08.11.11, 11:28
Co sądzicie o nowej inwestycji prebeny na Plewiskach - Zielone Przedmieścia? Nie mogę znaleźć gdzie dokładnie będzie ta inwestycja - może nie potrafię znaleźć.
Obserwuj wątek
          • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 05.07.12, 12:57
            Witam sąsiadów, czy M11 to jest pierwszy najdalej posunięty w budowie budynek? Widziałem że niektórzy zamontowali już rolety podtynkowe. Również się przymierzam, macie może jakieś dobre namiary lub kontakty do polecenia? Chodzi o to aby faktycznie bęben schował się w ociepleniu w całości. Pozdrawiam, M14.
        • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.115.* 16.06.12, 00:54
          Witam sąsiadów :). Mogę się pochwalić, że wczoraj byłem na budowie. Budynek w którym zarezerwowałem mieszkanie ma już dach i wstawione okna (M16). Ustaliłem z elektrykiem wszystkie punkty, podobno byłem pierwszy. Elektryk dodał, że może ruszyć z pracami jak ustali wszystko z minimum trzema mieszkańcami w budynku... Także sąsiedzi prośba do was :)) dzwonić i umawiać się z elektrykiem, a może w tym roku się spotkamy :)
          • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 05.07.12, 12:54
            My też przesłaliśmy projekt instalacji do elektryka. Czekamy na zatwierdzenie i spotkanie osobiste (lepiej wszystko dogadać "na żywo" żeby potem się nie okazało że gniazdko jest prz suficie :P). Pozdrawiam sąsiadów, mieszkanie M14.
            • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 09.07.12, 10:23
              Już po pierwszym spotkaniu z elektrykiem - miło, profesjonalnie i bezproblemowo. Pan Bogdan doradził nam kilka lepszych rozwiązań. W przyszłym tygodniu mają już instalować - dwa mieszkania jeszcze tylko zostają w tyle (elektryk czeka na kontakt).
              • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 10.07.12, 21:01
                Witam, my wczoraj wprowadziliśmy korektę w planach u elektryka i z tego co widziałem to zaczynali coś dłubać :)) Dzisiaj natomiast podpisaliśmy akt notarialny :))) 2 godziny podpisywania papierków życzymy powodzenia he he :)
                • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 11.07.12, 09:00
                  Akt notarialny przed odbiorem mieszkania? Nie wiedziałem nawet, że tak można. Chyba, że mówimy o budynkach przy Dwóch Stawach?
                  Nam elektryk mówił, że zaczynają prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - ale jak się uda zebrać wszystkie plany szybciej to wcześniej.
                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 11.07.12, 12:04
                    Zimowa :) Będziesz podpisywał dwa akty notarialne drogi sąsiedzie, teraz jakoś pierwszy jako umowa przedwstępna i drugi po odbiorze mieszkania. 30 kwietnia 2012 weszła nowa ustawa, która mówi o wielu zmianach w kupnie nieruchomości (chyba, że kupowałeś mieszkanie przed wyżej wymienioną datą, w takim wypadku tylko raz będziesz siedział u notariusza). O koszty nie ma się co martwić ponieważ teraz połowę pokrywa deweloper he he (dobrze im tak). :))
                    • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 11.07.12, 12:27
                      Zdążyłem przed tą datą, także miałem tylko umowę przedwstępną. Trochę czasu zaoszczędzonego, ale z drugiej strony fajnie byłoby skorzystać z pomocy finansowej dewelopera z notariuszem. Pewnie pójdziemy jeszcze starym systemem. Do tego czasu jeszcze trochę. Póki co żyjmy nadzieją, że zdążymy z odbiorem do grudnia - a może nawet wcześniej bo wiem, że już była taka sytuacja z inną inwestycją Prebeny kiedy odbiór był nawet 3 miesiące przed deklarowaną datą ukończenia.
                      • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 11.07.12, 15:18
                        Deweloper poinformował mnie, że wstępnie pod koniec września, a początkiem października będzie można już dłubać w budynku E. Wiadomo, że z podłogami będzie trzeba poczekać jeszcze z miesiąc, aż wyschną, ale ściany i sufity będzie już można zaczynać.
                        • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 11.07.12, 16:19
                          Budynek E to ten najbardziej zaawansowany (bliżej Grunwaldzkiej), czy środkowy? To bardzo dobra informacja - dziękuję za podzielenie się:). My jesteśmy na etapie poszukiwania firmy od rolet zewnętrznych (podtynkowych) - próbuję skontaktować się właśnie z właścicielami pierwszego budynku (tam już niektórzy zamontowali).
                          • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 23:59
                            Budynek E to środkowy w pierwszym etapie budowy. Na chwilę obecną najbardziej zaawansowany jest budynek D (pierwszy od Grunwaldzkiej etap 1, nie mylić z budynkiem A, który jest najmniej zaawansowany, ale stoi najbliżej Grunwaldzkiej). Co do rolet to Pan Czajkowski polecił mi fachowca w tej dziedzinie (668326149 - nie pamiętam imienia :P ). Zadzwoniłem bo też chciałem mieć ładnie wszystko wpuszczone pod tynkiem... Okazało się że fachowiec odradza. Oczywiście, że jak chce może mi tak zamontować, ale kosztem ocieplenia (styropian pod elewacją) i wtedy może wiać nad oknami, w miejscu w którym jest kaseta kosztem styropianu. Stwierdziliśmy, że faktycznie poczekamy aż Prebena skończy wszystko i wtedy zamówimy rolety :) Dodam jeszcze, że dzwoniłem do paru fachowców od rolet i polecony przez Pana Czajkowskiego okazał się najtańszy.
                            • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 12.07.12, 08:38
                              W takim razie również jesteśmy w budynku E. No ciekawe jaki byłby faktycznie efekt końcowy z tymi roletami. Czyli decydujecie się na normalne natynkowe rolety? Muszę jeszcze raz to przemyśleć. W sumie natynkowe wychodzą taniej. Może zamówimy później razem to dostaniemy jakiś rabacik :). Nic - teraz dopingujemy elektrykom i oby z tynkami weszli jak najszybciej aby już mogły schnąć przez lato - póki ciepło.
                                    • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 16.07.12, 12:20
                                      No rozplanowałem 40, ale do tego doszło gniazdko kablówki (liczone jako 3-czego nie wiedziałem). Poprosiłem o 3 wyjścia na strych (gniazdko,oświetlenie i włącznik) i dodatkowe wyjście na ogród - czyli będzie 47. Nie wiem jeszcze czy puszka od rolet elektrycznych (których jeszcze nie mam) też jest liczona jako punkt.
                                      Starałem się zaplanować i wszystko przewidzieć jak mogłem, ale jak to mówią elektrycy i tak zawsze kończy się na przedłużaczach...:)
                                        • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 17.07.12, 08:58
                                          Dokładnie tak - elektryk mi tak wytłumaczył. Gniazdko ok kablówki (trzy okrągłe wejścia/wyjścia antenowe) liczy się jako 3 punkty elektryczne ponieważ do każdego wejścia/wyjścia musi być poprowadzony osobny przewód.
                                            • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 17.07.12, 15:19
                                              Pewnie okażę się jak dostaniemy fakturę od Prebeny. Chyba, że elektryk liczy kablówkę jako 3 a Prebena jako jeden...;/ Wydaje mi się że tak powinno być - tym bardziej, że z tego co pamietam kablówka jest podana w standarcie wykończenia.
                                                • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 18.07.12, 13:21
                                                  Ha - dobre pytanie - tym razem Ty mnie zagiąłeś:) Jest w ogóle taka opcja? Docelowo chciałem coś zrobić z poddaszem (stąd doprowadzenie instalacji elektrycznej) - ale na początku na pewno będzie służyć jako graciarnia. Pytanie ile to kosztuje - w zasadzie wystaczyłoby doprowadzić tam zamkniętą "rurę" a grzejnik potem samemu doinstalować.
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: *.173.15.168.tesatnet.pl 18.07.12, 13:43
                                                    Jeśli chodzi o poddasze to jest parę rozwiązań. Deweloper w standardzie nawet nam go nie ociepli i co jest najlepsze na 18m kwadratowych jest tylko 6 metrów podłogi z płyty OCB...(dojście do okna) - lepiej tego nie komentować. Zapytałem ile by deweloper wziął za ocieplenie i położenie całej podłogi 6 tys... (znowu lepiej nie komentować). Obliczyłem, że koszt płyty OCB, waty szklanej i nidagips to jakieś 2 tys. Więc naprawdę lepiej zrobić to we własnym zakresie. Natomiast jakbyś chciał mieć tam pokój z normalnymi schodami to koszt 20 tys. dodatkowo. My ocieplimy i zrobimy podłogę i zastanawiam się nad tym grzejnikiem...
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 18.07.12, 15:21
                                                    O opcji wykończenia strychu przez dewelopera też byliśmy poinformowani - 20k uzbierało się z tego powodu, że jest zmiana zabudowy piętra (zmniejszenie pokoju i wstawienie stałych schodów na strych). Jeśli chodzi o ocieplenie to dziwne - elektryk twierdził, że wata i folia jest z tego co widział... Nie pamiętam co było w standardzie wykończenia.
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 20.07.12, 12:02
                                                    Ja też byłem ciekawy jak to będzie z ulicą Zimową i wysłałem maila do Urzędu Gminy Komorniki, oto odpowiedź:
                                                    "Dzień dobry,
                                                    w odpowiedzi na zapytanie dot. ul. Zimowej w Plewiskach Urząd Gminy Komorniki informuje, że ulica Zimowa jest ulicą boczną od ulicy Grunwaldzkiej i ulicy Fabianowskiej pomiędzy ulicami: Jesienną i Wiosenną. Z uwagi na fakt, iż jest to droga nowowydzielona, nie została ona jeszcze pod względem drogowym urządzona. Obecnie dojazd do istniejących budynków możliwy jest poprzez utwardzoną drogę wewnętrzną.

Informujemy jednocześnie, że w Programie Budowy Dróg Gminnych opracowanym na lata 2009-2018 nie została ona ujęta do 2018 roku."

Wiadomo, że Prebena musi zorganizować nam jakiś dojazd (pewnie płyty). Może być momentami ciężko, ale na pewno nie będę narzekać jak Pan z Tęczowej. Każdy kto kupuje mieszkanie w Plewiskach na nie zbudowanym osiedlu, musi się liczyć, że przez pierwsze lata będzie problem z dojazdem. Inwestycja "Osiedle Zimowe" ma się zakończyć pod koniec 2014 i do tej daty może być ciężko, ale co tam damy radę !! :)))
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 23.07.12, 17:33
                                                    Witam sąsiad, byłem dzisiaj na budowie i w moim mieszkaniu elektryk już skończył :)) U Ciebie z tego co widziałem to chyba będą zaczynali lada chwila bo sprzęt i kable leżały w Twoim salonie. Koło godziny 14 spotkałem "aż" dwóch pracowników na całą budowę, he he jakaś przerwa czy co ??? :P
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.99.* 06.08.12, 20:19
                                                    W piątek byłem na budowie, prosiłem elektryka o małe korekty :) Powiedział mi, że dzisiaj miała wejść ekipa tynkująca na nasz budynek. Średnio 3 dni na jedno mieszkanie im wychodziło. Jutro też muszę tam na chwilę podjechać, więc jak coś się ciekawego zmieni to napiszę.
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 07.08.12, 08:57
                                                    Na górze na dzień dzisiejszy nie robimy w ogóle - pewnie zamontujemy wewnętrzne przyciemniające. Wyjście na dole na elektryczne mamy, ale Ciągle się zastanawiam - mam jednego znajomego który strasznie odradza elektryczne - przycinają się, jak prąd padnie to już nic się nie da zrobić itd. ale z drugiej strony powinna być jakaś gwarancja.
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 10.08.12, 08:45
                                                    65?? Ja na prawdę nie oszczędzałem i wyszło mi 47... Z tego co zdążyłem się dowiedzieć są dwie szkoły jeśli chodzi o hydraulika i tynki. Są plusy i minusy - Prebena wygląda na to, że praktykuje najpierw tynki - zobaczymy jak to wyjdzie. Szkoda, że tyle to trwa bo lato już się kończy i coraz mniej ciepłych dni zostało do schnięcia tynków...:(
                                                  • Gość: Nina Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 12.08.12, 18:24
                                                    hehe trochę sobie wymyśliliśmy rzeczy, a doszliśmy do wniosku, że lepiej to zrobić teraz niż później ryć ściany:)) U nas elektryk wchodzi 15 to może zaraz po nim też wejdą tynkarze, przydało by się to mieszkanko by troszkę to przeschło....
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 16.08.12, 08:53
                                                    Wydaję mi się, że miałem model podany w standardzie wykończenia - sprawedzę to. Pamiętam że był bez zasobnika c.w.u. - pytanie czy taki zasobnik będzie trzeba dokupić czy po prostu nie jest potrzebny.
                                                    Czy ktoś wie może czy tynki już ruszyły?
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 20.08.12, 08:44
                                                    Nina, a skąd info że z tym piecem będą problemy z podgrzewaniem wody?

Kasia - co rozumiesz pod pojęciem sufit na strychu za 2000 zł? Mówisz o przykryciu poddasza płytami (kartonowo gipsowymi lub OSB) które nachodzą na ocieplenie?
                                                  • Gość: Nina Re: Prebena IP: 109.232.26.* 20.08.12, 11:10
                                                    Piotr my robimy 2 łazienki i może być problem z ciepłą wodą jeśli będą chciały się kąpać dwie osoby w tym samym czasie, a nie chcemy kupować dodatkowo zasobnika i zabierać miejsce. Sufit na strychu za 2000?? To chyba jakaś pomyłka.
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 04.09.12, 10:17
                                                    Słuchajcie - byłem dziś na budowie. Zdecydowałem się na dodatkowe rzeczy takie jak grzejnik na strych (500zł - sama instalacja bez grzejnika), wyjście wody na ogród (600zł), montaż geberitów (150zł) i instalator doradzał mi aby wziąć filtry centralne do wody (410zł). Co o tym myślicie? Wkład wymienny co 1/2 miesiące w cenie około 10zł. Woda w Plewiskach niby jest niezła ale zawiera jakieś mangany...
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.121.* 04.09.12, 17:01
                                                    My już wczoraj byliśmy rozmawiać z instalatorem. Zamówiliśmy wyjście wody na ogródek i filtry, zastanawiam się nad tym grzejnikiem na strychu... tylko nie wiem czy to się nam przyda skoro mamy zamiar mieć tam tylko tak zwane "graty" ... Co do tych filtrów to sam nie wiem... pewnie ja nawet nie odczuje różnicy, ale moja lepsza połówka twierdzi, że muszą być to będą :)
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 05.09.12, 14:46
                                                    My to wyjście grzejnika wzięliśmy - potem nie będzie już możliwości - a nie wiadomo co za 5/10 lat będzie. Zawsze można zagospodarować górę albo zwiększyć wartość przy odsprzedaży.
                                                    Póki co w przyśpieszonym tempie kupujemy geberity żeby instalatorzy mogli już instalować :).
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 18.09.12, 15:54
                                                    Sąsiedzi - jak idą prace? Zadowoleni? Ja już jestem po odebraniu prac instalacyjno-hydraulicznych. Uwagi mam tylko do filtrów - moim zdaniem nie są one tyle warte...

Drugie pytanie - decydujecie się na ocieplenie i wykończenie poddasza w ramach ekipy Prebeny - czy później prywatnie. Ja mam zamiar sam to zrobić - zastanawiam się tylko czy nie będzie problemu z za małym otworem na poddasze (chociażby żeby wnieść płyty GK)?
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.121.* 18.09.12, 22:18
                                                    Kiedy byłeś na budowie ??? posadzkę miałeś już wylaną ?? My ocieplamy sami, jakieś 2000 zł w kieszeni, co do małego otworu to wiesz, będzie trzeba kombinować nawet pewnie drabinkę zdemontować, ale co masz w kieszeni to Twoje. Ostatnio byłem tam ponad tydzień temu to instalacja już była i szykowali się na wylewkę... jestem ciekawy jak to teraz wygląda.
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 19.09.12, 11:05
                                                    Byłem na budowie 14.09. Instalacja wod-kan była zakończona, zrobiłem sobie zdjęcia. Dostałem info, że w poniedziałek zaczynają wylewkę po naszej stronie. Od strony grunwaldzkiej już mają na pewno - bo przez pomyłkę ekipa wykończeniowa zadzwoniła do mnie. Również mam zamiar zaoszczędzić na poddaszu - ekipa wykończeniowa chciała 7800 pln za ocieplenie i płyty. Za różnicę to już prawie kuchnie bez AGD można mieć.

A przy okazji z tego co sprawdziłem sąsiedzie - jesteśmy prawdziwymi sąsiadami drzwi w drzwi, jeśli dobrze czytam rysunek - Twoje mieszkanko to M16 czyli środkowe od strony Fabianowskiej - budynek środkowy?
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.121.* 19.09.12, 15:36
                                                    He he to, że mieszkamy drzwi w drzwi to już wiem od dawna :) Najciekawsze jest to, że wczoraj do nas też dzwonił jakiś majster z budowy i za poddasze krzyknął 7000zł... Ciekawe skąd ta różnica?? Oczywiście później oddzwonił i powiedział, że się pomylił :P Kuchnie skąd robisz ?
                                                    Na wymiar czy Ikea ?
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.icpnet.pl 19.09.12, 19:01
                                                    W ogóle majster pomylił mieszkania - twierdził że nasze wychodzi na ul. Grunwaldzką. Dzwoniłem potem do Marcina z Prebeny i potwierdził że się pomylili. A różnica - no ciekawe... :)
                                                    Może Ikea na wymiar? (wcale tanio nie wychodzi z Ikei) - wciąż szukam. Po tynkach dopiero mam dokładne wymiary - także dziś właśnie wysłałem prośbę o wycenę do 7 czy 8 różnych firm z Pń i okolic. Zobaczymy co odpiszą.
                                                    Posadzki już są bo dostaliśmy dziś wezwanie do zapłaty przed ostatniej transzy za posadzki.
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.121.* 20.09.12, 19:46
                                                    Zrobiliśmy projekt w programie Ikea i wyszło za same meble z montażem coś ok 7000zł. Oczywiście tam nie ma mebli na wymiar, więc trochę trzeba się pomęczyć z dopasowaniem wszystkiego. Stolarz na wymiar też w tej cenie zrobi... Tylko co będzie lepsze?? Też dostaliśmy to wezwanie, kieszeń coraz bardziej boli od wydatków :D
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.icpnet.pl 20.09.12, 20:21
                                                    Też się bawiłem tym programem - zobaczę co zaproponują na wymiar. Pierwszą wstępną wycenę dostałem na 10 tys. w górę bez AGD (dużo...) . Z tym że my zmieniliśmy zupełnie układ - nie wiem czy zajrzałeś do nas? Łazienkę mamy małą tylko pod schodami, a kuchnię powiększoną i w całości otwartą - planujemy zrobić takie małe 'U" z półwyspem oddzielającym salon.
                                                    No koszty bolą - a jeszcze wszystko przed nami...:(. Wiesz może sąsiedzie jak i kiedy Prebena chce się rozliczyć za prace dodatkowe elektryka i hydraulika?
                                                  • Gość: Sąsiad Re: Prebena IP: 95.108.121.* 20.09.12, 22:51
                                                    Tak byłem u was i widziałem te przeróbki :) my tylko lekko powiększyliśmy kuchnię kosztem łazienki. Będziecie mieli o wiele więcej szafek w kuchni, czyli cena wyższa :) Z tego co mi mówił elektryk to na samym końcu będą te koszty doliczone.
                                                  • Gość: Kasia Re: Prebena IP: *.aircity.pl 21.09.12, 11:40
                                                    dokładnie o tym mówię - płyta gipsowo-kartonowa na profilach aluminiowych /Kupiliśmy mieszkanie na Stawnej a tam Prebena ocieplała jeszcze strych wełną. Jeżeli chcemy to możemy sobie dołożyć jeszcze welny /i tak zrobimy, żeby nie było mostków cieplnych/. Ci wszyscy fachowcy drogo się cenią. 2000 to oczywiście cena bez "robocizny".
                                                  • Gość: Nina Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 21.09.12, 12:03
                                                    Nasze mieszkanko jest trochę do tyłu..dopiero tynki skończyli i w przyszłym tyg ma instalator wejść...ciekawe ile u nas posiedzi bo trochę pozmienialiśmy w łazienkach...My robimy sami strych, zawsze trochę kasy zostanie w kieszeni:))
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 25.09.12, 08:59
                                                    Kasiu - rozumiem że jesteś już po odbiorze i już mieszkacie? Czy masz dla nas może jakieś uwagi? Na co zwrócić uwagę podczas odbioru? Robią się jakieś pęknięcia? Zmieniłabyć coś podchodząc do tematu jeszcze raz?
                                                    Mam jeszcze ogromną prośbę - przesłałabyś mi zdjęcie schodów? Chcemy dobrać jakieś podłogi a nie wiemy jaki będzie ich odcień... Byłbym bardzo wdzięczny - vheider@wp.pl lub wstawiła je na forum - też jest taka możliwość. Z góry dziękuję!
                                                    I jeszcze jedno pytanie - po jakim czasie od wylania posadzek kładliście podłogi?
                                                  • Gość: Mario Re: Prebena IP: *.icpnet.pl 10.10.12, 20:30
                                                    Witam ; "Prebena" montuje piec , ale sterowników już nie ( o czym nie informują ) - ważne aby szybko sobie założyć( najlepiej w dogodnym miejscu; koszt podstawowego z montażem ok. 150-200 PLN brutto) , ponieważ piec będzie "szalał" . Pozdrawiam .
                                                  • Gość: Kasia Re: Prebena IP: *.aircity.pl 06.10.12, 21:25
                                                    Prześlę oczywiście zdjęcia!!! My trochę zmieniliśmy - nie mamy wiatrołapu - przez co uzyskaliśmy dużą powierzchnię kuchnio-salonu. Co do schodów to radziłabym tylko polakierować - jeżeli zrobicie to kolorem ciemnym to obawiam się, że po około 4 latach użytkowania trzeba będzie na gwałt malować /schody będą się ścierać - kolor będzie się wycierał/. Przy lakierze nie będzie tego tak widać
                                                    Posadzki kładzie się po 6 tygodniach od wylewki /trzeba wietrzyć, żeby wyszła wilgoć !!!/
                                                    Przy odbiorze nie podobało nam się wykończenie łazienek - łączenie sufitu ze ścianą - były dziury. Zobaczcie też na gładkość ścian - żeby nie były chropowate. Zaznaczcie do jakiego momentu w łazienkach będą płytki i do tego miejsca niech wam wymalują /w umowie mają dwukrotne malowanie ścian/. Malowanie u nas było poprawiane, bo było wykonane niestarannie. Generalnie nie przykładają się do łazienek zakładając, że będą w niej płytki.
                                                    Obudowa schodów /te które trzeba obudować w kuchni/ też była poprawiana, bo panowie robotnicy zrobili nam wielką budkę przyczepioną do sufitu /była o to awantura i ją zmniejszyli - widać mogli jak się ich pogoniło/. sprawdźcie uszczelki w oknach - u nas były uszkodzone. to chyba na tyle. jak tylko znajdę chwilę to prześlę zdjęcia.
                                                    Pęknięcia mogą się zrobić, ale to normalne - mogą wyjść, ale nie muszą
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 08.10.12, 13:50
                                                    Świetnie - czekam zatem na zdjęcia. Dziekuję bardzo za szczegółowe informacje - na pewno wezmę pod uwagę Twoje wskazówki.
                                                    Dziś rozmawiałem z Prebeną - niestety wciąż nie wiadomo kiedy będzie gaz - a to niestety nas wstrzymuje.
                                                    Jeśli chodzi o schody to prawdopodobnie będziemy dopłacać za inny kolor/materiał (chcemy ciemne). Czekamy na kontakt ze strony wykończeniówki.
                                                  • szuk12 Re: Prebena 15.11.12, 22:50
                                                    Witam,
                                                    poszukuję sąsiada z SM-6 (Etap II Zielone Przedmieście) aby porozmawiać w temacie adaptacji strychu :).
                                                    --
                                                    Pozdrawiam
                                                    Karola
                                              • Gość: Mario Re: Prebena IP: *.icpnet.pl 10.10.12, 20:34
                                                Radzę załatwić zaprzyjaźnionego elektryka; ponieważ Prebena słono liczy za te prace ( 60 PLN za każdy punkt - nie ważne czy jest 1 lub 3 wyjścia przy gniazdku ) .Płatność w biurze na Grunwaldzkiej ; ja dałem się wydymać - niestety . Pozdrawiam .
                                                  • Gość: Nowa sąsiadka Re: Prebena IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.12, 21:07
                                                    Z tego co wiem, to schodów jeszcze nie montują, bo muszą wcześniej doprowadzić gaz, a dopiero zaczęli kopać. Ponoć Pan "od schodów" już się nie cierpliwi, ale najpierw musi być gaz :) Jeśli nie będzie szybko dużych mrozów to instalacja gazowa powinna być doprowadzona na początku grudnia. Zobaczymy jak będzie faktycznie!
                                                  • zimowasm12 Prebena 26.01.13, 12:34
                                                    Witam wszystkich zainteresowanych osiedlem Zielone Przedmieście w Plewiskach przy ul.Zimowej budowanym przez Prebene.
                                                    Śledząc dotychczasowe forum widzę, że znaczne grono osób nie może się już doczekać wprowadzenia na "swoje", zresztą tak jak i ja z małżonką.
                                                    Pomimo zapewnień przez pana kierownika budowy, podczas podpisywania umowy w kwietniu 2012 i podczas następnych kilku rozmów telefonicznych, pierwsze szeregowce jednak nie zostały oddane do końca 2012 roku. W ostatniej rozmowie, zostałem poinformowany iż oddanie nastąpi tak jak w umowie czyli do końca marca 2013.
                                                    Będąc dzisiaj(26.01.2013) na terenie budowy mam małe wątpliwości. Dwa pierwsze budynki C i E są już jednak z wierzchu ocieplone i prawie wykończone tynkami ale budynek D...? Ostatnio pan majster od wykończeniówki, który zaoferował nam swoje dodatkowo płatne usługi stwierdził bardzo beztrosko iż nie ma to znaczenia, iż budynek z zewnątrz nie będzie wykończony i nie widzi problemu w możliwości podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego oraz aktu notarialnego.
                                                    Więc chyba tkwię w błędzie, ponieważ myślałem iż budynek musi być w całości skończony (nie mam tu na myśli zielonej architektury) , wtedy jest dopuszczony do użytku przez inspektora budowlanego i dopiero wtedy można przystąpić do odbioru przez kupujących i podpisanie aktu notarialnego???
                                                    Jeżeli istotnie się mylę a ktoś z forumowiczów wie iż jest inaczej i chciałby się podzielić swoją wiedzą, proszę o komentarz.
                                                    Rozpisałem się ździebko... mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem.
                                                    Pozdrawiam Hubert
                                                  • Gość: Nina Re: Prebena IP: *.echostar.pl 26.01.13, 14:29
                                                    Witam sąsiedzie z tego samego budynku:) Podpieram się tutaj poradami męża budowlańca:) Otóż jeżeli chodzi o elewację to jest ona elementem istotnym bez którego nie można dokonać obioru inwestorskiego. Jednak w praktyce wielu deweloperów przekazuje mieszkania przed zakończeniem robót elewacyjnych. Na akt notarialny mają chyba jeśli dobrze pamiętam 120 dni i do tego czasu muszą dokończyć elewację. Nas poinformowano, że budynek D jeśli facet od schodów się spręży to oddany będzie pod koniec lutego:)))
                                                  • Gość: GGG Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.13, 12:41
                                                    Witam sąsiedzi :) Jesli chodzi o mnie to ja jestem z bloku E (czyli zaczęty a nie do końca pomalowany). Teraz na dniach wchodzi nam pan od schodów i już będziemy mogli uwijać się na swoim, więc w połowie lutego będziemy tam mieszkać. Jesli chodzi o elewację, to jak tylko mrozy zejda to ja skończą, ale powiem szczerze, że większość osób które tam chca mieszkać aż tak się nie przejmują tym, czy pomalowany czy nie. Chcą albo muszą juz tam zamieszkać. Co do terenów zielonych, to podpisując akt notarialny musi byc ogrodzenie przynajmniej naszych ogródków. A z racji tego, że my mamy naroznikowe w związku z czym wiekszy teren zielony, to czekamy z niecierpliwością:)
                                                  • zimowasm12 Re: Prebena 29.01.13, 15:53
                                                    Witam sąsiadów z tego samego budynku jak i z naprzeciwka :) Jeżeli sąsiad z budynku E ma zamiar w połowie lutego już mieszkać, to pewnie podłogi jak i łazienki ma już skończone, czego gratuluje!!! Jeżeli budynek D oddadzą do kończ lutego tak jak pisała sąsiadka Nina, to obawiam się, że 2 miesiące nam nie wystarczą na wykończenie "po swojemu", chociaż majstra od płytek mamy nagranego... a sąsiadowi ile czasu zajęło wykończenie? pozdrawiam i życzę powodzenia.
                                                  • Gość: Morbital Re: Prebena IP: 212.129.66.* 01.02.13, 04:43
                                                    Witam wszystkich sąsiadów. Jestem pierwszy raz na tym forum i widzę że dużo się tu dzieje jeśli chodzi o pomoc i dobre rady. Na początku października podpisaliśmy umowę na zakup mieszkania w budynku B2. To była najszybsza decyzja jaką razem z żoną podjęliśmy (mam nadzieję że dobrą). Ze względu na odległość nigdy więcej nie byliśmy zobaczyć jak postępują prace. Może ktoś z Państwa jest na bieżąco i może mi powiedzieć jak daleko jest ta budowa (B2 to trzeci budynek od Grunwaldzkiej). A może jest ktoś na forum z B2? Bardzo proszę o jakieś wieści.
                                                  • Gość: dorris Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 04.02.13, 11:22
                                                    Witam, jesli chodzi o wykończenie to mam już załozone i wyfugowane płytki łazienka góra, kuchnia i korytarz i mała łazienka. Teraz sroda-czwartek schody wchodzą, więc skończą łazienke dół (dostawienie ścianki). W sobotę zaczynam panele i wjeżdża kuchnia. Poddasze mam na gotowo zrobione i schody tez zamówione(bo od poczatku robiłam na gotowo, bez włazu).
                                                    Co do ekipy - ja nie szukałam i wzięłam chłopaków z wykończeniówki. Jestem mega zadowolona. Płytki poszły szybko, poddasze też. Pomalowali tez ściany na gotowo. Płytki niecałe dwa tygodnie, poddasze nieco dłużej. Malowanie też dwa dni. I jestem zadowolona. Pozdrawiam,
                                                    Dorota
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 04.02.13, 15:27
                                                    Wszystko świetnie - ale serio myślicie żeby niedługo się tam wprowadzać? W środku można mieć skończone, ale przecież poza tym nic nie ma. Ani drogi, chodników - samo błoto. Nawet auta nie ma gdzie postawić. Wciąż jeździ ciężki sprzęt i trwają prace i to nie wykończeniowe tylko. Nawet kosza na śmieci nie ma... Myślę, że jeszcze za wcześniej żeby zamieszkać.
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 04.02.13, 15:31
                                                    Jak się wynajmuje mieszkanie i płaci za najem to nawet w takim stanie można mieszkac. Auto będzie stało centralnie pod oknem, a dojechac też się da. I kontener stoi :) Już przerabiałam mieszkanie w takim "stanie", jak PAJO mi oddawało. A że PAJO dla mnie lipny deweloper (uffff udało się sprzedać poprzednie) to przeszliśmy do Prebeny.
                                                    W każdym razie odliczam już dni ;)
                                                  • Gość: Piotr Re: Prebena IP: *.wrproxy.com 04.02.13, 15:45
                                                    Nie mówię że ja bym nie chciał jak najszybciej - nie wykluczone, że będziemy jedni z pierwszych. A powiedz mi droga sąsiadko - rozmawiałaś w kwestii formalnej z deweloperem - można oficjalnie już się wprowadzić i mieszkać? Protokół odbioru itd już macie?
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 04.02.13, 15:49
                                                    Drogi Sądziedzie - akurat z P. Obst to na bieżąco jestem w korespondencji telefonicznej i wie, że "moje marudzenie" że chcę szybko, bo mi pieniążków szkoda ;) Czekam aż Pan Piotr od schodów przywiezie je (ma być to środa) i moja kuchnia dotrze. I podjadę do Prebeny spisać protokół, bo zamki muszę zmienić ;), żeby mi już nikt nie biegał. Ale powiem szczerze,że mam bardzo dobrą ekipe wykończeniową i to dzięki nim uda się szybko wprowadzić :)
                                                  • zimowasm12 Re: Prebena 04.02.13, 17:22
                                                    Witam przyszłych sąsiadów. A jednak to fakt, że planujecie już nie długo się wprowadzić na Zimową. Gratuluje!!! Mam nadzieję, że nie będziecie mieli żadnych problemów. Drodzy sąsiedzi dajcie znać jak już będziecie mieli podpisane protokoły zdawczo - odbiorcze i już zamieszkacie. Zapytajcie się również jak będzie wyglądała sprawa z aktem notarialnym (kiedy)? Pozdrawiam
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 08.02.13, 12:22
                                                    Witam sąsiedzi. Chciałam tylko wrzucić dwa zdania dotyczące schodów - bo powiem szczerze, że ja miałam zbieżne informacje co do nich, więc pozwolicie że się wypowiem, bo ja już mam w swoim M założone i wypytałam o parę kwestii chłopaków, którzy je zakładali. Było hasło (ktoś tam zarzucił, źle doczytał), że w cenie są tylko te bukowe i tylko(!!!!) takie standardy, jak za czasów PRL. Zwykłe barierki i poręcze. Fama poszła na prawie całe osiedle i już myślałam, że będzie lipa...Uznałam, że jak będzie ten etap u mnie w domu, to zanim założą dowiem sie co i jak...Najwyżej dopłacę za zmiany, bo przecież schody są na zawsze ;) I okazuje się, że w standardzie jest wiele wzorów poręczy i trelek (szczebelków), które co jak co ale mogą upiększyć schody, nawet te w standardzie (bukowe). Ja wybrałam sobie z metalowymi elementami :) W cenie:) Za nieduże tez pieniążki można zmienić kolor, np. na wenge jak ktoś by chciał :) niecały 1000zł zmiana koloru...na całości :) Pozdrawiam!
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.ip.netia.com.pl 08.02.13, 15:33
                                                    Schody są ok, stabilne i porządne. Wykonanie i robota chłopaków też. Byłam jak je zakładali. Porządni. Ja będę mieć schody na poddasze, od samego początku zrezygnowałam z tej drabinki. Schody na poddasze dojadą na koniec lutego, bo pierszeństwo mają te ogólne. U koleżanki podpatrzyłam na stawach i dla mnie są ok. Chłopaki z wykończeniówki tylko podpowiedzieli, że otwór na nie musi byc 2,5 m a nie 2,0, bo wtedy są łagodniejsze a nie strome jak drabina.
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.centertel.pl 09.02.13, 08:58
                                                    Cena schodów to ok 5 tys. Robimy takie takie jak te na dole - kolor, trelki z metalowymi wstawkami itp. Tak, żeby to miało efekt i ładnie wyglądało. Dziś właśnie byłam już z rana i kończy się łazienka na dole (ścianka już stoi). Koło południa pewnie jak będziemy to będzie już skończona ;)
                                                  • Gość: karola Re: Prebena IP: *.adsl.inetia.pl 09.02.13, 23:03
                                                    Witaj Dorris,
                                                    mam pytanie czy Twoi sąsiedzi z drugiej strony budynku również adaptowali strych?. Pytam ponieważ, w przypadku gdy jedna strona adoptuje a druga nie należaloby docieplić sianę dzielącą oba poddasza (strych). Jak to jest u Ciebie? A może ktos z innych sasiadów miał taki przypadek?
                                                  • Gość: Dorris Re: Prebena IP: *.centertel.pl 10.02.13, 18:26
                                                    Witaj Karola, wiesz, nie mam pojęcia szczerze mówiąc, czy sąsiad zza ściany zrobił poddasze, ale z tego co na wstępie mówił to miał taki zamiar. Montażyści robiący nasze poddasze na tyle, że jest bardzo ciepło. Jak ja tam wchodzę (narazie po drabinie roboczej) to się gotuję :) A powiem że poddasze już jest od końca listopada, więc zimę przechodzi "dobrze". Pozdrawiam