Dodaj do ulubionych

York i kot?

IP: *.pila.vectranet.pl 27.08.11, 11:47
Mamy Yorka a dzieci straszne chcą mieć również kotka.
Ktoś ma może taki zestaw w domu?
Nie wiem jak York będzie reagował

--
Praca w domu:
www.arton-media.com/pp
Edytor zaawansowany
  • 27.08.11, 22:02
    to chyba mało istotne czy york, czy jamnik...
    a jak Twój pies reaguje na inne zwierzęta na ulicy? w parku? na spacerze? jeśli jest przyjazny, jest szansa, że przyjaźnie przyjmie kota..
    jeśli szczeka na inne psy, to nowy lokator może nie być mile widziany..

wg mnie weź psa i pojedź z nim do kogoś kto ma kota, czy do schroniska i sprawdź to..
    nikt na forum nie zagwarantuje Ci tego, jak zareaguje Twój pies..
  • Gość: EWA C IP: *.dynamic.mm.pl 21.08.17, 14:34
    Czy York i kot do dobra para?, no nie koniecznie. Mogą być porządne problemy, York jak sobie postanowi nie polubić kota to nie ma siły, aby mu ustąpił. York ma silną więż i z opiekunem i terenem na którym jest. Obecność kota nie musi mu odpowiadać intruz czyli kot może dostawać ciężkie baty od YORKA. Kot też nie zawsze ustępuje, więc może być bardzo trudno ich pogodzić. York mimo sprytu i zwinności może zostać podrapany dotkliwie przez kota a nawet może zostać oślepiony. Znam takie przypadki. Uważam, że jedno maleństwo w domu wystarczy i jemu należy poświęcić czas i uwagę jak chcemy mieć mądrego, oddanego przyjaciela. Uwaga!! York nie jest rasą polecaną dla małych dzieci. Nie lubi ciągania, szczypania, targania, tłamszenia MOŻE ZŁAPAĆ ZĄBKAMI DOTKLIWIE NIE ZE SWOJEJ WINY. PSA KTÓREMU DOKUCZANO, (nie ważne kto ) I KTÓRY UGRYZŁ - NIE WOLNO KARAĆ.
    ZA OBRONĘ SIEBIE PSIAK NIGDY NIE POWINIEN PONIEŚĆ KARY , TO MY JESTEŚMY OD PILNOWANIA CZY, NIE JEST ON PROWOKOWANY DO OBRONY. YORK to wspaniała mądra rasa można go wszystkiego nauczyć ( przerobiłam ten temat), ale wymaga to czasu, cierpliwości i tolerancji. Yorki lubią się uczyć i nauka idzie im bardzo szybko, tylko trzeba wiedzieć jak je uczyć. Powodzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.