Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

TURCJA Alanya w Maju, dobry pomysł? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,

zapewne zostanie mi zarzucone, ze powielam wątki, ale bardzo proszę o odpowiedź.

Planuje wyjechać 9 maja 2012 r. do Turcji (Alanya). Niestety czytając wiele wątków i forum spotkałam się z opiniami, że pogoda w maju w Turcji potrafi być kapryśna. Uwielbiam jak jest bardzo cieplo i mozna się poopalać, a także pokąpać w morzu....Dawno nie byłam na urlopie. Teraz jak uzbierałam w końcu na wymarzoną Turcję to boję się, że wyrzucę pieniążki w błoto i popsuje sobie wakacje. Nadmieniam, że mogę wyjechać tylko w maju.

Dziękuję bardzo, bardzo za wszelkie informacje.
    • jeśli od 2009 klimat istotnie nie zmienił się w turcji to spodziewaj się temp. w okolicy 30 stopni... z delikatną tendencją na poniżej tego... Jak dla mnie to najlepsza temp. i dlatego w tym roku ponownie maj w turcji :-)
      --
      www.polacywmunster.de
      • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 15:18
        W maju możesz trafić na pogodę w kratkę,morze jest zimne a baseny tylko dla morsów.Jak lubisz ciepełko wybierz Egipt.W maju morze ciepłe pogoda idealna.
        • Gość: Ridick26 IP: *.minolta.pl 26.01.12, 12:12
          No nie wiem czy baseny sa dla mrsow i ze morze zimne.My bylismy w zeszlym roku od 21-28 maja i pogoda byla idealna, woda w basenie ok, w brodziku juz o 12 zupa,w morzu bez zadnego "ale" mozna bylo sie wykapac.
          Dodam tylko że w dzień powrotu do PL ok godziny 16 byla tropikalna burza a potem przez ok 3/4 dni padało.
    • Gość: toja IP: 217.153.153.* 26.01.12, 13:15
      ja byłam w Alanyi od 4 do 12 maja. Pogoda była akutat do zwiedzania 23-25 stopni. Woda w basenie była ciepła, ale w morzu zimna. Nie weszłam ani razu.
      • Gość: vandik IP: *.awakom.net 27.01.12, 01:01
        od 3 lat jadę tylko w maju , w tym roky 2-16.maja.Pogoda super ,nasze upalne lato czyli ok 30st.ja starsza pani korzystam z kompieli morskich super woda,basen orzeżwiający po opalaniu ,uwielbiam duże ciepełko i dlatego polecam napewno będzie piękna pogoda.a jak zdarzy się dzień pochmurny to przerywnik na jakieś zwiedzanie.Termin wspaniały bez wrzasków,bez wielkich tłumów turystów,napewno wypoczniesz.Miłego wypoczynku i słoneczka.
        • Gość: sandra00 IP: *.wojewodzki-inspektorat-weterynarii.static.3s.pl 27.01.12, 07:10
          Ja wyjeżdzam zawsze w czerwcu różnie przeważnie pomiędzy 29 maja a 16 czerwca , w 2010 roku byłam też w okolicach połowy maja w Alanyi i pogoda się znacznie różniła od tej czerwcowej , wiesz niektórym to odpowiada ale ja kocham jak jest goroąco , więc jeżeli musisz wybrać tylko maj to od drugiej połowy !
    • Jeżeli nie masz wyboru z doborem urlopu to spróbuj chociaż w drugiej połowie maja. Maj tak naprawdę jest początkiem sezonu w Turcji a temperatury wahają się od 22 do 30 stopni ale w nocy może być nadal chłodno do 9 stopni. Czy jest to właściwy czas na wzięcie urlopu? Czy warto spędzić maj w Turcji? Jest przecież wiele innych ciekawych miejsc. Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia paru ciekawych fotek z moich podróży zbyszek-podroze.blogspot.com/
    • Gość: Ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.12, 11:25
      W ubiegłym roku byłam w Turcji w weekend majowy 1-8.05 maja, i pogoda była super ok. 24-27 stopni, w słońcu to całkiem gorąco, można było się kąpać, w morzu i basenach, jedynie wieczory, gdy zaszło słońce były chłodniejsze (ok.15-18 stopni). Możesz śmiało jechać w maju na urlop, ja nie miałam nawet jednego dnia bez słońca i wróciłam opalona.
    • Gość: Karola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.12, 12:07
      Byłam na Riwierze w weekend majowy 2009r, było gorąco, cudna pogoda, nie było przeszkód w kąpieli morskiej lub w basenach, chociaż jeden dzień był deszczowy. Niemniej jednak wróciłam z poparzeniem słonecznym. Rezydentka przyznała, że nie pamięta kiedy było tak pięknie początkiem maja. Widać trafiliśmy na pogodę :) Jednak może lepiej jednak zaplanować urlop w II połowie tego mca jeśli nie chcesz narzekać na kapryśną pogodę :)
    • W zeszłym roku bylismy w Turcji na przełomie marca i kwietnia... nie był to czas na kąpiele w morzu ale za to idealnie nadawał się na zwiedzanie. W przeciwieństwie do okresu wakacyjnego i jesiennego wiosną w Turcji jest pięknie i kolorowo. W górach każde miejsce wyglądało jak ogród botaniczny.
      No ale dla kogoś kto jedzie grzać się na plaży może to nie być żadną zaletą.
      --
      ------------
      Grecja Turcja i inne relacje z podróży

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.