Dodaj do ulubionych

powroty z wycieczek a posiłki

02.08.12, 10:40
Zastanawiam się, jak wygląda kwestia kolacji w przypadku powrotów z wycieczek. Nie chodzi o to, że się"należy" i muszę dostać, ale niekiedy nie ma możliwości kupienia czegokolwiek prócz słodyczy wieczorem i co wtedy (mam nastolatka, który chyba nie wytrzyma do śniadania).
Obserwuj wątek
        • Gość: On-tur Re: powroty z wycieczek a posiłki IP: *.internetia.net.pl 02.08.12, 14:49
          Wiem, że to wyjątkowo skomplikowane, ale w Turcji istnieje coś takiego jak sklep, bar, restauracja w których można kupić zawczasu kanapki i napoje w butelkach.

Mały poradnik:
          - musisz posiadać pieniądze (dolary, euro, liry tureckie)
          - należy wejść do sklepu lub baru lub restauracji
          - pokazać na otwór gębowy i wyraźnie powiedzieć 'am, am'
          - sprzedawca natychmiast pozna że jesteś Polką więc po polsku zapyta o co chodzi
          - teraz bezproblemowo zamówisz kanapki na wynos
          - ważne - trzeba zapłacić !!! - poza hotelem nie obowiązuje 'olinkluziw'.

I problem z żarłocznym nastolatkiem podczas najbliższej nocy zniknie.
          Jak masz więcej pytań - śmiało :)
    • kasia_p45 Re: powroty z wycieczek a posiłki 02.08.12, 15:02
      Często hotele maja cos w rodzaju późnej kolacji.. Albo zupy i przekąski o pólnocy. Jest tez mozliwość zamówienia późnej kolacji do pokoju.. Trzeba popytac w biurze podróży albo juz na miejscu w hotelu. Z reguły takie rzeczy zamawia sie w recepcji przed wyjazdem na wycieczke albo dzień wczesniej.. To samo jest ze wczesnym sniadaniem lub pakietem sniadaniowym, który zabierasz na wycieczkę..
      W kazdym hotelu w którym byłam takie rzeczy były.... w różnej formie ale były i nigdzie głodni nie szliśmy spać.. Najlepiej na miejscu od razu zapytac o to rezydenta lub w recepcji..

--
      >>> C'est la vie <<<
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka