Dodaj do ulubionych

wymiana waluty

IP: 193.106.100.* 09.08.10, 11:16
Jade do turcji i nie wiem jaka zabrac walute.
jade pierwszy raz ,
Gdzie oplaca sie wymienic w turcji .
prosze napiszcie cos na ten temat.

pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • ifadg 09.08.10, 11:21
    Byłam w tym roku w Turcji i walutę EUR i USD wzięłam z Polski, na
    miejscu nic nie wymieniałam na walutę turecką wszystko można płacić
    w euro i dolarach. Życzę udanego urlopu.
  • Gość: kamila IP: 193.106.100.* 09.08.10, 11:24
    Bardzo dziekuje ,ale mozesz napisac jaki tam jest kurs za euro i dolara jesli
    bede chciala cos kupic w sklepie.
    pozdrawiam
  • agulka04 09.08.10, 12:44
    forum.gazeta.pl/forum/w,660,114669019,114669019,Waluta.html
  • lukasby 07.10.16, 15:37
    najkorzystniej wymienisz online osobiście mogę Ci polecić kantorekspert.pl/

--
    Najlepsze kursy w sieci KantorEkspert.pl
  • jazturcji 13.11.16, 22:12
    Dobrze zawsze wymienić złotówki najpierw na dolary, a już w Turcji na ich liry. Ale nie brałabym dużo gotówki - ja wszędzie płaciłam kartą (mam zwykle złotówkowe konto w mbanku) i po całkiem dobrym kursie przeliczało mi kasę. Czasem bardziej się opłacało płacić kartą niż wymieniać gotówkę w kantorze :)

--
    Mój kochany blog o życiu w Turcji - www.whattoseeinturkey.com :)
  • organista_pl 14.11.16, 10:46
    Wydaje mi się z ostatnio dużo sie zmieniło płacąc kartą , jest bardzo duza prowizja więc lepiej zabrac dolary
  • Gość: Asia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.16, 11:37
    Kartą można płacić tylko w dużych supermarketach ze stałymi cenami, na bazarach nie spotkałam się z płatnością kartą (a tam robi się najlepsze zakupy), podobnie w małych prywatnych sklepikach, więc karta jest mało przydatna (no chyba, że planujemy jakieś kosztowne zakupy)
    Najlepiej płacić w lirach, na które wymienia się dolary lub euro - wszystko jedno którą walutę, bo kursy są inne (podobnie jak u nas), można też płacić bezpośrednio w walucie, nie ma z tym żadnego problemu, reszta wydawana jest w walucie, w której płacimy
  • metintour 14.01.17, 20:31
    Z racji tego że kurs euro jest podobnie jak w Polsce zbliżony do dolara to sprzedawcy przeważnie traktują te waluty na równi, więc jeśli coś kosztuje 5 euro to równie dobrze mozna zapłacic 5 dolarów. W ten sposób można nieco zaoszczędzić i nie trzeba wymieniać waluty na liry gdyż euro i dolary są powszechnie akceptowane.Po więcej informacji zapraszam na www.metintour.pl
  • gladi3 09.11.17, 19:12
    Placimy pare tysi za wakacje a szukamy oszednosci rzedu 100 zl na wymianie paru zl no prosze! To nie dawajcie zadnych napiwkow wtedy wyjdzie na 0 gdy wymienicie w hotelu.
  • lukasby 11.05.19, 12:06
    haha przecież tu nie chodzi o 100 zł trzeba myśleć perspektywicznie jak ktos reguralnie non stop wymymienia walutę to po co ma tracić na spreadzie tutaj najlepszym rozwiązaniem jest kantorekspert.pl

--
    Najlepsze kursy w sieci - kantorekspert.pl
  • dodekanezowiec 11.05.19, 14:36
    Spam - paszol won!
  • garwena 14.05.19, 16:44
    Nie mam pojęcia dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd. Jestem bardzo często w Turcji i absolutnie się nie zgadzam, że wymiana waluty na liry jest niekorzystna. Jest to właśnie najbardziej korzystna forma zakupów, szczególnie jeżeli walutę wymieni się bez prowizji (poczta, banki, niektóre kantory). To prawda, że można wszędzie płacić dolarami czy euro, ale i tak prawie wszędzie przelicza się ceny na te waluty z lir, oczywiście cena zawsze jest zaokrąglana w górę i nie bardzo wiadomo po jakim kursie, tak w każdym razie jest w miejscowych sklepach czy na bazarach, w euro ceny podawane są przeważnie tylko w sklepach dla turystów w pobliżu hoteli. Zdarza się też,że sprzedawcy nie mają wydać reszty w walucie i wydają w lirach (też nie wiadomo po jakim kursie). Natomiast przy płatności kartą (nie widziałam na bazarach terminali, a byłam na wielu) najczęściej pobierana jest prowizja od każdej transakcji, a kurs po którym bank przelicza zakup (z lir na walutę, a potem walutę na złotówki) też jest dużo mniej korzystny niż wymiana walut w kantorze, się więc znowu płaci się więcej. Kartami płaci się przeważnie w hipermarketach czy dużych centrach handlowych, a tam ceny zawsze podane są w lirach. Więc nie wiem jaki masz w tym interes i dlaczego odradzasz wymianę walut na liry, bo tego w żaden sposób nie uzasadniasz. I nigdy nie spotkałam się z sytuacją żeby można było płacić w złotówkach, zresztą byłoby to kolejne przeliczanie bez sensu. Zawsze jak chciałam coś kupić w Turcji to byłam pytana czy płacę w lirach, dolarach czy euro i zawsze najkorzystniej wychodziły zakupy w lirach o czym przekonałam się wielokrotnie.
  • dodekanezowiec 14.05.19, 19:47
    Pani Jagodo z Jeleniej Góry! A jak Niemiec przyjeżdża do Pani pieknego miasta co bardzo częste to jaka jest praktyka? Wielu tylko patrzy żeby płacił w euro i przeliczyć mu 40 zł = 10 euro. A w kantorze za 10 euro dostanie 42. W Turcji tako samo :) Już raz żeś Pani się wykazała wiedza na Forum Wyspy Kanaryjskie że niby w Costa Calma to mniej wieje a Coralejo to centrum sportów wodnych. Z płaceniem lokalna waluta trochę podobnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.