Dodaj do ulubionych

Ceny w Turcji

07.09.11, 20:14
Witam
interesują mnie ceny w Turcji.. słyszałam, że Turcja to kraj gdzie targuje się do upadłego, ale jak kupić coś po okazjonalnej cenie, nie lubię się tagować, tzn boję się, że np powiem zbyt niską cenę itd. jak to jest?
Edytor zaawansowany
  • simon_r 07.09.11, 23:04
    targować to się można w sklepach dla turystów ale są również sklepy normalne z normalnymi cenami ... i tam niektóre rzeczy są tańsze niż w Polsce np. polecam sieć co ma jakos tak waikiki w nazwie... fajne markowe rzeczy o połowę tańsze niż w PL. Ale tam nie dojedziesz z fakultetem. Jeden taki sklep (i masa innych tez fajnych) jest w centrum outletowym po drodze z lotniska do Antalyi.
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • qgito 08.09.11, 21:56
    Przykład:

W normalnym sklepie, nie w miejscu turystycznym za Wodę 1,5l, litrowy oryginalny sok capy, paczke gum do żucia, ciastka coś ala nasze regionalne zapłaciłem po przeliczeniu na nasze 7 zł.

Za podobne zakupy w miejscu turystycznym np. Marmaris trzeba zapłacić 2x.
  • Gość: ifadg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 07:46
    Tydzień temu wróciłam z Turcji. Tam naprawdę trzeba się targować, bo inaczej wszystko kupisz po zawyżonej cenie. Dla przykładu : chciałam kupić obrus sprzedawca podał mi cenę (oczywiście okazyjną specjalnie dla mnie) 65 EU. Zaznaczył że normalna cena to 75EU. Po targowaniu gdy nie chciałam już tego obrusu bo wybrałam coś innego prosił mnie żebym go kupiła za 10 EU. Chyba jest różnica. I co nie targować się? Jak masz za dużo kasy na zbyciu to się nie targuj, ale na wszystkim cię oskubią. Życzę udanego urlopu i zakupów.
  • kkk 08.09.11, 08:09
    ciekawa jestem jak jest ze zwykłymi np. spożywczymi produktami, wodą, colą itd... jade na objazdówkę i mamy 2 posiłki, więc cos trzeba będzie kupować...
    Orientujecie sie ile może kosztowac obiad czy jakakolwiek przekąska , picie...?
  • Gość: ifadg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 10:42
    Z jedzeniem to nie wiem, ale napoje i inne drobne przekąski najlepiej kupować w spożywczych. Tu ceny też są różne bo zależy gdzie sklep się znajduje. Ja byłam w Larze (dzielnica Antaly) jest to dość drogi rejon i tak tuba chipsów w jednym sklepie kosztowała 4eu a w drugim 2,5 eu. Jeżeli chodzi o napoje to jak byliśmy w aquaparku Troja w Belek to za puszkę liptona i wodę 0,5l zapłaciliśmy 5 eu. Takie ceny mają chyba tam gdzie ludzie jeżdżą i muszą coś kupić do picia. Jak byłam w Antaly w mieście to ceny napojów normalniejsze.
  • anetakarpik 08.09.11, 12:47
    jeśli będziesz robiła zakupy to radzę płacić lirami najbardziej się opłaca .A co do targowania to targuj się na maksa,ja zawsze zaczynam od najniższej stawki i bardzo dużo zyskuje.
  • Gość: tete IP: *.tvgawex.pl 09.09.11, 20:56
    Byliśmy na objazdówce w drugiej połowie sierpnia. Lunche były w większości przypadków zorganizowane w ten sposób, że za 6-7 Euro/13-15 lir od jednego żołądka miało się szwedzki stół (czyli brało się tyle, ile było sie w stanie pochłonąć) plus dla chętnych dodatkowo płatne napoje - np. piwo za 3,5 Euro.
  • mr_ryba 08.09.11, 14:28
    Najważniejsze: co chcesz kupić, ceny czego Cię interesują? Jedziesz z jakimś konkretnym celem zakupowym?
    --
    Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej ...
  • tulinska29 09.09.11, 11:03
    tzn nie mam jakiegoś celu zakupowego, ale jakby była ciekawa biżuteria, być może nawet złota (wiecie jak drogie jest w turcji złoto? na pewno tańsze niż w pl) może jakiś szal, zależny co mi się spodoba. coś innego niż możemy spotkać u nas w sklepach
  • Gość: ala IP: *.adsl.inetia.pl 09.09.11, 23:35
    Mogę pomóc w kwestii szali - ceny: 12-20 lira w zależności od sklepu (w Marmaris) - szale naprawdę fajnej jakości . Kupowałam w sklepach z cenami, więc może w tych bez cen można stargowac niższe ceny - ja w tym roku nie miałam nastroju na targowanie.
    Biżuterią nie byłam zainteresowana, więc nie pomogę odnośnie cen. Jednakże współczasowicze mówili, że kupowali ostatecznie za 1/3 ceny wyjściowej - ale czy to prawda trudno powiedzieć. Jeśli interesują Cię ciuchy, buty a nie lubisz się targować szukaj outletów (ceny z góry określone) - w Marmaris było ich trochę i można było coś upolować. Powodzenia w zakupach i udanych wakacji!
  • hipolit4 11.09.11, 23:05
    Jeśli chodzi o ceny złota, to utargować można sporo i wyjdzie wiele taniej niż w PL.
    Ale z tym złotem naprawdę trzeba mieć cierpliwość targować, mam wrażenie, że to przez to że jego ceny ostatnio idą mocno w górę.
    Trzy lata temu kupiłam wisior złoty 27g za 300E co dawało 11,11 E/g gdyby liczyć na dzisiejszy kurs euro to wychodzi ok 40 zł/g więc taniej nigdzie się by nie kupiło. Podałam taki przykład bo nie pamiętam ile stał wtedy eurus , złoto było ok 900 dolarów za uncję ( giełda )
    Teraz w lipcu w Alanyi facet dawał mi od ręki za niego 50E/g czyli 1350E, ale nie poszłam na to bo była bym w plecy :D dodam, ze w lipcu za uncję płacili 1600$ na dzień dzisiejszy już ponad 1900$ :D
    Ale warto kupić , bo u nas takich misternych wzorów nie ma a jeśli już gdzieś się spotka, to każą płacić ogromne pieniądze za ręczną robotę .

--
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo tuczy.
  • tulinska29 12.09.11, 12:05
    Dziękuję za wszelkie informacje!;)
    Po zapoznaniu się z różnymi opiniami na forach stwierdziłam, że będę polować na fajną skórzaną torebkę, ciekawą biżuterię, oryginalne szale i jakieś drobiazgi upominkowe dla rodziny. Mam nadzieję, że znajdę informacje, może rezydent powie, gdzie wysłać kartkę do znajomych;)
    Pozdrawiam
  • Gość: autor IP: *.steris.com 15.09.11, 16:38
    Hau macz? Gud prajs maj frend. Blak market.
  • Gość: emi39 IP: *.131.219.91.ip4.hardcom.pl 15.09.11, 20:31
    Byłam w Side pod koniec sierpnia i muszę powiedzieć że za bardzo nie chcą się targować a to dlatego, że Niemcy i Rosjanie kupują bez targowania. Ceny w Side różne np. buty Nike czerwone wysokie (oczywiście nie ze skóry) 20e, bluzy Adidasa na zamek, długi rękaw ok. 15-20 e, perfumy 100 ml z 40e zeszłam do 25, jedzenie nie wiem bo miałam all, ale chałwa do domu mniejsza- 2,5e, a 2 l oliwy z oliwek w Migrosie 7e.
  • Gość: ola IP: *.dynamic.chello.pl 23.09.11, 08:06
    Ja jak byłam w czerwcu tez odnioslam wrazenie ze targowac sie nie chca za bardzo,moze ze wzgledu na to,ze mniej ludzi jezdzi do Egiptu czy Tunezji( albo wtedy jezdzilo mniej)
    Przyklad: chcialam kupic 2 bluzeczki dla dziecka,bylismy ze znajomymi,oni tez chcieli jedna dla corki, dali nam cene za 1 20 e! haha, mysle chyba ich pogieło,to ja w PL za tyle w sklepach mam prawie.
    Zaproponowalismy ze za 2 damy 12 euro,oni swoje ze 19,my ze max 14 i koniec, potem sobie poszlismy i olali zwyczajnie,a nie bylo za duzo turystow.
    Kolezanka byla w sierpniu i tez takie wrazenie odniosla,ze jeszcze 2 lata temu jak byla to zupelnie inne targowanie bylo,a teraz drogo.
    Ja polecam ręczniki z bambusa,sa super.
  • Gość: tulinska29 IP: *.dynamic.mm.pl 23.09.11, 08:11
    Dzwonili do mnie z biura podróży i odwołali wylot do Turcji :| I po wczasach... miło.
  • albacor 23.09.11, 08:33
    Ciuch w Manavgacie z wyjściowego 30E skończuło się na 15E np. Targowanie popłaca, a jak nie to idziesz do innego handlarza.Trochę cierpliwości trzeba.
  • turcjapopolsku 14.01.12, 18:17
    Witajcie!
    Pogoda za oknem nie przypomina zimy, a w TV kuszą nas promocjami first minute na letnie wakacje. Wszystkich, którzy planują wybrać się na urlop do kraju latających dywanów, sułtanów, fajek wodnych, pachnących przypraw oraz smakołyków, jakim jest Turcja, zapraszamy na nasz blog www.turcjapopolsku.blogspot.com Dowiecie się z niego m.in.: co ze sobą zabrać, co ile kosztuje, jak się targować, znajdziecie opisy wycieczek fakultatywnych, przydatne linki np. z adresami polskich biur podróży w Turcji, możecie na bieżąco sprawdzić jaka panuje tam pogoda, albo jaki jest obecny kurs liry tureckiej. Blog zawiera również wiele innych ciekawostek z poruszania się po Turcji, galerię zdjęć, różne newsy, a w tle będziecie mogli posłuchać tureckiej muzyki. Zapraszamy i życzymy miłego czytania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.