Dodaj do ulubionych

First Minute czyli oszuści z Itaki

07.03.12, 13:11
Nie wiem czy ktoś z Was zauważył jaki piękny przekręt zrobiła Itaka na tzw first minute.
Podobno do 29.02 obowiązywała cena z 40% zniżką ceny podane zawierały podobno zniżkę. trąciło mi to o ściemę bo od kiedy promocja nie ma ceny wyjściowej.Więc śpiesząc się mówię skorzystam no i zapłaciłem za wczasy 2819zł z niecierpliwością czekam aż po 1.03 ceny pójdą do góry a tutaj co widzę??? Cena zamiast wzrosnąć to raz że najpierw dwa dni się nie zmieniała a potem ..uwaga SPADŁA NA 2699ZŁ jako Last Minute( wylot jest 14.05) dziwny last 2,5 miesiąca przed terminem. Masakra,przestrzegam wszystkich przed ściemą tego biura.
A może ma ktoś pomysł gdzie mogę oddać sprawę ,może do PIH??
Edytor zaawansowany
  • Gość: mekka IP: *.jjs.pl 07.03.12, 13:22
    To żadne odkrycie, i nie dotyczy wyłącznie Itaki:) firty to marketingowa podpucha, a najtaniej kupuje się w lastach. Kto jednak nastawia się na konkretny hotel i obawia się, że może go zabraknąć w ofercie last, ten kupuje w styczniu-lutym (i płaci frycowe), a ten kto nastawia się na opcję najtańszą, czeka do staniej chwili. Z pewnością w przyszłości się już na to nie nabierzesz:). Szkoda, że nie poszukałeś w necie o "zaletach" first i last, a chociażby przeglądając archiwum tego forum:)
  • Gość: Ewcia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.12, 10:40
    Ja wykupiłam firsta do Turcji w styczniu i w TUI i zapłaciłam DUŻO taniej, teraz ten hotel w terminie w którym lecę jest droższy o prawie 700 zł od osoby, a ja zapłaciłam ok. 1400 zł taniej za 2 osoby i mam gwarancję niezmienności ceny, więc nie wszystkie biura oszukują na first minute. A w grudniu było jeszcze taniej, tylko nie mogłam rezerwować, bo nie miałam zaklepanego urlopu w pracy w tym terminie. W last minute nie miałabym szans kupić pobytu w tym hotelu i w pokoju z widokiem na morze, bo w lastach zostają raczej niezbyt fajne hotele, które wcześniej się nie sprzedały, w ubiegłym roku ten hotel z pewnością nie był w lastach, bo chciałam do niego jechać już wcześniej.
  • pucek01 08.03.12, 10:49
    urzekła mnie Twoja historia ale jak ona ma się do tematu?
    chodzi mi tutaj stricte o nieuczciwość itaki a nie o esej kto co sobie wykupił w innym biurze.
  • Gość: Ewcia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.12, 10:57
    "urzekła mnie Twoja historia ale jak ona ma się do tematu?
    chodzi mi tutaj stricte o nieuczciwość itaki a nie o esej kto co sobie wykupił w innym biurze"

Autor: Gość: mekka
    "To żadne odkrycie, i nie dotyczy wyłącznie Itaki:) firty to marketingowa podpucha, a najtaniej kupuje się w lastach......Z pewnością w przyszłości się już na to nie nabierzesz:)."

Odpowiadałam na ten wpis mekki, która twierdziła, że wszystkie biura stosują to samo co Itaka, co moim zdaniem nie jest prawdą, i to na tyle.
  • simon_r 30.07.12, 17:12
    Ale jaka nieuczciwość??... zwykły chłit marketingowy
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • ann.a48 30.07.12, 18:38
    te hity własnie wykładają Biura Podrózy a cierpią na tym klijenci, bo jak to się mówi że nikt nikogo do niczego nie nakłaniał - to podłe i chamskie, jak słowo nieuczciwe Ci sie nie podoba!!!
  • simon_r 07.08.12, 22:16
    dlatego własnie nie jeżdżę z biurami podróży jeśli nie muszę :))
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • Gość: Zdezorientowana :) IP: *.unknown.vectranet.pl 19.08.12, 17:17
    Hohoho, jaka dyskusja aż nie wiem od którego postu zacząć czytać żeby się włączyć do dyskusji, dlatego nawiążę do głównego tematu, lub poprzedniej wypowiedzi. Jeśli chodzi o mnie to za granicę, wolę wyjeżdżać z biurem podróży, a co do first minute nie mam zastrzeżeń.
  • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.12, 16:49
    nie rozumiesz co znaczy gwarancja nie zmiennosci ceny to znaczy min to ze jezeli zdrozeje paliwo czy euro pojdzie w góre to nie podniosa ci ceny wczasow a cena za ten hotel moze isc jeszcze w dół tyle ze zmiennią nazwe oferty jak np.mistrzowskie last minet i na to nic nie poradzisz czytaj posty na forum stara taktyka biur
  • Gość: freeola IP: *.bb.online.no 07.03.12, 13:42
    To prawada. Najpierw jest cena first minute. ta cena nie jest ani niska ani wysoka. To taka srednia cena. Potem ceny ida w gore. a tydzien przed wylotem spadaja. Ale zdadzam sie ze czasemmoze nie byc juz wybranego hotelu. Ja w zeszlym roku wykupilam first minute. Zaplacilam 4200zł. W tym roku bede czekac na lasta, a chcemy wydac do 3000zł za 2 osoby. Pozdrawiam
  • pucek01 07.03.12, 13:48
    owszem jest first time i jest cena podobno po 40% obniżce ale zanim nadejdzie last powinna cena wzrosnąć a nie zmaleć!! nie wierzyłem ze kwota 2800 to cena po obniżce ale miałem nadzieję że po 1.03 wzrośnie o jakieś 20% a ona zmalała o 10% więc jaki to first???ponadto do wylotu jest ponad 2 miesiące więc dziwny last minute zrobiła Itaka. Nie może tak być że bez konsekwencji celowo nabierają ludzi
  • Gość: mekka IP: *.jjs.pl 07.03.12, 14:08
    First Miniut to oferta która zwykle trwa przez listopada do grudniu, czyli na otwarciu nowej sprzedaży sezonowej. Wówczas można wykupić wczasy o 30 % mniej niż ceny katalogowe, dochodzą jeszcze jakieś bonusu typu wycieczka fakultatywne w cenie. W styczniu i lutym już first raczej nie obowiązują. Jeśli przy ofercie first nie ma gwarancji niezmienności ceny to koszty wycieczki może ulec zmianie za sprawą chociażby zmiany kursu walut, wzrost kosztów transportu, podatków, opłat lotniskowych. To działa również w drugą stronę, jeśli w lutym kurs był wyższy, a w marcu spadł to i cena wycieczki w przeliczeniu na złotówki okazała się niższa.
  • sandra00 08.03.12, 09:30
    to standard - wszystkie biura tak mają ja również kupiłam w innym biurze jeszcze nie wzrosła cena bo niby już miejsc nie ma ale myślę że pokażą się za miesiąc , przekręty robią również z gwarancją najniższej ceny która obowiązuje tylko do 30 marca a potem koniec , jednak zauważ że są hotele których te przekręty nie dotyczą bo się sprzedają z miejsca.
    Itaka sprzedawała kiedyś w first minute hotel Turunc za 2+1 w listopadzie kosztował np.5000 złotych na czerwiec , w styczniu lutym , marcu cena podskoczyła do nawet 8000 zł , a w czerwcu znowu spadł do 5000 zl bo osobiście go wykupiłam .
  • pucek01 08.03.12, 09:34
    no tak... ja właśnie o tym hotelu mówię o którym wspominasz
  • kolpik124 08.03.12, 11:22
    Wykupywaliśmy do tej pory dwa razy first minute z Itaki, raz na Kos, raz do Kusadasi, oba wyjazdy kupowane w styczniuz terminem sierpniowym. Za każdym razem cena była ok. 20-30% niższa od cen obowiązujących od marca/kwietnia.

Zdarzają się jednak okazjonalne promocje, w przpadku Kos przez 2-3 tygodnie w maju była jakaś promocja rocznicowa - 20 urodziny Itaki czy coś w tym stylu i wtedy cena była tylko nieznacznie wyższa od naszego firsta.

Podejrzewam, że takie sytuacje jak autura watku darzają się przede wszystkim w wypadku hoteli które "nie schodzą", te lepsze i bardziej popularne zwykle wykupują się bardzo szybko i itaka nie ma zadnego interesu w dodatkowych upustach.
  • sandra00 08.03.12, 12:26
    ja również zauważyłam że dotyczy to hoteli które nie cieszą się powodzeniem , gdyż pozzostałe dwa razy z Itaki również w firtst minute kupiłam dużo taniej i nie było pożniej w nich miejsca na ten termin , zuważyłam również że w regulaminie najniższej ceny jest taka wzmianka że jeżli klient znajdzie cenę niższą w tej samej promocji , więc wystarczy ze biuro zmieni nazwę promocji i już nie obejmuje Cię gwarancja
  • kolpik124 08.03.12, 12:39
    Hmmm...średnio to logiczne, skoro trwa określona promocja, to trudno aby w jej ramach na dany hotel i dany dzień mogla być jakaś inna niższa cena.

Też kupowaliśmy hotele z gwarancją najniższej ceny, w Itace i nie tylko i zawsze było tak, że zwrot różnicy występował jeśli w okresie od wykupienia hotelu do wylotu pojawiła się niższa cena na ten sam hotel w tym samym terminie, bez względu jaka promocja to była.
  • Gość: mar26 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.12, 14:03
    Podobnie oszukało kilentów biuro AlfaStar. w First minute z wakacje wykupione w lutym cena była z 3549zł 20% a w marcu 3749 zł (wyjściowa 4700). Teraz jest tylko 15 % a cena jest 2849zł ??? W biurze twierdzą że spowodowane jest to wysokim spadkiem euro :). Ale jest sposób na obniżenie ceny. jak ktoś ma wylot na maja i później może zrezygnować z rezerwacji zapłaci karę ok 200zł i następnego dnia zarezerwowac od nowa po niższej cenie.
  • kolpik124 08.03.12, 14:27
    Na czym polegało oszustwo? Czy biuro gwarantowało, że cena nie zmieni się na niższą?
  • Gość: grouposruper IP: *.mofnet.gov.pl 09.03.12, 09:12
    sprzedam ołówek z rabatem 99% - zamiast 9.999 zł za 99,99 zł - kwintesencja.
    Nie opłaca się first na maj - to najtanszy miesiąc w roku i najmniej uczęszczany;
    na maj zawsze lasty są tansze (tzn. po weekendzie majowym i przed Bożym Ciałem);
    kupienie na maj tygodnia w Turcji za 1-1,3 tys. to żaden problem.
    A ten hotel za 2,8 tys. będzie pewnie góra za 1.990 w maju na 2 tyg.
  • pucek01 09.03.12, 09:16
    widzę jasnowidz nam się trafił tutaj,cena podana z dokładnością do złotówki... właśnie od wczoraj termin w którym mamy lecieć jest już niedostępny. więc może nie był to taki zły pomysł kupić pseudo first, nie zmienia to faktu że trzeba uważać
  • Gość: Kader IP: *.159.56.194.static.crowley.pl 09.03.12, 09:39
    Witam!
    Mysmy kupowali w grudniu w BP Grecos pobyt 2 tygodnie w Hotelu Utopia World w Turcji i w pakiecie mieliśmy gwarancje najniższej ceny. Teraz zorientowaliśmy sie że cena spadła i to znacznie za dwie osoby ponad 700 zł . Skontaktowaliśmy sie z BP i bez żadnych problemów zmieniono nam cene, przeliczono i o tyle mamy mniejsza kwote końcową zachowujac wszystkie otrzymane we wcześniejszej promocji bonusy. Dzwoniac do biura spodziewałam sie problemów, unikania zmian itd ale bardzo nas zaskoczyli wszystko załatwione zostało w ciągu jednego dnia a nową umowe mam w ręce. Korzystaliśmy juz z różnych biur ale pierwszy raz lecimy z Grecosa i jak na razie są naprawdę słowni, pomocni a kontakt z nimi jest barzo miły.
    Uprzedzam wszelkie posty , nie pracuje w tym biurze, nie mam nikogo ze znajomych ani rodziny , którzy by mieli z nimi jakies powiązania. Opinia jest moja własna i subiektywna.
    Pozdrawiam
    Kader
  • Gość: m IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.12, 10:04
    Rzeczywiście maj to najmniej oblegany miesiąc i pewnie dlatego są takie zmiany cen,nawet na niższe.My kupiliśmy firsta w grudniu na połowę lipca.Wtedy cena 3.300 i wzrastała po 04.01 i 29.02.Obecnie ten hotel w podobnym terminie(bo naszego już nie było w styczniu) kosztuje prawie 3.940,więc jest spora różnica.A próbowałeś interweniować w Itace?
  • Gość: groupo... IP: *.mofnet.gov.pl 09.03.12, 10:03
    No i dobra jest, żeście kupili;
    jasnowidz- nie jasnowidz, wiem jak jest co roku aczkolwiek Turcja jest bardzo popularna, na pewno w tym roku będzie najczesciej wybieranym kierunkiem,
    detronizując Egipt, odbierając tez trochę chętnych Tunezji czy Grecji.
    Też znajomi wykupili faktycznie 2 miejasca ostatnie w samolocie, potem się krotko okazalo ze faktycznie termin wypadł, potem byl chwilę (moze jakas rezerwacja trzymana a nie potw.), teraz znów nie ma.
    Natomiast prześmiewam taką kwestię - 40% rabatu - czyli co, ok. 4.700 jako cena katalogowa?
    Auto z poprz. rocznika tez czasem nie w styczniu, a w kwietniu ma najlepsza cenę, ale w styczniu mozesz miec 4 kolory i 3 wersje silnikowe, a w kwietniu ostatnią sztukę.
    Mniejsza z tym, udanej pogody i dobrej zabawy :)
  • Gość: dg77 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.03.12, 11:46
    Ja od kilku lat kupuję first minute z Itaki, z tym, że na sierpień. Na miesiące poza wakacyjne lepiej poczekać na lasty, są o wiele tańsze. Ale w hotelu, do którego lecę w sierpniu w tym roku nie ma już opcji w cenie 2+2 na sierpień -zostały tylko apartamenty o 1,5 tysiąca droższe za osobę dorosłą:) i tak samo było w latach poprzednich. Udanych wakacji życzę:)
  • sandra00 09.03.12, 13:07
    niektóre hotele i miejsca w samolotach jakoś nagle teraz brak a potem się pojawiają , bo coś co się sprzedaje można pewnie chwilowo wycofać żeby sprzedać coś mniej chodliwego a tamto i tak ktoś kupi w ofercie last minut i drożej !
  • Gość: bartek IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.12, 07:28
    Generalnie w tym roku Turcji jest b.droga:/ Rok temu bylem z Weezyrem 10 dni w Alanya za 1800zl w opcji all. W tym roku tem sam hotel kosztuje 400zl wiecej! Wakacje planuje na koniec maja tak wiec poczekam i zobacze co sie wydarzy. Jesli ceny za sredni hotel bede ksztaltowac sie w okolicach 2700zl za 14 dni to wybiore dalekie kierunki z Niemiec.
  • Gość: ja IP: *.toya.net.pl 10.03.12, 12:02
    ja wykupiłem 29.02 14dni w turcji za 9000zł dzisiaj kosztuje 10000zł to jaka ściema????
  • Gość: P IP: *.wro-com.net 12.03.12, 14:05
    Wykupiłem po raz szósty wczasy w Itace i pomijając pierwszy raz, w którym spotkałem się z podobną sytuacją jak opisał inicjator wątku, przy następnych razach baczniej przyglądałem się zmienności cen w czasie i odkryłem pewien trend, więc swojej metody się trzymam, nie zwracając uwagi jak fantastycznie nazywana jest "promocja", która w danym miesiącu trwa.

Wygląda to tak (nie chodzi o dokładności złotówkowe, lecz o trend):
    grudzień - 8000
    styczeń - 8000
    luty - 7000
    marzec - 8000
    kwiecień - 9000
    maj - 10000 i koniec oferty

Podkreślam, że dotyczyło to tylko tych ofert, które analizowałem i co do których podejmowałem decyzje, nie wiem, czy ta tendencja dotyczy wszystkich.

Myslę, że próby interwencji urzędowych odnośnie zmienności oferty w czasie jest skazana na niepowodzenie i można by się jedynie ośmieszyć.
  • imizing 12.03.12, 14:33
    Pooglądałam moje archiwum i daję przykład rok 2009 hotel Turunc wylot 1 czerwca to jedyny raz kiedy skorzystałam z last minut :
    cena w grudniu w first minute 2743
    cena w styczniu 3102
    cena w kiwietniu 2860
    cena 9 maja 2950
    cena 12 maja 3250
    cena 22 maja 2750
    kupiłam 29 maja za 2110 i to max co powinno się za niego płacić
  • Gość: P IP: *.wro-com.net 16.03.12, 10:26
    moje spostrzeżenia dotyczyły terminów na lipiec/sierpień, to jednak inny produkt niż oferty poza najwyższym sezonem.
  • Gość: Agnieszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.12, 11:49
    Mam to samo. Wczoraj zauważyłam, że cena jest o 400 zł niższa w przypadku naszego hotelu do tego, co zapłaciłam w ramach firsta. W przypadku naszej rezerwacji - 4 osoby i dziecko 3 letnie- przepłaciliśmy 1600 zł!! Zadzwoniłam do IH ale niestety Pani mi tylko współczuła, że dałam się naciągnać, bo takie praktyki są jak najbardziej w świetle prawa OK. Na info Itaki Pani dała mi do zrouzmienia, że powinnam być wdzięczna, że obnizyli cenę, bo może byc tak, że grupa się nie zbierze i wyjazdnie dojdzie do skutku. Sprawa dotyczy Mukarnasa w Turcji, naprawdę jednego z najlepszych hoteli w ofercie Itaka jeśli mowa o Turcji, więc takie tłumaczenie mnie śmieszy. wystosowałam pismo ale nie licze na nic... za to napewno zaczynam przestrzegac wszystkich przed Itaką, dla mnie straciła wiarygodność. Owszem nie dopuściła sie oszustwa, bo to jest legalne, ale jak dla mnie przestała być synonimem uczciwości.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.03.12, 12:59
    To może tylko znaczyć tyle-że oferty sie nie sprzedają. Cóż-kryzys. Ja tez kupuje firsty z powodów zawodowych. Czasem żałuje a czasem-nie.
  • sandra00 30.03.12, 10:52
    I tak jak mówiłam ktos pisał terminów nie ma a są nawet na 14 maja z Warszawy za 2699 do hotelu Turunc , a niby miało być takie first minute !
  • Gość: debil IP: *.ck.polsl.pl 31.03.12, 23:31
    ja bym do maciorowicza pisał żeby komisję jakąś powołał
  • ann.a48 27.07.12, 19:33
    Ja tez jestem oburzona cenami w Itace !! Ja wpłaciłam w grudniu 2011 r za wczasy które mają sie odbyc w sierpniu 2012, podobno tak bardzo miał byc ten hotel rozchwytywany ( tak zapewniała Pani w biurze Itaka), okazało sie że cena jaką zapłaciłam w grudniu jest wyższa od ceny w miesiacu maju, czerwcu, czy lipcu !!! Kiedy zwróciłam się do Itaki w Opolu o wyjasnienie takiej sytuacji, odpowiedż 3- stronnicowa niczego mi nie wyjaśniła. Mało tego zamiast 15 dni pobytu wyszło że będziemy niecałe 14 dni, ponieważ wyloty z Warszawy tak wypadły, szkoda tylko że nie znalazło to odbicia w cenie, ponieważ osoby wylatujace z Krakowa czy Katowic na Kos sa 2 dni dłuzej ??? a płacą tyle samo co my. Itaka grzecznie spławia dokuczliwych wieloletnich klijentów, dlatego równiez nie wierzcie temu Biuru !!!
    Moimi pieniedzmi bez oprocentowania obracają 8 miesiecy, jest to poprostu bezprocentowa pożyczka, dla takich oszustów jak ITAKA !!!!!
  • Gość: inny poglad IP: *.wroclaw.vectranet.pl 27.07.12, 21:05
    Gdzie masz teraz ceny tansze niz w first?
    Cos co kosztowało na 2 tyg. na sierpien 2,5 tys. - teraz na tydzien tyle kosztuje.
    Rozchwytywane czy nie - Itaka dzieli samolot z 4 biurami, przy 180 miejscach przypada 36 na 1 z 5 biur i gdzie tu mają być lasty?
    I dobrze, że biuro opolskie Warszawie taki numer wycięło, bo Wawa ma mieć zawsze wszytsko uber alles. Nie powinno byc stolicą Polski miasto w pn.-wsch. Polsce.
    gdyby Łódź - byłoby sprawiedliwiej;
    ja 2 lata temu tez leciałem na Kos z Poznania ze 13,5 dnia miałem, a Wawa 14,5.
    Grecja potaniała wiosną przez ten kryzys.
    Teraz znów droga a wolne terminy dopiero po 15.8. są.
  • Gość: gtw IP: *.223.64.210.static.sl-net.pl 27.07.12, 23:06
    zmartwię cię ptysiu...Itaka czarteruje samoloty wyłącznie dla swoich klientów

warto sprawdzić nim się palnie bzdurę
  • pucek01 28.07.12, 14:58
    Szanowny forumowiczu"inny pogląd" Ty ewidentnie masz coś do ludzi z Warszawy,twoja wypowiedź to stek bzdur i uprzedzeń. Temat został założony w celu aby każdy wypowiedział się na temat Itaki i ich nie do końca postępowania fair w stosunku do klientów a nie po to by ubliżać ludziom mieszkającym w Warszawie. Jak Masz z tym problem,wyjedź do innego kraju a nie siejesz dziwna propagandę i stereotyp że każdy kto z Warszawy to gbur,prostak ,cfffffaniak,ręce opadają jak czytam takie gnioty. A jak znam życie na oczy rodowitego Warszawiaka nie widziałeś. Ehhh każdy jest sobie równy i każdy klient powinien być traktowany w ten sam sposób. Jak widać,raz jest na korzyść wylotów z Warszawy,innym razem na korzyść innego miasta,ale na Boga nie ma to nic wspólnego z Warszawiakami. i nie ważne czy mieszkam we wsi gdzie jest 20mieszkańców czy w mieście gdzie jest milion osób. Każdy z nas chce mieć first pass albo inaczej,każdy chce to co reklamuje dane biuro i zapewnia,podczas rozmowy,w folderze ect. A niestety wielokrotnie tak nie jest i stąd takie opinie a nie inne. Ja też za swój wyjazd przeplaciłem ok 250zł za osobę ,bo niby taki super first minute a potem na prawie 3miesiace przed wylotem jest już last minute zrobione więc pytam jaki to jest tzw last??? to zwykłe oszukaństwo i tyle. Dla Twoje wiedzy ,poniżej wyjaśnienie czym jest last minute,bo może nie do końca masz pojęcie o czym piszesz...

"Biura podróży wykupują dużo wcześniej miejsca noclegowe czy bilety lotnicze. Dopiero potem oferta wczasów pojawia się w katalogu(first minute) Ale nie zawsze biuro podróży sprzeda cały komplet wycieczek i kiedy zbliża się termin wyjazdów,najczęściej 14dni przed każdą datą wylotu to wprowadza taki rodzaj promocji – czyli wycieczkę last minute."

Cóż jak widać z moje opisu 14dni a 3 miesiące to zasadnicza różnica czasu.
    Dziękuję,tyle w temacie
  • Gość: Anq28 IP: *.173.6.103.tesatnet.pl 28.07.12, 19:46
    Dokładnie to samo znajomi mieli w TUI, wykupili w FM wczasy, w marcu mało nie padli jak zobaczyli cenę, z FM zrobiło się nagle LM przy czym do wylotu były 3 miesiące (wylot początek czerwca). Cena do czerwca spadała sukcesywnie. Na miejscu okazało się, że zapłacili najdrożej, do tego wykupili gwarancję niezmienności ceny bo pani w biurze namawiała żeby kupić bo "niemal zawsze są dopłaty". Różnica na osobie między ich ceną a LM na miesiąc przed wylotem to 700zł, LM kilka dni przed wylotem 900zł os. Przy tygodniowym pobycie przed sezonem te kilkaset złotych to niemała różnica. W TUI pytali się jaka jest cena wyjściowa skoro nigdy jej nie było...Pani powiedziała, że między FM a LM:) Hmmm...wieczorem w lutym była jeszcze FM, w marcu od rana LM..Nie wiem, może w nocy przez kilka godzin faktycznie była cena katalogowa....
  • Gość: inny pogląd IP: *.wroclaw.vectranet.pl 28.07.12, 22:23
    pucek, i co - jeszcze 2 lata będziesz przezywac urlop w maju br., ze przepłaciłeś? Sorry...
    1. Pisząc o Wawie - dla jaj pisałem, i nie trzeba się tak podniecać i poematy wypisywac na 50 linijek.
    Trzeba było odpisac ze w Wawie to Polacy na ME 2 razy zremisowali a w tym cholernym Breslau przegrali :). I co takiego? Tez bym sie nie obrazil, bo dla jaj.
    2. Itaka czasem lata sama (w zwiazku z tym zeby zapelnic samolot - miewa, owszem najlepsze lasty), ale czasem dzieli z innymi. W tym roku z lastami krucho, tzn. jak zwykle na maj i czerwiec najlepiej.
    3. Anq, bywa i tak jak piszesz, ale akurat TUI mialo super ceny w first, np. na greckie wyspy często na czerwiec. A lasty mogły byc i lepsze bo sytuacja byla niepewna.
    4. jak ktos reklamuje first - ze 40% taniej od ceny katalogowej, czyli 2.999 zamiast 4.999 - bo tak, bo samolot swoje kosztuje, hotel swoje kosztuje, nie ma nic za darmo.
    A krytykowanie biura ze w last 2.000 - lepiej sprzedac za 2.000 niz za 0.
    Czy to źle? A gdyby biuro napisalo - last 60% taniej niz cena katalogowa - źle, bo wqrzyloby kupujących w FM. Nie napisałoby - tez zle.
    Dobrze tu ktos napisal - nie masz gwarancji czy model auta z 2012 kupisz najtaniej w grudniu 2012 czy w maju 2013.
  • ann.a48 29.07.12, 17:53
    Piszcie na temat a nie same złosliwości, nigdy Biura nie będa uczciwie traktować klijentów jak to ma skonczyc sie pyskówkami. Ja lecę z Warszawy nie dlatego że tak kocham lotnisko, ale mam lepszy i najbliższy dojazd do Warszawy ze wschodniej Polski. Nigdy lecąc z Warszawy nie mieliśmy lepiej jak osoby lecące np. z Krakowa czy Katowic.
    Tak że bez złośliwości że wszyscy którzy latają z Warszawy są mieszkańcami Warszawy lub pobliskich miejscowości, z Lublina najbliżej jest do Warszawy, a chętniej korzystała bym z wylotów np. z Krakowa, Łodzi, czy Katowic, ale tam jest dwa razy dalej jak do Warszawy. Tak że nie traktujcie wszystkich latajacych z Warszawy jak warszawiaków
  • Gość: dg IP: *.lewandow.net.pl 29.07.12, 18:32
    Myślę, że wszystko zależy od oferty - ja lecę w sierpniu, kupowałam w grudniu i w tej chwili oferta w last minute jest o prawie 1000 zł za osobę droższa.

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji:)
  • ann.a48 29.07.12, 19:43
    miałaś dziwne szczęście, w Itace takich "CUDÓW" nie ma Ale mam nadzieję że w przyszłym roku i Itaka nie będzie sie tak panoszyć, traktująć przedmiotowo klijentów którzy dokonywali np. wpłat zaliczek w 2011 na sierpień 2012, Itaka dysponuje naszymi bezprocentowymi pożyczkami przez wiele miesięcym nie oferując NIC !!! za to , - uważasz że to uczciwe ???, może jesteś pracownikiem biura i wciskasz ciemnotę o rzekomych korzyściach dla osób które z tak dużym wyprzedzeniem wykupują imprezy. Przynajmnie powinny takie osoby mieć zapewnione dobre pokoje w hotelu lub wycieczkę gratis.....
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 29.07.12, 22:01
    Rozumiem, że itaka przystawiła ci pistolet do głowy, żeby poobracać twoimi pieniędzmi...
  • Gość: A IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.12, 22:02
    2 razy wykupowaliśmy firsty w Itace i nigdy się nie zdarzyło, żeby później taniej było, latamy w najwyższym sezonie. Trzeba jeszcze brać pod uwagę co kupujecie - bliżej wylotu nie ma pokoi rodzinnych często, a ja za dostawki dziękuję. W tym roku też mamy firsta z innego biura i aż miło obserwować, jak cena cały czas pnie się w górę.
  • Gość: dg IP: *.lewandow.net.pl 30.07.12, 12:56
    Nie jestem pracownikiem biura:)
    Jadę do hotelu Turunc - cena w grudniu 3950 od osoby - teraz 4800 i brak pokoi rodzinnych, w zeszłym roku taka sama sytuacja z Itaką, z tym, że wyjazd na Fuertavenurę, 2 lata temu Kos:)
    Dobre miejsca w polecanych hotelach nie tanieją, inna sprawa, że poza sezonem można zaryzykować LM, ale to bez dzieci:)

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji w Turcji:)
  • ann.a48 30.07.12, 18:34
    Nie ośmieszaj się cena w grudniu 3950 a teraz 4280, wiec nie opowiadaj że 4800 zł. Jedzie moja znajoma od 15 sierpnia która własnie tyle czyli 4280 zapłaciła i nie rezerwowała w grudniu. Ale policz ile Twoimi pieniędzmi BP obracało bezprocentowo ????? czy to takie wesołe ?? przez 8 miesięcy BP obraca Twoimi pieniedzmi, jak można !!!!
    OSZUĆSI I TYLE !!!
    Ja tez korzystałem od kilku lat z tego biura, ale już nigdy więcej i myślę że takich osób jest i będzie dużo duzo wiecej !!!
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 30.07.12, 21:09
    cena na dziś: 4899 zł/os, wylot 13.o8 z Warszawy. 15, czyli w środę, nie ma wylotu do Dalamanu (i nigdy nie było, z żadnego lotniska), więc albo robisz prowokację (gadając głupoty o znajomych), albo pieniaczem zwykłym jesteś. Jak tak cię skrzywdzili, to kupuj lasty i z głowy! I procenty będziesz miała;-)
  • ann.a48 30.07.12, 22:29
    pieniaczem i obrońcą oszustów ty głębie jesteś, niestety skrzywdzili mnie a ty jak masz wczasy za pół darmo tam gdzie lecisz to ciesz się i zachęcaj nikogo do kupowania lastów czy innych wytworów tego Biura.
    A tak na marginesie ile dostajesz za reklamę tej firmy ??? bo głąbów oni nie traktują poważnie
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 31.07.12, 09:39
    Nie będę komentować poziomu twojej wypowiedzi. Żal mi ludzi, którzy będą mieli wątpliwą przyjemność przebywać z tobą w jednym hotelu. Przypuszczam, że pierwsze słowa po wejściu do autokaru na lotnisku zabrzmią: ile zapłaciliście za wczasy? (chociaż co to cię obchodzi). Takich unikam i na szczęście w miejscu moich wakacji takich "oszukanych" oszołomów nie spotkam.
  • ann.a48 31.07.12, 16:52
    Mnie Ciebie żal, ile ci płacą za to że wypisujesz takie brednie i opluwasz ludzi???, kazdy ma prawo wyrazić swoją opinię i swoje niezadowolenie.
    Ja mam z kim odpoczywać na wczasach i nie szukam przygód, a to co piszesz to chyba sądzisz według siebie, bo to ty chyba wpadasz do autobusu i oznajmiasz jakie to szczęście spotkało Ciebie bo wykupiłaś za pół darmo wczasy.
    Jesteś ograniczonym człowiekiem zwykłym naganiaczem.
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 31.07.12, 20:30
    pokaż mi, w którym miejscu opluwam ludzi, to cię przeproszę. W przeciwnym razie zgłoszę twoje posty do moderatora (dyskusja za pomocą inwektyw jest po prostu chamska). Nie sądzę, żebyś to zrozumiała.
  • ann.a48 31.07.12, 22:42
    To jest tekst który mnie obraża "Nie będę komentować poziomu twojej wypowiedzi. Żal mi ludzi, którzy będą mieli wątpliwą przyjemność przebywać z tobą w jednym hotelu. Przypuszczam, że pierwsze słowa po wejściu do autokaru na lotnisku zabrzmią: ile zapłaciliście za wczasy? (chociaż co to cię obchodzi). Takich unikam i na szczęście w miejscu moich wakacji takich "oszukanych" oszołomów nie spotkam"
    Ja odpowiadam na Twoje pomówienia i inwektywy, a moderatorem mnie nie strasz.
    Powtarzam mam prawo wypowiadać swoje niezadowolenie ( na co mam dowody) natomiast Twoja reakcja na to jest przynajmniej dziwna, poniewaz nie mam pretensji do osób na forum, a do firmy u której wykupiłam wczasy, natomiast Ty cały czas starasz się mnie ośmieszać i udowadniać że w wykupując wczasy w grudniu na sierpień zyskałeś, ja takiego szczęścia nie miałam i dlatego wypowiadam się w takim tonie,
  • Gość: pola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 07:59
    Ciebie tu nikt tu "głąbem" nie nazywał...
    uważam że unoszenie się w nerwach na forum nic nie da... każdy zrobi to co uważa za słuszne i tyle
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 01.08.12, 10:13
    Tak, jak sądziłem, nic nie zrozumiałaś. Nie zniżę się do twego poziomu i nie nazwę słowami, których użyłaś, choć być może powinienem. I nie tylko mnie śmieszy twoje pieniactwo...(skandal;-)). Kończę tę jałowa dyskusję (z ann.a48). I klienta (a nie klijenta!!!) ps. założyciel wątku swoje niezadowolenie przedstawił w normalny sposób i rozumiem jego nerwy, natomiast twoja tragedia jest niemal antyczna...
  • ann.a48 01.08.12, 11:26
    wreszcie !! uwolniamy się od "kajtusia", któremy wydaje się że to co chce to rozumie"po swojemu" - biedny zacietrzewiony z Ciebie osobnik.
  • Gość: A IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.12, 21:18
    A ja nadal będę za firstami ;)
    Spróbuj znaleźć teraz to, co mnie interesowało. Nie znajdziesz w tej cenie, w której kupiłam w grudniu. A BP w grudniu skasowało tylko 20% należności, więc aż tak strasznie dużo moich pieniędzy nie miało. Fakt, że jak policzysz wszystkie firsty sprzedane, to całkiem niezła suma się uskłada, ale mnie tylko moje pieniądze interesują. Dużą część płacę 30 dni przed wyjazdem. Nie wiem o co ten krzyk. Nie chcesz firstów - nie kupujesz. Czekasz na to, co Ci zostanie ;)
  • Gość: Kajtkowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 12:23
    "A ja nadal będę za firstami ;)
    Spróbuj znaleźć teraz to, co mnie interesowało. Nie znajdziesz w tej cenie, w której kupiłam w grudniu. A BP w grudniu skasowało tylko 20% należności, więc aż tak strasznie dużo moich pieniędzy nie miało. Fakt, że jak policzysz wszystkie firsty sprzedane, to całkiem niezła suma się uskłada, ale mnie tylko moje pieniądze interesują. Dużą część płacę 30 dni przed wyjazdem. Nie wiem o co ten krzyk. Nie chcesz firstów - nie kupujesz. Czekasz na to, co Ci zostanie ;) "

Otóż to!!!!!!
  • Gość: Kajtkowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 12:22
    Myślę że jak ktos wykupuje wyjazd w ofercxie First to mało go interesuje czy biuro bedzie na tym zarabiac, czy nie, czy obracac kasa i jak. Kupuje wczesniej bo chce miec pewnosc, spokój, zaplanowany urlop i tyle...dziwny komentarz...
  • Gość: pola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 12:24
    dokładnie, zgadzam się w 100% - jesli cena spadnie - no cóż, zdarza się!
    Nie rozumiem w ogóle tego rozgoryczenia!
  • gerv.azy 30.07.12, 19:40
    No tak to często wygląda - kupując firsta raczej się nastawiasz na to, że trafisz w miejsce na którym Ci zależy, a nie w cenę o której marzysz ;)
    --
    tanie linie lotnicze
  • Gość: profirst IP: *.wroclaw.vectranet.pl 30.07.12, 21:25
    Nie chodzi o to, żeby bronić biur podrózy.
    Jest kiepsko z lastami i jest drogo.
    Schemat jest taki - poucinano wyloty z lotnisk lokalnych, Itaka miewała sama samoloty, i jej sprzedaz nie szła jak zakładała, i innym, inni polikwidowali połaczenia, Itaka troche odsprzedała. Itaka nie ma sama samolotów i w tym roku nie ma takich lastów.
    Zresztą w szczycie sezonu ciężko kupić tanio. Ale we wrzesniu - kto wie.
  • Gość: profirst IP: *.wroclaw.vectranet.pl 30.07.12, 21:56
    z tym "obracaniem pieniedzy" przez biuro - wpłaca sie przy first 20 czy 30% zaliczki.
    Natomiast boli skasowanie lotnisk lokalnego itp.
    To są minusy first, choc mozna sie wycofac.
    Ale serio - zobaczcie ceny na sierpien Turcja na 2 tyg., zwykle hotele *** ze 3 tys. na 2 tyg.
    W firstach bywalo z 2,5.
    Ten rok jest drogi i trudny.
  • Gość: aaaaalka IP: *.not.pl 31.07.12, 09:42
    Nie zgadzam się, że nie opłacało się wykupywać FM. Gdybym teraz chciała wykupić wczasy w Turcji, w hotelu z którego niedawno wróciłam. Koszt byłby wyższy o prawie 1000 zł od osoby!!! więc uważam, ze dobrze zrobiłam Poza tym wcześniej wiedziałam, że jadę tam gdzie chcę, a nie tam gdzie LM jest oferowany. Jesli wykupijesz FM to jest wiadome, że musisz wpłacić 20-30% zaliczki. Dlatego dziwie się, że robisz o to tyle krzyku-kupuj LM i nikomu wcześniej swojej kasy nie przekażesz.
  • Gość: terlemerle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.12, 12:13
    Przy first minute może zaistniec taka sytuacja ze ostatecznie nie znajdzie si egrupa na dan awycieczke i bedzie ona odwolana, ale to sie raczej zdarza w przypadku tylko takich mało popularnych na wakacje regionow (np Fiordy w Norwegii czy cos). Chociaz ja sie wahalam nad kupnek kanarow w ofercie forst, i nie kupilam, a teraz tej oferty juz nie ma - jest wykupiona:(
  • Gość: kubeł IP: 158.75.49.* 31.07.12, 13:06
    na lasty oferowane są "szity" na które nie ma kompletu chętnych, po prostu trzeba na szybko zapchać samolot aby na pusto nie leciał, dobre wyjazdy są wykupowane juz na samym pioczątku potem znikają z oferty tak miałem za każdym razem jak leciałęm nigdy danego wyjazdu w last nie było
  • Gość: profirst IP: *.wroclaw.vectranet.pl 31.07.12, 22:26
    Ze 3-4 razy w hotel wybrany przeze mnie w first był z 20% droższy w laście, raz był w podobnej cenie tu i tu. Porównywalne moze i byly, ale ja mam zasade, że hotel musi byc na obrzezu centrum, że i nie zapupie, i nie jakies kombinaty, musi byc pokoj z widokiem na morze, wylot z lotniska lokalnego - to mam dzieki first.
    Na anulowaniu lotniska lokalnego - to sie niestety zdarza - cos tam ugram zawsze :).
    Owszem, wqrzające są zabiegi biur typu 30% taniej jako 2.600, a 20% taniej jako 2.500.
    Ale akurat Itaka miała ceny w katalogu papierowym.
    Poza tym - no sorry, nadawac na forum że biuro nieuczciwe bo taniej sprzedało.
    Jak jest urodzaj jabłek to tanieją, mało na rynku - drożeja. Logiczne.
    A rynek ma paradoksy - jak dolar był za 2 zł, a euro 3,30 (2008), to wcale nie bylo tanio bo popyt duży.
    Jak euro blisko 5 zł, to super promocje, bo popyt mały.
    I takie gadanie mnie wqrza, że z Niemiec taniej - raz mi gosc w biurze tłumaczył, że stamtąd taniej tylko ze wyszlo iż mial na myśli Costa Brava w marcu w apart. 7-os. bez wyzywienia ...
  • pucek01 01.08.12, 08:53
    Połowa a raczej większość osób piszących tutaj,nie rozumie sensu wątku.Proponuję przeczytać początek wypowiedzi zanim zacznie ktoś spór.
    Zacząłem ten temat z jednego powodu... W lutym wykupiłem wczasy jako FirstMinute i usłyszałem że trzeba się spieszyć bo to ostatnie dni FM potem będzie już tylko drożej. Taka informacja była z Itaki. 3 dni później a prawie 3 miesiące przed wylotem!!! Robią już pseudo Last Minute..qur..cze (jak żyje nigdy takiego lasta nie widziałem z 3 miesięcznym wyprzedzeniem!,istotę Last napisałem we wcześniejszej wypowiedzi,dla nieznających tematu) gdzie cena jest niższa o 200zł na .
    Dlatego uważam że zostałem celowo wprowadzony w błąd i oszukany.
    I nie chodzi o to że lasty ogólnie są tańsze bo to chyba logiczne ,lecz to jak można manipulować klientem poprzez nie do końca fair praktyki oraz obracać kwotą za zaliczkę. Ktoś tutaj pisał że to tylko 30% ale pomnożone przez ilość chętnych na first robi kolosalną kwotę.
  • Gość: Asia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 09:30
    Nie, to raczej Ty trochę nie rozumiesz, o czym do Ciebie piszemy ;)
    Chodzi o to, że NAM SIĘ OPŁACA kupić first. Po to, żeby się nie zastanawiać, czy za miesiąc będą jeszcze mieli w ofercie coś, co nas na 100% interesuje. Po to, żeby mieć gwarancję niezmienności ceny. Po to, żeby się wyluzować i co 2 dni nie sprawdzać cen. Ale skoro wolisz nadal twierdzić, że zostałeś oszukany, to naprawdę wyłącznie Twoja sprawa. Za rok czekaj na lasta, nawet do dnia rozpoczęcia urlopu i nie marudź. Skoro idea firstów Ci się nie podoba, to NIE KORZYSTAJ. Na naszą rodzinę obecna cena od ceny grudniowej różni się na naszą korzyść o około 4000 zł. Warto było dać BP poobracać zaliczką.
  • pucek01 01.08.12, 09:40
    Ehhh, ręce opadają... Zatem mam nadzieję że jak wykupisz Firsta w 2013 roku, do wylotu zostanie Tobie 3,4,5 miesiący lub więcej a w Itace po trzech dniach zobaczysz swój hotel jako last minute, cenę na osobie o 250zł niższą lub jeszcze bardziej obniżoną niż 3dni temu gdy wpłacałaś zaliczkę. Uśmiechniesz się i powiesz oooooooo super właśnie straciłam 1000zł bo rozumiem że lecicie wesołą rodziną 4osobową,ale co tam ważne że w ogóle lecę. Choć fakt,zapewniano mnie że będzie tylko drożej a tutaj taką niespodziankę mnie zrobiono,bywa.
    Klaśniesz w dłonie i zapomnisz o tym w minutę.
    Po za tym nie twierdzę że Firsty są beznadzieje tylko trzeba uważać i nie zawsze brać za pewnik to co"doświadczony"personel wmawia nam by podpisać umowę.
    Podziękował
  • ann.a48 01.08.12, 11:52
    Własnie przed chwilą zobaczyłąm że hotel za który wpłaciłam w grudniu a jedziemy do niego znowu jest w Hit i jego cena jest o 200 zł mniejsza jak w grudniu, i ktoś kto ma mnie za pieniacza twierdzi że ja tu czego ś nie rozumię, Tragedia
  • ann.a48 01.08.12, 09:58
    ciesz się że tak Ci się udało my nie mamy takiego szczęśćia, ani w 1/10, dlatego mam prawo narzekać i nikt mi w tym nie przeszkodzi. Nikt nikogo na wczasach nie pyta ile kto zapłacił za wczasy, ludzie sami podczas różnych spotkań mówią ile płacili za wczasy, na forach również ( tak jak Ty ) piszą że sa zadowoleni bo skorzystali i że są oszukani bo stracili. Każdy ma prawo o tym pisać czy mówić, chyba że wszyscy są pracownikami określonego Biura Podrózy i oni jadą na wakacje zycia, za pół darmo.
  • rationally 01.08.12, 09:37
    pucek01 napisał:
    > 3 dni później a prawie 3 miesiące prz
    > ed wylotem!!! Robią już pseudo Last Minute..qur..cze (jak żyje nigdy takiego la
    > sta nie widziałem z 3 miesięcznym wyprzedzeniem!,istotę Last napisałem we wcześ
    > niejszej wypowiedzi,dla nieznających tematu) gdzie cena jest niższa o 200zł na

Akurat majowa oferta Itaki była od marca w promocji urodzinowej a nie Last Minute. Wiem bo skorzystałam :D
  • pucek01 01.08.12, 09:46
    rationally napisała:

> pucek01 napisał:
    > > 3 dni później a prawie 3 miesiące prz
    > > ed wylotem!!! Robią już pseudo Last Minute..qur..cze (jak żyje nigdy taki
    > ego la
    > > sta nie widziałem z 3 miesięcznym wyprzedzeniem!,istotę Last napisałem we
    > wcześ
    > > niejszej wypowiedzi,dla nieznających tematu) gdzie cena jest niższa o 200
    > zł na
    >
    > Akurat majowa oferta Itaki była od marca w promocji urodzinowej a nie Last Minu
    > te. Wiem bo skorzystałam :D

A moja byla Last ,no i co z tego??Hello???? zresztą.......
  • ann.a48 01.08.12, 09:38
    W pełni Ciebie popieram, mój wpis miał tez na celu pokazanie takiej samej sytuacji, natomiast tylko jedna osoba, walczy z takimi wpisami jak mój udawadniając wszystkim że ona na wpłacie w grudniu "zyskała" 1000 zł nie wierząc że może być inaczej. Ja z Itaką prowadzę bezsensowną korespondencję, ale spotykam się z takim oporem materii jak tutaj z jedną osobą na forum. Bardzo bym się cieszyła gdybym miała taką sytuację że wpłacając w grudniu a jadąc w sierpniu zyskałam 1000 zł, ale tak nie jest. Czy ktoś na tym forum byłby zadowolony wpłacając w grudniu zaliczkę 5000 zł ( 30%) a okazuje się że Hit w maju był znacznie tańszy, mało tego cały pobyt ze względu na wylot nie trwa 15 dni ( jak to jest wszędzie zaznaczane a niecałe 14 dni) Rozumię sytuację jaka jest w BP, na rynku turystycznym, ale nalezy też szanować klijenta który wykupuje wczasy 8 miesięcy przed wyjazdem bo ma na tym skorzystać, a okazuje się że faktycznie że traci, a wpłaconymi pieniedzmi obraca BP i twierdzi że nikt nikogo do niczego nie zmusza- słusznie.
    Nie bedzie już w przyszłym roku takiego zdierstwa, a jak będzie to zostanie obwarowane przepisami tak że klijent napewno nie straci, bo obecna sytuacja z upadkami BP nie pozostanie bez wpływu na wykup imprez turystycznych i nikt nie będzie traktował klijenta który wpłacił zaliczkę 8 miesiecy przeterminem wyjazdu PRZEDMIOTOWO !!!!
  • Gość: sava IP: *.e-wro.net.pl 01.08.12, 13:23
    W grudniu płaciłam za wybrany hotel W Belek 3900 PLN. Śledzę cały czas czy cena nie spadła. Niestety - na dzień dzisiejszy jest 4956 PLN.Pozdrawiam.
  • fusia2 01.08.12, 13:47
    Tak obserwuję wpisy na tym forum i jestem przerażona, jak można wciskać ludziom że tak zyskujecie na tych firstach, ja wpłacałam 4 stycznia 2012 na hotel który kosztował 4070 zł i na dzień dzisiejszy ten sam hotel kosztuje tyle samo, łatwe do sprawdzenia Hotel Oceanic Beach na Kos 5*, więc niech mi nikt nie opowiada że robicie interesy życia na firstach.
    Potwierdzam to co pisza ann.48, czy osoba która załozyła to forum. bo przynajmniej Itaka takim osobom powinna w inny sposób wynagrodzić to że obracała naszymi pieniędzmi przez 8 miesięcy bez zadnych dla nas korzyści, a mówienie że ktoś tu czegoś nie rozumie to poprostu "pieniactwo", Ci którzy tracą to niestety nie zrozumią tego. Zobaczymy jak nasze Biura podrózy będa teraz się czuć jak pieniądze wpłacane za usługi kartami płatniczymi trafią dopiero do Biur wtedy kiedy wylecimy na wczasy i wrócimy. Sytuacja odwróci sie o 360 stopni, teraz Biura będa cierpliwie czekać na pieniądze a nie obracać nimi bez żadnych zabezpieczeń. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych !!!
  • Gość: A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 14:41
    A, to jak już śmiem się nie zgadzać, to jestem pieniacz.
    Niektórzy nie zrozumią ile by się nie tłumaczyło.
    Trudno, wydało się, wszyscy którzy się nie wypowiadają "po linii" pracują dla Itaki :P
    A i jeszcze tak na zakończenie - obrót o 360 stopni daje dokładnie powrót do punktu wyjścia, więc zalecałabym obracać sprawę o 180 stopni jak już ;)
  • pucek01 01.08.12, 16:47
    To jest takie "mega Polskie" drwić z kogoś kto jest w mniejszości i dopóki kogoś to nie spotka ten się mądrzy. Krótka piłka jest taka że w moim przypadku Itaka okazała się nie słowna i mało prawdomówna a raczej jest pracownicy. Więcej nie skorzystam z tego biura a tym bardziej nie skorzystam z FM. Skoro ludzie tutaj twierdzą że ja niczego nie rozumiem,to przedstwię przykład który rozumie 7letnie dziecko...
    28.02 kupujecie wczasy które kosztują powiedzmy 3000zł za osobę,dostajecie informacje od Pani z biura że trzeba się śpieszyć bo od 1.03 będzie drożej i wczasy na pewno do last minute nie dotrwają.
    1.03. widzicie że kwota nadal jest taka sama
    2.03 widzicie że kwota jest ooooo 200zł mniejsza od tej 2 dni temu gdy robiłem wpłatę i na 3mce przed wylotem biuro robi last minute. Pytanie. Dlaczego nie zostałem poinformowany że może byc taniej ,że może być lepsza oferta? Tylko naciągany abym wykupił szybko bo będzie tylko drożej.
    To ja się pytam,gdzie tu qr..cze jest sprawiedliwość...? Dzwonię ,pytam dlaczego tak? Odp brzmi, bo... mamy od teraz promocję last minute.
    Moje pytanie..jak to, mamy 3 mce do wylotu.Odp...To my ustalamy kiedy ma być oferta L.M..(po raz kolejny nie przytoczę definicji LM)
    Więc krew człowieka zalewa bo,widzi że jest to jawne qrestwo...Od kiedy last trwa 3mce przed wylotem?. Juz nie wspomnę że sam last tna 3tyg przed wylotem był o prawie 400zł tańszy na osobie ,ale ok 3tyg to 3tyg a nie 3miesiące.
    Ja straciłem kasę a Pani w biurze nie straciła nic na swoim braku odpowiedzialności lub celowym wprowadzeniu w błąd.
    Jeżeli teraz nikt nie rozumie sensu tego tematu,to ja chyba jestem "inny" niż wszyscy. Wiec ci którzy nie doświadczyli tego ,mądrzą się pod niebiosa że FM jest super cudowne.
    Pozdrowił...

• Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 19:21
  • fusia2 01.08.12, 19:28
    słuchajcie jestem przekonana w 100% że wpisy na tym forum szybko znajduja odbicie w cenach za hotele, jak Wam pisałam obserwuję dziś hotel Oceanic Beach i o dziwo cena z rana "Hit" była 4090, natomiast w ciągu dnia cena za ten hotel zmienia się jak kameleon, i nie ma Hit, nawet doszła do 5460 za osobę. To wszystko rejestruję jako dowód, mało tego informacje tylko przez infolinie. KOMEDIA !!!
    A niektórym wydaje się że można tak nieuczciwie postępować, a najlepiej takich którzy o swoje protestują, uznawać za nic nie rozumiejacych i nazywać pieniaczami. Moje pieniadze i nie pozwolę się tak traktować, a jeszcze te wpisy przez osoby mocno broniące Itakę czy jej postępowanie
  • fusia2 01.08.12, 19:49
    Jeżeli należysz do cierpliwych, to wystąpimy z pozwem do sądu, a wcześniej napewno zajmą się tym inne organy, dziś cyrk z cenami o których wspomniałam, to Biuro nie śpi tylko obserwuje takie wpisy jak nasze, ale tak jak ja rejestruj to wszystko bo nie ma wyjścia.
    Pozdrawiam
  • Gość: Asia IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.12, 22:16
    Nie no sorry, ale się zakrztusiłam.
    Spiskowa teoria dziejów :P
    Siedzą ludzie z Itaki i śledzą wpisy na forum :P
  • fusia2 02.08.12, 07:47
    Biznes to biznes nie ma granic przyzwoitości liczy sie kasa ale co osoby które zyskały krocie na firstach ???? mogą na ten temat powiedzieć, a wogóle dlczego takim murem stoisz za czymś co zdaniem osób które zostały pzrez firsty w Itace nabite w przysłowiową butelkę!!!
    Czarno na białym podałam swój hotel gdzie wykupiłam w grudniu wczasy i widzę jaka cena jest dziś, więc mogę być wkurzona!
  • Gość: turys IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.08.12, 09:02
    Po prostu nie korzystaj z takich Biur, które robią takie manewry. Dla mnie firsty mają istotne znaczenie bo mam wcześniej gwarancję hotelu, do którego jadę. Są hotele, które już kilka miesięcy wcześniej mają komplet ( tak, tak...). Jak juz wykupilem to mnie guzik obchodzi czy coś zdrożało, czy staniało.
  • Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.12, 09:10
    oszustwo? przekręty?
    czy w umowie mieliście zapis że cenanie ulegnie zmianie? obniżce lub podwyżce?
    Jeśli uwierzyliście ze kupiliscie po najniższej cenie to po prostu Wasza wina, Wasza wyobraźnia chyba zrobiła Wam psikusa - nikt nie obecywał że w first bedzie najtańszy i koniec.
    Mi nikt tego nie gwarantował, kupiłam bo chciałam i taka była moja decyzja.
    Chciałam ten hotel, w tym terminie i tyle.
    Myślicie ze w innych biurach jest inaczej? o Wy naiwni!!!
  • Gość: Asia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.12, 09:26
    Ależ nikt nie mówi, że nie masz być wkurzona.
    My tylko staramy Ci się uświadomić, że kupując firsta nie masz gwarancji NAJNIŻSZEJ ceny!
    Masz za to wybór, przebierasz, kupujesz co pasuje.
    Ale widzę, że tłumaczenie nie ma sensu, swoje wiesz.
    Spiskowa teoria dziejów mnie dobiła po prostu.
    Rozpylmy nad tym sztuczną mgłę zapomnienia i milczenia ;)
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 02.08.12, 09:57
    amen;-)))

• fusia2 02.08.12, 17:52
    Jedna i ta sama osoba odpowiada w obronie Itaki, która zapewniła jej wakacje życia.
    My też byliśmy wierni Itace, tak tez było w grudniu 2011 kiedy hotel do którego jedziemy miał być rozchwytywany, dlatego widząc w miarę przystępną cenę, dobry hotel (również w opini pań sprzedających) zdecydowaliśmy się kupić. Ale nigdy tak jak Ty nie kupowaliśmy imprez turystycznych za "wszelką cenę" ponieważ, każdy rozważa cenę, , hotel i miejsce, tym razem, tak my jak wiele innych osób którzy jadą do dobrych i wcale nie tanich hoteli - przegrali, bo ten rzekomo rozchwytywany hotel obniżony jest na dzień dzisiejszy o 200 zł na osobę od ceny jaka była w grudniu, więc czujemy się oszukani !!!! a Itaka w odpowiedzi na nasze pisma przeprasza, bo co można więcej.
  • Gość: kajtuś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.12, 17:58
    nie korzystam z itaki. Sam fakt dyskusji z niezadowolonymi i oburzonymi prowadzi do wniosku, że kupiłem w itace wczasy? Rozczaruję, nie. A spiskowa teoria dziejów z każdym aspekcie jest ciekawa ;-)))
  • orojek 02.08.12, 18:57
    Wszystko byłoby ok, gdyby oszukani nie odpowiadali zadowolonym i w tym problem.
    A moim zdaniem oszukani mają prawo wypowiadać swoje niezadowolenie, a zadowoleni powinni się cieszyć że nie zostali oszukani. Dlaczego ludzie którym się udaje czy w życiu czy w konkretnej sytuacji nie potrafią zrozumieć tych którzy takiego szczęścia nie mieli - Polacy to naród który potrafi cieszyć się z nieszczęścia innych, a nie potrafi się też cieszyć ze szczęścia .
    Współczuję pokrzywdzonym, a niezupełnie rozumię tych którzy z nimi walczą na tym forum, udawadniając że są pieniaczami bo zostali oszukani, przez swoją głupotę, że wcześniej wykupili wczasy !!!!
  • Gość: Asia IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.12, 19:42
    Ale ja nie mówię, że się nie mają prawa wkurzać.
    Zapewne też byłabym wkurzona.
    BTW nie jadę z Itaką ;)
    I raczej nikogo pieniaczem nie nazwałam, to mi się to zarzuca.
  • orojek 02.08.12, 20:04
    Przepraszam !! Nie do Ciebie kierowałam te żale, ale początek naszych wpisów na temat Itaki był trgiczny, można miec było wrażenie że stoją za tym pracownicy Itaki, bo jak można w ten sposób odpowiadać ludziom którzy zapłacili 8 miesięcy temu za wczasy a dzisiaj okazuje się że na 5* dobry hotel nie ma chętnych, a Biuro musi sprzedać wczasy nawet po niższej cenie. Jest to logiczne, ale dla osób które w tym momencie traca na tym jest to poprostu "oszustwo"
  • Gość: kajtuś IP: *.toya.net.pl 02.08.12, 22:21
    Ale ja się nie cieszę z tego, że ktoś stracił, a ktoś zyskał. Uważam, że swoje decyzje trzeba wziąć na klatę, a nie wyskakiwać z tekstami oszuści, do sądu z nimi itp. Można się wkurzyć, ostrzegać na podstawie swojego doświadczenia, ale nie zarzucać, że mający inne zdanie to pracownicy czyhający na wpisy czy też obracający zaliczkami, czy też jak pewna pani obrzucać wyzwiskami. Jak pewnie zauważyłeś, niektórzy nie stracili na firstach, i po prostu o tym mówią (ale nie ogólniają, że mają najracniejszą rację). Wciąż twierdzę, że nie można mówić tu o oszustwie. Można wściekać się, że daliśmy się łatwo skusić (choć przecież nikt nas nie przymuszał), że następnym razem rozważniej będzimy podejmować decyzję, ale oskarżenie o oszustwo jest ciężkim kalibrem.
  • Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.12, 08:16
    ja pierdziele, pokrzywdzeni? kto Was skrzywidził? jeszcze raz pytam czy ktoś Wam obiecywał że FM to bedzię najniższa cena? prosze o konkretna odpowiedz, zapis w umowie? błagam Was ludzie, popatrzcie na ceny w innych biurach!!
    jak mozna miec pretensje ze o to ze ktos wykupił wczasy a za tydzień była inna cena! prawa rynku!!! nie badzmy naiwny, biura chca zarobic!
  • pucek01 03.08.12, 08:49
    Gdybyś przeczytał choć jedną moją wypowiedź nie zadawałbyś idiotycznego pytania,kto mi obiecał.To tylko pokazuje że niektóre osoby zabierają głos w sprawie o której nie mają zielonego pojęcia a tylko podkręcają atmosferę
    Jak już wielokrotnie cytowałem tutaj mnie obiecano w biurze Itaka że mam się śpieszyć bo FM to mega okazja,potem będzie tylko drożej,po czym za 3 dni zmieniła się cena na wiele niższą!!! więc mam prawo czuć się oszukany . Czy coś jeszcze ?
  • orojek 03.08.12, 14:04
    pucek daj spokój, nie ma sensu, tutaj na forum jedna i ta sama osoba pod różnymi IP pisze, i na wytrzymałość bierze tych którzy zostali "oszukani", mnie nie interesują inne Biura bo ja zawierzyłam Itace, ale popełniłam "Błąd"Przed którym wszystkich OSTRZEGAM" JEŻELI NIE NA TYM FORUM , TO WSZYSTKIE OSOBY KTÓRE ZNAM I NIKT MI W TYM NIE PRZESZKODZI !!!
    gdyby to Biuro było w porządku wobec osób które 8 miesięcy wczesniej wpłaciły i straciły na tym, to przynajmniej powinni wystosować pisma do hoteli w celu zapewnienia bardzo dobrych pokoji,( Polacy jadący z BP Itaka zawsze byli traktowani w hotelach 5* jak obywatele 10 kategorii) bo to tez miało być jednym z elementów wcześniejszych wpłat, ale Itaka ma teraz inne problemy i o takimi "michałkami" już sie nie interesuje, dostali co sie im należało i "spadajcie"
  • Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.12, 14:28
    macie racje, nie ma sensu dalej rozgrzebywac tematu.
    Przykro mi ale smieszy mnie podjeście typu: powinni zwrócic roznice, przekret, spisek itp
    macie glowy na karku i chyba potraficie podejmowac decyzje.

Nie pisze pod innym nickiem, wypraszam sobie takie insynuacje.

Mnie taka sytuacja spotkała jak jeszcze istania Triada - wykupiłam urlop w styczniu a pozniej cena spadła, liczyłam sie z tym. Nie miałam pewności czy moj hotel bedzie dostepny pozniej wiec podjełam ryzyko. Tak bywa.
    W tym roku zrobiłam podobnie, zobaczymy co z tego wyjdzie - do wyjazdu miesiac.

Skoro Wy macie prawo do opinii, ja równiez je mam. To jest publiczne forum więc nie oczekujcie tego że w watku wypowiedza sie tylko osoby które sie z Wami zgadzają.

Pozdrawiam serdecznie, bez złosliwosci i pieniactwa.

• fusia2 03.08.12, 14:42
    Rozumię Ciebie, ale nie pisz co należy brać " na klatę" bo TY za mnie tego nie weźmiesz, więc zdaję sobie sprawę że nie ma wyjścia, ale niech nikt mi nie opowiada ile zyskał ( 1350 zł na osobę) bo to BREDNIE !!! Mój hotel tez po zakończeniu FM był 1300 zł droższy, ale nikt tego nie kupował, dlatego do dziś bujają się z nim za cenę niższą niż myśmy zapłacili !!!!. Na wszystko mamy dowody i takie sprawy będziemy komentować i wyciągać wnioski na przyszłość. Z moimi pieniedzmi Biuro przez 8 miesięcy robiło co chciało, a ja mam też czas na to żeby teraz o tym pisać, mówić nikt tego nie za mnie nie bierze na tzw. "KLATĘ"
  • orojek 02.08.12, 07:54
    o biedaczka, pomóżcie bo kobieta się udusi, tak nienawiść sieje spustoszenie w głowie.
  • Gość: dg IP: *.lewandow.net.pl 02.08.12, 21:36
    A ja mimo wszystko pozostanę przy FM, mojej oferty do hotelu Turunc wylot z W-wy 18 sierpnia już nie ma, a ostatnia cena była ponad 5300 - to 1350 zł od osoby drożej X 11 osób daje dużą oszczędność - no i lasta byśmy nie kupili:) Tym, co przepłacili liczę udanych wakacji, które wynagrodzą im stratę - generalnie FM jest po to, żeby mieć hotel w terminie i miejscu jakie się chce. Jak w 2006 skorzystałam z LM w GTI (kupione 1 dzień przed wyjazdem) zamieniono mi hotel w autokarze z lotniska do hotelu - raptem 120 km dalej - fakt, że hotel dobry, ale nie ten, w którym chciałam wypoczywać:)
    To mój trzeci raz z Itaką z FM i trzeci raz nie ma miejsc przed wyjazdem.
    Pozdrawiam serdecznie
  • fusia2 02.08.12, 22:07
    o Boże czy Wy nie możecie zakończyć, tej bezsensownej jadki.
    Jeździm od 10 lat na wczasy i często korzystałam z FM ale nigdy nie zdarzyło nam się zaoszczędzić aż tyle na FM , nie ośmieszaj się i nie wkurzaj ludzi którzy tracą, może więcej jak Ty zyskujesz.
    Dajesz jeszcze jeden dowód na to że Ci którzy stracili na FM muszą dochodzić swoich praw przed odpowiednimi organami.
    Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
  • pucek01 03.08.12, 08:55
    Swoją drogą to trzeba być niespełna rozumu by choć przez chwilę myśleć aby za Turunc płacić ok 5000zł... Ten Hotel widział 5* ale tylko na folderze gdy leżał koło innych 5* hoteli... Aby nie było że nie wiem o czym mówię,to byłem na przełomie maja i czerwca w tym roku.
  • Gość: sandra00 IP: *.wojewodzki-inspektorat-weterynarii.static.3s.pl 03.08.12, 09:49
    Ja czytałam wypowiedzi Pucka01 mało tego nawet doradzałam że Turunc to beznadziejny hotel i uważam że ma rację czuć się oszukany , ale z góry było wiadomo że tak będzie już wiele razy rozpisywałam się na temat FM z Itaki właśnie ( korzystałam z ich oferty parę razy i FM i Last ) wszystko zależy od hotelu jaki sie kupuje .W tym roku i w zeszłym roku kupiłam FM z biura Grecos i do końca było dużo taniej niż przed wyjazdem z mojego miasta akurat lasta nie było już z powodu braku miejsc ale z Warszawy od osoby różniło się sporo bo ponad 2000 złotych no ale to był bardzo oblegany hotel no i o dużo wyższym standardzie niż Turunc.
  • Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.12, 12:37
    jedno wytłumaczenie - prawo rynku.
    Rozumiem Twoja złośc, rozżalenie itp
    ale tez trzeba z głowa wykupowac wczasy - dla mnie maj/poczatek czerwca to nie jest okres na kupowanie firsta... z góry wiadomo że nie jest to wysoki sezon to i lasty moga byc ciekawsze.
  • Gość: czarnyjarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.12, 10:53
    nie rozumiem tego płaczu, widziałeś ofertę, cenę i inne warunki i uznałeś, że chcesz ja kupić
    teraz płaczesz, że inni kupują ja taniej?
    z FM i LM jest różnie, hotel, w którym byłem w tym roku jest w LM o kilkaset zł droższy od ceny w FM ale nie jest to dla mnie powód do satysfakcji tak jak ewentualna nizsza cena nie byłaby powodem do rozpoczy - sam oceniam atrakcyjność oferty, zasobność kieszeni i decyduję co kupuję
    ponad 100 postów bo gość ma żal, że inni mogli kupić taniej
  • orojek 04.08.12, 11:56
    Nie tłumacz i nie ucz ojca dzieci robić, bo to staje się bezczelne, powtarzam zostałem oszukany jak wiele innych osób. Od lat jeździmy na wczasy, i takiej sutuacji nie było o czym informują wszędzie że mnóstwo osób w tym roku na firstach wyszło ja "zabłocki na mydle" nawet Biura Podrózy informuja że sprzedaja wczasy poniżj cen wyjściowych bo takie małe jest zainteresowanie wczasami zagranicznymi w tym roku, więc nie staraj się nikogo usprawiedliwiać i pouczać. Nikomu nie zazdroszczę że tanie na FM kupił, bo mnie interesuje mój problem . AMEN !!!!
  • Gość: czarnyjarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.12, 21:35
    to jest kolego wolny rynek, popyt, podaż, ceny umowne, marketing, otoczenie rynkowe i biznesowe, ceny paliw i walut ......
    jak nie rozumiesz tego, że w obecnych czasach nic w biznesie nie jest niezmienne i oczekujesz stałych i niezmiennych warunków, gwarancji, że inni nie kupią taniej to wal śmiało do korei płn, kuby ... no chyba większego wyboru nie ma
    tam nie ma wolnego rynku, będziesz miał wszelkie gwarancje

pewnie nie wiesz o tym, to Ci powiem, BP wykupują miejsca w hotelach jesienią na kolejny sezon, hotelarza nie interesuje czy w pokoju ktoś jest czy nie, opłatę BP musi uiścić, w związku z tym przy braku zainteresowania woli ono sprzedać to miejsce po kosztach albo nawet poniżej aby tylko zwróciły się koszty lub zminimalizowana została strata i nikt dla poprawienia Twojego samopoczucia nie będzie windował cen i ponosił strat

moim zdaniem Twoje pretensje są absurdalne ale na szczęście mamy wolny rynek i możesz wybrać sobie każde inne BP
    p.s. nie jestem pracownikiem ani Itaki ani innego BP
  • orojek 04.08.12, 22:42
    To co tak chciałes mi wytłumaczyć, to ja na początku o tym pisałem, tak ze nie wysilaj się i nie tłumacz kiedy biura wykupuja imprezy turystyczne, bo to wszystko znam na pamięć, problem jest w tym że to Ty nie chcesz zrozumieć. Ale ptasie móżdżki nie wszystko mogą pojąć, oszust popiera oszusta w tak ograniczony sposób że szkoda słów. Źle pojmujesz biznes, bo nigdy go nie uprawiałeś, chyba że w BP a to inny biznes zupełnie dotąd nieznany, ???
  • Gość: czarnyjarek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.12, 23:10
    nie rozumiesz słów, których używasz albo celowo obrażasz innych .... kiedy brakuje argumentów i inteligencji zawsze można kogoś wyzwać

czy w tej ofercie było gdziekolwiek napisane, że taniej w tym roku w ramach innych promocji nie będzie?

czy jeśli w sklepie dziś sprzedają tv albo pralkę, po promocyjnej cenie to oznacza, że za 3 m-ce nie można go sprzedawać jeszcze taniej?

nie odpowiadaj, to były pytania retoryczne
  • orojek 05.08.12, 10:39
    Artument i inteligencja ha! ha!!! znalazł sie na tym forum inteligentny, a obraza to niby kogo naciągaczy z Biura podrózy ????? daj spokój bo jesteś śmieszny, inteligentny jak nawet nie stracił na wykupie imprezy turystycznej to z taką zaciętością nie będzie atakował i udowadniał tych co stracili na tym jak to nazywasz "interesie" i każdy intligentny kliient to zrozumie. Wszech i wobec będę przestrzegał przed takimi nieudacznikami, którzy w krótkim czasie chcą osiągnąć krocie zysków kosztem ludzi którzy im zaufali.
  • Gość: kava IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.12, 15:02
    zabawne
  • jerzy96 06.08.12, 19:01
    Niestety w Polsce oszukiwanie klientów to norma.Dotyczy wszystkich branż, nie tylko turystycznej. To pisanie drobnym druczkiem, "przeceny",po których cena jest wyższa niż przed itd. Państwo jest chore, a ludzie z rządu mają w głowie wyłącznie własny interes,vide ostatnie afery.
  • fusia2 06.08.12, 21:59
    Wreszcie ktoś obiektywny wyraził swoja opinię, bo bzdury o tym że niektórzy na FM zyskali po 1350 zł od osoby to można oplatać ludziom którzy nigdy nie kupowali wczasów w Biurach podrózy. Teraz Biura podrózy nawet te "dobrze" ???? prosperujące tylko na takich którzy kupowali wczasy w FM zyskali, bo sytuacja z wczasami w tym roku jest fatalna. Dlatego mam żal do BP Itaka że kupując wczasy w grudniu ubiegłego roku, płacę więcej jak osoby które kupowały te wczasy 1 miesiąc temu, a Biuro Podrózy Itaka na moje pismo w tej sprawie w żaden sposób nie ustosunkowało się do tej sytuacji, nie chodzi o pieniądze, ale np, w gratisie wycieczka, czy lepszy pokój, ale nikomu już na tym nie zależy, -- kupiłeś ryzykowałeś i koniec kropka. Od kilku lat jeździmy z tym biurem , wiec tym bardziej o takiego klienta należy dbać. Dlatego nikt sie już nie da nabrać na takie pokusy jak FM czy inne kłamstwa.
  • Gość: asiek IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.12, 14:21
    ale jesteś naiwny. Leć od urzędu z pismem, że cię oszukali, a może lepiej wykazać się umiejętnością obiektywnego myślenia, a nie lecieć ze skargą. Itaka nazywa sobie jak chce swoje promocje, to tylko nazwa umowna, czy to jest last czy first. heheee żal ..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka