• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Majówka w Turcji - jaka POGODA

• 07.02.14, 11:03
    Rozważam wyjazd do Turcji w weekend majowy. Jak panuje tam pogoda na przełomie kwietnia i maja. Wiem, że mogę sprawdzić średnie temperatury z kilku ostatnich lat, ale nie o to mi chodzi. Jeśli ktoś był potrzebuję informajci, czy faktycznie jest ciepło - można leżeć na plaży (i się opalać), jak wyglądają noce. Długi rękaw, czy może krótki? Konkretnie na ten moment chodzi o Alanię.
    Z góry dziękuję
    --
    Kacperek (15-09-2012)
    Edytor zaawansowany
    • 07.02.14, 13:02
      Nie pojmuję - jeżeli masz informacje, że np. średnia temperatura wynosi w maju w Alanyi 20 stopni, a ktoś Ci tu napisze, że było przeraźliwie zimno - to co zrobisz z tą wiedzą?
      --
      [url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/036af23f2c.png[/img][/url]
    • Gość: Marzena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.14, 13:24
      Byłam rok temu w Turcji na weekend majowy (spróbowałam zamiast Egiptu)i raczej już się nie wybiorę, pogoda była bardziej odpowiednia do zwiedzania, pierwszego dnia nawet padało, potem było 21-23 stopnie w ciągu dnia i słońce (2 dni było 25 stopni), więc spokojnie można było się opalić, bo w słońcu cieplutko, ale wieczory bardzo chłodne, niewiele ponad 10 stopni, raz było nawet ciut poniżej 10, w pokojach wieczorami i w nocy też raczej chłodno (włączaliśmy klimę, żeby się podgrzać). Woda w morzu jeszcze za zimna na kąpiele, baseny też nie najcieplejsze, ale sporo ludzi pływało. Ale to nie dla mnie ja lubię ciepłe kąpiele. Pozytywne (nie wiem czy dla wszystkich) to że hotel nie był zatłoczony, jedzonko pyszne, ale animacje śladowe.
      Ale to podobno różnie bywa, pogoda w tym okresie jest jeszcze kapryśna, można trafić na upał nawet do 27-29 stopni, albo na kilka dni deszczu.
    • 07.02.14, 14:04
      Na przełomie kwietnia i maja w Turcji na Riwierze pogoda jest jeszcze w kratkę, trudno przewidzieć jak będzie w tym roku, ja byłam kilka lat temu na weekend majowy w Turcji i miałam kilka dni słoneczne i bardzo ciepłe, ale 2 dni pochmurne, a jeden nawet z deszczem, temperatura wtedy była wtedy w granicach 22-24 i jak było słońce o robiło się całkiem gorąco, ale w pochmurne dni to było po prostu ciepło. Na wieczór koniecznie trzeba mieć coś ciepłego, jakiś polar,sweter czy nawet lekką kurtkę, bo robi się zdecydowanie zimniej. Jeżeli chodzi o kąpiel to raczej wykluczona w morzu (chyba, ze ktoś jest morsem), w basenie też nie bardzo - w hotelu raczej wzięcie miał basen kryty.
      Byłam też w Turcji pod koniec maja (okolice Bożego Ciała) i wtedy to już jest prawdziwe lato i kąpiel bezproblemowa - temperatura w cieniu nie schodziła poniżej 27 stopni, w słońcu prawdziwy upał, cały czas słońce, bezchmurne niebo, baseny ciepłe. Wieczory też bardzo przyjemne. Więc raczej polecałabym Turcję pod koniec maja niż na początku, bo różnica kolosalna, no i te przepyszne olbrzymie truskawki (wtedy w Turcji jest szczyt sezonu truskawkowego).
    • 07.02.14, 15:14
      Też wybieram się na weekend majowy do Alanii, tylko to będzie weekend 14 dniowy do połowy maja. Był ten wątek poruszany niedawno na tym forum, akurat Ci opisywali upały z początku maja. W Polsce w maju czasem są upały a czasem sypnie śniegiem jak było 3 lata temu. Ale w sumie pogoda jest fajna i na pewno opalisz się. Deszcz jak wystąpi na przelotny a w słońcu nie wytrzymasz bez parasola. Noce chłodniejsze, choć ktoś miał pecha, że temperatura spadła poniże 10 stopni, zazwyczaj jest w granicach 15-18 stopni, wiec idealnie na sen. przynajmniej można oddychać, cos pozwiedzać i czuć przyjemność z bycia na słońcu.
    • 07.02.14, 19:01
      Byłam w Alanii dwa lata temu na przełomie kwiecień/maj. Było bardzo ciepło, choć zdarzył się jeden dzień deszczowy, ale nie zimny. Korzystaliśmy zarówno z kąpieli w morzu, jak i basenie. Późnym wieczorem włóczyliśmy się po nabrzeżu, gdzie sklepy otwarte są do późnej nocy, a niektóre nawet przez 24 h/dobę. Nigdy, ani ja, ani mąż, który jest okropnym zmarzlakiem nie zakładaliśmy wieczorem cieplejszych ubrań, ani nawet koszul, czy bluzek z długim rękawem. Na noc, ja najchętniej zostawiałabym włączoną na 19-20 stopni klimatyzację, ale małżonek narzekał, że za bardzo mu wieje, więc musiałam iść na kompromis zostawiając otwarte drzwi balkonowe. Obje opaliliśmy się na czekoladowy brąz. W słońcu nie dało się wyleżeć bez schładzania kąpielami, a piasek na plaży parzył w stopy, gdy wracaliśmy do hotelu na obiad. Nie wiem, czy był to przypadek, że trafiliśmy na taką pogodę, czy osoby, które piszą o chłodnych wieczorach i zimnej wodzie w morzu i basenie były na początku maja w Alanii.
      --
      Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
      • 08.02.14, 00:33
        to teraz do 22 lutego temperatura w Alanyi bedzie od 15- 21*C a w nocy 5-12*C i prawie caly czas slonecznie.
      • 14.02.14, 22:06
        Byłam w majowy weekend w 2012 i 2013.W Alanyi jest podobno specyficzny klimat i tak też było.Rano zza gór snują się mgły i słońce przebija się trochę póżniej. Ale było ciepło i woda również była ciepła.Ale ta specyficzna pogoda jest tylko w Alanyi. Wiedząc to, w 2013 byliśmy 60 km na zachód w Side i rzeczywiście pogoda była świetna . 38 stopni w dzień, 25 w nocy.Taka sama pogoda była podczas naszych wycieczek do Myry,Demre (a więc obejmuje to Kemar) i w Pamukkale. Dlatego choć Alanyia jest ładna, to w majowy weekend są dużo cieplejsze miejsca na Riwierze Tureckiej. Bardzo polecam Side! Piękne miasto z pięknymi zabytkami.
    • 08.02.14, 08:39
      Ja też byłem rok temu od 01 maja w Turcji i jak przylecieliśmy to był niezły upał, później pojechaliśmy na tygodniowy objazd więc ciężko wypowiadać się o pogodzie bo wędrowaliśmy od Alanya po Istambuł. Ale jak wróciliśmy na tygodniowy pobyt to szału raczej nie było, parę razy padało, słońce często chowało się za chmurami. Woda w morzu zimnawa. Ogólnie było ciepło ale raczej bym już takiego terminu nie wybrał.

--
      majkelllll.fmix.pl/
      • Gość: kati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.14, 09:12
        Witam wybieram się do Turcji Side od 3 do 10 maja
        i myslę, że będzie fajna pogoda nie lubię upałów
        25 stopni jest ok
        pozdrawiam
        • 08.02.14, 09:21
          Upały mogą być, ale może też padać i słońce często chowa się za chmury a wtedy trochę zimno się robi. No i woda w morzu zimna...

--
          majkelllll.fmix.pl/
          • 11.02.14, 12:10
            Dwa lata temu byłam w majówkę w Belek na 7 dni 2 dni były pochmurne i nawet pokropił deszcz, a pozostałe dni dużo słońca, ale co kilkanaście minut zakryte chmurkami, ale jak juz było słoneczko to miło grzało wróciliśmy opaleni:) wieczorami cienki sweterek
            • 14.02.14, 11:27
              Bardzo dziękuję za odpowiedzi
              --
              Kacperek (15-09-2012)
    • Gość: grzegorz 636 IP: 217.153.133.* 14.02.14, 19:56
      Byłem kilka razy w turcji w maju,pogoda jest po 15 maja,nigdy się nie zawiodłem,woda w morzu śródziemnym ciepła a w egejskim jeszcze zimna,wcześniej jest zimno i deszczowo.
      Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.