Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Side w czerwcu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy moge prosic o info nt. Side - jakie ceny za jedzenie -czy lepiej wziąć
    ALIncl. czy HB - czy lepiej jest w miescie? JAk duze jest ta miejscowość i
    jaka pogoda w czerwcu? Do zwiedzania za gorąco czy w sam raz? Jakie wycieczki
    fakultatywne z Side i po ile? Prosze o kazdą informacje, bo to mój pierwszy
    wyjazd (14 dni) do Turcji i jestem zielona, a chce sie troche przygotowac:)
    Czy są jakies polecane sprawdzone knajpki - restauracje? Jaka plaza? Jakie
    atrakcje oprócz teatru i świątyni Apollina?
    Dzieki za kazde info
    nisia94@wp.pl
    • Gość: aiwlyS IP: *.zprae.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.06, 10:59
      Hey - ja tez sie wybieram z kumpela w czerwcu do Turcji ale jestem chyba bardziej zielona niz Ty - nie mam pojecia o niczym Tureckim :) Wiec moze jesli wiesz wiecej ode mnie to daj jakies info :) I powiedz ktorego mniej wiecej sie tam wybierasz ? My kolo 10 czerwca :) Kumpela mi powiedziala ze byla w maju i bylo 25 st. wiec czerwiec to jzu prawie sezon - o pogode mamy sie nie martwic :)
      • Gość: s IP: *.chello.pl 22.01.06, 12:47
        Witam.Ja byłem w Side w czerwcu,ale strasznie dawno-2000 rok.Pogoda była
        dobra,morze ciepłe,plaże są takie sobie(ciemny,drobny piasek-dobrze się po nim
        spaceruje).Nie wiem z jakim jedziesz biurem i jakie tam mają hotele.Wycieczki są
        do Pammukale,Kapadocji. Ja byłem też w Perge,Aspendos,Antalya'i-wycieczka z
        biura na mieście(chyba z 3 razy tańsza niż z hotelu).Jedzenie i picie jest w
        Turcji tanie,ale dopłaty do all też niezbyt wysokie.W Side miałem hb,za drugim
        razem w Alanya all.Lepiej chyba wziąć all,ale zobacz co dokładnie oferuje
        konkretny hotel.
        Ogólnie Turcja jest fajna i przynajmniej raz tam się jeszcze wybiorę.
        Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
    • Gość: dominique24 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.06, 11:27
      zgadzam się z opinią powyżej.Skoro jedziesz na dwa tygodnie,to koniecznie
      Kapadocja i Pammukale,polecam też Jeep Safari i Raffting.Oczywiście nie kupuj
      tego u rezydenta,tylko w biurach na miescie.Jest ich kilka i wszystkie mają
      podobne ceny.Co do wyżywienia to ja miałam all i byłam bardzo
      zadowolona,wiem,ze przy hb często nie można wnosic swojego jedzenia czy picia
      do hotelu,więc po co się denerwować.Poza tym niektóre hotele wymagają,aby
      napoje kupować w ich barze (3,4 razy drożej niż na miescie.Ja byłam w Verano i
      było cudownie pod kazdym względem.Pozdrawiam i życzę niezapomnianych wrażeń.
    • Byłam w Side 3 lata temu i mam bardzo miłe wspomnienia. Wykupiłam jedynie
      śniadania i uważam, że to był błąd. Codziennie musiałam szukać restauracji, by
      się pożywić. To za każdym razem oznaczało napiwek dla kelnera i odganianie się
      od jego zalotów (dlatego codziennie musiałam zmieniać restaurację). Ponieważ
      byłam z dzieckiem najczęściej lądowaliśmy w pizzerni.
      • Gość: nisia94 IP: *.tvteletronik.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 07:51
        A ile kosztują przykładowe dania w restauracji? Co tam serwują dorego?
    • Do Side trafiliśmy trochę przez przypadek, bo w biurze pokazywano nam do wyboru
      hotele w Alanii. ALE absolutnie nie żałujemy. Side to niewielkie, spokojne
      miasteczko. Ma starożytny teatr i ciekawe ruiny do obejrzenia (nie tylko
      Świątynię Apollina). Oczywiście toczy się w nim także intensywne życie nocne.
      Przy głównej jest mnóstwo sklepów, a na jej końcu - port. My się tam nie
      nudziliśmy, ale byliśmy tam tylko przez 7 dni. Podobnie jak poprzednicy polecam
      Ci wycieczki fakultatywne. Jest też takie miejsce, gdzie możesz wybrać się
      dolmuszem - bez wykupywania wycieczki. To wodospad w Manawgacie - niedaleko
      Side. Nawet sama podróż dolmuszem dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń
      (spokojnie - to będą pozytywne wrażenia)! W Manawgacie znajdziesz też wspaniały
      bazar.
      Co do knajpek, to my na chybił trafił poszliśmy do jednej na obiad w dniu
      wyjazdu. Bez problemu. Jedzonko było smaczne, miła obsługa - tylko nie nalezy
      się za bardzo skupiać na obrusach niepierwszej świeżości z wypalonymi dziurami
      po papierosach. Oni tam tak po prostu mają.
      Cóż jeszcze... Jedziesz w czerwcu, więc upałów nie będzie. Gdybyś jednak
      chciała napić się czegoś orzeźwiającego (a miejscowego), polecam AYRAN. To taki
      słonawy jogurt. Można go kupić w sklepach spożywczych, pakują go jak maślankę -
      w plastikowe butelki. Naprawdę pychotka, mimo wstępnego zaskoczenia innym
      smakiem.

--

kto nie wierzy, niech posłucha kociego mruczenia!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.