ZKZL wstrzymuje eksmisje. Do wiosny Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nadchodzaca wiosna bedzie Wiosna Ludow !
    • "Pucek wyjaśnił, że w ciągu ponad dwóch lat Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozłożył na raty zadłużenie 1,3 tys. najemcom o łącznej wartości ok. 6,5 mln zł. Podkreślił, że 300 najemców, wobec których prowadzone są eksmisje, zalega miastu na blisko 11 mln zł - za podobną sumę w Poznaniu budowane jest obecnie osiedle 100 mieszkań komunalnych.

Więcej... poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,10568204,ZKZL_wstrzymuje_eksmisje__Do_wiosny.html#ixzz1cN4G4AjU"
      u]]czyli jednak zadłużenie wynosi 11 mln zł,[/u] a nie 80! Tyle bowiem wcześniej podawały media, łącznie z GW. Panie Pośle Palikot, i Droga Reszto! A wy "porzundni" poznaniacy przejrzyjcie w końcu na oczy- 11 mln czynszu rocznie! zalega nie miastu, ale miasto generuje szkód- sic! za swoje pustostany-rewitalizowane kamienice, które "same dewastują się", jak p. Pucek był uprzejmy wyrazic się po zalaniu zrewitalizowanej kilka miesięcy wcześniej kamienicy na Garbarach. I wtedy, i teraz nie było winnego! Czy Pucek i reszta towarzystwa na czele z Ryszardem G. dadzą się eksmitowac z tego miasta? Mam nadzieję, że tak!
      • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.11, 16:04
        oby razem z trudnymi lokatorami a zwłaszcza z kwaterunkiem
      • a.lojewska napisała:

> czyli jednak zadłużenie wynosi 11 mln zł, a nie 80! Tyle bowiem w
        > cześniej podawały media, łącznie z GW.

Tak podawały tylko, że znów z czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie kiepsko.

Bo 80 mln to kwota, którą są winni WSZYSCY zalegający.
        " Podkreślił, że 300 najemców, wobec których prowadzone są eksmisje, zalega
        miastu na blisko 11 mln zł
        "
        • @śmiecie, naucz się czytac ze zrozumieniem, a nie życzeniowo- moja jedyna rada dla Ciebie. zadłużenie wynosi 11 mln! Tylko tyle, ile rocznie generuje Pucek swoim zarządzaniem mieszkaniami miejskimi.
          • a.lojewska napisała:

> zadłużenie wynosi 11 mln!

"W mieście prowadzona jest eksmisja ok. 300 najemców zalegających z opłatami na łączną sumę ok. 11 mln zł. "

Nie wiem czy widzisz, że "300 najemców zalegających z opłatami na łączną sumę ok. 11 mln zł".
            Nie "całość zadłużenia wynosi 11 mln zł".

Ręce opadają
    • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.11, 16:00
      1. Jaki jest harmonogram eksmisji ludzi bez prawa do lokalu socjalnego?
      2. Jaki jest harmonogram eksmisji ludzi z prawem do lokalu socjalnego okupujących prywatne kamienice?

Ile czasu będziecie się jeszcze z tym pieprzyć? Ile można czekać na realizację eksmisji i przydział lokalu socjalnego? Bo czas oczekiwania w latach aż sobie ZKZL pozabiera swoich lokatorów sięga już wartości dwucyfrowej.
      • Nie, stare, dobre przepisy jedynie! od 1 listopada do 31 marca obowiązuje okres ochronny dla ludzi nawet:) Jakoś za darmo Ci ludzie nie siedzą- miasto płaci i Tobie i innym "poszkodowanym" odszkodowanie. Swoją drogą- czy szybko znajdą się kolejni chętni lokatorzy w takiej ilości jak "kwaterunkowi"? Szczerze wątpię- z autopsji!
        • a.lojewska napisała:

> Nie, stare, dobre przepisy jedynie! od 1 listopada do 31 marca obowiązuje okres
          > ochronny dla ludzi nawet:)

Na szczęście tylko od 1 do 17 listopada. Potem znów normalność:

"Osobom z zaległościami w czynszu grozi wyrzucanie na ulicę. 17 listopada znika przepis, który tego zakazuje. Gminy nie będą musiały przyznawać lokali tymczasowych.
          Powrót eksmisji na bruk to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wchodzi w życie 17 listopada). - Uchyla on przepis, który de facto zakazuje wyrzucania na ulicę osób, którym sąd w wyroku eksmisyjnym nie przyznał prawa do lokalu socjalnego – tłumaczy komornik Jarosław Świeczkowski."

• szmecierecie, obiecałam sobie, że nie będę trola karmic, więc mojej merytorycznej odpowiedzi nie doczekasz się.

• > szmecierecie, obiecałam sobie, że nie będę trola karmic, więc mojej merytoryczn
              > ej odpowiedzi nie doczekasz się.

Szkoda, bo już liczyłem na pierwszą merytoryczną, która wyjdzie spod Twoich rąk!
              Skoro jednak się nie doczekam... :)
            • Gość: wlaściciel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 21:34
              Tak mocno i na poważnie przemyśl swoje poglądy, pliiiizzzz.
              Czy do Ciebie w ogóle dociera, że i komunalka i prywatni właściciele muszą się zmagać z zupełnie beznadziejnymi przypadkami hołoty?
              Odpowieedz "zero-jedynkowo" - DOCIERA?
              Czy widzisz tylko samotne matki, upośledzonych staruszków, niepelnosprawnych, schorowanych, z nowotworami, niczemu niewinnych pechowców, którym, pomimo nadludzkich starań, się nie powiodło?
              Czy podrzucić Ci kilka adresików "wesołych lokatorów" (obojętne - państwowych, czy prywatnych), którzy serdecznie pie.r.d.olą przepisy, prawo, zasady, mir domowy, higienę, "dbanie o wspólne", itd?
              Czy cały wszechświat potrafisz oceniać tylko przez pryzmat końca własnego nosa?
        • Gość: RAUBER IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.11, 18:19
          Ale ja nie chcę nikomu wynajmować! ja chcę u mnie mieszkać sam bez a nie że pierwsi ludzie jakich zobaczę w drodze do kibla to są lokatorzy kwaterunkowi.

A miasto beknie odszkodowanie za to że jeszcze ich nie zabrało. Najlepiej niech Grobelny oraz posłowie którzy głosowali za ochroną lokatorów wezmą sobie do swoich domów/mieszkań lokatorów i z nimi mieszkają pod jednym dachem, tak jak niejeden kamienicznik.
    • Gość: mixer IP: *.icpnet.pl 31.10.11, 18:33
      Po okresie dzikiego neoliberalizmu III-cia RP zmienia charakter na arystokratyczno-feudalny. Obok wielkich arystokratów finansowych będziemy mieć miliony ludzi którzy nie mają gdzie mieszkać i co do garnka włożyć...
    • Bardzo się cieszę, że ZKZL poszedł na kompromis, bez względu na to co legło u jego podstaw. Przy całej mojej niechęci do tej instytucji - doceniam fakt, że stać ich było na opamiętanie i krok wstecz. Szkoda tylko, że refleksja pojawiła się dopiero teraz, kiedy już mocno straciliśmy wizerunkowo po tym, jak popełniono szereg kardynalnych błędów. Ale lepiej późno, niż wcale... To mały krok, ale we właściwym kierunku.

Obecna sytuacja nie oznacza jednak końca sprawy, wprost przeciwnie. Teraz piłeczka jest po stronie miejskich instytucji, które wespół z trzecim sektorem powinny ostro zabrać się się do pracy. Liczę na to, choć dotychczasowe osiągnięcia magistratu w tej mierze nie napawają optymizmem, ale mimo to mam nadzieję.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.