Dodaj do ulubionych

Adopcja z Polski za granice????

IP: *.b-ras1.lmk.limerick.eircom.net 15.09.06, 19:37
Moze ktos sie orientuje w tej materii?
Chodzi mi o to, ze jakis czas temu (2004 rok) Agnieszka ze Szwecji pisala, ze tam brakuje bezdomnych
psow ( i bardzo dobrze!!!), i ze jest pelno chetnych do adopcji zPolski, a ona moze w tym pomoc.
Napisalam do niej maila na adres psyadopcja@yahoo.com ale milczy.
Bo to jest dobra mysl, nasze schroniska pekaja w szwach a tam nie brakuje chetnych.
Dlaczego polskie schroniska o tym nie mysla? Czyzby bylo pelno biurokratycznych przeszkod? Nie
myslalabym tylko o Szwecji, ale tez o innych krajach.
Oswieccie mnie dlaczego tak sie nie probuje robic?
Edytor zaawansowany
  • fundacja_canis_et_felis 15.09.06, 21:49
    Tyle, że do Szwecji chcą adoptować psy nie starsze niż 5-6 lat (ze względu na
    wysokie ubezpieczenie, poza tym wymagania dotyczące wywozu są dość surowe.

A inne kraje...cóż...myślę,że jeśli do polskich schronisk zgłaszają się
    organizacje zajmujące się adopcjami, mające jakieś "referencje" i jasne zasady
    współpracy, to są raczej dobrze przyjmowane.
  • Gość: aga IP: 83.71.99.* 16.09.06, 21:14
    Glowny cel mojego pytania byl taki ze post Agnieszki z 2004 roku dal mi do myslenia, i zaczelam sie
    zastanawiac dlaczego polskie schroniska nie szukaja "zbytu" za granica.

Czy np Bozena Wahl (przyklad pierwszy z brzegu) czy kazde inne schronisko panstwowe czy prywatne,
    W OGOLE robi cos zeby wyslac troche zwierzat do lepszego swiata, bo jezeli oni nic nie robia zeby
    wyjsc poza granice Polski, to trudno zeby cokolwiek drgnelo w tej materii.
    A jezeli cos robia, to z jakim skutkiem? Ile zwierzatek wyjezdza za granice?

Piszesz, ze wymagania dotyczace wywozu sa dosc surowe. Co to znaczy? Kazde panstwo ma
    indywidualne prawa, czy jest jedno unijne? Moze ktos moze podac pomocne linki?

Wysokie ubezpieczenie - jak wysokie?

Nawet mi nie przyszlo do glowy, ze do polskich schronisk zglaszaja sie jakies organizacje zagraniczne
    (tzn tak same od siebie). Myslalam, ze to polskie schroniska musza sie same "reklamowac" i prosic o
    wspolprace.

Jezeli ktos jest w temacie, chetnie dowiem sie czegos wiecej na ten temat i podyskutuje, bo znam
    angielski i szwedzki, wiec moglabym ewentualnie pomoc.
  • fundacja_canis_et_felis 16.09.06, 23:14
  • fundacja_canis_et_felis 16.09.06, 23:16
    fundacja_canis_et_felis napisała:

> www.wetgiw.gov.pl/

wejdź do działu "Przemieszczanie zwierząt towarzyszących".
    O wysokim ubezpieczeniu pisały mi osoby mieszkające w Szwecji (przepisy takie
    same, jak w Norwegii), tłumacząc, dlaczego adoptowany pies musi mieć do 5-6 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka