Dodaj do ulubionych

Rottweiler Mauro, świetny opiekun i obrońca szuka

25.03.07, 22:02
Mauro jest psem w wieku około 3 lat. Pies był tak opłakanym stanie, że przewracał się na spacerze. Wychudzony, zabiedzony nie miał siły chodzić! Został w trybie natychmiastowym umieszczony w domu tymczasowym i udzielono mu pomocy weterynaryjnej.
Na początku pobytu pies nie pozwalał się dotykać, patrzył na każdego człowieka jak na oprawcę. Zapewne powodem tego było wcześniejsze katowanie psa, na co wskazują blizny, m.in. na głowie psa.
Okazało się, że pies lubi pieszczoty (o które sam prosi), jest czysty, a szczotkowanie jest dla niego przyjemnością i nagrodą.
Niestety to nie koniec problemów zdrowotnych Maura. Wyleczono chorą łapę (nie leczony stan zapalny). Nadal pozostaje ustalenie, dlaczego pies ma problemy z jedzeniem, brak apetytu oraz dlaczego zaplatają mu się tylnie nogi. Na pewno jedną z przyczyn jest zanik mięśni, który stwierdzono u Mauro, nie tylko na nogach, ale również na głowie. W chwili obecnej Mauro dostaje dość drogi specyfik na przyrost mięśni o nazwie HMB, który ma ułatwić chodzenie.
Po miesiącu pobytu w domu tymczasowym okazało się, że jest to piękny pies o mocnym charakterze, nieprzeciętnie inteligentny i odważny. Lubi się uczyć i sprawia mu to radość. Nauczył się podstawowych komend, na spacerze ładnie chodzi na smyczy. Nie zwraca uwagi na inne psy, jak również przechodzących ludzi. Spuszczony ze smyczy cały czas stara się iść blisko opiekuna, jak odejdzie szybko wraca do nogi na komendę. Uwielbia się bawić.
Mauro ma niesamowity instynkt pilnowania domu, mieszkania oraz terenu, na którym przebywa. Zalicza się do rottków, które szczekaniem ogłaszają, że ten dom jest pod jego nadzorem. Jest nieufny w stosunku do osób, których nie zna. Nie lubi, kiedy obce osoby usiłują go pogłaskać. W związku z powyższym wskazany jest dla niego dom bez dzieci. Szybko przywiązał się do opiekunów, u których jest na domu tymczasowym i darzy ich pełnym zaufaniem oraz przywiązaniem i stara się ich chronić.
Szukamy dla Mauro domu, w którym będzie kochany i doświadczony przyszły opiekun lub opiekunka znajdzie czas, aby kontynuować jego szkolenie.
Szkolenie pozwoli stworzyć z tego psa wspaniałego obrońcę i psa towarzyszącego.

Mauro ma wszczepionego czipa, aktualną książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.


Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 602 159 915 lub 501 094 320 albo
mail: apaw@malopolska.mw.gov.pl
lub ksera@tlen.pl


Edytor zaawansowany
  • gucho 24.04.07, 11:32
    I czeka psina na swoją szansę ....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka