Dodaj do ulubionych

Stambuł- kiedy jechać?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 12:47
Witam,
planuję podróż do Stabułu na około tydzień. Z doświadczenia tych, którzy byli lub znają to miasto kiedy jest najlepsza pora, żeby tam pojechać?
Dodam, że myślę o marcu.
z góry dziękuję za info.
Edytor zaawansowany
  • isabeau 06.08.12, 13:07
    Będzie raczej lał deszcz i chłodek podokucza...
    --
    Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Turcji, ale boicie się o to zapytać...
  • Gość: bajka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 13:16
    dzięki za info, czyli raczej maj lub wrzesień/październik.
  • isabeau 06.08.12, 13:20
    Raczej tak, z tym że w maju są dłuższe dni niż jesienią, więc więcej czasu na zwiedzanie, chyba że nastawiasz się na długie godziny nocnego życia :)
    --
  • Gość: bajka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 13:43
    nastawiam się na jedno i drugie:)
    myślę, że będzie fajnie.
    planuję teraz kupić bilety, bo w końcu są w jakiś normalnych cenach.
  • isabeau 06.08.12, 13:46
    Warto dobrze zapolować, w terminach jesienno-wiosennych trafiają się połączenia do Stambułu poniżej 400 w obie strony (z Warszawy).
    --
  • iwwo2 06.08.12, 13:46
    Wróżenie z fusów. Byłem kiedyś parę dni na początku maja. Było deszczowo i chłodno. W tym samym czasie w Polsce akurat były upały. Nie ma reguły.
  • Gość: bajka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 13:56
    Włąsnie przeczytałam, że tam jest klimat kontynentalny więc jasne jest to, że może być różnie, zupełnie jak u nas :)
    tak, czy siak jadę.
    bilety znalazłam, ale po 700 pln, taniej aktualnie się nie da.
  • wojtek37k 06.08.12, 14:07
    Byłem w tym roku w Stambule pod koniec marca , na zwiedzanie nie było źle .....
    ale kolejny raz poleciałbym tak około połowy kwietnia co najmniej . Co
    do przelotu 700 zł to taniej niż normalna taryfa , czas na wylot jeszcze daleki
    więc bym poczekał na Twoim miejscu , ja za dwie osoby LOT-em zapłaciłem niecałe 800 złotych , oczywiście była akcja promocyjna w martwym sezonie , na początku listopada .
  • Gość: bajka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:12
    a kiedy kupiłeś bilet?
    w tej chwili LOT sprzedaje bilety po 1000 PLN na marzec, Lufthansa 700 PLN w tym samym czasie.
  • isabeau 06.08.12, 14:26
    Spróbuj zapolować na tzw. szalone środy w Locie...
    --
  • Gość: jasio IP: *.ck.polsl.pl 07.08.12, 09:05
    Ja kupowałem w czerwcu na 28 kwietnia przyszłego roku. Bilet kosztował 342zł. Z tym, że na 3 tygodnie.
  • Gość: Sylwia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:15
    Ja w ubiegłym roku byłam w Stambule pod koniec sierpnia, było częściowe zachmurzenie (od czasu do czasu chmury przesłaniały słońce) o ok. 28-29 stopni, zwiedzanie nie było uciążliwe.
  • Gość: bajka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:20
    fajnie, dzięki za info, a jak długo byłaś i czy wszystko zdążyłaś zobaczyć?
    planuję, że wyjazd do Stambułu będzie albo przed letnimi wakacjami albo po. lipiec i sierpień dla mnie odpadają.
  • wojtek37k 06.08.12, 19:17
    Tak jak napisałem wyżej , najlepsze promocje linie lotnicze mają w martwych sezonach ,
    ja swoje bilety do Stambułu kupowałem w listopadzie na marzec , z takim wyprzedzeniem zarezerwowałem też hotel przez HRS i udało się zarezerwować również tanio , zjazd z ceny hotelu był o 40-45%
  • ben_claritta 06.08.12, 18:58
    byłam w tym roku w połowie marca, pogoda nie najlepsza 2 dni słoneczne, reszta to deszcz i zimny wiatr, rejs po Bosforze w taką pogodę to żadna przyjemność, więc stawiałabym na koniec kwietnia lub maj :)
  • olka593 06.08.12, 21:19
    Ja byłam w drugiej połowie października. Temperatury podobne do tych w Polsce.
    Polecam rejs po Bosforze oraz muzeum-dom, w którym zmarł Adam Mickiewicz.
    Tydzień na zwiedzanie wystarczy, ale trzeba bardzo dobrze ułożyć plan.
  • agata-alanya 06.08.12, 22:03
    Kwiecień lub maj - bajkowo!

--
    -----------------
    Poznaj Turcję od najlepszej strony!

Najpopularniejszy polski blog o Turcji
  • uttaa 07.08.12, 13:50
    Dziękuję wszystkim za informacje. Po waszych postach zdecydowałam, że zmieniam termin wyjazdu na kwiecień lub maj:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka