Dodaj do ulubionych

Gdzie w Płocku najlepiej zdać uprawnienia SEP

09.03.07, 08:37
wystarczy do 1kV.
pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: zielonyjarek IP: *.plock.msk.pl 09.03.07, 09:09
    Chyba w ZE lub w ZDZ koło SP na Wszogrodzkiej. Ależ ty nic nie kumasz! A jakiś
    ...wygodny. Uuuu, chłopie! Masz telefo?, pochodz troche.
  • Gość: lewy IP: 193.59.95.* 09.03.07, 09:41
    Ale wygodny jesteś - nie chce Ci sie do zakładu energetycznego przejść??
    Jest tylko jedna komisja przed którą zdajesz egzamin - ja zdawałem 2 razy - i
    nie potrzebowałem tego zaswiadczenia - tak dla siebie na 5 lat dostajesz
    papier. Ale wiedze musisz mieć ogromną, jak pierwszy raz zdajesz - licz się z
    tym, że Cię przemaglują, a jak do tego nie masz stażu jako elektryk - to mogiła
    już jest.
    Ja tak miałem - tyle, że nie zagięli mnie niczym.

aha - piszesz że do 1 kV Ci wystarczy - a czego Ty się spodziewasz???
    do 30 kV, czy 100???
    Śmieszne to co piszesz - jeżeli już, to co najwyżej dostaniesz do 1 kV na
    stanowisku dozoru.

Czuj się wyróżnionym jak dostaniesz uprawnienie na eksploatację - oczywiście
    wszystko bez samodzielnej pracy :)

Idź do zakładu energetycznego.
    W komisji jest pan mgr inż. Marek Karpiński - uffffff.
  • Gość: gdkj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.07, 11:52
    fakt ,jestem wygodny bo siedzę sobie przed komputerem i już mam odpowiedź.
    dzięki Wam. tylko nie wiem czemu sie tak podniecacie. w końcu internet wymyślili
    do czegoś a nie po to by był sobie. po za tym myślałem ,że może gdzieś jest
    łatwiej przejść taki egzamin. ZEP to raczej upierdliwy jest...
    uprawnienia sep robiłem w wojsku a było to "uuuu albo i dłużej" temu nazad.
    a teraz mam ochotę z lekka zmienić zawód (siedzę w elektronice) i tak sobie
    pomyślałem ,że pewnie będzie to potrzebne...
    dzięki wielkie i pozdrawiam.
  • Gość: lewy IP: 193.59.95.* 09.03.07, 12:08
    Cóż, to zmienia postać żeczy - robiłeś uprawnienia SEP, to powinieneś
    tymbardziej wiedzieć, że to nie jest takie łatwie jak zjeśc kremówkę :)
    Masz prawo korzystać z internetu, ale takie pytania w stylu "gdzie można łatwo
    zdac" ?
    Nigdzie - nikt Ci nie da za darmo uprawnień, bo niedość posiadania wiedzy -
    musisz zapłacić i wcale nie mało :)

Nawet swoim znajomym nie rozdają po znajomości uprawnień - musząmieć pojęcie
    pretendenci do tego papierka, żeby wiedzieli, że prąd i napięcie nie występują
    tylko w rzekach i kontaktach miedzyludzkich :)

Powodzenia

Zasuwaj do ZEP-u :)
  • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.07, 00:00
    zorpot.plocman.pl/ - tutaj działa komisja energetyczna
    egzaminy na dozor jak i eksplatacje - do 1kv i powyzej tez
  • deltabhp.pl 14.01.15, 22:49
    Od 1 lutego 2015 r. zapraszamy do filii Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego DELTA w Płocku
    Organizujemy szkolenia SEP, BHP, UDT, Spawalnicze, Pierwsza Pomoc
    Więcej na www.deltabhp.pl
  • dyzma1973 15.01.15, 06:23
    Najprostszym sposobem zdania jakiego kol-wiek egzaminu o czym rzadko kto wie .est możliwość po złożeniu wniosku w sekretariacie UDT koszt.ok 200 zł.W ten sposób idzie się na skróty omijając dodatkowe koszta ../firmy szkoleniowe itp./. Oczywiście samemu trzeba zorganizować miejsce i sprzęt do szkolenia teoretycznego..
  • dyzma1973 15.01.15, 06:27
    Przepraszam jeszcze raz ..
    Najprostszym sposobem zdania jakiego kol-wiek egzaminu o czym rzadko kto wie jest możliwość po złożeniu wniosku w sekretariacie królestwa UDT koszt.ok 200 zł.W ten sposób idzie się na skróty omijając dodatkowe koszta ../firmy szkoleniowe itp./. Oczywiście samemu trzeba zorganizować miejsce i sprzęt do szkolenia praktycznego ..
  • Gość: pl IP: *.019.c80.petrotel.pl 09.07.18, 14:54
    UDT w Płocku nie ma tych kursów i szkolen w ofercie
  • deltabhp.pl 23.01.15, 15:22
    Niestety pomyliły sie Panu dwa zupełnie inne pojęcia
    1. UDT - Certyfikacja osób przy obsłudze urządzeń transportu bliskiego oraz przy napełnianiu ciśnieniowych zbiorników przenośnych o pojemności powyżej 350 cm3 reguluje
    Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849), zmienionym rozporządzeniem z dnia 20 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 50, poz. 426), wydanym na podstawie art. 23 ust. 5 ustawy o dozorze technicznym.
    Drogi zdobycia:
    a) szkolenie w firmie szkoleniowej na ich urządzeniu
    b) posiadanie urządzenia dopuszczonego przez UDT (oczywiście takie urządzenie można
    wynająć ale gdzie tu sens gdzie logika) = koszt egzaminu 152 zł

2. Tzw uprawnienia SEP reguluje
    art. 54 ustawy Prawo energetyczne: specjaliści zajmujący się eksploatacją sieci oraz urządzeń i instalacji określonych w przepisach prawa energetycznego powinni posiadać kwalifikacje potwierdzone świadectwem wydanym przez stosowne komisje kwalifikacyjne. Komisje kwalifikacyjne co 5 lat powołują: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, ministrowie i Szefowie Agencji, o których mowa w art. 21a ustawy prawo energetyczne - w zakresie eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych, elektrycznych i cieplnych w jednostkach organizacyjnych, podległych tym ministrom lub Szefom Agencji lub przez nich nadzorowanych oraz minister właściwy do spraw transportu - w zakresie eksploatacji urządzeń i instalacji energetycznych stosowanych w jednostkach organizacyjnych transportu kolejowego.

Nie ma możliwości zdania nabycia ww. uprawnień przed komisją przed UDT
    (bynajmniej takowa nie została zatwierdzona przez URE) :-)
    Poniżej wykaz komisji
    www.ure.gov.pl/download/1/6216/aktualizacjaczlonkowkk-09-01-2015.pdf
    Od 1 lutego w naszej placówce raz w miesiącu dla osób przedłużających uprawnienia będzie możliwość podejścia do samego egzaminu (bez kosztów szkolenia pod warunkiem ze kandydat posiada wiedzę z danego zakresu:

Wymagana wiedza

Osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, przy których wymagane jest posiadanie świadectw kwalifikacyjnych
    powinny wykazać się na egzaminie kwalifikacyjnym wiedzą w zakresie:

Na stanowisku DOZORU

Przepisy dotyczące przyłączania urządzeń i instalacji do sieci, dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
    Przepisy i zasady postępowania przy programowaniu pracy urządzeń, instalacji i sieci, z uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii.
    Przepisy dotyczące eksploatacji, wymagania w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
    Przepisy dotyczące budowy urządzeń, instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci.
    Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska.
    Zasady postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci.
    Zasady dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci.
    Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno - pomiarowych i montażowych.
    Na stanowisku EKSPLOATACJI

Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci.
    Zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
    Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno - pomiarowych i montażowych.
    Zasady i wymagania bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
    Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
  • deltabhp.pl 23.01.15, 15:25
    Do dyzmy: Ale próbować zawsze można tylko czy nie lepiej poszukać sprawdzonych i rzetelnych rozwiązań
  • karol1krakowski 21.03.17, 09:30
    przygotuj się właściwie do egzaminu SEP szkoleniasep.blog.pl/
  • sepowicz 24.11.15, 13:34
    Zainteresowanych zapraszam do Łodzi a dla większych grup możemy przyjechać do Płocka również. www.centrumszkolen.net/sep/
  • Gość: Piotrek IP: *.025.c89.petrotel.pl 24.11.15, 19:29
    Ja robiłem na Jachowicza przy Stanisławówce zaraz
  • Gość: Jan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.16, 10:25
    Na Jachowicza szybko i bezproblemowo: szkolenia.plock.pl/16.html
  • Gość: alex IP: *.019.c80.petrotel.pl 09.07.18, 14:55
    Potwierdzam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.