Dodaj do ulubionych

wycieczka do Stambułu

27.08.12, 14:08
czy z Alanyi są organizowane wycieczki do Stambułu czy trezba na własną rekę?
Edytor zaawansowany
  • simon_r 27.08.12, 15:01
    z Alany do Stambułu jest ponad 800km... wycieczka taka jest lekko bez sensu chyba, że są jakies samolotowe. Lepiej zwiedzić Kapadocję.
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • 4lata 27.08.12, 15:45
    tak, tylko samolot. no i przypadkowo znalazłam biuro które organizuje wycieczki so Stambułu to metintour,ale może jest ich więcej. jak które znacie to proszę o namiary. z chęcią bym sie wybrała bo być w Turcji i nie być w Stambule...
  • isabeau 27.08.12, 16:07
    Wybacz, ale bez sensu - jechać do Stambułu tylko po to, żeby tam być, na zasadzie odhaczone... W jeden dzień niewiele uda się w Stambule zobaczyć, a i to niewiele tylko po łebkach.

Równie dobrze można rozumować tak: być w Turcji i nie widzieć Ankary, Efezu, Pamukkale, Kapadocji, Hattuszy, Wanu itd.
    --
    Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Turcji, ale boicie się o to zapytać...
  • agata-alanya 27.08.12, 17:25
    Z Bułgarii też organizuje się jednodniówki do Stambułu i jakoś nikt nie podważa sensowności takiej eskapady... ;) Ba nie mówiąc o tym, że wiele wycieczek objazdowych po Turcji obejmuje TYLKO jeden dzień zwiedzania Stambułu. Czy to się zwie "zaliczaniem" czy "oglądaniem" to już inna sprawa...
    Oczywiście autokarówki z Alanyi są nierealne ale samolot to kwestia godziny i już jest się w Stambule. Przez cały dzień można zobaczyć sporo, i choć będzie to nadal niesamowicie mało , może stanowić fajną "przygrywkę" do kolejnego dłuższego pobytu w tym mieście.
    Jest minimum kilka biur które takie wyjazdy samolotowe organizują, w różnych opcjach programowych i cenowych.

--
    -----------------
    Poznaj Turcję od najlepszej strony!
    Najpopularniejszy polski blog o Turcji
  • isabeau 27.08.12, 17:49
    Agato, ja się odnosiłam do słów Autorki wątku, która pisała o byciu w Turcji i nieodwiedzeniu Stambułu. Swoją drogą sensowność jednodniówki z Bułgarii do Stambułu ja też kwestionuję, więc trudno powiedzieć, że nikt nie kwestionuje :)

Chodzi mi głównie o to, że w okolicach Alanyi czy Side jest mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia, więc może warto poświęcić na nie czas będąc w okolicy, zamiast ponosić spore koszty eskapady samolotem do Stambułu na 1 dzień?
    --
    Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Turcji, ale boicie się o to zapytać...
  • 4lata 27.08.12, 18:13
    koszt samolotowej jednodniówki to ok 140 euro więc nie jest to aż tak bardzo dużo. i zawsze to lepiej krótko niż wcale;) może ktoś już był na takiej imprezie?
  • Gość: janik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.12, 22:13
    Sam nie korzystałem , ale byłem świadkiem kupując wycieczki w metintur, jak zbierała się grupa na wyjazd do Stambułu. Wylot jest wczesnie rano z Antalyi, ok 8 jest się w Stambule, z przewodnikiem, zwiedza się najważniejsze zabytki w obrębie ścisłego zabytkowego centrum - Hagia Sofia, Błekitny Meczet, Topkapi i Kryty Bazar, i powrót wieczorem do Antalyi i transfer do hotelu - 100 km.Czyli zobaczysz najważniejsze rzeczy, i to zwykle zwiedza się na objazdówkach i wycieczkach z Bułgarii. Napisz do metintour, to napiszą , jakie są warunki, ile musi być osób, ale ja radziłbym ci wybrać się specjalnie do Stambułu z Polski, np w ubiegłym roku w listopadzie kupiłem bilet za 500 zł w 2 strony, hotel z booking. com, przewodnik w garści, i w ciągu 4 dni trochę tego Stambułu liznęliśmy. Warto, polecam.
  • 4lata 28.08.12, 02:00
    super, bardzo dziękuję za podpowiedzi:) na stronie metintur piszą, że potrzeba min 6 osób ale jeszcze napiszę do nich, lecę 12.09 na 2 tyg więc jeśli ktoś będzie w tym terminie to może się spotkamy, jak wrócę zdam relację czy sie udało odwiedzić S;)
  • simon_r 28.08.12, 09:42
    140euro to kasa, za którą wypozyczysz samochód na 5 dni i zwidzisz nieporównywalnie więcej niż na jakimkolwiek fakultecie. A na Stambuł to naprawdę warto wybrać sie całkiem osobno.
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • pavvka 28.08.12, 12:03
    isabeau napisała:

> Swoją drogą sensowność jednodniówki z Bułgarii do Stam
    > bułu ja też kwestionuję, więc trudno powiedzieć, że nikt nie kwestionuje :)

Ja też, ja też! :)
    Chociaż z drugiej strony... jakkolwiek moja miłość do Stambułu jest wielka i uważam, że w jeden dzień nie zobaczy się nawet promila tego co trzeba zobaczyć, to lepszy jeden dzień niż nic. Jeśli dla kogoś to jedyna okazja żeby tam pojechać, to może warto. Ewentualnie po to żeby się przekonać że to fantastyczne miejsce i warto je kiedyś zwiedzić dokładniej (chociaż wycieczka jednodniowa to raczej bieganina, podczas której trudno coś poczuć z atmosfery miasta, więc nie będzie nawet okazji do zakochania się w nim).
    --
    I am not a vegetarian because I love animals; I am a vegetarian because I hate plants. - A. Whitney Brown
  • werkaem 28.08.12, 12:37
    Byłam na jednodniowej wycieczce lotniczej w Stambule i nie uważam, ze była to tylko bieganina, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Stambułu czyli Błękitny Meczet, Pałac Topkapi z haremem i skarbcem, Hagia Sofia, Hipodrom, byliśmy na Wielkim bazarze, gdzie w knajpce mieliśmy czas na wypicie pysznej tureckiej herbaty i zrobienie fajnych zakupów tureckich przysmaków. Byliśmy w restauracji na regionalnym tureckim obiedzie. Oprócz tego mieliśmy rejs statkiem po cieśninie Bosfor, gdzie z zatoki mogliśmy oglądać wiele znanych obiektów np. pałac Dolmabahce, liczne rezydencje,wille pałace, meczety, pałac Ciragan, przepływaliśmy pod mostem Bosforskim i widzieliśmy fortecę Rumeli, a także most i wieżę Galata. Z pewnością jest jeszcze mnóstwo do zobaczenia w Stambule, ale nawet ta jednodniowa wycieczka była super ciekawa i jak najbardziej sensowna.
  • 4lata 28.08.12, 14:44
    werkaem ależ zazdroszczę a z jakiego biura byłaś jeśli można wiedzieć?;)
  • werkaem 28.08.12, 17:06
    4lata napisała:

> werkaem ależ zazdroszczę a z jakiego biura byłaś jeśli można wiedzieć?;)

Ja byłam z TUI na wycieczce fakultatywnej, ona była droższa niż z miejscowego biura, bo kosztowała 169e, ale była super zorganizowana z bardzo fajnym przewodnikiem Nurim (Turek, ale bardzo dobrze mówiący po polsku), dodam, że na pokładzie samolotu mieliśmy podane śniadanie, owoce i napoje (w cenie biletu), a samoloty na tureckich liniach krajowych chyba dużo lepsze niż samolot Enter Air, którym lecieliśmy do Turcji (ale nie znam się za bardzo na tym). Wycieczka była super, dla mnie to jedna z najbardziej atrakcyjnych wycieczek w Turcji, no i Stambuł naprawdę robi wrażenie. Niech cię nie zniechęcą te kwękania malkontentów, że jakaś bieganina i że w jeden dzień to si,ę dużo nie zobaczy, ja mam bardzo dobre wspomnienia z tej wycieczki, mnóstwo zdjęć i filmów i wrażeń.

• 4lata 28.08.12, 19:03
    dziękuję bardzo za informacje. rozejrzę się też w Tui. co do wizyty w Stambule nic mnie nie zniechęci, wolę być tam jeden dzień niż wcale. kiedyś chciałabym oczywiście na dłużej ale teraz i tak te 2 tyg w Turcji to mega urlop od juz bardzo dawna bo mam malutkie dziecko w domu. może sie uda;)
  • pavvka 28.08.12, 16:27
    werkaem napisał(a):

> Byłam na jednodniowej wycieczce lotniczej w Stambule i nie uważam, ze była to t
    > ylko bieganina, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Stambułu czyli Błękitny Mecz
    > et, Pałac Topkapi z haremem i skarbcem, Hagia Sofia, Hipodrom, byliśmy na Wielk
    > im bazarze, gdzie w knajpce mieliśmy czas na wypicie pysznej tureckiej herbaty
    > i zrobienie fajnych zakupów tureckich przysmaków. Byliśmy w restauracji na regi
    > onalnym tureckim obiedzie. Oprócz tego mieliśmy rejs statkiem po cieśninie Bosf
    > or

Tylko potwierdziłaś moją tezę. Obskoczenie tych wszystkich miejsc w jeden dzień to właśnie jest bieganina na zasadzie odhaczania jak największej liczby miejsc. Nie żebym kogokolwiek zniechęcał - ja bym w taki sposób zwiedzać nie chciał, ale co kto lubi.
    --
    "There's a word for people like that...No, I'm saying, there's a word and I don't know what it is. I'm not being fucking poetic."
  • Gość: Gagul IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.12, 09:57
    Ja co prawda byłam w Belek, a nie w Alanyi, ale byłam na jednodniowej wycieczce samolotowej do Stambułu (wycieczka fakultatywna z TUI), wycieczkę polecam, wylot rano z Antalyi (lot trwa niecałą godzinę), zwiedzanie wszystkich najważniejszych miejsc w Stambule, obiad, rejs statkiem po cieśninie Bosfor, powrót wieczorem samolotem do Antalyi i transfer do hotelu.
  • agata-alanya 28.08.12, 12:44
    Co do komentarzy powyższych to ja tak tylko myślę, że jak ktoś pyta o jednodniową wycieczkę do Stambułu to nie wiem czemu pojawia się szereg odpowiedzi pod tytułem lepiej za to zrobić coś innego. A jak komuś zależy na tym Stambule? A jak był już i w Kapadocji, Pamukkale, Efezie i w innych wycieczkach w okolicy a teraz chce "zaszaleć" i zobaczyć jedno z najbardziej niesamowitych miast na świecie? :) Nie ma się co dziwić. Wiadomo, że jeden dzień to nie tydzień, ale znów wchodząc w ten temat, można powiedzieć że nawet tydzien na Stambuł nie wystarczy, ba, nawet miesiąc nie wystarczy :) Tylko kto ma na to czas i pieniądze...

Nie tylko metintour ma tą wycieczkę, moje biuro też ją ma, jak i cały szerek innych, ale nie robię tu nachalnej reklamy, kto będzie chciał, sam się pewnie odezwie, pozdrawiam

--
    -----------------
  • agata-alanya 28.08.12, 12:45
    *szereg, sorry za literówkę

-
  • black_pukas 28.08.12, 13:50
    Hłe hłe - ciekawe jaki kurort leży jednocześnie w okolicy Kapadocji, Pamukale i Efesu, hę? O Stambule o rzut beretem nie wspominając. Chyba jednak lepiej wziąć i wykupić wycieczkę objazdową po Turcji, a potem pobyczyć się tydzień gdzieś w Alany, zamiast się miotać to tu to tam. Tylko wtedy taka alanya-online nie zarobi i klops!
    --
    [url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/036af23f2c.png[/img][/url]
  • agata-alanya 28.08.12, 14:34
    Jedni wolą objazdówkę - 3,5 tys km w tydzień, inni w życiu by się na coś takiego nie porwali i wolą jednodniówki. Ludzie są różni i to jest piękne.
    A co do kurortu przy Efezie, Pamukkale, Kapadocji - szkoda, że nie ma takiego :-P ale za to są turyści którzy co roku jadą do Turcji i zwiedzają inne miejsca z innych kurortów.

Black_pukas - O zarobki biur się proszę nie martwić - tak jak my się nie martwimy o zarobki górników, hutników, spawaczy, lekarzy i agentów ubezpieczeniowych. Jak alanya online nie zarobi to będzie wypasać kozy na tureckich halach - przebranżowimy się ;)

Z wyrazami szacunku
    --
    -----------------
  • Gość: Joanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.12, 18:59
    No agenci to kryzys czują... nie ma co zazdrościć :)
    Pozdrowienia
    J

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka