Dodaj do ulubionych

TTH Pegasos World- prośba o opinie

23.02.12, 18:09
Witam

W tym roku zdecydowaliśmy się pierwszy raz na zagraniczne wakacje. Wybraliśmy ten hotel ze wględu na naszego 3 latka, dlatego mam pytanie czy ktoś mógłby się wypowiedić o tym hotelu i na co zwrócić uwagę.
Edytor zaawansowany
  • shot777 23.02.12, 19:49
    kiedy lot?
    My 26.05 z Poznania z dwójką 3,5 latków! Też wybraliśmy ten hotel ze względu na dzieci ale chetnie poznan opinie osób które tam były.
  • Gość: gość IP: *.internetunion.pl 24.02.12, 11:28
    Hotel znakomity, szczególnie jeśli chodzi o dzieci . Byłem w nim 2 lata temu nie pożałujecie.
  • anika.25 24.02.12, 22:19
    Dziękuję za informację. Jedziemy w połowie września i już nie mogę się doczekać :)
  • shot777 01.03.12, 15:38
    może ktoś jeszcze coś napisze na temat hotelu?
  • Gość: gość IP: *.internetunion.pl 05.03.12, 11:50
    A co chcesz wiedzieć chętnie odpowiem.
  • shot777 07.03.12, 14:16
    Wszystko co związane z pobytem i udognieniami oraz atrakcjami dla dzieci 3 latki
  • Gość: gość IP: *.internetunion.pl 08.03.12, 11:59
    Osobny basen ze zjeżdżalniami, cyrk, osobna restauracja, wesołe miasteczko, ogdek z animacjami dla małych dzieci. Dla starszych dzieci tych atrakcji jest jeszcze więcej.
  • shot777 08.03.12, 13:19
    a może jakś podpowiedz o który budynek warto powalczyć odnośnie zakwaterowania
  • Gość: gość IP: *.internetunion.pl 09.03.12, 11:25
    Budynek nr.4
  • shot777 09.03.12, 11:49
    amożna spytać dlaczego właśnie 4
  • anika.25 09.03.12, 22:01
    Też przyłączam się do pytania.
    Proszę jeszcze o podpowiedź co warto zwiedzić w okolicy, na dłuższą wycieczkę z 3 latkiem to się nie wybieram :)
  • Gość: gość IP: *.internetunion.pl 12.03.12, 11:06
    Budynek nr 4 jest położony strategicznie blisko do restauracji głównej itematycznych,basenów, sklepów, lekarza.
    jeżeli chodzi o zwiedzanie to do Side jest ok.9 km i tyle samo w przeciwną strnę do (fonetycznie) Tortogliu gdzie jest codziennie dużu bazar. Taksówka do obu miejscowości ok 9 euro (sezon 2010).
  • Gość: agali IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.03.12, 22:19
    Dobre jedzenie ( jeden minus - tylko jedna restauracja , co przy całkowitym obłożeniu hotelu jest dosyć uciążliwe), fajne baseny dla dzieciaków ( ale jeżeli chcesz mieć leżak przy statku ze zjeżdżalniami to trzeba o 6 rezerwować leżak), ładna plaża, bardzo ładnie utrzymane otoczenie, ogród, roślinność. Duży, ładny kryty basen z bardzo zimną wodą (pomimo iż byliśmy pod koniec maja, jednego dnia padał deszcz i basen kryty się przydał). Największy minus hotelu to pokoje - my byliśmy w starej części, obdrapane, syfiaste z niedziałąjącą klimatyzacją - tzn. niby chodziła bo hałasowała, ale nie chłodziła - dotyczy to wszystkich 3 pokoji (byliśmy w kilka rodzin). Jednak pokój nie jest w stanie popsuć mi pobytu (niby hotel 5*, nasz pokój to najwyżej 2*). Fajne animacje wieczorem - nawet jednym razem występował zespół Rednex. Jeżeli chodzi o gości hotelowych to w większości skandynawowie. Bardzo klimatyczna restauracja na plaży ala carte (nieby korzystanie z restauracji ala carte było tylko 1 w cenie pobytu, ale jeżeli były miejsca można było pójść kilka razy i nikt nie robił problemów,; trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji bo restauracja jest bardzo malutka), może jedzenie bez rewelacji, ale wrażenie cudowne - restauracja na powietrzu, świece, wino, plaża...bajka. Polecam zakupy w Side, można znaleźć dużo fajnych podróbek, dobrej jakości. Oczywiście trzeba się targować, radzę trochę pochodzić, poszukać w dlaszych uliczkach- znacznie niższe ceny. Raz pojechaliśmy do Manavgatu - ceny wyższ niż w Side!!
  • olin1980 22.03.12, 23:09
    Najlepsze pokoje są w budynku numer 5( na mapce hotelu chyba budynek z numerem 15).Są tam wyłącznie suity dwupokojowe i wszystkie pokoje na dwóch ostanich piętrach mają widok na morze.Czyściutkie, duże i przestronne-mocne 4,5 *,ale niestety ciężko się tam dostać.Pozostałe pokoje faktycznie średnie ,ale nie ma aż takiego dramatu bo hotel jest fantastyczny i nie można się tam nudzić-przynajmniej był w 2009 ;-)
  • shot777 23.03.12, 11:18
    dzieki:) a może komuś zachował się plan hotelu :)
  • olin1980 23.03.12, 11:49
    Link do planu na holidaycheck: www.holidaycheck.pl/hotel-Zdjecia_Suntopia+Hotel+Pegasos+World-ch_ub-hid_31191.html?action=detail&mediaId=1156692952&mediaCategorySubId=43&mediaOrder=4

Budynek po prawej stronie w górnym rogu z nr.15 to ten w którym są suity.Nie jest to tak daleko od restauracji czy basenu jak wskazywałaby mapka.
  • aniasa1 28.03.12, 14:47
    podbijam temat. My tez wybieramy sie tam z 3-latkiem. pierwsza polowa czerwca. Podzilcie sie spostrezzeniami....
  • shot777 28.03.12, 16:42
    a jakim biurem lecicie i zjakiego lotniska
  • aniasa1 29.03.12, 09:47
    z Warszawy, 6 czerwca - kurcze, nie pamietam z ktorego biura......
  • aniasa1 29.03.12, 09:50
    shot, moze podzielisz sie wrazeniami po powrocie? My wylatujemy, zaraz po waszym powrocie wiec chetnie bym na biezaco posluchala. Szczegolnie jesli chodzi o zakwaterowanie.... zreszta wszystko. Czy bylabys/bylbys tak mila/mily zeby sie podzielic wrazeniami?
  • shot777 29.03.12, 20:52
    nie ma problemu wiadomości z pierwszej reki:)
  • Gość: anetas IP: 194.114.240.* 28.03.12, 16:47
    Masakra, byliśmyz dziecmi rok temu w czerwcu, to istne piekło na ziemi, jest taki halas, rwetes, gwar ze tylko sobie w gowe strzelić :( poważnie...za darmo drugo raz tam nie pojadę, moloch, kombajn. Pokoje ubogo urządzone, czystość średnia, jedzenie beznadziejne, kategorai zdecydiwanie zawyżona, dzieci owszem zachwycone tym balaganem ale oczy trzeba mieć dookoła głowy...byliśmy juz 3 razy w Turcji i szczerze odradzam ten hotel.
    Ściany sa tak cienkie ze obok ząbkujące i całą noc płaczące dziecko wybudzało cała naszą czwórkę... nie polecam.
  • Gość: viki333 IP: 195.149.64.* 29.05.12, 15:26
    podpbijam temat...
    wylatujemy 18-07-12 z warszawy z TUI. mamy zarezerwowany pokój 2-wu pokojowy dla rodziny z dziećmi.
    Jesli ktoś ma jakies fajne namiary na fajny pokój / moŻe zdjęcie/ to chetnie skorzystam z podpowiedzi....tym bardziej, że podobno jakość pokoi zostawia dużo do zyczenia:(
  • Gość: matkazcorka IP: 194.0.181.* 31.05.12, 09:37
    Beznadziejnie głośny hotel. Łeb pęka!!!!! Masakra. Pokoje słabe, pkokjówki nie myją podłóg. Ja nie jestem wymagającym turystą, ale za tę kasę jednak oczekiwałam wypoczynku a nie takiej męczarni. Niestety.
  • shot777 02.06.12, 21:24
    Witam
    Właśnie wróciłem z rodzinką:)
    Dla mnie bomba i wracamy tam we wrzesniu:)
    Jeśli ktoś ma pytania to zapraszam chetnie odpowiem.
  • Gość: muso IP: *.piotrkow.pilicka.pl 02.06.12, 22:42
    My lecimy 7.07 . Czy możesz na gorąco zdać relację ?
  • aniasa1 03.06.12, 02:00
    Z nieba mi spadles......... Wczoraj naczytalam sie opinii innych i juz mysle co tu zrobic zeby nie jechac. Ludziska narzekaja na halas, brud szczegolnie w pokojach, czatowanie na miejsce przy stoliku, przy basenie, kiepskie zakwaterowanie (podobno pokoje na parterze z disignem PRL i grzybem w lazience, mroczne) nie dzialajaca klima........ moglabym tak dlugo. Ogolnie wiele osob pisze z to moloch w ktorym obsluga sie nie wyrabia
    Napisz prosze:
    1. Ktory budynek najlepszy do zamieszkania? Pod kątem
    - zeby okna nie byly np. na dyskoteke czy cos w tym stylu
    - zebye nie szlo sie godzine do stolowki, na basen, ale bez przesady nie musi byc pod nosem
    - zeby pokoje wygladaly w miare schludnie a serwis sprzatal choc troche
    - mamy wykupiony pokoj z balkonem, czy sa takie na parterze, czy raczej ten obrzydzony przez innych parter nam nie grozi?
    2. Dla mnei strasznie wazne pytanie: czy w poblizu basenu, plazy i ogolnie na terenie osrodka sa kibelki? Synek jest w trakcie odpieluchowywania, waham sie czy kupowac turystyczny nocnik, bo On nie utrzyma dlugo zeby wrocic do pokoju lub ewentualnie stac w kolejce do kibelka
    3. Jedzenie. Czy sa potrawy z kurczaka, łagodne-nie ostre, jajka, ew jakies kluski, makaron frytki? Bo maly buntownik tylko to ostatnio przyswaja.
    4. Czy teraz przed polowa czerwca sa jakies animacje, klubik dla dzieci?
    5. Czym leciales i czy nie bylo opoznien?
    6. Czy bylo juz bardzo goraco? Zar z nieba czy znosnie?
    7. Jak bylo z kwaterowaniem? Czy musieliscie opuścić wczesniej pokoj? Jesli tak, to bylo gdzie zostawic bagaze? CZy trezba bylo dokupic dodatkowa dobe?
    8. Ogolnie jak z jedzeniem? W kilku postach czytalam ze dzieciaki mialy biegunki zatrucia bo jedzenie nieswieze, stoliki brudne, obsluga nie zmienia obrusow, brudne talerze i sztućce to czeste zjawisko......
    9. Czy na terenie osrodka jest lekarz?
    10. Czy reczniki w pokojach i na basenach sa Ok, nie musza byc lsniąco biale, ale tez nie cuchnace z czerwonymi plamami..... bo nie wiem czy pakowac
    10. Czy zwiedzaliscie cos? Albo cos warto zobaczyc. Moze byliscie w delfinarium?
    Blagam tylko napisz najszybciej jak sie da bo my zaraz fruniemy, musze sie jakos przygotowac
  • shot777 03.06.12, 15:15
    Witam i po pierwsze przestrzegam przed komarami ja nie pomyslałem o zabraniu czegos na komary i troche nas pasiekały aż kupiliśmy fumigator ale i tak jakoś dostawały się do pokoju wiec po pierwsze COŚ na komary!!!!!

1. Ktory budynek najlepszy do zamieszkania? Pod kątem
    > - zeby okna nie byly np. na dyskoteke czy cos w tym stylu
    > - zebye nie szlo sie godzine do stolowki, na basen, ale bez przesady nie musi b
    > yc pod nosem
    > - zeby pokoje wygladaly w miare schludnie a serwis sprzatal choc troche
    > - mamy wykupiony pokoj z balkonem, czy sa takie na parterze, czy raczej ten obr
    > zydzony przez innych parter nam nie grozi?

[u]Mieszkaliśmy w budynku nr dwa moim zdaniem pokoje w nim sa odnowione pokój rodzinny osobne pokój dla dzieci łazienka i osobny pokój dla nas z duzym łózkiem i balkonem na 4 piętrze z widokiem na morze i sąsiedni hotel. Telewizor LCD ze wejsciem usb wiec mozna wszysto podłączyć nawet bajki z pena:) Panie sprzatają wystarczająco za 1 dolara czasami były kwiatki i cuda z reczików na łózku:) Dużo gniazdek w pokoju. Ogólne pokój bardzo fajny ale w innych budynkach wiem ze jest różnie wiec warto powalczyć o nr 2:) Nie ma balkonów na parterze przynajmniem w dwojce nie ma. 2 min spacerkim do basenów i restauracji wiec odległość idealna. Co do głośności w pokoju to około 23 muzyka zamiera i jeśli ktoś chodzi spac z kurami to wszedzie bedzie mu głośno:)

> 2. Dla mnei strasznie wazne pytanie: czy w poblizu basenu, plazy i ogolnie na t
    > erenie osrodka sa kibelki? Synek jest w trakcie odpieluchowywania, waham sie cz
    > y kupowac turystyczny nocnik, bo On nie utrzyma dlugo zeby wrocic do pokoju lub
    > ewentualnie stac w kolejce do kibelka
    Kibelki jest ich kilka są w lini miedzy basenami a plaża wiec bez problemu kolejek do kibelka nie uświadczyłem widziałem na plazy jak dziecko robiło do nocnika wiec kazdy sobie radzi jak może:)

> 3. Jedzenie. Czy sa potrawy z kurczaka, łagodne-nie ostre, jajka, ew jakies klu
    > ski, makaron frytki? Bo maly buntownik tylko to ostatnio przyswaja.
    Kurczak zawsze, frytki zawsze ,jajka w różnej postaci, makarony i dużo innego pysznego jedzenia nie do przejedzenia mój syn przez cały pobyt zajadał się na sniadanie naleśnikami z czekoladą:)

> 4. Czy teraz przed polowa czerwca sa jakies animacje, klubik dla dzieci?
    Są ale obcojęzyczne

> 5. Czym leciales i czy nie bylo opoznien?
    Enter Air z Poznania w obie strony bez zastrzeżeń

> 6. Czy bylo juz bardzo goraco? Zar z nieba czy znosnie?
    Duża led tablica przy basanie przez wszystkie dni pokazywała 26-27-28 stopni morze 24 baseny 21

> 7. Jak bylo z kwaterowaniem? Czy musieliscie opuścić wczesniej pokoj? Jesli tak
    > , to bylo gdzie zostawic bagaze? CZy trezba bylo dokupic dodatkowa dobe?
    Nie było takiej potrzeby wylot mieliśmy o 8.50

> 8. Ogolnie jak z jedzeniem? W kilku postach czytalam ze dzieciaki mialy biegunk
    > i zatrucia bo jedzenie nieswieze, stoliki brudne, obsluga nie zmienia obrusow,
    > brudne talerze i sztućce to czeste zjawisko......
    ???? jak ktos chce jeść w Sheratonie to pomylił hotele ale nic nie mam do zarzucenia obsłudze dzieciaki codzienie dicoflor my utrwalacze i nie było żadnej zemsty sułtana:) stoliki są brudne jak chcesz usiąść zaraz po kimś ale wystarczy chwilkę poczekać lub poszukać czysty stolik to jest naprawdę duży hotel a obsługa uwija się jak może zawsze można poprosić o sprzątnięcie jeśli interesuje cię konkretny stolik ale szczerze mówiąc zbierają i sprzątają na bierząco :)

> 9. Czy na terenie osrodka jest lekarz?
    Jest ale odpłatny rezydentka wytłumaczy na spotkaniu jak dostać się do darmowego

> 10. Czy reczniki w pokojach i na basenach sa Ok, nie musza byc lsniąco biale, a
    > le tez nie cuchnace z czerwonymi plamami..... bo nie wiem czy pakowac
    Nie pakój:) szkoda miejsca :) zastanawia mnie sformułowanie czerwone plamy:):)):)
    W pokoju wymieniane co drugi dzień tak jak pościel ale warunek te do wymiany na podłogę:)

> 10. Czy zwiedzaliscie cos? Albo cos warto zobaczyc. Moze byliscie w delfinarium

Side i targ w Manavgat 1 euro od osoby w stronę dalmuszem wystarczy wyjsc przed hotel

Ogólnie super i jak Bóg i Allah pozwoli wracamy tam we wrześniu:):):):)
  • aniasa1 03.06.12, 02:23
    shot777 jeszcze jedno pytanko (chyba nr 12) Jak dlugo trwal transfer?
  • shot777 03.06.12, 15:16
    1.15 w strone ale to zależy od ilości owiedzanych hoteli po drodze
  • aniasa1 03.06.12, 15:31
    Shot-ciku straaaaaaaaaaaaaasznie Ci dziekuje! Uspokoiles mnie. Zajrzyj tu prosze jeszcze jutro bo napewno o czyms sobie przypone...............
    Ps. kiedys w hotelu dostalismy recznik z taka niedoprana czerwona plamą.............. mielismy nadzieje ze to bylo czerwone wino............... ;-)
  • shot777 03.06.12, 23:19
    zapomniałem klimatyzacja sterowana w pokoju z mozliwością nastawienia temperatury:)
  • gordon26 04.06.12, 17:04
    małe pytanko co do pokoju rodzinnego (dla dzieci)
    oddzielony drzwiami?
    co ma na wyposażeniu?
    jak ktoś ma informacje na temat polskiej animacji dla maluchów to pewnie dopiero po 15 czerwca dostępne proszę o krótkie info
    dzieki
  • shot777 04.06.12, 21:05
    pokój rodzinny z widokiem na morze

układ: wejscie po prawej stronie sciana z komadorem po lewej pokój otwarty z dwoma łozkami dla dzieci dalej po lewej łazienka za łazienką drzwi i pokój z dużym łożkiem szafki nocne po bokach naprzeciw blat szafka z lodówką krzesło i na ścianie LCD wszysko podswietlone konturowo taśmą led dla mnie prawie jak Hilton:)

Ale to było w budunku nr 2 pokój 2403:)
    w trójce widziełem stare małe telewizory wiec jest różnie

i jeszcze jedno na czwartym piętrze balko są mniejsze niż na nizszych kondygnacjach
  • aniasa1 09.06.12, 14:45
    Shot777 mam Ci za zle tylko jedno: NIE POWIEDZIALES ZE TAKIE DOBRE ZARCIE TU MAJA!!!!!!!!!!!! i TYLE pysznych ciast. Zrzucilabym 20 kilo a nie tylko 2 przed wyjazdem.............
    Jest fantastycznie. My tez tu wrocimy............
  • shot777 09.06.12, 21:09
    :) czekam na krótką relacje odnosnie pokoju i pobytu
  • Gość: hanka IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.12, 01:24
    Byliśmy w maju z mężem i wnuczką.Pobyt super,nic z paskudnych opinii nie sprawdziło się.Też mieszkaliśmy w budynku nr 2 na 4 piętrze.Mieliśmy pokój rodzinny.Czyściutko,sprzątane codziennie,ręczniki wymieniane codziennie,pościel co drugi dzień,ręczniki plażowe wymienić można zawsze w domku przed plażą.Żadnych zaburzeń żołądkowych,naczynia sprzątane na bieżąco,świeże i urozmaicone jedzenie.Dużo owoców i warzyw.Obsługa bardzo pomocna,można poprosić o przedłużenie pokoju w dniu wylotu(zwłaszcza jak jest dziecko to idą na rękę,nam przedłużono o 4 godziny bez dopłaty)Jest specjalny pokój obok recepcji na bagaż.Kolację w restauracji tematycznej należy rezerwować zaraz po przyjeździe.Też chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze.
  • Gość: Marlenka 27 IP: *.promax.media.pl 12.06.12, 20:06
    czy mógłbyś wytłumaczyc w jaki sposób nalezy powalczyc o pokój?
    czy włożyc do paszportu dolary czy euro i ile?
    czy są jakieś rozrywki dla małżeństw w średnimw wieku? tańce itp.
    czy fajny aquapark?
    Proszę o info ? i dziękuje.
  • viki333 29.06.12, 08:41
    Jak w temacie??? Co robicie z wkacjami?? Dzieje sie nieciekawie i kurcze nie wiem co zrobić.
  • Gość: Ula IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.12, 10:42
    Jakiego ataku na Turcję???? Zmysły postradałaś?????
  • anika.25 13.07.12, 20:25
    Podbijam pytanie, będę pierwszy raz i jestem zielona w tych sprwach
  • Gość: kania IP: 194.0.181.* 07.10.12, 10:31
    Zastanawia mnie, jak tam mogą się komukolwiek udac wakacje. Czy Wy ludzie jesteście głusi, że Wam nie przeszkadza ten ciągły gwar i hałas i łomot 24h/dobę i wiercący w mózgu dziury - szczęk sztucców na stołówce (bo restauracją tego nazwac nie można)????
    Niech mi ktos odpowie, jak tam wypoczął! Na basenach - jak w helikopterze, wieczorem w knajpkach żałosny skowyt jakiegos grajka zlewa sie z dudnieniem dyskoteki i kinder-klubu. Pytam - jak wypoczeliście???????
    Ja nie wiem, może wstydzicie sie przyznac, że wydaliście kupe kasy, żeby się zmęczyc... I ten syf w pokojach. Ręczniki wymieniane ale reszta? Szczególnie czarne od brudu podłogi codziennie rozmemłane brudna szmatą pozostawiaja miłe wspomnienia.
    Jedynie ogród był naprawadę piekny i zadbany, ale co z tego skoro spacerując po nim mózg ryły ciągłe dudnienia muzyki disco. Litości!
  • Gość: dania IP: 194.0.181.* 07.10.12, 10:19
    Zgadzam się! Wakacje jak w czołgu. Hałas, hałas, hałas. Za ta ka kasę naprawde oczekiwalismy że wypoczniemy.
  • luna-26 04.01.13, 19:28
    Podbijam temat ponownie . Strasznie różne są opinie jeżeli chodzi o ten hotel. Głównie martwią mnie pokoje i klimatyzacja , bo jedziemy w czerwcu z 4 letnim dzieckiem .

Proszę o podzielenie się opinią osób , które były zwłaszcza niedawno w tym hotelu . Widzę ,że jest sporo negatywnych opinii głownie ze względu na pokoje i to z roku 2010 i 2011 .
    Jeżeli chodzi o sprzatanie i jedzenie , to w większości hoteli jest tak samo ,a zwłasza w krajach arabskich i to mnie nie przeraża . Hałas przy tak dużym obiekcie i tylu atrakcjach jest nieunikniony .
  • aniasa1 04.01.13, 23:46
    Luna, to wszystko zalezy czego oczekujecie. Jestem tez przekonana ze bardzo duze znaczenie ma tez termin wyjazdu. Jedziecie w czerwcu wiec bedzie OK. To nie srodek sezonu, temperatura bedzie idealna - bardzo cieplo ale znosnie.
    My bylismy w czerwcu w ubieglym roku do 6. Pierwsze dni roznily sie od koncowych. Liczba gosci, kuchnia, halasem i wszystkim innym. Zdecydowanie poczatek lepszy. Na stolowce duzo, luzu, wszystko czyste, pod koniec pobytu czasami trezba bylo chwile poczekac na stolik, ale nigdy, ale to przenigdy nie zabraklo jedzenia. Duzo salatek, ogromne i pyszne torty, pieczywo w kilkunastu rodzajach, sery, owoce, ogolnie kiepsko tylko z wedlina.
    Halas jest, trudno wymagac ciszy od dzieci na basenie, ale hotel ma ogromna galerie i jest duzo miejsca zeby odpoczac od upalu i halasu przy kawce lub zimnym napoju. Mieszkalismy w budynku numer 1 (mozna poznac od razu bo numer pokoju zaczyna sie od cyfry 1) Na planie to pierwszy budynek od ulicy, ale pomimo ze mielismy okan na ulice to cichutko i spokojniutko bylo, wcale nie slychac ruchu ulicznego zreszta znikomego. Polecam ten budynek. Nie lychac nic z dyskoteki ani basenu bo pomiedzy stoi budynek chyba numer 2. Tylko 2 minutki od stolowki ale nic nie slychac z niej.
    Pokoje sprzatane codzien, ale przyznaje ze podloga nie zawsze. Reczniki, posciel wymieniane, reczniki basen mozna samemu wymieniac bez ograniczen. Nie wiem co chcesz wiedziec. wiec pytaj na priv, moge tez odkopac fotki. My w tym roku pojedziemy tez do pegasosa ale w Incekum bo tam ladniejsza plaza jest, tutaj w Side bez butow sie nie da ( na ok szerokosci jednego metra jest pas ostrych kamieni)
  • luna-26 05.01.13, 22:29
    Aniasa jedynie obawiam się jakie będą pokoje ( brud typu pleśń ) i klimatyzacja - bo w tym hotelu jest centralna . Czerwiec to jeszcze nie do końca sezon i może być różnie . A jak u Was było z klimą , chłodziła wystarczająco mocno ?

Zaskoczyłaś mnie tą informacją o plaży, bo jeszcze nigdzie się nie doczytałam się o tych kamieniach . Byłam cały czas przekonana ,że plaża jest całkowicie piaszczysta .
    Mieliście możliwość wyboru pokoju czy były już przydzielone ?
  • aniasa1 11.01.13, 15:01
    A jak u Was było z klimą , chłodziła wystarczająco mocno ?

Nam wystarczylo. Mielismy w pokoju jakies 22 stopnie. To wystarczylo zeby poczuc ulge. Na ledach na basenie w ostatnich dniach bylo 37-42 stopnie. Zdecydowanie chlodniejszy i przyjemniejszy jest glowny budynek w ktorym jest galeria, bar. mozna tam sobie odpoczac. Jest duzo miejsca.

Plaza niestety nie jest cala piaszczystka. Sa kamienie, cholernie ostre. Ja bez butow nie przelazlam, ale mojemu mlodemu nic nie przeszkadzalo.

Lazienka nie byla jak z 5 gwiazdkowego hotelu ale tez bez przesady. Doszukalabym sie plesni w gudze, ale czy o to chodzi na wakacjeach????
    Spoko. Bedziecie zadowoleni. Nawet bardzo.
  • Gość: pawel IP: *.uznam.net.pl 01.07.13, 21:46
    mam pytanie: w pegasos world jest jakiś krawiec co szyje odzież skórzaną?\
  • kamawoj 04.01.14, 21:06
    hej, czy na terenie hotelu można kupić słoiczki z zupkami i deserkami dla dzieciaków??
  • luna-26 05.01.14, 19:15
    Tak,jest sklep, dobrze wyposażony,ale nie pamiętam czy deserki były czy tylko zupki i dania .
  • kamawoj 05.01.14, 21:09
    dzięki za info:)) a czy jest jakieś wydzielone miejsce gdzie można podgrzać zupki?
  • luna-26 06.01.14, 18:39
    tak, w głównej restauracji była mikrofalówka
  • Gość: Fibiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.14, 19:38
    Witam,
    znowu pytanie o pokój.
    Luna chyba już tam byłaś, który nr budynku/piętro polecasz?
    My wyjeżdżamy już 2 maja (15 dni) z 2,5 letnią córcią i zależy nam na dobrym standardzie pokoju.
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 29.04.14, 13:08
    Zyczymy udanego odpoczynku i czekamy na relację po...my też w tym roku planujemy tam wakacje!!!
  • luna-26 30.04.14, 12:55
    Dla rodzin z dziecimi pewnie wygodniejsze są bungalowy - są bliżej basenów i daleko od sceny , ale za to pokoje w wyższych budynkach są nowsze . My mieliśmy pokój w bungalow z poczatkiem nr 5.... Byliśmy bardzo zadowoleni . Pokój czyściutki , nowiutki (odnowiony), klima super działała ,świetne umiejscowienie .Pokój był na parterze ,ale to było plusem , bo szybciutko można było się przemieszczać .

Ogólnie piękne miejsce z super plażą . W tym roku jedziemy do Włoch , jak pogoda nie dopisze , to wracamy do Turcji :) i pewnie do Pegasosa :)
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 12:58
    Fibiak czekamy na opinie, jak udały sie wakacje w Pegasos World???
  • Gość: Zuz IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.14, 08:18
    Wczoraj wróciłamz Pegasosa po tygodniu pobytu i po krótce zdam relację. Część przeklejam z mojej własnej opinii na wakacje.pl więc proszę nie posądzać o plagiat :)
    Byliśmy z Itaką od 14-21maja, płaciliśmy na last minute niecałe 7 tysięcy za 4 osoby, my oraz 2,5latka i 4 latek. Za tą cenę naprawdę super wakacje!

Ogólnie polecam hotel bardzo, przede wszystkim dla rodzin z dziećmi powyżej 3 lat ze względu na atrakcje, ale były i mniejsze maluszki i też zadowolone. Udogodnienia są na każdym kroku, wszędzie przewijaki, dużo toalet, krzesełek w restauracji bardzo dużo, z menu dziecięcym gorzej, ale co kto lubi, moje dzieci wolały nasze "dorosłe" menu.
    Przy barach prócz snacków zawsze moc owoców i warzyw!!! To samo przy posiłkach. Nigdy nie brakło jedzenia, od razu dokładali nowe porcje. Bardzo dużo obsługi w restauracji, kuchni oraz na terenie.
    Woda czysta i toalety wspólne też, trawniki i zieleń bardzo zadbana, zaznaczam, że byliśmy w 3 tyg maja i obłożenie hotelu nie było pełne. Byłam pod wrażeniem czystości tak dużego nie oszukujmy się, obiektu. Jeśli ktoś robił syfek to byli to niestety turyści...
    Kompleks zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych świetny. Ratowników bardzo dużo.

Dodam tylko że nie jest to na pewno 5*, ale wg mnie jak na cenę którą zapłaciliśmy na last minute było super. Płacąc pełną sumę katalogową, spodziewałabym się na pewno lepszego jedzenia, ale ja bywam wybredna, małżonek był zadowolony, bo wybór mięs itp był duży. Ja preferuję ryby oraz włoskie klimaty więc ;-) Ale wybór duży i każdy czymś się uraczy :)

Płaciliśmy za pokój dwuosobowy z 2 dostawkami. Mąż poprosił w recepcji przy zameldowaniu o cichy pokój, dostaliśmy BEZ DOPŁATY!!! rodzinny z dwiema sypialniami. Odnowiony bo to było widać od razu. Czysto w marynarskim stylu urządzony z nowym TV. Łazienka odnowiona ale słabiej, natomiast jak na potrzeby wakacji - bez zastrzeżeń. Byliśmy w budynku nr 1 czyli pokoje 1001 i więcej, na drugim piętrze. Nie polecam parterów w budynkach 1,2 i 3. Tarasy są tuż przy ścieżce. Mieliśmy pokój z widokiem na góry od strony ulicy, ale uliczką jeżdżą tylko dolmusze i rzadziej auta, bo to uliczka wewnętrzna kompleksu hotelowego., po zmroku prawie nic nie jeździło więc cisza i piękny widok, no i cisza jak makiem zasiał.
    Polecam zostawiać 1 euro pokojówce oraz skorzystać z włoskiej restauracji na terenie hotelu, bo była to cudowna kolacja, znajomi byli w tureckiej i słabo ocenili. :))) To tyle. Jak są pytania proszę śmiało, postaram się odpowiedzieć na bieżąco, teraz lecę nastawiać entą pralkę prania.
  • kamawoj 22.05.14, 10:49
    Zuz a jak wygląda sprawa obiadków w słoiczkach? jest sklep na terenie hotelu? a jeszcze sprawa pampersów... można gdzieś w mieście dokupić??w miarę w przystępnych cenach..
  • Gość: Zuz IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.14, 13:09
    Oj my akurat już nie mieliśmy potrzeby, ale na dole w hotelu był bardzo dobrze zaopatrzony sklep i jestem pewna ze mi tam śmignęły pieluszki i obiadki chyba też. Co do miasta to na bank dostaniesz.
  • Gość: kaskap1 IP: *.advicom.pl 04.06.14, 10:36
    Witam, właśnie w sobotę wróciliśmy z tegoż hotelu. Potwierdzam, w sklepie znajdują się pieluszki dla dzieci, smoczki, butelki też. jeżeli chodzi o żywność w słoiczka to nie widziałam.
    Hotel godny polecenia.
  • kamawoj 04.06.14, 13:24
    Dziękuję za informacje:) a jak z wi fi? Jest tylko w głównym lobby?
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.14, 22:58
    Można prosić o jakieś bliższe informacje o hotelu, jak jest z meldunkiem, warto włożyć coś w paszport...które budynki/pokoje Państwo polecacie, czy maluchy prawie dwu-letnie będą miały tam co jeść, a może jakieś wycieczki w okolicy..typu delfinarium, z góry dziekuję
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.14, 23:22
    Kto był i napisze coś o nowootwartym aquaparku???
  • Gość: basiap IP: *.tychy.vectranet.pl 19.06.14, 17:00
    witam!
    My jedziemy 25czerwac do 5lipca.Tez mamy pokój 2-os z dostawka i łóżeczkiem.Zastanawiam się ile wlozyc do paszportu,żeby załapać się na pokój rodzinny...Normalnie dopłata do rodzinnego była ok 1200zł,wiec zrezygnowaliśmy.Wtedy w maju może był większy luz i dali rodzinny pokój.Martwie się jak to będzie z naszymi 2 małymi dziecmi 2 i 6lat
    z tymi dostawkami,łozeczkiem,wózkiem :/...A który budynek jest najbliżej tego statku pirackiego?...dla dzieci.. Czy wszędzie jest w miare optymalnie?....
    Jeśli bym moglas prosić o nr tel na maila,chetnie zadzwonię popytać o więcej :).
    pozdrowienia dla wszystkich wczasowiczów :)
  • Gość: dorota IP: *.play-internet.pl 13.08.14, 19:20
    no i jak było????
  • Gość: kam IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.08.14, 20:38
    wróciłam kilka dni temu z Worlda- pobyt dwa tygodnie z dzieciakami. hotel super, aqua park rewelacja, jedzonko pyszne, brak kolejek - mimo że to pełnia sezonu, menu dla dzieciaków, pokoje schludne, mieszkaliśmy w super 2 pietrowych bungalowach ze szklanymi balkonami- wszędzie od nich blisko( położone wśrod zieleleni )- pokoje zaczynały sie na 50... inne pokoje są w 3 pietrowych blokach długich jak wąż- wygladało to jak osiedle:)- jest ich kilka. są blisko amfiteatru wieć dość głośno. hotel oceniam bardzo dobrze. pozdrawiam ps więcej moge napisać na priv
  • Gość: kasiula IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.14, 22:15
    Mam pytanie dotyczące internetu, my wprawdzie lecimy dopiero 17 września do tego hotel, bezpłatny jest w lobby a płatny w pokojach??ile kosztuje i jak to działa ktoś wie, jest ograniczona ilość urządzeń na których działa w pokoju??
  • Gość: kam IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.08.14, 07:17
    W lobby działa słabo, najlepiej korzystać z niego do południa. Za 15euro tygodniowo można mieć w pokoju na jedno urządzenie.
  • Gość: lui IP: *.iticu.edu.tr 18.06.15, 10:17
    A za 30 euro na trzy urządzenia
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 22.06.15, 12:28
    Działą na kilku...w tamtym roku 3 telefony na jednym haśle działały...w całym hotelu...po tygodniu zadka wyłączają jesli odpoczywacie dwa...z tego co pamiętam to login to numer pokoju a hasło to numer paszportu...przez nich wprowadzony...
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.14, 19:27
    HOP HOP WRÓCIŁ KTOŚ Z PEGASOSA???

obyło sie bez problemów....czekamy na jakieś wieści opinie...
  • Gość: Aniela IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.06.15, 09:34
    Byliśmy w Pegasos World 23-30.05.15.
    Hotel bajka, wszystko super, tylko jechać i wypoczywać.
  • kamawoj 25.06.15, 12:42
    Aniela MOŻESZ podać maila, mam kilka pytan co do hotelu:) z góry dziękuję
  • Gość: Aniela IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.15, 22:00
    anielam975@interia.pl. Pytaj :)
  • Gość: kasia IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.06.15, 06:43
    Czy ktoś może napisać coś więcej o tym hotelu. Lecimy 18 lipca z 8 letnim synem. W której części są najlepsze pokoje?
  • Gość: toicha2015 IP: *.175.90.34.static.turktelekom.com.tr 29.06.15, 09:14
    Myślałem,że będę mógł coś napisać,ale na lotnisku w Antaly dowiedziałem się,że Exim zmienił mi hotel z powodu braku miejsc w Pegasos (podobno zrobiono za dużo rezerwacji. Na szczęście na Magic Life Waterworld w Belek.
  • Gość: Ginaa85 IP: *.play-internet.pl 29.06.15, 16:29
    Kasia skąd lecisz? My też wylatujemy 18 lipca do tego hotelu ;)
  • Gość: Kasia IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.06.15, 20:36
    Lecimy z Warszawy a Wy?
  • Gość: kasia IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.06.15, 20:40
    Na jak długo lecicie? Posiadacie szczęście w postaci dziecka?
  • Gość: Gina IP: *.play-internet.pl 29.06.15, 22:05
    A my z Katowic ;)
    Tak,córka lat 9 i syn lat 11;)
    A Wy? Mam nadzieje,ze corka bedzie miala jakas kolezanke. Za kazdym razem trafiają sie sami koledzy
  • Gość: toicha2015 IP: *.175.90.34.static.turktelekom.com.tr 29.06.15, 22:19
    Jak pisalem wyzej Hotel sprzedal za duzo miejsc i trzeba sie liczyc ze zmiana hotelu. Niestety Exim informuje o tym dopiero na miejscu na lotnisku...
  • Gość: Gina IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.06.15, 23:16
    My lecimy z Itaka,więc mam nadzieje,ze Oni nam takiego psikusa nie wywiną. Wczasy kupowaliśmy w listopadzie,zaraz jak wyszla oferta Lato 2015z
  • Gość: Kasia IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.06.15, 20:18
    My tak jak pisałam lecimy z 8 letnim Maksiem. Może chłopaki będą mieli okazję się poznać i razem spędzić czas. O której macie wylot?
  • Gość: Gina IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.06.15, 22:31
    Pewnie,czemu nie :)
    My mamy wylot chyba 5:30 o ile dobrze pamietam. A Wy?
  • sim14 30.06.15, 15:41
    My też kupowaliśmy w listopadzie, mam nadzieję, że nie zmienią nam hotelu, szczerze mówiąc nawet sobie tego nie wyobrażam, bo dzieciaki czekają na ten nowy aquapark i odliczają dni do wyjazdu.
  • Gość: Kasia IP: *.warszawa.vectranet.pl 01.07.15, 18:40
    My lecimy o 7:00 o ile nic się nie zmieni. Dobrze, że wyjazd już blisko - nie możemy się doczekać:))
  • Gość: Gina IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.07.15, 22:54
    My tez juz odliczamy dni;)
    Wpadaj na forum
    www.wakacje.pl/forum/turcja/1609953-turcja-2015-lista-wylotowa-wielkie-odliczanie/page48
    Tam jest nas wiecej ;)
  • Gość: Anetka68 IP: 176.58.22.* 04.07.15, 17:45
    Byłam w Pegasos na początku czerwca. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.
  • sim14 04.07.15, 19:32
    Z jakim biurem byłaś? Gdzie zostałaś zakwaterowana? Napisz proszę jakie są Twoje wrażenia, ew. jakieś porady? My lecimy 1 sierpnia z Exim Tours i mamy pokoje rodzinne.
  • Gość: Anetka68 IP: 176.58.22.* 04.07.15, 22:11
    My byliśmy również Eximem. mieliśmy pokój z dwoma dostawkami, na miejscu jednak dostaliśmy rodzinny pokój. Nr pokoju 1410. Bardzo blisko aqua parku. Lokalizacja super wszędzie blisko. Pokoje wyremontowane. Porażką było zakwaterowanie, ponieważ na miejscu byliśmy już o ok 8 rano a pokój dostaliśmy dopiero 14. Tak zaczyna się doba w tym hotelu. Dodam , że było z nami maleństwo 11 miesięczne.
  • sim14 05.07.15, 08:10
    I gdzie koczowaliscie przez ten czas do 14? Zapewniono Wam jakiś posiłek? Czy Exim uprzedził Was o tym, że pokój dostaniecie dopiero o 14? My będziemy jeszcze wcześniej bo ok. 5 rano i pewnie nie będziemy myśleć o niczym innym jak o położeniu się do łóżka...
  • Gość: Anetka68 IP: *.adsl.inetia.pl 05.07.15, 19:53
    Niestety koczowaliśmy przy recepcji. O tym że pokoje dostaniemy dopiero o 14 dowiedzieliśmy się oczywiście na miejscu. Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni. Oczywiście od momentu przybycia do hotelu jesteście jego gośćmi i możecie ze wszystkiego korzystać, picie i jedzenie do woli:)
  • sim14 06.07.15, 05:52
    O, to zadzwonię do Exima, bo myślę że po podróży w nocy i to z dziećmi bardziej mi zależy żeby się wyspać a nie najeść i kuknę też do umowy co tam jest napisane w tej kwestii. Ale tak sobie myślę skoro mamy wczasy od 1 sierpnia, no to jakby już od tej daty od godz.14 powinien być pokój.
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.07.15, 08:41
    Cześć,
    Napisz proszę jak wygląda sprawa sejfu. Czy w pokoju jest i czy trzeba za niego płacić ?
    Czy w pokoju jest np. czajnik ?
    Jak wygląda sytuacja z leżakami przy basenie i na plaży, mam na myśli czy trzeba koczować w godzinach bardzo wczesnych ?
    Czy na coś trzeba zwrócić uwagę ?
    Polecasz jakieś wycieczki ? Jedziemy z dzieckiem 8 lat, więc nie wiem czy się na takie szykować ?

Pozdrawiam
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.07.15, 22:38
    Cześć,
    Napisz proszę jak wygląda sprawa sejfu. Czy w pokoju jest i czy trzeba za niego płacić ?
    Czy w pokoju jest np. czajnik ?
    Jak wygląda sytuacja z leżakami przy basenie i na plaży, mam na myśli czy trzeba koczować w godzinach bardzo wczesnych ?
    Czy na coś trzeba zwrócić uwagę ?
    Polecasz jakieś wycieczki ? Jedziemy z dzieckiem 8 lat, więc nie wiem czy się na takie szykować ?

Pozdrawiam
  • Gość: Anetka68 IP: *.adsl.inetia.pl 05.07.15, 19:58
    Zarówno sejf jak i czajnik jest w tym hotelu płatny. 2 euro za dobę. Jednak naprawdę sejf nie jest potrzebny. Zostawialiśmy wszystko w pokoju i nigdy nic nie zginęło. Nie słyszałam również , żeby komuś coś. Co do leżaków toi my byliśmy przed sezonem ale przy basenach trzeba było zajmować je bardzo wcześnie rano ( 6.00) . Co do plaży to zawsze i o każdej porze było dużo wolnych . Ja byłam z rocznym dzieckiem wiec nie korzystałam z wycieczek. Byliśmy tylko na własną rękę w Side ok 8 km. POLECAM
  • Gość: kasia IP: *.play-internet.pl 06.07.15, 21:52
    Czy wodę butelkowaną dają do pokoju? Czy wkładaliście coś do paszportu, aby dostać lepszy pokój? Napisz proszę czy w restauracji są straszne kolejki?
  • Gość: Anetka68 IP: *.adsl.inetia.pl 07.07.15, 21:45
    Wody w butelkach jest pod dostatkiem. Na każdym kroku są lodówki z butelkowaną wodą i można ich brać do woli. Co do kolejek w restauracji to my byliśmy przed sezonem wiec kolejki były małe, nie wiem jak w sezonie. W paszport nie dawaliśmy a pokój mieliśmy rodzinny i świetnej lokalizacji.
  • Gość: Jacek IP: *.zambrow.net.pl 08.07.15, 20:07
    Czy mogłabyś podać e-maila ? Mam trochę pytań bo się tam chcę wybrac a w zamian mogę zdać relację z hotelu Caretta Beach Resort na Zakynthos w Grecji. Hotel wybitnie dla rodzin z dziećmi.
  • Gość: Aneta68 IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.15, 21:33
    Mój email defekt.jg@wp.pl
  • Gość: Aneta68 IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.15, 08:38
    defekt.jg@wp.pl to mój email
  • Gość: monia IP: *.ap-media.pl 28.07.15, 10:32
    Bylam w caretta beach od 10-17.07.2015. Super hotel, wczasy b.udane, Grecy cudowni, zyczliwi, usmiechnieci i chetni do pomocy. Lokalne biuro zante magic tour goraco polecam. Sa solidni, a po 2 popierajami swoich rodakow, bo inne nacje trzymaja sie razem. W razie pytan, chetnie odpowiem monikab.77@poczta.fm
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 10:39
    Chyba Ci się fora pomyliły ;-)
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 14.07.15, 18:23
    Co lepiej zabrać dolary czy euro ?
  • clarissa1982 19.07.15, 19:59
    Witam, lecimy pod koniec sierpnia do tego hotelu, mam jedno pytanko, jak wygląda sytuacja z lodami w tym roku? czy są oplata dla Polaków?
  • Gość: Zet IP: *.0.137.138.dynamic.ttnet.com.tr 19.07.15, 22:43
    Obawiam się, że nie będziesz w tym hotelu. Wszyscy z Pegasos kierowani są do Magic Club Water World. Stały numer Exim od 4 tygodni :(
  • sim14 20.07.15, 00:16
    Nie strasz...że co? Że jak? Wszyscy jak jeden mąż?
  • Gość: Zet IP: *.0.137.138.dynamic.ttnet.com.tr 21.07.15, 18:20
    Zapytaj w biurze kiedy ostatnio ich goście byli zakwaterowani w tym hotelu ?
    Sam rezydent w Turcji mówi o 4 tygodniach problemów z kwaterowaniem w Pegasos World. Oczywiście życzę Wam najlepiej, ale widząc na miejscu co się dzieje to śmiem napisać marne szanse. Dostałem zapewnienia mailowo i telefonicznie o tym, że będziemy w tym hotelu, jednak na miejscu obraz był inny.
  • sim14 21.07.15, 19:25
    Serio? Pisałam i rozmawiałam z Eximem, powiedzieli, że na pewno będziemy w Pegasosie, no ale teraz to już nie wiem, czy im wierzyć, czy nie. Myślałam, że umowa do czegoś zobowiązuje a i rezerwacja w listopadzie pozwoli uniknąć takiej sytuacji. Lecimy 01.08, na 2 dni przed wylotem mają się kontaktować i przesłać vouchery i wtedy mamy wszystko mieć potwierdzone. Czy masz jakiś adres e-mail do siebie? Pozdrawiam.
  • Gość: Jacek IP: *.play-internet.pl 21.07.15, 20:36
    Dzwoniłem do tych idiotów z Exima i mówią wprost że nie dają gwarancji i sie w umowie pod tym nie podpiszą by dac 100% gwarancji ze otrzyma się pobyt w rezerwowannym nawet na pół roku wczesniej Pegadosie. No jakieś jaja. A moze Pegasos to rodzaj wabika by po przylocie do Turcji przerzucac turystow do innych hoteli. Co na to Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentów ?
  • sim14 21.07.15, 20:57
    No może nie nazywajmy ich idiotami...ale o ile to wszystko prawda, to jestem na maxa wnerwiona. A jeszcze jakbym sie o zamianie miała dowiedzieć po przylocie, to nie ręczę za siebie...Kiedy lecisz?
  • Gość: Jacek IP: *.play-internet.pl 21.07.15, 22:25
    No raczej tak robią zew informacje dostajesz na lotnisku co byś nie miała mozliwosci powrotu. Obawiame ze wówczas pierwsza ich wyzwiesz od idiotow. Zadzwon do nich do biura to potwierdza ze nie dają Ci gwarancjj otrzymania zarezerwowanego hotelu.
  • sim14 21.07.15, 22:36
    Nie pozostaje mi nic innego jak czekać, niby mnie zapewnili, że w dziale produktu sprawdzili i ze będziemy w Pegasosie, ale myślę, że to ściema dla uspokojenia mnie :-(.
    To ja się pytam: po co podpisywanie umowy na konkretny hotel?
  • Gość: Zet IP: *.0.137.138.dynamic.ttnet.com.tr 21.07.15, 22:55
    Tez mialem taka odpowiedz z dzialu produktu :) i telefon dzien przed wylotem...
  • sim14 21.07.15, 22:58
    No to wszystko jasne :-(.
  • sim14 21.07.15, 23:09
    To w jakim jesteś hotelu i jak tam jest?
  • bananas.only 22.07.15, 10:53
    Mam pytanie odnośnie Eximu i hotelu Pegasos. Czy zawsze przenoszą do tego Magic Life Waterworld? Czy też do innych hoteli? Od samego Eximu raczej się nie dowiem, bo idą w zaparte, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Jedziemy 22/08, wracamy na początku września. W sumie chciałabym wiedzieć , gdzie łaskawie pojadę na wakacje. Każdy hotel ma jakieś swoje "prawa", którymi się rządzi. Dobrze byłoby się z tym zapoznać przed wyjazdem, podczytując opinie czy fora. Jesteśmy zaszokowani postawą Exima. Dzieciaki przeżywają, że nie trafią do aquaparku, który sobie wymarzyły. Okazuje się, że nawet nie wiem do jakiej miejscowości trafię!
  • Gość: Gość IP: *.dynamic.cdma.plus.pl 22.07.15, 11:05
    Postawa Exim Tours to jakiejś jaja. Twierdzą że nie gwarantują że się trafi do Pegasosa. Powiedziałem że dopłacę ale chcę tam lecieć gdzie zamawiałem ale chce mieć gwarancje, a oni że nie podpiszą się pod umową i żadną gwarancją.
    To kur...a o co tu chodzi ? To może będą na lotnisku w Turcji rzucać monetę gdzie kogo zawiozą ???
    A może by tak napisać to TVN niech zrobią trochę dymu to jak im się zacznie d....a palić to może przestaną olewać klientów. W innych biurach takij jaj nie ma. Przynajmniej w tych lepszych .
  • sim14 22.07.15, 11:11
    Jestem za. Bo my też chcemy tylko do hotelu, który wybraliśmy w listopadzie. Przypomniało mi się, że jak zamawiałam ten hotel, to babka z Exima powiedziała mi, że oni przejęli Pegasosa po Itace i maja go pierwszy raz w ofercie. Może wczesniej tez były takie problemy? tylko co mnie to obchodzi??? Płacę, więc wymagam.

Gość portalu: Gość napisał(a):

> Postawa Exim Tours to jakiejś jaja. Twierdzą że nie gwarantują że się trafi do
    > Pegasosa. Powiedziałem że dopłacę ale chcę tam lecieć gdzie zamawiałem ale chc
    > e mieć gwarancje, a oni że nie podpiszą się pod umową i żadną gwarancją.
    > To kur...a o co tu chodzi ? To może będą na lotnisku w Turcji rzucać monetę gdz
    > ie kogo zawiozą ???
    > A może by tak napisać to TVN niech zrobią trochę dymu to jak im się zacznie
    > d....a palić to może przestaną olewać klientów. W innych biurach takij jaj nie
    > ma. Przynajmniej w tych lepszych .
  • dagmarkat1978 31.07.15, 08:30
    Ja niestety przeżyłam to wszystko o czym piszecie tutaj na forum.Doleciałam z dzieckiem do Turcji i na lotnisku rezydentka poinformowała mnie ,że nie ma dla mnie miejsca w Pegasus Club (termin 22-29 lipca).Powiedziałam,ze chce wracac do Polski, dostałam informacje,że oczywiscie moge,ale na własny koszt. Zabrano mnie do hotelu o nizszym standardzie, Top hotel w Incekum, z zapewnieniem,ze mnie przeniosą,ale na zapewnieniach sie skonczyło. Polecialam z biurem Exim pierwszy i ostatni raz. Szok!!!!!
  • sim14 22.07.15, 11:06
    Tak się zastanawiam, czy by do hotelu nie napisać i zapytać wprost o swoją rezerwację? Czy to ma sens i czy w ogóle udzielą mi odpowiedzi?
    Dobrze to ujęłaś, my też przez kilka m-cy oglądliśmy filmiki na youtubie z Pegasosa, czytaliśmy opinie, robiliśmy taki przedwyjazdowy rekonesans, a tu ma nas czekać zmiana hotelu :-(. Co to w ogóle ma znaczyć?! A miało być tak pięknie...

bananas.only napisała:

> Mam pytanie odnośnie Eximu i hotelu Pegasos. Czy zawsze przenoszą do tego Magic
    > Life Waterworld? Czy też do innych hoteli? Od samego Eximu raczej się nie dowi
    > em, bo idą w zaparte, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Jedziemy 22/08
    > , wracamy na początku września. W sumie chciałabym wiedzieć , gdzie łaskawie po
    > jadę na wakacje. Każdy hotel ma jakieś swoje "prawa", którymi się rządzi. Dobrz
    > e byłoby się z tym zapoznać przed wyjazdem, podczytując opinie czy fora. Jesteś
    > my zaszokowani postawą Exima. Dzieciaki przeżywają, że nie trafią do aquaparku,
    > który sobie wymarzyły. Okazuje się, że nawet nie wiem do jakiej miejscowości t
    > rafię!
  • bananas.only 22.07.15, 11:25
    Mam pytanie: Czy komuś UDAŁO się tam trafić w tym roku, po zakupieniu wycieczki w Eximie i podzieli się z nami swoim "szczęściem"?
  • sim14 22.07.15, 11:38
    Założyłam w tej sprawie osobny wątek na forum.

bananas.only napisała:

> Mam pytanie: Czy komuś UDAŁO się tam trafić w tym roku, po zakupieniu wycieczk
    > i w Eximie i podzieli się z nami swoim "szczęściem"?
  • maluchy_2007 03.08.15, 13:27
    Lody z automatu (włoskie) są dla wszystkich za darmo. Lody algidy (sprzedawane są na kulki/gałki) za 1 EURO .
  • sim14 06.07.15, 15:29
    Dzwoniłam do Exima, zapewnili mnie, że na 100% od razu po przylocie trafimy do swojego pokoju i żadnego koczowania nie będzie :-).
  • Gość: toicha2015 IP: *.175.90.34.static.turktelekom.com.tr 06.07.15, 18:34
    Niestety W tą sobotę ponownie wszyscy turyści z Exima zamiast do Pegasosa World ponownie trafili do innego hotelu- tym razem Asteria w Belek- pytałem rezydenta. (Też rezerwowalem imprezę w listopadzie)
  • sim14 06.07.15, 21:35
    No to nieźle :-(. Ja nie chcę innego hotelu, bo dzieci czekają na aquapark w Pegasos Wolrd. Czy o zmianie hotelu dowiedzieliście się na miejscu? Wszyscy się zgodzili na zmianę?
  • Gość: toicha2015 IP: *.175.90.34.static.turktelekom.com.tr 07.07.15, 20:50
    Informacja dopiero na lotnisku w Turcji - bez dyskusji i alternatywnego wyboru - poinformowano, ze nie mamy wyjscia i musimy brac oferowany hotel, brak rowniez mozliwosci powrotu do kraju bo miejsca w samolocie zajete, wiec wszyscy sie zgodzili. Oferowane hotele sa OK, moze i o wyzszym standardzie, ale niestety nie z takim duzym Aquaparkiem, na ktory rowniez liczylem (przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z loby w hotelu w Turcji)
  • sim14 07.07.15, 21:17
    Pisałam dziś z Eximem, po sprawdzeniu w cyt. "dziale produktu" zapewnili mnie, że nasza rodzina na pewno będzie zakwaterowana w Pegasos World.
  • maluchy_2007 03.08.15, 13:39
    Ja przyleciałam do Turcji 4 lipca w sobotę i trafiłam do Pegasosa, więc chyba nie wszyscy mają pecha. Wylot z Warszawy. Może dotyczyło to turystów z innych miast, Warszawa trafiła do tego hotelu.
  • Gość: Jacek IP: *.play-internet.pl 03.08.15, 17:01
    Mi już Exim Tours zbrzydł że mi przeszło. Inna sprawa że Turecki rząd rozpoczyna wojne już nie tylko z Państwem Islamskim ale jeszcze z Kurdami.
    I nie chodzi o to ze boje sie zamachu. Raczej mało prawdopodobne że akurat we mnie trafią. Rzecz polega na tym że w przypadku zamachu spakują turystów w samoloty jak w Tunezji i nikogo nie bedą sie pytać.
    Za trzy miesiące oferty first minute I przyznam że mam dylemat.
  • Gość: Aneta68 IP: *.adsl.inetia.pl 07.07.15, 21:48
    a o której macie wylot z Polski przed 24?
  • sim14 08.07.15, 06:20
    Na ten moment mamy wylot o 22.25.
  • Gość: Gina IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 08.07.15, 07:59
    To pokoj musicie miec,bo Wam sie doba juz od
    14 zaczyna w dniu wylotu.
  • sim14 08.07.15, 17:37
    Tak więc, mam nadzieję, że zgodnie z wyborem dane mi będzie gościć w Pegasos World i od razu po przybyciu w pokoju hotelowym, a nie na kanapie przy recepcji ;-).
  • sim14 03.08.15, 20:48
    Jesteśmy od 2 dni w Pegasos World, jesteśmy w raju, chętnie odpowiem na pytania. Exim jak do tej pory na medal !
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.08.15, 21:22
    Prześlij mi proszę zdjęcia zjeżdżalni na adres zet.te@prokonto.pl

Pozdrawiam

Zet
  • Gość: mmbb IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.15, 14:28
    Czyli nie potwierdziły się obawy o przeniesieniu przez exim do innego hotelu?
  • sim14 05.08.15, 16:43
    Nie, absolutnie nie, podobno to był jeden incydentalny przypadek a zamiana była na równie luksusowy hotel. Pegasos World to raj na ziemi, NAPRAWDĘ trzeba być nie wiem kim, żeby się czegoś czepiać. Milion atrakcji, jedzenie do wyboru do koloru o każdej porze dnia, baaaaardzo czysto, przemiła obsługa, POLECAM WSZYSTKIM!!!!!!!
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 05.08.15, 17:35
    To propuje Ci zadzwoń do biura Exim i spytaj czy masz gwarancje że otrzymasz Pegasos który rezorwowałeś. Ano dzwoniłem i Pani z biura z riozbrajaającą szczerością oznajmiła mi że gwarancji nie da bo jej nie ma.
    A może Ty jesteś z biura Exim który próbuje ratować sytacje na forach bo już się wokół biura zaczął robić smród.
  • sim14 05.08.15, 18:20
    Hahahahahahahahahahahaha. ...drogi gościu jestem turystyką z Polski....ludzie przestańcie najlepiej czytać to forum i bzdury, które tu niektórzy wypisują. Siedzę sobie teraz w lobby Pegasosa i naprawdę ciesze się, że tu jestem i na Exima złego słowa nie powiem i piszcie sobie co chcecie, narzekacie i hejtujcie do woli...dobranoc.
  • bananas.only 05.08.15, 18:27
    Też uśmiałam się czytając te głupoty,szczególnie, że sama pytałaś czy komuś udało się tam dotrzeć jadąc z Eximem. Hehe. Warto prześledzić wątek od początku. Mam nadzieję, że też dotrzemy tam bez problemu. Sprawdziliśmy i dostaliśmy potwierdzenie naszej rezerwacji bezpośrednio od Pegasosa. Odliczam dni. Cieszę się, że to takie fajne miejsce ☺
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.08.15, 18:42
    O przepraszam, jest jeszcze jeden nick bez adresu IP ;)
  • sim14 05.08.15, 19:20
    Jest mi naprawdę przykro z powodu jakiś pomówień, oskarżeń, kolejny raz powtarzam, szykujcije się do wyjazdów z kimkolwiek gdziekolwiek do pięknej Turcji, niestety to forum omijajcie szerokim łukiem. ..tu jest polski jad, hejt. Czytajcie holidaychek tam jest dużo fajnych sprawdzonych opinii niekoniecznie po polsku. Teraz lecę na wieczorny show.
    p.s. zdjęcia zjeżdżalni udostępnia wujek google.
  • Gość: Zet IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.08.15, 18:35
    A powiesz nam wszystkim jak to jest, że i w Polsce i w Turcji masz cały czas maskowany adres IP swojego usługodawcy Internetu ?
    Wszystkie osoby, które wypowiadają się na forum mają wskazaną informację do jakiej domeny są zalogowane, a tylko Ty nie masz....
    Hmm, dziwne...
    Co do incydentu jak to nazywasz. Osobiście poznałem na miejscu trzy zmiany rodzin, które przyleciały w różnym czasie i dotknął je ten sam "incydent".
    Sam rezydent pan Łukasz B. poinformował na lotnisku, że taka sytuacja ma miejsce od 4 tygodni, abyło to już przeszło 5 tygodni temu.

Przy okazji.
    Jak tam zdjęcia dla mnie ze zjeżdżalni ?
  • Gość: mmbb IP: *.dynamic.chello.pl 06.08.15, 12:01
    Tak sobie czytam to forum i pan ZET niby miał być w tym hotelu a nic nie napisał że był a miał telefon dzień wcześniej z biura przed wylotem.... a najlepsze ze spotkał tam trzy rodziny które zostały przeniesione, czyli je przenieśli a spotkał je w pegasosie czy co.

Powiem tak ja się kiedyś naczytałem ze w Jungle Aqua Park w Hurghadzie tez wszsytkich przenoszą a na miejscu nic takiego nie miało miejsca, a od jednej pani usłyszałem że mieszkała przy śmietniku hahaha.
    Takie rzeczy sie zdarzaja i to nie jest wina raczej biuro podróży tylko systemu rezerwacyjnego. Oni maja w hotelu około 2 tys osób a biura muszą dopasowac ilość miejsc w hotelach do miesc w samolotach, do tego wycieczki sprzedaja rózne agencje i różne biura i pomyłki się przytrafiają bo to jest szczyt sezonu. Do tego doszłą duża ilość osób które rezygnowały z tunezji i biura musiały ich gdzieś poprzenosić w ostatniej chwili. Ja rozumiem że jeżeli kogoś spotkała taka sytuacja to jest zły i będzie pisał na forach przez co wyolbrzymia problem ale pamiętajmy że osoby kóre wakacje spedzają bezproblemowo nie piszą na forach prawie wcale.
  • Gość: mmbb IP: *.dynamic.chello.pl 06.08.15, 14:09
    Moją rezerwacje osobiście potwierdził Saim Akpinar ( Saim.AKPINAR@tthotels.com) pracownik hotelu Pegasos World, zawsze około miesiąc przed wylotem potwierdzam swoją rezerwacje w wybranym hotelu i zawsze dostaje odpowiedź maksymalnie po trzech dniach i tym razem też tak było, także mam nadzieje że nie będzie problemu i tym razem.
  • bananas.only 06.08.15, 15:55
    Zrobiliśmy tak samo. Otrzymaliśmy scan z naszymi danymi bezpośrednio z Pegasosa potwierdzający naszą rezerwację. Mam nadzieję, że będzie spokojnie i wszystko odbędzie się zgodnie z planem.
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 06.08.15, 18:01
    Życze Wam aby wszystko poszło dobrze choć potwierdzebnie otrzymane na kilka dni przed wylotem coś znaczy. Na miesiąc przed, zupełnie nic. Skąd wogóle bierze sie problem ? Ano stąd, że jeśli niemieckie czy angielskie topowe biuro podróży naciska na dyrekcje hotelu w pełni sezonu, że potrzebuje dodatkowo 100 miejsc, to je dostaje kosztem innego mniej renomowanego biura.
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
    Musicie to zrozumieć, że hotelarz bedzie dbał o interes tych z którym robi większe interesy. To jest chyba jasne ? PRAWO BUSZU - silniejszy więcej może.
    Mnie Pegasos chodzi po glowie od dawna i o ile mi Exim nie zapewni na piśmie że polecę tam gdzie zrobiłem ptrzedpłate to z nimi sie nie wybiorę.
    Na razie dam na msze, żeby ten hotel miało w ofercie jakieś biuro z pierwszej trójki rankingu bo póki co jesteśmy skazani na Exim.
    Rok temu był w ofercie bodaj Itaki tylko nie wiedzieć czemu na jednym roku sie skończyło. Ktoś komuś nie pasował......
    Powtórzę. Niech mi ktoś z biura Exim da zapewnienie w dowolnej formie ( najlepiej pisemne)j że nie wyląduje w innym hotelu. Płace i wymagam. Czy to tak wiele?
    Licze ze cos sie poprawi i za rok polece z Eximem do Pegadosa.
    Na razie nie ma takiej opcji.
  • Gość: mmbb IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.15, 09:31
    To dla tych co myślą że exim to jakaś firemka:
    Exim Tours jest częścią holdingu z centralą w Pradze. Oprócz polskiej spółki, należą do niego czeski Exim Tours i spółki Kartago Tours na Słowacji i na Węgrzech. 51 procent udziałów w holdingu kupił w maju zeszłego roku niemiecki koncern Rewe. 49 procent zostało w rękach założyciela i prezesa firmy Ferida Nasra.

Rewe to z kolei drugi koncern turystyczny w Niemczech (13,3 proc. rynku w 2010/2011 r.), po TUI Deutschland (18,1 proc.), a przed Thomasem Cookiem (12,9 proc.). Jego najbardziej znane marki turystyczne to ITS, Jahn Reisen, Tjaereborg i Dertour.
    Rewe jest też znany jako właściciel supermarketów Billa i Penny. Obroty koncernu w 2011 roku wyniosły 52 mld euro.
  • kaziaral 07.08.15, 10:26
    Zgadzam sie z przedmowca mmbb
    dodam,ze Rewe posiada oromna siec swoich supermarketow REWE,a jego biura podrozy ITS,
    Jahn Reisen, Tjaerborg i Dertour to bardzo renomowane biura podrozy
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 07.08.15, 17:15
    No chyba forum odwiedził ktoś z biura Exim.
    Witamy.
    Na rynku polskim cieniutko. W rankingu za rok 2014 po analizie zysków 8 miejsce więc wynik nie powala, ale mnie to nie interesuje.
    Dalej czekam na informacje kiedy biuro podróży Exim przy podpisywaniu ze mną umowy da mi pisemną gwarancje ze wyląduje w Pegasosie a nie w innym hotelu.
    Czy ja k...a pisze po chińsku ?
    Panie pracownik biura Exim czekam na odpowiedz bo dalej interesuje mnie Pegasos i może być nawet z Eximem ale na przejrzystych i jasnych warunkach.
    Najwiekszym draństwem jest to że turyści o zamianie hotelu są informowani po wylądowaniu samolotu.
    To co przed wylotem nikt nie wiedział ????
    Nie. Chodzi o to by turysta nie mógł już zrezygnować.
    Zapodaj telefon do bosa
  • Gość: mmbb IP: *.play-internet.pl 09.08.15, 09:38
    Ty się człowieku lecz, wszyscy w przeciweństwei do ciebie lecą na wakacje i za nie zapłacili a nie sie zastanwiają nad czymś czego ich nie dotyczy, kupiłeś wczasy w eximie? Nie kupiłeś, węc przestań pisać głupoty, bo za nim za nie zapłaciśż to chyba weźmiesz kredyt, mnie stać na wakacje i mam to w du... czy mnie przeniosą czy nie a nawet gdyby to za rok pojade gdzię indziej. Ja jade odpocząć z rodziną i swoim synem i to dla niego są wakacje a jemu wystarczy tylko woda i słońce. Mam dobra rade dla przedmówcy, jedź nad polskie morze i wbij sobie parawan o 6:00 rano żeby przez przypadek nikt Ci plaży nie zajął.
  • sim14 09.08.15, 13:56
    mmbb BRAWO!!!!!!!!W końcu ktoś napisał coś sensownego. Ja zostałam posądzona, że niby to jestem z Exima tylko dlatego, że napisałam iż nie mam biuru nic do zarzucenia...żenua. Jak masz jakieś pytania co do Pegasosa to chętnie odpowiem, pisz na priv. Jestesmy tu jeszcze do soboty. Pozdrawiam
  • clarissa1982 10.08.15, 19:46
    hej, czy kwestia lodow zostaje bez zmian? trzeba placic? pozdrawiam
  • sim14 10.08.15, 20:21
    Są darmowe lody, ale nie specjalnie smaczne, taka woda słodka zmrożona, my kupujemy rożki i lody na patyku.
  • clarissa1982 11.08.15, 18:59
    ok, dzięki za info, a jak pokój? w jakim bloku jesteście? Ja mam w rezerwacje na pokój rodzinny, jadę z dziećmi i rodzicami. Zastanawia mnie tylko jak jest rozlokowana łazienka w tych rodzinnych. Podobno w paru pokojach sa przesuwane drzwi a w niektórych nie. Pozdrawionka i miłego wypoczynku :) aaa jeszcze jedno jak z komarami? już kupiłam spraye i do wtyczki urządzenie, po wcześniejszych postach.
  • sim14 12.08.15, 13:20
    Jesteśmy w części z numeracja 14....czysciutko, po remoncie, drzwi przesuwnych nie mamy, to taki apartament z 2 pokojami, odzdzielone normalnymi drzwiami, łazienka jedna duża, prysznic duży z deszczownicą, komarów brak, w ogóle żadnych insektów nie zauważyłam, przylatywac i wypoczywać, ja na nic nie narzekam :-) WSZYSTKO mi się podoba i baseny i plaża (przepiękna! )i jedzenie i obsługa i atmosfera....
  • clarissa1982 13.08.15, 19:22
    dzieki bardzo za wszystkie info. pozdrowionka
  • malgosia.ska 12.08.15, 13:53
    Witam,
    dzisiaj wróciłam z Pegasos. Pierwszego dnia dostaliśmy dwa pokoje w części z nr 23... To ten budynek do głównej drogi. Niestety trafiliśmy najgorzej jak można. Biuro podróży A(..) kwateruje tam Polaków w pokojach standard, które do standardu maja bardzo daleko. (Maja w ofercie eko i standard - wszyscy do tego budynku niestety szli) Trzeba negocjować bo to nie warunki na ten standard, pokój o wiele mniejszy. Nie będę marudzić bo kierownik recepcji zrekompensował wszystko i nazajutrz dostaliśmy pokój rodzinny (dla dwóch rodzin) mieliśmy również 14... w budynku głównym. Całość to dwie sypialnie + ogromny pokój wypoczynkowy z pięknym widokiem i dwie łazienki. Jedna łazienka połączona z większą sypialnią, druga ogólnodostępna. Urządzony bardzo schludnie. Sprzątany gdy tylko była prośba.
    Powiem tak, początkowa przygoda z beznadziejnym pokojem nie zburzyła tego co tam przeżyliśmy. Takiej plaży może pozazdrościć każdy inny hotel na wybrzeżu. Obsługa dba non stop by każdy był zadowolony. Baseny cudowne, ogród nieziemsko zadbany, a jedzenie ?? Bajka. czytałam opinie, że jest monotonne - owszem bo jest wszystko co tylko się chce i to non stop ;-)) Chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam
  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.16, 19:42
    Czy ktoś wybiera się do tego hotelu w tym roku ??
  • Gość: turystka IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.16, 17:07
    Zabrać ze sobą cos od komarów, krem do opalania i dobry humor...wybór super...aquaparka zarowno dla duzych jak i małych super...jedzenia mnostwa, super plaża ...aż zazdrszczę..chętnie tam jeszcze wrócimy!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka