Dodaj do ulubionych

TURUNC maj 2013

IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.13, 10:39
Witam czy ktoś jedzie z W-wy do hotelu Turunc od 13 maja
Edytor zaawansowany
  • Gość: Lid IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.13, 20:42
    Z powodu ostatnich negatywnych wpisow na forum na temat tego hotelu do którego rownież lecę ale w lipcu bardzo proszę o najnowsza majowa opinie po powrocie
  • Gość: Meg IP: 193.106.244.* 06.06.13, 12:28
    Hej i co ja również wybieram się w lipcu i sama nie wiem co mam teraz robić a czas nagli
  • Gość: dario.b IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.05.13, 20:34
    witam , byłem z rodziną w Turunc od 13 maja .
    Jak wrażenia z powrotu ?
  • Gość: lid IP: *.ip.netia.com.pl 28.05.13, 13:46
    I jak wrażenia lecieć czy zmieniać rezerwację
  • dedeirafi 28.05.13, 14:40
    Też czekam z niecierpliwością na najnowsze opinie!
  • Gość: Krzysiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.13, 14:42
    Moja opinia z Holidaychecku

Wykupiłem tygodniowe wczasy w biurze podróży ITAKA w Hotelu Turunc 5* na majówkę w 2013 r. all inclusive.
    Na kilka dni przed wylotem biuro poinformowało, że podróż samolotem będzie miała miejsce w nocy w dniu, w którym rozpoczyna się doba hotelowa od godziny 12:00 w południe. Wylot z Polski- po 21:00. Efekt - cała 1 doba, w pełni opłacona została stracona na podróż. Rekompensata od biura podróży ITAKA za straconą dobę hotelową - żadna.
    Po przybyciu na lotnisko w Turcji zostaliśmy wciśnięci do autokaru, który miał (w naszym domyśle) zawieść nas do hotelu. W końcu 120 kilometrów w środku nocy to nie jest mało. Nic bardziej mylnego! Autokar w połowie drogi zatrzymał się na parkingu leśnym i czekała nas przesiadka do małych busików, włącznie z zabieraniem bagaży z 1 pojazdu do 2. Chaos jaki przy tym był o 3:00 nad ranem, nie do opisania - przenoszenie wózków dziecięcych, brak miejsca w lukach bagażowych, płacz budzących się i zmęczonych przesiadkami dzieci. Przybycie do hotelu nastąpiło dopiero nad ranem (5-iąta rano).
    Wstępna selekcja gości pod względem narodowości rozpoczęła się już w recepcji hotelu Turunc. Obywatele krajów tzw. Europy Zachodniej zostali obsłużeni i zakwaterowani w najlepszych pokojach jeszcze zanim zdążyliśmy wnieść bagaże do recepcji. Obywatele krajów tzw. bloku wschodniego czekali godziną za przydzieleniem pokoju. I niech nikt nie myśli że pomoże napiwek wciśnięty do paszportu. My tak zrobiliśmy (30 EURO) i dostaliśmy chyba najgorszy pokój z możliwych o czym poniżej.
    W umowie z firmą ITAKA miałem zarezerwowany pokój rodzinny 3 osobowy, składający się z 2 oddzielnych pomieszczeń - za dodatkową niemałą opłatą. Gdzie zostałem zakwaterowany?
    W zwykłym 1 - pokojowym pomieszczeniu położonym tuż przy głównym basenie i deptaku. W pokoju panowała wilgoć, brud, było w nim zimno, a po podłodze chodziły karaluchy. Łazienka była zdewastowana, od klozetu odpadała muszla, w wannie pełno grzybu. Po interwencji w recepcji zostałem przeniesiony na 1 dobę do zwykłego pokoju 2 - osobowego położonego przy głównym klimatyzatorze. Efekt - hałas nie do wytrzymania i brak łóżka dla dziecka. Po kolejnej interwencji zostałem w końcu przeniesiony do pokoju zgodnego z umową (2 pomieszczenia). Ale to nie koniec - pokój był w budynku gdzie trwał remont. Efekt - trujący zapach farb (dziecko musiało to wdychać), hałas ze strony robotników i najważniejsze - wilgoć i zimno. Cały hotel był zimny i panowała w nim wilgoć. Wszyscy goście otrzymali zestaw ciepłych kocy bo bez nich nie da się tam wytrzymać w nocy. Robactwo przy takich warunkach nie do zniesienia - wszędzie pełno karaluchów i prusaków. Po 3 dobach tułaczki zostałem przeniesiony do właściwego pokoju.
    Ale to nie koniec kpin ze strony biura podróży ITAKA.
    Wylot do domu również był w nocy, w dzień w którym doba hotelowa kończyła się w południe. Efekt - 9 godzin czekania na walizkach w recepcji. Nie można było wykupić przedłużenia pobytu w pokoju rodzinnym do godziny wylotu, ponieważ pokoje rodzinne były potrzebne dla następnych gości. Horror jaki przeżyłem czekając z 2 letnim dzieckiem na powrót do domu - nie do opisania.
    Po powrocie i wysłaniu reklamacji do biura podróży ITAKA dostałem odpowiedź w 1 zdaniu, iż dostałem pokój zgodny z umową, a to że go zmieniałem to był mój kaprys i fanaberia. Komentarz chyba zbędny.
    ODRADZAM BIURO PODRÓŻY ITAKA JAKO NIERZETELNE, OSZUKAŃCZE (pokój niezgodny z zawartą umową) I MAJĄCE W GŁĘBOKIM POWAŻANIU SWOICH KLIENTÓW
    Położenie
    Położenie hotelu dobre - malownicza zatoka. Sam hotel w opisie powyżej
    Serwis
    Obsługa fatalna - za nic mają nawet napiwki. Kierują do najgorszych pokoi. Najlepsze rezerwują dla Anglików, Niemców, Finów. Dla Polaków zostają pokoje przy basenie lub dyskotece.
    Gastronomia
    Wyżywienie standardowe - w niczym nie zasługuje aż na 5 gwiazdek. W trakcie pobytu sporo dzieci miało zatrucie pokarmowe - lekarz hotelowy miał pełne ręce roboty.
    Sport i rozrywka
    Atrakcji w hotelu żadnych - hotel był w remoncie. Aquapark - czynny tylko na 3 godziny w godzinach południowych kiedy małe dzieci śpią i nie mogą z niego korzystać. Położenie aquparku było takie, że pół kilometra trzeba było iść ostro pod górę - dla dzieci to nie lada wysiłek. W trakcie mojego pobytu w aquaparku doszło do wypadku - jedna z bawiących osób poślizgnęła się na śliskiej posadzce i doznała poważnego urazu głowy - do końca pobytu leżała w szpitalu.
    Pokój
    Opis na początku. Pełno chodzącego robactwa (karaluchy, prusaki). Wilgoć, zimno, grzyb, zapach farb, hałas wiertarki i innych urządzeń. Odpadająca muszla klozetowa, zniszczona łazienka, zagrzybiona wanna, szlam na podłodze w łazience.
    Porady i polecenia
    Trzymać się jak najdalej od tego hotelu i biura podróży ITAKA. Za prawie 8 tysięcy złotych jakie zapłaciłem za all inclusive w tym hotelu za tygodniowe wczasy, 2 stracone doby na przelot i warunki urągające godności człowieka, to była jakaś kpina.

Jeżeli możesz zmienić rezerwację to radzę poszukać czegoś lepszego, Turunc zdecydowanie odradzam
  • dedeirafi 28.05.13, 14:59
    No to nieźle ... lid lecisz czy zmieniasz rezerwację?

• Gość: gość IP: *.static.3s.pl 28.05.13, 15:11
    A można zmienić jak się ma rezerwację od listopada?
  • Gość: LiD IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.13, 10:10
    Czy złożyłeś reklamację w BP? Może dobrze by było gdybyś umieścił swoją opinię w opiniach na stronie Itaki

• Gość: Gosia IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.06.13, 22:03
    Totalna bzdura byłam na tym samym turnusie i wróciłam zachwycona, najlepsze wakacje w moim życiu! Prusaków ani innych robali nie było widać, płacić za lepszy pokój również nie musiałam, obsługa była prawidłowa. Jestem bardzo zadowolona i denerwuje mnie podejście ludzi, którzy doszukują się tylko samych wad. Zobaczcie co macie w domach? Czy żaden robaczek u was nie występuje? Nie można winić hotelu za jednego robaczka! Jestem zachwycona i będę polecać ten hotel, a co do zatrucia pokarmowego to mój mąż też miał, ale to tylko dlatego, że się "przeżarł" bo takiego jedzenia nigdzie nie było! Ewidentnie panu zepsuło pobyt Itaka i tam należy kierować pretensje, nie odbijając swojej złości na hotelu.
  • Gość: kosmo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.13, 07:25
    >a co do
    > zatrucia pokarmowego to mój mąż też miał, ale to tylko dlatego, że się "przeżar
    > ł" bo takiego jedzenia nigdzie nie było!

Hahahaha, życzę ci dalszych zatruć w "najlepszym" hotelu w Turcji, jak można pisać takie brednie????!!!
    Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy zachwycają się takim badziewiem
    Powiem tak, Turunc to hotel dla osób wybierających się pierwszy raz na zagraniczne wczasy i niemających porównania z innymi hotelami, to hotel w stylu być - zobaczyć - zapomnieć , jedyny plus że znajduje się w Turcji, która jest piękna , otoczenie hotelu i widoki też jeszcze można zaliczyć do ładnych widoków , natomiast reszta czyli: wyżywienie niezbyt smaczne, często zimne i raczej mało urozmaicone , plaża (wąski pasek piasku ), pokoje mimo iż po generalnym remoncie nie należą do najlepszych, tłok w basenie, kolejki w restauracji, wszystkie godne uwagi leżaki zajęte już przed 7 rano, a aquapark to już całkowita porażka - to 3 zjeżdżalnie !!!
    Warto poszukać innego hotelu w tej okolicy, a jest tych lepszych hoteli sporo.
  • Gość: Gosia IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.06.13, 20:54
    My chyba byliśmy w różnych hotelach.
    Wstyd mi za wszystkie marudzące osoby.
    W Polsce okazuje się ,że mieszka same hrabiostwo.
    Ja niestety albo stety jestem prostą kobietą cieszącą się ze wszystkiego.
    Jeszcze raz polecam wszystkim ten hotel.
  • Gość: Marzena IP: 80.50.235.* 29.08.13, 14:39
    Brawo Gosia!!!
  • lib1 08.07.13, 21:44

Nie słuchajcie tego debila.
    Polecam, jest tam cudownie- właśnie wróciliśmy, niestety...
  • Gość: jkolodz1 IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.13, 01:07
    ja bylam rok temu w maju jedzenie bardzo dobre zaplacilam 1800zl za osobe teraz w maju itaka zyczy sobie 2200zl bo fajny hotel ale to przesada bo w turcji sa dobre hotele i duzo tansze
  • Gość: Emi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.13, 05:49
    Jedzie ktoś w czerwcu?
  • Gość: gosc IP: *.bignet.zabrze.pl 29.05.13, 09:06
    My się wybieramy 21 czerwca
  • sandra00 29.05.13, 09:24
    No .... a jak pisałam to wszyscy że wymyślam itd. A teraz jak czytam 2200 złotych w Maju za tydzień porażka , to naprawdę najgorszy hotel w jakim byłam nie tylko w Turcji w który zamiast 5 gwiazdek powinien mieć 3,5 , aquapark nie powinien być nazwany aquaparkiem tylko basenem ze zjeżdżalnią , o smacznym jedzeniu należy zapomnieć , a rozrywki masakra tego wcale tam nie ma ....
  • Gość: Kasia IP: *.zary.vectranet.pl 02.06.13, 22:27
    Emi - ja jade z rodziną 7 czerwca z Katowic :)
  • Gość: Emi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.13, 09:45
    my jedziemy 14 z warszawy
  • Gość: lid IP: *.ip.netia.com.pl 29.05.13, 12:35
    Napisałam maila do Biura Podróży z prośbą o wyjaśnienie
  • Gość: Yasio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.13, 12:48
    > Napisałam maila do Biura Podróży z prośbą o wyjaśnienie

Hihihihi, a czego oczekujesz od biura podróży???? jakich wyjaśnień? przecież wiadomo, że powiedzą, że to najlepszy hotel w Turcji, a niezadowoleni są tylko malkontenci.
  • Gość: lid IP: *.ip.netia.com.pl 29.05.13, 13:54
    A chociażby w przypadku późniejszej reklamacji będę miała wcześniejszą korespondencję. Z Itaką byłam już cztery razy i zawsze było ok. Może czas będzie zmienić biuro
  • Gość: gość IP: 91.218.69.* 29.05.13, 13:02
    witam,
    ja też mam wykupione wczasy z rodziną w tym hotelu w sierpniu. Czytając tą relację nie mogę naprawdę zrozumieć dlaczego tyle osób wypowiada się w samych superlatywach o tym hotelu na holideychecku i innych serwisach.. tak naprawdę zadowolonych i bardzo zadowolonych jest zdecydowanie dużo dużo więcej niż tych niezadowolonych i mam nadzieję że mimo wszystko będę w tej pierwszej grupie:)
  • Gość: Yasio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.13, 13:22
    No nie, jakiś czas temu był już wątek dotyczący tego hotelu i opinie były różne, sporo też niepochlebnych
    forum.gazeta.pl/forum/w,660,143618166,143666316,Re_ktory_hotel_wybrac_co_radzicie_.html
  • sandra00 29.05.13, 13:43
    Nie wiem co niby ma biuro wyjaśniać ... Ja rozumiem że jednemu się podoba innemu nie , że na forum trzeba brać tzw.średnią ale w tym przypadku sama jestem ciekawa kto pisał te pozytywne oceny , może nie miał porównania z innymi hotelami ( wtedy można to zrozumieć ) .
  • Gość: Zdzichu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.13, 14:04
    Właśnie natknąłem się na wątek o najgorszym hotelu w Turcji z jakim miałem do czynienia, więc dorzucę swoją opinię, bo byłem tam w czerwcu rok temu. Pobyt w Turunc był dla mnie i mojej żony jednym wielkim koszmarem. Zatrułem się już drugiego dnia, jedzenie to dramat i prawie cały pobyt spędziłem w łóżku. Najpierw umieszczono nas na poddaszu w pokoju ze skosami, a po naszej interwencji przeniesiono nas na parter w pobliże pralni, czynnej całą dobę, jakaś masakra. W ogóle klienci Itaki kwaterowani są w dalszych budynkach, przez co do plaży, restauracji czy basenu trzeba przejść spory kawałek, a najgorsze są pokoje z dwoma dostawkami szczególnie w budynku nr 3 w przyziemiu: małe, ciemne, zagrzybione, śmierdzące wilgocią. takie dostali nasi znajomi, którzy je reklamowali, ale oczywiście bezskutecznie.
    Serwis w hotelach 3* bywa znacznie lepszy niż w Turunc. Kolejki po wszystko: po lody, napoje, które podawane są w szklaneczkach 100 ml, hotel nie wart swojej ceny, na dodatek droga daleka (dobrze ponad 3 godziny transferu łącznie z przesiadkami), plaża miniaturowa, kamienista, na pewno nie dla dzieci, ogólnie brudno, naprawdę dziwię się pozytywnym opiniom
    A rezydenci Itaki to porażka: arogancja, niekompetencja

• Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.13, 17:36
    Przyłączam się do negatywnych opinii o Turunc, hotel przereklamowany i zasługujący maksymalnie na 3,5 gwiazdki.
    Sporo gości, ale niestety efektem jest wszechobecny tłok, kolejki w restauracji i tłok w basenie, na plaży i w restauracji. Według mnie hotel nie jest przewidziany na taką ilość osób. W 2011r. dobudowano jeszcze 2 dodatkowe budynki, nie patrząc na to że ludzie nie będą mieli gdzie się podziać nad basenem (miejsca brak - trzeba zajmować miejsce o 5-6 nad ranem). I tak jak mogę powiedzieć o starej części że jest w miarę okej to nowa część wygląda jakby dobudowano ją po to by upchać tam jak najwięcej osób. Czystość jest karygodna. Nad basenem nie sprzątają i żeby nie było że wymyślam, sami się do tego przyznali. Zbierają tylko szklanki po napojach i to wszystko, więc jest jeden wielki chlew. Podłogi nie są myte, a żeby z plaży dojść do prysznica, by się opłukać z piachu trzeba iść nad basenem, co się równa - błoto. Sama plaża kamienista i kamieniste dno morza. Pływając można sobie pokaleczyć stopy i kolana. Plaża jest bardzo, bardzo wąska. Zdjęcia w katalogach Itaki są przekłamane.
    Jeśli chodzi o aquapark to żeby do niego dojść trzeba albo iść około 100m pod stromą górę lub iść przez dwa budynki, jechać dwiema windami i jeszcze kawałek pod górę na piechotę. Jak już się zmęczymy wchodząc do aquaparku musimy wejść po równo 52 schodkach na zjeżdżalnie. Schody są zapleśniałe. Na wilgotnych drewnianych schodach trudno nie zauważyć zielono-białej pleśni. Jak już pisałam, żeby zająć leżaki nad basenami i na plaży trzeba wstać o 5:00 polskiego czasu, czyli o 6:00 czasu tureckiego. Nad basenem są denne zabawy typu: skakanie na skakance na desce surfingowej w basenie, rzucanie rzutkami do tarczy z odległości jednego metra...itd. Na wieczornym show można się zanudzić i zasnąć. Jest to na poziomie dzieci z 1 klasy..., nic nie ujmując dzieciakom
    Fatalna obsługa na recepcji. W ogóle personel nieuprzejmy i nieprofesjonalny, wszelkie uwagi i skargi są dla nich chyba niesłyszalne. Omijają je... Kiedy widzą że z czymś masz problem, uciekają na zaplecze, do innego pomieszczenia... w zależności od tego gdzie się znajdują.
    Jedzenie to osobny temat, pierwszego dnia gdy przyjechaliśmy zdążyliśmy jeszcze na kolację. Byliśmy zadowoleni. Stwierdziliśmy że ludzie piszący dobre opinie na temat wyżywienia mieli rację. Myliliśmy się jednak bardzo, było tak tylko tego pierwszego dnia. Na śniadaniach nie ma praktycznie nic. Tylko pomidory, ta ich wstrętna wędlina i czerwone parówki oraz czerstwe pieczywo leżące tam chyba od miesiąca... :(, jedzenie bardzo mało urozmaicone,po paru dniach ma się serdecznie dość, słabo doprawione i niestety, dla dzieci nie ma w zasadzie dobrych rzeczy. Nasze dziecko jadło przez całe dwa tygodnie tylko frytki, pizzę, naleśniki i omlety.
    Na obiad zjadliwe były tylko frytki, makaron i kurczak. Reszta albo była zalana dziwnie przyprawionymi sosami albo była niedopieczona albo po prostu niesmaczna. Kolacje wyglądały mniej więcej tak jak obiad. Ogromnym minusem jest ich kłamstwo: W katalogu jest napisane np. śniadania od 7:30 do 10:30. Fałsz. Kelnerzy zbierają jedzenie ze stołów już o 9:30, a łyżki od np. sałatek są pozabierane jeszcze wcześniej tak że nawet jeśli jest jeszcze jedzenie to i tak nie można go sobie nałożyć. Można więc powiedzieć że śniadania są do 9:00. Tak samo jest z obiadem i kolacją, ludzie przychodzą wcześniej i zajmują stoliki o 19 (kolacja od 19.30), bo po 20 może zabraknąć jedzenia, a z pewnością potraw nadających się do spożycia .
    Stoły są brudne. Serwety zmieniają co 2 dni. Po stołach walają się okruchy i pozostałości po poprzednich posiłkach. Do baru z napojami można stać godzinami.... Tego jest jeszcze dużo ale szkoda rąk żeby pisać :(
    Bardzo słabe all inclusive. Co do alkoholi, to piwo przypomina konsystencją mocz, pianka utrzymuje się kilka sekund, no i jest to typowy sikacz. Mocniejsze alkohole np. wódka o niedobrym smaku Bolsa i whisky (o smaku... nie wiem czego), drinki bardzo słabe, czerwone wino nie nadaje się do picia, zamiast kawy jakaś cuchnąca brązowa ciecz z wielkich termosów. Na dobre piwo można podejść do Turunc (wieczorny spacerek zajmuje 10min wzdłuż nabrzeża). "Efez" butelka 3,5 Liry, w puszce 3.75, w knajpie 6LT, ale jak smakuje po wypiciu w hotelu sikacza... miodzio :).
    Pokój mieliśmy w starym budynku, widok miałam na góry i sztuczny wodospad. W nocy tak szumiało że nie dawałam rady usnąć. Prysznic był zapleśniały. Sedes porastał zielonym grzybem... Na łóżkach nie było kołdry ani prześcieradła: była szmata. ISTNA SZMATA zupełnie jak serweta. Bardzo wąskie niewygodne łóżka. Sprzątaczki sprzątały pokój co 2 dni lub (tylko jak naszła je taka ochota) codziennie. Klimatyzacja działała dopiero po zamknięciu drzwi balkonowych, a że nasze się nie domykały to i klimatyzacja nie działała. Dopiero po trzaśnięciu drzwiami około 60 razy klima zadziałała. Lodówka nie była uzupełniana. Zatem jak się wypiło wodę z lodówki to już trzeba było chodzić do lobby baru, to z pewnością nie jest 5* standard.
    Odradzam wszystkmi ten hotel, szczególnie za te spore pieniądze. Omijać z daleka!
  • Gość: lid IP: *.ip.netia.com.pl 04.06.13, 08:00
    Bardzo prosze o informację czy Pani złożyla reklamację i w jakim terminie była Pani w tym hotelu
  • sandra00 04.06.13, 09:40
    Nie bardzo rozumiem na co składać reklamację taki jest po prostu standard hotelu ,obok budynków poniżej pseudo aquaparku jest mnóstwo zieleni drzew itd., w których jest pełno robactwa więc nie ma siły żeby to nie dostało się do pokoju , po jednej stronie budynków jest droga po drugiej skały z wodospadmi przez które płynie woda więc dodatkowo jaszczurki i inne gady , ja osobiście miałam w pokoju duże koniki polne czy coś co można tak nazwać , widziałam też w innym pokoju dosyć duże pająki . To naprawdę najgorszy hotel w którym byłam zarówno w Turcji jak i w innych krajach , korzystałam z hoteli z Itaki mających " żagiel Itaki " i byłam zadowolona w niektórych byłam nawet po dwa razy , w Turuncu natomiast faktycznie widoki są ładne , z obsługi hotelowej miłe były tylko sprzątaczki na korytarzu i lekarz '"który miał tam co robić " , zatrucia , uczulenia i bakterie z wody ... niektórzy na dłużej odwiedzili szpital w Marmaris . Plaża wąska zaniedbana , woda w zatoce mętna , natomiast w morzu po drugiej stronie skały ok. , baseny ... jedzenie.... animacje.... kids club... bez komentarza. czytając forum wydaje mi się iż osoby będące w tym hotelu , które nie mają porównania z innymi lub bywające w gorszych hotelach mogą być zadowolone z tego hotelu , natomiast reszta jak widzę bo podobne odczucia do moich.
  • Gość: Ewa IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 18:26
    W Turunc byłam w sierpniu w ubiegłym roku, reklamacji w końcu nie złożyłam, bo jak poszłam z pismem to pani z biura powiedziała, że nie mam szans na uznanie reklamacji, bo podobno wszystko było zgodnie z umową, a to że hotel moim zdaniem nie był zgodny z opisem w katalogu (standard, czystość, jedzenie itp) to tylko moja subiektywna ocena. Nie chciało mi się tracić czasu i nerwów na użeranie się z Itaką, po prostu już nigdy z nimi nie pojadę,bo nie mam zamiaru znowu trafić na coś podobnego (uważam, że wprowadzają ludzi w błąd odnośnie tego hotelu). Ale chciałam innych ostrzec przed tym hotelem tak reklamowanym przez Itakę, żeby mieli świadomość w co się pakują i nie wyrzucali pieniędzy w błoto.
  • Gość: Michal IP: *.205.rev.vline.pl 14.06.13, 12:34
    My też jedziemy w sierpniu
  • Gość: gosc IP: 91.218.69.* 29.05.13, 13:46
    nie chce na siłę bronić tutaj hotelu który wybrałam, bo dopiero się przekonam jak jest naprawdę w sierpniu, ale rok temu byłam na krecie w hotelu aquis bella beach i ja byłam baardzo zadowolona, a też czytałam negatywne opinie o tym hotelu, ale na szczęście hotel był super i nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie go krytykują, może zależy to od tego kto z jakim nastawieniem jedzie?
  • pietusza 03.06.13, 09:33
    Ja także nie poleciłbym tego hotelu, byliśmy w Turunc we wrześniu, bez rewelacji - na pewno nie zasługuje na 5* - najwyżej słabe 4, czy nawet 3,5. Słabe strony to plaża tylko na niewielkim odcinku zmieszczą się 3 rzędy leżaków na większości 1, a i tak ląduję się z nogami w wodzie. Podłoże to taki delikatny żwirek - nieprzyjemny do chodzenia. Przy dużym basenie stare leżaki, o które jest bardzo ciężko bo jest ich max 50, już bardzo wcześnie rano wszystko zajęte. Boisko do siatkówki - piasek nasypany na płyty betonowe - po jednej grze wszyscy byli tak pościerani że nie chciało się grać po raz kolejny. Drinki - all inclusive??? - masakra - po pierwsze barmani leją minimalne ilości alkoholu i po kilku godzinach zaczynają boleć nogi od chodzenia do baru. Alkohole tylko miejscowe (wódka, whiskey, gin i raki) piwo jakby 0%. Śniadania bardzo mało urozmaicone - wręcz słabe po pierwszych dwóch zrezygnowaliśmy ze wstawania na nie. Kolacje tylko trochę lepsze, ale po 10 dniach już nie mogliśmy za bardzo na nie patrzeć, jak na 5* jedzenie fatalne, zwłaszcza że raczej tłuszczu nikt tu nie skąpi, wszystko ociekające tłuszczem, zdarzały się zatrucia pokarmowe, nigdy wcześniej w żadnym hotelu w Turcji się z tym nie spotkaliśmy. Jedzenie oceniam na max 3*.
    Aquapark to tylko namiastka - położony na dość wysokiej górze - trzeba się wspinać - jedna zjeżdżalnia dla dzieci czynna, te większe działają tylko przez 2-4 godziny w ciągu dnia - o ile w ogóle są uruchamiane. Obsługa hotelu ma swoich faworytów - tych którzy płacą duże napiwki - kelnerzy rezerwują im stoliki (oczywiście te najlepsze) i sami donoszą jedzenie i drinki (głównie Turkom) dla pozostałych gości są te które zostaną. Aha i w pokojach w tych budynkach, które są najczęściej kwaterowane dla Polaków po kilku dniach pojawiły się całe stada mrówek faraonek - nie pomagały interwencje służb hotelowych. Plusem jest ładne położenie, zatoczka w środku gór robi wrażenie. W sumie niedaleko do Marmaris (około 50 minut łódeczką za 15 lirów od osoby). Niestety góry i zatoczka to jedyne atuty. Wszystko inne jest bardzo kiepskie
    Barmani i kelnerzy różni, nam trafił się taki, który był wręcz niegrzeczny - zwłaszcza po tym jak zwróciliśmy mu uwagę że nie mamy gdzie usiąść, a on kładąc swój telefon lub inne rzeczy na stoliku rezerwował je dla swoich gości (zwłaszcza Turków). Szef hotelowej kuchni dogląda kolacje - zwłaszcza te tematyczne (noc turecka albo noc śródziemnomorska). Poza tym raczej poniżej oczekiwań i bez rewelacji - właściwie nono-stop tworzyły się kolejki do barów, bo obsługa bardzo opieszała i niewystarczająca.
    Pokój standardowy - poza mrówkami nie jest najgorzej - chyba że trzeba iść do ostatniego budynku jadąc dwoma windami (budynek przy aquaparku jakieś 200m od recepcji 300 od plaży);
    Podsumowując, hotel zdecydowanie przereklamowany, za tę cenę jest dużo lepszych hoteli w Turcji, a dla mnie najgorszy 5* hotel w jakim byliśmy w Turcji
    No i rezydent z Itaki to jakieś małe nieporozumienie, ten człowiek chyba minął się z powołaniem i raczej powinien pracować na wysokim stanowisku kierowniczym - jest bardzo niemiły, wręcz arogancki.
  • Gość: ola IP: *.play-internet.pl 05.06.13, 00:57
    Witam!
    Czytam Państwa posty i czuję się jak spoliczkowana.
    W zeszłym roku po raz pierwszy wybraliśmy się z dzieciakami na zagraniczne wczasy. Wybór padł na świetny, według opinii, hotel w Egipcie. Dzień przed planowanym wylotem nasze biuro ogłosiło niewypłacalność. Wybrany przez nas hotel zbiera dobre opinie do dnia dzisiejszego, ale nie mieliśmy okazji sprawdzić ich prawdziwości, bo na ostatnią chwilę, żaden organizator nie miał już miejsc w tym hotelu.
    Nauczeni wydarzeniami z ubiegłych wakacji, w tym roku postawiliśmy na Itakę - znajomi polecają i wierzymy w jej dobrą sytuację finansową. Możemy przeznaczyć na pobyt ok. 10ty
    ś zł, więc rezerwację zrobiliśmy 2 stycznia w ramach first minute. Gdzie? Do Turcji, do hotelu Turunc. Byłam niesamowicie szczęśliwa, że udało mi się upolować jeden z ostatnich pokoi 2+2 w tym hotelu. Starałam się wybrać hotel, który nie tylko zachęcająco wygląda w katalogu, ale także zbiera dobre opinie, a tych w grudniu,styczniu zarówno na stronie Itaki, jak i holidaychecku było mnóstwo.
    A tymczasem tutaj czytam takie opinie!
    Jeżeli są osoby, które odwiedziły ten hotel w tym roku i mają jeszcze jakieś obiektywne opinie, proszę o informacje. Mam jeszcze kilka dni na zmianę rezerwacji, ale nie chciałabym podjąć niewłaściwej decyzji. W tej chwili lista hoteli, na które mogłabym zmienić rezerwację jest dość ograniczona (w Turcji chyba tylko Aska Buse Resort).
    Z góry dziękuję.
  • sandra00 05.06.13, 07:14
    Napisała Pani że będzie to pierwszy wyjazd zagraniczny tego typu , więc jak już pisałam nie mając porównania pewnie spodoba się Pani w Turunc a w przyszłym roku będąc na następnych wakacjach być może nawet w hotelu o mniejszej ilości gwiazdek stwierdzi że negatywne opinie z tego były trafione. Trudno doradzać komuś czy zmienić hotel na pewno Aska Buse Resort to moim zdaniem lepsza lokalizacja hotelu i jak dla mnie lepszy klimat , na Riwierze Tureckiej byłam chyba z 4-5 razy natomiast w Turcji Egejskiej po Turuncu miałam dość ... Pozostaje jedynie pytanie dlaczego na akurat ten hotel można zamienić czy został z powodu braku chętnych czy jest w tej cenie . Do Alanyi jest dużo lepszy dojazd autostradą w dzień to max 1,5 godziny transferu w korkach w nocy szybciej , można zwiedzić przepiękne Side , Alanyę , dzieci zabrać na pokazy fok i delfinów . W Turuncu będą chodzić jedną uliczką tam i z powrotem owszem można popłynąć do Marmaris ale to niezbyt ciekawe miasteczko .Co do porównania z Egiptem jeżeli hotel o którym Pani pisała był to np.Jungle to porównanie Turunca do Jungle to tak jakby spać pod namiotem albo w hotelu .....
  • Gość: ola IP: *.play-internet.pl 07.06.13, 22:52
    Pani sandro00, kiedy była Pani w hotelu Turunc?
  • sandra00 08.06.13, 10:34
    Byłam w 2009 roku na wczasach dwa tygodnie i w 2011 tylko obejrzeć podczas wycieczko czy cos zmieniło się na lepsze ale do dziś nic się nie zmieniło a po bieżących komentarzach chyba jest jeszcze gorzej zmienili uklad jednego basenu tego bliżej plaży pokoje od remontowali ale ja i tak byłam w nowym i szału nie było
  • Gość: Wojtek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.13, 07:55
    Ja niestety mogę tylko potwierdzić wcześniejsze opinie, że Turunc (pobyt lipiec 2012) to hotel dla niewymagających klientów, dokładnie tak jest, mało leżaków w stosunku do liczby gości, aby zająć leżak należy wstać około 6 rano, bardzo wąska żwirkowa plaża, za dużo ludzi, niski standard posiłków, wieczne kolejki po posiłki i napoje, bieganina za wszystkim, często brak miejsc przy stołach, potrawy malo smaczne, dzieci nie chciały jeść, bo nie za bardzo miały wybór, obrusy zaplamione, nakruszone, drinki paskudne, muszę to opisać jak zrobiono drinka dla żony - zwykla musztardowa do której nalał odrobinę bazooki i sprite i paluchami włożył resztki lodu mocząc palce w drinku - oczywiscie od razu te drinki zostawilismy na stolach, "restauracja" to po prostu zwykła jadłodajnia, problemem są posiłki w okolicach przewidzianych na nie godzin końcowych, bo do dyspozycji gości pozostaje to co zostało, nic nie jest uzupełniane a i śpieszyć się trzeba żeby w ogóle coś zjeść.
    Potwierdzam, że brudno, a woda w basenach niewymieniana od niepamiętnych czasów jedynie co wieczór pracownik wlewał po trzy karnistry każdy po ok. 25 litów roztworu chloru. Gdy sie stanęło wieczorem obok basenu z wody unosil się intensywny nie do wytrzymania zapach moczu.
    Itaka sprzedaje ten obiekt jako 5 gwiazdkowy, i to zdecydowane nadużycie, bardzo słabe 4 gwiazdki to rzeczywisty standard, bardzo ładne położenie hotelu nie jest w stanie wynagrodzić wszystkich niedogodności i po prostu niskiego poziomu serwisu w tym hotelu.
    Ola, jeżeli masz możliwość zmiany rezerwacji, szczególnie jak jedziesz z dziećmi, to radzę to zrobić, ja nikomu bym tego hotelu nie polecił i nigdy tam nie wrócę. Nie jestem w stanie zrozumieć dobrych opinii o tym hotelu, byliśmy w innych hotelach 5* i ten oceniam zdecydowanie najgorzej, to nie jest hotel 5- gwiazdowy.
    W tym roku zarezerwowaliśmy hotel w TUI i mam nadzieję, że się nie rozczarujemy, do Itaki mamy już ograniczone zaufanie.
  • Gość: życzliwy IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.13, 23:29
    Dla osób, które czytają w/w wpisy. Prosze Państwa proszę zwrócić uwagę, iż większość negatywnych opini o hotelu TURUNC pochodzacych od Ryśka,Zdziśka,Wojtka i nie wiem kogo tam jeszcze, należy do tego samego autora (pod różnymi imionami) wysłanymi z tego samego adresu IP. TO JAKIŚ CHORY CZŁOWIEK !!!Zakompleksiony frustrat. Wielu Anglików i Niemców na swoich forach wypowiada sie (może nie rewelacyjnie ) ale ciepło i pochlebnie o hotelu Turunc.
    Głowa do góry, uśmiech na twarz !. Udanego urlopu
  • pietusza 06.06.13, 07:36
    Życzliwy, wszystko co jest opisane w tych negatywnych opiniach to po prostu prawda, zakładam, że nie byłeś w tym hotelu (nie napisałeś swojej opinii), więc po co się w ogóle wypowiadasz na ten temat i obrażasz ludzi, którzy ostrzegają innych przed tym hotelem, jak sam chcesz to tam jedź, ja znam ten hotel z pobytu w nim i wiem, że to pomyłka i hotel kompletnie nie wart swojej ceny. A Anglicy czy Niemcy są znacznie lepiej traktowani niż klienci Itaki (zresztą już ktoś o tym pisał), dostają najlepsze pokoje, ale tak samo jak wszyscy stoją w kilometrowych kolejkach po wszystko i jedzą to paskudne żarcie i cisną się na maleńkiej plaży. Po prostu są ludzie, dla których sam wyjazd do hotelu z all jest atrakcją, ale jak ktoś ma porównanie do innych hoteli 5* w Turcji to wie, że to nie jest hotel o tym standardzie.
  • sandra00 06.06.13, 07:50
    A no co ktoś miałby zamieszczać negatywne opinie o hotelu na forum , jak ktoś chce tam jechać niech jedzie tylko niech potem nie pisze o reklamacjach itd... Ja mam jeden nick i nie wiem czy tam byłeś czy nie skoro tak bronisz tego hotelu , ale to totalna masakra , a to że na forach angielskich czy niemieckich ma pozytywne wpisy to niby ma dobrze świadczyć o hotelu , a ile w drogich hotelach 5 gwiazdkowych jest anglików i niemców ???? z mojego doświadczenia .... anglików może dwie rodziny na 100 , niemców trochę więcej ale i tak mniej niż Polaków .W hotelu Turunc odwrotnie , zresztą tam średnia wieku jak w sanatorium . W dobrym hotelu 5 gwiazdkowym nawet w Turcji nie liczy się z jakiego kraju jesteś , obsługa taka sama , oczywiście jeżeli wykupisz pokój o najniższym standardzie taki dostaniesz ale to wina biura które może Cię nie doinformować . Rok temu na forum też byli tacy którzy myśleli że ktoś im specjalnie odradza hotel Turunc ale po powrocie przyznali rację !!!
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 16:18
    Był ktoś teraz?
  • Gość: gość IP: *.xdsl.centertel.pl 16.06.13, 12:40
    Hotel całkowicie przereklamowany. Był to moj pierwszyhotel 5 gwiazdkowy (dotychczas bylem dwa razy w turcji w 4,5 gwiazdki i max 1900zl i bylem zachwycony )
    Zaczynając od podróży z lotniska ,zupełny brak profesjonalizmu itaki odnośnie braku informacji jak wyglada transfer do hotelu. Jeśli wykupujemy wakacje z małym dzieckiem to moznaby było wiedzieć ze w środku nocy o 2-3 jes przesiadka z autokaru do busa( za małego - brak miejsca na bagaż) i cała podróż 120km trwa 4godz . Obsluga w recepcji jak dla mnie powolna ; zaprowadzenia nas do pokoju po ok 50min czyli była już prawie 6 rano i tutaj dopiero niespodzianka- Pokoj na parterze taki ze wychodzi sie na chodnik ; w pokoju śmierdzi farba olejna ze trudno oddychać a na głównej ścianie pokoju wilgoć i grzyb!!! CALKOWITa KOMPROMTACJA! Biegiem wróciliśmy do recepcji ; po długiej dyskusji i napiwku 15 e zmieniono pokoj na inny na piętrze ,normalny ,czysty ,ale tez nie jakiś wyjątkowy .
    Jedzenie- smaczne ale na każdym kroku widać oszczędność z czym nigdy w Turcji sie nie spotkałem, ogromna ilośc gości w hotelu i kolejki do stoisk z miesem( 3-4 stoiska to zdecydowanie za mało) ; potem jak już kończyły sie kolejki to przedstawiali dokładać i brakowało ; deserow w porównaniu do poprzednich hoteli b mało, nie uzupełniają i ich brakuje więc idąc na posiłek trzeba od razu brać deser;
    Brak automatów do piwa i wina ; jeden bar i dwóch kelnerów na ogromna ilośc gości przy posiłkach czyli znowu kolejki ( tylko w barze cola, sprite, piwo, wino)
    Restauracja przy plazy czynna do 16 i dostępne w niej tylko piwo- jak dla mnie kolejna kompromitacja jak na 5 gwiazdek ; jeśli o godz 16 kończą sie przekąski a podejdzie sie 2 min późnej to już nawet frytki sie nie dostanie
    Woda nie z butelek tylko z automatów ; dla mnie ma to znaczenie jak jest sie z dzieckiem ;
    Doba hotelowa kończy sie o godz 12 ; za przedłużenie zapłaciliśmy 44 e od osoby ( w itace uzyskaliśmy informacje ze niby nie powinno być drożej niż 40e za pokoj a recepcji jak to usłyszeli to nas wyśmiali)
    Podsumowując:
    Jakbym pojechał na pierwsze All inclusive to może byłbym zadowolony; jeśli byles wcześniej to NIE wybieraj tego hotelu ; może byłby warty za cenę poniżej 2 tys zł za os ale jeśli placi sie wiecej za tydzien to jak dla mnie absolutnie nie warto. Cała opinia na holidaycheck.
  • Gość: dorota IP: 195.149.64.* 18.06.13, 14:22
    Pytanie do tych co wrócili: w którym budynku 1,2,3 ... są najlepsze pokoje?
  • Gość: Megi IP: 78.133.241.* 18.06.13, 18:25
    Przyłączam się do pytania. a Dorota a kiedy tam się wybierasz
  • Gość: bea IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.06.13, 22:13
    Chcę tylko dodać, że ja zostałam okradziona w tym hotelu z pieniędzy znajdujących się w pokoju. Tak ku przestrodze dla innych mogących dostać pokój na parterze budynku. Złodzieje dostali się przez balkon do pokoju w nocy gdy spaliśmy. Hotel umył ręce od całej sprawy, a ja wyjechałam zniesmaczona całą sytuacją i lżejsza o parę złotych. To tyle o hotelu Turunc.
  • Gość: Megi IP: 78.133.241.* 18.06.13, 22:33
    Bardzo dziekuję za ostrzeżenie a jak jest po zatym bo różne są opinie oczywiście jeśli chcesz się podzielić
  • Gość: dorota IP: 195.149.64.* 19.06.13, 10:46
    do Megi: wylatujemy 28.06
  • Gość: Megi IP: *.malopolska.policja.gov.pl 19.06.13, 11:25
    do Doroty: dzięki za info jak wrócisz to daj znać jak było ja wylatuje 19 lipca. Miłego wypoczynku. Acha a nie przerażają Cię te negatywne opinie?
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 19.06.13, 11:26
    My lecimy 5 lipca z Warszawy daj proszę znać jeśli będziesz miała taką możliwość o pokój w którym budynku się starać . Pozdrawiam
  • Gość: dorota IP: 195.149.64.* 19.06.13, 11:39
    Po powrocie dam znać na forum. Negatywne opinie ... no cóż, trochę mnie przerażają, ale i tak nie mam na to wpływu. Pozdrawiam.
  • Gość: dorota IP: 195.149.64.* 19.06.13, 11:40
    Może ktoś wie i podpowie, w którym pokoju warto mieć pokój?
  • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.13, 11:43
    W zasadzie to pozytywnych opinii też jest bardzo dużo, to chyba zależy czego się oczekuje,,,,,
    Dorota na ile dni lecisz?
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.13, 16:17
    My będziemy w Turunc już 21 czerwca
  • Gość: Zuza IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.13, 17:15
    Widzę, że szykuje się spęd Polaków w tym dziadowskim hotelu, no cóż mogę Wam tylko współczuć, że wywalacie kasę na takie badziewie
  • Gość: gosia IP: 78.8.2.* 19.06.13, 19:51
    No właśnie ,jeżeli chcesz odpocząć ,trochę pozwiedzać i dobrze się bawić to tylko Turunc w Turunc..
    Ja byłam na pierwszym turnusie,gdzie wszystko dopiero się "rozkręcało" i naprawdę wierz mi było wspaniale. Nie wiem co ludzie oczekują po hotelu ,że go tak bardzo krytykują. Próbowałam zabawić się w tych wszystkich malkontentów i biegać z aparatem ,żeby zrobić fotki w ich stylu.Niestety nie udało mi się nic znaleźć .Co do pokoju to miałm w budynku nr 1.4 i 5 był wtedy nie zasiedlony.Szykoqwali pokoje na kolejne turnusy,wszystko było pootwierane,więc mogłam sobie pooglądać,wyglądaja bardzo podobnie.Zrewsztą ile w tym pokoju się siedzi,przynajmniej ja w nim spałam i może wieczorem przed kolacją chwila na prysznic.Z przyjemnością jeszcze raz pojechałabym do tego hotelu.Już Wam zazdroszczę.
  • Gość: gosia IP: 78.8.2.* 19.06.13, 20:27
    Popieram,hotel i miejsce rewelacyjne.
    Polskie hrabiostwo niech jedzie w inne miejsc i nie psuje opinii.
    Boże jakie Wy macie życie na co dzień ,że aż takie macie wymagania.
  • Gość: Zuza IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.13, 21:28
    Gość portalu: gosia napisał(a):

.......
    > Boże jakie Wy macie życie na co dzień ,że aż takie macie wymagania.

Boże, jakie Ty masz życie, że uważasz ten słaby hotel jest taki rewelacyjny???
  • Gość: bea IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.06.13, 22:46
    Do Megi: Proszę pojechać i się przekonać samej, hotel ma złe ale też i dobre strony. Nigdy nie jest tak, że wszystko jest ok. Zawsze coś się znajdzie pozytywnego ale też na minus. Pomimo tego, że zostałam okradziona, też stałam w kolejkach do kolacji, też widziałam selekcję turystów przez personel na lepszych i gorszych, też miałam jedzenie czasami lepsze i gorsze, ale nie były to rzeczy, które całkowicie przekreśliły moją pozytywną opinię o hotelu. Są to dla mnie drobiazgi nie mające istotnego znaczenia (oprócz oczywiście kradzieży). Miałam za to fajny czysty pokój, wyremontowany, piękne widoki na zatokę i góry, choć to prawda, że z małej i kamienistej plaży, słońce, ciepło i możliwość spacerów oraz zwiedzania okolicy (w pobliżu miasteczko z bazarkiem). Najważniejsze, że wróciliśmy cali i zdrowi bez żadnego zatrucia i innych dolegliwości. Dla każdego ważne są inne rzeczy. Najważniejsze aby umieć zachować w tym wszystkim umiar i samemu ocenić co jest dla mnie istotne podczas tego urlopu.

A mówiąc do innych czy ubliżanie sobie na tym forum wnosi coś merytorycznego do sprawy. Chyba nie. Pozdrawiam wszystkich.
  • Gość: Megi IP: 78.133.241.* 19.06.13, 22:59
    Do bea: Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście że dla każdego ważne jest coś innego. Mnie oczywiście negatywne opinie nie zraziły uważam że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia nie mniej jednak bardzo serdecznie dziękuje. Pozdrawiam
  • Gość: bea IP: *.warszawa.vectranet.pl 19.06.13, 23:05
    Do Megi: Ja również pozdrawiam miłego urlopu.
  • Gość: Simon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.13, 07:41
    No cóż twój wpis tylko potwierdza opinię, że to hotel dla mało wymagających klientów i z pewnością nie o standardzie 5*, a jest oferowany jako hotel 5* co jest oczywistym kłamstwem. Z hotelu 3* też na ogół wraca się zdrowym, słońce i ciepło to naprawdę nie zależy od hotelu, a czystość hotelu i pokoju to powinna być norma w hotelu o każdym standardzie (znam wiele takich hoteli 3*), a w Turunc z tym jest nie najlepiej. Ludzie, którzy pisali negatywne opinie odnosili je do swoich oczekiwań wobec hotelu 5*, a nie 3* Zapewniam Cię, że gdyby to był hotel 3* to miałby same dobre opinie, ale też koszt pobytu w takim hotelu byłby o wiele niższy niż w Turunc.
    Ale jeżeli ktoś został okradziony w hotelu, stał po wszystko w kolejkach i gnieździł się na mikroskopijnej plaży, widział selekcję klientów na lepszych i gorszych, zapłacił za to sporą kasę, a pomimo to twierdzi, że jest zadowolony, bo wrócił zdrowy to już nie dziwią mnie te pozytywne opinie o tym hotelu
    Ps. A nawet te negatywne opinie dają za widoki i położenie plus, ale to jedyny pozytyw.
  • Gość: marta IP: *.232.140.79.rudna-net.pl 20.06.13, 09:46
    Szczerze mówiąc dziwią mnie te wszystkie negatywne opinie. W ubiegłym roku byli tam moi znajomi i porównując Turunc z innym hotelem tureckim twierdzą, że było super i z ich relacji wynikało wręcz coś przeciwnego - brak kolejek w restauracjach, wolne leżaki, miła obsługa, jedyny mankament - daleko od lotniska i kręte drogi dojazdowe. Dwa lata temu był tam też mój kuzyn z rodziną (obie rodziny z dziećmi) i twierdzą, że to były ich najlepsze w życiu wczasy....a nie jest tak, że byli poza granicami Polski po raz pierwszy (ani jedni ani drudzy), więc jakieś porównanie z innymi hotelami w innych miejscach mogą mieć. Cóż...nie pozostaje nic innego jak pojechać samemu i sprawdzić - ja wybieram się tam na przełomie sierpień/wrzesień. Mam nadzieję, że ITAKA nie nawali. Życzę wszystkim udanego wypoczynku i trochę optymizmu. Pozdrawiam
  • Gość: Wojtek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.13, 10:32
    W ubiegłym roku byli
    > tam moi znajomi i porównując Turunc z innym hotelem tureckim twierdzą, że był
    > o super i z ich relacji wynikało wręcz coś przeciwnego - brak kolejek w restaur
    > acjach, wolne leżaki, miła obsługa,........

Tak jak poprzednio pisałem byłem w tym hotelu w lipcu rok temu i sądzę, że twoi znajomi albo byli w innym hotelu, albo wprowadzili Cię w błąd, bo z pewnością były olbrzymie kolejki do wszystkiego, NIGDY nie było wolnych leżaków po godzinie siódmej rano, restauracja brudna i z okropnym jedzeniem, a na wolne stoliki to trzeba było po prostu polować, z obsługi to może jedna czy dwie osoby były w miarę OK, reszta arogancka i olewająca gości, ale oczywiście przekonasz się sama, ja tylko ostrzegam innych, żeby nie wtopili kasy w ten hotel, bo naprawdę nie warto, za taką kasę to jest mnóstwo hoteli w Turcji na DUŻO wyższym poziomie.
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 20.06.13, 11:38
    Dla większości z nas jest zbyt późno na zmiany, będziemy musieli przekonać się na własnej skórze jak jest. Szkoda tylko że te wszystkie opinie nie pojawiły się na forum zimą, kiedy większość z nas dokonywała rezerwacji. W chwili obecnej tak bardzo negatywne opinie sprawiają że jadę tam z olbrzymim stresem. Pozdrawiam wszystkich którzy będą w tym roku w Turunc. Ja lecę 5 lipca z Warszawy. Moje pytanie dla tych którzy byli i opisali swój pobyt, o który pokój się starać aby pobyt stał się bardziej znośny. Czy trzeba zabierać ręczniki i jak działa Wifi. Dziękuję za wszystkie wpisy.
  • Gość: Dorota IP: 195.149.64.* 20.06.13, 12:09
    Ja też proszę - ponownie - o info na temat budynku. I dla mnie też już za późno na zmiany.
  • Gość: Wojtek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.13, 12:26
    Gość portalu: Lid napisał(a):

> Dla większości z nas jest zbyt późno na zmiany, będziemy musieli przekonać się
    > na własnej skórze jak jest. Szkoda tylko że te wszystkie opinie nie pojawiły si
    > ę na forum zimą, kiedy większość z nas dokonywała rezerwacji.

Wątek o tym hotelu pojawił się pod koniec kwietnia jak widzę, i wtedy zaczęły pojawiać się opinie, sądzę, że gdyby pytania o opinie pojawiły się w zimie to wcześniej byłyby odpowiedzi, najlepiej po prostu zasięgać opinii przed rezerwacją hotelu, a nie po. Ja niestety czytałem w ubiegłym roku bardzo dobre opinie o tym hotelu i dlatego m.in go wybrałem. Na miejscu przekonałem się, że to kompletnie nieporozumienie i te opinie miały niewiele wspólnego z rzeczywistością, dlatego teraz ostrzegam innych, żeby nie popełnili tego błędu, zresztą z rozmów z innymi gośćmi tego hotelu, wiem, że wiele innych osób było bardzo nieprzyjemnie zaskoczonych tym co zastali w tym hotelu, organizacją ze strony Itaki zresztą też.
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 20.06.13, 12:46
    A jeśli chodzi o moje dalsze pytania czy mogę prosić o podpowiedź
  • golebiowskik 21.06.13, 18:11
    Wifi działa w recepcji i czasem da się złapać zasięg też w restauracji. Ręczniki plażowe były wydawane za kaucją 10EUR zwracaną pod koniec pobytu. Można je też było bezpłatnie codziennie wymienić na czyste.
  • Gość: Megi IP: 78.133.241.* 21.06.13, 21:52
    A jak tam jest naprawdę i czy to prawda z tymi pokojami na parterze i nie tylko. Pytam się bo wylatuje w lipcu z synem półtorarocznym. Dziki za info
  • golebiowskik 22.06.13, 07:27
    Ja byłem w zeszłym roku i nie miałem powodów do narzekań, ale to był mój pierwszy pobyt w Turcji, więc nie mam odniesienia do innych hoteli. Na pewno nie miałem w pokoju robali, pleśni a lodówka chłodziła może nie jak Polar, ale Cola była w idealnej temperaturze do picia.
  • Gość: marta IP: *.232.140.79.rudna-net.pl 20.06.13, 13:00
    Dziękuję Wojtku za uwagi.
    Rzeczywiście opinie są tak skrajne, że warto byłoby się nad nimi zastanowić - ja nie będę upierać się przy swoim, zwłaszcza, że tylko słyszałam zdania innych, a to, tak jak już padło na forum, są odczucia bardzo indywidualne.
    Miałam podobną sytuację w ubiegłym roku z egipskim hotelem - pozytywne opinie przed rezerwacją, niestety na miejscu wiele - niby drobnych - mankamentów, które niestety uprzykrzały trochę pobyt. Też hotel 5* za niemałe pieniądze (Amway Blue Beach Resort & Spa), niemniej jednak raczej, mimo także wielu zalet, nie poleciłabym tego hotelu innym, wolałabym zaryzykować i pojechać do innego. Po powrocie czytałam opinię osoby, która była na tym turnusie co ja z rodziną i czułam się wtedy jakbym czytała swoje zdanie na ten temat, stąd wnioskuję, że inne osoby odebrały ten pobyt identycznie, więc nie zależało to od naszej złośliwości i na pewno nie chcieliśmy wprowadzić innych w błąd. Niemniej uważam, że jednak wybierając się na wczasy dość kosztowne i do 5* hotelu człowiek też troszkę inaczej się nastawia, a na miejscu liczne rozczarowania - brak życzliwości, brak naczyń w restauracji, brudne stoliki, podział na różne narodowości, itp.
    Na szczęście biuro podróży wtedy było OK organizacyjnie (Viva Club). Mam teraz wrażanie, że tu będzie podobnie, obym się jednak pomyliła:) Nigdy nie wyjeżdżałam z ITAKĄ, teraz sprawdzę na co ich stać. Pozdrawiam
  • Gość: piotr IP: 91.227.63.* 21.06.13, 09:51
    Kochani te same 3 adresy IP od kwietnia rolują się i robią bardzo zła robotę temu hotelowi na różnych forach. Jeśli chcecie mieć obiektywną opinię o hotelu polecam stronę tripadvisor.com, wybierzcie j. angielski i poczytajcie anglików. Ludzie , którzy byli już na wczasach w Meksyku,na Florydzie, Hawajach, Maritiusie ( mozna to zobaczyć na profilach autorów w zakładkach obok )daja temu hotelowi wysokie noty i rekomenduja go. I nie można zwalić wszystkiego na lepszy pokój który być może mieli - jedli przecież to samo i w tej samej restauracji, siedzieli w tym samym lobby, pływali w tym samym morzu i chodzili na te same spacery po tym samym deptaku co inni. Takich opini pozytywnych są setki. LUDZIE NIE DAJCIE ROBIĆ SOBIE WODY Z MÓZGU GARSTCE SFRUSTROWANYCH RODAKÓW. Udanego wypoczynku. Życzliwy.
  • Gość: joasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.13, 22:31
    witajcie właśnie wróciłam z hotelu turunc, jechałam trochę w strachu po przeczytaniu opinii i całe szczęście nic się nie sprawdziło. pokoje czyste, sejf dla każdego w cenie więc kradzieży nie ma (nawet jak zapomnieliśmy go zamknąć nic nie zniknęło), leżaki czy na basenie czy na plaży zawsze jakieś wolne były (może przed sezonem, ale rezydentka mówiła że hotel pełny). do jedzenia trzeba było trochę postać, ale to chyba normalne jak się wybiera taki duży hotel. jak czegoś brakło to zaraz donosili. ja osobiście nie mam się do czego doczepić (jechałam tam z nastawieniem, że 5 gwiazdek w turcji to nie 5 w europejskich hotelach) i wróciłam zadowolona, żałowałam tylko ze tydzień tak szybko zleciał.
  • Gość: KasiaZadowolona IP: *.zary.vectranet.pl 23.06.13, 22:55
    Joasiu - mu też właśnie wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu z dwulatkiem w tym hotelu i na szczęście też wróciłam zadowolona wbrew ostatnim komentarzom. Choćbym nie wiem jak szukała to nie mam się czego czepić :) Wszystko na najwyższym poziomie. Czyściutko, pokoje sprzątane codziennie, sympatyczni kelnerzy, jedzenie pyszne (u mnie + 2 kg :) , teren hotelu równie czysty i nic nie śmierdzi. Widoki bajeczne, woda do picia uzupełniana, mały biegał dwa tygodnie prawie non stop wszędzie na bosaka a ja byłam spokojna że nie skaleczy nóżki chociaż napoje podawane były w szkle a wiadomo jacy są ludzie - obsługa na bieżąco chodziła i zbierała wszystkie puste naczynia. No i żadnych przesiadek podczas transferu nie było. Lecieliśmy z Itaką i rezydentka też bardzo sympatyczna, pewnie że gadał o wycieczkach ale w końcu niektórych to interesuje i korzystają a jej za to płacą ...
  • Gość: piotr IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.13, 22:52
    Witam.
    My też jedziemy na przełomie sierpnia i września - myśleliście o jakichś wycieczkach fakultatywnych - może hurtem będzie taniej. Pzdr.
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 24.06.13, 07:38
    Dziękuje bardzo za wszystkie ostatnie wypowiedzi, które mnie uspokoiły. Mam tylko prośbę o informację o które pokoje się strać pozdrawiam.
  • golebiowskik 24.06.13, 07:46
    Ja byłem w 3. budynku. Widok z balkonu na SPA może nie najpiękniejszy, ale za to w zacienionej części, więc nie było potrzeby ciągłej pracy klimatyzacji. Znajomi mieli pokój w 2. budynku, gdzie łazienka nie była już taka ładna jak u nas.
  • Gość: Emi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.13, 08:18
    Ja byłam w głównym budynku z widokiem na góry, ale też nie narzekam. Pokój czysty codziennie sprzątany, ręczniki wymieniane z sejfu nie korzystałam i tez nic nie zginęło. Polecam wszystkim, może są i lepsze hotele ale jadąc na urlop po co narzekać. Pozdrawiam wszystkich tych którzy byli i tych którzy sie wybierają do hotelu.
  • Gość: Dorota IP: 195.149.64.* 24.06.13, 10:10
    Miło czyta się Wasze pozytywne komentarze. pozdrawiam
  • Gość: Piotr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.13, 10:14
    Czy ktoś z Państwa posiada informacje na temat rozmieszczenia pokoi standardowych 2+2 ? Czytałem gdzieś na forum, że umiejscowione są na parterze, gdzie o robactwo nie trudno. W jakich budynkach umiejscowione są pokoje 2+2 i czy można liczyć na taki pokój na piętrze?
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 25.06.13, 07:36
    Mam jeszcze pytanie jak wygląda możliwość przedłużenia doby hotelowej ponieważ wylot mamy o 3:20 do Warszawy i jeśli ktoś z Państwa również wracał o podobnej porze o której jest transfer z hotelu oraz jak ze świadczeniami.
  • Gość: joasia IP: *.imn.gliwice.pl 25.06.13, 13:07
    do końca pobytu można korzystać z all, ale co do pokojów to wiem, że Ci co lecieli do Warszawy nie mogli przedłużyć pokoju bo był full w hotelu. transfer nie pamiętam ale trzeba liczyć ok. 4-5h przed godziną wylotu
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.13, 14:03
    Pokoje są do godziny 12 a wyjazd z hotelu o 22.30
  • Gość: Lid IP: *.ip.netia.com.pl 25.06.13, 14:30
    To będzie ciężko szkoda że lot nie jest wcześniej.
  • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.13, 14:55
    A to jeszcze nie wiadomo będą wakacje i może być różnie. My np. wylecieliśmy o 5 rano ale podobno są wypadki że wylatuje się wcześniej. Także nie ma co się martwić na zapas.
  • golebiowskik 26.06.13, 08:13
    Przedłużyć pobyt można tylko jeśli są wolne miejsca, ale kasują za to 30 albo 40 EUR od osoby, więc jak się jechało z dziećmi to cena jest kosmiczna. My zaprzyjaźniliśmy się z małżeństwem, które przyleciało tydzień po nas i bagaże zostawiliśmy w przechowalni a rzeczy na podróż u nich w pokoju. Opasek nie zdejmowano, więc do końca dnia korzystaliśmy z restauracji.
  • Gość: dg IP: *.eurocash.pl 09.07.13, 10:38
    Byłam w sierpniu 2012 - bardzo fajny hotel przy samym miasteczku - co jest duzym atutem.
    Mieszkałam w głównym budynku z bocznym widokiem na morze - pokój bardzo ładny - 3 osobowy, w pokoju jest darmowy sejf, więc trudno coś tam ukraść:)
    Jedzenie jak to jedzenie - jednym smakuje, innym nie - my byliśmy w 4 małżeństwa z dziećmi i mi smakowało tak sobie, reszta się zajadała. Zjeżdżalnie dla dzieci 9-11 w sam raz:)
    Obsługa bardzo miła, przyjazna. Animacje dla dzieci i dorosłych na fajnym poziomie - bawiliśmy się wyśmienicie:)
    Droga z lotniska męcząca - ale to nie jest wina ani hotelu, ani BP - hotel jest w górach i daleko od lotniska - natomiast widoki i okolica cudowne.
    Życzę udanego wypoczynku,
  • Gość: Sebek IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 16:55
    Niedawno wróciłem, nie mogę zrozumieć pozytywnych opinii o tym hotelu???!

wklejam link do mojej opinii na holidaychacku
    www.holidaycheck.pl/hr/9b969e69-0922-33c7-b3db-cd0951eb7d90/-/review/1ac9f80e-aaaf-3dd1-968f-570d95e60d3a?reviewsOrder=0
  • Gość: Ana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.13, 11:42
    Ja też byłam w tym hotelu od 14 czerwca i nie potwierdzam tej opinii. Pokoje sprzątane codziennie. Z leżakami nigdy nie mieliśmy problemu ( chociaż dopiero ok 10 szliśmy nad morze lub basen). A kolejki do stołówki nie trwały dłużej jak 2 minuty ale to świadczy tylko o tym że jedzenie było smaczne i zawsze ciepłe. Może ok 17 jak były przekąski trzeba było troszkę poczekać ale tylko dlatego że były tak smaczne że nawet jak nie było się głodnym to chciało się trochę posmakować. Może mamy inne wymagania co do hotelu na wakacjach ale ja zawsze próbuję się dobrze bawić korzystać jak najwięcej z tego pobytu. Pozdrawiam i życzę uczestnikom wyjazdu miłych wrażeń.
  • Gość: Michal IP: *.205.rev.vline.pl 06.08.13, 12:12
    Ja jadę tam już w najbliższy piątek. Podejrzewam że będzie to szczyt sezonu więc może być ciasno
  • Gość: gość IP: *.jjs.pl 30.08.13, 15:28
    jak wrócisz podziel się opiniami na forum Turcja hotel opinie
    forum.gazeta.pl/forum/f,20943,Turcja_hotele_opinie_.html
  • Gość: Michal IP: *.205.rev.vline.pl 30.08.13, 16:02
    Byłem widziałem więc chcę podzielić się z Wami. Pierwsze transport do hotelu dość długi i męczący szczególnie z dziećmi transfer 120km ponad 2,5 godziny w tym przesiadka w marmaris do mniejszego busa (z Marmaris do Turunc droga jest wąska i bardzo kręta duży autobus nie przejedzie. I tu zaczyna się komedia! Po przyjeździe otrzymujemy pokój w budynku numer 3 na samym parterze ground floor wejście prosto z chodnika do pokoju. Tak jak czytałem wcześniejsze opinie wszystko się zgadzało. W pokoju panowała wilgoć, przy łóżku widoczny grzyb, farba odchodzi, ale kiedy wszedłem do łazienki mało nie zwymiotowałem. Łazienka po prostu zdewastowana. kabina prysznicowa jeśli można to tak nazwać latała na wszystkie strony, brzeg prysznica dosłownie porośnięty jakąś ciemnobrązowa mazią! SYF !! Od razu z powrotem do recepcji i zadyma! Drugi pokój otrzymaliśmy w tym samym budynku ale już wyżej. Można powiedzieć dzień do nocy. łazienka zupełnie inna. To jak by porównywać 2 inne hotele. Też nie było idealnie bo doczepiłbym się do kilku detali ale już odetchneliśmy z ulgą........bierzemy. To tyle odnośnie pokoju. Jedzenie jako tako choć uważam że po 1 tygodniu zdawało się być monotonne. Rano sok pomarańczowy świeżo wyciskany to plus :) Kebab z frytkami przy basenie codziennie (ile można ?) pizza, dużo owoców arbuzy i melony bardzo dobre. Kolacje tu uważam że mogli by się lepiej przyłożyć. Alkohole standard: piwo Tuborg sikacz, wódka, gin, tequilla wszystkie alkohole tureckie whisky nie do wypicia jedynie wino białe i czerwone nie złe. Fajni animatorzy. Po tygodniu czułem się jak Phil z filmu "Dzień Świstaka"
  • rybka244 10.10.13, 23:53
    Właśnie wróciłam - Zupełnie się nie zgodze. Na dwie osoby otrzymałyśmy apartament dwupoziomowy, czysty z dwoma balkonami i sypialniami oraz plazma na ścianie. Jestem wymagająca osobą, jeżdże tylko do sprawdzonych, dobrych hoteli i bardzo się cieszę, że nie zasugerowałam się Panstwa opiniami wyssanymi z ,,palca'' i zdecydowałam się pojechać. Mecząca droga, nie normalna podróż, z pieknymi widokami, no i co z tego, że się przesiadamy do busa- to kwestia 5 minut, ale fakt jak się jedzie z marudnymi dzieciakami to się ma problem, ale nie z powodu drogi tylko z powodu rozkapryszonych dzieci.To jest hotel z kulturalna, zyczliwa obsługą więc przeznaczony dla kulturalnych ludzi na poziomie, dlatego Polacy ( niektórzy) głośni, rozwrzeszczani, zachowujący się roszczeniowo, tak jakby w życiu nigdzie nie byli, nic nie jedli i nic nie pili - wypisują później takie bzdury jak Pani Sandra powyżej - złośliwie, bo jak się ktoś nie umie zachować to obsługa hotelu niestety zwraca na to uwagę. Na moim turnusie większość Polaków była bardzo zadowolona, skarżyli się tylko Ci, którzy pijani chcieli wejść w samych majtkach na kolację, albo łapami wybierali pizze po 10 kawałków bo zabraknie. Nic nie brakowało, smakowało super. Obsługa bardzo zyczliwa, porządna. Zawsze po jakims czasie jedzenie się znudzi, ale tak jest w każdym hotelu, a tutaj w Turunc było naprawdę dobrze przyrządzone, smaczne, świeże, jagniecina we wszystkich postaciach, napoje podawane tylko w czystym szkle, zero plastików. Alkohole to fakt słabe,ale tak jest w 99% hoteli w Turcji, Egipcie, Tunezji . Restauracja a la carte warto! Np. hotel w Egipcie 5* taki niby luxusowy Sunrise Royal Makadi z zarozumiala obsluga i beznadziejnym wydzielanym jedzeniem nie dorasta Turuncowi do pięt. Turunc ma też rozsądną cenę ( ja płaciłam 3300 zł za 12 dni) w pełni adekwatną do jakości.Proszę nie słuchac osób piszących złe opinie, bo sieja w sieci wierutne bzdury na temat tego hotelu. Nie jest to może 5* pełnych, ale b.mocne 4,5* za bardzo rozsądna cenę! Jak chcą Panstwo hotel typu Calista Luxor to co za problem to tylko 9000 zł od osoby. Panstwa odsyłam na holidaycheck.pl tam sa obiektywne opinie i ocena hotelu i proszę nie wierzyć w te negatywne bzdury na temat hotelu Turunc.
  • Gość: Anka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.13, 07:18
    Rozumiem, że jak dopiero wróciłaś to byłaś poza szczytem sezonu, więc twoja opinia nijak się ma do warunków jakie w tym hotelu są podczas miesięcy wakacyjnych. Radzę nie obrażać innych, którzy mają odmienne zdanie, bo nie jest to jedna opinia, ale wiele osób ma negatywne zdanie o tym hotelu. A już doradzanie innym, żeby słuchali tylko opinii ludzi zadowolonych jest kuriozalne, bo niby dlaczego? Negatywne opinie też trzeba brać pod uwagę, żeby potem nie należeć do sporej grupy rozczarowanych tym hotelem.
    Aroganckie jest uważanie, że tylko ja mam rację, ty jesteś zadowolona to piszesz dobrą opinię, ale rozsądny człowiek bierze pod uwagę wszystkie opinie i świadomie powinien zdecydować czy podjąć ryzyko pobytu w tym hotelu.
  • lib1 13.10.13, 19:49
    Witam,

Ja byłem w lipcu, w szczycie z zoną i dwójką dzieci.
    Zgadzam się z rybką444- dla mnie wszystko ok! Nie wiem czy nie wrócę tam za rok.
    Jeśli ktoś się waha to ja doradzę, proszę jechać. Nie zawiedziecie się Państwo.
    Byłem świadkiem, jak polak narzekał bo zobaczył jedną chmurkę na niebie oraz że morze nie ma 30 stopni...naprawdę :-).Koszmar niektórzy nasi rodacy... Słowo dla malkontentów, wraz z zapłatą za wczasy nie stajecie się kochani szlachcicami, nie będziecie mieć złotych klamek, kamerdynerów, karoc etc. Czasem mam wrażenie że tego właśnie oczekujecie.
    Pozdrawiam

Gość portalu: Anka napisał(a):

> Rozumiem, że jak dopiero wróciłaś to byłaś poza szczytem sezonu, więc twoja opi
    > nia nijak się ma do warunków jakie w tym hotelu są podczas miesięcy wakacyjnych
    > . Radzę nie obrażać innych, którzy mają odmienne zdanie, bo nie jest to jedna o
    > pinia, ale wiele osób ma negatywne zdanie o tym hotelu. A już doradzanie innym,
    > żeby słuchali tylko opinii ludzi zadowolonych jest kuriozalne, bo niby dlaczeg
    > o? Negatywne opinie też trzeba brać pod uwagę, żeby potem nie należeć do sporej
    > grupy rozczarowanych tym hotelem.
    > Aroganckie jest uważanie, że tylko ja mam rację, ty jesteś zadowolona to piszes
    > z dobrą opinię, ale rozsądny człowiek bierze pod uwagę wszystkie opinie i świad
    > omie powinien zdecydować czy podjąć ryzyko pobytu w tym hotelu.
  • Gość: marta IP: *.ip.netia.com.pl 14.10.13, 19:17
    W pełni się z Tobą zgadzam. Miałam różne myśli przed wyjazdem po przeczytaniu tychże opinii, mimo iż moi znajomi przekonywali, że dla nich wczasy w Turunc były najcudowniejsze. Dziś sama mogę tak stwierdzić (wyjazd koniec sierpnia) i wszystkim wokoło polecam hotel - okolice przecudne, ciągle coś się dzieje - mnóstwo atrakcji, aqua park choć mały to wystarczający zwłaszcza dla rodzin z dziećmi (ja byłam z dwójką: - siedmio- i czterolatkiem), brak czasu na nudę, obsługa ok, choć bez przesadnej uprzejmości, pokoje przyjemne, choć niewielkie, sprzątane codziennie, woda uzupełniana codziennie, jedzonko super, zawsze wszystko świeże. Na miejscu zaprzyjaźniliśmy się z małżeństwem także z dwójką dzieci (6 i 3 lata) - podobnie jak my zachwyceni i chętnie by tam wrócili, mimo że w Turcji byli już nie po raz pierwszy. Mnóstwo Polaków tam spotkaliśmy i rozmawialiśmy o wrażeniach i jakoś ani jedna osoba nie narzekała... to chyba o czymś świadczy.
    Podróż z lotniska rzeczywiście nieco uciążliwa i nie ze względu na "rozwrzeszczane dzieci" jak pisała poprzedniczka (chyba nie ma własnych dzieci i nie ma pojęcia o czym pisze), a raczej na ostre zakręty - jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną może naprawdę ciężko znieść jazdę, dla pozostałych nie powinno być większych problemów, a przecudne okolice jak z widokówek zdecydowanie wynagradzają długą jazdę. W 100% polecam!
    PS. Moje młodsze dziecko przez cały pobyt jadło wyłącznie ryż i świeże bułeczki, więc mogłabym napisać, że jedzenie mało urozmaicone i dziecko nie miało co jeść, jednak to nie wina jedzenia, a raczej upodobań mojego brzdąca, któremu ciężko było dogodzić.
    Dla mnie i mojej rodziny wyjazd cudowny, dla poznanych tam ludzi również - bardzo często wspólnie wspominany i kto wie, czy w przyszłości jeszcze raz tam nie wrócimy....(?)
  • Gość: Justa IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.13, 20:26
    Ja natomiast przyłączam się do tych co uważają, że to hotel o standardzie 3*. Byliśmy tam w lipcu z dwójką dzieci, bo uwierzyliśmy w te dobre opinie, okazuje się, że głównie bezkrytycznych Polaków (tak na oko ponad połowa gości to Polacy), pozostali to Turcy, inne nacje w ilościach śladowych, pewnie wiedzą żeby omijać ten hotel z daleka.
    Moim zdaniem największy minus to jedzenie, niesmaczne, zamiast ciepłych potraw - zimne, zimna jajecznica to właściwie standard w tym hotelu, z mięsa była prawie wyłącznie wątróbka (brr), w ciągu 2 tygodni tylko 2 razy był kebab z kurczakiem i 2 razy grilowany indyk. No i te ciągłe kolejki po wszystko, a po napoje to jakiś obłęd (kolejki po kilkadziesiąt osób), o drinkach tylko jedno słowo - masakra.
    Pokoje malutkie, podobnie jak plaża (lekko kamienista), wszędzie ścisk
    Potwierdzam, że leżaki zajmowane o 5-6 rano, po śniadaniu nie ma co liczyć na leżak na dolnym basenie. Na górnym jeszcze są wolne, ale tam dosłownie patelnia i zero wiatru. Na dolnym basenie są animacje więc ludzi tłum.
    Okolica widokowo piękna, za te pieniądze radzę wybrać inny hotel w rejonie, Turunc jest wyjątkowo przereklamowany, a mam porównanie, bo był to nasz 4 pobyt w Turcji w hotelu 5* i ten był zdecydowanie poniżej tego standardu.
  • rybka244 14.10.13, 22:55
    To albo byłyśmy w innym hotelu ( spore studio dwupoziomowe, brak tłoku - kolejki zdarzyły się czasami tylko do omletów na śniadanie, ale menager restauracji zaraz interweniował, oprócz wątróbki, pyszna baranina w różnych postaciach, kurczak w różnych postaciach - nie tylko grillowany, grillowany indyk non stop, świeża ryba ) żadnych kolejek do napojów, dobrej jakości białe wino - leżaki na plaży o godz. 11 spokojnie - to było od 23.09 - 4.10 albo w pełnym sezonie jest aż taki tłok....? Jednak 1.10. rozpocząl się nowy sezon - Turcy przedłużyli (ze względu na sytuacje w Egipcie) przyjechało 80% Polaków, ale nadal był luz, spokój, brak kolejek ( no tylko do omletów się zdarzyły rano to fakt) wszystko inne w super porządku. Na naszym turnusie ludzie wypowiadali się bardzo pozytywnie na temat hotelu,.
  • rybka244 15.10.13, 14:38
    To aż taka zmiana następuje zaraz po sezonie..? Ja byłam od 23.09 - 4.10.2013 ( od 1.10 zaczął się nowy sezon - Turcy przedłużyli ze względu na sytuację w Egipcie - przyjechał b.duży turnus aż 80% Polaków i jedyne kolejki jakie się zrobiły owszem denerwujące, to rano po omlety i racuchy na słodko, ale też zaraz menager restauracji zainterweniował ) Ja akurat jestem b.wybredna jeśli chodzi o jedzenie i tutaj zaskoczenie b.miłe: Oprócz wątróbki pyszna baranina w różnych postaciach ( w sosie, grilowana, kotleciki, na ostro z papryką duszoną itp), kurczak i indyk grilowany non stop, udka pieczone z kurczaka, świeża ryba, świetna lasagne z brokułami, grilowane sery, bakłażany w cieście, jajecznica była ciepła, sok ze świeżo wyciśniętych owoców w ramach AL itp sporo by można wymienić - wszystko świeże, smaczne. Pokój - na 2 osoby miałam duże studio dwupoziomowe, z dwoma sypialniami, taras+balkon, dwie łazienki, plazma + zwykłe tv. Przy basenie sporo ludzi, (dla mnie za głośna muzyka), ale na plaży pełny luz! wolne leżaki, cisza, spokój. Obsługa b.życzliwa, napoje oryginalne typu fanta,cola w szkle i podawane ( nie jak pisał poprzednik w szklankach 100ml, ale dużych). Drinki faktycznie marne, słabe i niedobre ( ale powiem szczerze że sporo jeżdżę i jak do tej pory z dobrym alkoholem spotkałam się tylko w jednym hotelu 5* ). W restauracji luz, wolne stoliki, szybko,sprawnie nakrywane, czyste - natomiast na zewnątrz stoliki zajmowane b.szybko. Do restauracji a la carte, w której zjedliśmy przepyszną, regionalną kolację również nie było problemu się zapisać. SPA - Świetne i na wysokim poziomie masaże relaksujące, aromaterapeutyczne - wykonywane przez rodowite Balijki. Na naszym turnusie naprawdę bardzo dużo Polaków chwaliło hotel.
  • Gość: Asia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.13, 10:35
    Nie jest to może 5* pełnyc
    > h, ale b.mocne 4,5* za bardzo rozsądna cenę! Jak chcą Panstwo hotel typu Calis
    > ta Luxor to co za problem to tylko 9000 zł od osoby. Panstwa odsyłam na holid
    > aycheck.pl tam sa obiektywne opinie i ocena hotelu i proszę nie wierzyć w te ne
    > gatywne bzdury na temat hotelu Turunc.

No cóż, Turunc to hotel dla mało wymagających opanowany głównie przez klientów Itaki, dla których pobyt w tym obiekcie to szczyt marzeń. Byłam w tym hotelu 2 lata temu i niestety bardzo się rozczarowałam, bo Itaka zachwalała go jako hotel 5* o wysokim standardzie. Zawsze czytam opinie o hotelach zanim coś zarezerwuję i na ogół unikam totalnych nieporozumień, niestety Turunc muszę zaliczyć do nielicznych wpadek. Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami o tym hotelu i nie będę ich powtarzać, dodam tylko, że dla mnie pobyt w tym hotelu był raczej meczący i stresujący, bo byłam nastawiona na zupełnie inny standard wypoczynku, gdybym miała świadomość, że jadę do hotelu o standardzie 3,5* to pewnie byłabym zadowolona z pobytu.
    I naprawdę nie trzeba płacić 9000 tys od osoby żeby odpocząć w bardzo dobrym warunkach bez wszechobecnego tłoku, kolejek i marnego jedzenia. Dowodem na to jest mój pobyt w hotelu Ephesia Holiday Beach (niedaleko Kusadasi), w którym byłam z rodziną w tym roku w lipcu, koszt zbliżony do Turunc (za 2 dzieci płaciłam po 1179 zł w pokoju rodzinnym - TUI) , ale komfort wypoczynku zdecydowanie na korzyć, hotel super, raj dla dzieci, kilka basenów, szaleństwo na zjeżdżalniach,jedzenie przepyszne, dobre drinki, przestronne pokoje, prawie sterylna czystość wszędzie, bardzo fajne animacje, no i nie czuje się tłoku, nie ma bitwy o leżaki, a to hotel 4*. Tak jak w przypadku Turunc byłam zawiedzona, to Ephesia Holiday zaskoczył nas bardzo pozytywnie.
  • Gość: http://akyaka.pl/ IP: 91.218.156.* 05.11.13, 12:35
    jesli Turcja to tylko Akyaka....

akyaka.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.