Dodaj do ulubionych

wyjazd 29.07 do Antalya, ktoś leci?

IP: *.dynamic.mm.pl 26.07.15, 16:28
wyjazd tuż tuż a ja mam staszne obawy, a Wy?
Edytor zaawansowany
  • Gość: bxb IP: *.zabrze.vectranet.pl 26.07.15, 18:38
    My też lecimy w tym terminie i mamy wielkie obawy :(
  • Gość: Mati IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.15, 18:58
    Po co się nakręcacie bez sensu???
    Nie lepiej jechać z dobrym nastawieniem?
    Tysiące ludzi codziennie leci do Turcji
  • Gość: ania404 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 11:43
    I co robić?Ostrzeżenie MSZ już jest a wezyr mówi że nie mają żadnego powiadomienia o możliwości zmiany kierunku a co u was?
  • Gość: Jula IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 11:47
    Jechać i się dobrze bawić :)

Ja lecę z rodzinką w sobotę z TUI
  • panipralinka 26.07.15, 19:25
    my lecimy 02.08. z dwójką dzieci i bardzo się boję, wakacje rezerwowaliśmy w listopadzie cały czas było ok a teraz zaczyna się zbyt dużo dziać, mąż mówi, że sieje panikę a ja bym najchętniej zmieniła kierunek ale obawiam się, że na 7 dni przed wylotem to niemozliwe
  • bananas.only 26.07.15, 19:28
    Lecimy 22/08. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Boję się.
  • Gość: Ania28p IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 26.07.15, 21:44
    Skad lecicie?, my tez 22 z Katowic
  • edziu82 26.07.15, 19:40
    Lecimy 12.08 z 3 dzieci z Wrocławia. Jakoś tak dziwnie się nie boję, naiwność czy głupota - sama nie wiem. Musi być dobrze :))
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.15, 20:22
    edziu82 napisała:

> Lecimy 12.08 z 3 dzieci z Wrocławia. Jakoś tak dziwnie się nie boję, naiwność c
    > zy głupota - sama nie wiem. Musi być dobrze :))

Prawidłowe podejście, po co się bać na zapas?? I wcale nie głupota tylko zwykły rozsądek.
    Mogę się założyć, że wszyscy ci panikarze piszący na forum, że się boją po powrocie z urlopu będą się śmiać ze swojej paranoi.
    Przecież tak naprawdę nie dzieje się nic innego niż to co od dłuższego czasu, czyli niepokoje i zamachy na granicy syryjsko-tureckiej o czym od wielu miesięcy ostrzega MSZ.
    Mój brat z rodziną jest pd środy w hotelu w Manavgat i są bardzo zdziwieni, że ktoś ma obawy przed przylotem do Turcji, normalnie wypoczywają w hotelu i na plaży, dzieciaki szaleją na zjeżdżalniach i jest super, byli też na bazarze i wycierają się do Side. Normalne wakacje jak co roku.

• cytryna.sochaczewska 26.07.15, 20:33
    > Przecież tak naprawdę nie dzieje się nic innego niż to co od dłuższego czasu, c
    > zyli niepokoje i zamachy na granicy syryjsko-tureckiej o czym od wielu miesięcy
    > ostrzega MSZ.

Oj, chyba przegapiłaś istotny szczegół- Turcja oficjalnie przystąpiła do zwalczania ISIS i prowadzi od dwóch dób naloty na ich pozycje w Syrii...

> Mój brat z rodziną jest pd środy w hotelu w Manavgat i są bardzo zdziwieni, że
    > ktoś ma obawy przed przylotem do Turcji, normalnie wypoczywają w hotelu i na p
    > laży, dzieciaki szaleją na zjeżdżalniach i jest super, byli też na bazarze i wy
    > cierają się do Side. Normalne wakacje jak co roku.

Pewnie ci, co przeżyli na plaży w Tunezji, mogliby opowiedzieć dokładnie to samo- aż do momentu ataku.
    Poczucie bezpieczeństwa a rzeczywiste bezpieczeństwo to jednak dwie różne sprawy.

Pamiętam, jak po ataku w Tunezji mną trzęsło- bo przypomniałam sobie, jak błogo czułam się tam, na plaży pod parasolem, kiedy tam wypoczywałam. I ta świadomość, że to moje poczucie błogości zostało nieodwracalnie zniszczone :/
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.15, 20:56
    cytryna.sochaczewska napisała:

> Oj, chyba przegapiłaś istotny szczegół- Turcja oficjalnie przystąpiła do zwalcz
    > ania ISIS i prowadzi od dwóch dób naloty na ich pozycje w Syrii...

To chyba dobrze, że Turcja zwalcza islamistów z ISIS i aresztowała już ponad 600 osób podejrzewanych o kontakty za tą organizacją (czyli potencjalnych zamachowców).
    Ale może uważasz, że powinni bezczynnie czekać na akcje terrorystów.
    Tunezja nie prowadziła nalotów na ISIS, ale nie zapobiegło to zamachom i to konkretnie na turystów.

>Pewnie ci, co przeżyli na plaży w Tunezji, mogliby opowiedzieć dokładnie to sam
    > o- aż do momentu ataku.

Nie wiem dlaczego uważasz, że sytuacja w Turcji jest analogiczna?? O tym, że w Tunezji może być niebezpiecznie ostrzegało od wielu miesięcy polskie MSZ, odradzało podróże do Tunezji do wszystkich kurortów turystycznych i akurat Polaków jest tam bardzo mało, ofiarami tego zamachu na plaży byli turyści z innych krajów europejskich.
    Natomiast w Turcji kurorty uważane są za bezpieczne (przynajmniej na chwilę obecną), ale może ty masz lepsze informacje niż nasze MSZ, które przecież swoje ostrzeżenia nie bierze z sufitu tylko na podstawie danych różnych służb i wywiadów.
    Jeżeli sytuacja w Turcji faktycznie by się pogorszyła to MSZ na pewno zmieni swoje rekomendacje, tak jak zrobiło w przypadku Egiptu i wtedy będzie można zmienić kierunek wyjazdu - tylko tak naprawdę to nie bardzo jest na co, w końcu jaka jest gwarancja, że w innym kraju nie będzie zamachu.
  • Gość: moni-la IP: *.96.230.120.tvksmp.pl 26.07.15, 21:01
    Nie słuchasz TV,MSZ dokładnie to samo mówi o Turcji.Niestety ale jest zagrożenuie,islamiści będa przenikaćź w miejsca gdzie jest gromadnie dużo ludzi,bo o to im chodzi by najwięcej skosić.
  • cytryna.sochaczewska 26.07.15, 21:50
    > To chyba dobrze, że Turcja zwalcza islamistów z ISIS i aresztowała już ponad 60
    > 0 osób podejrzewanych o kontakty za tą organizacją (czyli potencjalnych zamacho
    > wców).

Oczywiście, że dobrze.
    A pomyślałaś o chęci odwetu ze strony ISIS i demonstracji ich siły- na turystach?

> Ale może uważasz, że powinni bezczynnie czekać na akcje terrorystów.

Jakoś do tej pory woleli tłuc Kurdów, niż pomóc im w zwalczaniu ISIS.

>
    > Nie wiem dlaczego uważasz, że sytuacja w Turcji jest analogiczna??

Bo i w Tunezji, i w Turcji są plaże, gdzie wypoczywają tysiące turystów dokładnie w ten sam sposób.

> Natomiast w Turcji kurorty uważane są za bezpieczne (przynajmniej na chwilę obe
    > cną), ale może ty masz lepsze informacje niż nasze MSZ, które przecież swoje os
    > trzeżenia nie bierze z sufitu tylko na podstawie danych różnych służb i wywiadó
    > w.

Ale jest różnica między "są uważane za bezpieczne" a "są bezpieczne". Strefy turystyczne w Egipcie były uważane za bezpieczne do ataku w Tunezji; teraz się to zmieniło. MZS zmienia wtedy zdanie, jak się już coś zadzieje- ale stan zagrożenia pojawia się przecież wcześniej, tylko o tym nie wiesz.

> Jeżeli sytuacja w Turcji faktycznie by się pogorszyła

Z dzisiejszych doniesień calodniowych wynika, że zmieniła się i to bardzo. I naprawdę mnie to nie zdziwi, jak albo nie wyjadę, bo coś się wydarzy i odwołają, albo wrócę wcześniej.

tylko tak naprawdę to nie bardzo jest na co, w końcu jaka
    > jest gwarancja, że w innym kraju nie będzie zamachu.

No więc dokładnie- nie ma na co :/
  • Gość: Beata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 07:34
    > Ale jest różnica między "są uważane za bezpieczne" a "są bezpieczne". Strefy tu
    > rystyczne w Egipcie były uważane za bezpieczne do ataku w Tunezji; teraz się to
    > zmieniło. MZS zmienia wtedy zdanie, jak się już coś zadzieje- ale stan zagroże
    > nia pojawia się przecież wcześniej, tylko o tym nie wiesz.....

Prawdopodobnie nikt nie jest w stanie przewidzieć gdzie uderzą terroryści, może to być każde miejsce w Europie i na świecie, gdzie przebywają turyści.
    I moim zdaniem MSZ ostrzega raczej na wyrost niż po fakcie. O zagrożeniu w kurortach Tunezji ostrzegał ponad rok wcześniej przed zamachami, teraz ostrzega przed Egiptem, w którym tak naprawdę nic się nie dzieje, jest spokojnie - zero zamachów.
    W Turcji oprócz niepokojów na granicy i nalotów, też w kurortach spokojnie, wydaje mi się, że gdyby było realne niebezpieczeństwo MSZ wyda odpowiednie ostrzeżenie, co mnie osobiście bardzo by zmartwiło, bo mam zarezerwowany świetny hotel i dzieciaki nie mogą już doczekać się wyjazdu na wakacje w sierpniu. A jak przeglądam to co zostało w ofercie biur podróży to nie ma nic na co moglibyśmy zmienić naszą rezerwację - podobny standard np. w Grecji to dla nas kosmiczna kwota (nasz hotel rezerwowaliśmy w listopadzie w first minute), więc po prostu prawdopodobnie nigdzie byśmy nie pojechali, zresztą nie wiem na jaki kraj mielibyśmy zmienić.
    Więc ja cały czas mam nadzieję, że w Turcji nie dojdzie do jakiegokolwiek zagrożenia w kurortach, bo mielibyśmy zmarnowany urlop, a o rozczarowaniu i łzach dzieci wolę na razie nie myśleć.
    Trzymam kciuki za nasz wyjazd, najwyżej darujemy sobie wycieczki, bo do Turcji jedziemy 6 raz, więc już dużo zwiedziliśmy.
  • Gość: ala IP: *.kaskada.net 26.07.15, 21:57
    Ja też 29.07 lecę z moją rodzinką , też mam obawy ale śledzę na bieżąco stronę MSZ, będzie ok :)
  • Gość: Skoroszanka IP: *.centertel.pl 26.07.15, 21:57
    Dzieje się o wiele więcej niż np tydzień temu a pisanie ze nic nowego się nie wydarzyło jest szczytem naiwności i ignorancji. Te kilkaset aresztowanych osób to głównie kurdowie. A że twój brat jest i mówi że jest bezpiecznie ??? A co ty uważasz ze terrorysci pomachaja mu z łódki albo pogroza palcem i powiedzą uwaga zaatakujemy. Bojownicy IS na kontach twitterowych ostrzegaja aby rodziny czlonkow IS trzymali się daleko od osrodkow turystycznych turcji. Myślisz po co ??? To że tam było bezpiecznie tydzień temu nie oznacza ze jest bezpiecznie teraz a msz ogłosi alarm jak będzie pierwszy zamach na turystów czyli jak zwykle po czasie.
  • cytryna.sochaczewska 26.07.15, 22:37
    Bojownicy IS na kontach twitterowych ostrzegaja aby rodziny cz
    > lonkow IS trzymali się daleko od osrodkow turystycznych turcji.

To sprawdzona informacja???? Czy tylko plotka?? Da się to jakoś zweryfikować??

• Gość: skoroszankaa IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 06:25
    twitter.com/wszewko/status/624693090671046656/photo/1
    twitter.com/wszewko/status/624968173264183296/photo/1
  • Gość: MM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 07:53
    A ja uważam, że reagujecie dokładnie tak jak oczekują tego terroryści. Wprowadzanie jakąś paranoiczną histerię, kiedy zupełnie nic niebezpiecznego nie dzieje się w tureckich kurortach, można oczywiście się nakręcać śledząc wpisy tureckich islamistów na fejsie, ale po co???
    Ja wylatuję do Side w sobotę i bez nerwów czekam na wylot i super wakacje w Turcji.
    Mam gdzieś islamistów i ich straszenie, jakby poważnie brać wszystko co wypisują to już cały świat, a przynajmniej Europa powinny eksplodować od wybuchów, bo zapowiadali swoje ataki w bardzo wielu krajach europejskich i co? i NIC!
    Uaktywnili się tylko w Tunezji, właśnie żeby wywołać psychozę strachu, został praktycznie tylko miesiąc wakacji i ja sądzę, że nic złego się nie wydarzy.
    Życzę wszystkim udanych wakacji w Turcji :).
  • Gość: bxb IP: *.zabrze.vectranet.pl 26.07.15, 19:46
    Wy wylatujecie za tydzień lub później i wtedy może być spokojniej.. a my już w srodę.. i tak naprawdę to nie mamy możliwości zmiany miejsca ani terminu :(
    Na ile to co przekazują media jest prawdziwe i jak to się ma kurortów niestety nie wiadomo :( a ja tak chciałam jechać do Chorwacji, tam jest tak spokojnie...
  • panipralinka 26.07.15, 19:57
    ciekawe jak długo ...www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chorwacja-i-serbia-na-celowniku-panstwa-islamskiego,560378.html
  • promyyk1 26.07.15, 20:13
    My tez lecimy z rodziną. Znajomy Turek powiedział, żebyśmy tak się nie martwili, bo dbają o turystów. Zalecał jednak abyśmy nie wybierali się w zatłoczone miejsca. Zakładamy bardziej, że akcja skierowana jest p- ko Kurdom, dlatego myśli o ataku bojowników IS odsuwamy od siebie, aby się trochę uspokoić. Martwią mnie jednak ostrzeżenia dla członków rodzin IS , aby unikali miejsc turystycznych. Szkoda, że nasze Msz tak mało się wypowiada.
  • pietusza 26.07.15, 20:35
    Ja mam rezerwację do Turcji na drugą połowę sierpnia i spokojnie czekam na wylot.
    Mam nadzieję, że sytuacja się nie pogorszy i będą mógł spędzić z rodziną urlop w Turcji.

Dlaczego akurat do Turcji boicie się lecieć??
    Przecież islamiści z ISIS grożą zamachami prawie wszystkim krajom europejskim, gdzie spędza się wakacje, mówili przecież o Hiszpanii, Włochach, ostatnio o Chorwacji i innych krajach bałkańskich. O Tunezji i Egipcie nie ma nawet co wspominać.
    Jaką macie pewność, że jeżeli zmienicie kraj, to akurat właśnie tam nie będzie zamachu??
    Przecież terrorystom o to właśnie chodzi, żeby zastraszyć ludzi i jak widać na tym forum skutecznie im się to udaje. Niedługo będziecie bali się wyjść z domu, bo przecież u Polsce też już się mówi, że może być obiektem ataków.
  • cytryna.sochaczewska 26.07.15, 20:46
    > Jaką macie pewność, że jeżeli zmienicie kraj, to akurat właśnie tam nie będzie
    > zamachu??

Ale o to chodzi, że np. ja nie chcę zmieniać kraju- w ogóle zrezygnowałabym z wyjazdu, a w następnym roku albo Bułgaria, albo NIC :/ Póki ta zaraza nie zostanie zlikwidowana lub przyparta do muru, póty nie będzie bezpiecznych miejsc do odpoczynku. Ja pod koniec sierpnia muszę być przez kilka dni w Londynie i już mnie w żołądku ściska na samą myśl o korzystaniu z metra :/
  • Gość: volare IP: *.dynamic.mm.pl 26.07.15, 21:21
    gdyby była taka możliwość aby zmienić kierunek zrobiłabym to bez wahania, ale to już w środe wylot i nie mam możliwości. Nie chodzi o to żeby jechać za wszelką cene, tylko żeby jechać i czuć się bezpiecznie i komfortowo, a w chwili obecnej sytuacja w Turcji na to nie pozwala
  • panipralinka 26.07.15, 21:29
    dokładnie, w zeszłym roku byliśmy w Egipcie i nie denerwowałam się tak jak denerwuje się teraz, jutro wstąpię do biura może uda się jeszcze coś zmienić
  • Gość: Volare IP: *.dynamic.mm.pl 26.07.15, 22:06
    z jakiego biura lecisz?
  • panipralinka 26.07.15, 22:06
    tui
  • werkaem 27.07.15, 07:42
    TUI odwołało już wyloty do Tunezji i Egiptu po ostrzeżeniach MSZ, więc sądzę, że dopóki nie będzie ostrzeżenia MSZ o zagrożeniu w tureckich kurortach, to nie odwoła Turcji, bo niby gdzie Ci wszyscy ludzie mieliby lecieć. Turcja i Grecja to najbardziej popularne kierunki, Turcję mają zarezerwowane tysiące ludzi i nie ma po prostu już ciekawych ofert na inne kierunki, w końcu to koniec lipca, na wyjazd wakacje z dziećmi w wieku szkolnym zostały praktycznie 3 tygodnie, żeby zdążyć wrócić na rozpoczęcie szkoły.
    Więc możesz oczywiście zrezygnować z Turcji, ale chyba tylko wtedy kiedy stać Cię na stratę kasy.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 09:41
    Napisz o swoich wrażeniach po powrocie z Turcji, będziesz się wtedy śmiała ze swoich fobii.
  • Gość: Setim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.15, 09:17
    Ja tez lecę z mężem i dzieckiem 5 letnim. Trochę niepokoju jest. Ale staram się nie zwariować. Turcja ma po USA najlepsza armię na świecie. Oni nie pozwolą sobie na to aby z głowy włos komuś spadł. Są członkami NATO. Druga sprawa terroryści zamachowcy mogą być wszędzie. Przypomnij sobie w ostatnim czasie np. Francja. Swirow nie brakuje tak jak tego ze Szwecji - nikt się nie spodziewał a zaatakował tyle młodych ludzi na wyspie. Osoby które spędzają urlop w Turcji na chwile obecna piszą ze wszystko jest super. Media sieją panikę trzeba żyć sensacja i ja nakręcac w końcu kasa. Głowa do góry my wylatujemy tez 29 z Warszawy z Tui. Życzę udanych bezpiecznych wakacji :-) :-) 👙
  • Gość: Ktosiek IP: 87.119.18.* 29.07.15, 23:37
    Jaki termin?
  • Gość: gość IP: *.177.80.9.energint.net 27.07.15, 10:05
    Ja też mam lecieć 29.07, ale nie wiem czy się zdecyduję.Lecę z Wezyrem. Boję się strasznie. Mam wrażenie,ze MSZ wszystko bagatelizuje. Zmienią swoje stanowisko jak coś się stanie i zginą turyści. Dzwońcie do Biur Podróży i ministerstwa- może to coś zmieni, może wspólnie udało by nam się zmusić ich do tego, aby wprowadziły opcję zmiany kierunku jeśli ktoś chce. Jeśli ktoś chce lecieć niech leci.To nie jest paranoja, czy sianie zamętu. Mam lecieć z małym dzieckiem i jego bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 10:23
    gość napisał(a):

> Ja też mam lecieć 29.07, ale nie wiem czy się zdecyduję.Lecę z Wezyrem. Boję si
    > ę strasznie. Mam wrażenie,ze MSZ wszystko bagatelizuje.....

Boisz się to nie leć, najwyżej stracisz pieniądze. Żadne biuro nie zmieni ci rezerwacji na dwa dni przed wylotem.
    A tak naprawdę to czego się boisz??? Ogarnij się kobieto, bo historyzujesz nieznośnie.
    Jeżeli boisz się zamachu na plaży to możesz siedzieć z dzieckiem całe dnie na basenie i nie wychodzić z hotelu. Z pewnością na basen nie wpadnie terrorysta z bombą, bo ludzie tam są raczej skąpo ubrani, poza tym na terenie hotelu są ochroniarze, którzy szczególnie teraz mają zwiększoną uwagę, pilnują nawet wejścia na plażę.
    Poza tym musiałabyś mieć jakiegoś nieprawdopodobnego pecha, żeby trafiło na twój hotel, bo hoteli w Turcji są dziesiątki tysięcy (w samej Alanyi ponad 2 tysiące), nawet w Tunezji terroryści nie zaatakowali w hotelu, tylko na ogólnodostępnej plaży w Sousse. W Turcji większość hoteli ma swoje prywatne plaże, na które w ogóle nie wchodzą osoby postronne.
  • Gość: gość IP: *.177.80.9.energint.net 27.07.15, 11:32
    To nie jest histeria, po prostu się boję tak jak większość ludzi na tym forum i szukam możliwości rozwiązania problemu. Wiem,że biura podróży wprowadziły taką możliwość(zmiany kierunku), gdy zaogniła się sytuacja w Egipcie i to również na kilka dni przed wylotem. Myślę,że ludzie w Sousse mogli myśleć podobnie- na mnie nie trafi. Z resztą nie ma sensu się straszyć. Myślałam,że telefony do biura podróży mogły by coś pomóc. Ja dziś dzwoniąc tam usłyszałam,że Pani nie za bardzo orientuje się w sytuacji jaka jest w Turcji.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 12:00
    Biura podróży wprowadzają możliwość bezkosztowej zmiany kierunku tylko w przypadku ostrzeżenia MSZ o zagrożeniach dla turystów w konkretnym kraju. Takie ostrzeżenia na dzień dzisiejszy dotyczą tylko Tunezji i Egiptu, kurorty tureckie są bezpieczne
    A na forum to wyjazdu boi się kilka osób, które nawzajem się nakręcają w tej histerii. Do Turcji codziennie tylko z Polski lata co najmniej kilka lub nawet kilkanaście samolotów (każdy samolot to średnio 180 osób), z całej Europy to dziesiątki tysięcy osób dziennie i jakoś nikt masowo nie odwołuje wylotów do Turcji.
    Bo w sumie nic tam strasznego się nie dzieje, żadnemu turyście włos nie spadł z głowy.
    A panią w biurze może zainteresować jedynie komunikat MSZ odradzający podróż do tureckich kurortów, a na chwilę obecną nie ma takiego ostrzeżenia.
    Zresztą prawie wszystkie biura wysyłają nadal turystów do Egiptu i Tunezji (a ludzie latają tam chętnie i bez obaw) pomimo ostrzeżenia MSZ. Jedynie TUI odwołało te kierunki, tym bardziej nie ma co obawiać się Turcji.
    I jak nie zauważyłaś piszą także ludzie, którzy jadą bez paniki do Turcji, a zawsze jest tak ,że na forum znacznie częściej piszą Ci, którzy mają jakieś obawy czy zastrzeżenia.
  • Gość: wiolla IP: *.dynamic.mm.pl 27.07.15, 12:28
    lece za dwa dni z wezyrem. niestety koszt zmiany kierunku to 90%straty
  • Gość: gośc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.15, 12:35
    My lecimy 21 sierpnia i mam nadzieje, że do tego czasu sytuacja się zmieni i będzie już wiadomo, czy bedzie bezpiecznie czy jeszcze gorzej. Lece też z Wezyrem i z tego co wiem to tylko ostrzeżenia MSZ zmuszają biura podrózy do zmiany kierunków. Moja rodzina była w Turcji na poczatku lipca i byli bardzo zadowoleni, mieszkają w Niemczech i tam wogóle nie było żadnego ostrzeżenia odnosnie Turcji.
  • garwena 27.07.15, 13:12
    No właśnie, widać, że zawsze najbardziej panikują Polacy, wszyscy inni latają do Turcji bez żadnych obaw, a u nas bicie piany. Ja lecę do Turcji w II połowie sierpnia i mam nadzieję, że nie będzie żadnego zagrożenia , bo dzieciaki by mi się zapłakały jakbyśmy nie mogli lecieć do Turcji, tym bardziej, że nie bardzo już jest zmienić na coś sensownego w podobnej cenie. U mnie muszą być obowiązkowo zjeżdżalnie, a tylko w Turcji są prawie w każdym hotelu. Trzeba mieć nadzieję, że Turcy nie dopuszczą do zamachów na turystów, bo nie chcielibyśmy mieć zmarnowanych wakacji, bo u nas to albo Turcja albo pozostanie w domu.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 13:20
    bo na początku Lipca nic niepokojącego się tam nie działo. Do tej pory Turcja przymykała oczy na poczynania IS, oni tam sobie swobodnie przekraczali granice jak chcieli i mieli całkiem przytulne gniazdko. Teraz Turcja jawnie wypowiedziała wojnę państwu IS, bombarduje ich pozycje i wojownicy IS już zapowiedzieli odwet.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 13:31
    Bojownicy ISIS zapowiadali już ataki na wiele innych państw i nic z tych zapowiedzi nie ma, nie zapowiadali natomiast odwetu na Tunezji tylko po prostu zaatakowali.
    Terroryści atakują przeważnie tam gdzie nikt się nie spodziewa, a nie tam zapowiadają i gdzie policja i wszelkie służby postawione są w stan najwyższej gotowości, tym bardziej, że władze tureckie aresztowały już prawie 700 osób powiązanych z ISIS i cały czas aresztują nowe, więc z pewnością będą mieli świeże informacje o planach ISIS.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 13:42
    co za bzdury.
    NA swoich kontach bojówki IS informowały się o atakach na Tunezję. Teraz też nigdzie jawnie nie ostrzegają, tylko w mediach społecznościowych dzielą się informacjami - a są ludzie któzy śledzą te konta, mają do nich dostęp i je weryfikują.
    Akurat przed zamachem w Tunezji również pisali na swoich kontach że zaatakują
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 13:44
    www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1468105,Panstwo-Islamskie-zapowiadalo-atak-w-Tunezji
  • Gość: kalinajagoda IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 13:56
    co do ostrzeżeń naszego msz - wiecie ze dopiero 2 lipca tego roku napisali ostzreżenie o wyjeździe do Afganistanu? Aż do 2 lipca na stronie MSZ wisiał komunikat o treści : brak ostrzeżeń dla tego kraju
  • werkaem 27.07.15, 14:14
    A czy turyści wyjeżdżają do Afganistanu albo biura organizują tam wakacje?? Chyba każdy ma swój rozum (nawet jeżeli mały) i wie bez ostrzeżenia, że to rejon prawie nieustannej wojny.
    Poza tym ostrzeżenie MSZ nie jest równoznaczne z zakazem wyjazdu, chce ktoś jechać do Afganistanu to nikt mu nie zabroni. A tak naprawdę tylko niewielki odsetek ludzi wyjeżdżających za granicę sprawdza te ostrzeżenia MSZ.
    I z drugiej strony nie bardzo rozumiem to wieczne oczekiwanie na to co powie MSZ, ktoś panicznie boi się jechać do Turcji czy gdziekolwiek indziej to rezygnuje z wyjazdu, najwyżej poniesie stratę finansową.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 13:59
    Akurat ten ekspert jest "znany" z tego, że wszystko wie i wszystko przewiduje, tylko jakoś zawsze po fakcie się z tym ujawnia, a nie przed faktem.
    To może teraz by powiedział, kiedy i gdzie terroryści zaatakują w Turcji, albo może gdzieś indziej.
    Ale on oczywiście będzie mądry jak już coś się gdzieś wydarzy (albo i nic się nie wydarzy).
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 14:03
    straszne bzdury gadasz.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.15, 14:26
    O co ci chodzi??
    Boisz się jechać do Turcji, bo uważasz będą zamachy to nie jedź, czy ktoś Cię zmusza??
    Ale bez sensu podkręcasz niezdrowe emocje, ja uważam (tak jak tysiące ludzi codziennie wylatujących do Turcji z całej Europy), że zagrożenie jest niewielkie i ze spokojem czekam na wylot. Jakoś nikt w żadnym kraju nie odwołuje masowo wylotów do Turcji, nie ma też ostrzeżenia MSZ.
    Ale jak widać ty wiesz lepiej, więc możesz jechać nad polskie morze (i mieć nadzieję, że nie będzie kolejnego śmiertelnego wypadku na polskich drogach) i może uda się złapać kilka godzin słońca.

• Gość: majka IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 14:14
    zawsze można słuchać "ekspertów" z tego forum, których wiedza polega na stwierdzeniu: byłem dwa tygodnie temu i było super, a więc jest bezpiecznie.
    każdy robi jak uważa
  • garwena 27.07.15, 14:39
    Przesadziłaś, wiadomo, że sytuacja może być dynamiczna i zmienić się na niekorzyść, może też nie wydarzyć się nic niepokojącego. Ja zrezygnuję z Turcji jedynie w przypadku realnego zagrożenia, a nie w sytuacji "na dwoje babka wróżyła", bo szkoda mi wakacji w Turcji i mega zawodu moich dzieci.
    Zastanawiam się tylko, czy te dziesiątki tysięcy ludzi codziennie lecących do Turcji (o wiele więcej turystów lata tam z innych krajów) to samobójcy z klapkami na oczach czy po prostu trzeźwo myślący ludzie, którzy nie dają się zastraszyć "zapowiedziami terrorystów". Ja jakoś dziwnie mam zaufanie do policji i służb tureckich, bo byłam tam już wiele razy i sądzę, że Turcja uniknie zamachu na turystów, ale gdybym się myliła i sytuacja zmieni się diametralnie na niekorzyść to oczywiście będę zmuszona do rezygnacji z wyjazdu do tego kraju, bo jednak bezpieczeństwo mojej rodziny jest najważniejsze. Jednak na razie nie jest to ten moment.

• Gość: nati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.15, 14:58
    Czytałam dzis też ostrzezenia MSZ niemieckiego i podobnie jak u nas są tam odradzane wyjazdy w okolicy granicy z Syrią. Wiadomo, że jest to bardzo popularny kierunek dla Niemców i wydaje mi się, że tutaj gdyby było niebezpiecznie napewno by juz zareagowali. Tak więc narazie nie panikujmy, może będzie ok i wszyscy spedzimy fajne wakacje.
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 18:22
    No nie, weszłam na ten wątek przypadkowo, bo ja wylatuję do Turcji dopiero 20 sierpnia, i zastanawiam się, czy niektórzy forum traktują jako swoistą terapię na swoje lęki.
    Uważacie, że jak napiszecie na forum że się boicie to to zmniejszy wasze lęki czy je rozwieje, a może szukacie bratnich dusz, które też się boją i wtedy w strachu raźniej? Jeżeli boicie się hipotetycznych zamachów to żadne racjonale argumenty, że obawy są na wyrost was nie przekonają.
    Ludzie, boicie się lecieć do Turcji to zrezygnujcie z wyjazdu, jak macie przypłacić wyjazd na wakacje stresem i zawalem serca, to odżałujcie pieniądze i odwołajcie wyjazd.

Mnie osobiście nawet nie przyszło do głowy, że mogłabym zrezygnować z rodzinnego wyjazdu do Turcji - przynajmniej biorąc pod uwagę sytuację na dzień dzisiejszy, do Turcji wybiera się też liczna grupa moich znajomych i nikt z nich nie panikuje, a ci którzy teraz tam są nie wysyłają sygnałów o jakichkolwiek obawach tylko świetnie się bawią.
  • Gość: moni-la IP: *.96.230.120.tvksmp.pl 27.07.15, 19:11
    Nie ciesz się bo nie wiadomo czy jeszcze polecisz.
    Ja tez mam wykupione wczasy w Turcji ale dzisiaj słuchałam jadąc samochodem
    radia gdzie mówili że nie tylko granice z Syria są niebezpieczne,cała Turcja drży a że żyją z turystyki to nie dopuszczają sobie myśli by stracić turystów. Ataki mogą być wszędzie a najbardziej w miejscach zaludnionych przez ,włssnie turystów którzy są nieświadomi nebezpieczeństwa na bazarach,wycieczkach etc.
  • Gość: Ania IP: *.177.80.9.energint.net 27.07.15, 19:58
    Jeszcze rano też panikowałam, rozważałam nawet rezygnację i stratę ok.8 tys(4 osoby). Jak wariatka czytałam wszystkie informacje dotyczące Turcji i sama się nakręcałam. Szukałam informacji w Internecie i zaglądałam na ten wątek(lecę 29.07 do Antalya). Zadzwoniłam nawet do konsulatu. Nic mi to nie dało. Wszyscy twierdzili,ze kurorty są bezpieczne. Gdzieś indziej przeczytałam,że msz brytyjski zakazuje wylotu do Turcji- zadzwoniłam do koleżanki w Londynie,żeby to sprawdziła- i mają dokładnie takie samo ostrzeżenie jak my- nie udawać się w rejony granicy z Syrią, reszta bezpieczna ...Teraz przeczytałam wywiad z przed kilku chwil z naszym ministrem spraw zagranicznych- też jeszcze raz potwierdził,że kurorty są bezpieczne. Oni też mają swoje wywiady, podsłuchy itp.Trochę mi szkoda, bo znając siebie wiem,że już tak się nie zrelaksuje jak bym mogła i pewnie nie zdecyduje się zwiedzić tego wszystkiego co chciałam,ale może będzie całkiem fajnie. Koniecznie jak wrócimy musimy wrócić do tego wątku i podzielić się wrażeniami:)
  • Gość: Ania IP: *.177.80.9.energint.net 27.07.15, 20:00
    A jeszcze chciałam zapytać czy leci ktoś z Rzeszowa?
  • patrishia821 27.07.15, 20:08
    Lecimy w środę z Warszawy. I nie,nie nie! Nie dam się zastraszyć. W pewnym momencie poczulam się niepewnie ale nie dajmy się zwariowac! Żyjąc z "globalnej wiosce" w każdym miejscu na świecie narażeni jesteśmy na pewne ryzyko.
  • panipralinka 27.07.15, 20:46
    jestem w kropce ministerstwo zaktualizowało ostrzeżenie www.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_2
  • mazia730819 28.07.15, 09:41
    lecę z Rzeszowa 26-08-2015 z Wezyra, chciałam zmienić kierunek ale okazało się, że czy zmiana czy rezygnacja to tracę zaliczkę 29%
  • mazia730819 28.07.15, 12:08
    lecę 26-08-2015
  • Gość: kamila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.15, 22:47
    My też lecimy 26.08.2015r. i wylot mamy z warszawy :)
  • Gość: kamila25910 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.15, 22:50
    Hej! Może leci ktoś 26.08.2015r do Turcji a konkretnie do Alanyi? Raz zawsze raźniej. :)
  • Gość: kama IP: *.icpnet.pl 31.07.15, 06:35
    Ja lecę. Z poznania. Mam nadzieję
  • Gość: kama IP: *.icpnet.pl 31.07.15, 06:38
    Lece 26 sierpnia z poznania, z rodzinka
  • Gość: Kamila IP: 87.119.18.* 31.07.15, 09:42
    Tez lecie 26 sierpnia z rodzinką :)
  • Gość: Daria IP: *.play-internet.pl 06.08.15, 14:19
    Ja też lecę z chłopakiem 26 z warszawy
  • Gość: ziuba85 IP: *.dynamic-ra-2.vectranet.pl 28.07.15, 12:32
    tak ja lece jutro...
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.15, 21:06
    moni-la napisał(a):

> Nie ciesz się bo nie wiadomo czy jeszcze polecisz.....

Przy założeniu, że sytuacja drastycznie się nie pogorszy i będzie wyglądać podobnie jak w chwili obecnej to myślę, że polecę.
    A niektórzy z was to chyba jacyś masochiści, wyławiacie jedynie jakieś strzępy informacji, które wyolbrzymiają wasze fobie i ugruntowują lęki, a nie bierzecie pod uwagę, że władze żadnego kraju (także Polski) nie odradzają turystom wylotów do Turcji i uznają, że kurorty są bezpieczne, więc ludzie cały czas latają tam tysiącami.
    Jaki kraj narażałby własnych obywateli na śmierć z rąk terrorystów, gdyby zagrożenie było było realne??? A np. z Niemiec czy UK rocznie do Turcji wyjeżdża kilka milionów turystów, podobnie w tym roku i nikt im nie sugeruje, że Turcja jest w tej chwili niebezpieczna.
    Kraje europejskie dysponują wywiadami i służbami specjalnymi i z pewnością mają lepsze informacje na temat sytuacji w Turcji niż jacyś przypadkowi ludzie, którzy dzielą się swoimi domysłami czy przypuszczeniami w radiu czy telewizji, bo coś tam znaleźli w internecie. Wydaje mi się, że nieraz warto mieć zaufanie do oficjalnych informacji, bo one opierają się na najbardziej wiarygodnych źródłach.
    I sądzę, że jeżeli władze krajów europejskich otrzymałyby nowe informacje o faktycznym zagrożeniu to z pewnością poinformowałyby o tym swoich obywateli i wtedy rezygnacja w wyjazdu byłaby racjonalna.
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 27.07.15, 21:35
    My wylatujemy w srode o 7.30 z Gdanska do Konakli z Rainbows. Dzis w biurze powiedzieli ze jak sie zmieni ostrzezenie na stronach MSZ to mozna zmieniac kraj. W zwiazku z oficjalnym ostrzezeniem idziemy jutro zmieniac kraj wylotu. Prosze zauwazyc, ze na mapie Turcji na stronach MSZ nie ma juz zielonego miejsca uznanego za bezpieczny...
  • Gość: ANA28 IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 27.07.15, 21:52
    My rowniez ale na stronie tui komentarz sprzed chwili, ze nic nie zmieniaja bo kurorty nadal bezpieczne...
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 27.07.15, 21:58
    Na stronie MSZ mowia ze nalezy unikac skupisk ludzi. Hotel to tez jest skupisko ludzi, na ktory terrorysta bedzie polowal.
  • sim14 27.07.15, 22:02
    Komunikat z biura Exim Tours:
    Komunikat Turcja 27.07.2015

Szanowni Państwo
    W nawiązaniu do informacji prasowych dotyczących sytuacji na granicy turecko-syryjskiej, uprzejmie informujemy, że we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych Riwiery Tureckiej: Kemer, Antalya, Belek, Side i Alanya a także na Wybrzeżu Egejskim panuje spokój i brak jest jakichkolwiek oznak zagrożenia.

Wszyscy klienci Exim Tours odpoczywają spokojnie na hotelowych plażach czy przy basenach, nasi rezydenci czuwają nad ich spokojnym wypoczynkiem, a kontrahent razem z miejscowymi służbami na bieżąco monitorują sytuację.

Prosimy pamiętać, że najdalej wysunięty na wschód kurort Alanya znajduje się ok 400 km w linii prostej od granicy syryjskiej.

Aktualna informacja publikowana jest na stronie MSZ.gov.pl
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 27.07.15, 22:14
    Szanowny Panie,

Jakos mnie nie do konca przekonuje czuwanie nad moim bezpieczenstwem i bezpieczenstwem moich DZIECI przez rezydentow.

Przepraszam, ale jednak wole sie zastosowac do ostrzezen z MSW i po prostu nie podrozowac w tym kierunku.

• Gość: Andy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 12:01
    Mario napisał(a):

> ...Przepraszam, ale jednak wole sie zastosowac do ostrzezen z MSW i po prostu nie
    > podrozowac w tym kierunku.

Hm, ??? Wybierasz się z dziećmi na granicę syryjsko-turecko lub irańsko-turecką??
    bo wg ostatniego komunikatu tylko w te rejony MSZ nie zaleca podróżować.
  • Gość: moni-la IP: *.96.230.120.tvksmp.pl 27.07.15, 22:17
    Ha Ha ,byłam kilka razy z rzędu w Turcji i były sytuacje że trzeba było zadzwonić do rezydenta to albo nie odbierał tel albo miał wyłczony.
  • Gość: J. IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 16:47
    Tia, założę się, że upoluje akurat twój hotel, tylko jeszcze musi przejść przez ochronę i podłożyć gdzieś bombę. Lecie się co poniektórzy, bo zaczynacie ze strachu bredzić
  • hop_angel 27.07.15, 21:52
    Śledzę ten wątek od początku niestety my mamy wylot 18 sierpnia do Kusadasi koło Izmiru lecimy TUI jutro będę dzwonić do biura czy ktoś tez będzie próbował zmienić kierunek z TUI
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hyqwqvz4l.png[/img][/url]
  • panipralinka 27.07.15, 22:04
    ja dzisiaj byłam w biurze tui i pisałam tez do nich mailowo i odpowiedz jest ta sama kurorty wg msz są bezpieczne i jedyna możliwością zmiany jest rezygnacja czyli 80% wpłaconej kwoty przepada
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 27.07.15, 22:09
    Owszem rano byla inna informacja nt. kurortow i samej Turcji. Wieczorem jest juz inna, ktora mowi, ze stanowczo odradzaja podroz do Turcji.
  • panipralinka 27.07.15, 22:12
    to napisz proszę co ci jutro odpowiedzą ok?
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 27.07.15, 22:22
    Dobrze. Wlasnie konstruujemy pismo o rezygnacje z wyjazdu do Turcji
  • Gość: Mario IP: *.krus.gov.pl 28.07.15, 10:22
    Zlozylismy pismo w tej sprawie, opiekun napisał do centrali ze chcemy zmienić kraj. Czekamy na odpowiedz.
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 10:24
    Mozesz napisać coś tam wyskrobał?
  • Gość: Mario IP: *.krus.gov.pl 28.07.15, 11:44
    Napisalismy ze w związku z obecna sytuacja chcemy zmienić kierunek wyjazdu. Na obecna chwile wiemy już ze Rainbow nie wyrazil zgody
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 11:53
    Mario napisał(a):

> Napisalismy ze w związku z obecna sytuacja chcemy zmienić kierunek wyjazdu. Na
    > obecna chwile wiemy już ze Rainbow nie wyrazil zgody

To było raczej oczywiste, bo BP mogą się zgodzić na zmianę rezerwacji tylko gdy komunikat MSZ mówi o 3 stopniu zagrożenia - nie podróżuj, a takiego komunikatu nie ma, więc jeżeli chcecie zmienić rezerwację to tylko na warunkach ogólnych (ponosząc spore koszty)
  • Gość: Ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 10:31
    A na co chcecie zmienić?
    Bo ja przeglądałam nawet oferty biura (Majorka, Grecja), ale jakaś masakra, albo duuużo drożej za podobny standard a za porównywalne pieniądze jakieś dziadostwo, więc szkoda naszych pieniędzy. Więc my zostajemy przy Turcji, bo i tak bezkosztowo nie możemy zmienić, i raczej mamy obawy, nie o wyjazd, tylko byle nie było gorzej i nie odwołali w ogóle Turcji, bo wtedy pozostanie nam tylko pozostanie w domu :(
  • Gość: Anitt IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.15, 10:35
    a jakie biuro podróży?
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 28.07.15, 19:13
    Rainbow
  • Gość: Mario IP: *.free.aero2.net.pl 28.07.15, 19:19
    Rainbow nie wyrazil zgody, ale poczytalem w internecie o takich sprawach i rozmawialem juz z prawnikami na ten temat i mowia ze sprawa nie moze sie tak skonczyc, poniewaz sytuacja sie zmienila w trakcie. Umowa byla podpisana jak bylo ok, teraz sie zmienilo. My zrezygnowalismy z wyjazdu, pieniadze nie do oddania. Sprawa pojdzie do sadu w celu ich odzyskania. W pismie napisalem do biura, ze chcemy zmienic kierunek i mozemy czesciowo pokryc koszta. Nie zgodzili sie. Tak wiec sprawa pewnie bedzie rozwojowa.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 19:28
    No cóż, macie właściwie zerowe szanse na zwrot jakiejkolwiek kasy, bo zrezygnowaliście na warunkach ogólnych, więc wiedzieliście jakie są warunki takiej rezygnacji, a nie możecie powoływać się na inne okoliczności (np. siłę wyższą) czy brak bezpieczeństwa, bo komunikat MSZ nie rekomenduje rezygnacji w podróżowania do tureckich resortów, a jedynie do Turcji południowo-wschodniej, a chyba tam nie mieliście zarezerwowanych wakacji.
    I z dużym prawdopodobieństwem stracicie jeszcze kasę na koszty sądowe, no ale może spokój waszej duszy miał taką wartość.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 08:14
    Mario napisał(a):

> Owszem rano byla inna informacja nt. kurortow i samej Turcji. Wieczorem jest ju
    > z inna, ktora mowi, ze stanowczo odradzaja podroz do Turcji.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie ten komunikat, bo absolutnie nie jest podstawą do rezygnacji. Tak jak dotychczas odradza jedynie podróż na granicę syryjską, natomiast w pozostałych rejonach Turcji (w tym w kurortach) zaleca tylko zachowanie ostrożności w miejscach zgromadzeń publicznych:
    "Sytuacja bezpieczeństwa w pozostałych regionach Turcji nie uległa zasadniczej zmianie, ....
    Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych,..."

Poziom ostrzeżenia jest taki sam czyli 2, dopiero przy trzecim stopniu zagrożenia, czyli nie podróżuj biura mają obowiązek zmienić kierunek albo zwrócić kasę
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 08:30
    poziom ostrzegania nie jest taki sam, bo wczoraj był zielony dziś jest pomarańczowy. A msz napisało ze sytuacja w kurortach zasadniczo się nei zmieniła, ale nie można wykluczyć ataku terrorystycznego
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 08:35
    dziś pojawiły się doniesienia o możliwych atakach IS na komunikację zbiorową w Stambule. Niestety zagrozenie idzie w głąb kraju :(
  • Gość: nati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 09:23
    Byłam w zeszłym roku w Stambule na wycieczce, było super, ale jednak jakiś niepokój był. Miasto piekne, mnóstwo turystów. Nie wyobrażam sobie wyjazdu tam na dzień dzisiejszy, gdyż już wtedy powiedziano nam, że do końca nie jest bezpiecznie. Głównie wszystkie zamchy i demonstracje są w centrum miasta, a cała część starego miasta jest w dość dużej odległości od centrum.. Też mam w tym roku zarezerwowane wakacje w Turcji, gdyż wszysycy zapewniali ze tam bardzo bezpiecznie tzn ośrodki wczasowe, moja rodzina jeżdzi tam co roku nawet po 2 razy wiosna i jesienią. Dlatego się zdecydowałam. Teraz nie wiem co zrobić :(
  • katiuszka.k 29.07.15, 12:16
    skad lecicie? bo my równiez 18 mamy wylot z Poznania
  • katiuszka.k 29.07.15, 12:18
    a skad lecicie? bo my równiez 18 sierpnia ale z Poznania
  • sim14 27.07.15, 22:42
    To co można w związku z tym nowym ostrzeżeniem rezygnować czy zamieniać???Czy to zależy od biura?
  • hop_angel 27.07.15, 22:46
    Podróżujący z tui dajcie znać ja jutro zadzwonię do biura a nie macie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży, zanosi się zwolnienie i nie tracicie kasy, pozdrawiam
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hyqwqvz4l.png[/img][/url]
  • Gość: gosc IP: *.177.80.9.energint.net 27.07.15, 23:16
    Mamy mało czasu. My też już piszemy rezygnację do Wezyra.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.15, 23:20
    CZy aby zmienic kierunek to trzeba miec ubezpieczenie od rezygnacji, oczywiście w związku z ostrzeżeniem MSZ, bo inaczej nie dałoby rady.
  • Gość: Michał IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.15, 08:20
    gosc napisał(a):

> CZy aby zmienic kierunek to trzeba miec ubezpieczenie od rezygnacji, oczywiście
    > w związku z ostrzeżeniem MSZ, bo inaczej nie dałoby rady.

Twój pomysł ma niewielki związek z logiką, jeżeli jesteś chory i z tego powodu rezygnujesz z Turcji to raczej nie możesz pojechać w inne miejsce (przynajmniej w podobnym terminie), możesz co najwyżej dostać zwrot kosztów i to po potrącaniu wkładu własnego, który najczęściej wynosi 20%, więc maksymalnie odzyskasz tylko 80%.
    I zgadzam się, że przy obecnym komunikacie MSZ nie ma szans na zmianę kierunku, bo biura muszą to umożliwić dopiero przy 3 stopniu zagrożenia, a nie przy 2 jak w tej chwili.
  • Gość: Wuj Mat z podróży IP: *.slupsk.vectranet.pl 28.07.15, 00:23
    Lecę z rodziną ( żona + 2 dzieci ) oraz znajomi w takim samym składzie 29.07 z Gdańska ( Wezyr ). Oczywiście obserwuje str. msz oraz wiadomości o Turcji ale nie mam zamiaru rezygnować z wyjazdu dopóki msz nie napisze ostrzeżenia aby tam nie jechać. Jak na razie rekomendują ostrożność i unikanie zatłoczonych miejsc ( więc podaruję sobie wycieczki fakultatywne ), skupie się na relaksie w basenie/aquaparku hotelowym.
  • Gość: K IP: *.centertel.pl 28.07.15, 09:26
    Kto jutro z Wawy z TUI do Eftalia Village? Jak Samopoczucie po komunikacie MSZ?
  • Gość: ja IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.15, 09:52
    Ja akurat lecę jutro do Eftalia Village. samopoczucie kiepskie.
  • Gość: G Unit IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 10:13
    zastanawiam sie czemu tylko polacy tak panikują. Wszystko przez nagłaśnianie sprawy w TV. W polskim msz pracuja samie piz... nie potrafia sie określić racjonalnie na niemieckim msz nie ma słowa o Turcji. To nie jest tak ze chcem kozaczyć ale chyba popadanie w totala panikę do niczego nie prowadzi. :_))))

Dzisial lecę do Side rozmawiałem przed chwila ze znajomym Turkiem który mieszka w Alanya i ma tam hotel. Cała sytuacja dzieje się 1000 km o kurortów. Oczywiscie nie powiedziane ze tam sie cos nie stanie bo tego nmikt nie przewidzi. Ale najlepiej nie jeździc do Ankary czy istanbułu oraz blizej granicy Syryjskiej. chyba tyle słowem o Turcji, nastawmy się na fajny wypoczynek a reszta niech kupi kamizelki :_))
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 11:26
    Leci ktoś z Wezyra??
  • Gość: ana28 IP: *.play-internet.pl 28.07.15, 11:45
    Ja lece
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 12:10
    Kiedy dokładnie? Piszesz prośbę o zmiane kierunku? Dzwoniąc do Wezyra mówią ze im więcej osób napisze takie pisma tym przychylniej na to popatrzą
  • Gość: nati IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 14:37
    Ja też lece z Wezyra. Dopiero pod koniec sierpnia ale panika juz jest. chętnie zmieniłabym kierunek, bo jak już mam zapłacone to chciałabym gdzieś pojechać. Piszesz tą prosbę o zmiane kierunku mailowo, czy zanosisz bezpośrednio do biura?
  • ecb 28.07.15, 14:55
    Komunikat ze strony Wezyra "28/07/2015

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Przed podjęciem decyzji o rezerwacji wakacji prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi danego kraju, które zamieszczane są na oficjalnym serwisie Ministerstwa Spraw Zewnętrznych.

Jednocześnie jako jeden z największych w Polsce organizatorów wyjazdów turystycznych do Turcji informujemy, iż na bieżąco monitorujemy sytuację na pograniczu turecko-syryjskim i turecko-irackim oraz stanowisko polskiego MSZ w tej sprawie. Jesteśmy też w stałym kontakcie z OTI Holding oraz lokalnym partnerem Odeon Tours dbającym o naszych Gości aktualnie przebywających w Turcji.
    Nasi polscy rezydenci niezmiennie pozostają również do dyspozycji Gości.

Kurorty turystyczne (Riwiera Turecka, Bodrum, Marmaris) oddalone są od regionów zagrożonych ponad 1000km, wypoczynek Turystów odbywa się więc bez zakłóceń."
  • Gość: moni-la IP: *.96.230.120.tvksmp.pl 28.07.15, 18:17
    Samoloty są też w niebezpieczeństwie,nie tylko sam pobyt na lądzie.
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 28.07.15, 18:35
    No moze sie trafić pilot samobójca
  • Gość: Anitt IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.15, 18:35
    jakie niebezpieczeństwo dla samolotów? Jakieś nowe informacje?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.15, 18:37
    tylko statystycznie to samolot w dalszym ciągu jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Zobaczcie co się działo na weekendzie na autostradzie A4, wypadek za wypadkiem. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo sianie niepotrzebnej paniki nikomu nie pomoże
  • Gość: Andy IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 18:42
    moni-la napisał(a):

> Samoloty są też w niebezpieczeństwie,nie tylko sam pobyt na lądzie.

A na wodzie to już nie?? Hehe i co jeszcze?? Nalot kosmitów??
    Ludziska ogarnijcie się, bo to już przekracza granicę głupoty
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 14:57
    Przeslalam maila do pośrednika, że chce zmiany kierunku i dlaczego. Osoba z którą podpisałam umowę zadzwoniła do mnie i powiedziała, że napisze w moim imieniu pismo do wezyra i zaraz prześle im maila. Ale myślę, że lepiej jakbyś sama podeszła tam gdzie pisałaś umowę i pogadała z nimi aby takiego maila w Twojej sprawie napisali (wiadomo każdy sprzedawca jest inny - ja mam świetnego). Aktualnie czekam na odpowiedź... a wylot już 5.08. Zobaczymy...raczej nie mam ochoty tam już jechać
  • Gość: magdalena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 15:05
    My mamy wylot dopiero 3 września z WEZYRA. Jestem po rozmowie z biurem i Pani mnie poinformowała, że trwają rozmowy w Warszawie co dalej mają robić z wycieczkami do Turcji.
  • kasia_h80 28.07.15, 15:16
    Ja lecę z Wezyrem w sobotę 01.08 z Pyrzowic, rodzina 2+1 i na razie nie rezygnuję. Wszędzie piszą że kurorty nadmorskie są bezpieczne. Zrezygnować można jeśli ogłoszą 3 stopień zagrożenia, póki co Wezyr nie odwołuje wycieczek i myślę że nie ma co się nakręcać i panikować.
  • Gość: J. IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 16:49
    Popieram
  • Gość: se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 17:09
    My jutro lecimy z Warszawy z TUI i mam nadzieję, że będzie wszystko ok i nie będziemy musieli wracać za 2-3 dni tylko zostaniemy tak jak planujemy 11 :) jestem dobrej myśli :) :)
  • Gość: J. IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 17:19
    Oczywiście, że wszystko będzie OK i spędzicie udane wakacje w Turcji czego wam życzę, sobie zresztą też, bo ja wylatuję w sobotę :)
  • Gość: se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 17:49
    No dokładnie :) Wszystko jest ok i będzie . My już prawie spakowani :) odliczamy godziny do wylotu :) synek siedzi na swojej walizkace i kiedy kiedy lecimy :) , nie martwimy się na zapas, co ma być to będzie, nie można popaść w paranoje. Turcja nie pozwoli sobie na to aby jakiemukolwiek turyście spadł włos z głowy :) władze na pewno są bardzo bardzo czujni. Turcja to nie Tunezja ani Egipt - nawet nie ma co porównywać bezpieczeństwa w tych krajach.
    Głowa do góry wczasowicze nie pozwólcie aby strach zepsuł wam upragnione wakacje :)
  • krokkrokkrok 28.07.15, 18:35
    Ja też zestresowana - cały czas czytam wiadomości i panikuję, ale mąz mówi, że będzie ok, statystycznie większe szanse na wypadek na najbliższym od domu skrzyżowaniu... Lecimy jutro z Wrocławia, dzieci właśnie pakują walizki,ale ja się jeszcze jakoś ociagam z tym...
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 19:08
    Nie stresujcie się, na miejscu jak nie będziecie czytać tych durnych wpisów panikarzy szybko zapomnicie o tych przesadzonych obawach, a dzieciaki będą zachwycone.
    My też lecimy do Turcji, a moje dzieci to już nie mogą się doczekać zjeżdżalni i cieplutkiego morza, i ciągle dopytują kiedy wreszcie wyjeżdżamy. Ja nie mogłabym patrzeć na ich ogromne rozczarowanie gdybyśmy nie mogli pojechać do Turcji, ale my oczywiście nic nie zmieniamy ani nie odwołujemy i ze spokojem czekamy na wyjazd i wierzymy, że będzie super jak zawsze w Turcji.

Ps. Moi znajomi z Niemiec to w ogóle nie rozumieją, że u nas ktoś chce rezygnować z Turcji, u nich nic na ten temat się nie mówi, oni tysiącami codziennie wylatują do Turcji, ich MSZ rekomenduje jedynie rezygnację z podróży na południe Turcji czyli na granicę syryjską, ale to dokładnie tak jak u nas.
  • patynia12 28.07.15, 19:18
    witam.my jutro z goleniowa do Side...
    a wy?
    Wpisz swoją odpowiedź
  • patynia12 28.07.15, 19:20
    witam.my jutro do Side,a wy?Wpisz swoją odpowiedź
  • Gość: samuel IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.07.15, 20:23
    witam my 31.07 Warszawa też do Side
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.15, 20:27
    Ja dopiero 20.08 - Turgutreis
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 21:07
    W takim razie do zobaczenia w Side :) My Sural Resort :) Wylot 5:50 Warszawa :)
  • kasia_h80 28.07.15, 22:11
    My też okolice Side, 01.08 Pyrzowice 10:30. Pocieszające jest to że życie w hotelu to czy się normalnieym trybem, ludzie się bawią i codziennie na fejsie wrzucają nowe foty.
  • Gość: Kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.15, 07:16
    My 05.08 do Belek, już nie możemy się doczekać :)
  • Gość: lenka IP: *.rydy.eu 29.07.15, 23:16
    my lecimy 15.08 jest ktoś jeszcze ?
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 29.07.15, 09:39
    No i ciekawe czy te obawy minęły oraz czy zrezygnowałaś/łeś z wylotu :)))
  • Gość: Mario IP: *.tonetic.pl 29.07.15, 13:32
    Ci co wylecieli 29.07.15 i jaka sytuacja? W kurorcie i na zewnątrz. Piszcie.
  • Gość: Ala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.15, 13:45
    pewnie dopiero niedawno dotarli do swoich hoteli, nawet jeżeli wylecieli rano, daj im trochę czasu, żeby się ogarnęli, ja bym się nie spodziewała, że ktoś napisze wcześniej niż wieczorem :)
  • Gość: agnisia IP: 185.14.174.* 29.07.15, 16:12
    My jestemy kolo Alanyi od soboty. Zycie toczy sie normalnie. W miescie turysci chodza, siedza w lokalach. Wczoraj bylysmy w Alanyi busem, autobusem wjechalismy na zamek. Zobaczylismy plaze kleopatry. Nic sie nie zmieniło. Moze sie zmienic ale po ataku. A czy bedzie to nie wiadomo, ludzie pracuja normalnie, nie ma zadnej paniki.
    Pierwszy raz jestem w Turcji i jestem pod wrazeniem tego kraju.
    Czekam na Was:)
  • sheeri 29.07.15, 16:27
    Miałam dokładnie takie same odczucia, my niestety już dzisiaj wróciliśmy (byliśmy w Larze), a chętnie jeszcze byśmy zostali kilka dni i jeszcze nie mogę uwierzyć, że tu takie obawy, a nawet paniczny strach.
    Skąd to się bierze??? Kto to eskaluje? Przecież W KURORTACH JEST BEZPIECZNIE I ABSOLUTNIE NORMALNIE!!!
    My w niczym się nie ograniczaliśmy, odpoczywaliśmy jak zwykle łącznie z wycieczkami (byliśmy w Zielonym Kaninie i na raftingu), chodziliśmy po bazarach, gdzie były tłumy ludzi (kupujących i sprzedających).
    Ludzie nie dajcie sobie wmawiać jakichś niestworzonych rzeczy o wyimaginowanym zagrożeniu w kurortach.
  • Gość: .... IP: *.204.174.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.07.15, 19:40
    a jak ma się toczyć? chcesz mieć powiadomienie na Fejsie o zamachu?
  • natia7771 29.07.15, 23:39
    wylatuje jutro ( 30.07.)19.55 z Gdańska do Bodrum ... zamelduje się tu .Pozdrawiam !
  • Gość: kręcę głową z nied IP: *.204.174.189.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.07.15, 19:36
    jesteście dziwni.. tu nie ma dylematu w stylu: "mam niesprawne auto, dojadę nad morze czy nie dojadę?"
    Tu chodzi o wasze zdrowie a może i życie, wasze i waszych dzieci..
    to ma być urlop?

dla mnie nie ma pytania
    Nie jadę
  • Gość: Pit IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.15, 19:59
    No to nie jedź, ktoś cię zmusza??
    A ja jadę już w sobotę z rodzinką i po powrocie z super będę się śmiał z takich głupków jak ty.
    Życzę udanych wakacji na działce.
  • kasia_h80 29.07.15, 20:11
    A z domu wychodzisz? bo o nieszczęście wszędzie łatwo...
    Ataki terrorystyczne są prawdopodobne również w Polsce....i co teraz?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.15, 20:43
    Nasz MZS ma najbardziej restrykcyjną rekomendację dla Turcji, bo co prawda odradza jedynie podróże w rejony przy granicy z Syrią, ale pozostałych rejonach, także kurortach zaleca zwiększoną ostrożność (mapka pomarańczowa), natomiast np. niemieckie czy brytyjskie MSZ uznaje tureckie kurorty za całkowicie bezpieczne (mapki zielone), więc przestańcie wariować, naprawdę Turcja to nie front walki z islamistami i nikt nie musi się tam czuć zagrożony

www.gov.uk/foreign-travel-advice/turkey
  • natia7771 29.07.15, 23:28
    wylatuje jutro 19.55 z Gdańska do Bodrum ...będzie dobrze !!!
  • Gość: Bety IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.15, 09:28
    Oczywiście, że będzie dobrze, jak się przesieje te histeryczne wpisy i trzeźwo oceni sytuację to tak naprawdę nie ma się czego bać, ja biorę też pod uwagę, że MSZ innych krajów uważają tureckie miejscowości turystyczne za bezpieczne :)
    My lecimy 1 sierpnia do Side, już się nie możemy doczekać wakacji w Turcji, a dzieci siedzą na walizkach :))
  • Gość: gosc IP: *.jjs.pl 31.07.15, 07:19
    Jedne to histeryczne typu "mam obawy, boje się" ( jak się faktycznie boi to rezygnuje, a nie wchodzę na forum, a jak do końca nie wie czego się bać ale się boi bo mu wyobraźnia podsumowania to wchodzi by się dowiedzieć czy inni tez tak mają, w grupie zawsze się lepiej można poczuć:)) ale część to zwykłe trolle, które mają radochę podsycając atmosferę i robiąc zamęt na forum.
  • rzeszow_m 06.08.15, 10:08
    a czy ktos leci z Rzeszowa do Kargicak 12.08.2015? :)
  • Gość: pablo IP: *.centertel.pl 06.08.15, 11:47
    jaki hotel ?
  • rzeszow_m 06.08.15, 12:06
    first class hotel :)
  • Gość: kate225 IP: *.play-internet.pl 06.08.15, 12:22
    Lecimy 12.08. z Rzeszowa ale do Incekum
  • rzeszow_m 06.08.15, 12:26
    lecicie dopoludnia czy wieczorem?
  • Gość: kate225 IP: *.play-internet.pl 06.08.15, 12:40
    około13.30
  • rzeszow_m 06.08.15, 12:54
    my po 22, takze nocka bedzie ciezka ;)
  • kasia27sj 06.08.15, 13:03
    Leci ktoś z Katowic do alanyi>?
  • Gość: ana28 IP: *.play-internet.pl 06.08.15, 20:13
    Ja, 22,08
  • Gość: kate225 IP: *.ip.oxynet.pl 06.08.15, 14:16
    mimo wszystko życzę udanego wypoczynku.
  • rzeszow_m 06.08.15, 14:22
    dzieki i wzajemnie :)
  • Gość: pablo IP: *.centertel.pl 06.08.15, 14:35
    my do Utopii także będziemy blisko :-) , pozdrawiam
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 06.08.15, 14:46
    A czy moze ktoś wybiera się do hotelu Baia Bodrum - nie ma żadnych nowych informacji, mam nadzieję że hotel jest nie tylko na zdjęciach :)
  • rzeszow_m 06.08.15, 20:36
    A to w sumie rzut beretem :))))) pozdrowiam :)
  • Gość: misiekk IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.15, 11:52
    aa kto jedzie 23.09. z katowic do side??
  • Gość: misiekk IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.15, 12:10
    aa leci ktos 23.09 z katowic do side?? bo razem zawsze razniej pozdr..
  • Gość: patula IP: *.tktelekom.pl 03.08.15, 23:03
    12.09 warszawa - avsallar leci ktoś?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka