Dodaj do ulubionych

Efez fakultet Itaka?

11.08.19, 13:37
czy ktoś był na wycieczce fakultatywnej w Efezie organizowanej przez Itakę - jak wrazenia?. Będę w Gumuldur Cactus Club Paradise i stamtąd pewnie mniej możliwości niż bezpośrednio z Kusadasi - czy polskojęzyczny przewodnik wchodzi w grę jedynie z Itaki, czy może w tej małej miejscowosci inne oddziały polskich biur podróży organizują coś konkurencyjnego?
Edytor zaawansowany
 • garwena 11.08.19, 16:35
  Wróciłam w ostatni wtorek z Gumuldur (nie z Itaką), byliśmy w Efezie z lokalnego biura Metintour. Wycieczka oczywiście z polskim przewodnikiem, dobrze zorganizowana, nie mieliśmy żadnych uwag. Możesz na ich stronie internetowej sprawdzić ofertę i dopytać o swój hotel.
 • wojtkrass 11.08.19, 20:54
  oj - piękne dzięki Garwena - a jak wrażenia z samej miejscowości Gumuldur - jest jakaś promenada, gdzie można się wieczorem przejść?
 • wojtkrass 11.08.19, 21:23
  ps. Garwena - czy w Gumuldur wejście do morza jest mocno kamieniste, tak, że trzeba mieć obuwie?
 • garwena 12.08.19, 09:21
  Gumuldur to mała mieścina (niektórzy powiedzieliby, że totalna dziura), wiec trudno mówić o promenadzie. Można oczywiście spacerować wzdłuż plaży, która ciągnie się kilometrami, ale nie wiem czy to akurat dobry pomysł na wieczorne spacery. Ja szłam kilka kilometrów plażą, ale w dzień (w prawo stojąc twarzą do morza).
  Po południu, wieczorem otwierane są stragany na niedużym miejscowym bazarze (dla turystów), jest kilka sklepów i tyle.
  Plaża jest piaszczysta, więc buty do wody nie są potrzebne, generalnie plaża jest ładna i szeroka, w niektórych miejscach się zwęża.
 • wojtkrass 12.08.19, 10:09
  ok ślicznie dzięki Garvena, ja będę w hotelu Club Cactus Paradise i ludzie pisali 2 lata temu, że przy tym hotelu są kamienie przy wejściu do morza, dlatego pytałem, ale bardzo dzieki jeszcze raz za odpowiedź, nie wiem czy to potwierdasz, ale podobno właśnie idąc w prawo plażą można gdzieś tam zobaczyć żółwie wodne
 • garwena 12.08.19, 17:17
  Osobiście nie widziałam żółwi wodnych, ale też ich nie wypatrywałam, za to sporo psów i kotów spotkałam :). Ale spacer ciekawy, okolica zupełnie inna niż duże kurorty turystyczne nastawione na komercję, można przy okazji podejrzeć życie zwykłych Turków z prowincji.
  Jeżeli masz informację, że wejście do wody przy twoim hotelu jest kamieniste, to tego nie kwestionuję, nie wchodziłam do wody w każdym miejscu plaży.
 • wojtkrass 12.08.19, 20:50
  bardzo dzięki Garwena, fajnie, że mówisz o tym spacerze, w trakcie którego można zobaczyć tamtejszych ludzi, super informacja

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka