Dodaj do ulubionych

Plankton się błąka, czyli SLD szuka kandydata

11.08.10, 10:45
Nie ma jak to kolejny artykuł z d... wzięty.
Redaktor nie ma pojęcia o tym jakie poparcie ma T.Lewandowski wewnątrz poznańskiego SLD (a ma on zdecydowane poparcie w każdym głosowaniu dotyczącym jego osoby, redaktor i jego "informator" nie może chyba się przyzwyczaić do demokracji).
Jak Redaktor już tak analizuje poznańskie SLD to dziwnym trafem ominął postać K.Łybackiej (o tym dlaczego pewnie to ominął będzie na końcu) - dlaczego nie chce wystartować i w 1 linii walczyć z Grobelnym (któremu zrobiłoby się pewnie gorąco na samą myśl o takim kontrkandydacie)?. Pan Redaktor pewnie nie wie... odpowiem - po prostu się jej nie chce + w swoim gabinecie super się bawi patrząc jak młodzi mają problem; a problem mają m.in. przez jej wieloletnią politykę wycinania każdego który mógł jej zagrozić na stanowisku przewodniczącej SLD; T.Lewandowski jest pierwszym młodym któremu udało się z nią zwyciężyć w demokratycznych wewnętrznych wyborach.

Redaktor mógłby swoje dywagacje opierać na lepszych informatorach, a nie na tych z IX piętra na Piekarach...
Edytor zaawansowany
  • pawelpiwowarczyk 11.08.10, 12:16
    Dlaczego traktuje się nas - mieszkańców tego miast jak idiotów? Człowiek jest
    troszkę bardzie skomplikowany, niż kura.
    Ja, "elektorat negatywny grobelnego", ani myślę głosować na kandydata SLD.
    i g...o mnie obchodzą rozgrywki w łonie tej lub innej partii.

Redaktorkowi nie przyjdzie do głowy, że ludzie mogą oczekiwać od kandydata na
    prezydenta, odpowiadającej im wizji zarządzania miastem, a nie patrzeć na plakietki?
    Próbuje się nam wtłoczyć w łepetyny, że mamy głosować na znaczek wpięty w klapę
    marynarki zamiast na wartość jaką reprezentuje sobą człowiek. To takie proste.
    Kultura obrazkowa, psia mać.

Przeraża mnie to, bo widzę, że coraz więcej idiotów atakuje mnie zewsząd.

Cały czas liczę, że "my - poznaniacy" będziemy mieli na kogo głosować.
    Inaczej pewnie znów przyjdzie oddać głos nieważny.
  • poz_ytywny 11.08.10, 15:48
    SLD? A kto rządził z Grobelnym pierwsze 8 lat? Tylko partie w
    głowie. Ale partie nie mają innego programu. Wszystkie chcą dla
    miasta to samo. Siedzieć.
  • Gość: Tomasz Lewandowski IP: 217.96.0.* 11.08.10, 16:41
    Szanowny Panie Redaktorze,
    niezwykle cenię sobie Pana teksty i identyfikuje się w pełni z głoszonym przez
    Pana zdaniem o konieczności zastąpienia Ryszarda Grobelnego inną osobą.
    Poznań zarządzany jest jak firma, w której jedynym miernikiem sukcesu jest zysk.
    Podejście to widać niemalże we wszystkich dziedzinach życia –od kultury
    zaczynając, przez oświatę a na gospodarce komunalnej kończąc. Ten sposób
    zarządzania miastem jest petryfikowany przez grupę, która od kilkunastu lat
    rządzi Poznaniem i tworzy z Grobelnym Dwór podejmujący najważniejsze decyzje.
    W swoim komentarzu daje Pan prostą receptę na zwycięstwo samorządowe w Poznaniu
    –Lewandowski ogłasza się kandydatem na Prezydenta, skupia wokół siebie
    stowarzyszenia i organizacje przeciwne Grobelnemu i jak pokazuje przykład
    Grzegorza Napieralskiego wygrywa wybory.
    Pragnę zapewnić Pana, że gdybym przez swój start chciał osiągnąć osobisty sukces
    polityczny polegający na zwiększeniu swojej rozpoznawalności czy osiągnięciu
    wyniku na miarę wyniku Grzegorza Napieralskiego (w Poznaniu było ty 10,5 %) to
    zapewne poszedłbym za Pana radą… Mam 32 lata (choć jak mawiają kobiety na tyle
    nie wyglądam i zdecydowanie lewicowe poglądy –w konserwatywnym Poznaniu nie
    mógłbym zapewne liczyć na poparcie wyższe niż to którym Poznaniacy obdarzyli
    Grzegorza Napieralskiego.
    Właśnie z tego powodu, że podobnie jak Panu, zależy mi na zmianie na stanowisku
    Prezydenta Poznaniu nie zdecydowałem się kandydować na ten urząd i podjąłem
    starania skierowane na przekonanie do kandydowania osoby zdolnej pociągnąć za
    sobą szersze niż zaplecze poznańskiej lewicy środowiska. Jestem przekonany, że
    Sojusz taką kandydaturę w najbliższych wyborach zgłosi. Pragnę nadto uspokoić
    Pana, że nie będzie to „nikomu nie znany” Waldemar Witkowski.
    Rozumiem, że Pana komentarz powstał w gorących pomieszczeniach GW z dala od
    jezior, rzek i mórz –polecam więc Panu kilka dni urlopu nad jednym z ww. cieków
    wodnych –zauważy Pan wtedy właściwości planktonu, które nie pozwolą nigdy używać
    takiego porównania do SLD…
    Otóż plankton zawsze płynie z prądem i z wiatrem –mając na względzie boje
    poznańskiego SLD z podwyżkami cen wody, biletów MPK, czynszów czy wielokrotne
    ujawnianie nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i jednostkach miejskich (np. przy
    budowie stadionu miejskiego, pustostanów w ZKZL, nieprawidłowości przy
    przetargach) mam nadzieje że nigdy Pan takiego porównania nie użyje. Tego wymaga
    rzetelność dziennikarska.
    Życząc Panu powodzenia w pisaniu teksów obnażających ułomność rządów Ryszarda
    Grobelnego i Platformy Obywatelskiej w Poznaniu, pozostaje w szacunku
    Tomasz Lewandowski
    Przewodniczący SLD w Poznaniu, radny RM Poznania

• szuszwol 11.08.10, 15:02
    To doświadczony samorządowiec, uczciwy i z pomysłami. Poza tym świetnie
    robiłoby mu się kampanię na zasadzie kontrastu z aferzystą Grobelnym, przez
    którego odszedł z samorządu. Mam nadzieję, że SLD głupie nie jest i wystawi
    kogoś spoza partii, kogoś kto dobrze się kojarzy. PIS, Grobelny i PO to trzy
    nieszczęścia jakie mogą spaść na Poznań.
  • poz_ytywny 11.08.10, 15:47
    Tej?! Dwa pytania. A Po i Grobelny to są osobno? Zawsze byli to
    samo. A May to nie miał działeczki na Morasku?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka