Dodaj do ulubionych

Lekcje codziennie odrabiam w stołówce

31.03.09, 10:05
Zdecydowanie popieram chęć założenia gimnazjum przy Szkole Muzycznej w Płocku ! Dzieci szkoły popołudniowej nie mają już sił na ćwiczenia, nie mówiąc o nauce i często wiąże się to z wyborem - z reguły na niekorzyść muzyki.
Sama w dzieciństwie rozważałam chęć nauki w szkole popołudniowej (uczyłam się gry na pianinie i naprawdę lubiłam grać). Ze względu właśnie na czas, jaki musiałabym poświęcić popołudniami, nie mogłam uczęszczać do szkoły kosztem nauki w szkole normalnej i innych zajęć pozalekcyjnych, jak nauka języków obcych, sport itp.

Dziecko w wieku gimnazjalnym nie jest w stanie ogarnąć tylu zajęć i szkolnych i pozaszkolnych i jeszcze szkoły muzycznej popołudniowej. Owszem, da się połączyć te dwie szkoły - ale szybko mijają chęci przeciążonych psychicznie wówczas dzieci. Takie łączenie wiąże się kosztem talentu - a szkoda tracić talenty muzyczne - szczególnie klasyczne - jest ich tak mało i powinniśmy szlifować je i dbać o nie jak o diamenty. Zaniedbujemy kulturę klasyczna w Płocku, kosztem dzieci, o których przyszłości decydujemy. Dajmy im szansę na rozwój, zamiast zamykać bramy - to nie kosztuje wiele, a uszlachetni obyczaje i da podwaliny do dalszego rozwoju muzycznego.
Edytor zaawansowany
 • super.marcin1 01.04.09, 10:41
  Zgadzam się, dobrze wiem jak jest ciężko łączyć dwie szkoły. Sam kończyłem Szkołę Muzyczną I stopnia w Sierpcu i wiem ile trudu trzeba włożyć, aby mieć czas na naukę i grę na instrumencie. Ciągle brakowało czasu na sport i spotkania z kolegami, naprawdę ciężko jest się zrelaksować jeśli ma się tyle obowiązków na głowie i do domu wraca się ok godziny 20. Gdyby nie ten fakt oraz, że ciężko mi było zrezygnować z innych zainteresowań to pewnie starałbym się kontynuować naukę w Szkole Muzycznej II stopnia.
  Niestety w rzeczywistości było inaczej...
 • Gość: Mietek IP: 89.231.66.* 01.04.09, 14:56
  szkoła muzyczna... ...trochę chyba za przyziemne jak dla naszych samorządowców;

  ale za to będzie tramwaj - a jak się komuś znudzi tramwaj to pojeździ wyciągiem linowym wzdłuż skarpy; a jak już i to mu się znudzi to odpocznie we wspaniałych hotelach nad Sobótką;

  a nie jakaś tam szkoła, też mi coś... ;)

 • Gość: do agnieszka30lat IP: *.cable.mindspring.com 01.04.09, 16:26
  30lat to może miałaś, ale 9 lat temu <lol>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka