• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Wrastający paznokieć u nogi - NFZ czy prywatnie?

• 10.08.11, 10:52
    Witam,

Źle przyciąłem paznokieć przy dużym palcu u nogi i się wrasta... Czy możecie polecić jakąś dobrą poradnię NFZ bez terminów "2 letnich" lub prywatną żeby mi pomogli i naprawili to co zepsułem?
    Jeśli ktoś z Was miał podobny problem to proszę o pomoc. Ile kosztuje ewentualnie zabieg usunięcia/naprawy?

Pozdrawiam
    Zybi
    Edytor zaawansowany
    • Gość: arecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 11:12
      Witaj,

u dzieciaka robiłem na NFZ w przychodni chirurgicznej na Kórnickiej. Ale szczerze to był błąd, teraz wiem, że trzeba było iść do kosmetyczki.
      Młody miał dwa razy przez chirurga zrywany paznokieć i nawracało a na końcu u kosmetyczki i teraz jest OK. Nie wypada reklamować prywatnego gabinetu na forum, ale poszukaj w googlach informacji o klamrach na wrastające paznokcie i tam szukaj pomocy - warto.

Arek
    • 10.08.11, 11:19
      Poradnia na Marysieńki. Trzeba mieć skierowanie od rodzinnego. Paznokciami zajmuje się tam asystentka chirurga. Robi to dobrze i skutecznie. Leczenie trwa parę miesięcy, ale nie zrywa paznokcia, jedynie go właściwie formuje, więc nie powstaje uszczerbek estetyczny.

--
      Homo est creator dei
    • 10.08.11, 11:57
      Dziękuje za odpowiedź,

A jakie są koszty i jak się po zabiegu rehabilituje? Czyu smaruje się paznokieć czy nosi jakieś opaski czy inne kliny zakładają?
      • 10.08.11, 12:17
        zybi56 napisała:
        [...]
        > A jakie są koszty i jak się po zabiegu rehabilituje?
        [...]

Na Marysieńki nie ma kosztów (NFZ). Miejsce zapalne trzeba dezynfekować i smarować maścią z antybiotykiem. Pod paznokieć podkłada się nitkę zwiniętą z gazy.

--
        Homo est creator dei
    • Gość: Marianna IP: 193.59.41.* 28.04.13, 22:24
      Namocz nogę w ciepłej wodzie i jak paznokieć zmięknie to małe kawałeczki ligniny lub waty podpychaj pod paznokieć /może być pilniczkiem/. Paznokieć się podniesie i nie będzie bolał przemywaj rywanolem i smaruj maścią oxykortem. Wiedząc to, to już masz paznokieć wyleczony.pozdrawiam cieplutko. Marianna
      • Gość: krzys IP: *.net4me.pl 12.10.14, 21:32
        Mi nie raz wrastał się paznokieć i zawsze robie tak samo, rano i wieczorem poprostu go przemywam 2, 3 razy wodą utlenioną (paznokieć zrobi się taki miękki) i powoli wszystko się goi bez większego problemu i latania gdziekolwiek.
    • 29.04.13, 13:16
      WLOZ CIASNE BUTY, POGRAJ 2H W PILKE I SAM ZEJDZIE :p
      • Gość: zenek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.13, 19:22
        Ty chyba nosisz ciasną czapeczkę...
        • Gość: rybik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.14, 01:21
          temat odświeżę, ponieważ postawiono tu dobre pytanie. ja robiłem i państwowo i prywatnie. Na początku moich problemów z wrastaniem zapisałem się do chirurga, który zaproponował mi podleczenie stanu zapalnego a potem wycięcie. Nie znałem innych rozwiązań, więc sie na to zdecydowałem. I to był ogromny błąd, to ile bólu i czasu mnie to kosztowało! szkoda gadać! beznadziejne były efekty wycinania. Potem oczywiście wszystko zaczęło się od nowa, jak tylko palec się wygoił. Potem zacząłem szukać innych metod w akcie desperacji, nie chciałem iść znowu do chirurga. znalazłem gabinet libramax w warszawie, który proponował nową metodę leczenia tego schorzenia. Zapisałem się na zabieg, oni tam wyprowadzają wrośnięte paznokcie tzw kostką arkady. Efekt po zabiegu jest rewelacyjny, powinni tym urządzeniem zastąpić wszystkie chirurgiczne wycięcia. polecam jeżeli ktoś ma podobny problem jak ja miałem
          • Gość: mirka IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.14, 18:08
            hmmm może jeszcze jest czas zmienić zdanie i nie wycinać sobie paznokcia. poczytam o tej nowej metodzie, może mi tam pomogą lepiej niż u chirurga..
            • 10.10.14, 23:16
              Również miałem zabieg kostka, po wcześniejszym 3krotnym wycinaniu przez chirurga. Teraz mam spokój, nigdy już nie podetne. Robiłem w Poznaniu na Grunwaldzie, bo chyba podać nazwy gabinetu nie można, w każdym razie gabinet podologiczny.
              /
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.