Dodaj do ulubionych

Pomnik Wdzięczności?! Litości! - komentarz

09.02.12, 11:09
absolutna prawda!co wniesie więcej taki pomnik do naszej miejskiej przestrzeni??pieniądze wydane na taki pomnik przeznaczcie na żywych!!tyle jest potrzebnych spraw do załatwienia wkoło na które brak pieniędzy albo instytucji typu : dom dziecka/dom spokojnej starości- w potrzebie...To nie !w czasach kryzysu chcecie wydawać pieniądze publiczne na coś tak zbędnego!!!!
Obserwuj wątek
  • macmac123 Pomnik Wdzięczności?! Litości! - komentarz 09.02.12, 11:27
   Proszę. Na prawdę proszę. Sprawdzajcie swoich autorów i pozwalajcie publikować tylko tym, którzy trzymają jakiś przyzwoity poziom. Chociaż z drugiej strony już mnie nie dziwią teksty o niczym naładowane negatywnymi emocjami. W końcu dla gazety Patriotyzm i Religia oraz przywiązanie do tradycji są bardzo bardzo złe.
  • kontemplator07 Pomnik Wdzięczności?! Litości! - komentarz 09.02.12, 11:35
   Nie wiem skąd się bierze ta potrzeba wiecowego i pomnikowego manifestowania patriotyzmu. Polsce potrzebny jest prawdziwy patriotyzm codziennej pracy, uczciwej rzetelności, przejrzystej spolegliwości i społecznej (nie korporacyjnej) solidarności. Machanie chorągiewką,noszenie znaczków, marszotupanie z Polską w gębie zostawmy tym, którzy w takim prawdziwym patriotyźmie nie czują się ani mocni ani dowartościowani - nie widzę powodów by wydzielać im w przestrzeniach publicznych jakieś szczególne miejsca.
   • rejestr1 Re: Pomnik ze składek? Proszę bardzo! 09.02.12, 12:51
    "Wczoraj prof. Mikołajczak wystosował do prezydenta Grobelnego prośbę o spotkanie w tej sprawie. Ma nadzieję, że Grobelny pomoże komitetowi."
    Wypowiedź profesora Mikołajczaka raczej wskazuje, że liczy owszem na składkę, nawet wszystkich mieszkańców Poznania, poprzez ich prezydenta.
    Jak wiadomo pomnik ma mieć wydźwięk patriotyczny i religiny, tak więc każdy kto nie odpowie z należytym entuzjazmem, jest z natury antypatriotycznym komunistą. Jakiż polityk może pozwolić sobie na taką etykietę?
  • renepoznan Panie Knapowski!! Litości! 09.02.12, 16:49
   Niech Pan ma litość nad sobą.
   I czasem się Pan powstrzyma od emocjonalnych wpisów bo emocje zbyt obnażają.
   Naprawdę! Proszę mi uwierzyć.
   --
   A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
   • kazek100 Re: Panie Rene!! Litości! 09.02.12, 17:01
    Rene, miej litość nad nami wszystkimi i opuść to forum.

    Bo gdy jak zwykle nie napiszesz żadnego argumentu, nam maluczkim trudno domyśleć się, czemu to wpisy innych osób rażą niepotrzebnymi emocjami, a Twoje są rozsądne i stonowane. Bo tak?

    My głupi myślimy, że rację ma ten, kto przedstawia najtrafniejsze argumenty, ale jak widać rację ma ten, kto ma określone, tzw. konserwatywne poglądy - nieodwołalnie, niepodważalnie i bezdyskusyjnie.
     • kazek100 Re: Panie Rene!! Litości! 10.02.12, 11:41
      Ponieważ słyniesz z merytorycznych wpisów, pozwolę sobie przypomnieć pytanie sprzed kilku tygodni, na które zapomniałeś odpowiedzieć:

      Czekam na odpowiedź - podaj nam jeden przykład działań, wypowiedzi ojców KK, gdy w państwie, w którym KK byłby siłą dominującą - upomnieliby się o prawa ateistów lub innowierców.

      Już tak długo czekamy...
      • l.george.l Re: Panie Rene!! Litości! 10.02.12, 11:57
       kazek100 napisał:

       > [...] podaj nam jeden przykład działań, wypowiedzi ojców KK, gd
       > y w państwie, w którym KK byłby siłą dominującą - upomnieliby się o prawa ateis
       > tów lub innowierców. [...]

       Czy katolicy nie maja przypadkiem jakiegoś dnia, kiedy to szczególnie się modlą w intencji całej reszty? Tyle, że idea jest chyba taka, by cała reszta - jak to oni mówią - doznała łaski wiary - czyli po naszemu dała wziąć się za ryj i pozwoliła sobie wsadzić głębiej łapę czarnego do kieszeni po kasę.


       --
       Homo est creator dei
      • Gość: AAA Re: Panie Rene!! Litości! IP: *.play-internet.pl 10.02.12, 19:05
       Po raz n-ty przypomnę Ci zadane dawno temu pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć.
       Bo Ty nie wiesz co to logika, co precyzja pojęć.

       Więc bez nadziei zapodaję pytania:

       1) co masz na myśli mówiąc o „państwie, w ktorym KK byłby siłą dominującą” ?
       Może chodzi Ci o takie państwo w którym większość jego obywateli jest wyznania katolickiego ? Ale to jeszcze wcale nie przesądza o jakiejś dominującej w sensie politycznym roli Kościoła, wręcz odwrotnie czego przykładem są współczesne USA czy Polska.
       O domunującej roli kościoła możemy mówić w przypadku gdy jest tzw. religia państwowa a głowa państwa jest jednocześnie głową kościoła – jak np. w GB czy Szwecji, ale to są przecież protestanci Czy masz może na myśli Izrael gdzie jeśli jesteś innego wyznania niż judaizm lub ateizm to nie możesz otrzymać jego obywatelstwa.

       2) Co masz na myśli mówiąc „prawa ateistów” – bo w żadnym systemie prawnym na świecie takie określenie nie istnieje, być może w jakimś kraju islamskim. Czy chodzi o jakieś specjalne przywileje, jakąś nagrodę za bycie ateistą ?

       3) Co masz na myśli mówiąc o „prawach innowierców”, skoro innowiercy to ci którzy historycznie patrząc odłączyli się od Kościoła rozbijając go od wewnątrz, częstokroć z wielką wrogością występując przeciwko niemu. Czy Kościół miał zabiegać o danie takim innowiercom prawa dalszego rozbijania Kościoła ? To byłoby nielogiczne. Współcześnie natomiast patrząc, gdy tylko wrogość ze strony innowierców opada, Kościół natychmiast szuka porozumienia, pojednania – nawet za cenę częściowej utraty własnej tożsamości i misji. Nazywamy to dialogiem ekumenicznym.

       Jeśli precyzyjnie nie odpowiesz to dalej będę mógł swobodnie twierdzić że zaśmiecasz forum.


       • kazek100 Re: Panie Rene!! Litości! 11.02.12, 12:49
        Nie dyskutujesz uczciwie, ale to już wiemy. Z tym, że nie ma problemu:

        Gość portalu: AAA napisał(a):

        > Po raz n-ty przypomnę Ci zadane dawno temu pytania, na które nie potrafisz odpo
        > wiedzieć.

        1.Nie. Chodzi mi o takie państwo, gdzie istnial oficjalny sojusz ołtarza i tornu, typu hiszpańskiego. Pisałem ci o tym kilkukrtotnie, zakładam, ze nie doczytałeś.

        2. Co mialem na mysli, to jasno wynikało z mojego pytania, (no coż, ale ty nie dyskutujesz uczciwie). Chdzi np. o to, aby ateiści nie musieli, jak np we wspomnianej Hiszpanii, uczęszczać na obowiązkowe lekcje religii. Skoro, jak twierdzisz, KK byl głosicielem tolerancji, to przypomnij mi jakiś jego dokument, w którym sprzeciwiał sie owemu przepisowi. Może byc analogiczny z innego, podobnie zorganizowanego kraju (Irlandia?).

        3. patrz p. 2.

        Widzisz? ja na twoje pytania odpowiadam natychmiast. A doczekam sie wreszcie odpowiedzi na swoje?

        PS. Z powodu zimy robię mnóstwo literówek. wybaczcie.
  • es_zet_pe absolutna racja 10.02.12, 20:35
   Mamy już "Poznańskie Krzyże", pomnik Powstańców Wielkopolskich i Pomnik Armii Poznań - przed każdym z nich jest obszerna przestrzeń na manifestacje patriotyczne. Warto by też uporządkować otoczenie pomnika Kościuszki na zbiegu Bukowskiej i Grunwaldzkiej. Natomiast "od"budowa pomnika Wdzięczności który w swej historycznej postaci nigdy nie był szczytem artyzmu ani nie wyraża dzisiejszych emocji, jest zupełnie bezsensownym projektem.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka