Dodaj do ulubionych

Oszustka wynajmująca nieruchomości

24.03.12, 10:10
Witam,

szukałem w internecie ogólnopolskiego forum dotyczacego nieruchomości by zgłosić oszustkę, która wynajmuje mieszkania, a później za nie nie płaci. Niestety nie znalazłem takiego, więc postanowiłem to oznajmic na jednym z najbardziej popularnych for w sieci.
Swego czasu jak szukałem informacji na temat tej oszustki to nic nie udało mi się znaleźć, dlatego postanowiłem zostawić ten mały "ślad" w sieci by ostrzec innych wynajmujących przed tą oszustką.

Na początku stycznia wynająłem mieszkanie kobiecie Karolina Michalak. Powiedzmy, że jej wygląd jest dość charakterystyczny. Kobieta po wpłaceniu kaucji nie zapłaciła za kolejne 2 miesiące i całe szczeście wyniosła się z domu. Koszty jednak są. Wymiana zamków, malowanie ścian. itd. Dowiedziałem się na policji, że ta kobieta (nie będę nazywał jej z szacunkiem per PANI), że oszukała w ten sposób już min. 15 osób. Z tego co wiem, to policja już jej dowód osobisty zabrała bo nie jest ona już zameldowana pod adresem wpisanym na dowodzie. Teraz posługuje się paszportem.

Od teraz już wiem, że przed wynajmem należy sprawdzać osoby na policji bądź np. w BIK-u, żeby uniknąc niepotrzebnych nerwów, problemów i kosztów.

Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • dzoana30 04.05.16, 22:20
    Wygląda na to, że opisana tutaj kobieta cały czas oszukuje ludzi wynajmując kolejne mieszkania, nie płacąc i "ulatniając" się. Jako że nie ma już obowiązku meldunkowego posługuje się ona nowym dowodem osobistym bez adresu.
  • Gość: Michał IP: *.dynamic.mm.pl 11.07.17, 18:28
    Być może miałem z tą kobietą kontakt jakiś czas temu, dane się zgadzają. CZy możecie opisać jej charakterystyczny wygląd? Na czym on polegał? Bo byc może to ta sama osoba....
  • Gość: malina IP: *.centertel.pl 20.01.19, 16:30
    Czy można prosić więcej informacji? Jeśli to ta sama osoba to teraz przebywa w Łodzi.
  • megi26oml 16.03.19, 20:32
    czy osoba o której Pani pisze ma taką powiedzmy spokojną naturę? artystka, rzeźba, opieka nad ludźmi itp?
  • megi26oml 16.03.19, 20:33
    napiszcie co to znaczy że jej wygląd jest charakterystyczny? jeśli piszemy o tej samej osobie to zgadzałoby się że jest w Łodzi
  • Gość: malinaa IP: *.centertel.pl 29.03.19, 12:43
    Tak podobno zajmuje się rzeźbą i malarstwem oraz pracowała jako opiekunka dla dzieci. Oszukala kiedyś kobietę od której wynajela pokój.
  • pamgrier 18.08.19, 17:22
    Zatrudniłem ją jako pomoc domową. Ukradła mi klucz od mieszkania. Złapałem ją na tym, wezwałem policję, która ją zabrała, bo jest poszukiwana przez prokuraturę. Dowód z meldunkiem w Gdyni stracił ważność w 2018.
  • bakk 18.03.19, 13:47
    Kaucja jest zazwyczaj w wysokości opłaty za dwa miesiące, więc jeżeli nie zapłaciła, to można po prostu tej kaucji nie oddawać na poczet opłat. Dodatkowo, policja nie może ot tak sobie zabrać komuś dowodu osobistego. Na nowych dowodach osobistych nie ma już adresu zameldowania, ani nawet wzoru podpisu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka