Dodaj do ulubionych

Czy nie boicie się lecieć do Turcji??? Ja tak :(

IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.15, 22:03
Witam!

Od grudnia mam wykupione wczasy w Turcji 2 dorosłych + 2 dzieci.
Po ostatnich zamachach w Tunezji w wiadomościach pokazywali, że zagrożone są 4 kraje Maroko, Egipt, Turcja i Tunezja.
Sprawdziłam na stronie MSZ i rzeczywiście jest komunikat, że stanowczo zaleca się powstrzymanie od podróży.
Zastanawiam się nad zmianą kierunku podróży, tym bardziej, że nasz transfer z lotniska do hotelu ma wynosić ponad 2 godziny.

Co myślicie???
Edytor zaawansowany
  • karuzela100 20.03.15, 22:12
    My 4 maja odpowiem ci tak
    Co ma wisiec nie utonie...............
  • 46borys 21.03.15, 06:57
    > Co ma wisiec nie utonie............... <
    Jak powiedział marynarz wieszając się na maszcie tonącego okrętu.
    Każdy sam musi podjąć decyzję, a wielokropek, w przeciwieństwie do swojej nazwy, ma tylko trzy kropki. Wróć do szkoły karuzelo!
  • karuzela100 21.03.15, 17:17
    Po pierwsze trzeba miec na bilet
    Po drugie samemu decydujesz czy lecisz czy nie
    Po trzecie jak podejmniesz decyzje tak zrobisz
    Po czwarte nic nikomu do tego czy ktos leci czy nie
    Po piate ................................
  • 46borys 21.03.15, 19:56
    > Po pierwsze trzeba miec na bilet
    > Po drugie samemu decydujesz czy lecisz czy nie
    > Po trzecie jak podejmniesz decyzje tak zrobisz
    > Po czwarte nic nikomu do tego czy ktos leci czy nie
    > Po piate ................................ <
    Po piąte, jak można sądzić z tak mądrego wpisu, Turcja, Egipt i Tunezja to wspaniałe destynacje dla niedouczonych sprzątaczek kończących ze słabym wynikiem edukacje na poziomie podstawówki. Przy następnym wpisie dodaj jeszcze z 50 kolejnych kropek.
  • karuzela100 22.03.15, 07:49
    bu ha ha ha
  • 46borys 22.03.15, 10:10
    > bu ha ha ha <
    Nie doceniłem cię należycie karuzelo. Widzę teraz, że jednak czytałaś Ożenek Mikołaja Gogola i nie obce ci cytat "Czemu smiejoties'? nad soboju smiejoties"
  • Gość: kuba IP: *.interblock.pl 22.03.15, 11:12
    Tylko pare statystyk z googla : wypadki drogowe 2013, 3300 osob zmarlo 43 000 zostalo rannych .
    Wracajac do postu, ja proponuje troche reflekcji i madrze ogladac TV ktora robi ludziom wode z mozgu.

Ostatnie ataki teroryzmu, Paryz zmarlo 17 osob, Tunezja 23 osoby.
    W TV trabia na ten temat, po Paryzu cala europa zjednoczona w marszu kontra terroryzmowi.

W Syri zmarlo juz ponad 200 000 osob jakos cicho o tym nikt nie manifestuje, w Libi po interwencji Francji rozpetala sie wojna domowa ale to juz nikogo nie interesuje.

Prosze sobie przeczytac co mowil Barak Obama w kairze w 2009 jak to pieknie ogłosił nowy początek w relacjach USA ze światem islamu. A co bylo w rzeczywistosci No koment (atak na Syrie ktory pogorszyl sytuacje) Dzieki dzilaaniom zachodu tylko sie wzmocnilo panstwo islamskie.
  • jac.64 20.03.15, 23:02
    @ karuzela100 może powiedz to tym 3-osobom,które wróciły Z Tunezji w blaszanych pudłach ?
    Sandra każdy decyduje sam - to może niestety zdarzyć się w każdym miejscu i czasie.My będąc w Turcji podczas prywatnego wyjazdu do Oludeniz, z Marmaris byliśmy kontrolowani przez tureckie wojsko.Rozmawiałem w chwilę po tym z młodym Turkiem = "działnia prewencyjne by zapobiec akcjom Kurdów" ( o ironio Kurdowie najlepiej radzą sobie z IS) .Zresztą ,w samym Marmaris kilka lat wcześniej też wybuchła bomba. Myśleliśmy teraz o Maroku,ale już się myślenie skończyło :((
  • Gość: alkaida IP: 198.184.231.* 20.03.15, 23:20
    Najlepiej siedz w domu bo se paznokiec zlamiesz, uwaga paryz tez niebezpieczny, i wszystkie stolice europy islam rzadzi.
  • karuzela100 21.03.15, 06:56
    A to temat żeby zionąć jadem
    nie chcesz nie jedz i tyle
    a flustratom dziękuje
  • 46borys 21.03.15, 09:51
    > a flustratom dziękuje <
    karuzela, jeszcze raz odsyłam do szkoły. Chyba, że potrafisz wyjaśnić znaczenie słowa "flustrat" bo nie znajduję jego objaśnienia ni w encyklopedii, ni w słowniku języka polskiego, ni też w słowniku wyrazów obcych.
  • isabeau 20.03.15, 23:22
    Proponuję jeszcze raz zajrzeć na komunikaty MSZ i tym razem doczytać je do końca. Pozwolę sobie zacytować: "W związku z niestabilną sytuacją na pograniczu turecko-syryjskim, turecko-irackim oraz sporadycznie w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności. Kurorty położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Egejskim są bezpieczne." Źródło: msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_1

--
    Nie wiecie, co zwiedzać w Turcji? Pomogą Wam przewodniki Turcji w Sandałach: Antalya, Side i Alanya. Przewodnik TwS oraz Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik TwS.
  • Gość: riverina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.15, 06:58
    Nie ma dziś bezpiecznego miejsca na ziemi. Nie wiadomo, czy w Warszawie, Londynie, Paryżu tez tak nie będzie. Zamachy w Madrycie, Moskwie, Kenii, Londynie- takze zginęli turyści, tyle, ze nie polscy, wiec u nas się nie nagłasniało. Akurat Turcja bardzo pilnuje bezpieczeństwa, powiedziałabym obsesyjnie, ale oczywiście nic nie wiadomo. Byłam w styczniu w Stambule- ogromne ilosci uzbrojonej policji na ulicach, a i tak były próby zamachów. Teraz lecę na południe, bo nie zamierzam siedzieć przez kilka lat w domu z powodu mozliwych zamachów. Trzeba sobie uświadomić, że naprawdę nigdzie nie jesteśmy bezpieczni.
  • mysimpleworld 21.03.15, 08:49
    Dokładnie. Na ulicy może Ci cegła spaść na głowę ;)
    a powiedzcie, czy wypożyczaliście kiedyś auto w Turcji i podróżowaliście samodzielnie?
    Wybieramy się do Marmaris w czerwcu i tak się nad tym zastanawiam. Czy może lepiej kupić wycieczki zorganizowane przez biuro?
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 21.03.15, 09:33
    Do Marmaris się wybierasz i chcesz wynająć auto?
    Marmasi to chyba najbrzydszy kurort w Turcji.:) Nie lepiej to wybrać Fethye czy jeszcze lepiej Oludeniz ?
    Atrakcje w okolicy Marmaris to wycieczka łodzią po rzecze Dalyan plus naturalne spa i plażowanie więc lepiej wykupić ją w lokalnym biurze. Całodniowy rejs statkiem po wybrzeżu do tego też samochód ci się nie przyda. Wycieczka promem na Rodos - nie opłaca się brać samochód na prom:) Jedynie to na półwysep Datca możesz się wybrać na jednodniową wycieczkę autem. Jeśli powodem, dla którego wybrałeś Marmaris jest hotel to możesz drugiego dnia wybrać się samochodem do portu w Gocek, do Fethye i Oludeniz.
  • jac.64 21.03.15, 10:33
    W każde z tych miejsc możesz pojechać lokalnymi liniami autobusowymi .To dodatkowa atrakcja :)).Polecam Eski Datca k/Datcy .Zdecydowanie lepiej brać imprezy w biurach lokalnych.Wycieczki organizowane przez BP to często spędy ,z iluzorycznym przewodnikiem z językiem polskim.Marmaris owszem jest rozrywkowo-wypadową miejscowością,ale są jeszcze większe blokowiska.
    Przepraszam za zejście z tematu.
  • mysimpleworld 21.03.15, 11:49
    oj to trochę nas zmartwiłeś (że Marmaris najbrzydsze ;)). W tej części Turcji jeszcze nie byliśmy i przy wyborze faktycznie kierowaliśmy się hotelem - no i dostępnością wieczornych rozrywek. W zeszłym roku byliśmy na Rodos, hotel cudny, ale miejscowość bardzo mała i generalnie wieczorami nie było gdzie wyjść (nie mówię nawet o dyskotekach itp. ale o spacerze). Grecję zwiedzaliśmy właśnie samochodem, bo lubimy szukać miejsc, których nie ma w typowych przewodnikach ;) z racji tego, że nie byliśmy w mieście Rodos, to planowaliśmy właśnie rejs, ale dzięki za wskazówkę z Oludeniz. Zdjęcia z gooogle robią wrażenie :)
    dzięki za odpowiedź!
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 21.03.15, 15:18
    mysimpleworld napisała:

> oj to trochę nas zmartwiłeś (że Marmaris najbrzydsze ;)).

To miasto portowe i zarazem kurort, liczy ponad 77 805 000 mieszkańców, a jak doliczysz w sezonie jeszcze tysiące turystów przybywających masowo takie miejsce jest pozbawione całkowicie klimatu, a w tłumie odpoczywać nie każdy potrafi?:)

no i do
    > stępnością wieczornych rozrywek.

Tych pewnością w Marmarsi nie zabraknie:)

W zeszłym roku byliśmy na Rodos, hotel cudny,
    > ale miejscowość bardzo mała i generalnie wieczorami

Tak to często jest jak priorytetem jest hotel:)

Grecję zwiedzaliśmy właśnie samo
    > chodem, bo lubimy szukać miejsc, których nie ma w typowych przewodnikach ;) z r
    > acji tego, że nie byliśmy w mieście Rodosto planowaliśmy właśnie rejs, ale dz
    > ięki za wskazówkę

Nie mam pojęcia jak to się wam udało, że będąc na Rodos nie zwiedziliście jej stolicy?:)
    Po Lindos to miasto Lindos jest największą atrakcją tej niewielkiej wyspy (ma tylko 78 km długości i 38 km szerokość i 120 000 mieszkańców całej wyspie). Dla porównania z Marmaris na Datca jest tyle co przejechanie całego Rodos w zadłuż, a z Maramris do Oludeniz jest dwa razy tyle co zjechanie Rodos wzdłuż:)
    Będąc na wyspie Rodos nie zwiedziliście maoista Rodos i w związku z tym zapadalności rejs z Tureckiego Maramris:)))

Oludeniz to najlepszy wybór w całej Turcji z pośród wszystkich destynacji oferowanych prze BP. Oludeniz jest w zatoce na terenie parku krajobrazowego ze słynną laguną. Oludeniz nie ma głośnych klubów tylko delikatny chiulout w związku z tym, że to teren parku narodowego. Tylko BP bardzo często sprzedają hotele w położonej 2 km dalej wsi Hisaronu jako Oludeniz. Hisaronu to wioska nie tylko hotelowa ale jest tu mnóstwo całonocnych klubów i barów, ale nie ma dostępu do plaży bo leży nad Oludeniz (jest z nią skomunikowany dolmuszamy - minibusy).
    Z Oludeniz koniecznie na plaży wykupcie rejs statkiem 6 wysp, wybierzcie się na wycieczkę dolmuszem do Kalyakoy (opuszczona grecka wioska), warto tez akurat w Oludeniz wykupić jeep safari podczas którego jest przystanek w Kayakoy, grobowce i miasto Tlos, Yakapark, kąpiele błotne w rzece, obiad w kawiarniach na rzece, wąwóz Saklıkent i odpoczynek na plaży Patara. Do Fethye warto tez się przejechać dolmuszem lub wynająć samochód i wybrać się na targ rybny gdzie to co kupicie na targu zanosicie do wybranej kafejek na targu i to ci przysadzą na miejscu, odwiedzać grobowce licyjskie, port i stare miasto. Z Fethye można dolmuszem lub samochodem pojechać do Kalkan i Kas, a po drodze zrelaksować się na plaży w Kaputas.:)

• mysimpleworld 22.03.15, 17:31
    Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy i zorientowania w temacie :) wszystkie wskazówki już zanotowane.
    A odpowiadając na Twoje pytanie... nie dotarliśmy do miasta Rodos, bo nie starczyło nam już po prostu czasu. A hotel celowo wybrany na "zadupiu" ;) Była to nasza podróż poślubna i bardziej cieszyło nas wylegiwanie na plaży (po wszystkich stresach, słońce Rodos działało zbawiennie ;)) Dotarlibyśmy i do stolicy, gdyby nie zatoka Anthonyego Quinna (nieopodal Faliraki), jak nie byłeś, polecam kuknąć w googla. Miejsce urzekające... A snoorkowanie w takim miejscu zabiera sporo czasu ;)
    W Marmaris będziemy akurat na pierwszą rocznicę ślubu, więc stąd pomysł na wycieczkę na Rodos - aj trochę sentymentalni jesteśmy ;)))

tak czy tak, wielkie dzięki :)
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 22.03.15, 19:11
    Zatoka Anthonyego Quinna oczywiście znam i na mnie akurat nie zrobiła, aż tak wielkiego wrażenia. Mnie najbardziej na Rodos podobała się plaża St. Pavlosu podnóża Lindos ( z Akropolu wyglada jest jak jezioro oddzielone od morza) i Haraki z widokiem na mury twierdzy na wzgórzu (nocą pięknie oświetlone). Na snoorkowanie imo najlepsza jest plaza Kaluthera.

Skoro klamka zapadła i jedziecie do Marmaris. To na pewno warto wykupić w porcie całodniowy rejs statkiem po wybrzeżu. W trakcie tej wycieczki macie wliczony w cenę lunch ( za napoje płacicie dodatkowo) i 7 przystanków na kąpiele czy snoorkowanie ( wyspa Paradise, Zatok Akwarium, Fosforowa Jaskinia, Zatoka Ciftlik i Green Sea oraz plaże Turunci i Içmeler). Za wszytko zapłacisz 15 TL od osoby. Naprawdę Warto:)
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 22.03.15, 19:29
    Ups nie 15 ale 30- 35 TL:)
  • Gość: TonyStark IP: *.toya.net.pl 31.03.15, 23:30
    Ja w Rodos byłem z 7-9 razy bo na raz nie da się ogarnąć starego miasta, Monte Smith z panoramą na ixię, park rodini, mandraki port. Qrczę będąc na Rodos, nie będąc w Rodos to bym musiał mieszkać prawie przy Prasonissi albo Kiotari. W każdym razie ogarnąć w 6 Rodos się nie da. A z Marmaris to bym wyskoczył na rafting.
  • Gość: ToJa IP: 88.156.136.* 27.03.15, 14:22
    Spore miasteczko to Marmaris! Prawie 80 milionów mieszkańców! Dwa razy więcej niż liczy cała Polska!
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.15, 14:50
    hihi, ciekawe skąd ta liczba? faktycznie Marmaris ma ok. 28,7 tys. mieszkańców
  • Gość: Beata IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 10:56
    Nie martw się. Byłam w Marmaris 5 lat temu i bardzo dobrze wspominam ten pobyt. Marmaris dla mnie było piękne, malownicze i urocze.
    Fakt, byłam przed sezonem. Ale wszystko jest kwestią gustu. Bardzo chciałam tam wrócić ale jakoś nie znajdujemy hotelu spełniającego naszych oczekiwań i wybieramy inne miejsca.
    Udanego pobytu!!!:)
  • mysimpleworld 22.03.15, 17:35
    My też jedziemy przed sezonem :)
    my wybraliśmy hotel Pasa Beach, zobacz, może akurat wpadnie Ci w oko. Blisko centrum, fajna obsługa, wygląda nieźle (no i trafiła się dobra cena). Zależy jakie macie wymagania. Jak napiszesz, to może polecę Ci coś w Grecji (byliśmy w kilku miejscach) :)
  • Gość: Beata IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 20:45
    Dzięki ale interesują nad hotele nowe lub niedawno odnowione z dużymi basenami. Najlepiej średniej wielkości. Z bardzo dobrymi ocenami.
    W Marnaris byliśmy w Maritim Grand Azur. Niestety nie ma go w tej chwili w ofercie.
    Na szczęście już mamy rezerwację do
  • Gość: Beata IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 20:47
    ... Sentido Bellazure. Mam nadzieje ze się nie zawiedziemy:)
    Pozdrawiam
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 21.03.15, 09:12
    bo nie zam
    > ierzam siedzieć przez kilka lat w domu z powodu mozliwych zamachów

Tylko przez kilka lat ? Za ten czas ryzyko zamachów w świecie zmaleje i stanie się zdecydowanie bezpieczniej?:)
    Tak patrząc to największa ilość wypadków statystycznie zdarza się w domu więc siedzenie w domu to dopiero wystawianie się na ryzyko utraty życia lub zdrowia. :)
  • Gość: riverina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.15, 12:24
    Nie wiem, co bedzie za kilka lat, moze 3 wojna albo już nic. Piszę z mojej perspektywy, bo jestem po 50-tce i długo już nie poszaleję :) nawet jak na świecie bęzdie pokój i wszystkich terrorystów powsadzają do Guantanamo.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 21.03.15, 15:25
    bo jestem po 50-tce i długo już nie poszaleję :)

To ty młoda kobieta jesteś, za kilak lat wiele się nie posuniesz, do emerytury jeszcze kilkanaście lat, a na emeryturze też ludzie dają radę poszaleć:)

• Gość: Lue IP: *.adsl.inetia.pl 21.03.15, 17:59
    do riveriny ---- No cos TY ....ja jestem po 50 i wlasnie zaczelam zyc !!!! Ale jeszcze troche chcialabym zwiedzic !!!! Czego i Tobie zycze !!!!!
  • Gość: Ada IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.15, 13:23
    Ja się nie boję, bo z komunikatu MSZ wynika, że zagrożony może być rejon na granicy z Syrią, a czy ktoś tam jeździ na wakacje??? To prawie tysiąc kilometrów z Riwiery, a z wybrzeża Egejskiego prawie 1500 km.
    Zresztą kurorty w Tunezji też są bezpieczne, a w każdym mieście na całym świecie może nastąpić atak terrorystyczny, czego dowodem ostatnio był Paryż, wcześniej Londyn czy Madryt. Można też zostać napadniętym i zabitym przez bandziorów w Warszawie czy Krakowie, nie istnieje coś takiego jak stuprocentowa gwarancja bezpieczeństwa.
    Można oczywiście nie wychodzić z domu licząc, że nic się nie wydarzy niebezpiecznego, ale statystyki wskazują, że najwięcej różnego rodzaju niebezpiecznych wypadków zdarza się we własnych czterech ścianach

• Gość: Lue IP: *.adsl.inetia.pl 21.03.15, 17:56
    W polowie maja lecimy do Turcji --- Bodrum Holiday Resort---- i bedzie suuuperr !!!!! Nie myslmy tak katastroficznie !!!!!
  • hugo43 21.03.15, 19:33
    a my 31.3 lecimy na wschod turcji,cala rodzina.tylko na dwa tygodnie,ale w wakacje sobie odbijemy,miesiac jak nic:)
  • Gość: Beata IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 10:50
    Ostrzeżenie na stronie MSZ znajdowało się już w grudniu. Na szczęście jak ktoś już napisał nie dotyczy całego kraju. Jest zreszta logiczne dla osoby orientującej się chociaż w zarysie w sytuacji na świecie.
    Ale wracając do Twojego pytania : lecę do Turcji Egejskiej więc nie, nie boję się. Ale raczej zrezygnuję z wycieczki do Stanbułu. Niestety:(
    Pozdrawiam
  • Gość: Sandra IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 17:11
    Gdybym miała lecieć do Turcji egejskiej, nawet bym się nie zastanawiała.
    Gdyby hotel był blisko lotniska - również.
    Ale ten ponad dwugodzinny transfer mnie przeraża. Zapewne jest bezpiecznie, ale to ma być wypoczynek i relaks i nie chcę czuć się niepewnie na wakacjach, dlatego zmienilismy bezkosztownie kierunek na Europę.
    Pozdrawiam!
  • Gość: izia1818 IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 17:20
    Sandra, a z jakiego biura mieliście lecieć, ze Wam zmienili kierunek?
  • Gość: Sandra IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 21:44
    Z Wezyra.
    Do 31 marca można zmienić kierunek.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 23.03.15, 06:11
    Wezyr ma hotele w Larze czy Kundu czyli dzielnicach Antalii, transfer do tych hoteli oddalonych ok. 20 km od lotniska trwa zaledwie 30 minut. Ma też hotele w Kemer (60 km od lotniska), a transfer trwa około godziny, i ma też w Side oddalonego od lotniska w Antalii 65 km.
    W Turcji egejskiej transfery z lotniska nie nie są więc krótsze.:)
  • Gość: Kasia IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 18:09
    Sandra napisał(a):

> Gdybym miała lecieć do Turcji egejskiej, nawet bym się nie zastanawiała.
    > Gdyby hotel był blisko lotniska - również.
    > Ale ten ponad dwugodzinny transfer mnie przeraża.....

??? A co takiego przerażającego jest w transferze??? Jedziesz z lotniska do kurortu (prawdopodobnie Alanyi) czyli poruszasz się w rejonie jak najbardziej bezpiecznym. Przecież nawet komunikat MSZ odradza jedynie podróż na granicę z Syrią, a chyba tam się nie wybierasz.

> ...nie chcę czuć się niepewnie na wakacjach, dlat
    > ego zmienilismy bezkosztownie kierunek na Europę.

Nie słyszałaś o zamachach terrorystycznych w Europie?? mogę podać kilka przykładów
    Natomiast w Turcji nie było ani jednego :)
  • jac.64 22.03.15, 19:40
    Gość portalu: Kasia napisał(a):
    > ...Nie słyszałaś o zamachach terrorystycznych w Europie?? mogę podać kilka przykła
    > dów
    > Natomiast w Turcji nie było ani jednego :) ...

@Kasia no jednak było :www.theguardian.com/world/2006/aug/28/turkey.leeglendinning

Nie zmienia to faktu,że gdybyśmy mieli jechać po raz 4-ty to byłby to region Marmaris, Icmeler ,Datca lub Oludeniz :))

• Gość: Kasia IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 21:07
    jac.64 napisał(a):

b]@Kasia [/b] no jednak było : rel="nofollow">www.theguardian.com/world/2006/aug/28/turkey.leeglendinning

Miałam na myśli ataki terrorystyczne w bliższych nam czasach, a zresztą jeden wyjątek tylko potwierdza regułę :)
    Przez ostatnie 9-10 lat w Europie było jednak więcej zamachów terrorystycznych (niż w Turcji), a jednak ludzie nieustannie podróżują po krajach europejskich
  • Gość: Maciek IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 21:13
    > Sandra napisał(a):
    >
    > > Gdybym miała lecieć do Turcji egejskiej, nawet bym się nie zastanawiała.
    > > Gdyby hotel był blisko lotniska - również.
    > > Ale ten ponad dwugodzinny transfer mnie przeraża.....

Hihi, trzeba było zmienić na hotel blisko lotniska jak ten transfer tak Cię przeraża, albo na Turcję egejską, po co od razu inny kraj?
    Faktycznie chyba trochę cię zamuliło z tego przerażenia, hihi
  • pietusza 22.03.15, 18:46
    Sandra napisał(a):

> Gdybym miała lecieć do Turcji egejskiej, nawet bym się nie zastanawiała.
    > Gdyby hotel był blisko lotniska - również.
    > Ale ten ponad dwugodzinny transfer mnie przeraża..

Ludzie, nie nie wpadajcie w histerię.

Ostrzeżenie MSZ dotyczy jedynie rejonów pogranicznych, nie ma najmniejszego zagrożenia w rejonach turystycznych, radzę spojrzeć na mapę Turcji, kurorty na Riwierze od granicy z Syrią i Iranem dzieli dużo większy dystans niż Gdańsk od Zakopanego

Dla wszystkich paranoików cytuję poniżej komunikat MSZ

"10 października 2014
    Turcja – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących
    W związku z niestabilną sytuacją na pograniczu turecko-syryjskim, turecko-irackim oraz sporadycznie w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności."

Bardziej niebezpieczne mogą się okazać kraje europejskie, przecież islamiści zapowiedzieli np. ataki terrorystyczne na Włochy czy Belgię, ale miejmy nadzieję, że do nich nie dojdzie

• Gość: dzihad IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.15, 19:26
    przestancie juz ten offtopic z tym marmarisem.
    Sandra widac ze ci brakuje oleju w mozgu albo paru klepek zmienilas wyczieczke no i dobrze bedzie mniej oszolomow w turcji.
  • Gość: Sandra IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 21:48
    Ale za to będzie na pewno jeden chamski, beznadziejny Polak - zapewne w białych skarpetach i kubotach.
  • Gość: mundek IP: 194.11.254.* 22.03.15, 21:59
    Sandra jestes pusta jak beben i spieta jak stringi w dupie, a biale skarpetki i Kuboty sa cool nie obrazaj swoich rodakow wiesniaro.
  • Gość: Sandra IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.15, 22:03
    Następny kubociarz :D
  • Gość: mundek IP: 194.11.254.* 22.03.15, 23:37
    dla sandry:
    imiona.artykul.com.pl/wp-content/uploads/2013/05/sandra6.jpg
  • pavvka 23.03.15, 16:28
    Ale wracając do Twojego pytania : lecę do Turcji Egejskiej więc nie, nie boję się. Ale raczej zrezygnuję z wycieczki do Stanbułu. Niestety:(

Ale wiesz, że odległość ze Stambułu pod syryjską granicę jest mniej więcej jak z Warszawy do Paryża?

--
    "We ain't a sharp species. We kill each other over arguments about what happens when you die, then fail to see the fucking irony in that."
  • Gość: Beata IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.15, 21:17
    A myślisz, że jestem idiotką?
    Ataki terrorystyczne na turystów mają sens w bardzo uczęszczanych turystycznie miejscach czyli muzea, piramidy, Błękitny Meczet czy wreszcie Karnak gdzie strzelali do ludzi jak do kaczek. Nie wspomnę już o sytuacji w Tunezji. Nawet w Sharm gdzie był atak na hotel działo się to w centrum kurortu. Dlatego w Egipcie korzystaliśmy z hoteli na uboczu np. w Makadi. Zagrożenie terrorystyczne w Turcji istnieje od lat bo już podczas mojego pierwszego pobytu w tym kraju w 2009 roku były ostrzeżenia. W czasie ISIS uważam, że rozsądniej będzie nie pchać się na świecznik. Znajomość odległości pomiędzy punktami na mapie niewiele ma z tym wspólnego.
  • Gość: Wiola IP: *.adsl.inetia.pl 22.03.15, 17:33
    Witam wiadomo troszkę obawiam się, ale bez przesady .Na stronie MSZ jest informacja o Turcji że nie zalecają lotu ,ale w okolice blisko Syrii i Iraku ,a że bezpiecznie jest w kurortach nad Morzem Śródziemnym i Morzem Egejskim .Więc myślę że w okolicach turystycznych jest bezpiecznie .Ja też lecę w lipcu w okolice Alanii i nie mogę się doczekać :))
    Pozdrawiam >))
  • Gość: Monika IP: 31.42.14.* 23.03.15, 14:22
    Też mamy Turcje kupioną w wezyrze i dziś dzwoniłam z zapytaniem o zamianę kierunku na inny ale niestety w naszym przypadku bez kosztowo się nie da :( Kupowaliśmy na początku stycznia i do końca miesiąca mieliśmy taką możliwość -teraz już nie...
  • jac.64 23.03.15, 14:29
    Kurde,ludziska - Don`t panic !
    Gdyby to była Turcja przy granicy z Syrią ,lub region wschodni - od strony Kurdów to można myśleć o zmianie destynacji,ale nie regiony M.Śródziemnego np.Riwiera Egejska. Sami niepotrzebnie się nakręcacie zamiast myśleć o wspaniałej zabawie.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 23.03.15, 15:35
    Kolega jac.64 chyba zapomniał, że Turcja to kraj muzułmański - 98% stanowią wyznawcy islamu. Ilu z nich jest sympatykami państwa islamskiego? To może cytat:
    "Bojownicy i sympatycy PI są licznie obecni w Turcji, głównie na południowym wschodzie, ale też w Stambule i Ankarze; mogą łatwo przedostawać się na terytorium Turcji z Syrii. Wśród bojowników PI jest od kilkuset do kilku tysięcy obywateli Turcji. Wszystko to daje terrorystom szerokie możliwości prowadzenia działań odwetowych w razie przyjęcia przez Ankarę wrogiej polityki wobec państwa islamskiego."
  • jac.64 23.03.15, 18:02
    Nie,nie zapomniałem :)) Z rozmów jakie miałem okazję prowadzić z Turkami,to raczej o inne zmiany im chodziło - niekoniecznie religijne.
  • Gość: Aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.03.15, 14:39
    Lecę z rodzinką w lipcu do Side i nie mam najmniejszych obaw :), dzieciaki czekają z utęsknieniem, bo uwielbiają Turcję (podobnie jak my). Nie zamierzamy nic zmieniać, no chyba żeby sytuacja drastycznie się zmieniła na gorsze i zagrożone były kurorty turystyczne.
    Na razie Turcja nie jest w żaden sposób bardziej narażona na jakieś ataki terrorystyczne niż każde inne miejsce wakacyjne w Europie. Tak jak wiele osób wcześniej pisało niestabilna jest tylko sytuacja na granicy, gdzie zresztą też nie było żadnych zamachów
    Nie ma najmniejszego sensu panikować.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 23.03.15, 15:21
    W tym roku rozważaliśmy rodzinny wyjazd do Turcji, ale zrezygnowaliśmy po komunikacie MSZ. Cóż, Riviera Turecka w szczycie sezonu to dla terrorystów nie lada gratka... Nie bez powodu Maroko i Turcja dołączyły do listy państw, do których MSZ odradza podróżowanie.
    Przedstawiciele biur podróży oczywiście będą nachalnie naganiać turystów (co widać na tym forum). Jeśli ludzie zrezygnują z Turcji, to będzie dla nich niezły kwas.
  • isabeau 23.03.15, 15:45
    > Nie bez powodu Maroko i Turcja dołączyły do listy państw, do których MSZ odradza
    > podróżowanie.

Gdzie żeś coś takiego wyczytał? Pisałam już wyżej, że MSZ odradza podróżowanie do pd-wschodniej części kraju, jednocześnie zapewniając, że "Kurorty położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Egejskim są bezpieczne".
    --
    Nie wiecie, co zwiedzać w Turcji? Pomogą Wam przewodniki Turcji w Sandałach: Antalya, Side i Alanya. Przewodnik TwS oraz Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik TwS.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 24.03.15, 13:23
    To żałosne, że Polacy dla nieco niższej ceny wycieczki są w stanie zaryzykować zdrowiem, a nawet życiem.
  • Gość: Piotrek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.15, 13:42
    Nie bredź, żałosny panikarzu.
    Z wyjazdów do Turcji nie rezygnuje NIKT, nie tylko Polacy. Ani Niemcy ani Włosi, Holendrzy czy Brytyjczycy itd.
    Znajdzie się taka Kasandra od siedmiu boleści i mąci bez sensu.

Nasze MSZ zresztą też zapewnia, że kurorty w Turcji są bezpieczne, więc niby dlaczego Polacy mają rezygnować z Turcji i robić z siebie idiotów? Może wskażesz choć jeden kraj, który odradza podróże wakacyjne do Turcji?
  • czerwone_winko 25.03.15, 13:26
    isabeau napisała:

Pisałam już wyżej, że MSZ odradza podróżowanie
    > do pd-wschodniej części kraju, jednocześnie zapewniając, że "Kurorty położon
    > e nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Egejskim są bezpieczne
    ".

Śmieszne są te argumenty, bo jak już ktoś wcześniej wspomniał w Turcji żyje kilka tysięcy sympatyków Państwa Islamskiego odpowiedzialnego za zamach w Tunisie i zapowiadającego kolejne zamachy w Europie. I rzeczywiście niezwykle trudny i niewykonalny dla nich jest przejazd z południowo-wschodniej części Turcji na przykład na Rivierę Turecką czy to Istambułu. Dla nawiedzonego bojownika PI to jest misja wręcz niewykonalna! I szanowna Isabeau ręczy swoją głową, że to jest nierealne. Ci co lecieli ostatnio do Tunezji też mieli takie przekonanie.
  • isabeau 25.03.15, 15:12
    Jeżeli uważasz, że te argumenty są śmieszne, to nie pisz do mnie, tylko do polskiego MSZ-u, który jest autorem cytowanego komunikatu. Nawiedzeni wojownicy ISIS-u występują też w innych państwach, np. we Francji czy Wielkiej Brytanii - czy też mamy tam nie jeździć?
    --
  • Gość: Bałkan z Ibelinu IP: *.toya.net.pl 31.03.15, 23:46
    Jakie p...e...Moja koleżanka mieszkała w Londynie. I powiedziała,że tam to dopiero można się ukryć. Do mega bezpiecznych. Ile zginęło ludzi w WTC, Hiszpanii, Londynie, Moskwie a ile w Tunisie? Ogarnijcie się. Współczesny terroryzm nie zna granic. A zginąć można nawet na deptaku w Sopocie poprzez rozjechanie, albo sabotowanie mózgu w korku przed bramkami na autostradzie. Bardziej martwi mnie niezniesienie wiz...
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 01.04.15, 07:46
    Gość portalu: Bałkan z Ibelinu napisał(a):
    Ogarnijcie się.

Odpisujesz na wpis Izy w ten sposób? Czy może liczysz, że twoją emocjonalną wypowiedz pod konkretnym wpisem czytają wszyscy ci którzy ogarnąć się według ciebie powinni?

Moja koleżanka mieszkała w Londynie. I powiedziała,że tam to dopi
    > ero można się ukryć.

Jakoś się chyba jednak koleżance udaje ukryć skoro do tej pory żyje w tym Londynie i do Polski nie wraca ?:)

Ile zginęło ludzi w WTC, Hiszpanii,
    > Londynie, Moskwie a ile w Tunisie?

Czy porównywanie ile zgniło ofiar w poszczególnych zamachach w Europie czy w USA, a ilu w jednym z zamachów w Tunisie może być w ogóle jakimkolwiek argumentem?
    W Hiszpanii w ostatniej dekadzie było więcej niż jeden zamach, że powołujesz się na kraj, a nie na Madryt?

A zginąć można nawet na deptaku w Sopocie poprzez rozjechanie,

Czy sugerujesz, że ktoś zgonił w ten sposób na deptaku w Sopacie? 23 osoby ranne w wyniku potracenia nazywasz rozjechanymi?

> albo sabotowanie mózgu w korku przed bramkami na autostradzie.

i wszystko jasne:)

Bardziej martwi mnie n
    > iezniesienie wiz...

To ci dopiero zmartwienie.:)))
  • sheeri 23.03.15, 16:19
    Olaf napisał(a):

> W tym roku rozważaliśmy rodzinny wyjazd do Turcji, ale zrezygnowaliśmy po komun
    > ikacie MSZ. Cóż, Riviera Turecka w szczycie sezonu to dla terrorystów nie lada
    > gratka... Nie bez powodu Maroko i Turcja dołączyły do listy państw, do których
    > MSZ odradza podróżowanie.

Każdy czyta to co chce, szkoda, że niektórzy bez zrozumienia. MSZ nie odradza podróży do Turcji w ogóle a jedynie w rejony przygraniczne (z Syrią i Iranem), a tam zdecydowanie turyści nie jeżdżą na wakacje.

> Przedstawiciele biur podróży oczywiście będą nachalnie naganiać turystów (co wi
    > dać na tym forum). Jeśli ludzie zrezygnują z Turcji, to będzie dla nich niezły
    > kwas.

A już tak niemądrego argumentu to już dawno nie czytałam, dlaczego niby BP ma zależeć na tym żeby ludzie latali akurat do Turcji??? Przecież to głupota, a następną jest kwalifikowanie wszystkich, którzy nie zamierzają rezygnować z Turcji jako pracowników biur podróży. Podobnie mogę napisać o Tobie, że jesteś z biura podróży i nachalnie namawiasz ludzi na rezygnację z Turcji, żeby kupowali droższe wakacje w Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech.

Ja też w tym roku lecę do Turcji i nie zamierzam rezygnować, bo nikt (także nasz MSZ) nie odradza podróżowania do miejscowości turystycznych, zresztą podobnie jak MSZ w żadnym europejskim kraju.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 24.03.15, 13:29
    "A już tak niemądrego argumentu to już dawno nie czytałam, dlaczego niby BP ma zależeć na tym żeby ludzie latali akurat do Turcji??? "

Z prostego powodu, Turcja to jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się kierunków wakacyjnych w naszym kraju. Ci co z Turcji zrezygnują (jest ich trochę), a nie stać ich na droższe wyjazdy np: do Hiszpanii, nie kupią żadnych wczasów w biurze podróży. A to bardzo duża strata finansowa dla biura.
  • sheeri 24.03.15, 14:01
    Olaf napisał(a):

> Z prostego powodu, Turcja to jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedając
    > ych się kierunków wakacyjnych w naszym kraju. Ci co z Turcji zrezygnują (jest i
    > ch trochę), a nie stać ich na droższe wyjazdy np: do Hiszpanii, nie kupią żadn
    > ych wczasów w biurze podróży. A to bardzo duża strata finansowa dla biura.

Twoje rozumowanie znowu jest raczej dalekie od logiki. Po pierwsze jeżeli ktoś ma zarezerwowaną Turcję w biurze podróży to nie może sobie dowolnie zrezygnować bez ponoszenia kosztów rezygnacji (to od 20 do nawet 80% ceny rezerwacji), bo jest nawet w przypadku gdy ktoś ma ubezpieczenie od rezygnacji to nie obejmuje ono rezygnacji w powodu wyimaginowanego zagrożenia (nasze MSZ nie odradza podróży do miejscowości turystycznych w Turcji), po drugie można oczywiście zmienić kraj wyjazdu (nie zawsze bezkosztowo), ale wtedy biuro podróży nic na tym nie traci, bo klient po prostu kupuje inną wycieczkę, często droższą, bo najbardziej atrakcyjne oferty z first minute są już wykupione.
    Po trzecie jeżeli ktoś jeszcze w ogóle nie zarezerwował Turcji i nie chce tam lecieć to może pojechać do o wiele tańszej Bułgarii czy nawet Grecji, gdzie można znaleźć tańsze oferty niż w Turcji.
    W którym momencie widzisz tę dużą stratę finansową dla BP???
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 24.03.15, 17:25
    No i jeszcze te ewentualne zwroty za które Klement rezygnuje bo chce i ponosi z tego tytułu zgodnie z umowa koszty. Biuro sprzedaje ponownie tym, którzy nie po dokładnym przeczytaniu komunikatu MSZ albo po cenie katalogowej, albo w lastach.
    Brak wiedzy leży u podstaw błędnego wnioskowania. Jak się wychodzi z błędnych założeń (a te są wynikiem ignorancji) to i wnioski są błędne.
  • kubekfr 24.03.15, 14:28
    Olaf balwanie ty lepiej siedz w domu i jak srasz to uwazaj nie spinaj sie za bardzo bo ci w dupie zylka peknie.
  • Gość: max IP: *.play-internet.pl 23.03.15, 15:46
    Niebezpiecznie może być nawet na molo w Sopocie jeśli jakiemuś psycholowi zachce się rozjeżać autem ludzi. W górach są lawiny, w Egipcie rekiny a na Bora Bora cyklony.Najlepiej wiec opalać się na działce albo na balkonie.Pozdrowienia dla odważnych:)
  • Gość: edek IP: *.play-internet.pl 23.03.15, 18:12
    Tez nie bo mi sie balkon sypie ,
  • beata-2305 24.03.15, 09:38
    Brawo to jest bardzo dobre podsumowanie dyskusji. Bo jeżeli wszędzie widzimy zagrożenie to nie wychodźmy z domu, ja uważam że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego co może nas spotkać , nikt nie wie co jest mu pisane. Paryż jest nie bezpieczny , bo też są ataki, w Czechach w porze lunchu jakiś psychol wszedł do baru i zastrzelił 4 osoby. do odważnych świat należy!
  • Gość: Anita IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.15, 10:01
    To nawet nie chodzi o odwagę, ale o zdrowy rozsądek. Były zamachy w Paryżu, Madrycie czy Londynie, czy ktoś wtedy ostrzegał przed podróżami do Francji, Hiszpanii czy UK? Nie dajmy się zwariować.
    W dzisiejszych czasach właściwie wszędzie w każdej chwili może być niebezpiecznie, takie czasy, ale czy to znaczy, że mamy przestać wyjeżdżać na urlop i zwiedzać świat. Oczywiście, że nikt odpowiedzialny nie pojedzie z rodziną w rejony otwartych konfliktów zbrojnych, ale rezygnacja z wakacji w kurortach turystycznych to przesada. Skąd pewność, że niebezpiecznie może być w Turcji, a nie np. w Grecji czy Włoszech? Ostatnio np. islamiści zapowiadali ataki w Maroku, ale władze rozbiły tam dużą siatkę terrorystyczną. Wydaje mi się, że władze każdego kraju turystycznego są szczególnie uczulone na zapewnienie bezpieczeństwa turystom, bo to jest w ich najlepszym interesie, a akurat Turcja ma bardzo silną policję i armię.
    Osobiście uważam, że nawet wyjazd do Tunezji nie stanowi zagrożenia, bo nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakikolwiek zamach powtórzył się krótkim czasie w tym samym kraju, wiadomo, że po zamachu wszystkie służby postawione są w stan najwyższej gotowości, więc terroryści raczej zaatakują tam gdzie nikt się nie spodziewa.
  • 46borys 24.03.15, 19:55
    > Najlepiej wiec opalać się na działce albo na balkonie. <
    Też niebezpiecznie! Może nas jakiś komar ukąsić w intymną część ciała.
  • Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 24.03.15, 13:18
    "Odważni" co wyjeżdżają na wakacje do krajów, które są na liście MSZ, powinni dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.
    Niestety wygląda to tak, że w razie nieszczęścia (którego nikomu nie życzę) w kraju do którego MSZ ostrzega przed wyjazdami, ubezpieczyciel nie wypłaci wam ani grosza i ma do tego prawo.
    Weźcie to pod uwagę wszyscy "odważni".
  • Gość: am42 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.15, 13:41
    nie wiem czy ubezpieczyciel zapłaci za tych z Tunezji czy nie (były ostrzeżenia MSZ), ale my na pewno złożymy się wszyscy na ich transport i leczenie i to w sytuacji gdy nie ma na leczenie osób, które zachorowały "nie dla kaprysu i rozrywki"
  • Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.03.15, 13:12
    Dla firmy ubezpieczeniowej to jest doskonały pretekst (lista MSZ) by wymigać się od odszkodowania. Państwo na pewno przejmie na siebie koszt transportu zwłok, rachunek za leczenie tych, którzy przeżyli już niekoniecznie.
  • pietusza 24.03.15, 14:22
    Anna napisał(a):

> "Odważni" co wyjeżdżają na wakacje do krajów, które są na liście MSZ, powinni d
    > okładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. .....

Może swoje uwagi zamieścisz na forum innego kraju, bo jeżeli chodzi o Turcję to MSZ ostrzega wyłącznie przed podróżą w ściśle określone rejony " na pograniczu turecko-syryjskim, turecko-irackim oraz sporadycznie w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji", a nie wydaje mi się żeby jakikolwiek turysta (z ubezpieczeniem lub bez) wybierał się w te okolice, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie siej defetyzmu
  • sheeri 24.03.15, 14:33
    Anna napisał(a):

> "Odważni" co wyjeżdżają na wakacje do krajów, które są na liście MSZ,powinni d
    > okładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.
    > Niestety wygląda to tak, że w razie nieszczęścia (którego nikomu nie życzę) w k
    > raju do którego MSZ ostrzega przed wyjazdami, ubezpieczyciel nie wypłaci wam an
    > i grosza i ma do tego prawo.....

Dokładnie, tylko, że to nie dotyczy Turcji, w komunikacie MSZ jest przecież wyraźnie napisane, że "Kurorty położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Egejskim są bezpieczne."

msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_1
  • Gość: Iza IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.15, 17:09
    Sandra napisał(a):

> Witam!

> Sprawdziłam na stronie MSZ i rzeczywiście jest komunikat, że stanowczo zaleca s
    > ię powstrzymanie od podróży.

Nie wiem co widziałaś na stronie MSZ, ale to co napisałaś to chyba sama wymyśliłaś. Na stronie MSZ jest ostrzeżenie przed podróżą jedynie w rejony pograniczne (2 stopień ostrzeżenia w 4-stopniowej skali), dopiero 3 stopień (nie podróżuj) stanowczo odradza podróż, 4 stopień to ewakuacja.
    Na dodatek jest WYRAŹNY KOMUNIKAT, ŻE KURORTY NAD MORZEM ŚRÓDZIEMNYM ORAZ NAD MORZEM EGEJSKIM SĄ BEZPIECZNE, a z tego co piszesz wybierałaś się do kurortu, a nie na granicę syryjską lub iracką.
    Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko czytaj ze zrozumieniem.
  • Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.03.15, 13:08
    Dla ubezpieczyciela Turcja jest krajem na liście MSZ do którego odradza się podróżowanie i tyle. W przypadku nieszczęścia złamanego grosza wam nie wypłaci. To nie są żarty. Wiem, coś o tym bo siedzę w branży ubezpieczeniowej od kilku lat.
  • Gość: Marek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.15, 13:28
    Z biura podróży mam inne informacje, ubezpieczenie jest jak najbardziej ważne, nikt nie odradza podróży do kurortów w Turcji, a to tam biura wysyłają klientów na wakacje.
    Ciekawe czy jakiś ubezpieczyciel wygrałby sprawę w sądzie, gdyby chciał odmówić ubezpieczenia w takim przypadku.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 25.03.15, 13:37
    Anna się chyba zasiedziała w tych ubezpieczeniach i jej wszytko zdrętwiało. Może gdyby się dla odmiany położyła, trochę odpoczęła to i logiczne myślenie by się włączyło, a tak jak się "siedzi od lat" to i takie są potem skutki "siedzenia":))
  • czerwone_winko 25.03.15, 14:57
    Gość portalu: Marek napisał(a):

> Z biura podróży mam inne informacje, ubezpieczenie jest jak najbardziej ważne,
    > nikt nie odradza podróży do kurortów w Turcji, a to tam biura wysyłają klientów
    > na wakacje.

Biuro podróży wyśle cię wszędzie byleby tylko zarobić. Warto mieć własny rozum. Ministerstwo Spraw zagranicznych bezpodstawnie ostrzeżeń nie wydaje.
  • dario7800 25.03.15, 15:07
    Jeśli zmienicie kierunek np. na Grecję czy Hiszpania i tam będzie jakiś incydent to co wtedy?
    Kolejna zmiana kierunku?
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.15, 19:25
    czerwone_winko napisała:

>
    > Biuro podróży wyśle cię wszędzie byleby tylko zarobić. Warto mieć własny rozum.
    > Ministerstwo Spraw zagranicznych bezpodstawnie ostrzeżeń nie wydaje.

Pierwsze słyszę, że to biuro decyduje o tym gdzie ja mam wyjechać na wakacje. Zawsze mi się wydawało, że to klient biura wybiera miejsce gdzie chce jechać, a biuro tylko organizuje mu wyjazd do wybranego kraju i hotelu. Po Twoim wpisie widać, że nie każdy ma własny rozum.

A tak w ogóle, to czytałeś/aś to ostrzeżenie w sprawie Turcji ??? Prawdopodobnie nie, bo byś się dowiedział/a, że (cytuję): "Kurorty położone nad Morzem Śródziemnym oraz Morzem Egejskim są bezpieczne."

• Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 08:02
    Oczywiście, że nie czytał, bo ten typ czyta tylko sensacyjne nagłówki w gazetach ewentualnie kilka linijek zapisanego tłustym drugiem lidu pod tytułem. Przeczytał wiec "Egipt, Tunezja, Maroko i Turcja. Ministerstwo przestrzega, Polacy i tak jeżdżą" rzucił okiem na podaną poniżej mapkę i na jego własny rozum to już mu całkowicie wystarczy. "Mądry" nie musi czytać więcej, mądremu to w zupełności wystarczy:))
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 07:56
    I dla tego MSZ wyraźnie popodkreśla, że wyjazdy do turystycznych destynacji wypoczynkowych będących w ofertach BP są bezpieczne, zaś niebezpieczne są przygraniczne rejony z Syrią i Irakiem. Trzema mieć własny rozum i rozumieć, że kilkaset kilometrów dzieli popularne kurorty od regionów zagrożonych.:)
    Trzeba też mieć chęć przeczytania więcej niż 3 linijki tekstu i doczytać się, że w Turcji niebezpiecznie jest na pograniczu z Syrią i Irakiem od 4 lat czyli odkąd trwa wojna w Syrii o czym co roku MSZ ostrzega. Dwa lata temu miał miejsce zamachy terrorystyczny w miejscowości Reyhanlı, a w zeszłym roku w Sanlıurfa obie miejscowości lezą tuż przy granicy z Syrią - 600 km od Alanyi i 1000 km od Bodrum.
    W tym roku w Paryżu oddalonym od Warszawy 350 km miały miejsce trzy zamachy, a w zeszłym roku w oddalonym od Warszawy 200 km Kijowie miał miejsce atak terrorystyczny.
    W 2012 roku w środku w turystycznej miejscowości Burgas w środku sezonu miał miejsce zamach samobójczy na autokar z turystami przed lotniskiem międzynarodowym. Czy Bułgaria wydaje ci się bezpieczniejszym wyborem na wakacje od Turcji?
    MSZ nie przestrzega przed wyjazdem do krajów skandynawskich a to tam właśnie miało miejsce w Europie w przeciągu ostaniach 5 latach najwięcej zamachów terrorystycznych.
    W 2010 roku w Atenach miał również miejsce atak terrorystyczny, a obecnie na forum Grecji toczy się dyskusja czy podróż do zagrożonej bankructwem Grecji w tym roku jest bezpieczna.
    Dodam, że w domu wcale nie jest bezpieczniej bo to właśnie we własnych domach statystycznie ludzie najczęściej ulegają wypadkom.:)
    Warto nie tylko mieć własny rozum ale i świadomość bo to pozwala zachować rozsądek podczas gdy innym którym rozeznania brak wpadką w panikę:)
  • Gość: gosc IP: 194.11.254.* 26.03.15, 08:54
    dobry post
  • czerwone_winko 26.03.15, 14:05
    Gość portalu: gosc napisał(a):

> dobry post

Dobry post, szkoda tylko że fakty się nie zgadzają.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 14:13
    Konkretnie które to "fakty" się nie tobie zgadzają i z czym?:))
  • isabeau 26.03.15, 09:42
    >W tym roku w Paryżu oddalonym od Warszawy 350 km miały miejsce trzy zamachy, a w >zeszłym roku w oddalonym od Warszawy 200 km Kijowie miał miejsce atak terrorystyczny.

Ciekawe skąd czerpiesz informacje o tych odległościach? Z Warszawy do Paryża jest około 1500 km, a z Warszawy do Kijowa - 780 km.

--
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 09:58
    > Ciekawe skąd czerpiesz informacje o tych odległościach? Z Warszawy do Paryża je
    > st około 1500 km, a z Warszawy do Kijowa - 780 km.

No tak:))) Już wyjaśniam skąd się ta omyłka wzięła (sorry)
    W trakcie pisania posta w google map szybciorem wpisałam wyznacz trasę między Warszawą i Paryżem i okazało się, że to zaledwie 321 km dzieli te obie miejscowości:)) tyle, że Paryż znajduje się koło Inowrocławia, a Kijów koło Radomska:))
    Tymi wyleczeniami faktycznie się zblamowałam, ale argument o tym, że w ostatnim czasie w Europie miały miejsce zamachy terrorystyczne nadal podtrzymuję :)
  • isabeau 26.03.15, 10:07
    Ok, dzięki za wyjaśnienie, też mi takie miejscowości Google Maps zasugerowały przy sprawdzaniu tych odległości, ale zachowałam czujność ;)

Nie neguję przy tym Twojej argumentacji dot. zamachów w Europie, tylko dbam o zachowanie poprawności całego wywodu - takie skrzywienie zawodowe.
    --
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 10:15
    Słusznie Izabala, że zwróciłaś uwagę na moj ewidentny bezmyśny błąd. W zasadzie ja też wytykam na forum innym błędy logiczne, merytoryczne a tu taka wtopa.:)
  • Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.03.15, 10:51
    Marek
    "Z biura podróży mam inne informacje, ubezpieczenie jest jak najbardziej ważne, nikt nie odradza podróży do kurortów w Turcji, a to tam biura wysyłają klientów na wakacje.
    Ciekawe czy jakiś ubezpieczyciel wygrałby sprawę w sądzie, gdyby chciał odmówić ubezpieczenia w takim przypadku."

Marek, człowieku myśl! Czy to w biurze podróży wykupujesz ubezpiecznie i BP wypłaca ci oszkodowanie? Jeśli chcesz wiedzieć, czy otrzymasz zwrot kosztów leczenia w przypadku gdy ty lub twoja rodzina ucierpicie podczas wyjazdu w wyniku zamieszek, rozruchów lub zamachów terrorystycznych, pytaj w TU w którym wykupiłeś ubezpieczenie na wyjazd, a nie w Biurze Podróży! Ja odpowiedź, znam, ale mnie nie uwierzycie, dlatego sprawdź lepiej u źródła.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 25.03.15, 13:31
    Gość portalu: Anna napisał(a):

> Dla ubezpieczyciela Turcja jest krajem na liście MSZ do którego odradza się pod
    > różowanie i tyle.

Dla idioty ubezpieczyciela może tak, a dla uważnie wczytującego się tylko przygraniczne rejony, a nie cały Kraj. MSZ wyraźnie podkreśla, że "Kurorty położone na tak zwanej Riwierze Tureckiej oraz nad Morzem Egejskim są bezpieczne".

>W przypadku nieszczęścia złamanego grosza wam nie wypłaci.

W razie jakiego nieszczęścia i w ramach którego wykupionego ubezpieczeniowa?
    Konkretnie potrafisz powołać się na stosowne zapisy w umowie skoro od lat "siedzisz" w ubezpieczeniach ?

> Wiem, coś o tym bo siedzę w branży ubezpieczeniowej od kilku lat.

Od samego siedzenia jeszcze jak widać nie wiele wynika.:)

• Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.03.15, 15:15
    Naganiacze z biur podróży, wprowadzacie ludzi w błąd.
    Turyści - sprawdzajcie i dociekajcie sami, bo BP działa w swoim interesie nie w waszym.

Cytat:
    "Ogólna zasada, jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne mówi o tym, że odszkodowanie za szkody nie przysługuje, jeśli doszło do nich na skutek wymienionych sytuacji, jak również wskutek działań terrorystycznych. Jeśli więc przypadkowo znajdziemy się w miejscu zamieszek i zostaniemy poszkodowani, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania na poczet zwrotu kosztów leczenia ani jakiegokolwiek innego. Niezależnie od tego czy rozruchy rozpoczęły się wcześniej, czy też w trakcie naszego pobytu w danym kraju. Nie znaczy to oczywiście, że ubezpieczenia turystyczne nie działają w krajach, gdzie jest niebezpiecznie czy niespokojnie. Jeśli do utraty zdrowia czy uszczerbku na ciele dojdzie w innych okolicznościach, a turysta posiada ubezpieczenie kosztów leczenia, to świadczenia zostaną wypłacone."
  • isabeau 25.03.15, 15:19
    Ogólna zasada jest taka, że jak się coś cytuje, to powinno się podawać źródło cytowanego tekstu. Bez tego nie wiadomo, co czytamy i na ile jest to wiarygodne.

Zakładając, że tekst cytowany przez Ciebie napisał ekspert w zakresie ubezpieczeń, to mam takie pytanie dodatkowe - czym różni się sytuacja turysty, który ucierpiał wskutek działań terrorystycznych na terenie Tunezji lub Turcji a tego, który ucierpiał wskutek takich działań w Hiszpanii, Włoszech czy Francji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozostaję z szacunkiem,
    Isabeau
    --
  • Gość: Anna IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.03.15, 15:33
    Różni się tym, że ten drugi turysta ma jeszcze szanse by w sądzie coś od ubezpieczyciela wywalczyć, natomiast ten pierwszy z góry skazany jest na niepowodzenie i nie wywalczy już nic. Koronnym argumentem w sądzie dla ubezpieczyciela będzie - ostrzeżenie MSZ.
    Prawdopodobieństwo zamachów w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii jest dużo mniejsze niż w Egipcie, Tunezji czy Turcji. Patrz mapa zagrożeń MSZ.
  • isabeau 25.03.15, 15:37
    Jeżeli zakres ubezpieczenia nie obejmuje szkód spowodowanych przez akty terroru, to szanse na wywalczenie czegoś od ubezpieczyciela w sądzie są w każdym przypadku takie same czyli zerowe.

Nie uzyskałam jednak odpowiedzi na pierwszą intrygującą mnie kwestię czyli źródło cytowanego tekstu.

P.S. Wg statystyk zagrożenia terroryzmem w poszczególnych krajach świata zagrożenie aktami terroru w Grecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jest zbliżone do tego w Turcji: www.visionofhumanity.org/#page/indexes/terrorism-index/2013

--
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.15, 19:01
    Anna napisał(a):

>........
    > Prawdopodobieństwo zamachów w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii jest dużo mniejsze
    > niż w Egipcie, Tunezji czy Turcji. Patrz mapa zagrożeń MSZ.

???? Skąd ta pewność??? Dlaczego prawdopodobieństwo jest mniejsze? Wróżką jesteś? Czy masz jakieś wtyczki w ISIS?
    Kilka tygodni temu był zamach terrorystyczny w Paryżu, a kilka dni temu terroryści z państwa islamskiego zapowiedzieli swoje "akcje" we Włoszech. Zamach terrorystyczny równie dobrze może nastąpić w Hiszpanii (zresztą był już kilka lat temu w Madrycie) czy Grecji jak i np. w Maroku czy gdziekolwiek indziej.
    Żadne ubezpieczenie nie obejmuje zabezpieczenia przed atakiem terrorystycznym bez względu w jakim kraju by nastąpił.

A jeżeli chodzi o Turcję to jak już wielokrotnie było tu pisane ostrzeżenie o zagrożeniu obejmuje jedynie niewielki fragment terytorium kraju przy granicy z Syrią i Irakiem, poza tym terenem Turcja jest bezpieczna (a szczególnie kurorty turystyczne) co wynika jednoznacznie w tego samego komunikatu. Chyba nawet ubezpieczyciele powinni rozumieć czytany tekst.

• Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 08:43
    Patrz mapa zagrożeń MSZ.

Masz ja się domyślam na myśli mapkę zaprezentowaną podczas konferencji prasowej przez rzecznika MSZ. Na tej mapce Turcja jest oznakowana kolorem pomarańczowy (a nie czerwonym czy czarnym) co oznacza "Nie podróżuj dla części kraju", a nie podróżuj dla całego kraju. Osoba która lata siedzi w ubezpieczeniach jak ty nie powinna wykazywać się taką ignorancją to po prostu nieprofesjonalne. Należało by najpierw sprawdzić, które to regiony tak dużego kraju jakim jest Turcja MSZ wskazuje za niebezpieczne, a które nie skoro na mapce pojawia się informacja "dla części kraju". Koronnym argumentem w sądzie dla ubezpieczyciela doprecyzowanie ostrzeżenie MSZ, a nie widzimiśie opieszałej agentki, która nie doczytała w jakie konkretne rejony Turcji MSZ w istocie przestrzega obywateli RP.:)
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 08:19
    Gość portalu: Anna napisał(a):

> Naganiacze z biur podróży, wprowadzacie ludzi w błąd.

O czym ty Anno piszesz właściwe? O jakich naganiaczach, o jakim wprowadzaniu w błąd?

> Turyści - sprawdzajcie i dociekajcie sami, bo BP działa w swoim interesie nie w
    > waszym.

Na razie to trudno dociec skąd pochodzi wyblodowany przez ciebie cytat, nie powołujesz się na żadne źródło nie zamieszczasz linka. Po wpisaniu tego cytatu do google wyskakuje tylko jedno "źródło" tej informacji i jest to blog "Ubezpieczenia przez internet" czyli źródło wtórne.
    Autorka pisze o sobie niewiele a raczej pisze co sadzi o ludziach:" Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane." a w zainteresowaniach swoich pisze: "Ubezpieczenia są życiowym wyborem bez którego szarzyzna codzienności spełzłaby na niczym." Czy to może twój autorski blog?:)))
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 26.03.15, 14:02
    Cóż, cwany Polak by zaoszczędzić parę groszy na wyjeździe wakacyjnym gotowy jest by zaryzykować własnym zdrowiem, a nawet życiem.
    Jest mądrzejszy od służb MSZ i wszystkich speców od terroryzmu razem wziętych, a potem płacz i zgrzytanie zębów... Żałosne....
  • Gość: Marek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.03.15, 14:31
    A ten znowu swoje mantry bredzi :(
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 14:39
    > Cóż, cwany Polak by zaoszczędzić parę groszy na wyjeździe wakacyjnym gotowy jes
    > t by zaryzykować własnym zdrowiem, a nawet życiem

Co to ma z cwaniactwem wspólnego? Cwany to przebiegły, radzący sobie w każdej sytuacji, często czyimś kosztem.:)
    Biedniejszy Polak od Brytyjczyka, Niemca, Rosjanina, Francuza, Holendra czy Skandynawa wybiera się w tym roku do Turcji tak samo jaki i przedstawiciele bogatszych narodów.
    MSZ żadnego kraju nie wskazało kurortów riwiery czy Turcji egejskiej jako szczególnie niebezpiecznych. Więc nie ryzykuje zdrowiem czy życiem bardziej niż we własnym domu:))

> Jest mądrzejszy od służb MSZ i wszystkich speców od terroryzmu razem wziętych,
    > a potem płacz i zgrzytanie zębów... Żałosne..

O czym ty Olafie piszesz właściwie? MSZ nie odradza wyjazdów do ośrodków turystycznych, a w rejony zagrożone wojna odradza od 4 lat wiec to żadne nowe ostrzeżenie.:)
    Najpierw może bądź sam mądry i zapoznaj się dokładnie z tym co MSZ faktycznie podało podczas zwołanej 19 marca konferencji.:))
  • Gość: Marcin IP: *.static.ip.netia.com.pl 26.03.15, 14:43
    Przeczytałem całą tę dyskusję i czegoś tu nie rozumiem.

Widzę kilka osób nachalnie agitujących za wyjazdami do Turcji. Usiłujących przekonać innych do interesującej tezy, iż Turcja jest tak samo niebezpiecznym krajem jak Portugalia czy Hiszpania.

Ekspertem od terroryzmu nie jestem. Nie śledzę na bieżąco ruchów Al Kaidy ani sympatyków dżihadystycznej organizacji zwanej szumnie Państwem Islamskim. Zdaję się na ludzi, którzy profesjonalnie się tym zajmują. Dlatego ufam odpowiednim służbom MSZ-u. Dla mnie logiczne jest, że w sytuacji gdy służby te ostrzegają przed wyjazdami do niektórych państw, to omijam je z daleka. Mam dwójkę dzieci i muszę brać różne scenariusze pod uwagę.

Niektóre osoby tu wypowiadające się stawiają znak równości między bezpieczeństwem w Turcji, a na przykład we Włoszech czy Hiszpanii. To tania manipulacja. Bo wszyscy dobrze wiemy, że gdyby ryzyko wyjazdów do tych krajów było takie samo jak do Turcji, to one również znalazłyby się na liście ostrzeżeń MSZ. A tak nie jest.

Kwestia ubezpieczenia tu poruszana, również jest interesująca. Prawda jest taka - jeśli doznamy uszczerbku na zdrowiu w wyniku zamieszek, rozruchów czy zamachów terrorystycznych, to obojętnie czy to będzie Turcja czy Francja, ubezpieczyciel i tak nie zwróci nam poniesionych kosztów leczenia. Trzeba to wziąć pod uwagę, szczególnie gdy podróżuje się w rejony świata, gdzie ww. niebezpieczeństwa istnieją. Skąd mamy wiedzieć, że istnieją? I tu wracamy do punktu wyjścia czyli komunikatów MSZ-u.

I na koniec mam pytanie do osób, które z takim zacięciem przekonują, że wyjazd do Turcji jest bezpieczny - dlaczego tak bardzo wam zależy na tym by Polacy nie rezygnowali z wyjazdu?
  • pietusza 26.03.15, 14:52
    Marcin napisał(a):

> Przeczytałem całą tę dyskusję i czegoś tu nie rozumiem.
    >
    > Widzę kilka osób nachalnie agitujących za wyjazdami do Turcji. Usiłujących prze
    > konać innych do interesującej tezy, iż Turcja jest tak samo niebezpiecznym kraj
    > em jak Portugalia czy Hiszpania.

Marcinie vel Olafie przestań nachalnie odradzać ludziom wyjazdy do bezpiecznych kurortów tureckich. Nie chcesz jechać do Turcji bo się boisz zamachów to nie jedź, czy ktoś Ci broni jechać do Hiszpanii czy Portugalii???
    Gdy MSZ będzie odradzał wyjazdy na Riwierę Turecką i do Turcji Egejskiej to sytuacja się zmieni, na razie ani nasze MSZ ani żadnego innego kraju nie ostrzega przed wakacjami w Turcji więc już skończ to swoje smędzenie, bo się ośmieszasz
  • czerwone_winko 26.03.15, 15:09
    pietusza napisała:

> Marcinie vel Olafie przestań nachalnie odradzać ludziom wyjazdy do bezpiecznych
    > kurortów tureckich. Nie chcesz jechać do Turcji bo się boisz zamachów to nie j
    > edź, czy ktoś Ci broni jechać do Hiszpanii czy Portugalii???
    > Gdy MSZ będzie odradzał wyjazdy na Riwierę Turecką i do Turcji Egejskiej to syt
    > uacja się zmieni, na razie ani nasze MSZ ani żadnego innego kraju nie ostrzega
    > przed wakacjami w Turcji więc już skończ to swoje smędzenie, bo się ośmieszasz

A ja się zastanawiam czy ludzie są aż tak naiwni czy aż tak głupi, gdy wierzą w to, że żaden Turek sympatyzujący z terrorystami nie może się przedostać z pogranicza turecko-syryjskiego do Alanii czy Side.
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.15, 16:40
    czerwone_winko napisała:

> A ja się zastanawiam czy ludzie są aż tak naiwni czy aż tak głupi, gdy wierzą w
    > to, że żaden Turek sympatyzujący z terrorystami nie może się przedostać z pogr
    > anicza turecko-syryjskiego do Alanii czy Side.

A ja się dziwię, że taka bystrzacha jak Ty nie wie, że terrorysta islamski może się przedostać w dowolne miejsce na świecie, jeżeli będzie chciał tam przeprowadzić atak, ostatnio zaatakowali w Paryżu i jakoś MSZ nie ostrzega przed wyjazdem do Francji.
    A na pograniczu syryjsko-iracko-tureckim nie było żadnych zamachów, niestabilna sytuacja wynika z prowadzonej w Syrii wojny i dokładnie tego rejonu dotyczy ostrzeżenie MSZ.

Kłamstwa i zamęt sieje na forum niejaki Olaf pod zamiennymi nickami Marcin/Anna i czerwone_winko, którzy nie potrafią przyjąć do wiadomości faktu , że kurorty tureckie są bezpieczne, bo tak wynika z komunikaty MSZ, natomiast uporczywie kłamią, że z komunikatu MSZ wynika, że kurorty tureckie są niebezpieczne. Ciekawe dlaczego??
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 19:33
    ostatnio zaatakowali w Paryżu i jakoś MSZ nie ostrzega przed wyjazd
    > em do Francji.

Ostatnio to miał miejsce atak terrorystyczny w stolicy Jemenu w dwóch meczetach w trakcie piątkowej modlitwy 20.03. a 18.03 w Tunisie. W lutym, a więc przed zamachami w Paryżu były jeszcze zamachy w Charkowie (22.02) i w Kopenhadze (14.02). Po Paryżu były w styczniu jeszcze zamachy w rejonie Doniecka, w Nigerii i Libanie. Zamachy są we współczesnym świecie zjawiskiem powszechnym i maja miejsce w każdym rejonie świata. Nie ma tygodnia bez zamachu a za każdym z nich stoją różne organizacje, a ataki są na różnym tle i nie każdego celem jest zwrócenie uwagi całego świata.

> A na pograniczu syryjsko-iracko-tureckim nie było żadnych zamachów,

Jak to nie było? 13.07 2014 w Sanliurfia eksplodował samochodu-pułapkia w pobliżu trasy, którą przejeżdżał premier Turcji. 11.05 2013 Syryjki wywiad przeprowadził zamach w Eksplozja dwóch samochodów-pułapek. Zamachy bombowy przeprowadził Syryjski wywiad w Reyhanlı. Oba te miasta są w prowincji Hatay graniczącą z Syrią. Zamachy na pograniczu Turcji i Syrii podobnie jak te na Ukrainie to przejawy terroryzmu wojennego prowadzonego na terenie krajów w stanie wojny domowej.
  • isabeau 26.03.15, 20:29

> Jak to nie było? 13.07 2014 w Sanliurfia eksplodował samochodu-pułapkia w pobli
    > żu trasy, którą przejeżdżał premier Turcji. 11.05 2013 Syryjki wywiad przeprowa
    > dził zamach w Eksplozja dwóch samochodów-pułapek. Zamachy bombowy przeprowadził
    > Syryjski wywiad w Reyhanlı. Oba te miasta są w prowincji Hatay graniczącą
    > z Syrią. Zamachy na pograniczu Turcji i Syrii podobnie jak te na Ukrainie to p
    > rzejawy terroryzmu wojennego prowadzonego na terenie krajów w stanie wojny domo
    > wej.

Şanlıurfa nie leży w prowincji Hatay, tylko w prowincji Şanlıurfa, która z Hatayem nawet nie graniczy.

Nie wiem też, czy dobrze zrozumiałam, że uważasz, iż Turcja jest krajem w stanie wojny domowej?

--
  • dario7800 26.03.15, 21:06
    Dla mnie informacja MZS jest jasna i dotyczy przede wszystkim osób podróżujących na własną rękę bo nie wszyscy korzystają z turystyki grupowej .Nie zapuszczać się w rejony graniczne oznaczone na czerwono commons.wikimedia.org/wiki/File:Territorial_control_of_the_ISIS.svg
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 21:20
    > Şanlıurfa nie leży w prowincji Hatay, tylko w prowincji Şanlıurfa, kt
    > óra z Hatayem nawet nie graniczy.

Niemniej Şanlıurfa leży przy granicy z Syrią nieprawdaż? Czyli przy granicy z Syrią były ataki terrorystyczne, a nie jak ktoś powyżej napisał, że ich nie było.

> Nie wiem też, czy dobrze zrozumiałam, że uważasz, iż Turcja jest krajem w stani
    > e wojny domowej?

Nie wiem czemu tak zrozumiałeś, przecież chodzi o Syrię i wydaje mi się, że o tym powinnaś wiedzieć. Mój wywód zmierzą do tego, że ataki Al-kaidy mają inny cel, a ataki terrorystyczne przeprowadzane na granicy z Syrią w stanie wojny domowej (analogia do Ukrainy) to nie to samo.
    Tym razem Izo twoje uwagi odczytuję już jako zwykłe czepianie się.
  • isabeau 26.03.15, 21:55
    Nie, nie czepianie się, tylko sprostowanie - Şanl?urfa nie leży w prowincji Hatay i tyle chciałam napisać. Zamachy były w Turcji, a wojna jest w Syrii - więc Twoje uwagi o wojnie domowej były niejasne. Co do Ukrainy, to ja bym była ostrożna z określaniem tamtejszych wydarzeń jako wojna domowa.

P.S. To już nie dbasz tak bardzo o poprawność merytoryczną, że korektę błędnych informacji uznajesz za czepianie?

--
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 22:18
    Owszem czepiasz się Iza niuansów. Sanlurfa leży 50 km od granicy z Syrią. Nawet jeśli nie jest to akurat prowincja Hatya to jest to region niebezpieczny bo leży przy granicy z Syrią, w której toczy się wojna. Zamachy były w Turcji przy granicy z Syrią i miały ściśle charakter działań wojennych czyli retoryzmu wojennego. To że w Syrii toczy się wojna to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, to że na terenach przygranicznych w Turcji jest w Związku z tym niebezpiecznie chyba też nie. Za zamachami w Turcji przy granicy stoją w końcu ekstremiści Syryjscy, to jakie to ma znaczenie, że zamachy miały miejsce tuż za granicą z Syrią w Turcji? Gdyby nie miały miejsca w Turcji to bym nie pisała w odpowiedzi na poprzedzającego moją wypowiedź posta o tym, że w tym rejonie Turcji nie było zamachów.
    Co do Ukrainy, to się zastawiałam czy brać w cudzysłów " wojnę domową" ale doszłam do wniosku, że to nie ona jest przedmiotem sporu w tym wątku. Natomiast podaję ją jako analogię bo wydaje się, że Polacy lepiej znają i rozumieją wojnę za miedza i fakt, że w ramach działań wojennych dochodzi również do zamachów bombowych, ale owym ekstremistom nie chodzi o to aby atakować międzynarodowe kurorty. I tyle. Korygowanie błędów jest o kej, ale gubienie całego kontekstu wypowiedzi i zastanawianie się czy ja czasem nie pisze o wonie domowej w Turcji to już czepianie się na silę:)
  • isabeau 26.03.15, 22:31
    No dobra, to się przyczepiłam i skorygowałam. Nie, nie doszukuję się na siłę, tylko takie pomyłki merytoryczne sprawiają mi autentyczny dyskomfort. Przy tym, nadal podkreślam, ciągle nie neguję Twojego rozumowania i przeprowadzanego wywodu dotyczącego kwestii bezpieczeństwa w Turcji w ogóle i na pograniczu syryjskim w szczególe. Osób nieprzekonanych co do bezpieczeństwa w kurortach na wybrzeżu śródziemnomorskim i egejskim i tak nie przekonamy, bo one wcale być przekonane nie chcą...

P.S. Proszę nie odbieraj tego jako ataku personalnego czy czegoś takiego, ja bym wolała, żeby Twoje wypowiedzi były w 100% poprawne pod każdym względem, żeby żaden malkontent nie mógł wykorzystać potknięć merytorycznych do podważenia całościowego przekazu (z którym się zgadzam). W sumie i tak nie wiem, z kim dyskutuję, bo trudno "gościa" od "gościa" na forum rozróżnić, a szkoda, bo ciekawie się rozmawia, tylko tak pół-anonimowo.

--
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 26.03.15, 23:17
    Osób nieprzekonanych co do bezpieczeństwa w kurortach na wybrzeż
    > u śródziemnomorskim i egejskim i tak nie przekonamy, bo one wcale być przekonan
    > e nie chcą...

Nie zamierzałam nikogo przekonywać bo i po co?:). Odpowiedziałam na wpis bynajmniej nie malkontenta, a celem było jedynie poinformowanie, że zamachy w Turcji przy granicy z Syrią jednak miały miejsce.

żeby Twoje wypowiedzi były w 100% poprawne pod każdym względem, żeby
    > żaden malkontent nie mógł wykorzystać potknięć merytorycznych

Ci nieprzekonani forumowicze, którzy się wypowiedzieli w tym wątku nie tyle są malkontentami co są zwykłymi ignorantami, nie doczytują ostrzeżeń MSZ i nie dociekają które regiony i dla czego zostały zakwalifikowane do niebezpiecznych. Z cała pewnością nie są więc w stanie wytknąć potknięć:)

W sumie i tak nie wiem, z kim dyskut
    > uję, bo trudno "gościa" od "gościa" na forum rozróżnić, a szkoda, bo ciekawie s
    > ię rozmawia, tylko tak pół-anonimowo.

Ja się podpisuje "gosc" bez polskich znaków i mam nie typowe IP, robię też specyficzne błędy:) Rozmawiamy nie po raz pierwszy nie tylko w tym wątku i sądziłam, że mnie jednak odróżnikasz od innych "gośći".:)
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.03.15, 09:48
    Ubawiłem się po pachy gdy zobaczyłem dzisiaj jak Pietusza na greckin forum w jednym z wątków straszy i odradza ludziom wyjazdy do Geracji (bo podobno niebezpieczna), a tutaj agituje za wyjazdami do Turcji (przed którą ostrzega MSZ) i wciska ludziom ciemnotę że Turcja jest bezpieczna :))))))))))))))))
    To trzeba mieć tupet, lub być nieźle powalonym, zeby takie dyrdymały ludziom wciskać :)))))))))
    Pietusza, lecz się!!! :))))))))))
  • pietusza 27.03.15, 10:53
    Znowu kłamiesz! Widać, że jesteś patologicznym kłamcą. Nigdy nie odradzałem podróży do Grecji, rzuciłem tylko jakiś czas temu problem do rozważenia jak ewentualne bankructwo Grecji (do którego może przecież w ogóle nie dojść) wpłynęłoby na sytuację turystów.

I może w końcu wskażesz w którym miejscu nasze MSZ (czy jakiegokolwiek innego kraju) ostrzega przed wyjazdem do tureckich kurortów, bo na razie to nieznośnie bredzisz powielając w każdym poście to kłamstwo.

Niestety, ale Twoje komentarze nie bawią, bo wprowadzasz świadomie ludzi w błąd i nie mam zamiaru zastanawiać się nad powodami, dla których to robisz

• Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 11:00
    Ależ to jest jakiś troll występujący z tego samego IP ale pod rożnymi imionami. Dyskusja z trollem to jego karmienie. Taki przypadek należy ignorować i z głodu zdechnie:)
  • pietusza 27.03.15, 11:19
    gosc napisał(a):

> Ależ to jest jakiś troll występujący z tego samego IP ale pod rożnymi imionami.
    > Dyskusja z trollem to jego karmienie. Taki przypadek należy ignorować i z głod
    > u zdechnie:)

Masz rację, ja już nie zamierzam odpowiadać na te brednie, bo to bezcelowe, to jakiś nakręcony oszołom, który powtarza nieustannie wymyślone przez siebie kłamstwo.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.03.15, 11:09
    pietusza 27.03.15, 10:53 Skasujcie Odpowiedz
    "Znowu kłamiesz! Widać, że jesteś patologicznym kłamcą. Nigdy nie odradzałem podróży do Grecji, rzuciłem tylko jakiś czas temu problem do rozważenia jak ewentualne bankructwo Grecji (do którego może przecież w ogóle nie dojść) wpłynęłoby na sytuację turystów.
    I może w końcu wskażesz w którym miejscu nasze MSZ (czy jakiegokolwiek innego kraju) ostrzega przed wyjazdem do tureckich kurortów, bo na razie to nieznośnie bredzisz powielając w każdym poście to kłamstwo."

Każdy może zajrzeć na greckie forum i ocenić twoją aktywność w tych dwóch tematach. Kompromitacja na całej linii!!!!! Skończ waść! Wstydu oszczędź! :)))))))))))))
  • sheeri 26.03.15, 16:13
    Marcin napisał(a):

>....
    > I na koniec mam pytanie do osób, które z takim zacięciem przekonują, że wyjazd
    > do Turcji jest bezpieczny - dlaczego tak bardzo wam zależy na tym by Polacy
    > nie rezygnowali z wyjazdu?

A ja mam pytanie dlaczego Olafie/Marcinie z takim zacięciem przekonujesz żeby Polacy rezygnowali z wyjazdu do bezpiecznych kurortów w Turcji?, jaki masz w tym interes?
  • Gość: thomas IP: *.play-internet.pl 26.03.15, 17:28
    Pewnie ma biuro, które sprzedaje inne kierunki ;)
  • Gość: Marcin IP: *.static.ip.netia.com.pl 01.04.15, 13:04
    Dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia czy ktoś zrezygnuje z Turcji czy nie. Wisi mi to i powiewa, mówiąc kolokwialnie. Ja, podobnie jak autorka wątku zmieniłem kierunek. Każdy ma swój rozum i sam dba o bezpieczeństwo własnej rodziny. Chociaż jak patrzę na tych co z Tunezji nie wrócili, albo wrócili z ranami postrzałowymi, to zaczynam wątpić w ich rozum.

Ciągle nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie, więc ponawiam: dlaczego tak bardzo wam zależy na tym, żeby Polacy nie rezygnowali z wyjazdów do Turcji?
  • Gość: Heniek Motyka IP: 194.11.254.* 01.04.15, 16:57
    Chlopie nikomu nie zalezy zebys ty czy kto inny lecial do Turcji, tylko jak zauwazyles wiekszosc ludzi w tym watku nie wpada w panike tylko dla tego ze byl zamach w Tunisie.

Jak piszesz o rozumie, to tak jak wiele osob pisalo, prawdopodobnosc ze ty i twoja rodzina zginie w ataku terorystycznym w turcji w tunezji, w egipcie czy gdziekolwiek w europie jest bardzo mala, predzej w lotto wygrasz ( jak bedziesz czesto gral) albo zginiesz w wypadku samochodowym.

Jesli sie uczyles matematyki jest cos takiego jak statystyki i prawdobodobienstwo.

Goraco polecam !!!
  • isabeau 01.04.15, 22:18
    Szczerze powiedziawszy, to nie obchodzi mnie, ilu Polaków wybierze się do Turcji w tym roku. To, co mnie wkurza, to nieumiejętność czytania ze zrozumieniem komunikatów polskiego MSZ-u i tylko tyle. Pozdrawiam z Włoch!
    --
  • Gość: riverina IP: *.10.101.73.dynamic.ttnet.com.tr 02.04.15, 08:24
    A skad wiesz, czy tam, gdzie pojedziesz nie bedzie zamachu, i to bez ostrzezenia MSZ? Aktualnie przebywam w Turcji i widze sprawnosc ich policji i wojska, i czuje sie tu znacznie bezpieczniej , niz w metrze w Paryzu lub Londynie. Aczkolwiek jesli dzihadystom uda sie przemycic do Szengen 3000 wyszkolonych bojownikow, ktorzy probuja z Syrii wrocic do Europy kazdego dnia, i kazdego dnia sa lapani przez tureckie sluzby , to naprawde nie bedzie w Europie spokojnego miejsca, z Polska wlacznie , dodatkowo z konfliktem przy naszej wschodniej granicy. My Turkow powinnismy szanowac za to, jak bronia siebie i Europy przed ta zaraza.
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.15, 08:37
    Zgadzam się w 100%, ja też będę w Turcji w lecie i nie mam przesadnych obaw o bezpieczeństwo, teraz cały świat jest właściwie niebezpieczny, a akurat Turcy mają bardzo skuteczne służby, wojsko i policję i wierzę, że nie dopuszczą do żadnego zagrożenia dla turystów.
  • Gość: Abdullah IP: *.static.ip.netia.com.pl 02.04.15, 10:25
    Tak wam się wydaje...
    wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamachy-terrorystyczne-w-Turcji,wid,8478508,wiadomosc.html?
    www.tur-info.pl/p/ak_id,2677,,turcja,w_turcji,antalya,turysci,dla_turystow,zamach_bombowy,polacy.html
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.15, 11:02
    Tak ja napisałam niebezpiecznie jest chyba wszędzie, a takich wiadomości o zamachach można znaleźć setki z różnych rejonów świata. To akurat jest jakaś stara informacja z przed 9 lat i dotyczy zamachowców kurdyjskich, których Turcji udało się spacyfikować.
    Gdyby zakładać, że na każdym kroku czyha na nas zamachowiec z bombą to człowiek bałby się wyjść po zakupy do centrum handlowego (w takich zamachach też ginęło mnóstwo ludzi), nie mówić już o wyjeździe gdziekolwiek.
  • Gość: Abdullah IP: *.static.ip.netia.com.pl 03.04.15, 10:56
    Ahaaa... to znaczy że jak kilka lat temu udało się w tureckich "bezpiecznych" kurortach dokonać zamachu, to w tym roku jest to absolutnie niemożliwe? Hmmm... interesujący tok rozumowania. Jak na razie to Turcja jest na liście niebezpiecznych krajów MSZ, a nie cała Europa.
  • Gość: Mamadu IP: 194.11.254.* 03.04.15, 11:48
    Abdullah kolejny idiota sieje zament, allah akbar !!
  • Gość: Marek IP: *.dynamic.chello.pl 03.04.15, 14:32
    To nadal Olaf/Marcin pod nowym nickiem. nie trzeba reagować na jego bełkot.
  • Gość: riverina IP: *.10.154.154.dynamic.ttnet.com.tr 26.03.15, 17:47
    Aktualnie przebywam w Turcji i jak zwykle jest spokojnie. Polakow w Alanii nie ma, ale wszystkie inne nacje zachodnioeuropejskie sa w duzej ilosci. Turcja jest znacznie lepiej przygotowana do walki z terroryzmem, bo ma na granicy wojne i swoje xrodla terroru, obecnie akurat zajete wojna. Co do ubezpieczenia, to tez jestem z tej branzy i rzeczywiscie ubezpieczenie podstawowe kazde ma wylaczony terroryzm, niezaleznie od kraju i komunikatu MSZ. Mozna wykupic sobie dobrowolne i doplacic za ryzyko terroryzmu, wedlug zyczenia, bez wzgledu na kraj wyjazdu, bo chyba nikt ni moze przewidziec gdzie bedzie kolejny zamach. To rozszerzenie jest obowiazkowe, jesli ktos jedzie w region wojny lub zagrozenia i porzadne towarzstwa maja swoja liste regionow, gdzie trzeba sie doubezpieczyc. Turcji nie ma na tej liscie. Jest za to oczywiscie Syria i Irak.
  • isabeau 26.03.15, 18:24
    Paru Polaków by się w tej Alanyi znalazło, mam tam kilku aktualnie wypoczywających znajomych (to tak na marginesie). Co do informacji o ubezpieczeniach, to dziękuję za jasne i rzetelne przedstawienie sprawy!

--
  • ada1 27.03.15, 10:02
    Ludzie, nie dajmy się zwariować :) Jeśli ktoś wykupił wczasy w Turcji wcześniej, to rzeczywiście nie ma co panikować. Prawdopodobieństwo, że jakiś terrorysta podłoży bombę akurat pod ten hotel, w którym mieszkasz lub ten autokar, którym jedziesz jest naprawdę znikome. Jak będziesz siedzieć w hotelu, to nic ci nie grozi.
    Mnie w ubiegłym roku udało się kupić w lascie super hotel, fajnie położony, za który zapłaciliśmy 1500 zł mniej niż w ofercie pierwotnej. Byliśmy bardzo zadowoleni ze standardu i pobytu. W tym roku też obserwowałam kilka hoteli by zapolować na lasta. Ale po tej akcji w Tunisie i informacji z MSZ, zrezygnowaliśmy z Turcji. Jakoś nie wyobrażam sobie by całe dwa tygodnie siedzieć tylko w hotelu. Nigdzie nie pojechać, nic nie zwiedzić, omijać wszelkie atrakcje turystyczne gdzie są duże skupiska ludzi, bo takie właśnie miejsca potencjalnie najbardziej są narażone na ataki terrorystyczne - tak jak było z muzeum w Tunisie. To nie dla mnie. Rozglądam się na innym kierunkiem ale ceny w karajach europejskich za "turecki standard hotelu" i all inclusive są powalające :((((
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 10:50
    Ada gdzie ty wyczytałaś, że MSZ odradza zwiedzanie atrakcji Turcji i zaleca siedzenie w hotelu? Najwyraźniej nawet nie zaznajamiając się z tym co faktycznie na temat bezpieczeństwa wyjazdu do Turcji zakomunikował MSZ.
    Z konfederacji MSZ z 19.03 wynika, ze Turcja jest relatywnie bezpieczna, oprócz wąskiego pasa na południu przy granicy z Syrią i Irakiem (W Syrii toczy się wojna domowa, a Irak jest pogrążony w chaosie w wyniku ofensywy Państwa Islamskiego). Rzecznik MSZ na konferencji informował ale i na stronie ministerstwa jasno wyjaśnione jest, że turystyczna część Turcji jest bezpieczna. Oczywiście jak ktoś ma obawy przed wyjazdem generalnie do krajów islamskich to niech nie jedzie i tyle. Tylko w jakim celu skoro sama jesteś całkowicie przekonana, że zwiedzanie Turcji jest niebezpieczne (pomimo tego, że MSZ takiego zagrożenia nie dostrzega ma poza rejonem przygranicznym ale to nie jest część turystyczna Turcji) to wchodzisz jeszcze w jałowa dyskusję na forum?:) I skąd ten apel "Ludzie, nie dajmy się zwariować" skoro sam najwyraźniej nie stosujesz się do swojego racjonalnego hasła? :)
  • ada1 27.03.15, 11:04

> Ada gdzie ty wyczytałaś, że MSZ odradza zwiedzanie atrakcji Turcji i zaleca sie
    > dzenie w hotelu? Najwyraźniej nawet nie zaznajamiając się z tym co faktycznie n
    > a temat bezpieczeństwa wyjazdu do Turcji zakomunikował MSZ.
    > Z konfederacji MSZ z 19.03 wynika, ze Turcja jest relatywnie bezpieczna, oprócz
    > wąskiego pasa na południu przy granicy z Syrią i Irakiem (W Syrii toczy się wo
    > jna domowa, a Irak jest pogrążony w chaosie w wyniku ofensywy Państwa Islamskie
    > go). Rzecznik MSZ na konferencji informował ale i na stronie ministerstwa jasno
    > wyjaśnione jest, że turystyczna część Turcji jest bezpieczna. Oczywiście jak k
    > toś ma obawy przed wyjazdem generalnie do krajów islamskich to niech nie jedzie
    > i tyle. Tylko w jakim celu skoro sama jesteś całkowicie przekonana, że zwiedza
    > nie Turcji jest niebezpieczne (pomimo tego, że MSZ takiego zagrożenia nie dostr
    > zega ma poza rejonem przygranicznym ale to nie jest część turystyczna Turcji) t
    > o wchodzisz jeszcze w jałowa dyskusję na forum?:) I skąd ten apel "Ludzie, nie
    > dajmy się zwariować" skoro sam najwyraźniej nie stosujesz się do swojego racjo
    > nalnego hasła? :)

Dlaczego mnie tak zajadle atakujesz tylko za to, że wyraziłam swoją subiektywną opinię, o którą założycielka wątku prosi?
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 11:25
    Zajadle atakuję? W czym się przejawia ten mój zajadły atak ? w dopytywaniu?
    Przecież to forum dyskusyjne, zadawanie pytań jest ogólnie przyjęta formą dyskusji. Ty wyraziłaś swoją opinii, która opiera się musi przecież na jakiś przesłankach, a ja dopytuję na jakich i to nazywasz atakiem do tego zajadłym?
    Czy to zajadłe pytanie:
    Ada gdzie ty wyczytałaś, że MSZ odradza zwiedzanie atrakcji Turcji i zaleca się siedzenie w hotelu?

Przy okazji z czystej ciekawości i z przyjaznym uśmiechem na końcu pytam też o:
    Tylko w jakim celu skoro sama jesteś całkowicie przekonana, że zwiedzanie Turcji jest niebezpieczne to wchodzisz jeszcze w jałowa dyskusję na forum?:)
    I skąd ten apel "Ludzie, nie dajmy się zwariować" skoro sam najwyraźniej nie stosujesz się do swojego racjonalnego hasła? :)

Autorka wątku też podjęła swoją decyzję, sama watek zresztą dawno porzuciła, a ten żyje już swoim życiem;)
  • ada1 27.03.15, 11:43

> Zajadle atakuję? W czym się przejawia ten mój zajadły atak ? w dopytywaniu?
    > Przecież to forum dyskusyjne, zadawanie pytań jest ogólnie przyjęta formą dysk
    > usji. Ty wyraziłaś swoją opinii, która opiera się musi przecież na jakiś przesł
    > ankach, a ja dopytuję na jakich i to nazywasz atakiem do tego zajadłym?

Wyskoczyłeś z tekstem po co bo biorę udział w tej dyskusji. Tak jakby każdy kto ma inne zdanie na poruszany temat niż ty, nie miał prawa się tu wypowiedzieć. Nie podoba mi się takie podejście.

> Ada gdzie ty wyczytałaś, że MSZ odradza zwiedzanie atrakcji Turcji i zaleca się
    > siedzenie w hotelu?

Nigdzie nie napisałam że MSZ zaleca siedzenie w hotelu, więc nie manipuluj.

> Przy okazji z czystej ciekawości i z przyjaznym uśmiechem na końcu pytam też o:
    > Tylko w jakim celu skoro sama jesteś całkowicie przekonana, że zwiedzanie Turcj
    > i jest niebezpieczne to wchodzisz jeszcze w jałowa dyskusję na forum?:)

Bo forum jest po to by każdy mógł na nim wyrazić swoją opinię, nie słyszałeś o tym?

> Autorka wątku też podjęła swoją decyzję, sama watek zresztą dawno porzuciła, a
    > ten żyje już swoim życiem;)

Wątek żyje swoim życiem i pewnie długo jeszcze będzie żył, bo co jakiś czas wchodzą tu nowi ludzie i zapoznają się z dyskusją. Niektórzy nawet wrażają swoją opinię, ale widzę, że nie wszystkim to się podoba. W takiej atmosferze nie mam ochoty na dalszą polemikę.
  • Gość: alah IP: 91.126.136.* 27.03.15, 11:57
    Ada twoja wypowiedz jest dziwna piszesz nie dajmy sie zwariowac, a pozniej ze nie masz gdzie jechac na wczasy bo europa za droga dla ciebie .
  • mysimpleworld 27.03.15, 12:12
    Chyba teraz bardziej trzeba się bać psychopatów po zawodach miłosnych, których ktoś dopuszcza do pilotowania niż terrorystów...
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 12:58
    U podłoża wszelkiego rodzaju ataków terrorystycznych zawsze leży frustracja. Nie ma zaznaczenia czy frustrat się wysadził w meczecie, muzeum czy rozbił samolot rejsowy z pasażerami.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 12:55
    Też mi się ta wypowiedz dziwną wydała, ale się okazuje, że Adzie nie wolno wytknąć braku logiki czy zapytać o przesłanki którymi się kierowała, bo odbiera to jako atak:)
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 12:53
    > Wyskoczyłeś z tekstem po co bo biorę udział w tej dyskusji.

Pytanie (a nie wyskok) dotyczy zrozumienia motywacji/intencji rozmówcy włączającego się do dyskusji. Skoro ktoś stwierdza, że nie jedzie do Turcji z obawy przed ewentualnymi zamachami terrorystycznych w miejscach gdzie gromadzą się turyści to musi mieć po temu jakieś przesłanki. Pytam więc nie tylko o to skąd się taka obawa u ciebie wzięła ale też zastanawiam się czemu skoro już podjęłaś decyzję, że do Turcji w tym roku nie jedziesz (bo wydaje ci się, że jest bardziej niebezpiecznie w zeszłych latach) to co może być powodem, że włączasz się do dyskusji? Skoro chcesz się podzielić swoją opinią na forum dyskusyjnym to nie powinny cię dziwić pytania odnośnie przesłanek jakim się kierowałaś zamieszczając ją?

> ma inne zdanie na poruszany temat niż ty, nie miał prawa się tu wypowiedzieć.

Kto ci się broni wypowiedzieć wszak ja dopytuję, czyli wypowiedzi twojej nawet oczekuję.:)

> Nie podoba mi się takie podejście.

Zupełnie nie rozumiem co ci się nie podoba. Ale skoro tak drażliwe wydało Ci się to pytanie to nie odpowiadaj na nie. Nie ma przecież żadnego przymusu.:)

> Nigdzie nie napisałam że MSZ zaleca siedzenie w hotelu, więc nie manipuluj.

Jak nie atak mi zarzucasz to manipulację.;) To może spytam inaczej:
    Ada skąd się wzięły u ciebie obawy, że jest zagrożenie atakami terrorystycznymi w Turcji w tym roku większe niż w poprzednich latach skoro MSZ nie widzi takiego zagrożenia?

> Bo forum jest po to by każdy mógł na nim wyrazić swoją opinię, nie słyszałeś o
    > tym?
    forum nie bez kozery się nazywa dyskusyjne, a dyskusja to wymiana poglądów więc się nie obruszaj gdy pytam o cel wchodzenia w jałową dyskusję? Jeśli ktoś jest przekonany co do swojej decyzji nie musi ani siebie bardziej przekonywać, ani przekonywać innych. Pytanie więc po co chcesz wyrazić swoją opinię, ale nie brać jednocześnie udziału w dyskusji i czuć się zaatakowaną, gdy ktoś ma pytania odnośnie wyrażonej przez ciebie opinii?

Niektórzy nawet wrażają swoją o
    > pinię, ale widzę, że nie wszystkim to się podoba.

Dziewczyno dyskusja to przecież polemika na argumenty. To co ty masz na myśli właściwe, kiedy piszesz "nie wszystkim to się podoba". Ja pytam argumentuje swoje pytanie, a ty zamiast
    odpowiedzieć rzeczowo zarzucać atak, manipulacje. Nie chcesz dyskutować, chcesz tylko wyrazić swoją opinię to twoje prawo:)

• Gość: alah IP: 91.126.136.* 27.03.15, 11:08
    Nawet w Egipcie nie znajdziesz w takiej samej cenie takich uslug jak w Turcji, glownie chodzi tutaj o jedzenie i animacje . Ja nie bede nikogo namawiall do kupowania wycieczki do Turcji ale to co ludzi tu pisza w szczegolnosci ten balwan Olaf to jakas paranoja . Statystycznie masz wiecej szans sie zabic na polskich drogach niz po ataku terorystycznym, ludzie gdzie macie ten rozum.

ada1 napisala:
    >Rozglądam się na innym kierunkiem ale ceny w karajach europejskich za "turecki standard hotelu" i all >inclusive są powalające :((((

Tak wiec droga ado w ostatnich latach we wszystkich atakach zginelo tylko 4 polakow.
    Tak wiec statystycznie predzej umrzesz w wypadku drogowym, na raka, zawal, wylew itd.

Liczby nie klamia

• ada1 27.03.15, 11:13
    Zamachy mnie nie przerażają, bo nie wierzę, że ktoś akurat pod mój hotel podłoży bombę, ale do Isambułu już nie pojadę lub w inne miejsca gdzie będzie dużo turystów. A siedzieć dwa tygodnie w hotelu to dla mnie męczarnia.
    Egipt odpada, bo tam jest jeszcze bardziej niebezpiecznie niż w Turcji. Krótko mówiąc lipa się szykuje w tym roku :(
  • dario7800 27.03.15, 11:35
    Jeśli nawet zrezygnujesz z fakultatywnych wycieczek to nie będziesz nudziła się dwa tygodnie w hotelu.
    Po prostu trzeba wybrać odpowiedni rejon i hotel. Polecam okolice Bodrum, Didim. Spokojne okolice i blisko do miast jońskich i greckiej wyspy Kos. No i daleko od granicy z Syrią :) Jest co zwiedzać, wieczorami nie trzeba siedzieć w hotelu bo przeważnie w blisko są małe portowe miejscowości. No i mniejszy tłok niż na Riwierze.
  • aseretka 27.03.15, 20:25
    Ludzie... a czy nie boicie się w ogóle lecieć dokądkolwiek po tym, jak pilot airbusa popełnił samobójstwo, pociągając za sobą 149 osób? Nie potrzebny jest w tym przypadku nawet atak terrorystyczny. Aż strach się bać...
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • Gość: Paweł IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.15, 20:55
    aseretka napisała:

> Ludzie... a czy nie boicie się w ogóle lecieć dokądkolwiek po tym, jak pilot ai
    > rbusa popełnił samobójstwo...

Nie nazwałbym samobójstwem zabicia z premedytacją 149 niewinnych osób (w tym dzieci), dla mnie to potworne morderstwo skrajnego psychola, a to że śmieć poniósł też zabójca to i tak za mała kara za to co zrobił. Gdy jakiś terrorysta wysadza się bombą zabijając przy okazji niewinnych ludzi to jest to dokładnie takie samo morderstwo a nie żadne samobójstwo.

I nie, nie boję się lecieć samolotem, bo jakie jest prawdopodobieństwo, że wśród pilotów znajdzie się kolejny morderca-psychopata? Zerowe?
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 27.03.15, 21:27
    A ty się nie boisz w domu siedzieć skoro największej ilości wypadków dochodzi w domu?
    A nie boisz się jeździć samochodem w pobliżu miejsca zamieszkania skoro 1/3 zdarzeń drogowych ma miejsce w odległości około 1,5 km od miejsca zamieszkania, a ponad połowa w odległości 8 km ?
    W zeszłym roku w katastrofach lotniczych na całym świecie śmierć poniosło około 1320 ofiar. Dla porównania w samej Polsce w zeszłym roku zginęło 5 tys. osób w wypadkach drogowych.

• aseretka 27.03.15, 22:09
    Pawełku i gościu... Czy tak dalece jesteście mało inteligentni, że nie wyczuwacie ironii w moim poście? Pawełek nawet skrócił moją wypowiedź dopasowując ja do swojego sposobu myślenia.
    Napisałam:
    > Ludzie... a czy nie boicie się w ogóle lecieć dokądkolwiek po tym, jak pilot airbusa
    > popełnił samobójstwo, pociągając za sobą 149 osób?
    A Pawełek, madra głowa, odpisał:
    > Nie nazwałbym samobójstwem zabicia z premedytacją 149 niewinnych osób (w tym
    > dzieci)
    Gdzie tu czytanie ze zrozumieniem?
    Z kolei gościu napisał:
    > A ty się nie boisz w domu siedzieć skoro największej ilości wypadków dochodzi w
    > domu? A nie boisz się jeździć samochodem w pobliżu miejsca zamieszkania skoro 1/3
    > zdarzeń drogowych ma miejsce w odległości około 1,5 km od miejsca zamieszkania, a > ponad połowa w odległości 8 km ?
    I nie wyczuł mojej ironii... :) Kompletny brak inteligencji. Bo ja nie boję się siedzieć w domu, ani jeździć samochodem codziennie do pracy, całe 6 km. :) Polecę też za niecałe dwa miesiące do Grecji, chociaż
    > W zeszłym roku w katastrofach lotniczych na całym świecie śmierć poniosło około
    > 1320 ofiar.
    I nie straszne mi są też ostrzeżenia, że Grecja zbankrutuje i mogę nie wylądować na lotnisku, bo obsługa naziemna będzie strajkowała z powodu wstrzymania wypłaty ich wynagrodzeń. (Patrz wątek - forum.gazeta.pl/forum/w,203,156570790,,Jest_sie_czego_bac_Coraz_gorsza_sytuacja_Grecji_.html?v=2
    Do Turcji też bym poleciała bez wahań, gdybym właście w tym roku miała ochotę na Turcję.
    Nie wyczuwacie ironii...? Ruszcie trochę mózgownicami panowie. :) Bo wasze wpisy, to prawdziwa kompromitacja.
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 28.03.15, 06:48
    Aseretko ironizować trzeba jeszcze "umić".;)
    O ironio jak na ironizując nie zachowujesz przy tym należytego dystansu, stoickiego spokoju, braku zaangażowania czyli postawy ironicznej.:)
    Rozemocjonowana robisz zarzuty użytkownikom kompletnie nie rozumiejąc, że w odczytywaniu ironii tekstowej konieczny jest przede wszystkim kontekst tej wypowiedzi oraz wiedza o autorze i jego rzeczywistych poglądach. Skoro jest się nikomu nie znanym anonimowym użytkownikiem forum to tak jak w werbalnym przekazie za pomocą intonacji czy mimiki sygnalizuje się ironię tak w tekście konieczne jest umiejętne posługiwanie się wskaźnikami ironii (branie w cudzysłów, użycie dużych liter czy wytłuszczenie lub wtrącenia typu:oczywiście, niewątpliwie, doprawdy, czy za pomocą elementów metajęzykowych)
    Inteligentny kpiarz bierze pod uwagę, że w wątku gdzie liczba wpisów przekroczyła setkę wypowiedzi to kontekst nie zawsze dostarcza wskazówek:). Zdolny kpiarz posługuje się technikami ironicznymi, a nie inwektywami;)
    Aseretko ale co ktoś taki jak, kto wykazał się kompletnym brakiem inteligencji może właściwie odpowiedzieć na tak inteligentne zarzuty jak Twoje?
  • Gość: Jacek IP: 31.42.14.* 28.03.15, 08:29
    Łoo matko !!!
  • Gość: gosc IP: *.google.com 28.03.15, 09:28
    A naganiacze z biur podróży robią w gacie ze klientów stracą. Dwoja sie i troja na forum hehe. MSZ zrobiło wam kuku z ta Turcja.
  • kaziaral 28.03.15, 11:29
    Jest bardzo spokojnie i bezpiecznie bylismy w Antalyi i bylo cudownie
    Nikto nie robi w gacie
  • Gość: Paweł IP: *.dynamic.chello.pl 28.03.15, 12:21
    aseretka napisała:

> Pawełku i gościu... Czy tak dalece jesteście mało inteligentni, że nie wyczuwac
    > ie ironii w moim poście?

Do wyczucia ironii w czyimś poście potrzebne jest inteligentne napisanie tego postu, a nie teraz dorabianie teorii i wyjaśnianie co się miało na myśli. Pisanie, że ktoś popełnił samobójstwo (bez cudzysłowu) należy rozumieć dosłownie, a teraz podkreślanie, że przecież miało to być coś innego, bo miał pociągnąć za sobą 149 osób (powszechnie wiadomo ile osób zginęło) świadczy o Twoim poziomie inteligencji a nie czytającego.
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.03.15, 17:38
    Wczoraj wrocilam z Maroka. Ostrzezenie MSZ wisi na stronie od lipca 2014. W Maroku zwyczajnie -turysci glownie Francuzi i Niemcy. Tyle ze pogoda byla fatalna wiec zal. Zamachy moga byc wszedzie. I nie trzeba zamachu. W Pyrzowicach lądowalismy w chmurach i bylo niesympatycznie. Zapewne polece w tym roku do Turcji bo mimo wszystko zamachy w Turcji wydaja mi sie mniej prawdopodobne niz zamieszki i generalne strajki w Grecji. A zreszta nie wybieram sie na pogranicze turecko syryjskie czy irackie. Szkoda. Lata temu Triada robila objazdowki-Turcja-Syria. Piekna wycieczka.
  • Gość: sylwia31 IP: *.play-internet.pl 28.03.15, 17:53
    Uważam podobnie, że prędzej coś się wydarzy w Grecji jeśli chodzi o strajki niż zamachy w Turcji. Ze mną jest odwrotnie. Chciałam Zakyntos a zmieniłam plany na Turcję.Kanary niestety za drogie.Bułgaria jakoś mi nie pasuje.Tunezja odpada w Egipt... ile można.Turcja Egejska wydaje się najlepszym wyborem.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.03.15, 11:03
    > Uważam podobnie, że prędzej coś się wydarzy w Grecji jeśli chodzi o strajki niż
    > zamachy w Turcji. Ze mną jest odwrotnie. Chciałam Zakyntos a zmieniłam plany n
    > a Turcję.Kanary niestety za drogie.Bułgaria jakoś mi nie pasuje.Tunezja odpada
    > w Egipt... ile można.Turcja Egejska wydaje się najlepszym wyborem. "

Pietusza, bardziej niż ty zbłaźnić się już nie da. Nawet zmiana nicka nie pomoże :))))
  • pietusza 30.03.15, 11:29
    Olaf napisał(a):

> Pietusza, bardziej niż ty zbłaźnić się już nie da. Nawet zmiana nicka nie pomoż
    > e :))))

???
    Miałem już nie odpowiadać na twoje brednie, ale jednak twoja paranoja jest powalająca. Jak widać każdy sądzi po sobie, to że ty piszesz pod kilkoma nickami nie świadczy, że każdy robi takie prymitywne gierki.
    Nie znam Sylwii i w ogóle nie zamierzałem w tym roku lecieć na Zakhyntos (ani na żadną inną grecką wyspę), a Kanary nie są dla mnie za drogie.
    Lecę w tym roku do Turcji (na Riwierę), a rezerwację mam od kilku miesięcy.

I mam gdzieś czy w to wierzysz, bo widać, że masz coś z głową (o czym świadczą też wszystkie twoje wcześniejsze kłamstwa), ale to już twój problem.
  • Gość: Olaf IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.03.15, 13:03
    Oj bo ci żyłka pęknie... :DDD
  • werkaem 30.03.15, 13:35
    Trollu, przestań robić smród na tym forum, bo jesteś męczący nieznośnie.
  • kaziaral 30.03.15, 14:08
    Dokladnie precz z Trolami
  • Gość: Bałkan z Ibelinu IP: *.toya.net.pl 01.04.15, 00:13
    Olaf, idź na forum plaż na Helu bo piep..sz jak potłuczony. Gdybyś znał historię Turcji po 1918 to byś wiedział, że rządzi nią Tayip Erdogan przez którego Mustafa Kemal Ataturk przewraca się w grobie. Bo Tayip to konserwatywny muzułmanin. Turcja, która obecnie próbuje odbudować swoją potęgę nie pozwoli na to żeby ktoś wymachiwał szabelką. Pragnę również przypomnieć, że członkowie Państwa Islamskiego pochodzą w duże części z Europy Zachodniej i wychowali się na grach PS3 a nie tureckim tryk traktu. UK, Francja z Marsylią, Hiszpania z bliską jej wybrzeżom Marokiem, Włochy z Libią, Grecja, a nawet Polska z tzw. konwertytami, ma również szanse na bum bum. Wszystko w rękach służb specjalnych. Straszysz ludzi jak właściciel kwaterki znad Bałtyku. Wakacje w Turcji nie należą do najtańszych. Ale za to mają zwykle wysoki standard, zadbane place zabaw i fitness parku. A słowo qrwa ginie w turystycznym zgiełku czego nad bałtyckiej plaży nie doświadczysz. Ryzyko jest wpisane w nasze życie czego doświadczyli ostatnio w redakcji Charlie Hebdo. Na kalifat na razie nie ma metody. Ale to nie znaczy, że bałwan Olaf czy inni, mają straszyć ludzi. W Schengen jesteśmy podobnie zagrożeni. I nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 01.04.15, 07:01
    Następny karmiciel trolla.:)
    Jak on ma się nie panoszyć po tym wątku jak tu tylu dających się złapać na jego haczyk wypaczywszy spotyka.:))
    Z pewnością twój wątek troll i inni użytkownicy zresztą też przeczytają z zainteresowania do początku do końca.:)
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 30.03.15, 16:56
    Pietusza ty chyba nie rozumiesz na czym polega troling? Troling polega na świadomym prowokowaniu innych użytkowników poprzez pisanie nie na temat, robienie uwag o charakterze osobistym, celem jest skupienie uwagi na trollu lub wywołanie nowej dyskusji. Efektem skutecznego trollingu jest dezorganizacja forum oraz pogłębiająca się irytacja pozostałych użytkowników. Tylko wówczas trolling jest udany jeśli użytkownik/użytkownicy daje się sprowokować trollowi sprowokować. Ty się dajesz. Jedynym sposobem aby "nie karmić trolla" nie podejmować z nim dyskusji. Wszelkie próby prostowania, wyjaśniania to "łykanie haczyka".
  • czerwone_winko 31.03.15, 12:58
    Gość portalu: sisi napisał(a):

> Wczoraj wrocilam z Maroka. Ostrzezenie MSZ wisi na stronie od lipca 2014. W Mar
    > oku zwyczajnie -turysci glownie Francuzi i Niemcy. Tyle ze pogoda byla fatalna
    > wiec zal. Zamachy moga byc wszedzie. "

Wczoraj wróciłam z Syrii. Ostrzeżenie MSZ wisi na stronie od kwietnia 2014. W Syrii zwyczajnie - turyści głównie Francuzi i Niemcy. Tyle że pogoda była fatalna więc żal. Zamachy mogą być wszędzie.
    Lubisz podróżować w metalowych skrzynkach? Zapraszamy do Syrii!
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.03.15, 14:40
    Porównujesz Maroko z Syria? Żart?
  • czerwone_winko 01.04.15, 12:58
    Gość portalu: sisi napisał(a):

> Porównujesz Maroko z Syria? Żart?

Kombinuj...
  • Gość: Anna IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.15, 13:02
    Mieszkam w Turcji ponad trzy lata a dokladnie w Marmaris i nie zdazyla mi sie jeszcze sytuacja w ktorej musialaby obawiac sie o swoje bezpieczenstwo. Turysci moga czuc sie jeszcze bezpieczniej gdyz to oni sa powodem tego,ze lokalni mieszkancy otwieraja w miejscowosciach turystycznych rodzinny biznes,ktory jest zrodlem ich utrzymania.
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 05.04.15, 09:20
    > Mieszkam w Turcji ponad trzy lata a dokladnie w Marmaris i nie zdazyla mi sie j
    > eszcze sytuacja w ktorej musialaby obawiac sie o swoje bezpieczenstwo.

Cóż to za argument, że ty mieszkasz w Marmaris od 3 lat i czujesz się bezpiecznie? W ostatnich 3 latach Polacy wyjeżdżali bez najmniejszych obaw do Turcji mimo, że od 4 lat na stronie MZS widnieje to samo ostrzeżenie, że w rejonach przygranicznych z Syrią i Irakiem jest niebezpiecznie. Teraz po ataku terrorystycznym w Tunisie gdzie ofiarami byli m.in. Polacy, rzecznik MSZ zorganizował konferencję prasową, a Turcja pojawiła się na mapie zaznaczano kolorem pomarańczowym - ostrzegawczym, który w agendzie opisany jest jako w niektórych rejonach, ale dla ignorantów informacja jest prosta, MSZ podało, że Turcja to kraj zagrożony terroryzmem bardziej niż kraje nie wyróżnione na mapie MSZ. Do tego Turcja to kraj islamski co dla wielu znaczy,że część Turków popiera terrorystów islamskich.

Turysci
    > moga czuc sie jeszcze bezpieczniej gdyz to oni sa powodem tego,ze lokalni mies
    > zkancy otwieraja w miejscowosciach turystycznych rodzinny biznes,ktory jest zro
    > dlem ich utrzymania.

Czy wiesz, że akurat w Maramris 9 lat temu eksplodowały 2 bomby w śmietniczkach na promenadzie i jedna w domuszu i raniła 21 ofiary w tym turystów brytyjskich?
    Sadzisz, że stali za tym własnie mieszkańcy Marmaris, którzy żyją z turystów?
  • Gość: Turysta IP: *.static.ip.netia.com.pl 10.04.15, 11:28
    Jak dla mnie to możecie sobie latać do wszystkich krajów zagrożonych i niebezpiecznych - wasza broszka.
    Tylko wku...wia mnie fakt, że gdy takiemu debilowi coś się stanie w takim miejscu, to potem wszyscy Polacy muszą zrzucać się z własnych podatków by organizować akcje ratunkowe dla nierozgarniętych rodaków, wysyłać samoloty po rannych, sprowadzać zwłoki do kraju itd.
    A niech sami do spółki z biurem podróży, które sprzedaje wycieczki w niebezpieczne rejony płacą za swoją głupotę i pazerność!
    Prawo powinno być w tej kwestii zmienione. Nie może być tak, że biuro podróży nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wysyłanie turystów do krajów, przed którymi MSZ ostrzega lub wręcz odradza wyjazd. Nie może być tak, że za głupotę garstki rodaków, reszta musi płacić.
  • anulka_dab 10.04.15, 11:39
    Gdzie jest napisane i odradzane na stronie MSZ,ze kurorty na Riwierze Tureckiej i na Wybrzezu Egejskim sa zagrozone i odradza sie tam podrozowac?
  • Gość: Miśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.15, 11:57
    Turysta napisał(a):

> Prawo powinno być w tej kwestii zmienione. Nie może być tak, że biuro podróży n
    > ie ponosi żadnej odpowiedzialności za wysyłanie turystów do krajów, przed który
    > mi MSZ ostrzega lub wręcz odradza wyjazd. Nie może być tak, że za głupotę garst
    > ki rodaków, reszta musi płacić. ...

Naprawdę trudno czytać takie bzdety bez irytacji.
    Po pierwsze wielokrotnie było już pisane, że MSZ nie odradza wyjazdów do Turcji (na Riwierę i wybrzeże Egejskie), po drugie jest przecież spore prawdopodobieństwo, że zamach nastąpi w rejonie przed którym MSZ nie ostrzega (trudno przewidzieć, gdzie może nastąpić atak) i wtedy też będziesz poszkodowanym ludziom wymyślał od debili???
    Dotychczas obywatele różnych krajów byli już ranni czy zabijani w zamachach w wielu miejscach, także turystycznych (Polacy w tej statystyce nie są zdecydowanie w czołówce) i nikt z wyjątkiem żałosnych Polaczków twojego pokroju nie robił zarzutu władzom, że pomagają swoim obywatelom w tak krytycznej sytuacji.

• Gość: gosc IP: *.jjs.pl 10.04.15, 13:32
    Nie ma powodu się irytować na troling, należy go tylko ignorować. Jeden troll tu urzęduje pod rżanymi niezalogowanymi loginami ale z tym samym IP.:)
  • czerwone_winko 11.04.15, 14:03
    Dla mnie też niezrozumiałe jest dlaczego biura podróży sprzedają wycieczki do miejscowości i krajów, do których MSZ odradza wyjazdy. Długo szukać nie trzeba wystarczy spojrzeć na wyspę Dżerba. To tylko jeden z przykładów, ale jest ich dużo, dużo więcej. Żal mi ludzi, którzy pchają się w takie miejsca, a potem wracają z ranami postrzałowymi lub okaleczeni na całe życie, ale też nie podoba mi się, że wszyscy podatnicy muszą płacić za ich niefrasobliwość. Ludzie ubodzy, których nigdy w życiu nie będzie stać na wczasy za granicą, też muszą zrzucać się na "poszkodowanych", a biura podróży, które ich tam zwiozą za niemałą kasę mają to gdzieś. To niesprawiedliwe, powinni partycypować w kosztach.
  • Gość: Turysta IP: *.static.ip.netia.com.pl 11.04.15, 14:23
    czerwone_winko napisała:

> Dla mnie też niezrozumiałe jest dlaczego biura podróży sprzedają wycieczki do m
    > iejscowości i krajów, do których MSZ odradza wyjazdy. Długo szukać nie trzeba w
    > ystarczy spojrzeć na wyspę Dżerba. To tylko jeden z przykładów, ale jest ich du
    > żo, dużo więcej. Żal mi ludzi, którzy pchają się w takie miejsca, a potem wraca
    > ją z ranami postrzałowymi lub okaleczeni na całe życie

A mnie wcale nie jest ich żal. Ostrzeżenie dla Tunezji wisi już od roku, więc "widziały gały co kupowały". A teraz wielki lament w szpitalu bo ktoś do nich strzelał! Za głupotę swoją trzeba płacić. Jedna z drugą Ziuta w biurze podróży specjalistka od terroryzmu nawciska głupot, że tam jest bezpiecznie, a durne ludziska kupują tanie wycieczki jak świeże bułki. Za jaja bym powiesił, wszystkie biura co sprzedają wycieczki w niebezpieczne rojony świata.
  • anulka_dab 11.04.15, 14:36
    Oj zalosni jestescie czerwone wino i Turysto
    Ty sam powies sie za jaja trollu
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.15, 15:50
    Dokładnie, wylewajcie swe daremne żale trolle gdzie indziej, bo tylko zaśmiecacie forum waszym żałosnym mendzeniem
  • tunhotel 11.04.15, 19:53
    rezygnuje z turcji, tak samo jak z tunezji, grecji i egiptu, juz sie tam nabywalismy. czas zmienic kierunek. w tym roku padlo na wlochy.
  • Gość: Iza IP: *.static.ip.netia.com.pl 12.04.15, 15:47
    My też zrezygnowaliśmy z Turcji i Grecji. Egiptu i Tunezji nawet nie braliśmy pod uwagę po ostatnich wydarzeniach. W tym roku lecimy do Hiszpanii. Już się nie mogę doczekać :)))))
  • Gość: sisi IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.04.15, 17:38
    W Hiszpanii zatrzymano grupe terrorystow/dzihadystow(??) ktorzy planowali wykonywanie dekapitacji(odcinania glowy) na ulicach (Hiszpanii) i nagrywanie tych aktow. Ja czekam z Grecja a jesli nie to Turcja(Bodrum) lub Gran Canaria. Bo tam jeszcze nie bylam.
  • hugo43 12.04.15, 19:01
    Pozdrawiam z okolic Elâz??, zycie plynie wolno i leniwie.szkoda,ze wracac trzeba?
  • isabeau 12.04.15, 20:29
    A jak pogoda w okolicy? Czytałam ostatnio o powrocie zimy w Turcji...
    --
  • Gość: Andy IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.15, 20:06
    Iza napisał(a):

> My też zrezygnowaliśmy z Turcji i Grecji. Egiptu i Tunezji nawet nie braliśmy p
    > od uwagę po ostatnich wydarzeniach. W tym roku lecimy do Hiszpanii. Już się nie
    > mogę doczekać :)))))

No cóż, akurat Hiszpania i Włochy to jedne z kilku celów ataku zapowiadanych przez islamistów z ISIS. Nie ma żadnej pewności, że te kraje będą bezpieczne.

Wbrew pozorom bezpieczna raczej będzie Tunezja (terroryści nigdy nie atakują tego samego kraju w krótkim okresie czasu), podobnie służby tureckie postawione są w stan najwyższej gotowości, więc terroryści raczej wybiorą łatwiejszy cel (gdzie raczej nikt się nie spodziewa). Tylko Egipt bym odrzucił, a już z pewnością Synaj i Sharm El Sheik, bo tam jest po prostu chaos, co chwila jakieś zamachy, a spora cześć społeczeństwa sprzyja islamistom pomimo kar śmierci dla przywódców Bractwa Muzułmańskiego.
    Podsumowując, nie można w 100% czuć się bezpiecznie w żadnym kraju i zakładać, że tam gdzie będziemy nic niebezpiecznego nie może się zdarzyć. Ale z drugiej strony jest duże prawdopodobieństwo, że sezon wakacyjny upłynie bez żadnych incydentów i wszyscy wrócą do domów cali i zdrowi, nie dajmy się zwariować.
  • Gość: Iza IP: *.static.ip.netia.com.pl 13.04.15, 09:53
    Pisząc Hiszpania miałam na myśli wyspy.
    Do zobaczenia na Majorce! :) O Turcji pomyślę, w przyszłym roku :)
  • Gość: Magda_M IP: *.static.ip.netia.com.pl 15.04.15, 13:53
    Chyba pomyliłaś fora, to nie jest forum tunezyjskie. Nie ten adres.
  • Gość: Turysta IP: *.static.ip.netia.com.pl 14.04.15, 11:51
    "Dotychczas obywatele różnych krajów byli już ranni czy zabijani w zamachach w wielu miejscach, także turystycznych (Polacy w tej statystyce nie są zdecydowanie w czołówce) i nikt z wyjątkiem żałosnych Polaczków twojego pokroju nie robił zarzutu władzom, że pomagają swoim obywatelom w tak krytycznej sytuacji."

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Wątpię, bo piszesz zupełnie o innej sytuacji.
    Jak MSZ odradza podróżowanie do konkretnych krajów/miast/rejonów a durne ludziska tam się pchają bo wycieczki tanie jak barszcz, a pani Ziuta z biura podróży powiedziała, że tam jest bezpiecznie, to niech pani Ziuta do spółki z tymi głupkami pokrywa koszty ich leczenia i ściągnięcia do kraju. Nie widzę powodu, by wszyscy podatnicy musieli płacić za ich głupotę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka