Dodaj do ulubionych

Majówka w Poznaniu

17.04.12, 19:36
Witam
Wyieramy sie na majowkę do Poznania na 3 dni z 6,5- latkiem. Proszę o propozycje, co fajnego w tym czasie jest tam organizowane alo co nalezałoy zoaczyć koniecznie Waszym zdaniem. Jesteśmy typem zwiedzająco - oglądającym. Centra handlowe też mogliyśmy zahaczyć ale niekoniecznie. basen mamy w hotelu i dodatkowo wstęp do Term. Czekam na Wasze sugestie bo Poznania nie znamy wcale.
Obserwuj wątek
   • pan.nikt Re: Majówka w Poznaniu 17.04.12, 20:01
    Mapiarnia u Georga w chacie. :):):)
    Podaj Gorg adres i godziny zwiedzania :):)

    A powaznie kwestia zainteresowan.
    ZOO, Malta z calym zapleczem Stary Rynek, Ostrow Tumski, albo np Stary Browar, czyli galeria handlowa w centrum
    • jarka63 Re: Majówka w Poznaniu 17.04.12, 20:22
     Dodałabym jeszcze Śródkę, to przy okazji zwiedzania Ostrowa Tumskiego. I spacer po Jeżycach, Parku Sołackim i Sołaczu.
     --
     [img]https://lh4.googleusercontent.com/-M4dfimNLIVY/TwmbMfU923I/AAAAAAAALbA/JN_8tlP1wuc/s800/Baner%2525201%252520proc%2525202012_anime.gif[/img]
  • Gość: AAA Re: Majówka w Poznaniu IP: *.play-internet.pl 17.04.12, 20:40
   To hotel Włoski ma już basen ??? :-)

   Na poważnie proponuję: zacząć od Rynku Jeżyckiego (skoro już ktoś wspomniał o Jeżycach), ul. Dąbrowskiego w kier. centrum - Most Tetralny - za mostem w prawo przez park do Poznańskich Krzyży (po drodze opera, budynki uniwersyteckie, pruskie monstrum ostatniego Wilusia) - dalej uicą Św. Marcin lub ul. 27 Grudnia do Placu Wolności (gdzie Muzeum Narodowe, Biblioteka Raczyńskich, Bazar Polski) - w dół ul. Paderewskiego, Ludgardy - po drodze piękny Zamek Królewski (niestety jeszcze w budowie) oraz chyba najpiekniejsza świątynia w Pozku czyli Kościół Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (to to wzgórze z Zamkiem) - dalej w dół do Starego Rynku - wyjście z Rynku w płd.-wsch. narożniku uliczką (nie pamiętam nazwy) prosto do Fary (koniecznie zobaczyć) - dalej przez Plac Kolegiacki - przeciąć ul. Garbary - i dalej przez Wartę na Ostów Tumski gdzie Katedra. Na jeden dzień zupełnie wystarczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka