ciemniakom xDDDD wyrysował, żeby nie tkwili w błędzieczy tak sam z siebie z nudów z braku jakiegokolwiek zajęcia?
 • Gość: bodzanowiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.16, 12:22
  Inżynier Jan "Obwodnica" Wyrębkowski zaserwował bodzanowiakom bodzanowski ring. Zayebisty pomysł. Po wybudowaniu tego jadąc do teścia z Bankowej na Orzeszkowej zamiast przejechać jak wiochmen kilometr pierdyknę się tym ringiem jak w Berlinie. Parę kilometrów dalej ale z fasonem. Na dzień dzisiejszy to niech wójt zadba o chodniki tym bardziej, że w najbardziej odległych planach nie ma nawet wzmianki coby u nas jakąś autostrade albo drogę szybkiego ruchu uzasadniającą obwodnicę o ringu już nie wspomnę budowali. Porąbało goscia z tymi obwodnicami. Czy miasto czy wieś to co najwyżej może to powstać duże wysypisko smieci bo to jest w planach województwa. Gościu ogarnij się.
 • jw.jw 30.07.16, 14:56
  Moja rada: Patrz daleko do przodu i staraj się widzieć to co inni /jeszcze/ nie widzą!
  --
  Jan Wyrębkowski
 • Gość: sklepszyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.16, 11:11
  Dobra rada. Zastosuj ja do siebie to nie będziesz "Obwodnica" durnia z siebie robił swoimi pomysłami. Za robota zgodna nie ze swoimi aspiracjami, bo to trud Syzyfa, ale swoimi mozliwościami sie rozejrzyj to ci przejdzie. Jak reflektujesz mam do pospawania kawałek ogrodzenia nad Białym. Dobrze zapłacę.
 • kamilgryzbon89 31.07.16, 10:18
  Normalny jesteś?
 • Gość: tubylec IP: *.129.c84.petrotel.pl 31.07.16, 13:43
  Ech!
  Nie myślałem, że tu może być tak ciekawie!
  Z jeziorem i całą resztą to Bodzanów może stać się lokalnym kurorcikiem a taaakie jezioro to raj nie tylko dla wędkarzy ale też dla wszystkich mieszkańców okolicy.
  Jest pomysł! Jest szansa!
 • Gość: benc spaw ltd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.16, 10:08
  Podobno Janek wie, że szef FUTURET ogromnej korporacji finanasowej gdzie wazną funkcje ma Janek postawił warunek. Szukam nowej siedziby nad jeziorem. Załatw to w Bodzanowie gdzie masz duży posłuch to zbuduje tam główną siedzibę firmy w konstrukcji spawanej. Nie będę patrzył na twoje wyniki w sprzedaży produktów futurenet tylko zrobię ciebie inzynieże product manager na Central West Bodzanów District. i proszę jak Janek to sprytnie ogarnia.
 • ja_kubik6 01.08.16, 11:00
  Inżynierze czy zastanowił się pan nad otwarciem tam nad tym jeziorem rajem dla wedkarzy hodowli dżdżownic kalifornijskich na przemysłową skalę.Na wspólnika weź pan podobnie innowacyjnego jak pan Staśka Kolasę z Kogla-Mogla. Zbyt pewny bo tłumy wędkarzy i robota dla okolicznego chłopstwa, pardon bodzanowskich mieszczan. potrafi pan to chyba zbudować? BTW Czy nad jeziorem w poprzek planuje pan budowę mostu/ Przydałby się dla zapewnienia spójności tych terenów żeby wkoło nie zaiwaniać.
 • Gość: mgr. dądzik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.16, 11:33
  W czwartek na 13:00 zwołana jest w tej sprawie narada. Szybkie działanie. Ma pan też zaproszenie? Miło by było pana poznać.
 • Gość: obserwator IP: *.001.c80.petrotel.pl 01.08.16, 23:18
  Będzie się działo! Gmina Bodzanów zmieni oblicze!
  Że ktoś o tym wcześniej nie pomyślał i nie zauważył!
 • Gość: neoplus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 09:41
  Gość portalu: obserwator /sylwek f./ napisał(a):

  > Będzie się działo! Gmina Bodzanów zmieni oblicze!
  > Że ktoś o tym wcześniej nie pomyślał i nie zauważył!

  No właśnie Sylwku zamiast zajmować się korespondencja z Przew. Schultzem w sprawie lotniska w Mysliborzycach powinieneś też jakąś sadzawkę wymyślić np w twoim bloku na jakimś balkonie. Co do "będzie się działo" Będzie sie tyle działo co z wczesniejszymi "projektami" naszego Corbusiera -:) Powstana tak jak tunel łączący Kosciuszki z Mostową, jak via Europe, jak Promenade des Inglesse czy autostrada do Warszawy wzdłuż Wisły. Wymieniłem tylko najbardziej zabawne.Parę razy MOŻE pojedzie nieproszony na sesje do Bodzanowa gdzie po kilku wystąpieniach wyśmieją go jak w Płocku lub uprzejmie zignorują jak w powiecie. Trudny jest wasz los geniuszy z ChAD w tle.
 • m.marcinski20.15 02.08.16, 10:54
  Panie Wyrębkowski narysował pan ring Bodzanowa. Czy ta koncepcja wynika z analizy natężenia ruchu czy wydaje sie panu , że tak powinno być. Mieszkam tam od lat i na razie nie widzę korków związanych z ruchem wewnętrznym. Nie znalazłem tez żadnego opracowania, że Bodzanów znajdzie się na trasie jakichś dużych i ważnych dróg krajowych lub choćby wojewódzkich. Czy sens jest budowy czegoś takiego? Trudno sobie wyobrazić żeby mieszkańcy poruszając się po osadzie wyjeżdżali na ring po to żeby dotrzeć na przeciwległy koniec osady nadrabiając wiele w sumie kilometrów. Może pan małe uzasadnienie? Nie podejrzewam, żeby zalew stał się czynnikiem miastotwórczym tak bardzo, żeby w sposób istotny zwiększyło się ciągłe obciążenie ruchem.
 • jw.jw 02.08.16, 19:24
  Planując rozwiązania dobrego funkcjonowania nawet tak niedużego centralnego ośrodka gminnego jakim jest kompleks wsi: Bodzanów, Chodkowo i Chodkowo - Działki, trzeba uwzględnić aktualny stan i zdiagnozować wszystkie uwarunkowania, które wykreują czynniki rozwoju.
  Historia Bodzanowa to tylko IX wieków a przyszłość to tysiąclecia.
  Wszystko co tu jest /poza kościołem/ ma mniej niż 100 lat.
  Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby zakładać że przez kolejne 100 lat nie może powstać to co porządkuje funkcjonowanie tego co tu aktualnie jest.
  Trzy wsie zatraciły swoją odrębność a układ dróg powiatowych i gminnych jest taki, że wszystko krzyżuje się w centrum i chociaż nie ma tu korków to trudno uznać, że taki układ komunikacyjny i przestrzenny jest prawidłowy.
  Nie! On jako rozwiązanie docelowe na następne wieki i tysiąclecia jest nieprawidłowy !!!!
  Tym bardziej, że te kilkanaście wchodzących do ośrodka dróg łatwo tak zintegrować, że powstanie ring, który większość lokalnego ruchu poprowadzi poza centrum a tu pozostanie tylko to co niezbędne. Średnica tego ringu to tylko 2 kilometry a więc tylko ok. 7 kilometrów dróg, które trzeba zbudować lub zmodernizować. Gdy zbuduje się co 10 lat jeden odcinek, to sukcesywnie poprawiać się będzie układ komunikacyjny.
  Układ komunikacyjny wewnętrzny też daje się doskonale uporządkować i zintegrować, że wszystko może być planistycznym wzorem:
  ----------
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html..............
  Proponowany w "Studium ..." zalew na Mołtawie o powierzchni ok 20 hektarów, będący samym centrum miasteczka i znajdujący się 10 - 15 metrów niżej oraz do którego którego będzie prowadzić kilka ulic z chodnikami i główny pasaż spacerowy, który przejdzie w nadjeziorny bulwar, wytworzy wyjątkową atrakcyjność Bodzanowa.
  Aktualnie ten kompleks trzech wsi liczy ponad 2,1 tys mieszkańców ale ta wytworzona atrakcyjność, której na całej Wysoczyźnie Płońskiej jest brak, może spowodować to, że Bodzanów stanie się "modnym" miejscem dla budownictwa jednorodzinnego i inwestycji usługowych oraz produkcyjnych.
  Kształtowanie miasta Bodzanów nie musi być sprintem. To może być spokojny, uporządkowany marsz prowadzony przez lata do zaplanowanego celu.
  Tak trzeba !!!
  --
  Jan Wyrębkowski

 • m.marcinski20.15 03.08.16, 08:27
  Dziękuję za wnikliwą odpowiedź. Teraz już rozumiem podstawy decyzji pana byłych pracodawców i przestaję traktować pana oponentów na forum jako złośliwców. Miłego dnia.
 • marchw15 03.08.16, 08:53
  Tym bardziej, że te kilkanaście wchodzących do ośrodka dróg łatwo tak zintegrow
  > ać, że powstanie ring, który większość lokalnego ruchu poprowadzi poza centrum
  > a tu pozostanie tylko to co niezbędne.

  Panie w centrum mieszcza się różne lokalne instytucje do których ludzie muszą w jakiś sposób docierać. Nikt nie jeździ tam żeby sie polansować. I ten ruch lokalny jest spowodowany tylko koniecznościa odwiedzenia sklepów, Kościoła, banku, poczty, policji czy urzędu. Pisze pan głupoty o wyprowadzaniu ruchu lokalnego poza centrum. Czemu słuzyc ma zatem ten ruch lokalny? paradowaniu po ringu/ człowieku ludzie w Bodzanowie maja jakies obowiazki i nie w głowie im głupoty jakie pan wymyśla.
  Ruch lokalny służy zaspakajaniu potrzeb zamieszkałej tam ludności. jakie potrzeby mogą zaspakajc poza centrum? Włócząc sie po ringu/ Walnij sie pan wreszcie w czoło bo pomysle że jestes pan maniak i idiota.

  > Historia Bodzanowa to tylko IX wieków a przyszłość to tysiąclecia.
  > Wszystko co tu jest /poza kościołem/ ma mniej niż 100 lat.

  To co to za historia i jej spuścizna implikująca dzień dzisiejszy jak jedynym jej świadectwem materialnym jest stu letni kościół.jak jej jedynym
 • Gość: bodzanowiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.16, 09:30
  No nie! padnę. Piszesz gościu, ze dotychczas wszystkie drogi z układu powiatowego i gminnego krzyżują się w centrum. To chyba oczywiste taka jest istota tych dróg obsługujących ruch lokalny. Gdzie maja się krzyżować , 10 kilometrów za wsią a ludzie maja dochodzić tam pieszo/ metro pan zaprojektuj. Zresztą patrząc na pana malunek nie sposób zauważyć , że ten pana pożal się boże ring tylko te drogi nie wiadomo po co spina bo ilość zjazdów z tego ringu do centrum Bodzanowa w zasadzie nie rożni się od ilości dróg tam aktualnie zmierzających. Rozumiesz w ogóle co ty rysujesz. Marzenia że to rozwiązanie to wizja na tysiąclecia to chyba sygnał, ze leczenie na poważnie czas zacząć.
 • jw.jw 03.08.16, 10:51
  Ja wiem i rozumiem, a Ty dalej nie!
  --
  Jan Wyrębkowski

 • Gość: bodzanowiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.16, 18:46
  Moje ostatnie zdanie z poprzedniego wpisu aż nadto świadczy o tym, że rozumiem. Dlatego sugeruję wizytę u doktora. Wystarczy nasz bodzanowski. Przypadek jest nader oczywisty.
 • Gość: rada IP: *.080.c70.petrotel.pl 03.08.16, 21:07
  Więc nie sugeruj sobie ale na cito skorzystaj z wizyty. Masz przecież blisko!
 • kamilgryzbon89 03.08.16, 21:54
  Sylwek poyebie fejs już się tobie znudził i znowu gmerasz debilu na forum. Kto ciebie pyta o zdanie? Zamaskuj sobie IP* bo w każdym twoim wpisie łatwo to ustalić kretynie porąbany.
 • Gość: rada IP: *.120.c69.petrotel.pl 05.08.16, 09:21
  Potwierdziłeś, że to dla ciebie niezbędne!
 • Gość: kaludia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 16:44
  czy panie Janku jest z wykształcenia też hydrologiem i specjalistą z zakresu budownictwa wodnego? Zdumiewa mnie pan rozległą wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Nie wynika to zupełnie z pana cv ale może pewne rzeczy pan pominął. A teraz, teraz co pan robi? jakies prywatne biuro inżynieryjno - consultingowe czy w jakiejś dużej korporacji o podobnym charakterze, bo nie wierze w słowa tych debili co panu zazdroszczą i mówią, że pan na kuroniu już od kilku lat bezskutecznie chcąc się gdzieś załapać, a z poprzednich robót to pana pozwalniali. Pozdrawiam i miłego dnia. Klaudia
 • kamilgryzbon89 03.08.16, 21:57
  Pan Janek ma zawód prezes-dyrektor. Chwilowo w stanie spoczynku bo juz sie nikt nie daje nabierac na jego teksty i roboty nie może znaleźc,a prywatny biznes obrzydził sobie geszeftem bławatnym na Kolegialnej.Nie jest żadnym hydrologiem ani inż budownictwa wodnego.
 • Gość: tubylec IP: *.182.c74.petrotel.pl 04.08.16, 07:32
  To mi się podoba!
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
 • Gość: do sy(l)fka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.16, 10:49
  Tak to rozwiazanie inżynierskie na najwyższym poziomie. Zatem rozważ przeniesienie tam jądra CAN z Myśliborzyc. Układ drogowy zaplanowany z maestrią jak nie przymierzając spaw w osłonie argonu na budowie elektrowni jadrowej. Nie wiem jednak co na to komisje PE które na twój wniosek zgłoszony do Pana Shultza miały już dawno CAN klepnąć. BTW Może skontaktuj się z panem Przewodniczącym bo odnoszę wrażenie, że strasznie z tymi tematami się grzebią lub poproś o dokonanie weryfikacji twojego wcześniejszego projektu.
 • Gość: mieszczuch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.16, 14:41
  Róbmy miasto nie patrząc na idiotów!
 • Gość: Z Małe -Wsi . IP: *.dynamic.mm.pl 08.08.16, 11:40
  Ten cały Bodzanów proponował bym zaorać a jeszcze razem z Mąkolinem .
 • Gość: znajomy z wojska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.16, 15:18
  Cały nie. Zostawiłbym siedlisko gdzie wyrastał największy geniusz planowania strategicznego, budowniczy mostów i elektrowni jądrowych, prezes i dyrektor wielu przedsiębiorstw od sprzedaży straganowej do wielkiego biura projektów. Gość wynajmowany do najtrudniejszych zadań max na kilka miesięcy i pędzący za nowymi wyzwaniami. Wybitny ekonomista i menadżer w sferze handlu odzieżą.
 • Gość: obserwator IP: *.013.c95.petrotel.pl 09.08.16, 18:50
  To nawet nie tyle kim ty już nie byłeś!
 • Gość: neoplus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.16, 15:31
  Nie mówiąc już o tym kim ty byłes i zapewne jeszcze, szkoda, że tylko w twojej, Sylwku chorej /ChAD - Choroba Afektywna Dwubiegunowa/ wyobraźni.
 • kos_3_maty 12.08.16, 13:56
  Co tam Janie z opinią wójta i radnych? Słyszałem, ze juz przystępuja do budowy ratusza w srodku wsi i aplikuja do ciebie o zmiane przebiegu Drogi Via Europe. W poprzedni czwartek było spotkanie. Szok, ze sami na cos takiego nie wpadli. W przyszły czwartek kolejne. Wiesz cos o tym?
 • jw.jw 13.08.16, 11:55
  W gminie liczącej ponad 8 tys. mieszkańców jest nad czym obradować, więc niech obradują.
  Siedziby samorządowych organów nie muszą budować bo już ona jest wybudowana i spełni też rolę gdy Bodzanów będzie miastem.
  W sprawie "Studium ..." - załącznik graficzny:
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
  dyskutują i zbierają opinie a też przygotowują się do SU i KZP Gminy Bodzanów.
  Do tego dokumentu trzeba się dobrze przygotować!
  Rozwiązania drogi Via Europe - drogaviaeurope.blogspot.com/ nie musi być zmieniane a jeżeli zostanie zrealizowana stanie się też dużym czynnikiem rozwoju Bodzanowa, gdyż będzie bardzo blisko.
  --
  Jan Wyrębkowski
 • kos_3_maty 13.08.16, 19:52
  jw.jw napisał:
  > Rozwiązania drogi Via Europe - rel="nofollow">drogaviaeurope.blogspot.com/ nie musi być zmieniane a jeżeli zostanie zrealizowana stanie się też dużym
  czynnikiem rozwoju Bodzanowa, gdyż będzie bardzo blisko.

  Bardzo ważny argument za via Europe dotychczas nie uwzgledniany. W jej zasiegu znajdzie sie kolejne europejskie miasto czyli Bodzanów. Pomyslał pan o statusie miasta dla Małej Wsi? Wtedy Bruksela pęknie i będzie pozytywna decyzja, bo dwa nowe miasta oraz powołanie jw.jw na funkcje jednego z komisarzy unijnych
 • Gość: tubylec IP: *.144.c83.petrotel.pl 13.08.16, 22:24
  Czego to objawy bo na dworze niezbyt gorąco?
 • Gość: Z Małej -Wsi . IP: *.dynamic.mm.pl 13.08.16, 14:10
  A jak już pługi pójdą to niech zawadza o Łętowo.
  Ps.Tam w Bodzanowie dwa razy orać ....
 • jw.jw 15.08.16, 07:52
  Mogą zaistnieć wspaniałe uwarunkowania dla funkcjonowania Bodzanowa i całej Gminy Bodzanów!
  Tu to dokładnie widać:
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3990101,2,1,PLOCK--Osr-Reg--Bodzanow--Kepa.html
  --
  Jan Wyrębkowski

 • kapitanio15 15.08.16, 08:19
  Błąd w sztuce inżynierskiej. Via Europe powinna iść przez rynek w Bodzanowie.Podniosło by to obroty miejscowych traderów, zwiększyło przychody do budżetu państwa z jednoczesną poprawa spójności tych obszarów. Ułatwiłoby tez ewakuacje miejscowej ludności na wypadek awarii któregoś miejscowych ZDR-ów z kiblem w gospodzie na czele.Dało by tez dobra promocje miejscowej fryzjerni z renoma europejska. Pomysl janek a ziomale bodzanowiaki pomnik ci postawią.
 • m.marcinski20.15 15.08.16, 08:50
  Wyśpij się kapitanio, ale panie Wyrębkowski należy wygiąć via europe tak żeby przebiegała pomiędzy Kępa Polską i Bodzanowem. Będzie lepiej i poza Bodzanowem nową szansę dostanie Kepa Polska o ktorej juz pan zapomniałes projektując coraz to nowe rozwiazania. W gminie ludzie nie pojmą dlaczego faworyzujesz Bodzanów kosztem Kępy, a kosztu budowy autostrady to zanadto nie podniesie. Urodziłes sie w Bodzanowie i dlatego
 • jw.jw 15.08.16, 11:48
  Via Europe nie musi przechodzić trasą pomiędzy Bodzanowem a Kępą Polską bo tu wystarczy przebudowa drogi krajowej Nr 62 - Via Europe niech przejdzie między Bodzanowem a Bulkowem albo dalej na północ od Bulkowa. I tak i tak będzie Ok.
  O Kępie Polskiej nie zapomniałem. Tu też się wiele dzieje w sprawie wdrożenia zaproponowanych przeze mnie rozwiązań dla tej miejscowości.
  --
  Jan Wyrębkowski
 • m.marcinski20.15 16.08.16, 08:49
  Tak samo jak nie musi koło Bulkowa. jedna pana decyzja i będzie przechodzić koło Kępy. Nie zdajesz sobie sprawy jakie to ma dla nas znaczenie. Najpierw rysujesz port w Kępie. Teraz chcesz go odciąć od połączeń międzynarodowych. Naobiecywałeś nam różnych rzeczy, a teraz promujesz Bulkowo. Wstyd i tak postępuje bodzanowski ziomal? Na nasze głosy nie masz co liczyc, a port w Kępie bez via Europe to jak szankier na pewnej części ciała męskiego. Liczymy na zmiane decyzji w sprawie via Europe albo więcej u nas się nie pokazuj
 • jw.jw 16.08.16, 16:04
  Nie zamartwiaj się!
  Kępa Polska będzie miała międzynarodową drogę wodną E40 bo Wisłę mają udrożnić i to jej z zaplanowanymi dojazdami wystarczy.
  Na nabrzeże już rumosz bagrują !!!
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3889858,2,11,KEPA-POLSKA--X2015r.html
  --
  Jan Wyrębkowski

 • Gość: prezes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.16, 16:58
  Byłem tam na rybach. Właśnie widziałem takiego gościa w gumofilcach z łopatą do przegarniania piasku. Z oddali podobny do mojego szefa z czasów ZPK. Gość w garniturku wołał na niego ty inżynier machaj łopatą bo dniówki nie wyrobisz, bo jak nie to wiadrem wodę będziesz nosił na międzywale. Do czego to doszło żeby dyrektor łopata zapi...ł.
 • kos_3_maty 16.08.16, 19:22
  jw.jw to bagrowanie to naprawdę myślisz, że to twoja zasługa lub efekt działań związanych z budową E40? Słyszałem, żeś ty świszczypała w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ale ze aż tak bardzo to bym nie uwierzył.
 • Gość: sklepszyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.16, 16:20
  Rumosz wybagrowany i wywieziony na zasypywanie Wisły pod Tumami. Do portu w Kępie Polskiej wpłynął juz pierwszy statek z towarami chińskimi. Majtki zostana dowiezione do sklepu z odzieżą na Kolegialną. reszta garderoby zostanie przeładowana na kolej i dowieziona do Bodzanowa skąd via Europe wyjedzie do Lizbony. Brawo inżynierku!
 • kos_3_maty 18.08.16, 08:51
  Co byś powiedział na powstanie takiej aglomeracji Bodzanów-Kępa Polska-Mała Wieś? Nie ma takiej aglomeracji na całej Wysoczyźnie Płońskiej. Byłoby to takie mazowieckie Trójmiasto z siedziba władz administracyjnych oraz ośrodkiem nauki i oświaty (bodzanowskie alma mater w oparciu o dorobek, obiekty i kadrę tamtejszego gimnazjum) w Bodzanowie, centrum intermodalnym z portem w Kępie Polskiej, z dużym ośrodkiem przemysłowym na bazie cukrowni w Małej Wsi i młynem w Gąsewie. Doszły by tego walory krajobrazowe i rekreacyjne zbiorników wodnych na Mołtawie ze stawem i parkiem. W miejsce nieruchawego Płocka z ignorującym ciebie samorzadem płockim tu mógłby powstać ośrodek regionalny z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowym walorem mogącym w przyszłości służyć dyslokacji nadmiaru aktywów tej aglomeracji byłaby bliskość Bulkowa poprzez via Europe świetnie skomunikowanego ze spójnym obszarem Europy Zachodniej i krajów nadbałtyckich i obwodem kaliningradzkim w Rosji. Może do lotniska w Modlinie trochę daleko, ale zawsze można by zmienić lokalizacje cargo np w okolicach Wyszogrodu co pozwoliłoby jeszcze bardzie uwypuklić zrównoważony i logiczny charakter rozwoju Wysoczyzny Płońskiej i bodzanowskiej aglomeracji.
 • jw.jw 18.08.16, 16:21
  Napisz po czym masz taki odlot i gdzie to kupujesz?
  --
  Jan Wyrębkowski
 • kos_3_maty 18.08.16, 20:22
  Odlot mam po każdej lekturze twoich pomysłów. Nie muszę kupować wystarczy, że odpalę kompa, a internet mam za darmo od sąsiada. Nie pytam po czym ty masz odlot, bo to aż nadto widoczne po twojej karierze zawodowej. Szczególnie w ostatnich kilkunastu latach, ale takie trójmiasto by sie przydało. Zostałbyś tam głównym inżynierem.
 • marchw15 19.08.16, 09:10
  Panie inżynierze czy zrobisz coś dla Wyszogrodu. Tam jest ogromny potencjał i coś już tam chyba kombinowałeś wspólnie z LGD Partnerstwo Razem dla Rozwoju. Wpadniesz kiedyś?
 • jw.jw 19.08.16, 16:47
  Generalnie sprawę ujmując całe północno-zachodnie Mazowsze ma duży potencjał rozwoju, który można i ... trzeba wyzwolić!
  Rozmowy są prowadzone w wielu kręgach a liderzy LGD "Razem dla Rozwoju" też nie są pominięci.
  --
  Jan Wyrębkowski

 • jw.jw 20.08.16, 08:28
  Gąbin chce być atrakcyjny i chce zbudować ring wokół miasta:
  ..........................
  plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,20571525,w-gabinie-sie-ciesza-jest-zgoda-na-budowe-obwodnicy.html..........................
  Bodzanów może być i chyba będzie bardziej atrakcyjny!
  ...................................
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,2,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
  --
  Jan Wyrębkowski

 • zambeziriver 20.08.16, 11:37
  Teraz chyba zrozumiesz, że to co naprawdę potrzebne i zaplanowane przez fachowców wchodzi do realizacji, a głupoty wymyślane przez frustrata bez właściwego wykształcenia i dorobku zawodowego sa co najwyżej pożywka hejterów. Potem taki filozof dziwi się, że go z stanowisk kierowniczych wyrzucają jak chociażby z biura projektów
 • Gość: Z Małej -Wsi . IP: *.dynamic.mm.pl 20.08.16, 09:34
  Dla mnie Bodzanów zawsze był atrakcyjny tylko w Środy gdyż tego dnia jest /był ? / Jarmark tzw.''Dzień dyszla'' no i na zabawie można była wyrwać szybko w ryj, jak nie byleś swój w ramach integracji.
  Pamiętam do dziś ze chłopaków z Bodzanowa zawsze wszędzie byli/są / bici na ościennych wsiach na tzw.wiejski zabawach -Nikt nie lubił - też w ramach integracji .
 • jw.jw 21.08.16, 14:16
  W przyszłości Bodzanów może być atrakcyjny całym rokiem a szczególnie w letnie weekendy.
  Może być to wszystko atrakcyjne i dla "Maływsi", bo jest oddalony o "rzut beretem".

  fotoforum.gazeta.pl/photo/0/vc/xi/tads/Ab3pLhvVJfnQWqvG4X.jpg
  --
  Jan Wyrębkowski
 • Gość: maproszczanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.16, 08:42
  Na pewno. Już mieszkańcy okolicznych wsi nie mogą się doczekać niedzielnych wypraw po bodzanowskim ringu nad jezioro zalewowe o pow. 25 ha żeby się wykąpać. Co robiłeś po uzdrowieniu MAPRO. Kogo kolejnego uzdrowiłeś?
 • Gość: tubylec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.16, 12:25
  Tak cieszymy się, że takie rozwiązania może mieć Bodzanów.
 • kos_3_maty 22.08.16, 12:52
  Mówisz, że cieszycie. Można wiedzieć kto i ilu wasz jest?
 • Gość: płocczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.16, 08:22
  płocczanie też się cieszą, że jw.jw odczepił się od Płocka i nie rozsmiesza nas swoimi rozwiazaniami rodem z książek St Lema lub pacjenta z Lotu nad kukułczym gniazdem. Zajął się teraz rodzinną wioską i dobrze.BTW Ciekawe dlaczego ograniczył swoje kontakty z marszałkiem Struzikiem? Chyba marszałek wyczerpał juz swoją wiedzę lekarską
 • jw.jw 26.08.16, 21:29
  Nie zauważyłeś, że to w Płocku rozwiązania są tworzone takie jakie opisujesz. Miasto jest kształtowane bez wizji docelowej i bez rozwiązywania jego problemów.
  Płock traci potencjał!
  Kontakty ze wszystkimi mam takie jak miałem. Przebudowa strategii to nie jest proste zadanie!
  --
  Jan Wyrębkowski

 • pytlasiniak 22.08.16, 10:16
  Rzeczywiście ciekawe dlaczego w ciągu ostatnich kilku lat zawsze po paru miesiącach odchodziłeś z pracy inżynierze i nie do lepszej tylko na bezrobocie?
 • jw.jw 26.08.16, 21:30
  Nie przeżywaj! Czasami bezrobotny ma lepsze życie niż "na etacie".
  --
  Jan Wyrębkowski
 • Gość: sąsiadka mira IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.16, 11:55
  Niestety nie jest jednak to poziom z czasów prosperity domu modowego Szyk-:))))) Może w biznesie spróbuj kolejnej szansy
 • pytlasiniak 27.08.16, 13:22
  Nie przeżywam bo to sumarycznie nie moje małpy i nie mój cyrk. Ciekawi mnie tylko czy wiesz dlaczego nigdzie nie możesz zagrzać dłużej miejsca oczywiście poza etatem spawacza gdzieś na budowie.
 • jw.jw 26.08.16, 21:37
  To będą perełki Wysoczyzny Płońskiej;
  ...
  Bodzanów:
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3983811,2,3,Bodzanow--Studium-urbanistycznego-uksztaltowania-miasta.html
  Kępa Polska:
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3992945,2,2,Kepa-Polska--Koncepcja-MPZP-Wersja-VIII2016r.html
  A północno-zachodnie Mazowsze ma ogromny potencjał, który trzeba wyzwolić !!!
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3990101,2,3,PLOCK--Osrodek-Regionalny--Bodzanow--Kepa.html
  --
  Jan Wyrębkowski

 • marchw15 01.09.16, 09:37
  inżynierze nie dałoby rady poszerzyć Mołtawy tak żeby też w Bodzanowie powstał port z nabrzeżem? Bodzanów ma większy potencjał gospodarczy niż Kępa i po co obciążać bodzanowski ring żeby przewozić towary do i z portu w Kępie. Odcinek żeglowny Mołtawy podniósłby walory dodatkowo Wysoczyzny np o możliwość uprawiania sportów wodnych na wieksza skalę.
 • ja_kubik6 27.08.16, 12:45
  Nie odnosisz wrażenia inżynierze, że na forum jesteś wyśmiewany a przez adresatów swoich projektów i władze publicznie uprzejmie ignorowany, a w zaciszu ich gabinetów wydrwiwany?
 • Gość: mostalnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.16, 13:39
  Daj adres to ci podeślę komplet klocków lego żebyś mógł wdrożyć swoje pomysły opisując swoje osiągnięcia w wikipedii ze zdjęciami.
  BTW Jak tam na zjeździe delegatów do MOIIB? Czy to prawda, że dostałeś dwa głosy z podejrzeniem, że jeden twój?
 • Gość: obserwator IP: *.033.c75.petrotel.pl 27.08.16, 20:40
  Skąd to wiesz jak nic takiego nie ma, a w MOIIB nigdy nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz.
  Twoje miejsce pod nickiem na forum i hejt.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka