Dodaj do ulubionych

Zagadka matematyczna (z życia wzięte) :-))

02.05.03, 22:42
Do założenia tego wątku natchnęła mnie jedna z rzadkich ostatnio wizyt w
Auchan. A oto łamigłówka:

Słoik zawierający 200g pewnej kawy kosztuje w pewnym sklepie 11,98 zł. Cena
za kilogram wynosi więc 59,90 zł. W tym samym sklepie kupić można tę samą
kawę w torebkach zawierających 75g (jest to tzw. opakowanie uzupełniające,
czyli domyślnie zazwyczaj tańsze) w cenie 5,99 zł. Jaka jest zatem cena za
kilogram umieszczona na półce przy opakowaniu uzupełniającym:

a) około 33 zł,
b) 59,90 zł,
c) 79,87 zł?

Osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi wygrają możliwość kupienia kawy
po korzystniejszej cenie. ;-))
Życzę przyjemnych dociekań, a dla tych, którzy ustalą prawidłowa odpowiedź
mam dodatkowe pytanie: ile razy klient jest robiony w balona i przez kogo?
:-))))

--
S.P.Q.R.
Edytor zaawansowany
  • new_york 02.05.03, 23:05
    Pytanie jest zle postawione. Cena za 1 kilogram kawy jest zawsze ta sama.
    Natomiast w cene zawsze wlicza sie cene opakowania. Nikt nikogo nie robi
    w balona. Tak jest na calym swiecie.

    Milego weekendu z New York.
  • roman_j 03.05.03, 07:07
    new_york napisał:

    > Pytanie jest zle postawione. Cena za 1 kilogram kawy jest zawsze ta sama.
    > Natomiast w cene zawsze wlicza sie cene opakowania. Nikt nikogo nie robi
    > w balona. Tak jest na calym swiecie.

    Pytanie jest dobrze postawione. Tej kawy bowiem nie można kupić bez opakowania.
    A poza tym ten sklep zawsze podaje ceny za kilogram i to z uwględnieniem ceny
    opakowania. Tak jest w Płocku w Auchan. :-))
    Pozdrawiam

    --
    S.P.Q.R.
  • Gość: RAD IP: *.plock.cvx.ppp.tpnet.pl 03.05.03, 01:31
    Oczywiście odpowiedź c) jest poprawna, ale faktycznie pytanie postawiłes bez
    sensu.
    Jeżeli według Ciebie jest za drogo kupuj w słoiku, a jeżeli wywiesili inną cenę
    to zrób im awanturę i nie zwracaj głowy ludziom na tym forum.
  • roman_j 03.05.03, 07:14
    Gość portalu: RAD napisał(a):

    > Oczywiście odpowiedź c) jest poprawna, ale faktycznie pytanie postawiłes bez
    > sensu.

    Tak się składa, że przy tak postawionym pytaniu poprawna jest odpowiedź a)

    > Jeżeli według Ciebie jest za drogo kupuj w słoiku, a jeżeli wywiesili inną
    > cenę to zrób im awanturę i nie zwracaj głowy ludziom na tym forum.

    Zabawne. Chyba jesteś tutaj nowy i nie zdajesz sobie jeszcze sprawy, po co jest
    to forum i jak działa? Tutaj każdy może napisać, co mu się podoba na dowolny
    temat i naprawdę szkoda czasu na zniechęcanie ludzi do tego. :-))
    A jeśli nie lubisz tego typu zagadek, to po prostu na nie nie odpowiadaj. Jest
    tyle wątków, do których się możesz dopisać, że ten z czystym sumieniem mogłeś
    sobie darować. :-))
    Pozdrawiam

    --
    S.P.Q.R.
  • roman_j 26.05.03, 16:51
    Znowu byłęm w Auchan. Tym razem chciałem się tam
    zaopatrzyć w większą ilość miodu, bo w sklepach w mojej
    okolicy są tylko małe opakowania. Po znalezieniu
    odpowiedniej półki skonstatowałem, że jak na taki duuuuży
    sklep, to wybór jest niewielki: w wiekszych ilościach
    można kupić tylko jeden gatunek lub tzw. miód "no name"
    (czyli wielokwiatowy). Ale nie to było najbardziej
    interesujące. Oto kolejna zagadka, którą zaowocowała moja
    wizyta w tym sklepie:

    Na półce jest ten sam gatunek miodu w dwóch różnych
    opakowaniach. Słoik zawierający 370 g kosztuje 6,99
    złotych, a 400 g - 6,98 złotych. Pytanie brzmi: który z
    nich wyróżniony jest plakietką "najtaniej"?

    I dodatkowe pytanie retoryczne: czy warto przy zakupach
    kierować się zdaniem pracowników Auchan w kwestii tego,
    co jest tam najtańsze? ;-)))

    --
    Moje wpisy wyrażają zwykle moje prywatne opinie,
    których nie mam ambicji uważać za jedynie słuszne. ;-))

    S.P.Q.R.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka