Dodaj do ulubionych

Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-)

30.03.03, 00:20
Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem, jaki chodzi mi po głowie od
dłuższego czasu czekając na dobra okazję do zmaterializowania się w postaci
wpisu na forum. Teraz, kiedy już na dobre zawitała do nas wiosna i coraz
więcej osób wyciąga z piwnic, garażów i komórek swoje rowery, czas wydaje się
idealny do rzucenia idei zorganizowania się płockich rowerzystów.
Jest nas w Płocku całkiem liczna liczba i wszystkim bez wyjątku dokucza brak
dobrze rozwiniętej infrastruktury rowerowej. Poprzednie władze miasta rzutem
na taśmę zafundowały nam dość chaotyczną sieć ścieżek rowerowych. Teraz
okazuje się, że inwestycje te były nie do końca przemyślane, a i sposób ich
realizacji pozostawia wiele do życzenia. Zresztą ścieżki to nie wszystko.
Potrzebne są jeszcze miejsca postojowe, dobre oznakowanie, sygnalizatory na
przejazdach przez jezdnię, itp.
Żeby skutecznie o to wszystko walczyć, trzeba się zorganizować. Sądzę, że na
forum nie brakuje miłośników rowerów i można tutaj zebrać grupkę pasjonatów,
którzy (być może nawet pod patronatem Gazety) zawiążą stowarzyszenie, które
zadaniem będzie wywieranie nacisku na władze miasta, policję, SM i inne
instytucje w celu uczynienia Płocka miastem przyjaznym dla rowerzystów. Samo
pisanie na forum o potrzebach i problemach rowerzystów spraw tych nie
załatwi. Trzeba działać i nie wątpię, że są tutaj ludzie, którzy chcą i
potrafią skutecznie działać.
Nazwą może (ale nie musi) być taka jak w tytule. Sprawę napisania statutu
możemy chyba powierzyć Rzecznikowi (ma w tej dziedzinie pewną praktykę) :-))
Potrzebna jest jeszcze jakaś grupa inicjatywna. Czy są jacyś chętni? Dla
zachęty dodam, że jako postać dla wielu osób dość kontrowersyjna nie
zamierzam odgrywać w tym przedsięwzięciu żadnej ważnej roli. Kiedy
stowarzyszenie się ukonstytuuje, wtedy się zapiszę jako zwykły członek. :-)))

--
S.P.Q.R.
Obserwuj wątek
    • Gość: Twarz Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 31.03.03, 22:21
      Brawo za pomysł, tylko teraz ktoś musi się tym zająć. Najlepiej zorganizować
      jakieś spotkanie ludzi "zroweryzowanych" i wtedy konkretnie przedyskutować
      propozycje działania. Najważniejsze, żeby wraz ze ścieżkami przyszła inna
      infrastruktura (stojaki przy urzędach, szkołach itp. najlepiej w miejscach
      monitorowanych, wtedy właściciel roweru mógłby być spokojniejszy).Chodzi też o
      zmianę mentalności i przyzwyczajenia ludzi łażących po ścieżkach, i tu widzę
      pole do popisu dla pana Rzecznika (najpierw trzeba ludzi informować,że po
      ścieżkach się nie chodzi, a później karać zarówno przechodniów znajdujących się
      na ścieżce, ale także rowerzystów, którzy jeżdżą po ulicy kiedy obok biegnie
      ścieżka):-)
      • Gość: Blada Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.pt-2.petrotel.pl 01.04.03, 09:13
        Karać rowerzystów jeżdżących po ulicy? heheheh, jechałam właśnie w
        sobotę "ścieżką rowerową" która ni stąd ni z owąd pojawia się nagle przy
        chemiku, mało nie rozjechałam małego dziecka, pana z wózkiem, dwóch
        rozchichotanych nastolatek, a starszy pan z laską nawet obrzucił mnie epitetami
        które w jego wieku nie uchodzą... Wolę jezdzić ulicą, przynajmniej nikt mnie
        nie będzie wyzwał... ;))).
    • Gość: WK Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 01.04.03, 14:58
      roman_j napisał:

> Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem, jaki chodzi mi
      po głowie od
      > dłuższego czasu czekając na dobra okazję do
      zmaterializowania się w postaci
      > wpisu na forum.

[...]

Niedlugo powstanie stowarzyszenie milosnikow sportow
      zimowych ktore bedzie mialo wg statutu mozliwosc
      zajmowania sie takze organizacja imprez rowerowych,
      windsurfingowych i innych oraz popularyzacje roznych sportow.

W tej chwili jest na etapie rejstracji w sadzie. Jak juz
      bedzie zarejstrowane z bedzie mozna o tym przeczytac w
      Gazecie (przynajmiej mam taka nadzieje) i sie zapisac.

Wojtek
      • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 01.04.03, 20:06
        Gość portalu: WK napisał(a):

> Niedlugo powstanie stowarzyszenie milosnikow sportow
        > zimowych ktore bedzie mialo wg statutu mozliwosc
        > zajmowania sie takze organizacja imprez rowerowych,
        > windsurfingowych i innych oraz popularyzacje roznych sportow.
        >
        > W tej chwili jest na etapie rejstracji w sadzie. Jak juz
        > bedzie zarejstrowane z bedzie mozna o tym przeczytac w
        > Gazecie (przynajmiej mam taka nadzieje) i sie zapisac.
        >
        > Wojtek

Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Zwłaszcza, że jak ma się w nazwie sporty
        zimowe, a w statucie jeszcze windsurfing i kolarstwo, to trudno zajmować się
        poważnie wszystkim naraz.
        Mnie zależy na stworzeniu swoistego lobby działającego na rzecz rozbudowy,
        właściwego oznakowania i utrzymania infrastruktury rowerowej w Płocku (i
        okolicach). Do tego oczywiście doszłaby organizacja imprez; nie tylko
        rozrywkowych, ale również edukacyjnych, a także promujących rower jako wygodny
        środek lokomocji, służący równie dobrze rekreacji, uprawianiu wyczynowego
        sportu, jak też turystyki. Myślę, że skupienie się na tej jednej dziedzinie
        pozwoli osiągnąć lepsze efekty, bo organizacji bardziej wszechstronnych jest
        już kilka (choćby PTTK, w ramach którego można brać przecież udział w imprezach
        kolarskich, żeglarskich, jak również narciarskich). Myślę, że przyszłość należy
        jednak do podmiotów mających swoją wyraźną specyfikę. Ale może się mylę. :-)))
        • Gość: WK Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.pw.plock.pl 02.04.03, 09:56
          roman_j napisał:

> Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Zwłaszcza, że jak ma się w nazwie
          sporty
          > zimowe, a w statucie jeszcze windsurfing i kolarstwo, to trudno zajmować się
          > poważnie wszystkim naraz.
          > Mnie zależy na stworzeniu swoistego lobby działającego na rzecz rozbudowy,
          > właściwego oznakowania i utrzymania infrastruktury rowerowej w Płocku (i
          > okolicach). Do tego oczywiście doszłaby organizacja imprez; nie tylko
          > rozrywkowych, ale również edukacyjnych, a także promujących rower jako
          wygodny
          > środek lokomocji, służący równie dobrze rekreacji, uprawianiu wyczynowego
          > sportu, jak też turystyki. Myślę, że skupienie się na tej jednej dziedzinie
          > pozwoli osiągnąć lepsze efekty, bo organizacji bardziej wszechstronnych jest
          > już kilka (choćby PTTK, w ramach którego można brać przecież udział w
          imprezach
          > kolarskich, żeglarskich, jak również narciarskich). Myślę, że przyszłość
          należy
          > jednak do podmiotów mających swoją wyraźną specyfikę. Ale może się mylę. :-)))

Nie chodzi mi o to, ze pomysl jest zly. Jest nawet wg mnie bardzo dobry i jesli
          PSPR powstanie to chetnie wezme udzial w organizowanych imprezach.
          Z drugiej strony wiem, ze od pomyslu do realizacji jest czasem bardzo daleko i
          jesli by nie powstalo to moze ktos bedzie chcial zorganizowac jakas impreze
          rowerowa w ramach stowarzyszenia o ktorym pisze.

To Stowarzyszenie o ktorym pisalem ma na celu glownie organizacje wyjazdow na
          narty / deske w zimie. Takie wyjazdy byly juz kilkakrotnie organizowane przez
          grupe osob ktore zalozyly stowarzyszenie i w przyszlym roku z pewnoscia tez
          beda.

Jesli chodzi o dzialalnosc "rowerowa" i "windsurfingowa" to na razie nie ma
          konkretnego planu ale jest wg statutu mozliwosc dzialania.

Wojtek
          • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 02.04.03, 10:45
            Gość portalu: WK napisał(a):

> roman_j napisał:
            >
            > > Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego. Zwłaszcza, że jak ma się w nazwie
            > > sporty zimowe, a w statucie jeszcze windsurfing i kolarstwo, to trudno
            > > zajmować się poważnie wszystkim naraz.
            > > Mnie zależy na stworzeniu swoistego lobby działającego na rzecz rozbudowy,
            > > właściwego oznakowania i utrzymania infrastruktury rowerowej w Płocku (i
            > > okolicach). Do tego oczywiście doszłaby organizacja imprez; nie tylko
            > > rozrywkowych, ale również edukacyjnych, a także promujących rower jako
            > > wygodny środek lokomocji, służący równie dobrze rekreacji, uprawianiu
            > > wyczynowego sportu, jak też turystyki. Myślę, że skupienie się na tej
            > > jednej dziedzinie pozwoli osiągnąć lepsze efekty, bo organizacji bardziej
            > > wszechstronnych jest już kilka (choćby PTTK, w ramach którego można brać
            > > przecież udział w imprezach kolarskich, żeglarskich, jak również
            > > narciarskich). Myślę, że przyszłość należy jednak do podmiotów mających
            > > swoją wyraźną specyfikę. Ale może się mylę. :-)))
            >
            > Nie chodzi mi o to, ze pomysl jest zly. Jest nawet wg mnie bardzo dobry i
            > jesli PSPR powstanie to chetnie wezme udzial w organizowanych imprezach.

Nie podejrzewałem, że uwazasz ten pomysł za zły. :-))) Podobnie jak ja nie
            uważam, że PSPR powinno mieć np. monopol na orgazację imprez rowerowych. Nie
            chciałem jednak, żeby opadł ewentualny zapał do realizacji rzuconego przeze
            mnie pomysłu na wieść, że już tworzy się wspomniane przez Ciebie
            stowarzyszenie. Stąd mój wpis, którym chciałem zanzaczyć, że jest miejsce na
            obie te inicjatywy.

> Z drugiej strony wiem, ze od pomyslu do realizacji jest czasem bardzo daleko
            > i jesli by nie powstalo to moze ktos bedzie chcial zorganizowac jakas impreze
            > rowerowa w ramach stowarzyszenia o ktorym pisze.

Wiem, że od pomysłu do realizacji wiedzie długa droga. Widać to już nawet po
            wpisach w tym wątku. Wszyscy są za, ale na razie nikt nie deklaruje swojego
            udziału w powołaniu stowarzyszenia. Może sam będę musiał się za to wziąść.
            Mam nadzieję, że wspomniane przez Ciebie stwowarzyszenie jakąś imprezę rowerową
            w niedługim zorganizuje. Przecież promowania jazdy na rowerze nigdy dość, a
            PSPR wciąż jest jeszcze w sferze planów. :-)))
            • Gość: Slawek Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 06.04.03, 12:34
              Nie ma to tamto:) Osobiście chętnie się zapiszę i moja dziewczyna też bo od
              kilku lat spędza lato w Płocku na rowerze. Przydałoby się trochę więcej
              informacji (nieoficjalnych jeszcze wprawdzie ale zawsze:)) o klubie. No
              własnie - apropos nazwy - czy jest sprawa otwarta czy juz nie? Czy nazwa taka
              jak: Płocki Klub Rowerowy, Płocki Klub Cyklisty, Płockie Towarzystwo Rowerowe,
              Mazowiecki Klub Rowerowy - Płock lub inne podobne nie wchodzą w grę? Szczerze
              to mi wszystko jedno ale piszę bo może sprawa nie jest zamknięta.
              Pozdrowienia - i do zobaczenia niedługo w sezonie!!
              • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 06.04.03, 15:01
                Gość portalu: Slawek napisał(a):

> Nie ma to tamto:) Osobiście chętnie się zapiszę i moja dziewczyna też bo od
                > kilku lat spędza lato w Płocku na rowerze. Przydałoby się trochę więcej
                > informacji (nieoficjalnych jeszcze wprawdzie ale zawsze:)) o klubie. No
                > własnie - apropos nazwy - czy jest sprawa otwarta czy juz nie? Czy nazwa taka
                > jak: Płocki Klub Rowerowy, Płocki Klub Cyklisty, Płockie Towarzystwo
                > Rowerowe, Mazowiecki Klub Rowerowy - Płock lub inne podobne nie wchodzą w
                > grę? Szczerze to mi wszystko jedno ale piszę bo może sprawa nie jest
                > zamknięta.
                > Pozdrowienia - i do zobaczenia niedługo w sezonie!!

Sprawa nie tylko nie jest zamknięta, ale wręcz nie jest jeszcze na dobre
                otwarta, bo choć każdy wpisuję się tutaj deklarując swoje poparcie dla idei, to
                nikt jak dotąd nie zadeklarował chęci zajęcia sie wprowadzeniem tego pomysłu w
                życie. Ja się tym na razie nie zamierzam zajmować z powodów, które opisałem w
                pierwszym wpisie tego wątku, a poza tym nie mam tyle czasu i do tego uważam się
                za średnio fanatycznego rowerzystę. Na pewno są w Płocku więksi fanatycy. :-))
                Jeśli chodzi zaś o nazwę, to jest to również sprawa do ustalenia. Ta podana
                przeze mnie była przykładowa, żeby jakoś zatytułować ten wątek. :-))
                  • Gość: Slawek Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 06.04.03, 18:27
                    berort napisał:

> To może zorganizujmy spotkanie założycielskie przy piwku i omówimy sprawy
                    > organizacyjne?

To nawet wskazane. Jesli naprawdę chcemy to trzeba wiedzieć np. gdzie
                    zarejestrować taki "klub-stowarzyszenie" no i uzgodnić cele jakie ma pełnić.
                    Korzystając z okazji mogę z własnego doświadczenia stwierdzić, że nie ma
                    sensu długo się rozpisywać na forum tylko spotkać się szybko i uzgodnić wstępne
                    działania. A co z tego wyniknie - zobaczymy. Poszukam w sieci o amatorskich
                    klubach rowerowych i zobaczę co tam znajdę. Pozdrawiam.
                    • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 06.04.03, 19:34

> berort napisał:
                      >
                      > > To może zorganizujmy spotkanie założycielskie przy piwku i omówimy sprawy
                      > > organizacyjne?
                      >
                      > To nawet wskazane. Jesli naprawdę chcemy to trzeba wiedzieć np. gdzie
                      > zarejestrować taki "klub-stowarzyszenie"

Na to odpowiedź jest akurat prosta. W sądzie (chyba rejonowym). Trzeba najpierw
                      jednak napisać statut. Najlepiej pod okiem jakiegoś prawnika. Może nasz
                      Rzecznik zgodzi się pomóc. Ma już pewna praktykę w pisaniu statutów. ;-))

> no i uzgodnić cele jakie ma pełnić.

Na początek można przyjąć cele wymieniane wcześniej w tym wątku. :-))
    • Gość: Slawek Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.plock.sdi.tpnet.pl 08.04.03, 09:53
      Jakoś niemrawo to wszystko idzie:))) Czas więc wziąć się do roboty. Na
      podstawie kilku amatorskich klubów sportowych spróbuję sklecić coś z sensem.
      Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciw, że sam sobie wyznaczam to
      zadanie:), ale to będzie tylko wstępna propozycja. Rozpatrzymy ją (mam nadzieje)
      wspólnie w niedalekim terminie.
      Jeśli ktoś ma inne propozycje to piszcie!!!

Pozdr
        • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 11.04.03, 15:14

> Chcialem tylko dopisać, że w moim poprzednim wpisie
          > zapomnialem dodać jednego (kluczowego jednak:))) słowa:
          > STATUT. Czytając bowiem swój wpis stwierdziłem, że
          > osoba czytająca go raczej nie wie nad czym ja zamierzam
          > się tak głowić.

E chyba, nie jest tak źle z domyślnością płockich
          forumowiczów. :-))) Napisz, czy coś wartego uwagi udało
          Ci się już znaleźć w Sieci.

--
          S.P.Q.R.
    • szczurex1 Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 08.04.03, 15:07
      No to jest cos, stworzenie takiego klubu/stowarzyszenia jest conajmniej swietna
      ideą. Ja oczywiscie chce byc czlonkiem takiego klubu, jednak co do spraw
      organizacyjnych to raczej sie nienadaje, moze predzej jak cos z tego wyjdzie to
      moglbym sie zajmowac kwestiami turystycznymi.
      Ze ma byc spotkanie to wiadomo, ale ja proponuje takze zanim stowarzyszenie
      powstanie, samemu sie zorganizowac nieformalnie w celu wspolnych wypadow poza
      miasto na 2 kolkach, co wy na to?
      Ja nawet mialem kiedys w glowie taki pomysl zeby zebrac grupke plockich
      rowerzystow, zalozyc jakies forum rowerowe na mojej stronie, ale skonczylo sie
      na samym pomysle, bo aktualnie zbytnio czasu nie posiadam...matura, egzaminy:(.
      A co do strony to moze jest ktos chetny na wspolprace? Strona o tematyce
      turystyczno(mazowiecko:)-rowerowej, juz niby zaczalem cos tworzyc, ale prace
      stanely.
      Pozdrawiam
      Grzegorz B. - gr166@interia.pl
      • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 17.04.03, 12:14
        Gość portalu: madagaskar napisał(a):

> ciepło się zrobiło, a ja tu widzę, ze pomysł ze
        > stowarzyszeniem umiera śmiercią naturalną.

A mnie się wydaje, że jest wręcz przeciwnie. :-))

> Biurokrację warto odłożyć na dni deszczowe, statut i
        > zarejestrowanie członków może poczekać, bo chyba
        > najważniejsza tu jest idea.

Oczywiście, że tak. :-)))

> pojeździłoby się.... ;)

No, to trzeba usiąść na rower i w drogę... :-))
      • szczurex1 Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 17.04.03, 20:55
        no to brac rowery i jezdzic, ja juz od miesiaca smigam. Dzisiaj wybralem sie na
        jeden z fajniejszych szlakow i najbardziej extremalnych w okolicy Plocka -
        czerwony szlak przez lasy brudzenski-cierszewo-lasotki. Mowie wam, poezja,
        gorskie odcinki, strome zjazdy i podjazdy, wawozy, i swietne widoki na doline
        Skrwy, normalnie jak w gorach:).
        Aha jak ktos ma chec moze zajzec na moja strone rowerowa(dopiero powstaje)
        bikeplock.w.interia.pl
        To co? Trza sie jakos zebrac na wypad rowerowy
        Niech pod tym postem ludzie sie zglaszaja i podaja pasujacy termin/y wypadu, i
        ew. jakies propozycje gdzie by pojechac, i jaka trasa (asfalty/lasy/wyboje czy
        co tam jeszcze)
        pozdrowka

Grzegorz gr166@interia.pl
        • Gość: marta Re: PEDAŁ MERRO IP: *.chello.pl 24.04.03, 13:15
          Co za fajoski nick,staram sie go juz od jakiegos czasu rozgryzc...hmm ciach-to
          cos z ciezarowka?spaw to cos chyba ze spawaniem a benz to samochod...i juz
          chyba wiem.Jestes KIEROWCA CIEZAROWKI!!!!!!Wlasnie na takiego mi wygladasz!!!
          Hehe bo IQ mylisz chyba z ICQ;)A ta Twoja sztywnosc to chyba rezultat wielu
          godzion spedzonych za kierownica, a rozgoryczenie i zlosliwosc -wynik niskiej
          samooceny i braku samorealizacji.Moze idz do lekarza?Zapytaj np. na
          forum:jakiego Plockiego psychiatre byscie mi polecili?
          • ciach_spaw_benz Re: PEDAŁ MERRO 24.04.03, 13:21
            Gość portalu: marta napisał(a):

> Co za fajoski nick,staram sie go juz od jakiegos czasu rozgryzc...hmm ciach-
            to
            > cos z ciezarowka?spaw to cos chyba ze spawaniem a benz to samochod...i juz
            > chyba wiem.Jestes KIEROWCA CIEZAROWKI!!!!!!Wlasnie na takiego mi wygladasz!!!
            > Hehe bo IQ mylisz chyba z ICQ;)A ta Twoja sztywnosc to chyba rezultat wielu
            > godzion spedzonych za kierownica, a rozgoryczenie i zlosliwosc -wynik niskiej
            > samooceny i braku samorealizacji.Moze idz do lekarza?Zapytaj np. na
            > forum:jakiego Plockiego psychiatre byscie mi polecili?

Skąd mogłem wiedzieć, że jesteś facetem, podającym się tylko za kobietę.
            • Gość: Marta Re: PEDAŁ MERRO IP: *.chello.pl 24.04.03, 13:37
              Wiesz co nie mam zamiaru z Toba dyskutowac.Powiedzialam to co myslalam i nie
              chce mi sie udowadnaic Tobie ze jestyem kobieta.Mysle sobie co chcesz ...tylko
              mnie nie podrywaj;)
              Na tym koncze pozdrawiam i czasem zastanow sie co piszesz zanim zrobisz cos
              pochopnie.
              • ciach_spaw_benz Re: PEDAŁ MERRO 24.04.03, 13:42
                Gość portalu: Marta napisał(a):

> Wiesz co nie mam zamiaru z Toba dyskutowac.Powiedzialam to co myslalam i nie
                > chce mi sie udowadnaic Tobie ze jestyem kobieta.

Nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz. Jakoś Cie nie słyszałem.

> Mysle sobie co chcesz ...tylko

Aż taka uległa?

> mnie nie podrywaj;)

buahahahhahahaha

> Na tym koncze pozdrawiam i czasem zastanow sie co piszesz zanim zrobisz cos
                > pochopnie.

"Dobre rady" zachowaj dla siebie.
    • Gość: Beata Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) IP: *.pt-2.petrotel.pl 06.05.03, 21:53
      najwyższy czas tym się zająć jestem za , wokoło Płocka jest tyle pięknych
      miejsc do których aż chce się uciekać gdy mamy piękną pogodę i wolny czas
      jednak gdy pomyślę o poboczach po których się jedzie odechciewa mi się takich
      wypadów boję się że zgniecie mnie jakiś tir czy inny samochód .Poza tym
      ścieżki które są w mieście służą chyba do spacerków dla babć i mam z dziećmi .
      • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 07.05.03, 11:50
        intruder napisał:

> roman_j napisał:
        >
        > > Teraz, kiedy już na dobre zawitała do nas wiosna i
        > > coraz więcej osób wyciąga z piwnic, garażów i
        > > komórek swoje rowery
        >
        > Ja bym bardzo chetnie wyciagnal swoj rower z garazu,
        > ale niestety ktos juz mi go wyciagnal w czasie zimy..
        > :(

To faktycznie przykra sprawa. Ale może za jakieś 600-800
        złotych kup sobie nowy sprzęt i koniecznie oznacz go na
        policji na Słowackiego. Ponoć znakowane nie cieszą się
        wśród złodziei znacznie mniejszą popularnością. :-))

--
        Moje wpisy wyrażają zwykle moje prywatne opinie,
        których nie mam ambicji uważać za jedynie słuszne. ;-))

S.P.Q.R.
    • olsza32 Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 13.05.03, 01:19
      Jeżeli ktoś się zajał organizacją to dobrze, też fajnie by właśnie było by się
      spotkać wszyscy, którzy są zainteresowani(jak to ktoś powiedział na "piwku")
      obgadali sprawy organizacyjne. Niech ktoś rzuci miejsce i czas, a ja napewno
      się postaram przyjść. Ja bym podał, ale ja woję się dostosować do innych.
      Pozdrawiam :))
      • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 24.05.03, 12:16
        Gość portalu: Cypherius napisał(a):

> hej czas cos zrobic bo ja widze ze ten pomysl powoli umiera - niech ktos
        > rzuci termin zjazdu rowerzystow, mozna to w gazecie oglosic (oczywiscie jak
        > sie da) i sie spotkac - proponuje sobote za tydzien na starym rynku.
        > cypherius@gazeta.pl
        > GG:5549430

Świetny pomysł. Mam nadzieję, że Gazeta go podchwyci i nagłośni. :-))

--
        S.P.Q.R.
        • szczurex1 Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 25.05.03, 20:08
          no ja z checia sie wybiore, praktycznie to codziennie jestem na rowerku, tylko
          hmmm w sobote... na 100% nie jestem pewny czy bede, jak cos dam znac

a co do wypadow...rozbuduje jeszcze stronke, i tam moge dawac info np na moim
          forum rowerowym, a potem mam zamiar troche wziasc sie za reklame... rekleme na
          slupach przy sciezkach rowerowych a konkretnie przy swiatlach:)... wydaje mi
          sie ze to dobra metoda, mozna tez wlasnie tam wywiaszac jakies ogloszenia co do
          wypadow rowerowych, tak to sporo rowerzystow zauwazy
          a adres bikeplock.w.interia.pl

pozdro
          Grzegorz
          • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 25.05.03, 22:36
            szczurex1 napisał:

> a potem mam zamiar troche wziasc sie za reklame... rekleme na
            > slupach przy sciezkach rowerowych a konkretnie przy swiatlach:)... wydaje mi
            > sie ze to dobra metoda, mozna tez wlasnie tam wywiaszac jakies ogloszenia co
            > do wypadow rowerowych, tak to sporo rowerzystow zauwazy

Hmmm. Raczej odradzam ten sposób reklamy, bo strasznie szpeci to nasze miasto.
            Rozejrzyj się wokoło i zobacz z ilu słupów zwisają stare, wyblakłe, poszarpane
            przez wiatr i zniszczone przez deszcz ogłoszenia. Obrzydlistwo. Trzeba z tym
            walczyć, a nie przykładać jeszcze swoją rękę do szpecenia miasta. :-)
            Zresztą nie jestem przekonany, że w ten akurat sposób dotrzesz do wielu ludzi.
            Internet powinien na razie wystarczyć. Może ogłoszenia w miejscach do tego
            przeznaczonych, głównie na słupach... ogłoszeniowych (chyba że te wcześniej
            miałeś na myśli). A może jak się sprawa nieco ruszy, to i Gazeta nie odmówi
            informowania swoich czytelników o planowanych wypadach rowerowych. :-)
            Pozdrawiam.

--

S.P.Q.R.
          • roman_j Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 26.05.03, 17:04
            Gość portalu: Cypherius napisał(a):

> OK ja jestem za co z reszta ?
            > to przyszla sobota 12.00 pod ratuszem - kolo fontanny.

Teraz to już się pogubiłem. Przyszła sobota, czyli nie 31
            maja, ale 7 czerwca, tak?
            Napisz najlepiej jeszcze raz DOKŁADNĄ I NIEODWOŁALNĄ datę
            i godzinę, żeby nikt nie miał wątpliwości. :-))

> Roman_j a Ty ? bedziesz ?

Niewykluczone. Niczego nie obiecuję. Wiele zależy od
            tego, czy uda mi się przekonać do przyjścia pewną osobę,
            która może tej sprawie nieco pomóc. :-) Ale raczej na
            pewno nie zjawię się na rowerze, chyba że zdążę mu do
            tego czasu zrobić wiosenny przegląd. :-))

--

S.P.Q.R.
      • roman_j Re: to juz było..... 26.05.03, 22:26
        Gość portalu: macek - mtb rider napisał(a):

> ... hm pomysł b. dobry - może nawet rewelacyjny !!!
        >
        > z tym, że to już było - w troszkę innej formie niż proponowana ale....
        >
        > początki były bardzo obiecujące, dokonania budziły zachwyt. lecz...
        >
        > ... całość rozbiła sie o marazm tego miasta ...
        >
        > szczegóły na zyczenie..

To ja poproszę szczegóły, bo argument o "marazmie tego miasta" jakoś nie trafia
        mi do przekonania. To nie miasto, ale ludzie są najważniejsi. :-))

--

S.P.Q.R.
    • berort Re: Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Rowerów :-) 12.06.03, 19:47
      Witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie do redaktoró gazety gdzie podziały się
      posty od 14 do 25 maja.
      To skopiowałem z archiwum moich wypowiedzi na forum. Czyżby krasnoludki
      usuneły??
      • Wycieczka rowerowa - berort, 15-05-2003 18:49
      • Re: Wycieczka rowerowa Gość: Jurek, 16-05-2003 14:04
      • Re: Wycieczka rowerowa - berort, 16-05-2003 15:01
      • Re: Wycieczka rowerowa - berort, 16-05-2003 15:04
      • Re: Wycieczka rowerowa Gość: Jurek, 16-05-2003 21:35
      • Re: Wycieczka rowerowa - berort, 17-05-2003 14:38
      • Re: Wycieczka rowerowa - szczurex1, 17-05-2003 20:19
      • Re: Wycieczka rowerowa - szczurex1, 16-05-2003 15:34
      • Re: Wycieczka rowerowa - berort, 16-05-2003 23:43
      • Pytanie - roman_j, 17-05-2003 10:19
      • Re: Pytanie Gość: WK, 17-05-2003 13:04
      • Re: Pytanie Gość: Jurek, 17-05-2003 22:52
      • Re: Pytanie - berort, 19-05-2003 18:58
      • Re: Pytanie - szczurex1, 21-05-2003 22:29
    • roman_j Odłóżmy ten pomysł na później 29.06.03, 18:21
      Myślę, że możemy pomysł założenia Stowarzyszenia odłożyć na później. Dziś z
      perspektywy czasu oceniam, że była to inicjatywa nieco przedwczesna. Rzucając
      ten pomysł na forum nie wziąłem pod uwagę faktu, że trudno jest zbudować
      formalną organizację bez wcześniejszego zintegrowania środowiska, które ma ją
      współtworzyć. Kolejność powinna być odwrotna: najpierw wzajemne poznanie się i
      integracja, a dopiero potem ewentualnie sformalizowanie działań. Na szczęście
      ostatnio pojawiły się widoki na taką integrację. Dzięki m.in. Szczurexowi
      odbyła się w Płocku pierwsza MK i mam nadzieję, że ta impreza wejdzie na stałe
      do płockiego krajobrazu. Właśnie taka akcja może być zaczynem, z którego kiedyś
      wyrośnie PSPR (lub inne stowarzyszenie grupujące rowerzystów), jeżeli ich
      uczestnicy z czasem poczują potrzebę sformalizowania swych działań. Trzymam
      kciuki i pozdrawiam. :-)))

--

S.P.Q.R.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka