Dodaj do ulubionych

Nadciąga finansowa asteroida

29.10.11, 12:33
Kolejny napad GW na naszego Prezydenta. To On dal nam Stary Browar. To On pobudowal Termy Maltanskie. To On pobudowal STADION , ktorego nam zazdroszcza zarowno Niemcy jak i Amerykanie. To On uzywa wode Hugo Boss , kupiona w Starym Browarze za 595 zlotych(60 ml.). Przed wyborem Grobelnego na prezydenta wiekszosc Poznaniakw nie marzyla , ze beda robic zakupy w Starym Browarze (nigdy nie ma problemu z parkingiem), jesc obiady w Mozaice w Andersii (nigdy nie ma problemow z parkingiem). To dzieki Niemu mozemy spedzic sobote i niedziele w Termach Maltanskich. A co drugi tydzien chodzimy na mecz na STADION !!!! Panie Grobelny ! Wdzieczni mieszkancy Poznania dziekuja i zapewniaja , ze zostanie Pan wybrany na cztery nastepne kadencje. I jako akt wdziecznosci , wybudujemy Panu pomnik , obok Mickiewicza , ale wiekszy , bo przeciez ten Mickiewicz nic dla Poznania nie zrobil !
Edytor zaawansowany
 • zderzacz-hadronow 29.10.11, 13:25
  Skoro sytuacja jest tak beznadziejna to niech Wybieralski przedstawi, w ramach swojej tendencyjnej twórczości, jakieś pomysły na jej uleczenie. Wszak jest to dziennikarz, który - z tego co widać, posiada monopol na rzucanie twierdzeń co jest dobre a co złe, z tą różnicą, że obojętnie co zrobi Grobelny to i tak będzie to pozbawione sensu. Może w ramach terapii ( bo najwidoczniej p. Wybieralski ma jakiś problem ) zrobi sobie rachunek sumienia i spłodzi artykuł , z którego Poznaniacy dowiedzą się co w mieście powstało za rządów Grobelnego? Tak dla kontrastu, bo ile można czytać o tym samym. No a jeśli jednak nie da rady to poproszę chociaż o podanie alternatywny dla tego "złego" Grobelnego, o podanie nazwiska, które Poznań przeobrazi w "normalne" miasto dzięki czemu Wybieralskiemu skończą się tematy do własnych wypocin. Tylko błagam, nie My-Poznaniacy, bo nie zamierzam funcjonować w pieszo-rowerowym mieście.
 • Gość: finskie.tango IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 14:06
  Chryste Panie, człowieku! Przetrzyj oczy! Przejedź się tramwajem po mieście, przejedź się autobusem! Przejedź się samochodem po Bukowskiej albo Dąbrowskiego, idź w nocy na dworzec, który zamyka podwoje przed bezdomnymi. Jeśli nie jesteś Grobelnym i nie robisz Grobelnemu kawy na stadionie, to jesteś ślepy albo niespełna rozumu. Albo mieszkasz w zupełnie innym mieście.
 • zderzacz-hadronow 29.10.11, 15:46
  Przejedź się Warszawy, do Wrocławia, do Trójmiasta czy Krakowa. Pojedź gdziekolwiek w tym kraju i odpowiedz sobie na pytanie czy masz tutaj aż tak źle?! Ja się domyślam, że rąbanie dupy Grobelnemu jest obecnie trendy, ale pomimo, że człowiek ten jest mi obojętny irytuje mnie to wieczne marudzenie. Wkurza mnie odwieczna pogon Poznaniaków za jakąś idylliczną wizją miasta, bez chwili refleksji czy naprawdę nie ma sie z czego cieszyć!

 • Gość: luce_dal_tessino IP: *.ip.netia.com.pl 29.10.11, 17:25
  zderzacz-hadronow napisał:
  > wiek ten jest mi obojętny irytuje mnie to wieczne marudzenie. Wkurza mnie odwie
  > czna pogon Poznaniaków za jakąś idylliczną wizją miasta, bez chwili refleksji c
  > zy naprawdę nie ma sie z czego cieszyć!

  Jesteś idiotą z pokolenia grillującego. Tylko Cię ten grill w swoim ogródku interesuje. Nie potrafisz zrozumieć, że ten człowiek odpowiada za marnotrawstwo, a teraz innym ludziom mówi na czym mają oszczędzać. Wbrew rozsądkowi, wbrew ich woli. Wydał 5 baniek na Dzięgielową, której nikt nie będzie używał, a teraz brakuje 20 baniek i przez to będą podwyżki cen biletów oraz rzadsze kursy. Ale takim propagandzistom jak ty nawet śmierdzące gacie podstawione pod nos nie zakłóciłyby idyllicznego plumplum na klawiaturze.
 • Gość: valiska IP: *.cable.net-inotel.pl 29.10.11, 23:18
  o dżizas, jak dobrze że to napisałeś człowieku.......bo tak sie zdenerwowałam ze mi palce zdretwiały......dzięki
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 06:08
  Dzięgielowa to faktycznie gwóźdź do trumny przypieczętowujący obraz miasta prywaty, niejasnych moraskich interesów. Do 5 mln można było dołożyć odrobinę i zbudować tunel pod torami kolejowymi w ciągu Umultowskiej albo Naramowickiej. Za tunel pod czterema torami w Swarzędzu na Kirkora zapłacono 8 mln w 2007, a tu są tylko 2 tory. Proste, sensowne, pragmatyczne rozwiązanie problemu tysięcy mieszkańców i studentów. Jeszcze za 50 lat urbaniści będą klęli rozwiązując problemy nawarstwione przyzwoleniem na chaos przestrzenny zgotowany przez tych ludzi.

  To co widzimy w Poznaniu to akceptację przez władze miasta abdykacji miasta ze swej roli. Działania władz Poznania pokazują, że postawa Zderzacza jest racjonalna - uciekł z miasta, zostawił tu burdel, ma wygodnie. Jak ma narzekać? Ostatnie 12 lat to brak pragmatyzmu, oszczędności, solidności, troski o podstawy i swój fyrtel, praca nad szczegółami, pomijając już ogólne kwestie etyczne. Jeśli by to kompensowały jakieś cele strategicznego przekształcenia, ale niestety jest tylko radosna konsumpcja tego, że ogólnie na tle polski jesteśmy zamożni. Ostatnie 12 lat to okres kompletnego odejścia od poznańskich wartości przez obecną ekipę rządzącą.

  I oczywiście nie mam na myśli wyłącznie jednej osoby obecnego prezydenta. Według ocen zewnętrznych poziom kompetencji i kwalifikacji zespołu urzędniczego w Poznaniu jest naprawdę dobry (choć przez zarobki zespół np. finansów się wykrusza właśnie w tej chwili), natomiast poziom zarządzania strategicznego ukazuje się zawsze 5-10-15 lat po podjętych decyzjach. I właśnie go widzimy po sferach życia, w których Poznań jest doganiany przez to czy tamto miasto. Przed dekadą z wielkim uśmiechem wjeżdżałem do Poznania. Wracałem do mojego azylu. Jakby nie spojrzeć cywilizacyjny skok jaki przebyła Polska wstępując do Unii od Poznania się trochę odbił. Na początku hossy wycofaliśmy pieniądze z giełdy i zaczęliśmy konsumować. To se ne vrati.
  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • emissarius 30.10.11, 09:38
  wlodzimierz_nowak napisał:

  > Za tunel pod czterema torami w Swarzędzu na Kirkora zapłacono 8 mln w 2007, a tu są tylko 2 tory.
  > Proste, sensowne, pragmatyczne rozwiązanie problemu tysięcy mieszkańców i studentów.

  O tak tak! Tunelik jest super. Zapomniałeś tylko o jednym, bardzo drobnym szczególe... Otóż w wykonaniu naszego miasta tunel taki kosztowałby nie 8, ani nawet nie 10 mln, tylko 50 baniek, a w trakcie prac z całą pewnością okazałoby się, że trzeba dołożyć jeszcze 20 mln z racji konieczności modyfikacji projektu i nieprzewidzianych trudności związanych z obecnością torów i koniecznością utrzymania ruchu pociągów. Ostateczny koszt wyniósłby 80 mln, a wyniki audytu zostałyby utajnione z powodu ... tajemnicy handlowej. Na końcu pozostałoby już tylko odkupić od projektanta prawa autorskie do projektu tunelu, za drobne dwa mln. Ale to drobiazg, bo urzędnicy zapytani skąd wezmą owe dwa mln - odpowiedzieliby zgodnie z tradycją:
  - a to się jakoś zaoszczędzi.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 10:48
  [Like it]
  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • emissarius 30.10.11, 12:15
  Dwa lata po oddaniu tunelu z całą pewnością okazałoby się, że obiekt jest systematycznie podtapiany podczas ulewnych deszczy, blokując wszelki ruch i zapewniając dodatkowe atrakcje studentom w postaci przeprawy kajakiem. Konieczna stałaby się więc budowa nowego kolektora deszczowego dla tego obszaru, za 8 mln. Plus ekspertyza oddziaływania na środowisko - 2mln. Razem skromne 10 mln. Ale co to jest 10 mln jak się buduje tunel za 80 mln.
 • Gość: abc IP: *.ip.netia.com.pl 29.10.11, 21:35
  Jesteś pieskiem Grobelnego, który nie ma żadnych merytorycznych argumetów !!!
  Zaprzeczysz?
 • zderzacz-hadronow 30.10.11, 20:15
  Gość portalu: abc napisał(a):

  > Jesteś pieskiem Grobelnego, który nie ma żadnych merytorycznych argumetów !!!
  > Zaprzeczysz?

  Rozumiem, że komfortową sytuacją byłoby dla Ciebie gdyby 100% użytkowników tego forum wieszało na Grobelnym psy. Sorry, ale na mnie nie licz. Dlaczego? Ponieważ, jak pisałem wcześniej, nie uważam żeby Poznań stał w miejscu tudzież cofał się w rozwoju. Jeżdżę codziennie po mieście i widzę jak się zmienia. Wiem, że to żaden argument dla Was - miłośników zafundowania Grobelnemu przejażdżki taczką w jedną stronę. I nie zamierzam podawać przykładów ulic, budynków, miejsc, które powstały bądź zmieniły swoje oblicze bo wiem, że będzie to kopanie się z koniem. Ubolewam nad Waszym nieszczęściem polegającym na tym, że mimo Waszych, zapewne szczerych, chęci nie jesteście w stanie Grobelnego ze stanowiska "strącić". O czym to świadczy? Może o tym, że grono niezadowolonych jest nadal w mniejszości wobec tych, którym obecny Poznań się podoba?! Tak więc, możesz/możecie mnie nazywać "Pieskiem Grobelnego", spływa to mnie.
 • Gość: luce_dal_tessino IP: *.ip.netia.com.pl 29.10.11, 17:21
  Uzdrowieniem było nie wybieranie Grobelnego w 2006 roku. Teraz ciąć trzeba tylko nie na tym co uwidzi sobie imć Grobelny. Nie narzekaj też na wybory poznaniaków, na pieszo-rowerowe miasto. Jesteś przyjezdny, podatki płacisz poza Poznaniem, to się dostosuj.
 • Gość: tsuranni IP: *.icpnet.pl 29.10.11, 18:24
  identyczne zdanie, jednak co do oceny ostatnich posunięć Grobelnego mam identyczne zdanie. I wydaje mi się, że ten pan wyjedzie z UM na taczce jeszcze przed końcem obecnej kadencji...
 • Gość: poznaniak_od_ur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 20:42
  60 tysięcy na biednych to żadne oszczędności. Np. na dzieciach niepełnosprawnych których nie będzie się dowozić do szkoły. 1000 złotych rocznie wydaje na jedno takie dziecko miasto. Super oszczędność ;) Pytanie podstawowe brzmi jakie niby korzyści da nam EURO2012? Patrząc na Portugalię czy Austrię - żadnych. W Portugalii stadiony się rozbiera - to nie była inwestycja w przyszłość. Bo od tego, czy w mieście jest stadion niewiele zależy chęć inwestowania. Myślę, że bardziej ważna jest infrastruktura. Kultura, komunikacja itd. Wydajemy miliony rocznie na promocję w kraju i na świecie. Wymierne korzyści - niewielkie jak dotąd. Austriackie miasta nic nie zyskały na EURO - nawet turystów. Niewielu jest takich pewnie, którzy pamiętają w których to miastach tę wielką imprezę rozgrywano. Zaoszczędzone pieniądze na stadion - umożliwiłyby utrzymanie inwestycji pomimo kryzysu na jako takim poziomie - dziś kredyt na niego to NAJWIĘKSZE obciążenie budżetu Poznania. A rozwój sieci tramwajowej i unormowanie sytuacji na drogach pozwoliłyby na rozpoczęcie inwestycji w kilku ważnych punktach miasta, gdzie są tereny przewidziane pod inwestycje - biurowe, handlowe, usługowe. Takie inwestowanie przynosiłoby wymierne korzyści. Stadion za 700 mln nie zatrzyma odpływu podatników z miasta.
 • Gość: piechur IP: *.centertel.pl 31.10.11, 00:30
  Parkingi powstały. Dla samochodów!
 • pojznkabalister 29.10.11, 13:33
  znakomity felieton i świetny komentarz...
  przeraża mnie tylko to, co stało się z tym miastem:
  całkowita dezintegracja społeczna
  w mieście, w którym przeważającą grupę ludzi stanowią - na jednym biegunie:studenci, na drugim: seniorzy (coraz bardziej starzejące się społeczeństwo przy jednoczesnej migracji średniego pokolenia poza miasto) nie ma żadnego trwałego pomostu pomiędzy tymi dwiema grupami
  niepełnosprawni, biedni mają ponosić koszty kryzysu (do którego doprowadziła nie tylko sytuacja na świecie, ale też marnotrawstwo w Poznaniu), podczas gdy dla kibiców zbudowany został nie tylko miliardowy stadion, ale i strefa kibica na pl.wolności, wznoszona z naszych pieniedzy, na której za darmo będzie się reklamować uefa, która zgarnie też honoraria za reklamy firm tam umieszczone
  -do kontenerów wyrzuca się "trudnych lokatorów", ale już z bandytyzmem "pseudowłaścicieli" miasto nic nie robi, zamykając bramy urzędu przed zdesperowanymi mieszkancami kamienicy, w której są terroryzowani
 • Gość: Paulina IP: *.ip.maverick.com.pl 29.10.11, 14:56
  Zgadzam się - to całe Euro już zaczyna odbijać nam się czkawką, dobrze wyjdą na tym te miasta, które "przegrały" tę "batalię". Będą u nas trzy mecze na krzyż, pewnie przyjedzie sporo facetów, którzy wypiją sporo piwa, zjedzą kiełbaski, może nasze rogale i koniec. Jaka promocja i gdzie? I przede wszystkim za ile. Kiedyś za komuny budowali pomniki utrwalaczom władzy ludowej - społeczeństwo - przynajmniej jego większość - pukała się w czoło pod diabła te pomniki jak ludzie chleba nie mają. A dziś mamy nowe "pomniki" tylko za grube miliony stadion, który może zapełni się ze trzy razy w roku w tym na meczu z Legią i nie z powodu finezji piłkarskiej tylko chorej nienawiści do tamtego klubu - oto leczenie naszych poznańskich kompleksów. May termy - hurra - tylko kogo stać żeby tam regularnie bywać - będziemy wszyscy wspólnie i solidarnie płacić za te targowisko próżności. Ale nowoczesnego szpitala dziecięcego się nie doczekamy - bo po co. O naszych drogach szkoda mówić - zimą zobaczymy ich nowe odkrycie - pośniegowe.
 • pojznkabalister 29.10.11, 14:09
  Zamiast oszczędzać na ubogich i niepełnosprawnych, którzy i tak trudniej znoszą kryzys, proponuję alternatywne sposoby oszczędności do przeprowadzenia już choćby na podwórku pana Ryszarda:
  - likwidacja jednego stanowiska zastępcy prezydenta (jest ich obecnie czterech) abstarhując od kwestii personalnych, które jednak też są istotne, o czym przekonuję się patrząc np. na pracę p. Stępnia,
  - likwidacja stanowiska sekretarza miasta (nieefektywne, obowiązki można rodzielić pomiędzy prezydenta i zastępców)
  - scalenie Biura Kształtowania Relacji Społecznych i Gabinetu Prezydenta (jest taki wydział!), których kompetencje się zazębiają; urzędnicy tych działów często zajmują się bzdurami, było np. stanowisko ds. protokołu dyplomatycznego (czyżby pan Ryszard aż tak lubił blichtr?). Po połączeniu tych wydziałów redukcja ich personelu o ok. 40% (jesli pracownicy ci są tak wybitni, jak twierdzi prezydent, to natychmiast otrzymają propozycje pracy z sektora prywatnego)
  - likwidacja Biura Promocji Miasta (dyr. Goździor i słynna (czyt.kosztowna) akcja Poznań know how i kosztochłonne działania pokrewne o niewymiernej (czyt.wątpliwej) korzyści dla miasta(przy okazji rezygnacja z idiotycznego logotypu, który jest nawet na pismach urzędowych)
  - likwidacja Wydziału Obsługi Urzędu (jego obowiązki mógłby realizować istniejący już Wydział Organizacyjny)
  - likwidacja Wydziału Rozwoju Miasta bądź scalenie go z wydziałem powstałym w miejsce BKRS, Gabinetu Prezydenta i Biura Promocji Miasta
  - reforma Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji.
  Obecnie w Urzędzie Miasta jest aż 37 różnych biur i wydziałów czyli swoistych ministerstw miejskich podlegających prezydentowi. Likwidując jednostki niepotrzebne, scalając wydziały o podobnych kompetencjach, oszczędzamy: każdy wydział ma swojego dyrektora, ten 1-2 zastępców, sekretarki, asystentów itd. Należy też zracjonalizować zatrudnienie, weryfikując stanowiska pod względem ich przydatności.
  OD SIEBIE NIECH PAN ZACZNIE OSZCZĘDZANIE, A NIE OD NIEPEŁNOSPRAWNYCH I BIEDNYCH, KORZYSTAJĄCYCH Z DOŻYWNIANIA
 • Gość: lulu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 15:51
  baaaardzo dobry wpis...
  37 Wydzialow w miescie liczacym grubo ponizej miliona miezskancow - rzeczywiscie zakrawa na kpine z podatnika.
  Wydzial Oblugi Urzedu , Wydzial Ksztaltowania Relacji ..., itd - to science fiction.
  A Wydzial Podcierania i Pielegnacji Odbytu Najjasnieszego Pana tez maja ?
 • Gość: Plus minus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 12:42
  Gazeta bardzo, bardzo nie lubi Grobelnego. Artykuł zionie takim brakiem obiektywizmu, że aż jest śmieszny. Halo, halo, panie Wybieralski, tu ziemia, rok 2011! Mamy kryzys! Zamiast bezsensownie narzekać i siać zamęt, może szanowny redaktor i jego szczekające pieski zaproponowaliby jak w takim razie radzić sobie z malejącym budżetem, komu odebrać, aby innych nie skrzywdzić.
 • Gość: gosc IP: *.centertel.pl 31.10.11, 00:45
  Patrz wyżej
 • Gość: pikador IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 19:22
  Pomysł wart poparcia. Uzupełniłbym go o likwidację paru spółek miejskich jak np ZTM.MPGM,ZKZL i parę innych mniej znanych ( nie zapominajmy o TBS). Oprócz wysokich kosztów utrzymania i synekur dla krewnych i znajomych królika Ryszarda G, nic miastu nie dają.A Grobelnego trzeba po prostu pogonić w referendum nad odwołaniem. Kiedyś wydawało się, że My Poznaniacy jest w stanie takie referndum wywołać. Niestety,kierujący tą organizacją , po uzyskaniu pewnego rozgłosu,zajęli się ważkim problemem ścieżek rowerowych a głównie zapewnieniem sobie ciepłych miejsc.
 • Gość: again IP: *.cable.net-inotel.pl 29.10.11, 23:30
  o czym my tu......w końcu wychodzi na to ze wszystkim jest dobrze, postoi sie troche w korkach, wdepnie sie w pare gówien, ale......w sobotę mamy gdzie zrobic zakupy, centra handlowe to nasza duma, wszelkie okoliczne wsie i miasteczka PZ-ki, PKS-ki, PWR-ki ściągają do centruma na całe dnie zakupować, zjadac, konsumowac, smiecić, spluwac gdzie sie da ......wszystkim jest dobrze siedzimy cichutko bo mamy na chlebek i na nowe kozaczki tez i na kino i na KFC....o czym my tu.....
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 07:19
  @Pikador
  Trochę boli co piszesz, gdy się zapieprza, niedosypia, odbiera czas swoim dzieciom, żeby jeszcze to czy tamto prócz normalnej pracy zawodowej wykonać społecznie. Zrób coś społecznie, proszę Cię, przed następną taką wypowiedzią.

  W wiedzy o zarządzaniu zmianą jest jedna żelazna reguła. By zmiana mogła zaistnieć - czyli najpierw by mogło do niej dojść, ale potem by po jej dokonaniu, rzeczy by zatrybiły,- konieczne jest przekonanie szerokiej większości do problemu, akceptacja przez nią potrzeby zmiany. Demokratyczny wybór jest tutaj dobrym mechanizmem, tylko ma wadę w postaci naszej mentalności, niechęci do udziału. Frekwencja w wyborach lokalnych na poziomie 50% frekwencji wyborów krajowych to kpina i żenada.
  Ale tu znów wracamy do konieczności akceptacji potrzeby zmiany. W najbliższych 2-4 latach polecimy relatywnie w dół, straty które już ponieśliśmy się dokonały. Teraz się one jedynie ukażą. Zaś wybory odbyły się ledwie przed rokiem i pokazały społeczny stan świadomości. Bardzo ważne też jest, nawet kluczowe, by dokonały się zmiany w poznańskich środowiskach politycznych. Nie zapominajmy, że z obecnym prezydentem w ścisłym sojuszu trwali wszyscy, szczególnie PO, ale także SLD, a po cichu też PiS.

  Mój ojciec przeanalizował rewolucje i korzyści jakie odnosiły z tego społeczeństwa na przełomie dziejów. W oparciu o model, który zaobserwował jasno można stwierdzić, że rewolucjoniści sami jedni, którzy dźwigają brzemię zmiany albo zostają pożarci wkrótce, gdyż nie spełniają oczekiwań (za późno na szybkie zmiany sytuacji) albo - co częstsze - wchodzą w buty dotychczas rządzących i potęgują cierpienia ludzi. Społeczeństwa uzyskują korzyści wyłącznie z tzw. przegranych rewolucji, czyli procesów mobilizacji społecznej, która wymusza zmiany od wewnątrz i zwiększanie partycypacji społeczeństwa.

  Jak wykazał zupełnie niedawno jeden z polskich naukowców do zaistnienia świadomości potrzeby zmiany niezbędne jest przekonanie 10% ludzi o potrzebie takiej zmiany. Ale do zaistnienia samej zmiany potrzeba znacznie więcej. Zupełnie szczerze - uruchomiliśmy lawinę, ale nie może to być lawina MyP wchodzących w buty obecnej władzy, gdyż ta by nas przysypała, ale lawina radykalnego zwiększenia wpływu ludzi na ich los. Godzę się z tym, że większość może mieć inny niż ja pogląd, dlatego mówię, świadomie, że jeszcze nie czas.
  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • Gość: pikador IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 17:02
  Przepraszam. A skąd wiesz ,że nie działam społecznie ? Jak można formułować taki zarzut ? Otóż działam. Tylko nie dla poklasku,apanaży czy też chwalenia się na forach, ale dla ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują. Długi wywód i nie na temat. Odpowiedz na pytanie dlaczego nie podejmiecie ,My Poznaniacy, skutecznej akcji w celu zebrania podpisów pod referendum nad odwołaniem R.Grobelnego ? Dlaczego dmiecie w jedną trąbę z radnymi ( i nie tylko )PO, którzy niby oburzeni,niby przeciw, ale rękę podnoszą tak jak im RG zaproponuje ? Gdzie się podział ten entuzjazm i aktywność sprzed wyborów samorządowych ? Kilka spotkań z RG zmieniło Wam orientację ? Wiesz ilu ,mających dziś głos w sprawach miasta, korzysta z udziału ( w postaci pracy lub zasiadania w różnych gremiach,łącznie z członkami rodzin) w spółkach miejskich ? Nie wiesz czy udajesz ,że nie widzisz i nie słyszysz ?Zanim więc zaczniesz pouczać nt.zarządzania zmianą to najpierw staraj się do niej doprowadzić. UE ( dawna AE) to także moja Alma Mater i to właśnie w zakresie zarządzania. Zatem daruj sobie psudonaukowe wywody i powoływanie się na niewątpliwy autorytet Szanownego Rodziciela. Pokaż ,wraz ze swoimi kolegami,że jest inaczej niż napisałem .A nie jest to z pewnością opinia odosobniona.Więcej pokory i rozwagi życzę.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 17:16
  Napisałem tak:
  "Trochę boli co piszesz, gdy się zapieprza, niedosypia, odbiera czas swoim dzieciom, żeby jeszcze to czy tamto prócz normalnej pracy zawodowej wykonać społecznie. Zrób coś społecznie, proszę Cię, przed następną taką wypowiedzią. "

  Gość portalu: pikador napisał(a):
  > Przepraszam. A skąd wiesz ,że nie działam społecznie ? Jak można formułować tak
  > i zarzut ? Otóż działam.

  To nie był zarzut. Obawiam się, że nie chciałeś tego zauważyć.

  > Tylko nie dla poklasku,apanaży czy też chwalenia się n
  > a forach, ale dla ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują.

  A to jest zarzut. I to bardzo konkretny.

  > Odpowiedz na pytanie dlaczego nie podejmiecie ,My Poznaniacy, skutecz
  > nej akcji w celu zebrania podpisów pod referendum nad odwołaniem R.Grobelnego ?

  Nie uważam tego za celowe w tej chwili. Wyjaśniłem to trzema motywami. Tyle ja osobiście. Dyskutowaliśmy o tym zimą, gdy padły pogłoski takim poglądzie w PO i od tego czasu nie rozważaliśmy tego.

  > Dlaczego dmiecie w jedną trąbę z radnymi ( i nie tylko )PO, którzy niby oburze
  > ni,niby przeciw, ale rękę podnoszą tak jak im RG zaproponuje ?

  Musiałbyś to rozwinąć, wiesz?

  > Gdzie się podzia
  > ł ten entuzjazm i aktywność sprzed wyborów samorządowych ?

  Jeśli nie widzisz aktywności to nic na to nie poradzę. Mnie czasu już nie wystarcza na normalne funkcjonowanie w życiu.

  > Kilka spotkań z RG z
  > mieniło Wam orientację ?

  Znów jakie pomówienia o podłożu, którego nie można traktować jako trzeźwe. Spotkanie było jedno, w styczniu i prezydent się z umowy nie wywiązał, więc nie ma dalszych kontaktów.

  > Wiesz ilu ,mających dziś głos w sprawach miasta, korzy
  > sta z udziału ( w postaci pracy lub zasiadania w różnych gremiach,łącznie z czł
  > onkami rodzin) w spółkach miejskich ? Nie wiesz czy udajesz ,że nie widzisz i n
  > ie słyszysz ?

  Szczegółów nie znam, pogłoski znam. Nihil novi. A zatem zapytam: no i? Rewolucję wszczynać, ponieważ jest podejrzenie korupcji?

  > i powoływanie się na niewątpliwy autorytet Szanownego Rodziciela.

  Wypraszam sobie. Nie wykorzystuję pamięci mojego ojca. Nie brakuje Ci złej woli...

  > Pokaż ,wraz ze swoimi koleg
  > ami,że jest inaczej niż napisałem.A nie jest to z pewnością opinia odosobniona
  > .Więcej pokory i rozwagi życzę.

  Wzajemnie. Już odpinam wielkie wachlarze by pokazać, że nie jestem słoniem.
 • Gość: pikador IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 18:14
  Przykro ale nie potrafisz dyskutować. Rzucasz zarzutem a potem doszukujesz się ich w czyjejś wypowiedzi. Tylko jedno wyjaśnienie : Działam społecznie w określonym celu , tj.pomocy słabszym i bezradnym w warunkach w jakich przyszło im żyć. I to jest jedyny przekaz, bedący jednocześnie odpowiedzię na wyrażone przez Ciebie przekonanie, że masz do czynienia z osobnikiem aspołecznym. Pozostałe aspekty moich wypowiedzi są znane nie tylko z tego forum ale także z innych mediów. Jeśli ich nie znasz to trudno.Może czasem warto poczytać co piszą inni nt.stosunków "poznańskich". Doprawdy nie wiem gdzie doczytałeś się w mojej wypowiedzi słów o "korupcji". Możnaby ew.mówić o nepotyźmie. To jest przykład złej woli albo niezrozumienia zjawiska.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 21:12
  Można mówić o nepotyzmie albo o korupcji albo jedno i drugie. Nie zmienia to nic w tym, że odejście samego Grobelnego nie zmieniłoby nic. Dokładnie nic.

  Poświęcasz wiele miejsca na autoprezentację, pokazywanie swojej szlachetnej boleści i prawości, bycia atakowanym oraz stawianie innych w "pozie" kontrastującej. To teraz skoro już zacząłeś dokończ i rozwiń skoro Ty jednak umiesz dyskutować:

  1.
  "> Dlaczego dmiecie w jedną trąbę z radnymi ( i nie tylko )PO, którzy niby oburze
  > ni,niby przeciw, ale rękę podnoszą tak jak im RG zaproponuje ?
  Musiałbyś to rozwinąć, wiesz? "

  2.Pozostałe asp
  > ekty moich wypowiedzi są znane nie tylko z tego forum ale także z innych mediów
  > . Jeśli ich nie znasz to trudno

  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • Gość: Poznaniak IP: *.icpnet.pl 01.11.11, 00:34
  Tey,kolego Pikador!!
  Cieszę się ,że kończyliśmy tą samą budę. Różne typy tam były i gorsze i lepsze,ale przestań opieprzać Włodka,również absolwenta tej szacownej uczelni.
  Byłeś na 85 leciu a póżniej na balu,kiedy dobił nasz kochany Grobelniak. Zenada!!Wstyd!!
  W sprawie referendum nie zgadzam się z Włodkiem,że odejście tego pana nic by nie dało.
  Posypało by się towarzystwo jak domino. Nie wszyscy przecież dostali działki na Morasku.
  Jestem pewien,że przecięcie wstęgi na Euro będzie ostatnim aktem naszego"ulubieńca".
  A tak przy okazji to może pomożesz NAM,SOBIE i Włodkowi trochę uporządkowaćPoznań??
 • Gość: luka IP: *.play-internet.pl 30.10.11, 23:38
  @pikador:

  >Kiedyś wydawało się, że My Poznaniacy jest w stanie takie referendum wywołać.

  Na referendum za wcześnie. Do krytycznej wartości 10%, po której następuje lawinowe społeczne poparcie idei brakuje jeszcze trochę. Potrzebna nadal intensywna praca i poszerzanie spektrum.

  >Niestety,kierujący tą organizacją , po uzyskaniu pewnego rozgłosu,zajęli się ważkim problemem ścieżek rowerowych a głównie zapewnieniem sobie ciepłych miejsc.

  Ścieżki rowerowe są też bardzo ważne, tak jak i inne społeczne akcje stowarzyszenia ( Ruchy Miejskie, promocja Karty Lipskiej, rewitalizacja, bezpieczne centrum, III rama i wiadukty "widma", budżet miasta, komunikacja miejska, żłobki, eksmisje, uczestnictwo w procesach sądowych, "konsultacje społeczne" mpzp, itp.) i codzienna, intensywna praca z osiedlami. Społecznie, kosztem życia rodzinnego i zawodowego. Dobry przykład do naśladowania dla każdego, komu bliski jest nowoczesny, europejski Poznań.
  Wybacz więc, że nie dostrzegam tych "ciepłych miejsc" działaczy MyP.

  Kilka Twoich pozostałych wątków dot. miasta uważam za bardziej trafne.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 07:31
  Bardzo ciekawa informacja. Struktura zarządzania urzędu została zbadana przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego, z którymi współpracujemy. Została oceniona jako niedostosowana fundamentalnie do zadań nowoczesnej instytucji, natomiast poziom kompetencji - o czym pisałem niżej - jako dobry. Natomiast efektywność pozostawia wiele do życzenia. Tylko jak tu zmusić kolegów, którzy dostali stanowisko po koleżeńsku do podzielenia się sekretariatem z innym kolegą ;-) Wtedy okazałoby się, że nie wszystkie wydziały są operacyjnie dociążone, a to byłaby ujma dla kolegi ;-) Żarty na bok, sprawa poważna. W koncernie niemieckim, w którego centrali odpowiadałem za polski rynek wiele lat temu na 600 osób pracujących w tym kompleksie budynków był jeden trzy osobowy sekretariat oraz ok. siedmiu asystentek pracujących w nim członków rady dyrektorów (całym koncernem zarządzała kolegialnie ta rada mająca ok. 25 osób w kilku centralach).
  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • emissarius 30.10.11, 10:21
  wlodzimierz_nowak napisał:

  > Natomiast efektywność pozostawia wiele do życzenia.

  Zdecydowanie przedkładam sprawną i funkcjonalną administrację ponad tanią i siermiężną. Sztuczne i pokazowe ograniczenia oznaczają zazwyczaj proste, matematyczne redukcje bez usprawnień i reform. I najczęściej wylatują ci wykonujący czarną robotę z najkrótszym stażem i... najwyższymi kwalifikacjami. Pozostali zachwyceni dodatkowymi obowiązkami - wykonują ciężką orkę, a w wolnym czasie zamiast podnosić kwalifikacje - przeglądają ogłoszenia w poszukiwaniu nowej pracy. Ewidentne niedobory wyrównuje się oczywiście tanią siłą roboczą w postaci stażystów. Słowem - cięcia - tak, ale połączone z rzeczywistą restrukturyzacją, podniesieniem efektywności i standardów obsługi petentów.


  > /.../ jeden trzy osobowy sekretariat oraz ok. siedmiu asystentek /.../

  Prostemu przenoszeniu obcych standardów do naszych warunków mówię stanowcze - nie. Zdaniem niektórych osób pracę niektórych wydziałów można by zastąpić dobrym programem komputerowym, "tak jak na zachodzie". Tyle tylko, że przy naszej biurokracji, w gąszczu nieustannie zmieniających się przepisów - pierwsze sprawy prokuratorskie - pojawiłyby się już w trzecim miesiącu. A liczba generowanych pomyłek dałaby pracę większej ilości osób, niż obecnie zatrudnionych.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 10:47
  Ujmę to jednym zdaniem - dokładnie podobnie widzimy kwestię roli administracji. Administracja to kluczowa część naszego miasta. Jeśli nie odgrywa ona takiej roli, to tylko dlatego, że sznurki są trzymane bardzo wysoko. Co do typowego mechanizmu cięć to także liczne przykłady pokazują że masz rację. W żaden sposób nie da się modeli struktur biznesowych zaadoptować do urzędu. Tak można próbować w krajach anglosaskich o niepolitycznej strukturze urzędowej. Pamiętać jednak trzeba, że urzędnicy z natury wykonywanego zawodu często są zachowawczy. Tymczasem od najwyższych szczebli zarządzania takim urzędem trzeba oczekiwać progresywności. Tę można stymulować narzędziami zarządzania. Tymczasem nawyki w postaci sekretariatów, celebracji itd. są dokładnie przeciwskuteczne.
  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • Gość: meandmycat IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.11, 08:56
  Grobelny powinien zrezygnować jeszcze ze służbowego z Volvo z kierowcą i przesiąśćsię do komunikacji miejskiej. Może dotrze do niego, jaki bałagan wywołały jego rządy.
 • emissarius 30.10.11, 09:53
  Gość portalu: meandmycat napisał(a):

  > Grobelny powinien zrezygnować jeszcze ze służbowego z Volvo z kierowcą /.../

  Byłbym mile zaskoczony, gdyby nasze miejskie VIP-y z trzech urzędów zrezygnowały choćby tylko z kierowców swoich służbowych limuzyn, skoro wszyscy mają prawa jazdy i prywatne auta. Podobnie jak zrezygnowali z kierowców... karetek pogotowia (ambulanse prowadzą teraz sami ratownicy - tak jest taniej). Tylko patrzeć jak od pasażerów MPK będzie się oczekiwać już nie tylko posiadania ważnego biletu, ale także prawa jazdy odpowiedniej kategorii.

  Ograniczenie częstotliwości i nierentownych linii - super! Obawiam się tylko, że w wykonaniu urzędników, którzy z reguły nie korzystają z komunikacji publicznej - może to wyglądać tak, że z przystanków będą odjeżdżały autobusy wypełnione do granic możliwości, a część pasażerów będzie musiała poczekać na następny pojazd. Ale za to oszczędzi się na ogrzewaniu w zimie, a sam tłok sprzyja integracji i zawieraniu nowych znajomości.
 • Gość: Popieramprzedmówcę IP: *.centertel.pl 31.10.11, 00:44
  Amen!!!
 • qwardian 29.10.11, 14:27

  >Bo jak prezydent zrobił konsultacje z mieszkańcami, to uwzględnił tylko te opinie >poznaniaków, które sam podziela

  Dzięki temu miasto się buduje i w ten sposób spora część mieszkańców ma okazję oglądać duży samolot i prawdziwe lotnisko z bliska...
  --
  "Komunistyczne idee były (dla mnie) prostą kontynuacją Oświecenia"
  Zygmunt Bauman
  www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
 • Gość: negrar IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 07:44
 • rockville 29.10.11, 14:37
  Finanse naszego miasta sa gwarantowane przez zarobki mieszkancow Poznania oraz znajdujace sie w miescie nieruchomosci. Dodanie symbolicznej oplaty Euro 2012 do kazdego rachunku za wode , gaz i elektrycznosc w wysokosci 20 zlotych bez problemu zatrzyma nadciagajaca finansowego .asteroida. Wprowadzenie miejskiego podatku od nieruchomosci , tylko 0.5% wartosci oszacowanej przez Urzad Miejski zapobiegnie zwolnieniom urzednkow , ktorzy tyle zrobili dla naszego miasta.
 • only.devil 29.10.11, 17:04
  Zapomniałeś jeszcze o omawianej kiedyś na forum możliwości zaprzęgnięcia darmozjadów,których obecnie chce się eksmitować do kontenerów jako taniej siły napędowej środków komunikacji miejskiej.Zamiast jeszcze obciążać miasto koniecznością utrzymania w/w kontenerów ,zapracują na swoje utrzymanie , a miasto zaoszczędzi na kosztach energii elektrycznej.
  Tak właściwie to nie zdziwiłby mnie taki pomysł wyartykułowany z ust Ryszarda I Fryzjera.


  --
  “Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków”. (Mark Twain).
 • wierny_czytelnik7 30.10.11, 20:34
  @rocville - "Dodanie symbolicznej oplaty Euro 2012 d
  > o kazdego rachunku za wode , gaz i elektrycznosc w wysokosci 20 zlotych bez pro
  > blemu zatrzyma nadciagajaca finansowego .asteroida. "

  Kolego rockville ja już zapłaciłem za stadion (4 osobowa rodzina) - 5 800 zł i nie zamierzam dokładać więcej. Nigdy na stadion nie pójdę - dopóki będzie rządził tam litar i szemrani biznesmeni z władz lecha. Ja proponuję żeby przed każdym meczem zrzutkę na grobelnego i ukochanych urzędników robili kibice - po 200 zł, a po wygranym meczu jeszcze po 100 premii.

  *koszt stadionu 800 000 000 : 551 000 (ilość mieszkańców, wliczając w to niemowlęta i starców) = 1452 zł na każdego mieszkańca
 • rockville 29.10.11, 17:42
  Ze wzgledu na pogarszajaca sie sytoacje ekonomiczna kraju , tylko naiwni moga liczyc na redukcje etatow w administracji. Zyski prywatnych przedsiebiorstw beda malaly , z tego prostego wzgledu , ze stado jeleni zostalo przetrzebione i zredukowane. Coraz mniej jelonkow kupuje mieszkania , mimo ze deweloper oferuje darmowy zestaw wypoczynkowy , a bankier dodaje trzy choinki zapachowe do samochodu (niemieckie!), coraz wiecej rogatych koneserow wina nie chce wydawac 50 zlotych za butelke wina kupiona w Kaliforni za $3 , jelonek , ktory kupil plazme za 3000 zlotych , a sprzedawca pomogl mu uzyskac kredyt na telewizor na29.99% APR doswiadczyl moment oswiecenia i odkryl , ze sprzedawca nie jest jego przyjacielem , nieudacznik zarabiajacy srednia krajowa odkrywa , ze 400 zlotych wydane na butelke wody Hugo Bossa to nie bylo najlepsze zuzycie kapitalu , coraz wiecej ludzi puka sie w czolo , kiedy jelonek kupuje na kredyt samochod za 12 czy 24 wyplaty....Bankrutujace prywatne przedsiebiorstwa zmusza Urzad Miejski do otwarcia dzisiatek nowych , dobrze platnych miejsc pracy dla oligarchii , elit oraz ich rodzin. I jezeli ktos sadzi , ze poznanska biurokracja ulegnie zmniejszeniu , jest w bledzie , poniewaz liczba etatow w urzedzie Miejskim w ciagu najblizszych lat sie podwoi !
 • szmecierecie 30.10.11, 11:00
  rockville napisał:

  > Ze wzgledu na pogarszajaca sie sytoacje ekonomiczna kraju , tylko naiwni moga l
  > iczyc na redukcje etatow w administracji.
  (...)

  > I jezeli ktos sadzi , ze poznanska biurokracja ulegnie zmniejsze
  > niu , jest w bledzie , poniewaz liczba etatow w urzedzie Miejskim w ciagu najbl
  > izszych lat sie podwoi !

  Zobacz proszę ile osób (choćby tutaj) chce większej liczby urzędników, mniejszej odpowiedzialności ludzi za nich samych.

  "To rząd jest odpowiedzialny za ludzi, a nie oni za siebie" niektórzy chcieliby wypisać na transparentach :-)

  Nie ma co liczyć na mniejsze państwo, socjalizm siedzi głęboko w ludzkich głowach!
 • Gość: gosc portalu IP: *.bb.netvision.net.il 29.10.11, 18:20
  Grobelny won!
 • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 18:31
  Ludzie, jak mozna spokojnie przyjmowac kolejne demagogiczne brednie Wybieralskiego?! On te apokalipse wiesci od momentu przejscia z jednego tabloidu, do drugiego. Mimo tego, juz paroletniego, niestety, biadolenia Poznan trwa i nawet ma sie niezle. Wrazliwosc spoleczna rodem z Rozbratu to zwykla lobuzerka, ktora posluguje sie ludzkim nieszczesciem jako pretekst do "oburzenia". Nonsens goni nonsens, byle tylko wierszowka szla. Moze niech red. Wyb. wezmie jakis srodek na poprawe nastroju, prozak jakis, albo strzeli sobie ulubiony browarek i przestanie kazac. Co artykul to ciemniejsze barwy... Moze ma za ciasne spodnie?
 • Gość: pikador IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 19:25
  Realista-grobelista czy zespółki zależnej od miasta ? Ile dają teraz za obronę Ryszarda G. ? 10 czy 20 srebrników ?
 • wymiatator1 30.10.11, 09:36
  Stawka nieoficjalnie wynosi 20gr za komentarz. Przynajmniej studenci mogą sobie dorobić.
  --
  Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
  Polska będzie szambem, a Polak żebrakiem.
 • rejestr1 29.10.11, 19:43
  Jeszcze na poczatku 2008 kosztorys przebudowy stadionu na Bułgarskiej opiewał na 420 milionów. Obecnie dochodzi już do 800, a widać że to jeszcze nie koniec. Kasa miejska jest zadłużona po uszy i skąś pieniąchy na pokrycie tej dziury trzeba będzie wziąć. Nie oszukujmy się, z jednej strony cięte będą inwestycje, z drugiej podwyższane wszelkiej maści podatki i opłaty. Ten proces dopiero się zacznie, na razie mamy jeszcze ciszę przed burzą.
 • Gość: EM IP: *.173.46.222.tesatnet.pl 30.10.11, 00:52
  > Jeszcze na poczatku 2008 kosztorys przebudowy stadionu na Bułgarskiej opiewał n
  > a 420 milionów. Obecnie dochodzi już do 800, a widać że to jeszcze nie koniec.
  > Kasa miejska jest zadłużona po uszy i skąś pieniąchy na pokrycie tej dziury trz
  > eba będzie wziąć. Nie oszukujmy się, z jednej strony cięte będą inwestycje, z d
  > rugiej podwyższane wszelkiej maści podatki i opłaty. Ten proces dopiero się zac
  > znie, na razie mamy jeszcze ciszę przed burzą.

  Spokojnie. Entuzjasci Ryska i tak nie zrozumieja. Wg. nich za budowe stadionu powinien dostac Nobla.
 • wlodzimierz_nowak 30.10.11, 06:43
  Duzi chłopcy zawsze się bawili w wojenki, polityki, decyzje, sporty, rozrywki, kasyna, karty, decyzje, szabelki. A otrzeźwienie przychodziło dopiero wtedy, gdy dostawali ścierką po łbie od swej kobiety, że nie ma co do garnka włożyć. Grobelny buduje miasto dla 50-cio letnich chłopaków w fajnych furach, lubiących dobrą zabawę, sportowy tryb życia i rower na weekend, błyskotki, a jak spojrzą zza szyby samochodu, to zobaczą kolorową studencką młodzież wylewającą się z eleganckiego tramwaju. A to, że mieszkańcom mieszka się w mieście coraz gorzej, że Combino docierać szybciej i do większej liczby dzielnic i że dewastuje się na zaniedbanych torach, że na drogi już nie starcza pieniędzy, że z zabawki będzie trzeba płacić latami w kosztach utrzymania i odsetkami kredytów oraz korzyściami utraconymi, to już się w chłopięcej wyobraźni mogło nie znaleźć.

  Poznaniowi zawsze brakowało wizji, ale była porządna robota. Teraz wizji brakuje jak zwykle, ale zabrakło też naszego pragmatyzmu i troski o podstawy. Następny prezydent powinna być kobietą. Kobiety są znacznie częściej graczami zespołowymi i koncentrują się na realnych potrzebach. Jest dużo sprzątania (ale zaraz mi się oberwie od kobiet ;-)

  --
  www.facebook.com/wlodek.nowak i www.my-poznaniacy.org
 • l.george.l 29.10.11, 19:41
  Jakoś trzeba przeczekać. Potem się go rozbierze, teren sprzeda i jakieś grosze Miasto odzyska.

  --
  Homo est creator dei
 • rejestr1 29.10.11, 19:46
  Niestety będą to rzeczywiście grosze w porównaniu do tego co wydano, a długi niestety zostaną.
  Z tym, że może rzeczywiście tańsza to opcja, niż coroczne dokładanie do tego stadionu.
 • Gość: poz IP: *.icpnet.pl 29.10.11, 19:43
  Trzeba było jeszcze dodać że jak jutro będzie wichura,a za miesiąc może nas nawiedzić trąba powietrzna to też będzie wina prezydenta.To że szaleje kryzys a prezydent nie chce wydawać bez sensu kasy to wg GW oczywiście żle,bo o EURO 2012 nic nie słyszeli i dlatego redaktorek dziwi się że trzeba wydać kasę na strefy kibica.Nie wiem czy w tej gazetce mają ludzi za głupków którym można wszystko wcisnąć,czy nagonka najpierw na kiboli a teraz prezydenta przesłania racjonalne myślenie.
 • Gość: świadomy poznaniak IP: *.echostar.pl 29.10.11, 19:56
  Może jak będzie odpowiednia wichura to takich jak Ty popleczników "prezydenta" i jego samego usunie na zawsze z tego miasta! Co kryzys ma do niepotrzebnych i zbyt wysokich wydatków ( na wieloletni kredyt!!!) na pseudo stadion?? Ja dalej nie wiem kto rok temu głosował na niego, chyba nikt o zdrowych zmysłach...
 • Gość: poz IP: *.icpnet.pl 29.10.11, 20:09
  Jeśli nie wiesz kto głosował na Grobelnego to ci podpowiem-Poznaniacy.Tak się składa że mamy demokrację już jakieś 20 lat.Widać w tym mieście większość ocenia twój rozum jako niespełny.
 • emissarius 30.10.11, 11:03
  Gość portalu: poz napisał(a):

  > Jeśli nie wiesz kto głosował na Grobelnego to ci podpowiem-Poznaniacy.

  A nieprawda, bo "Poznaniacy" mieli swojego kandydata. Fajnego pono. Na RG z kolei głosowali "poznaniacy", w liczbie 69533 osób (II tura), czyli około 13,3% mieszkańców. Czyli mniej więcej tyle, ile mieszka w dzielnicy Rataje i Stare Miasto wg nowego podziału.
 • Gość: muminek IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 11:59
  Gówno jest najlepsze - miliony much nie mogą się mylić!
 • Gość: EM IP: *.173.46.222.tesatnet.pl 30.10.11, 00:58
  > Trzeba było jeszcze dodać że jak jutro będzie wichura,a za miesiąc może nas naw
  > iedzić trąba powietrzna to też będzie wina prezydenta.To że szaleje kryzys a pr
  > ezydent nie chce wydawać bez sensu kasy to wg GW oczywiście żle,bo o EURO 2012
  > nic nie słyszeli i dlatego redaktorek dziwi się że trzeba wydać kasę na strefy
  > kibica

  Ja wole autobus, ktorym dojade do domu, niz troche pijackiej rozrywki podczas trzech meczy. No, ale coz. Suum cuique.

  Ok, teraz na serio: Po raz koleny wychodzi, ze Grobelny i spolka biora sie za rzeczy, o ktorych nie maja pojecia. O strefach kibica bylo wiadomo od lat. Co robi Grobelny? Nie wie, ile to bedzie kosztowac. Wiec dzis trzeba na gwalt z innych tytulow budzetu dolozyc. Powtorka sprawy ze stadionem, ktory Rychu budowal, nie majac zielonego pojecia o tym, ile miasto na nim zarobi. Ale po co musial sie tym martwic, skoro sa takie pajace jak ty...
 • Gość: poz IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 13:42
  Pajacem to jesteś ty frajerze interneowy napinaczu.
 • pyra314 29.10.11, 20:53
  Ręce opadaja na taki populizm. jasne, przytnijmy inwestycje i działania prorozwojowe i przejdzmy wszystko.
 • Gość: 2831 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 22:12
  Stadion to inwestycja prorozwojowa? Gdzie te imprezy mające dać dochód? Ile poszło na koncert Stinga?
 • Gość: negrar IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 07:46
  Termy prorozwojowe. Spalarnia do której dopłacimy prorozwojowa. Dzięgielowa z 5 baniek to nowy deptak miejski. Cacuś inwestycje.
 • Gość: poldziu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 20:55
  prezydent/urząd tylko przygotowuje projekt budżetu, a następnie po uchwaleniu go przez Radę Miasta prezydent/urząd zmuszony jest go wykonać. Także podwyżki cen biletów mpk, opłat za wodę itd., to wszystko uchwalają radni.
 • Gość: luce_dal_tessino IP: *.ip.netia.com.pl 31.10.11, 18:04
  taaa, zorientuj się lepiej na co pozwala nowelizacja po wyborze bezpośrednim prezydenta, jaką możliwość mają radni, żeby prezydentowi zamiast 40 na mpk i 60 na kulturę dać odwrotnie.
 • marek.es 30.10.11, 00:56
  Nie spotkałem Grobelnego na zakupach. Jeżeli został wybrany i ma pensję ,to go stać, więc twój sarkazm jest niepotrzebny. Zgodzę się z Tobą w kwestii wolnych miejsc parkingowych. Bo milionerzy za dwa złote zasrali okoliczne ulice swoimi samochodami. Gdzie? Np.Krakowska przy Faworze, Długa pomiędzy Strzelecką i Strzałową po prawej stronie. Gdyby właściciele budynków powołali kasjera, to błyskawicznie sprawa byłaby wyprostowana. Po nauki proszę do proboszcza parafii Bożego Ciała.
  --
  OBCY są wśród nas! Tabliczki z napisem OBCYM wstęp wzbroniony to dowód na ich istnienie :-)
 • rockville 30.10.11, 01:28
  marek.es napisał:

  > Nie spotkałem Grobelnego na zakupach. Jeżeli został wybrany i ma pensję ,to go
  > stać, więc twój sarkazm jest niepotrzebny. i ----------------------------------------------------------------------Woda Hugo Boss kosztuje prawie 500 zlotych dlatego , ze jezeli wejdziesz do pomieszczenia w ktorym jest Grobelny , uderzy Twoj nos ten wspanialy aromatyczny bukiet zapachowy , od ktorego kobietom trzesa sie nogi , a mezczyzni momentalnie indentyfikuja czlowieka biznesu wysokiej klasy. Woda Hugo Boss daje przyjemnosc osoba . ktore przebywaja z biznesmenem , ktory jej uzywa. Na wode Hugo Boss stac wiekszosc Poznaniakow , jest ona rowniez bardzo popularna wsrod absolwentow poznanskich wyzszych uczelni , poniewaz jest gwarancja sukcesu podczas rozmowy kwalifikacyjnej !
 • rockville 30.10.11, 01:32
  P.S. osobom..
 • fackir 30.10.11, 08:39
  tak zawsze było, jest i będzie. pomoc biednym jest jak wisienka na torcie. biedocie trzeba dać tyle by nie pozdychała. po za tym na tle biednych można pokazać swoje bogactwo i gdzieś odkupić malutkie wyrzuty sumienia.
 • beata-2011 30.10.11, 09:47
  Mały szczegół, na który zwróciła jedna osoba wcześniej :) Rysiu G. składa propozycje cięć budżetowych, wydatków. Akceptuje je (lub nie - co rzadko się niezmiernie zdarza) Rada Miasta. Jeśli przycięte zostaną wydatki na pomoc socjalną, na środki transportu i drogi - to tylko i wyłącznie za przyzwoleniem Rady Miasta. Rysiu sam może sobie przyciąć tylko swój własny domowy budżet. Nie róbmy wody z mózgu. Zwracam też Państwu uwagę, że... z jednej strony pan Wybieralski straszy nas katastrofą ekonomiczną, ale z drugiej strony milczy w sprawie kolejnego kosztownego pomysłu Magistratu - Biura Festiwalowego, jakie sobie zamarzył p. Hinc (wiceprezydnet zresztą). Nowa struktura (powielająca kompetencje innych wydziałów), nowe biura, nowe etaty, nowy sztab ekspertów (w czynie społecznym?). Rozrzutność należy też zauważyć w innym urzędzie - marszałkowskim. O tym miejscu dziennikarze tez milczą. A wystarczy wejść na strony Biuletynu Informacyjnego, by zobaczyć, jak np. powiększa się dług poznańskiej opery, ile pieniędzy z naszych podatków pochłaniają nieustanne podróże tamtejszego dyrektora i jego megalomańskie pomysły. Poznań to nie tylko sprawa Urzędu Miejskiego. Wiele przedsięwzięć jest finansowanych przez oba urzędy i oba urzędy powinny z jednaką troską pochylać się nad coraz skromniejszymi finansami miasta
 • Gość: Ezekiel 25 : 17 IP: *.washdc.fios.verizon.net 30.10.11, 10:03
  ................Kadaffi lezal na brzuchu podczas gdu mlody czlowiek gwalcil go przy pomocy lufy od AK - 47 , po kilku minutach drugi uzbrojony mezczyzna zakonczyl zycie Kadaffiego strzalem w glowe.....
 • Gość: EM IP: *.173.46.222.tesatnet.pl 30.10.11, 12:55
  > rnie zdarza) Rada Miasta. Jeśli przycięte zostaną wydatki na pomoc socjalną, na
  > środki transportu i drogi - to tylko i wyłącznie za przyzwoleniem Rady Miasta.

  W Radzie Riczard ma swoich ludzi i wraz z PO przepchna raczej wszystko.
 • Gość: poznaniak_od_ur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 20:57
  1. Opera pieniądze dostaje z Województwa, nie z miasta.
  2. Biuro festiwalowe- pisał o nim Michał Danielewski. Pytanie, czy to nie sa korzyści? Na mnie Kraków zarabia sporo bo regularnie jeżdże tam za kulturą (to oni mają takie biuro).
  3.Rada Miasta miała obiecany projekt budżetu w czerwcu. Prezydent daje im go w listopadzie. Do końca grudnia radni mają czas na przyjęcie poprawek i uchwalenie budzetu (ustawowy obowiązek). A na ten moment nie mają nawet ostatecznej propozycji budżetu i nie wiedzą jakie propozycje ma prezydent. Radni moga pozmieniać, ale jesli wiedzą co mają. Nad budżetem nie da się pracować tylko półtora miesiąca. Prezydent dając projekt budzetu w ostatniej chwili trzyma rade miasta w szachu.
 • Gość: Marek IP: 83.238.242.* 30.10.11, 09:55
  Na ten wspaniały stadion zaprosi Prezydent ubogich, bezdomnych i bezrobotnych, którzy z powodu braku środków finansowych będą kąpać się w Termach Maltańskich i parkować swoje ryksze na powstałych parkingach. Idealny świat idealny Poznań. Gdzie aktywacja bezrobotnych, kursy szkolenia. Gdzie rozwój infrastruktury i stref ekonomicznych. Poznań tonie, a tu takie achi echi , niczym w radio co ma ryja. Pozdrawiam
 • mp.1976 30.10.11, 10:29
  bo ma Rysiu pełne gacie, by bubel na Bułgarskiej, nie okazał się jeszcze większym bublem ... mało osób go odwiedza, to Rysiu sypnie groszem ... a szkoda, bo spraw do załatwienia w Poznaniu jest masa, a bubel można by już wreszcie olać !!! wywalony prawie MILIARD złotych na 3 mecze !!! Żenada, ale Rysia rączki inne rączki myją, a powinni je skuć !!!
 • Gość: poz IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 14:08
  Pełne gacie to ty masz dziecko jak się domyślam rocznik 76.Te argumenty typu 3 mecze a tyle inwestycji pomgą pochodzić tylko od przygłupa.Inwestycje są dla Poznania na zawsze,nikt np. mostu czy stadionu nie zwinie po mistrzostwach.Poznań dzięki EURO nie będzie już taki sam.To jest 3 najważniejsza impreza na świecie po igrzyskach i mistrzostwach świata.To jest prestiż na zawsze,zaledwie 4 polskie miasta tego dostąpią,dziesiątki innych czasami większych od Poznania jak Kraków czy Łódż patrzą z zazdrością.Zawdzięczamy to między innymi prezydentowi Grobelnemu,którego darze szacunkiem za to co zrobił dla miasta i dla Lecha.Jestem grubo po 40 stce i nadal chodzę na wszystkie mecze,nie muszę się już martwić czy pada na dworze,czy wieje,czy jest mróz czy nie.Dzięki panu prezydentowi mogę usiąść na nowych zadaszonym stadionie podobnie jak dziesiątki tysięcy Poznaniaków i Wielkopolan na meczach naszego Kolejorza.A narzekacze z Gw i ich poplecznicy szczekajcie dalej,w Poznaniu jest wasz mniejszość i jeśli prezydent zdecyduje się na kolejną kadencję i tak znów zostanie wybrany głosami takich jak ja którzy są realistami a nie populistami i cenią sobie wartości takie jak Lech i miasto Poznań.
 • spinaker206 31.10.11, 07:20
  Utrzymanie mostu ma sens, służy wszystkim mieszkańcom.

  A Stadion?

  Sport wyczynowy jest działalnością gospodarczą, dla osiągnięcia zysku.
  Jaki inny przedsiębiorca może marzyć, by mu ktoś za darmo zafundował wybudowany i wyposażony zakład pracy?
  Wystarczy zatrudnić wysoko wykwalifikowaną załogę i interes się kręci!

  Ponadto co roku kilka milionów trzeba wydać na bieżące utrzymanie!

  W Europie zaledwie kilka klubów Ekstraklasy stać na ogromne wydatki, pozostałe jakieś 90% z nich jest zadłużone. Wystarczy przyjrzeć się Wielkiej Brytanii, kto jest właścicielem najlepszych klubów?

  Mamy światowy kryzys gospodarczy, który zweryfikuje wszystko co byśmy chcieli z tym na co nas stać!

  Tak będzie m.in, ze Stadionem 3 M, Termami itd.
  Wydzierżawienie Term wydaje się dobrym pomysłem, ale obawiam się, że zwycięzca będzie tylko eksploatował bez dbania o utrzymanie na odpowiednim poziomie.
  Lepiej dać to w rozliczeniu Kościołowi, na którego gruntach to wybudowano, za nieruchomości, które Poznań musi oddać.

 • szmecierecie 30.10.11, 10:57
  Wszyscy widzą, że "pomoc społeczna" przynosi odwrotne efekty do oczekiwanych. Wszyscy widzą , że urzędnicy w najlepszym wypadku mogą nie zepsuć czegoś.

  Mimo to sporo osób żąda: większej "opieki społecznej" i większej liczby urzędników (takich dobrze pracujących :-) )

  Szkoda, że obrońcy etatyzmu i socjalizmu nie wpadli na pomysł zmniejszania zasłodzenia herbaty przez dosypanie cukru!
 • bimota 30.10.11, 13:48
  A duza ta asteroida ? Chetnie sie dowiem ilez to gotowki do nas nadciaga...
 • dzakarta 30.10.11, 15:27
  Nie dziwota! Grobelny to koleś "Litara" i ferajny z Lecha! Razem kręcą lody! A durni mieszkańcy Poznania nadal głosują na niego.
 • Gość: Widz IP: *.171.13.50.static.crowley.pl 31.10.11, 17:03
  Ponoć były czasy, ze Grobelny, Frankiewicz i Wechta siadali razem na trybunie VIP na stadionie.. oczywiście pewnie tylko o widowisku rozmawiali..
 • Gość: mlody321 IP: *.play-internet.pl 30.10.11, 21:28
  zapomniałeś dodać o wdzięczności setek może tysięcy poznaniaków, którzy zamiast 90zł opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu dostali " propozycję" podwyżki o 1200% = ok 1 tyś zł... i że niestety nie wszystkie grunty da się wykupić, bo mój blok jest za "młodo" wybudowany........
 • barosso26 03.11.11, 02:13
  Zarządzanie Poznaniem to katastrofa.Nie wiem kto głosuje na Rysia,jak do niczego się nie nadaje.Na cholerę mi jakiś badziewny stadion,fanem piłki nie jestem,nie byłem i nie będe,są dużo potrzebniejsze rzeczy.To Euro to będzie kompromitacja.Tylko w Polsce można wydać tyle pieniędzy na taki gniot.Poznań to nieudacznictwo,bezrobocie wysokie,ludzie tępi,żenada.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka