Dodaj do ulubionych

Blokada ekspresówki z Górczyna w kierunku Komornik

21.01.12, 13:20
UWAGA! W SOBOTĘ 28 STYCZNIA W PROTEŚCIE PRZECIWKO WYSOKIM CENOM PALIW BLOKUJEMY DROGĘ EKSPRESOWĄ OD GÓRCZYNA (STACJA ORLEN PRZY PĘTLI MPK) W KIERUNKU KOMORNIK I AUTOSTRADĘ A2 DO DĘBINY! KTO CHCE SIĘ DOŁĄCZYĆ, ZAPRASZAMY NA FACEBOOK - STOP WYSOKIM CENOM PALIW W POLSCE! NIE DAJ SIĘ OKRADAĆ ZŁODZIEJSKIEMU RZĄDOWI!
Edytor zaawansowany
  • Gość: poznaniak IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 13:20
    będę na pewno!
  • wlodzimierz_nowak 21.01.12, 15:17
    :-)

Nie przyłączę się. Ceny paliw będą rosły przez najbliższe dekady. To właśnie dlatego trzeba powoli, ale skutecznie przestawiać systemy transportowe państw na energię elektryczną, a nie na paliwa kopalne. To jedna z fundamentalnych przyczyn. Cywilizowany świat czyni to od lat 70-tych, gdy Polska uzależnia się strukturalnie od odchodzącej w przeszłość gospodarki. Dlatego między innymi skoro 50% mieszkańców aglomeracji w kazdy dzień roboczy jedzie w obręb II ramy należy zmniejszyć ten popyt stosując ograniczenia. Tu kluczowym czynnikiem jest też brak przestrzeni na drogi. Ale paliwo też.

my-poznaniacy.org/index.php/nasze-tematy/komunikacja-i-transport/87-aktualnosci-komunikacyjne/744-spory-czy-da-sie-warto-jezdzic-samochodami-po-miescie-i-po-co
    Po prostu jeśli jedziesz po mieście samochodem, przesiądź się na tramwaj. Wtedy na drodze zostanie miejsce dla tych, którym tramwajem jest nie po drodze. Jak zmienisz środek lokomocji, to ci inni (ludzie starsi, z dziećmi, tacy, którzy jadą tam dokąd nie ma tramwaju, tacy, którzy wiozą sprzęt do pracy, albo towary) spalą znacznie mniej paliwa. Myślmy racjonalnie, myślmy wspólnotowo w duchu pracy organicznej. Bądźmy znów Poznaniakami, chciałoby się rzec, a nie myślmy tylko o sobie.

A jeśli nie chcecie się zmienić, to stójcie w korkach, płaczcie i płaćcie. Ale nie wymuszajcie zmian na swoją korzyść. Ceny w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Ceny paliwa wyznaczane są głównie przez akcyzę, poziom akcyzy wyznacza UE (jest przedział, w którym ma się mieścić) w Polsce jest w dolnym przedziale, więc może tylko jeszcze wzrosnąć.
  • wlodzimierz_nowak 21.01.12, 15:21
    A jeśli zajmujecie się dalekodystansową wysyłką towarów, to w najbliższych latach zamortyzujcie sprzęt, skasujcie kapitał i zmieńcie branżę. W ciągu najbliższych 20 lat koszty dalekodystansowej wysyłki towarów bardzo wzrosną, natomiast konkurencja się bardzo zagęści (wskutek silnej poprawy konkurencyjności kolei - co na dzisiaj wydaje się tak śmieszne, że można tylko ze śmiechu parsknąć) i ceny usług będą spadały.

biznes.interia.pl/news/rewolucja-na-kolkach-do-2050-r-samochody-maja-zniknac-z,1662584

To się zdarzy w ciągu 20 lat, ale istotne przeniesienie tonażu na kolej będzie się odczuwało już po uruchomieniu unijnego korytarza kolejowego w 2015, którego atrakcyjność będzie rosła w szybkim tempie. Nagle pozostanie coraz więcej wolnych samochodów. Przyszłość to systemy dystrybucji towarów lokalnie i regionalnie od węzłów kolejowych, które będą w przyszłości powstawały.
  • Gość: adam IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 13:21
    popieram, także chętnie się przyłączę
  • Gość: kierowcatira IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 14:05
    no wreszcie jakaś inicjatywa, będę blokował z wami, do zobaczenia w sobotę
  • Gość: zgorczyna IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 14:19
    Bzdura! To nic nie da - wystarczy zablokować wjazdy na stacje benzynowe, żeby straciły klientów.
  • Gość: lolek IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 14:48
    blokady stacji też będą, powoli, na wszystko przyjdzie czas, także na masowe protesty pod sejmem!
  • Gość: michał IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 15:02
    super, oczywiście dołączę, kończymy ze złodziejskim rządem
  • wlodzimierz_nowak 21.01.12, 15:23
    Gość portalu: michał napisał(a):

> super, oczywiście dołączę, kończymy ze złodziejskim rządem

Szukanie dziury w cały. Kierowcy w Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech też protestują od 30 lat. I co? Ceny rosną.
  • Gość: kierowca IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 22:24
    A ja tam się przyłącze, nie głosowałem na tego oszusta i mam prawo protestować! jeżeli nic nie będziemy robić to w tym kraju nigdy nic się nie zmieni. Protest zaczyna się o godz. 12 na Górczynie na stacji Orlen!
  • Gość: Hania IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 15:23
    Najpierw 2x głosowaliście na partię oszustów, a teraz normalnym ludziom chcecie utrudniać życie.
    A swoją drogą ciekawa jestem kto na takich populistycznych akcjach chce zbić kapitał polityczny i znowu wykołować stada lemingów.
  • kazek100 21.01.12, 15:46
    Nie wiem, co myśleć o tej akcji, raczej jestem przeciw, bo znam kilka osób, które na życie zarabiają jadąc tamtędy, zresztą zwolennikiem lepperyzmu nie byłem nigdy. Tak czy owak urocza jest wasza amatorszczyzna - nie podałeś nawet godziny... Cały dzień tam kwitniecie?
    Przy tym blokowanie autostrady, gdzie ruch jest bardzo szybki, wydaje mi się skrajnie niebezpieczne. jeżeli z waszej winy dojdzie tam do jakiegoś wypadku, to mam nadzieję, że odpowiednie konsekwencje was nie miną.

na koniec - mam seredcznie dość populistycznego premiera, co dla małych interesów wspiera orbana, ale uważać, że to on jest winien konfliktom Europy z Iranem, to jednak ekstrawagancka myśl.
  • Gość: zgorczyna IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 21:29
    "Najpierw 2x głosowaliście na partię oszustów, a teraz normalnym ludziom chcecie utrudniać życie.
    A swoją drogą ciekawa jestem kto na takich populistycznych akcjach chce zbić kapitał polityczny i znowu wykołować stada lemingów."

No właśnie.. najpierw trzeba zablokować lemingi - tę hołotę głosującą na PO.
  • Gość: albert IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.12, 22:25
    blokujemy, blokujemy!
  • Gość: poznaniak IP: *.icpnet.pl 22.01.12, 01:11
    A tam jest jakaś droga ekspresowa?
  • Gość: zgorczyna IP: *.adsl.inetia.pl 22.01.12, 16:31
    Z pozdrowieniami dla lemingów-schizofreników którzy wezmą udział w blokadzie :)

fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/403164_232623590151726_126334570780629_491032_426200234_n.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka