Dodaj do ulubionych

Turcja dobry wybór na wakacje 2018???

27.12.17, 18:50
Kochani!!!!!
Chciałabym wybrać się z rodziną pierwszy raz na zagraniczne wakacje, czy Turcja to dobry wybór czy raczej ryzyko???
Nie ukrywam że trochę się boje bo coś tam się poniekąd słyszało.
Ale wiem że ludzie jeżdżą i są zadowoleni.
Wiem że nikt nie da mi gwarancji że nic złego nas tam nie spotka...🤔
Gdyby ktoś chciał się wypowiedzieć kto był będę wdzięczna ...
W jakim miesiącu najlepiej pojechać...?
W jakie miejsce?????
Czy można wychodzić poza kurort czy lepiej nie???
Edytor zaawansowany
  • engine8 28.12.17, 01:02
    www.dzieckowpodrozy.pl/gdzie-jechac-bezpieczne-wakacje-za-granica-kraje-niebezpieczne-msz-opinie-egipt-turcja/
  • Gość: Hania IP: *.centertel.pl 28.12.17, 10:23
    Do Turcji co roku przyjeżdża około 30 milionów turystów. To chyba dobra rekomendacja. Moim zdaniem trudno doradzać innym co do wyboru, ale ponieważ sama jeżdzę do tego kraju od wielu lat mogę sie podzielić z Tobą moją opinią. Na wstępnie, jak sama napisałaś nie ma miejsc, również w Polsce, gdzie masz 100% gwarancji bezpieczeństwa. Jednak Turcja nie jest krajem do którego obawiam sie jeździć. Nie wiem jaki typ urlopu akurat Tobie odpowiada, ale jak piszesz jedziesz z dziećmi więc kurorty do tego są dobrą rekomendacją. Hotele sa usytuowane w centrach ( te cześciej bywają mniejsze) lub nieco oddalone np. od Alany które tworzą wręcz wioski urlopowe z wieloma basenami. Transport w Turcji jest rewelacyjny, tani, łatwy do „ogarnięcia” można skorzystać na miejscu z wycieczek oferowanych przez liczne biura lub rezydentów. Hotele są nastawione na rodziny z dziećmi, oferują nie tylko animacje, specjalne menu ale wiele udogodnień. Z mojego doświadczenia podróżnika mogę stwierdzić, że za relatywnie nieduże pieniądze w Turcji dostaniesz najwyższy poziom usług. Jest czysto, dobre jedzenie, genialna ifrastruktura. Lot z Polski trwa średnio 3,5 godziny. Biura tak to wszystko organizują, że nie ma żadnych obaw. Zabiorą ciebie z lotniska, dowiozą do hotelu i spowrotem pomogą na miejscu. Kurorty tętnią życiem od końca kwietnia do października. Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale urlop w każdym czasie jest ok.. byłam w kwietniu, maju, byłam w lipcu byłam we wrzesniu. Osobiście polecam maj/ czerwiec. Upały do przeżycia, kąpiele w morzu i basenach absolutnie wskazane morze ciepłe. Mozesz sobie znaleźć historię temperatur dla danego miejsca. Teraz w Alany jest ok. 20 st. i jest słonecznie. Powiem jeszcze tyle, ze nie znam nikogo, kto był pierwszy raz w Turcji i nie wrócił zachwycony. Wybór hotelu, miejsca zależy od ciebie. Dobrze rezerwować wcześniej bo potem brakuje miejsc w samolotach. Jak masz jakieś szczegółowe pytania na pewno nikt ciebie nie zostawi bez odpowiedzi na tym forum.
  • agnieszka0033 28.12.17, 15:59
    Bardzo dziękuję 😚
  • Gość: Hania IP: *.centertel.pl 29.12.17, 11:20
    Dla tych co jeżdżą często do Turcji jest to sprawa oczywista, ale chyba niekoniecznie musi to być jasne dla kogoś kto nie zna jeszcze tego rejonu. W opisach biur zazwyczaj występuje słowo Alanya, ale to nie oznacza, że hotel znajduje się w samym mieście. Tak raczej określa sie rejon, czyli kilkadziesiąt kilometrów przed, lub za Alanyą. Dopiero kiedy czytaszcz szczegóły masz podaną miejscowość. Ja rownieź nie polecam centrum miasta. Podzielam opinię Garwena. Sama Alanya jest do zwiedzenia na własna rękę, ponieważ komunikacja jest super zorganizowana z każdej wioski wakacyjnej i jest niedroga. Wszędzie sa bazary i sklepy więc zakupy zrobisz w każdej miejscowości a i ceny sa niższe od centrum Alany. Jeżeli chodzi o Turcję egejską, rowniez polecam ci z całego serca. Pamiętać jednak należy, że jest trochę chłodniejsza. To na wypadek gdybys chciała jechać wiosną. W szczycie sezonu nie ma to znaczenia.
  • garwena 28.12.17, 13:59
    Turcja to świetny wybór na wakacje z rodziną i moim zdaniem ryzyko tak jak przy każdym innym wyjeździe. Ja jestem w Turcji prawie co rok (przynajmniej na tygodniowy pobyt), latam tam bez obaw, a na miejscu nie mam poczucia żadnego zagrożenia. Turcja ma ogromną bazę hotelową w wielu miejscowościach turystycznych na Riwierze i w Turcji Egejskiej. Jeżeli jedziesz z dziećmi to wybierz rodzinny hotel z aquaparkiem albo przynajmniej kilkoma zjeżdżalniami i przy piaszczystej plaży. Ładniejsze plaże są na Riwierze, a jeżeli masz jakieś obawy o bezpieczeństwie to radzę wybrać hotel w jakiejś bardziej kameralnej miejscowości (Belek, Side, Manavgat, Kemer) ze stosunkowo niedługim transferem z lotniska, Alanyi i jej okolic raczej nie polecam.
    Jak najbardziej można wychodzić poza kurort, ludzie robią zakupy, chodzą na bazary, organizowane są też najróżniejsze wycieczki fakultatywne, więc warto trochę zwiedzić Turcję, a jest sporo do zwiedzania. W hotelach oczywiście też jest mnóstwo atrakcji przez cały dzień dla dzieci i rodziców, więc gdyby ktoś chciał spędzać czas tylko w hotelu to też nie będzie się nudził.
    Jeżeli chodzi o miesiąc to wiadomo, że najgoręcej jest w lipcu i sierpniu, wtedy też najwyższe są ceny, bo to szczyt sezonu i okres wakacji szkolnych. Przez i po sezonie jest taniej, a pewna i ciepła pogoda jest gdzies od połowy maja do końca września.
  • agnieszka0033 28.12.17, 16:01
    Bardzo dziękuję 😚 a Alanya czemu pani nie poleca?
  • garwena 28.12.17, 16:31
    Nie polecam, bo osobiście nie przepadam za urlopem w mieście (mieszkam w Warszawie), a Alanya to duże miasto z hotelami w stylu blokowisk, hotele ściśnięte jeden przy drugim, hałaśliwe i przeważnie z dostępem tylko do plaży publicznej (są wyjątki). W Turcji wybieram raczej hotele położone na rozległym terenie w bujnych ogrodach z bungalowami z bezpośrednim dostępem do prywatnej plaży tylko dla gości hotelowych.
    Ale oczywiście jeżeli ktoś woli wakacje bardziej rozrywkowe to Alanya może być dobrym wyborem, chociaż wtedy też raczej wybrałabym np. Marmaris w Turcji Egejskiej.
  • agnieszka0033 29.12.17, 13:29
    Czy ma ktoś z was jakiś sprawdzony hotel np z basenem zjeżdżalnią dla rodziny z dziećmi??? Odpadają jakieś kosmiczne ceny... ,🤔 Ciężko wybrać mi właściwą miejscowość hotel... Żeby nie zbankrutować a żeby było w miarę Dobrze ... żebym była zadowolona
  • kolpik124 29.12.17, 13:36
    Alanya to wielki kołchoz dla turystyki masowej, w sezonie zatłoczona, hałaśliwa i z fatalnym wilgotnym klimatem podobnym zresztą na całej Riwierze. Piaszczyste plaże owszem są, ale nie jest to piasek bałtycki czy bułgarski, tylko szary/brunatny piach, a plaża wygląda często jak klepisko. Hoteli jest mnóstwo, a przez to zwykle położona na maleńkich działeczkach, często zagląda się w okna budynku obok. Poza tym długi transfer z lotniska w Antalyi. Można jechać i 3 godziny. Do tej pory od nas chyba żadne biuro nie latało do bliższego lotniska w Gazipasa.

Jeśli już Riwiera to Kemer, gdzie plaże są żwirkowe ale przez to woda znacznie czystsza, a hotele nie są tak stłoczone jeden przy drugim.

Albo Oludeniz, Kusadasi czy Cesme w Turcji Egejskiej. Bodrum to też megakurort, ale są fajne miejsca w sąsiednich miejscowościach. Klimat znacznie znośniejszy. Nie ma takich hotelowych blokowisk z wysoką zabudową. Plaże w większości żwirkowe albo wręcz platformy, za to morze dzięki temu jest znacznie piękniejsze. Poza tym te miejscowości są znacznie mniejsze od Alanyi.

--
    " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
  • kaziaral 02.01.18, 09:13
    Bzdury wypisujesz Incekum oddalone od Alanyi o 20km ma piekny Drobny piasek jak sama nazwa glosi "Incekum-drobny piasek" o kolorze lekko ciemniejszym od zlota tak samo jest na plazy Kleopatry w samej Alanyi. W tym roku biura oferuja juz loty do Gazipasa.
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 02.01.18, 21:26
    plaża Kleopatry ładna, tylko w sezonie potwornie zatłoczona

po drugiej stronie Kale w kierunku Mahmutlar plaże z kamieniami i szarym piachem

Incekum w skali Riwiery jest malutkie, a na tyłach hoteli dudni autosatrada, w Side plaże też z szarym piachem

a klimat rzeczywiście kiepski, w nocy nie da się wysiedzieć na zewnątrz bo temperatura często przekracza 30C
  • kolpik124 29.12.17, 13:43
    Pine Bay koło Kusadasi. Fajne bungalowy rodzinne, własny aquapark, marina, dobre jedzenie. Dwie własne plaże w tym jedna piaszczysta. Minus, że w sezonie dość zatloczony, co widać zwłaszcza w porach posiłków. Obok duży aquapark z delfinarium.

Co do cen nie wiem ile to dla ciebie jest dużo, ale za 2 tygodnie z dwójką dzieci w sezonie poniżej 12k dobrego hotelu nie znajdziesz.

agnieszka0033 napisała:

> Czy ma ktoś z was jakiś sprawdzony hotel np z basenem zjeżdżalnią dla rodziny z
    > dziećmi??? Odpadają jakieś kosmiczne ceny... ,🤔 Ciężko wybrać mi właściwą mie
    > jscowość hotel... Żeby nie zbankrutować a żeby było w miarę Dobrze ... żebym by
    > ła zadowolona

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • kolpik124 29.12.17, 13:54
    Aha, hotel leży naprzeciw greckiej wyspy Samos, bez problemu łapie się grecką sieć, więc rozmowy po cenach unijnych, czyli obecnie za free :)

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • sheeri 29.12.17, 14:25
    Nie wiem co uważasz za kosmiczne ceny i jakim budżetem dysponujesz. Ja mogę polecić kilka dobrych hoteli w niezłych cenach i bardzo dobrymi opiniami - Phaselis Rose Club w okolicach Kemer, Vonresort Golden Beach i Sueno hotel Beach w Side. Trochę droższy jest Kefaluka Resort w Bodrum, Club Asteria lub Paloma Grida w Belek. Wybór dobrych hoteli w Turcji jest ogromny, z większości z nich będziesz na pewno zadowolona, żeby doradzić coś konkretnego musisz bardziej precyzyjnie określić swoje oczekiwania.
  • Gość: Magda IP: *.centertel.pl 07.02.18, 02:47
    W tym roku jadę z rodziną do Turcji 3 raz. Zawsze podróżujemy do Alanyi. Ostatnio byliśmy w Alanyi w Konaktepe Smartline z biurem podróży Neckermann. Bardzo udane wakacje blisko plaży piękny czysty hotel wspaniałe i zróżnicowane wyżywienie na plaży dodatkowy bar i basen czyli nie było konieczności powrotu z plaży do hotelu na posiłek.
    W tym roku w maju jedziemy do Eftalia Village ze względu na dostępne w nim szaleństwo zjeżdżalni dla dziesięciolatka. W maju bo w sezonie koszt x3 więc się po prostu opłaca
  • Gość: wiktor32 IP: *.icpnet.pl 02.01.18, 16:22
    Byłem w zeszłym roku dwa razy - w Side i w Kemer. Jest bezpiecznie, Turcja jest ogromnym krajem, który ma swoje problemy, ale nie masz się czego obawiać. Turcy dbają o turystów, jest tanio, ciepło, hotele wypasione, jedzenie smaczne. Raczej nie jedź do Alanyi, bo to taki największy i najtańszy moloch. Po tych terenach, gdzie są kurorty można bez problemu jeździć, zwiedzać itd.
  • Gość: Gosia IP: *.146.102.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.01.18, 20:30
    A gdzie warto się wybrać aby moc również zwiedzić - przy tym nie mieć daleko. Wybieram się w lipcu pierwszy raz do Turcji i chętnie dowiem się więcej 😀
  • Gość: gtw IP: *.static.sl-net.pl 02.01.18, 21:33
    zwiedzanie to raczej maj albo wrzesień bo latem upał daje popalić

Turcja to duży kraj, więc nastaw się na długie godziny w autobusie

Kapadocja najbliżej z Riwiery, ale minimum 3 dni, 2-dniowe wycieczki to bieganie z wywieszonym językiem i "zaliczanie" programu

Efez rzut beretem z Kusadasi, jedzie się busikiem pół godziny, Pamukkale też stosunkowo niedaleko, z Kusadasi można też popłynać na Samos, z Bodrum na Kos
  • tom-pek 03.01.18, 11:11
    jeden z najmniej dzikich krajów arabskich ale wiadomo zagrożenie jest ,jesli jedziesz do miasta turystycznego gdzie 80 procent ludzi zyje z turystów raczej nic ci nie grozi ,nie polecam stolicy tam jest niebezpiecznie....
  • pietusza 03.01.18, 13:16
    Turcja to kraj arabski?? Ciekawostka.
    Arabowie to 1% mieszkańców Turcji, natomiast Turcy to 70%, Kurdowie 16%.
  • ma.ci.ej 03.01.18, 13:00
    Nie napisałaś czego oczekujesz od wakacji i w jakim wieku masz dzieci. Ja bym sugerował raczej Grecję, ale jeśli interesuje Cię tylko plaża, basen i animacje dla dzieci, to nie ma znaczenia.
    Tylko w Turcji w lipcu-sierpniu jest naprawdę gorąco.
  • Gość: Marta IP: *.146.102.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.01.18, 13:36
    Turcja o niebo lepsza jeżeli chodzi o standard i udogodnienia dla dzieci. Za porównywalne pieniądze w Turcji dostaniesz hotel o kilka klas lepszy, to samo z plażą czy basenami, o przepysznym jedzeniu w zawrotnych ilościach już nie wspomnę, all inclusive w ogóle nieporównywalne. No i osobiście uważam, że w Turcji klimat też bardziej znośny niż w Grecji.
    Byliśmy z dziećmi w wielu różnych krajach, także egzotycznych, ale gdy pytam dzieciaki gdzie chcieliby pojechać na wakacje to zawsze na pierwszym miejscu jest Turcja.
  • ma.ci.ej 03.01.18, 14:57
    Hotel o kilka klas lepszy, ale miejscowości, tawerny, łatwość wycieczek na własną rękę, bliższa nam mentalność ludzi to wszystko przemawia za Grecją. Dlatego pytałem, czego autorka wątku oczekuje od wakacji. Inaczej się planuje gdy dzieci mają kilka lat, a inaczej gdy kilkanaście.
  • Gość: mecekbomba IP: 95.48.213.* 03.01.18, 14:25
    ręce opadają jak czytam te komentarze. "Nikt ci w Polsce nie da gwarancji 100 % bezpieczeństwa". Owszem ale szanse na zamach stanu czy zamach terrorystyczny u nas są łagodnie mówiąc znikome. Kocham Turcję, uwielbiam czy raczej uwielbiałem tam jeździć ale trzeba mieć minimum odpowiedzialności. Brać dzieci do Turcji, Tunezji, Egiptu, Francji czy WB to trzeba być niespełna rozumu. Turcja z powyższych krajów jest najgorsza bo niestabilna politycznie. Przecież można jechać do Grecji czy na wyspy kanaryjskie a nie siedzieć na plaży zastanawiając się czy przechadzający się brzegiem morza turek ma karabin pod szmatami (patrz zamach w Tunezji). Ryzykować życie dzieci żeby zaoszczędzić parę złotych?
  • garwena 03.01.18, 18:48
    Jestem w Turcji prawie co rok (z dziećmi) i uważam się za osobę bardzo odpowiedzialną, nigdy nie naraziłabym dzieci na niebezpieczeństwo, w Turcji czujemy się bezpiecznie i podobnie czuje się 40 mln turystów z całego świata co roku odwiedzających Turcję. Twój komentarz niestety to zbiór stereotypów i mieszanie wszystkie z wszystkim, ciekawe kiedy ostatnio byłaś w Turcji skoro wypisujesz takie fake newsy.
    A fakty są takie, że w Turcji od bardzo wielu lat nie było ŻADNEGO zamachu w żadnym kurorcie turystycznym i żadnemu turyście tam wypoczywającemu włos nie spadł z głowy. Jedynym miejscem w którym w ostatnich latach były przeprowadzane zamachy i odwiedzanym przez turystów jest Stambuł oddalony 700-800 km od kurortów (godzina lotu samolotem) i wystarczy po prostu tam nie latać. W roku 2015 zginęło kilku turystów z Niemiec, natomiast rok temu w Sylwestra był zamach w klubie nocnym, gdzie raczej dzieci nie bywają, turystów z zagranicy też było tam niewielu
    Natomiast w rejonach turystycznych odbywają się normalnie wycieczki fakultatywne w różne rejony Turcji, ludzie zwiedzają, chodzą na zakupy, a nie siedzą zamknięci w resortach jak np w Egipcie. Więc porównywanie Turcji do Egiptu czy Tunezji to nieporozumienie.
    I oczywiście nie chodzi tylko o pieniądze i jakieś rzekome oszczędności, bo w Turcji jest olbrzymia i zróżnicowana baza hotelowa, są hotele stosunkowo tanie (ale w dobrym standardzie), ale są też luksusowe hotele w cenach niedostępnych dla przeciętnego Polaka, pośrodku hotele w przystępnych cenach i wysokim standardzie. Można oczywiście przepłacać za kiepski standard w Grecji czy na Wyspach Kanaryjskich (tu jeszcze dochodzi długi lot uciążliwy dla wielu dzieci) i tłoczyć się na publicznych plażach lub wypoczywać w zdecydowanie lepszych warunkach w Turcji.
    ps. przechadzających się po plażach Turków nigdy nie widziałam w szmatach, są to albo ratownicy albo obsługa hotelowa albo strażnicy w uniformach, cześć z nich to zwykli turyści w kąpielówkach i czy szortach.
  • engine8 03.01.18, 23:01
    "Jestem w Turcji prawie co rok (z dziećmi) i uważam się za osobę bardzo odpowiedzialną,"

Oksymoron?

Spokojnie mozna by tez powiedzic:
    "jezdze zwykle bardzo szybko ale staram sie nie przekraczac przepisow, czasami jade po paru drinkach (ale poziom promili ponizej dopuszczalengo.) Niestety jezdzc rozmawiam przez telefon (mam zestaw glosnomowiacy)
    Codzinnie przez 5 lat odwoze dzieci do szkoly i nie mialem ani jednego wypadku poniewaz jestem czlowiekiem odpwiedzialnym.
  • garwena 04.01.18, 08:19
    Swoje głupawe i chamskie teksty świadczą o tobie, nie zamierzam polemizować z trollem.
    Fakt jest taki, że moja rodzina zawsze wraca z Turcji cała, bezpieczna i zadowolona po super spędzonym urlopie. W tegoroczne lato też będziemy w Belek (i na Dominikanie), a tobie radzę się zająć sobą i swoimi planami wakacyjnymi.
    Interesuje mnie tylko jaki masz interes w wypisywaniu tych bredni o kraju, którego nie znasz i w którym nie bywasz.
  • Gość: Hania IP: *.centertel.pl 04.01.18, 11:27
    engine8 pasjami wypowiada sie na tym forum, ciekawa jestem, czy rownie aktywny jest „na innych kierunkach?” Oby jeszcze miał choćby minimalne pojęcie o czym pisze, ale nie...sam nie jeździ, nie zna miejsca, nie zna kraju i na dodatek wymyśla teorie nie trzymające się kupy. Po prostu odpuśćmy sobie tego pana.
  • engine8 04.01.18, 19:27
    No baj jak ni eskopmentowac kiedy ktos uwaz sie za odpowedzilanego postepujac nieodpowiedzialnie?
    Smiesza mnie do rozpuku komentarze typu
    "Fakt jest taki, że moja rodzina zawsze wraca z Turcji cała, bezpieczna i zadowolona po super spędzonym urlopie."

Oczywisce ze to dowodzi bezpieczenstwa no bo jakby nie wrocili to wtedy ta osoba byc moze mialaby pewnie jakies tam watpliwosci?
  • werkaem 05.01.18, 07:49
    A mnie smuci twoja tępota.
    Bo co twoim zdaniem dowodzi bezpieczeństwa??? Jeżeli od wielu lat żaden turysta nie został poszkodowany wypoczywając w tureckich kurortach to jaki jeszcze musisz mieć dowód, że jest tam bezpiecznie? Idąc twoim tokiem rozumowania to trzeba by nie wychodzić z domu (chociaż akurat w nim zdarza się najwięcej wypadków), nie jeździć samochodem, nie latać samolotem itd, bo przecież w końcu może nam się przydarzyć jakieś nieszczęście.
    Twoje śmieszne, durne i oderwane od rzeczywistości komentarze świadczą jedynie o twojej głupocie, bo do każdego rozsądnego człowieka trafiają racjonalne argumenty, ale ty wyraźnie kierujesz się swoim tępym uporem w klepaniu głupot, na dodatek na temat o którym masz zerowe pojęcie.
    Też jestem często w Turcji, bo to atrakcyjny i bezpieczny kraj na spędzenie urlopu. I wszystkim go polecam, bo za sensowne pieniądze można wypocząć w super warunkach.
  • engine8 05.01.18, 21:22
    Czy ja kogos osobiscie tutaj obrazam i od glupcow wyzywam?

No tak, sedno jednak w ostatnim zdaniu...
  • wtop.ek 05.01.18, 09:43
    o, to tak jak my, Karaiby zimą, Morze Śródziemne latem, w weekend majowy Izrael/Jordania, a jesienią szybki wypad na tydzień do Japonii
  • yoma 04.01.18, 17:34
    >szanse na zamach stanu [...] u nas są łagodnie mówiąc znikome. 

Oj tam, oj tam i rosną z każdym dniem :P

--
    PT Pisięta: niniejszy post nie stanowi zamachu na życie prezesa.
  • pi.asia 05.01.18, 07:35
    yoma napisała:

> >szanse na zamach stanu [...] u nas są łagodnie mówiąc znikome. 
    >
    > Oj tam, oj tam i rosną z każdym dniem :P

Yoma, ty żartownisiu ;)
  • agnieszka0033 04.01.18, 18:16
    Cande onura holiday village w Torba obok Bodrum ktoś był??? Możecie coś napisać o tym miejscu o hotelu . Dzieci mam w wieku 16 i 8 lat.
  • Gość: Xxxxxxx IP: *.internetunion.pl 04.01.18, 22:33
    Z tą Alanya - niektórzy lubią takie miejsca jak Słoneczny Brzeg czy Playa Americas bo jest co robić gdzie spacerować itd. Alanya ma super krajobrazy które mi się kojarzą z Sycylia i Kreta. Poza tym jest tam tak bardziej azjatycko czy "bliskowschodnio" niż w Turcji Egejskiej.
  • Gość: Xxxxxxx IP: *.internetunion.pl 04.01.18, 22:36
    Poza tym tam też są spokojniejsze miejsca np.hotel Floria z Tui jest na samym zachodnim koncu Kleopatry wiec jest spokojniej ale.centrum jest w zasięgu
  • pi.asia 05.01.18, 07:34
    Polecam Kemer! Piękna, nieduża miejscowość, niezbyt drogo. Ciekawostka - bardziej luksusowa część miasta ma plaże żwirowo-kamieniste, część skromniejsza - piaseczek. Mieszkaliśmy w Melissa Garden Club, naprawdę tanio, klimatyzacja i leżaki na plaży (hotelowej) były w cenie.
  • Gość: Hania IP: *.centertel.pl 05.01.18, 09:51
    Sprawdzaj hotele w ktorych sa pokoje rodzinne. To najtańsza w twoim wypadku opcja. Masz jedno dziecko małe, a drugie liczone już jako osoba dorosła. A może hotel Oz sui resort 5* od centrum Alany jakieś 17 km. W pobliżu duży bazar. Hotel na wzgórzu. Plaża 500 m od hotelu ( dowóz bezpłatny dla leniwych), prywatna z bezpłatnym serwisem i barem w ramach All. Dużo animacji dla dzieci, spory basen, zjeżdżalnie. Hotel ma nieco ponad rok. Luksusowy z pięknymi pokojami rodzinnymi ( dwa pokoje) Nowy hotel stosunkowo niedrogi, ma rewelacyjne opinie. Organizator Wezyr.
  • agnieszka0033 05.01.18, 16:16
    Proszę o opinię pod moim hotelem???? Bo już wybrałam .....?
  • silw 09.01.18, 23:41
    Też się zastanawiam nad Turcją w tym roku....
  • wierzba-13 16.01.18, 19:14
    Turcja. Ja co roku tam jeżdżę z dziećmi . Jest bezpiecznie dla turystów. W zeszłym roku byliśmy w hotelu Sural Resort w Side/Colakli. Super hotel dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Piękna ogromna zielona przestrzeń wokół hotelu. Prywatna plaża. Piaszczysta plaża, z płytkim brzegiem. Tylko w tej części jest piasek. Blisko hotelu uwielbiany przeze mnie bazary.Dla rodzin 4os fajny rodzinny pokój, czyli cześć rodziców oddzielona drzwiami. Polecam. Organizatorem wyjazdu było Tui.
  • metintour 29.01.18, 17:55
    Mieszkam w Turcji od 10lat i czuję się tu bardziej bezpiecznie jak w Polsce. Nikt nie kradnie torebek ani samochodów, szanuje się kobiety i baaardzo kocha się dzieci. W hotelu zawsze spotkacie się z wielką życzliwością personelu bo Turcy to bardzo pomocny i otwarty naród.

Co do hoteli to chyba kraj z największą bazą hotelową pod kątem rodzin z dziećmi. No i zawsze bardzo dobre ceny za wysoki standard hotelu w porównaniu z Grecją czy Hiszpanią, które ostatnio są popularne.

Wszystkie kurorty są unikatowe i urokliwe ale chyba najchętniej cenimy spacery w pięknych sceneriach zabytków i promenady Alanyi, Side, Bodrum czy Marmaris.

Waluta się wyrównała i 1 PLN = 1 lira turecka więc ceny jak w Polsce
    leci się zaledwie 2,5-3h

Jeśli macie szczegółowe pytania to zapraszam na stronę naszego biura podróży bo na forum zaglądamy od czasu do czasu a prowadząc biuro na maila odpowiadamy szybko a na firmowym czacie jesteśmy cały czas dostępni

Polskie biuro podróży w Turcji

lub jeśli wolicie kontaktować się przez facebook tu znajdziecie całą skarbnice wiedzy od turystów którzy już w Turcji byli wraz ze zdjęciami hoteli i opiniami:
    www.facebook.com/groups/turcjawycieczkiatrakcje/?ref=bookmarks
  • Gość: Viola-PachoTour IP: *.ztomy.com 18.02.18, 22:06
    Turcję bardzo demonizują media. Bezpiecznie jest tak jak i wszędzie. Mieszkam tu od paru lat.(Alanya - rejon Tureckiej Riwiery) Pracuję, wychodzę z domu, przesiaduję w restauracjach na głównych ulicach, spotykam się z przyjaciółmi, spaceruję i niczego się nie obawiam. Jestem tu polskim pilotem wycieczek, więc spokojnie wyruszam z moimi turystami w trasę. Bez żadnych obaw.
    MSZ wydaje ostrzeżenia - to oczywiście jest normalne. Ostrzeżenia dotyczą raczej "zachowaj czujność" niż"Uważaj nie jedź tam" . Na Tureckiej Riwierze przebywa rocznie miliony ludzi.
    Czy można wyjeżdżać poza Kurort? Rezydenci w hotelach (niektórzy) przestrzegają, aby nawet nie wychodzić z hotelu, bo po wyjściu z hotelu nie działają żadne ubezpieczenia itp. (To nie jest żart, tak naprawdę niektórzy straszą turystów). A przesłanie jest takie, że jak już to kupcie wycieczki u nas (bo są "bezpiecznie"), a nie u lokalnych biur podróży .
    Jak wspomniałam wyżej, jestem polskim pilotem na wycieczkach i wyjeżdżam z turystami poza kurort, bo Kapadocja, Pamukkale, czy też np. Demre i zatopine miasto Kekova są w inych częściach Turcji.

Jeżeli ktoś z Państwa ma jakieś konkretnie pytania proszę skontaktować się ze mną przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej www.pachotour.com.pl , mieszkając tu, na bieżąco wiem co się dzieje.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wakacji
    ViolaPachoTour
  • kamilaszu2 19.02.18, 17:22
    a jak wygląda okolica jeśli chodzi o hotel sural resort.Ja wybrałam hotel który znajduje sie bardzo blisko.interesuje mnie czy są jakieś sklepy,bazar
  • metintour 19.02.18, 17:37
    W okolicach hoteli w Side jest mnóstwo sklepików i mini bazarów zlokalizowanych co jakiś czas wzdłuż głównych ulic. Okolica bardzo spokojna. Większe skupisko sklepów na samej starówce w Side (ale tam ceny czesto są wyższe), a w poniedziałki i czwartki jest wielki bazar w Manavgat. Można dojechać dolmuszem miejskim.

Zapraszam tez na wycieczki z odbiorem z hotelu Sural wycieczki lokalne z Side
  • Gość: PACHO TOUR IP: *.187.48.239.dynamic.ttnet.com.tr 20.02.18, 14:40
    Przy każdym z hoteli w Side (i nie tylko) znajdują się sklepy, bazary.
    Jeżeli nic interesującego Pani tam nie znajdzie, to możemy zorganizować dla Pani bezpłatny serwis, który zawiezie Panią/Państwa w miejsca, gdzie można dokonać interesujących zakupów .

Proszę o kontakt przez formularz kontaktowy, który znajdzie Pani na naszej stronie

www.pachotour.com/pl/Tours/RegionList/Side

Pozdrawiam
  • Gość: Angelika IP: *.play-internet.pl 23.02.18, 09:25
    Powiem tak nie każdemu może się tam spodobać. Ja akurat lubię takie klimaty. Pogoda miałam bardzo dobrą, hotele nie są jakimiś obskurnymi, wyposażone bardzo dobrze. wycieczkę wykupowałam z biura podróży, bo chciałam lecieć czarterem enter air. Co do widoków też piękne, nie jest tak drogo tam mocno. Moim zdaniem warto jechać.
  • jolaa71 01.03.18, 08:06
    Też jadę pierwszy raz z dzieckiem, ale z tego co czytam i słyszę od znajomych jest OKI i są bardzo fajne hotele! :)
  • Gość: Viola-PachoTour IP: *.186.0.229.static.ttnet.com.tr 01.03.18, 18:51
    Tak. Jest OKI, oferty w hotelach są dostosowane dla każdego. I dla dzieci (z bogatymi animacjami) i dla tych, którzy pragną spokoju.
    A z nami zapraszam na wycieczki fakultatywne, które są o połowę tańsze od tych oferowanych przez rezydentów w hotelach.
    Jestem polskim pilotem. Więc wycieczki ze mną są po polsku.
    Rezerwacja online www.pachotour.com
  • wolfu5 01.03.18, 21:08
    Hotel xanadu island Bodrum 21.06.czy ktoś leci ?
  • lenakemal.com 13.03.18, 12:31
    Mieszkam w Turcji ponad 20 lat i przez te wszystkie lata mogę powiedzieć jedno - bezpieczeństwo dla Turków jest bardzo ważne i nie chodzi tu tylko o biznes turystyczny, a również o ich ludność, rodziny oraz najbliższych. Obecnie również wielu turystów wypoczywa na Riwierze Tureckiej. Powiem wam więcej...
    Mój mąż pochodzi z miejscowości Hatay, które znajduje sie prawie na granicy Syryjskiej i cała jego rodzina pochodzi z tego rejonu. Codziennie mamy kontakt ze sobą i nie ma żadnej nadzwyczajnej sytuacji oraz działań, które by stanowiły zagrożenie dla miejscowej ludności, a życie w Hatay, jak i w całej Turcji, toczy się tak jak zawsze, bez zmian, bez paniki, bez jakieś histerii.
    Niestety, żyjemy w czasach takich, że wszędzie gdzie się nie wyruszy (Europa, Egipt, Tunezja, Izrael....) istnieje ryzyko i nigdzie nie jest do końca bezpiecznie, ale to nie powód zamykać się w domu, bo nawet we własnym domu może się coś przydarzyć.
    Trzeba żyć, korzystać z życia i myśleć tylko w pozytywny sposób! Nie należy się bać i wpadać w fobię!
    WSZYSTKIM W TYM ROKU ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWYCH I UDANYCH WAKACJI W KRAJU, KTÓRY WYBRALIŚCIE, I POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE!!!
    POZDRAWIAM GORĄCO Z PIĘKNEJ TURCJI !!!

Więcej informacji na naszej grupy - forum na FB (ponad 20.000 czlonków) TURCJA WAKACJE - www.facebook.com/groups/turcja2016
    OPINIE O HOTELACH, WYCIECZKACH, WALUCIE, ZAKUPACH I NIE TYLKO Z PIERWSZEJ RĘKI OD OSÓB, KTÓRE JUŻ BYŁY W TURCJI
    _ _ _
    Wycieczki fakultatywne w Turcji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.